Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#134001) föccer válasza Atomgeszi (#133993) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

Rezgéscsillapítás néven keresd. Tényleg egyszerűbb költözni :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#134002) umfrider válasza KD6-3.7 (#133998) üzenetére


umfrider
senior tag

Élvédő? 1001 féle opció létezik. Ha nem fér be, akkor le kell csapni a csempe alá való részét, mamuttal, vagy SIKA flex-el mehet fel.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134003) Morris válasza umfrider (#134002) üzenetére


Morris
veterán

Mögötte bevágja a helyet neki és mehet rá ragasztóval az élvédő.
Elég hozzá egy multigép

(#134004) umfrider válasza Morris (#134003) üzenetére


umfrider
senior tag

Akár. Ha csak sarokcsiszoló van, akkor faragnék az élvédőből. Bár azzal is megoldható, f@sza koronggal

Egyik ismerősöm úgy rakta mindkét hazában a szegőket, hogy 10 cm-et elhagyat a vakolásból, így a fal síkjába kerültek a hidegburkolat lábazatai. Tök jó megoldás. Nem porosodik, esztétikus (Vakolós nyilván nagyon szerette…)

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134005) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Sziasztok!
Fúrókalapácsot szeretnék venni panel lakás felújításhoz.
Fúráshoz, kisebb vésésekhez: villanyvezeték bevésése, kapcsolók/aljzatok bevésése, csempe/metlaki felverése, plusz fa fúrás, polc összeszerelésnél.
Kb 40k HUF a lélektani határ, de 50k fölé semmiképpen nem tudok menni, a fúró/vésőfejekkel együtt.
Lehet vezetékes.

Ezt nézegettem, illetve a nagyobb testvérét. Statok/leírások alapján ígéretesek, ill az, hogy állómotoros, szintén jó csak hát kérdés, meddig bírják.
Jó lenne ha a felújítás végeztével is egyben maradna, és ha nem is egy életre, de legalább sok évre letudnám a fúrókalapács vételt.

CMI akkus fúró-csavarozóval van tapasztalatom, ez már sima téglánál is megszenved (nyilván az még csak nem is ütvefúró, így nem arra való), illetve a postaláda záram felfúrásánál nagyjából le is gatyásodott. (megszorult, megforgott a tokmányban a fúrófej, szépen lemarta a 3 befogató belsejét :U ...erre sem kellett volna használni) szóval vannak fenntartásaim a márkával.

Olyan lenne jó, ami 3 funkciós, véső, fúrókalapács, fúró. A fenti CMI-k nem tudják a sima fúrást, ha jól tudom. Pedig jó lenne a sima fúró funkció, ha mondjuk fába kell majd fúrni.
Több márkát is nézegettem, Boch, Einhell, ezekről olvastam hideget-meleget, ill. ilyen árkategóriában vannak jónak tűnő Makiták is: 2630, 2630X7, 2470, 2470bx40

Ezek között nem látok érdembeli különbséget, tapasztalatom pedig 0. Egyedül a HR2630X7-nél látok külön fölszerelhető fúrótokmányt. Ez gondolom a sima fúrásnál kell.

Kérek szépen útba igazítást. A fenti CMI-k árban jobbak, teljesítményben többet ígérnek, állómotorosak és bikábbak (annak tűnnek és persze emiatt nehezek is) de mégiscsak kvázi noname-ek a Makitával szemben, aminek több "fícsöre" is van. Napok óta ezen lamentálok :B

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#134006) tothjozsi96 válasza 3.Aragorn (#134005) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Panelbe nem nagyon kell hornyot vésned. :N

(#134007) 3.Aragorn válasza tothjozsi96 (#134006) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Miért?

Nem minden vándorút céltalan...

(#134008) tothjozsi96 válasza 3.Aragorn (#134007) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Abból amit írtál úgy értettem hogy új nyomvonalat szeretnél kivésni. Én viszont úgy tudom hogy a panel horonymarása engedélyköteles, és leginkább csak a függőleges hornyokat engedélyezik. Majd a többiek kijavítanak ha tévednék.

(#134009) A Zéé válasza 3.Aragorn (#134007) üzenetére


A Zéé
addikt

Mert a válaszfalak 6 cm vastagok és nem tudsz belőle 2-3 centit vésni. A főfalakon meg statikailag gyengíted meg a szerkezetet a hornyokkal. Vízszintest egyik falba se engednek, függőlegest meg ahogy tothjozsi96 is mondja, nem lehet akárhova. Ez függ attól is, hogy melyik gyárban csinálták.

Just a simple Lineman...

