Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77651) Janaboy válasza gerisz23 (#77643) üzenetére


Janaboy
veterán

A kapcsolat rész h tud működni 24voltal? Adatlapon semmit se írnak errol.
Közben találtam adatlapot a kazanomhoz es erősen ugy fest h 24V DC :(

Janaboy

(#77652) eszmilan válasza Janaboy (#77651) üzenetére


eszmilan
tag

Tök mindegy hány voltos, valszeg a kazánnál lévő darabon csak egy relé van, az nyit meg zár és ennyi. A kérdés az az, hogy milyen a betápja ennek a résznek, merthogy ugye vennie kell tudni a wifi-s jeladó jelét. De nem gondolnám, hogy a kazán vezérlőről veszi le a működéséhez szükséges áramot.

(#77653) eszmilan válasza macko20 (#77645) üzenetére


eszmilan
tag

Ha nem muszáj én nem javasolnám az ilyen jollyflex csöveket. Megáll benne minden mocsok. Az egyenes csövekből meg könnyebben kimegy, kevésbé karbantartásigényes.

Persze van olyan lehetőség, hogy az egyenes csővel nehéz lenne megoldani, mert nem a szifon mögött van a csőcsonk, de ha már előtte is ilyen volt, akkor szerintem olyat is rakj utána.

(#77654) eszmilan válasza Gergőke88 (#77642) üzenetére


eszmilan
tag

Az a 3 m3 beton 15ezer/m3-ért elég gyengének tűnik. Mi a cégnél kültéri járdára C30/37-XC2-t szoktunk betervezni, hogy ne menjen gallyra 2 év alatt. Mondjuk közterület, de ezen a pár ezer forinton nem múlik. Ez a beton meg 21ezer/m3-től indul. Az, hogy a térkő alá rak ckt-t az már egy jó jel, igazi családi házas "mesterek" nem szoktak ilyet.

De ez csak egy jótanács...

(#77655) Janaboy válasza eszmilan (#77652) üzenetére


Janaboy
veterán

Tuti h nem onnan veszi le.

A betapja 220V, en a kimenő részt nem értem szerintem kifele a vezérlés is 220Vos.

Janaboy

(#77656) Morris válasza eszmilan (#77654) üzenetére


Morris
veterán

Mi az a ckt?

Szerk: megvan

[ Szerkesztve ]

(#77657) föccer válasza Morris (#77656) üzenetére


föccer
nagyúr

Útburkolati alapréteg. Cementtel erősített kavics, telepen keverve.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77658) föccer válasza eszmilan (#77654) üzenetére


föccer
nagyúr

Rakj bele egy XF4-et és akkor önmagában fagy és olvasztósó álló lesz (meg dobj rá még 5k-t m3-ként).

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77659) Gergőke88 válasza eszmilan (#77654) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ti vállalatok kivitelezést?
A munkadíj része rendben van?
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#77660) tboy93


tboy93
nagyúr

(#77640) fojtviki & (#77648) Met

:R

(#77661) eszmilan válasza Gergőke88 (#77659) üzenetére


eszmilan
tag

Kivitelezéssel nem foglalkozunk, csak tervezéssel. Én úgy látom, hogy ez így cakkumpakk rendben lenne, csak nehezen érthető, hogy most ebből mi az anyag meg a díj, meg hogy ez most ugyanarra két alternatíva, vagy mindkettő készül-e.
Egyébként nincs túlárazva semmiképpen, bárhogy nézzük.

(#77662) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Akkor senkinek nincs tapasztalata redony garazskapuval? A bolt azt mondta, hogy semmikeppen nem gyengebb egy szekcionalt garazskaputol. Igen, gondoltam, hogy ok ezt irjak, de en inkabb szemelyes tapasztalatra lennek kivancsi:)

(#77663) macilaci78 válasza tboy93 (#77639) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez öntapadós. A gyártó azt mondja, az öntapadó csak addig fixál, amíg a rendes ragasztó megköt, viszont a normális öntapadós nem mászik el, így nem kell hozzá külön ragasztó. Mi ezt használjuk.
Nyilván nem a laminált közti hézagon át ragasztod a betonhoz, mert a ragasztó szétfolyik és odaköt a laminált is. Ha ragasztod, akkor a laminálthoz, és csak az egyik oldalát.
ilyen lencséből van lefúrós. Ha az ajtónyílásba kell, ott nyugodtan lefúrhatod, nem lesz fűtéscső. Betondilatáció jobb eséllyel.
Rakhatsz még H és Z profilt is. Előbbi fix, utóbbit gumikalapáccsal kell leütni burkolás után. Ezek hátránya, hogy utólag nem tudod a helyére illeszteni, előnye, hogy se fúrni, se ragasztani nem kell.

A Tytan egy fasza ragasztó. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77664) Gergőke88 válasza eszmilan (#77661) üzenetére


Gergőke88
addikt

Egymás alternatívája.
Köszi.

