Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) biker válasza FatalEror (#16000) üzenetére


biker
nagyúr

ez lesz a 2. tele a gerendáknak... még frissek, most repednek igazán

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#16002) föccer válasza biker (#16001) üzenetére


föccer
nagyúr

Nagyon nyersek voltak még,a mikor felfűrészelték őket :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#16003) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Egyszer már kérdeztem, de akkor épp egy másik téma pörgött...

A redőnyünk húzására szolgáló zsinór (nem lapos gurtni, hanem cipőfűző formájú, de annál jóval vastagabb (kb. 6mm) szürke zsinór) kezd elfesleni egy ponton, várhatóan nemsokára elszakad.

Ennek a cseréje mennyire bonyolult? Gondolkodjak egyáltalán házilagos cserében, vagy mindenképp hívjak szerelőt?

Ahogy nézem javítani nem lehet, cserélni kell a redőny felé eső végétől addig, ami a csévélő automatában van. Mindez a második emeleten.

Csinált már ilyet valaki? Van ennek valamilyen egyszerű módja?

(#16004) Morris válasza DeFranco (#16003) üzenetére


Morris
veterán

Érdemes megkérdezned egy redőnyöst - azaz nincs értelme, hogy otthon egyedül szerencsétlenkedj vele Több bosszúságot fog okozni. saját tapasztalat :D . Nekem anno 3k-ért cserélte ki a régi redőnyünkön a zsinórt. Ez kb 2 éve volt.
Ha ezt tudom akkor, biztos, hogy nem nyúlok hozzá :DDD

Ja és nálunk a 4. emeleten egyensúlyozott az ablakban :)

[ Szerkesztve ]

(#16005) maross válasza DeFranco (#16003) üzenetére


maross
veterán

Nalunk gurtnival van ugyanez, es a kinti reszt, ahova feltekeredik ugy latom nem lehet szetbontani, mintha valami belovovel lett volna lezarva a doboza.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#16006) DeFranco válasza Morris (#16004) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Békéscsabán?

@maross: ebéd közben olyan tippet kaptam, hogy szedjem le az egészet, vigyem be a lakásba, és cseréljem ki... na ez az, amit biztonsan nem...

@Met: hát, én nem látok be, de majd felhúzom a szúnyoghálót, és csinálok fényképet, hátha okosabb leszek.

[ Szerkesztve ]

(#16007) Met válasza DeFranco (#16003) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha a lakásból be tudsz nézni a redőny házba akkor le engeded teljesen és ki tudod cserélni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16008) Morris válasza DeFranco (#16006) üzenetére


Morris
veterán

jah. Nem hiszem, hogy sokkal drágább lenne felétek. :U

(#16009) csemberlen válasza DeFranco (#16003) üzenetére


csemberlen
őstag

Zsinor sok helyen kapható, barkács boltban, vagy áruházban is.
Nálunk lapos van, már cseréltem 2-3 db-ot
Nem olyan vészes,4 méter elég ha az ablak 1,5 nél nem magasabb.
Automatából elvileg ki lehet húzni a végét, csak oda kell figyelni, hogy volt a régi rárögzitve.
A másik oldal is macerás kicsit a a tárcsa oldalán kell átfüzni, és egy csomóval rögziteni.
A többi adja magát, kis kezű emberek előnyben:)

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16010) DeFranco válasza csemberlen (#16009) üzenetére


DeFranco
nagyúr

És ezt oldalról, a tok és a redőny"fal" közti résben meg tudtad csinálni, vagy bontani kellett hozzá?

@Morris: én 5k-s induló árról tudok, és első emelet felett nem elvállalásról

[ Szerkesztve ]

(#16011) csemberlen válasza DeFranco (#16010) üzenetére


csemberlen
őstag

Bontás nélkül megoldható a redőnytokon belül.
Érdemes vele elbibelődni, mert gondolom nem 1 redönyöd van.
Persze ha van műszaki beállitottságod.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16012) DeFranco válasza csemberlen (#16011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Legendásan nincs :DDD Ez jelenleg egy redőnyt érint, de amikor néztem, akkor abba nem gondoltam bele, hogy leengedett redőnnyel több helyen lesz. Ez ötletet adott, felmászok maholnap és megnézem, hogy van-e így már elég hely a művelethez.