(#134010) 3.Aragorn válasza tothjozsi96 (#134008) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem, akkor lendüljünk túl a hornyoláson, tegyük fel, hogy arra nem lesz használva.

Nem minden vándorút céltalan...

(#134011) umfrider válasza 3.Aragorn (#134005) üzenetére


umfrider
senior tag

Ezekkel a gépekkel szerintem nem tudsz vezetéket vésni. Ahhoz horonymaró kell.

Makita szervizes ismerősöm HR2470-et javasolt, jobb szerelhetőség és alkatrész ellátás miatt. Tudásban kb mind azonos. Az tuti, hogy nem egy kategória a CMI-vel, ráadásul regisztráció után 3 év garanciát kapsz.

Volt korábban egy legolcsóbb Hyundai-om. Szintén panelhoz vettem. 55 m2-es lakás fossá véstem vele. Házgyári csempe, stb, mindent vitt. Később még az építkezés alatt is használtam, csak azért ment tökre, mert betonra leejtettem :O ez a gép éppen meglepett…

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134012) umfrider válasza 3.Aragorn (#134010) üzenetére


umfrider
senior tag

Tegyük fel ;] :DDD

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134013) 3.Aragorn válasza umfrider (#134012) üzenetére


3.Aragorn
addikt

;]
Jó leszek, megígérem. Meg nem lenne jó ha a plafonnal együtt beköszönne a felső szomszéd :DDD

[ Szerkesztve ]

Nem minden vándorút céltalan...

(#134014) umfrider válasza 3.Aragorn (#134013) üzenetére


umfrider
senior tag

15-20 cm-es vasbeton falon amúgy annyit könnyít a 3 cm horony, mint amikor a plafonba belefúrok egy 8 cm dűbelt.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134015) 3.Aragorn válasza umfrider (#134011) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A HR2470-nél, ha nincs az a fentebb bekarikázott tartozék, akkor hogyan fogok "sima" fúrófejet befogatni az SDS-plus tokmányba, mondjuk fa fúráshoz?

Nem minden vándorút céltalan...

(#134016) b4lukapitany


b4lukapitany
tag

Sziasztok!
Álmennyezet hangszigetelésen gondolkozok mivel eléggé zavar a szomszéd. A lépéshang is elég jelentős, és a beszéd is áthallatszik. Kb. 10 centi hely van a gipszkarton és a plafon között. Valakinek valami javaslata lenne hogy mit csináljak? Nem akarok erre szakembert hívni, ha nem muszáj.

(#134017) umfrider válasza 3.Aragorn (#134015) üzenetére


umfrider
senior tag

Sehogy!

Alapvetően két külön gép a kettő, ennek a kombóját oldották meg az SDS-es befogatású gyorstokmánnyal.
Fa fúráshoz szerintem a legjobb, ha alapból van egy komolyabb csavarozód, ami kiszolgálja a barkács fúrást is.
pl DDF482

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134018) KD6-3.7


KD6-3.7
őstag

[link]
Ez jó lehet alapozó, glett cseppek eltávolitásához csempérôl?

(#134019) 3.Aragorn válasza umfrider (#134017) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Értem, de akkor mi értelme a 3 állású kapcsolónak, ha eleve nem adnak ilyen tokmányt a géphez, 4-ből 3 esetben?
Van "komolyabb" csavarozóm, a már említett halódó CMI. Nem akarok másikat venni. 1 gépet szeretnék, ami, hogyha meghal a másik, az ő funkcióját is el tudja látni.

Nem minden vándorút céltalan...

(#134020) Morris válasza 3.Aragorn (#134019) üzenetére


Morris
veterán

Ez nemigen haladó csavarozó.

A haladó csavarozó minimum 60Nm
Sőt. Van most a lidlben 150Nm-es fúró is. Na azzal már lehet dolgozni.
A te csavarozód úgy megáll a fába mint a szög.

Amúgy van sds-es fafúró szár is. Szóval egy jobb vezetékes makita-val meg is vagy.

[ Szerkesztve ]

(#134021) tothjozsi96 válasza Morris (#134020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nincs olyan a LIDL-ben most. :(
60 és 80nm-esek vannak most.

(#134022) Morris válasza tothjozsi96 (#134021) üzenetére


Morris
veterán

Jah, igen. My bad.
Majd lesz akkor :DDD

[ Szerkesztve ]

(#134023) Exodion válasza tothjozsi96 (#134008) üzenetére


Exodion
aktív tag

Nem engedelykoteles :N. En mar csak tudom, iden fejeztem be a felujitast 10emeletes panel magasfoldszintjen es volt marva jo par uj horony ;].