(#77665) macilaci78 válasza eszmilan (#77653) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is flexibilis csövet használok a mosogatónál 5 éve, semmi baja, pedig kávézacc, használt olaj, stb is lemegy rajta. Az idea a vásárláskor az volt, hogy ha eltömődik, leveszem, kiegyenesítem és a seprűnyelet végigtolom rajta... Na, erre nem került még sor.
A fürdőszobai mosdóban hagyományos szifon van, az is praktikeres készlet, az is teszi a dolgát gond nélkül.
Egyikkel sem volt problémám.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77666) eszmilan válasza Gergőke88 (#77664) üzenetére


eszmilan
tag

Akkor én inkább a térkövet választanám, még akkor is ha drágább.

(#77667) eszmilan válasza macilaci78 (#77665) üzenetére


eszmilan
tag

Nekem a kádnál van, és jó pár havonta adni kell neki a zuhanyslaggal, hogy normálisan folyjon le.

(#77668) macilaci78 válasza eszmilan (#77667) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi havonta 3-szor pucoljuk ki a hosszú zuhanyfolyókát, Párom hosszú hajú és a szűrő felfogja, na meg a sampon, tusfürdő, szappan...
Mit nem adnék, ha jó pár havonta kellene havi pár alkalom helyett. :DD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77669) philoxenia válasza macilaci78 (#77668) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]+[link] :U

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77670) tboy93 válasza macilaci78 (#77663) üzenetére


tboy93
nagyúr

Köszönöm az infót! :R Laminált-laminált és laminált-padlólap találkozásához is kell nekünk burkolatváltó.

(#77671) macilaci78 válasza tboy93 (#77670) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Z-profil és az öntapadós lencse is megfelel mindkét helyre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77672) mezis válasza macilaci78 (#77668) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt nem próbáltátok még, hogy csak vasárnaponként fürödjetek ? :U ;] ....

mezis

(#77673) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Idén nyílászárócsere, majd hőszigetelés a terv. Nyílászárókat már voltak is felmérni.
Kívül jelenleg régi műkő ablakpárkányok vannak, szigetelés után gránit párkányok kerülnek majd be.
Kérdésem, hogy a régi műkő párkányokat ablakcsere előtt célszerű kibontani?
Sajnos erről a felméréskor nem esett szó, hogy ezt hogy szokták?
A párkány tetejétől vették le az ablak méretét, ha kibontjuk akkor úgy gondolom, hogy a nyílás nagyobb lesz mivel elég vastag a műkő párkány.
Kérdésem, hogy jó lesz e a párkány tetejétől lemért ablakméret ha a vastag műkő párkány helyére 2cm-es gránit párkány kerül majd, illetve, hogy a beépítés előtt érdemes e kibontani a párkányt?

Más:
Két beltéri ajtó aljából kéne lefaragnom pár mm-t.
Egy alap elektromos kézi gyalugép mennyire alkalmas erre a feladatra?
Ha meglehet vele normálisan csinálni beruháznék egyre.

(#77674) pjen válasza cafat (#77673) üzenetére


pjen
félisten

Alkalmas rá a gyalu gép.

(#77675) tboy93


tboy93
nagyúr

A masik amit meg szerettem volna kerdezni, bauhaus-os fenyo ajtokat vettunk, vekony lazurral kentem le oket feherre. Nem is ez a lenyeg, hanem hogy kicsit le kene szedni az aljabol, nagyjabol 1cm-t. 5db ajto van. Mivel-hol-hogyan erdemes szepen megcsinalni/megcsinaltatni?

(#77676) macilaci78 válasza mezis (#77672) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mióta nincs kád, csak zuhanyzunk otthon.
A hátam gyantázása és a vadkörtés gyérítése már szóba került. :P

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77677) philoxenia válasza pjen (#77674) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát mivel az ajtó típusa ismeretlen, nem feltétlenül. Ha bütüben kell gyalulni egy részét, az horror.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77678) macilaci78 válasza tboy93 (#77675) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Merülőfűrész. Kibérelsz egyed vezetővel egy napra és lecsapod. mindkét oldalt bevágod, akkor nem is fog szálkásan szakadni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77679) philoxenia válasza macilaci78 (#77676) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77680) tboy93 válasza macilaci78 (#77678) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#77681) pjen válasza philoxenia (#77677) üzenetére


pjen
félisten

GOndolom ha gyalu gépet akar venni,valamennyire ért is hozzá.Majd egészen apró fogásokat vesz,pár mili ről van szó.

(#77682) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok! Varioglass zuhanyajtokkal kapcsolatba valakinek van tapasztalata?
ki epiti be? milyen? mennyiert epitik be?
udv.

(#77683) DoItYourself válasza bazsimano (#77682) üzenetére


DoItYourself
addikt

kereső

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77684) bazsimano válasza DoItYourself (#77683) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom! igen az lemaradt,

(#77685) eszmilan válasza macilaci78 (#77678) üzenetére


eszmilan
tag

Ez mitől másabb, mint a sima körfűrész?