A húzó automatában gondolom a rugót ilyenkor újra kell húzni, ugye?

(#16013) Morris válasza DeFranco (#16010) üzenetére


Morris
veterán

Hát nem tudom... a mai világban ha nem kell a mesternek a pénz akkor állítson fel nyugodtan különféle feltételeket. Saját maga alatt vágja a fát. Mindig lesz akinek kell a munka és a pénz.
Korábban a műanyagablakosokkal is így jártam. Kértem tőlük árajánlatot, majd 1 hét után visszamentem, hogy "ok, ez jó lesz" - erre módosítottak, hogy "ja bocsi ez nem jól lett kiszámolva ez meg ez drágább" stb stb. Meg azt mondták, hogy kb 2 hét mire tud jönni a koma pontosan elmérni a méreteket. Mondom akkor köszönöm, nem leszünk üzlettársak. Ha nem kell a pénzem és nem vagyok fontos, akkor meghagyom másnak a lehetőséget.

Amúgy a szuperinfo-ból (újság/szórólap) néztem ki. Ott volt egy redőnyös hirdetés. Jött is a koma és kb 1 óra alatt végzett is. Mondjuk megszenvedett vele, de megcsinálta. :K

(#16014) DeFranco válasza Morris (#16013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ablakcserekor 15k-s felmérési és ajánlattételi díj, az milyen? Úgy hogy erről ott a helyszínen tájékoztat, és gálánsan ki is jelenti, hogy megrendelés esetén beleszámít majd az árba...

nem kértük az ajánaltot :U

Ha találok egy jó mesterembert, tíz körömmel ragaszkodom hozzá...

[ Szerkesztve ]

(#16015) Morris válasza DeFranco (#16014) üzenetére


Morris
veterán

15k-s felmérési díj?? :Y WTF? Szégyen.... :(
Mondjuk nekünk nem volt ilyen felmérési díj. Mondtam a méreteket, kiszámolta, és mondta, hogy plusz/minusz 10k az elmondott méretek alapján. Mondom remek. Másnap jött a gyerek, levette a pontos méreteket, konkretizáltuk az árat, elindítottuk a megrendelést - előleg kifizetés - és vártam a gyártást/beépítést.
Ennyi volt.
Azt kell felfogniuk, hogy nem én vagyok értük :o

Ha találok egy jó mesterembert, tíz körömmel ragaszkodom hozzá...
Én a burkolómmal jártam így! Inkább vártam rá 2 hetet, de neki kellett csinálnia a fürdőt. ;] :)

Jah, készen lett a fürdőszobánk, ha érdekel valakit szivesen megmutatom! :K

[ Szerkesztve ]

(#16016) DeFranco válasza Morris (#16015) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Másnál nem is volt. Adott egy árat (nagyjából tételesen, hogy mi mennyi, + munkadíj) és kész. Nem is a mi ablakunk volt, ekkor még albérletben laktam, csak végignéztem az eseményeket. :)

Fotók jöhetnek, hadd irigykedjek :D

(#16017) Met


Met
Topikgazda

Amikor én intéztem az ablakcserét kértem sok cégtől ajánlatot direkt kérdeztem van e felmérési díj, olyannal nem is foglalkoztam ahol volt, még akkor sem ha megrendelés esetén jóváírják.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#16018) szabjan válasza DeFranco (#16014) üzenetére


szabjan
tag

Atyaúristen....
Mondanék én ilyet ha felmérek egy fűtésszerelést.
Páros lábbal repülnék szerintem.
Olyan volt maximum, hogy amikor már harmadszorra mentem volna ki 35 km-re akkor már megemlítettem, hogy azé most már....döntésképtelen egy népség volt. :D

a vizesember

(#16019) DeFranco válasza szabjan (#16018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Jó, hát ilyen is előfordult, aki szakmabeli, az enélkül is pontosan tudja szerintem az arányokat, hogy mennyi a korrekt és mennyi a kókler vagy mohó kolléga.