75mm-es valaszfal 3. emeletig ugyanolyan mint a 152mm-es teherhordo falazat. Nem teherhordo hanem merevito szerepe van. Vizszintes hornyot ahogy irtad egyaltalan nem, sot a statikaimban alahuzott felkover csupa nagy betuvel irta be: TILOS! szoval gondolom nem szabad. Fuggolegest lehet, de... a betonvasakat bantani na azt megintcsak nem:
"Fuggoleges hornyok keszitese a betonfedes vastagsagaig, maximum 20cm szelessegben - ezt kovetoen legalabb 40cm szunet kihagyasa kotelezo - megengedett.".

A betonfedes ahogy Zee is irta eleg nagyban fugg attol hogy melyik gyarban ontottek a panelt. Debrecenben a jellemzo 10-15mm a 152-es es 75-os, 5-10mm a 40-es falazatban. Szoval vedocsovet nem igazan lehet bevesni, nalam pl kabelcsatornat gipszeltek a falba a villanyszerelok.

Kapcsolo beveses az viszont :Y... 20percig vestek 1db-ot egy Milwaukee geppel... A kovetkezo alkalommal mar hoztak dobozfurot meg egy rendes max-os gepet hozza.

(#134024) umfrider válasza 3.Aragorn (#134019) üzenetére


umfrider
senior tag

Mármint, hogy érted, ha meghal a másik?

Ezekkel a fúrókalapácsokkal pl ytongba és porotherm téglába felesleges kalapáccsal fúrni. Utóbbi esetben azért, mert teljesen szétrobbantja a kerámia pórusait.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134025) umfrider válasza KD6-3.7 (#134018) üzenetére


umfrider
senior tag

Glett cseppet simán le tudod szedni körömmel. Azaz erősebb szivaccsal. 2x használtam ilyen eltávolítót, megmarta a fugát. Soha többet :W

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134026) föccer válasza KD6-3.7 (#134018) üzenetére


föccer
nagyúr

Gipsz vízzel oldható. Fel kell áztatni és takarítható. Ha ez kevés vagy macerás, akkor simán 10%-os étkezési ecettel áttörölni a felületet és szépen leszed mindent. Utóbbi működik fugázás utáni tisztításra is.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#134027) Dorian


Dorian
félisten

Ezzel a zuhanypanellel kapcs van bárkinek bármi kifogása, véleménye, bármi?

[link]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#134028) umfrider válasza Dorian (#134027) üzenetére


umfrider
senior tag

Nekem túl olcsónak tűnik. Legalábbis abból kiindulva, hogy Aliexpressen is egy komolyabb csaptelep kb 20.000-től indul.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134029) Chris0321 válasza umfrider (#134028) üzenetére


Chris0321
addikt

80.000-ről van leakciózva.

(#134030) umfrider válasza Chris0321 (#134029) üzenetére


umfrider
senior tag

80.000-ért is keveslem, ha valóban minőséget akarsz. Szvsz ekkora mértékű akció pedig szerintem csupán megtévesztés.
Netes vásárlás, esetleg rendeld meg, 14 napod van elállni. Veszíteni valód nincs.

(sok oldal, pl Vivre, Butor1 stb használ RRP árat, ami teljesen félrevezető. Úgy gondolom, csak marketing)

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134031) sanzi89 válasza umfrider (#134030) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez soha nem volt 80.000Ft. Árukereső.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#134032) 3.Aragorn válasza Morris (#134020) üzenetére


3.Aragorn
addikt

Ez nemigen haladó csavarozó.
Igen, ezért tettem idézőjelbe, hogy "komolyabb" :D

Szóval egy jobb vezetékes makita-val meg is vagy.
Igen, ilyet keresek.

Amúgy van sds-es fafúró szár is.
Ez jó hír, viszont nem értem, hogy hogy működik. Ezt is ütvefúró üzemmódban kell használni? Vagy csak sima fúrással? Nem fog előre-hátra lötyögni?
A fent bekarikázott SDS-es befogatású gyors-tokmány mire való? Sima fúrófejeket befogni, amivel aztán tudok ütve-fúrni, vagy simán fúrni, ha úgy állítom a kapcsolót?
Azért kérdem, mert nem értek hozzá, ilyen sds-es fúró talán soha nem volt a kezemben. :N

umfrider
Mármint, hogy érted, ha meghal a másik?
Úgy, hogy még működik, de egyre könnyebben megforog a fej a tokmányban, mert annak belseje le van kopva a nem rendeltetés szerű használat miatt. Komolyabb munkáknál pl 12 facsavar helyének befúrása fába, majd a csavarok behajtása :DDD már valószínűleg szenvedés lenne vele.

