Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#50001) VIPowER válasza TheProb (#49999) üzenetére


VIPowER
senior tag

Ha van a közeledben mélyhűtő (nem a szobában, az nem jó), és belefér 16 db 2 L-es vizes palack, és van ventilátorod, akkor jó eséllyel elviselhető lesz a nyarad. Ez eddig teljesíthető?

(#50002) ALI_G válasza Misi1980 (#49955) üzenetére


ALI_G
veterán

Szigeteles van a hazon, vagy kesobb lesz? Legyen ;)
Ebben az esetben a 3 retegu kotelezo.
Argonnal toltott low-e bevonat szinten kotelezo. Nyaron is jobban szigetel. Visszahozza az arat.

(#50003) Lipton válasza Nerazim (#50000) üzenetére


Lipton
őstag

A szigetelés mivel kívül van, így nem engedi be a falig a meleget (kevésbé engedi be). Rutionosak a ház köré lombos fákat is tesznek, nyáron árnyékol, télen engedni a napot. A vályog jellemzően nagyon vastag és a nádtető is erősen túlnyúlik rajta ami pluszban árnyékol.
Beton nem egyenlő vályog. A beton nagyon vezeti a hőt. 40cm beton hiába vastag,akkor is kamikaze. Még a 38-as PTH is keménye fel tud a napon melegeni de így is lényegesen jobb mint a beton.

vb.fal 38cm U= 2,24
POROTHERM 30 normál U= 0,71
POROTHERM 30 + 10cm DRYVIT U= 0,27
POROTHERM 38NF + 6cm DRYVIT U= 0,2299
forrás

(#50004) TheProb válasza VIPowER (#50001) üzenetére


TheProb
veterán

+ (#50000) Nerazim: Látom srácok nem "érccsük" egymást :D Ez egy kollégium, ha esetleg nem tudjuk mi az akkor megpróbálom definiálni: Sok csóró egyetemista nagyon kis helyre összezsúfolva, nagyon kevés mozgási és átalakítási lehetőségekkel. :D Maga az ablakunk amúgy elég nagy, de nem nagyon szeretnék és tudnék a 3emeleti ablakból kilógni, hogy fúrogassam az ablakot és/vagy a betont, mert egyrészt kiraknak a koliból, másfelől ennyit nem ér meg, hogy kiessek :D u.i.: Az ablakot talán még fúrogatnánk a úgy van.

Ja és ha nem jött volna le, akkor nem, nincs nagy mélyhűtő sehol, ahova beférne 16db petpalack :D Van 1 szobai kishűtő, benne még kisebb fagyasztóval és helló :/

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50005) Morris válasza TheProb (#50004) üzenetére


Morris
veterán

Halott ügy! Vegyetek ventilátort!
Más megoldás nincs.

(#50006) ALI_G válasza TheProb (#50004) üzenetére


ALI_G
veterán

Ventillator. Nappal magadra iranyitod, ejszaka az ablak ele allitod es fujod be a huvoset egesz ejjel (bar ez attol fugghet milyen magasan vagytok).
Arnyekolas belulrol is hasznal, van kifejezetten hovisszaveros fuggonyok is, de nem hiszem hogy olcso. A budget megoldas egy vastag feher szinu lepedo az ablak elott, amig odasut a nap. Elegseges fenyt enged at.
Ezutan ott vannak a belso futotestek. Ember, allat, huto, vilagitas, szamitogep. Minden hokibocsjtast minimalizalni kell.

(#50007) AndrewBlase válasza TheProb (#50004) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Hővisszaverő ablakfóla, mint pl a kocsikon is van. Nem tökéletes, de segít enyhíteni a meleget.

Miért mindig én???

(#50008) Misi1980 válasza ALI_G (#50002) üzenetére


Misi1980
senior tag

Még nincs szigetelve a ház,jövőre szeretnénk leszigeteltetni.Tegnap megrendeltem az ablakokat 3 rétegű üveggel,remélem tényleg jó lesz.

(#50009) balint82


balint82
senior tag

Sziasztok!

Lehet, hogy nem ez a megfelelő hely, ahova írok, de hátha:
-Redőnyt és szúnyoghálót szeretnék felszereltetni az ablakaimra
-Redőnnyel összeépített vízszintes mozgatású szúnyogháló javítását is meg kellene oldanom
-Teraszra szeretnék felszereltetni kitekerős árnyékolót

Tud valaki Bp. agglomerációban ajánlani megbízható és nem elszállt áru szakembereket/cégeket ajánlani?