Nem is kellene ebből most panasztopicot csinálni, csak tényleg ledöbbentem, amikor a kollégám mondta, hogy nem vállalta a redőnyös a munkát, mert a másodikon lakik... szóval ha nem tudom megoldani, jövök redőnyös kontaktot kérni :D

(#16020) Morris válasza DeFranco (#16016) üzenetére


Morris
veterán

No, aki gondolja, nyugodtan csemegézzen. Ebben a lakásban lakunk az asszonnyal Békéscsabán:[link]

(#16021) DeFranco válasza Morris (#16020) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nagyon aranyos :) sokban emlékeztet a miénkre, majd arról is lehetnek fotók, ha végre megvarrja magát a függöny és felmászik a karnisra :)

(#16022) Morris válasza DeFranco (#16021) üzenetére


Morris
veterán

Tessék ráparancsolni az asszonyra, tegye magát hasznossá :D

(#16023) DeFranco válasza Morris (#16022) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megmondta, hogy ha akarok valamit, leszek szives venni egy varrógépet. Baumannt vagy Singert. Meg akkor már asztalt, és varrószobát is. Inkább a varrónő :DDD

A csipesszel vagyok még gondban, mert a random praktikeres nagyon gyenge, nem tartja meg az anyagot, csak buzgó imádság mellett (a vékony világos függönyt is csak éppen). Ilyesmi ilyen megoldású sínhez. Létezik olyan hely vagy olyan márka, ahol ilyet lehet kapni, de erőset, ami meg is tart egy közepesen vastag függönyt?

[ Szerkesztve ]

(#16024) Morris válasza DeFranco (#16023) üzenetére


Morris
veterán

Ugyanilyen sín van nekünk is. Ezt az Obi-ban vettük. Gondolom ugyanaz mint a praktikeres. A csipeszt pedig a Diégo-ból vettünk hozzá. Nekünk eddig nincs gond velük. :U

Most nézem, hogy szerintem a csipesz is ugyanaz mint a miénk. Nekünk vékony függönyünk van ehhez tökéletes.
Nézz be a Diego-ba hátha találsz ott valami masszív csipeszt!

(#16025) DeFranco válasza Morris (#16024) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Benézek, nincs messze, bár nem vagyok tőlük elájulva...

(#16026) alázógyík válasza Morris (#16020) üzenetére


alázógyík
őstag

A lila tapétát leszámítva frankó. :K ;]

(#16027) Morris válasza alázógyík (#16026) üzenetére


Morris
veterán

szerinted ki választotta? ;] :DDD

(#16028) DeFranco válasza Morris (#16027) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Én a fotoshop topic lakóit akasztottam ki anno, amikor az előszobára és a hálóra kértem, hogy 8-8 színminta alapján legyenek kedvesek átszínezni, hogy lássuk, milyen lesz az eredmény. :D

Mondjuk nagyon rendesek voltak, és megcsinálták. Bónusz: pont olyan is lett a végeredmény :)

#16029: nekem is csak akkor van esélyem, ha időnként elbizonytalanodik. Az a baj, hogy egyikünk sincs nagy lakberendezési és (lak)szépérzékkel megáldva, így 3 azaz három darab képkeret kiválasztása falra kimérése-, és okrtojálása pontosan 3 évig tartott.

[ Szerkesztve ]

(#16029) Morris válasza DeFranco (#16028) üzenetére


Morris
veterán

Akkor legalább megérte. Nálunk a nő a főnök - nagyon nehéz meggyőzni bármilyen téren :D

(#16030) alázógyík válasza Morris (#16029) üzenetére


alázógyík
őstag

Szintén zenész! :DDD

(#16031) maross válasza Morris (#16027) üzenetére


maross
veterán

Gondlom az aki a lilas avatarodat ;]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#16032) Morris válasza maross (#16031) üzenetére


Morris
veterán

hát peeerszeee :D :D

(#16033) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Ennyi papucsot... :P Kimenőt még kaptok azért havonta egyszer legalább, kicsi zsebpénzzel? ;]

[link] :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16034) Adler


Adler
aktív tag

Sziasztok!

Mennyire használ a barkácsáruházakban kapható hővisszaverő fólia (ezüst színű)? Érdemes radiátor mögé (lakótelepi lakás) venni ilyet? Mire kell vigyázni vele? Van-e márka ami különösen ajánlott, vagy elég a barkácsáruházi is?