Nem minden vándorút céltalan...

(#134033) Morris válasza 3.Aragorn (#134032) üzenetére


Morris
veterán

Azoknak a fúrókalapácsoknak van sima fúró üzemmódja is.
Ha fába fúrnál és kisebb, 3mm-es vastagságtól használnál fa fúrószárat, akkor egy akkus csavarozó teljesen jó arra a célra.
Ugyanis az sds plus fa fúrószárak általában hosszabbak és 8-10mm vastagságtól kezdődnek és jellemzóen 15cm -es hossztól indulnak. Ezekhez kell erő is, amit a fúrókalapáccsal meg is tudsz oldani.

De ha bútorlaphoz vagy valami kisebb fához kell, akkor akkus fúró-csavarozó kell.

Én vennék egy vezetékes makita fúró és vésőkalapácsot, a jelenlegi akkus csvarozót meg használd addig, amíg tudod. Utána vehetsz helyette egy kicsit jobbat.

(#134034) Morris válasza 3.Aragorn (#134032) üzenetére


Morris
veterán

Bosch GBH 240F

Én ezt venném!

[ Szerkesztve ]

(#134035) umfrider válasza 3.Aragorn (#134032) üzenetére


umfrider
senior tag

Erre gondoltam. Ezek alapján egy akkus csavarozót nem fogsz tudni helyettesíteni az ütvefúróval. És fordítva.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134036) Geri89


Geri89
aktív tag

Sziasztok! Az elmúlt időben már érdeklődtem itt építkezéssel kapcsolatban, továbbra is gondolkozóban vagyunk, ám még van egy téma, ami nagy kérdőjel, az a forrás: Szóval házasság adott :D , egy 1éves múlt gyermekünk már van, maximum további egyet vállalnánk még be. A telek adott, illetve ha úgyvan, akkor a házra szükséges összeg kp-ben is adott lehet.

A kérdés, hogy összeségében hogy tud olcsóbb lenni a ház? Pár opciót vázolok, de természetesen más ötletet is szívesen fogadok!

1; generálkivitelező, mellé 10M CSOK hitelt felvenni, 2 gyerekre aláírni, az még +2,6M "ingyenpénz", illetve ebben az esetben 5%ÁFA, amit vissza lehet igényelni.

2; kivitelővel szerkezetkész állapot, majd többihez mestert keresni (nem tudom, hogy CSOK ilyenkor játszik-e?)

3; CSOK dolgokat nem belekeverni, külön kőműves, stb..(annyira nem riadok meg ettől, feltételezem, hogy 23-ban már majd lehet válogatni a szakik közül..) viszont itt akkor ha jól tudom, akkor 27% az ÁFA mindenen (illetve ha jól tudom egyéni vállalkozók amúgy is 0%-os áfás számlát szoktak adni, nem? :F )

Vagy esetleg máshogy lenne érdemes csinálni? Azt gondolom, hogy a "legdrágább" a generálkivitelező, tehát a kérdés még, hogy a másik két opció kb. mekkora költség csökkentést jelenthet?

Köszönöm! :R

(#134037) sanzi89


sanzi89
addikt

Valakinek van tapasztalata ilyen ragasztós megoldást használó Tesa cuccal? Vennénk egy pár dolgot, de azért elég drága valamint szkeptikus is vagyok azért ezzel a megoldással. Jó lenne egy kis megerősítés vagy lebeszélés. :DDD

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#134038) Jofi81 válasza sanzi89 (#134037) üzenetére


Jofi81
őstag

Én ilyet raktam fel, több helyre is, tökéletes, bár leszedni még nem kellett.

(#134039) umfrider válasza Geri89 (#134036) üzenetére


umfrider
senior tag

Írtam PM

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134040) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok,
Födémet kellene szigetelnem vályog házon. Ideiglenes megoldás lenne, tehát ár/érték arány mérvadó. A legolcsóbb megoldás nyilván a tekercses kőzetgyapot lesz. A segítséget abban kérnék, hogy milyen párazárás kellene alá. Ebben a videoban karton van alatta, nem fólia. Vályognál ugye a szellőzés feltétlenül fontos, a szigeteléshez pedig épphogy akadályozni kellene a pára kellene állítani. Akkor most mi? A fűtés légcsöves klíma, tehát a pára nem túl magas a házban.
Másik kérdés, hogy a padláson futó légcsatornát a 10 cm gyapot alá, rá, vagy 2x5cm legyen, és közé kerüljenek a csövek? Mert ugye ha alatta lesz a cső, akkor nem fekszik fel rendesen a födémre a szigetelés. Ha a szigetelés kerül alulra, akkor összenyomja a gyapotot, nem lesz egyenletes a szigetelés. a 2x5cm talán a a legjobb megoldás, a csövet pár cm alátámasztva valami villaszerű megoldással.
Köszönöm a segítséget, és az esetleges tanácsot.