:R

Google Pixel 4a

(#50010) Nerazim válasza ALI_G (#50006) üzenetére


Nerazim
őstag

A belső árnyékoló szart se én, dolgoztam üvegkalickás irodában ahol a főnök az ablakot telerakta árnyékolóval, nem mondom semmi nem jelentett, de nem hozott annyit a konyhára amennyibe került az egész. Gondolj bele,ha belül van akkor már a hő át jutott a felületen ott már hiába vered vissza...

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#50011) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Csemperagasztót* kéne levakarnom kb 20 m2-ről, mit ajánlotok? Találtam gugliban gőzölős meg hőlégfúvós módszereket a fellazításra, azok működhetnek, vagy ne szórakozzak hanem béreljek 1-2 napra valami maró/csiszoló gépet?

*elvileg csemperagasztó, aztán persze így ránézésre nem tudnám megmondani, hogy mit kevertek bele 30 éve, amikor felrakták

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50012) Morris válasza updog (#50011) üzenetére


Morris
veterán

Miért szeretnéd levakarni?

(#50013) updog válasza Morris (#50012) üzenetére


updog
senior tag

igaz hogy most úgy tűnik, bitangmód ragaszkodik a falhoz (a csempét azért le tudom/tam verni róla), de azt se szeretném hogy +1 réteg glett a 30 éves ragasztóra, és a glettre +1 réteg csemperagasztó az új csempe alá... :) inkább közvetlen a falra kenném az újat

+tényleg érdekelne, ha valakinek van tapasztalata a hőlégfúvós módszerrel

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50014) Morris válasza updog (#50013) üzenetére


Morris
veterán

Ütögesd meg kalapáccsal mindenhol. Ahonnan nem jön le, azt én hagynám. Mehet rá mélyalapozó.
Ha nagy a szintkülönbség, akkor csemperagsztóval szintbe lehet hozni. Száradás után pedig mehet rá az új csempe.
Semmiképpen nem glettelném.

[ Szerkesztve ]

(#50015) balint82 válasza updog (#50011) üzenetére


balint82
senior tag

Én is a kalapács & spakli kombót ajánlanám .:)

Google Pixel 4a

(#50016) Mercutio_ válasza balint82 (#50015) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az olyan mint a dob & basszus? ;]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50017) updog válasza Morris (#50014) üzenetére


updog
senior tag

vésővel+kalapáccsal nyilván rápróbáltam, viszi is ((#50015) balint82 spaklit majdnem kettétörtem, az nem nyert :) ), de mire lekalapálnám a fürdő-wc-konyha összes maradék ragasztóját a falról, a szomszédokkal együtt én is agyvérzést kapnék :) azért gondoltam valami szofisztikált urbanlegenddel bepróbálkozni a fellazítására.

+az a gond, hogy most mindhárom szoba plafonig van csempézve, de utána csak szobánként változó magasságig lenne, tehát a maradék részen, amit majd csak festek, valahogy sima falat kell prezentálnom.

meg pl. így is csak 160x160cm a fürdő, ha a régi ragasztós falat szintbe hozom, és még arra megy rá az új csempe, egy csomó helyet elveszítek :DDD

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#50018) csemberlen válasza updog (#50017) üzenetére


csemberlen
őstag

Akkor érdemes lenne egy olcsó vésőgépet, meg rendes pormaszkot beszerezni. Kézrátétellel nem fog lejönni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#50019) Met válasza csemberlen (#50018) üzenetére


Met
Topikgazda

+1

Lehet hívni a javasasszonyt de az is csak vésővel fogja tudni leszedni a falról.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50020) TheProb válasza updog (#50017) üzenetére


TheProb
veterán

Most volt/van aldiban akciós "noname", meg edigitalnál dremel multifunkciós rezgő masinéria, az jó lenne erre sztem.

Itt is van

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50021) Morris válasza TheProb (#50020) üzenetére


Morris
veterán

Erre a vésőn és kalapácson kívül semmi sem jó.

(#50022) r.levente75 válasza updog (#50017) üzenetére


r.levente75
addikt

Én is a vésőgépre voksolok, egy napra kell kölcsönözni egyet, lapos fejjel. Ezzel 20m2 le lehet játszva szedi egy délelőtt alatt. Sérüléstől függően simítóvakolat rá.