(#77686) eszmilan válasza cafat (#77673) üzenetére


eszmilan
tag

Érdemes előtte kibontani. Amit nem tudunk, hogy ez a párkány csak az ablakig tart, vagy alatta is elmegy, be a szobába? Nyilván ha egy vastagabbat elbontasz, és vékonyabbat raksz be a helyére, akkor valamivel ki kell pótolni a különbséget. De csináltathatsz nagyobb ablakot is, akár a padlóig érőt is.

(#77687) macilaci78 válasza eszmilan (#77685) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vezető mentén vág, asztal nélkül.
Könnyebb szállítani és egy tapasztalatlan ember is biztonsággal tud egyenest vágni vele egy meglévő éllel párhuzamosan.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77688) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ez mennyire érné meg alkalmi vágásokra, ahol a dekopír nem jó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77689) pjen válasza philoxenia (#77688) üzenetére


pjen
félisten

Jó kis gép, szépen lehet vele gérbe vágni.

(#77690) cafat válasza philoxenia (#77677) üzenetére


cafat
tag

Egyszerű barkácsáruházakban is kapható fenyő beltéri ajtóról van szó. Pontosan nem tudom még mennyit, de maximum 10mm-t kellene levágni.

(#77691) pjen válasza cafat (#77690) üzenetére


pjen
félisten

Ha 10 mili Neked is inkább egy merülő fűrész.

(#77692) szaszyka válasza cafat (#77673) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ha az új ablakhoz rakatsz fel ideiglenesen valami olcsó lemezpárkányt, alatta PUR-habbal, az ne mjó megoldás? Aztán, ha szigeteltek, akkor a szigetelés befordulhat az ablak aljáig, arra pedig mehet az új, gránit párkány. Természetesen az ablak alsó szintje alatt hagyni 0,5-1 cm-t a párkány lejtése, rögzítése miatt. Sokkal jobb megoldás lenne, mint most az ismeretlenbe berakni az új ablakhoz a végleges párkányt, aztán alatta lenne 10cm PUR-hab. Nálam is alu párkány van, amíg nem lesz szigetelés, aztán majd mehet szigeletés után rá a kőpárkány.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77693) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Anyósoméknál van egy Philips Mobilo 8514 Turbomax 300.

Állítólag szénkefe cserés. Megéri ezt megjavítani? Beírtam a Háztartási gépes topikba, de lehet itt több szerencsével járok szakik terén.

(#77694) Morris válasza szaszyka (#77692) üzenetére


Morris
veterán

Ha lesz szigetelés akkor én inkább falsíkba raknám az ablakokat. Nálam is úgy van. Teljesen jó.
És csak 12 centi nikecellt kapott a fal.

(#77695) eszmilan válasza Morris (#77694) üzenetére


eszmilan
tag

Ennek van több hátulütője is:
- előbb el kell készíteni a szigetelést és utána berakni
- mechanikusan nem tudod rögzíteni, fűrészlappal körbevágható

(#77696) eszmilan válasza Atomgeszi (#77693) üzenetére


eszmilan
tag

Ha ennek a szénkeféje is olyan, mint a barkácsgépeknek, akkor meg, mert az egy pár száz forintos tétel. Csak szét kell hozzá szedni, nem egy bonyolult dolog.

(#77697) Nkboy válasza eszmilan (#77696) üzenetére


Nkboy
senior tag

Akkor az összes passzív háznál, ki lehet fűrészelni az ablakot? :DDD

[kép]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#77698) szaszyka válasza Morris (#77694) üzenetére


szaszyka
senior tag

Az a legjobb megoldas, csak ugye kerdes, hogy csaladi vagy társasház, illetve mennyivel később lesz a szigetelés...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77699) Morris válasza eszmilan (#77695) üzenetére


Morris
veterán

Nekem először az ablak lett beépítve.
Nem tudod körbe fűrészelni, mert tokrögzítő csavarok tartják.
Szóval nálam tökéletesen működik. :)

Nkboy: nekem mondjuk nem lóg ki a tok. Pont síkban van a fal külső részével. 2 centit rátakar a nikecell.

[ Szerkesztve ]

(#77700) AndrewBlase válasza pjen (#77516) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Ha m2 árat mondanak, akkor gyakorlatilag "mindegy" hogy 3 vagy 5 nap alatt csinálják meg.

(#77537) pjen

Nem minden ács tetőfedő. Külön szakma. A tetőfedő inkább megcsinálja a fedési kép feljelölését, kicsapását, míg az ács szeret inkább a szemére hagyatkozni. (Tisztelet a kivételnek)

Dolgoztam több ács (volt köztük tetőfedő is) mellett is, egyik így csinálja, másik úgy. Most éppen másodállásban egy ács-állványozó szakembernek segítek, ő nem csapkodja ki a cserépsorokat. :P

A gyári félcserepeket se veszi meg sok megrendelő, mert vagy nem is tud a létezéséről, vagy sokallja az árát. Ugyanez a helyzet az egyébb gyári kiegészítőkkel (pl kezdőkúp, kupelosztó, hogy csak "alap" dolgokat mondjak)

Miért mindig én???

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.