(#134041) Rendo84


Rendo84
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni fűtéssel kapcsolatban.
Egy szobában van egy fatüzelésű kályha és a kályha csöve ki van vezetve a tetőre egyenesen. Azonban így veszélyes és szabálytalan is szerintem. Mit gondoltok?
Ilyen megoldásnál valamilyen szigetelő anyagot nem kell pl a födém áttörésnél a csőre húzni, vagy ezt hogyan kell megcsinálni, hogy még véletlen se legyen esély a magas hő miatti gyulladásra?
Köszönöm szépen előre is a segítségeteket.

(#134042) umfrider válasza Rendo84 (#134041) üzenetére


umfrider
senior tag

Ásványgyapotot szoktak rakni, az nem gyúlékony.

Új kéményeket csak úgy vesznek át (katasztrófavédelem is), ha minimum 1 db törés szerelőnyílással van beépítve. Persze gondolom az általad említett már régebbi kivitelezés, így ha működik, nem buherálnám.

[ Szerkesztve ]

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134043) Rendo84 válasza umfrider (#134042) üzenetére


Rendo84
senior tag

Nem régi kivitelezés, de nem szakértő csinálta és így én is azt javasoltam nekik így ne használják, de eddig sem merték beüzemelni pont emiatt.
Ezért kellene valamilyen megoldás, mert félnek a ház kigyulladhat emiatt.

(#134044) mezis válasza Rendo84 (#134041) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Még ha vastag falú, korrózió álló az a cső, akkor is vedd körbe hőálló kőzetgyapottal. A kőzetgyapotot meg újabb fém "csővel".
[link] , [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#134045) Gergőke88 válasza prannk (#133930) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ívelni szabad a lemezt, de hajtani nem. Ha megroppantod a cellákat onnantól kuka a lemez, és az UV védelemnek is lőttek.
Ahogy már más is írta www.aplast.hu.
Országos kiszállítás, egy bizonyos érték felett ingyenes. Legközelebbi irodától számítják a díjat, olcsóbb/szakszerűbb lesz mint egy fuvaros.

(#134046) pjen válasza Gergőke88 (#134045) üzenetére


pjen
félisten

Ha megroppan a cella a lemez azon része valóban kuka, de az UV adalék a gyártás során kerül az anyagba. Mindegy, hogy roppan vagy sem. :)

(#134047) Gergőke88 válasza pjen (#134046) üzenetére


Gergőke88
addikt

A polikarbonat lemezekre az UV védelem koextrudálással kerül fel. Egy nagyon vékony réteg, ami meg tud “törni” es utána már nem tudja ellátni a feladatát. Tehát nem a polikarbonat granulatumba kerül + adalékként. ( Ennek okán van 1 vagy 2 oldalt UV védett lemez, hiszen ha bele lenne keverve akkor az egész tábla UV védett lenne. Az hogy melyik oldalt UV védett könnyű megállapítani, mert ha élében belenézel lehet látni egy vékony kék réteget. Ez az UV védelem).

[ Szerkesztve ]

(#134048) pjen válasza Gergőke88 (#134047) üzenetére


pjen
félisten

Lehet, hogy igazad van. Mikor én legutóljára gyártottam UV álló PS és PP lemezt még egy fehér port kevertünk a granulátumba, attól lett UV álló.Valóban nem volt átlátszó. :)

(#134049) umfrider válasza pjen (#134048) üzenetére


umfrider
senior tag

Tényleg utólagos réteg. Rendelésnél megkérdezik, hogy 1, vagy 2 oldalas UV állóság szükséges.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#134050) 7Sony7


7Sony7
addikt

Üdv. Van egy 10x10 es favázas valami, kívül lambériázva, beton padlóval, azon padlólap. Ezt szeretném hőszigetelni, virágok teleltetése miatt. Belülre szintén lambéria lesz, de közé gondoltam tenni hungarocellt. Megfelelő-e így, vagy csak ásványgyapottal lehet? Ha jó a hungarocell, hagyjak valamelyik (külső v belső oldali) lambériánál légrést?
Most nincs fűtve, de lehet lesz benne valami kiegészítő fűtés. Azért is szigetelném, hogy ne kelljen annyit fűteni majd.

-

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.