(#50023) #33253120 válasza updog (#50017) üzenetére


#33253120
törölt tag

Vésőgép. Ismert márka, legalább 4kg-os kategória, de inkább nagyobb. A lehető legszélesebb laposheggyel. De minél szélesebb a laposvéső, annál erősebb gép kell hozzá.

(#50024) macilaci78 válasza TheProb (#50004) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Csináltatsz egy új ablakszárnyat a meglévő mintájára, amin lesz kivágás a mobilklíma kivezetésének és nyár elején, végén cserélgeted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50025) TheProb válasza macilaci78 (#50024) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem is talán ez lenne a megoldás, csak még mobilklímát is venni... Nembiztos, hogy arra lenne jelenleg keret, most vettem a kocsira is új nyári szettet. +Mobil klímából eléggé meg kell találni azt ami ér is valamit, nem?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50026) ALI_G válasza Nerazim (#50010) üzenetére


ALI_G
veterán

értem én, de kívülről nem opció.

(#50027) Siriusb


Siriusb
veterán

Ha van ennek topikja, mondjátok meg légyszíves.

Adott egy régi ruhásszekrény, aminek a zárjába a kulcs tolla beletört és beleesett valahová. A zárral együtt van a nyelv, nem rudat tol ki, tehát nem az ajtó tetején/alján fogja meg, hanem az ajtó közepén.
Van valami ötlet, hogy lehetne kinyitni?

(#50028) r.levente75 válasza Siriusb (#50027) üzenetére


r.levente75
addikt

Külön topikja szerintem nincs, de az asztalos topikban bátran irhatsz, kíváló szakik vannak. Ök a zár témában is ott vannak.😊

(#50029) Siriusb válasza r.levente75 (#50028) üzenetére


Siriusb
veterán

Kösz.

(#50030) #33253120 válasza Siriusb (#50027) üzenetére


#33253120
törölt tag

Többajtós a szekrény? Azaz van hasonló fazonú kulcs ami beleillik, de nem nyitja? Ha igen, akkor el kell ballagni egy jó kulccsal, egy kulcsmásolóhoz, és kölcsönzési, és letéti díj fejében el lehet tőle hozni egy komplett sorozatot abból a fajtából... Kiválasztod ami kell, kapsz egy újat, a kölcsönzési bukó, a letétit visszakapod, újat fizeted.
Bár már volt olyan zárhoz is szerencsém ami csak egyfajta kopású 4-es beépített szekrényzár kulccsal volt hajlandó nyílni, úgy el volt kopva... :)
Illetve a letört darab, ha úgy akad fel lehet későbbi probléma tárgya. Illik kiszedni a sikeres nyitás után...

[ Szerkesztve ]

(#50031) Siriusb válasza #33253120 (#50030) üzenetére


Siriusb
veterán

Többajtós, de csak egy kulcs volt meg hozzá :(
Kösz az ötletet.

(#50032) #33253120 válasza Siriusb (#50031) üzenetére


#33253120
törölt tag

Csinálnál egy képet a szekrényről, és a kulcsmaradékról?
Pár egyedi esettől eltekintve ha jól tévedek két fajta 6 darabos kulcssorozattal oldottak meg régen mindent. Persze ennek vannak mutációi, azaz a kulcsnyak gyakran egyedi, de a toll része a sorozatból van... Hátha látott már itt valaki olyat...

(#50033) Mercutio_ válasza Siriusb (#50027) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lehet a két ajtószárnyat egyszerre emelve levenni őket? :U

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#50034) seadrone


seadrone
őstag

Sziasztok!

Adott két ablak, amit polifarbe boróka fabevonó lazúrral festettek le .

Az lenne a kérdésem, hogy ha szürkére szeretném lefesteni az ablakot, akkor kell-e előtte kezelni, vagy ugyanilyen lazúrral simán ráfesthetek?

Köszi

(#50035) r.levente75 válasza seadrone (#50034) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha ugyanilyen lazurral ráfestesz, az nem lesz egyöntetű szürke, mivel az nem fedőfesték.

(#50036) seadrone válasza r.levente75 (#50035) üzenetére


seadrone
őstag

Értem. Akkor mi lehet a megoldás?

(#50037) r.levente75 válasza seadrone (#50036) üzenetére


r.levente75
addikt

Ha egy ablakot mindenképpen szűrke színben szeretnél látni, és a fa erezetét nem csak fedőfesték. Vizesbázis vagy oldószeres, én a másodikra szavazok. Vannak fix színek, lehet kevertetni is. Ha több pénzt szánsz rá, a tikkurilla festékek jók, de drágák, viszont a fedőréteg az alapozó is egyben. Egy trilakkos festéket alapozni kell általában, utána fedőfesték. Ez lehet matt, selyemfény és magasfény.
Ha van több infó segítünk még. Csak szürke picit kevés.😊

(#50038) VIPowER válasza TheProb (#50025) üzenetére


VIPowER
senior tag

Nem! A mobilklíma hűt. Olyat nehéz találni ami mellett aludni is lehet. :D

(#50039) TheProb válasza VIPowER (#50038) üzenetére


TheProb
veterán

Na az meg a másik... :D
Tekintve, hogy akkora szobában vagyunk 3man, mint jobb helyeken a spájz ekkora, így a hangszennyezést nemtom mennyire lehetne elviselni éjjel :D

Na majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#50040) Ton-ton válasza #33253120 (#50032) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, két 6-os sorozat van. Így elég azt tudni, hogy melyik sorozatról van szó, és megvenni mind a 6-ot (100-150 Ft darabja), mint sétálgatni...
Illetve házilag át lehetett kódolni, így elvben lehet egyedi is, de nem volt jellemző hogy vacakoltak volna ilyennel.

http://qtp.hu

(#50041) Bacusuz válasza TheProb (#50004) üzenetére


Bacusuz
őstag

vegyél egy tábla hungarocelt, vágd méretre és kívülről támaszd az ablaknak,esetleg próbáld meg beékelni
estére meg leveszed és szellőztetsz.
amennyiben nem zavar hogy randa,és bent sötét lesz.

és még nem is balesetveszélyes ha az utcán valakire ráesik :DDD

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#50042) csibor


csibor
őstag

40 X 40 járdarap lerakásáért, 0 kezdve mit kérnek el a mesterek mostanában nm árban? Ma kapok ajánlatot. legyen valami elképzelésem :)

(#50043) macilaci78 válasza Bacusuz (#50041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Zavarja, ha bent sötét lesz nappal. :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#50044) ALI_G válasza csibor (#50042) üzenetére


ALI_G
veterán

Idén 4-5000 + áfa/nm amit hallottam, munka mennyiségétől függően kell alkudni.

[ Szerkesztve ]

(#50045) r.levente75 válasza csibor (#50042) üzenetére


r.levente75
addikt

Pest, vagy vidék? Én délnyugaton tudom, hogy 3k környékén mozog a dolog. Ellemben a főváros valószínű több!

(#50046) csibor válasza r.levente75 (#50045) üzenetére


csibor
őstag

Balaton part :) 3000-4000ft az tűrhető 0 áfával :)

(#50047) r.levente75 válasza csibor (#50046) üzenetére


r.levente75
addikt

Nálunk a 3,5k már áfás.

(#50048) mm00


mm00
aktív tag

Szerintetek egy ilyen kihúzható polchoz fürdőszobába milyen szélesség és mélység szükséges kb? (A képen úgy tűnik mintha 60*30-as lenne a padlóburkolat, ebből én azt tippelem 40cm széles a vékony fallal és 80 cm a mélysége, ez reális lehet?)

Azt a vékony falat ami takarja, azt gipszkartonból kellene csinálni? Egy ilyen magas szerkezethez milyen sínekkel érdemes kalkulálni, amin kényelmesen tud mozogni?

(#50049) Met válasza mm00 (#50048) üzenetére


Met
Topikgazda

Hogy hogy milyen szélesség és mélység szükséges?
Az ilyen megoldások általában akkor készülnek ha kevés a hely, tehát a lehető legmélyebb és legszélesebb méretet használják ki.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#50050) mm00 válasza Met (#50049) üzenetére


mm00
aktív tag

Fürdőmet tervezem, már nincs sok hely, de tetszik ez a megoldás. Egyik sarokba van egy PVC szennyvíz cső, amit majd le kell fedni, emellé megy a mosógép és azt akarom meghatározni hogy a mosogép és a fal közé egy ilyet be tudok-e operálni :)

Valhogy igy (2.7*2.1m a fürdő. Barna ahova a szekrény menne):

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.