Válaszaitokat előre is köszönöm.

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16035) FatalEror válasza Adler (#16034) üzenetére


FatalEror
addikt

Milyen célból szeretnéd használni? :))

HardCore is my LifeStyle

(#16036) alázógyík válasza FatalEror (#16035) üzenetére


alázógyík
őstag

Hőt visszaverni? :U ;]

(#16037) Adler válasza FatalEror (#16035) üzenetére


Adler
aktív tag

Visszaverje a hőt, és ne a hideg beton szívja el, így egy kis energiatakarékosságot szeretnék elérni. Azaz minnél több hő maradjon a lakás fűtésére és ne az utca felé menjen!

Nikon D40 kit/D90 +18-70mm AF-S IF + 70-300mm ED AF + SB-900 + MB-D80; ASUS Crosshair V Formula + AMD FX-8150 + ASUS GTX660 + Kingston DDR3 KHX1600C9D3K2/8G

(#16038) FatalEror válasza Adler (#16037) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem hinném,hogy sok különbség lenne a modellek között,de amúgy is a megváltást nem ettől kell várni,illetve szerintem érdemes lenne utána számolni,hogy a befektetett pénzt vissza hozza-e.

Ismerek olyan embert aki azért vett ilyet,mert a pókhálók nem a falon lesznek hanem ezen a lapon és akkor már csak ki kell húzni és leöblíteni,illetve a gyerek által előszeretettel firkált fal felületre is ilyet rakott. :))

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#16039) Winner_hun válasza Adler (#16034) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jópár éve mikor radiátort cseréltünk akkor hungarocell + arra alufólia ment rá, nem tudom mennyivel jobb a bubis hővisszaverő. Vékony hungarocell és alufólia is volt itthon (sima konyhai, semmi extra), bement a radiátor mögé, tán nem izzad tőle a fal:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#16040) Nkboy válasza Morris (#16008) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nálunk, (Zala megye) 400Ft/fm a redőnygurtni csere.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16041) DeFranco válasza csemberlen (#16011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Megnéztem, ha valahogy ki tudom szedni a szúnyoghálót visszatartó záróelemeket, akkor az már biztos, hogy elérem a szerkezetet. Ezt ha jól látom felfelé kell tolni erővel. Ha minden jól megy, akkor már a csere is menni fog, nem tűnik annyira bonyolultnak. Négy méter zsinór kell akkor? Remélem a hét végéig kibírja, mert ez nem fél órás művelet. Meglátjuk összejön-e, eddig jobb a helyzet, mint tegnap ilyenkor volt. :)

Mindenkinek köszönöm az infókat :R

(#16042) Nkboy válasza DeFranco (#16041) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem tudod kivenni belőle, mivel az benne van a lábban. A pirossal jelölt rész egész pontosan. Csak oldal irányba lehet kivenni, de ahhoz le kéne venni a redőnylábat is. Azok a "rece" szerű valamik nem engedik felfelé mozogni.

Nem tudom miért így sikerült a hsz. :F

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16043) DeFranco válasza Nkboy (#16042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ó, ne már :O

Akkor ehhez le kellene venni azt a sínt, amiben megy a szúnyogháló és úgy oldalirányban kicsúsztatni (a keret felé, kifelé)? Azt hittem, hogy a recék csak rögzítik, hogy ne csússzon ki, de ráhatással felfelé kitolhatók.

Nincs valami egyszerűbb, szétszedésmentes megoldás, amihez nem kell lebontani az egészet?

(#16044) csemberlen válasza DeFranco (#16041) üzenetére


csemberlen
őstag

Én a szunyoghálot kiakasztottam ugy, hogy kb 45 fokba állitottam, és kivettem a helyéből.
Majd a karnis tetejére tettem.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16045) Nkboy válasza DeFranco (#16043) üzenetére


Nkboy
senior tag

Nem kell levenni semmit, csak k***a nehéz cserélni. Amúgy a szúnyoghálót ki lehet akasztani a sínből. Lehúzod kb a közepéig és ki tudod billenteni. Egyik felét felemeled, akkor ki tudod venni a sínből.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16046) DeFranco válasza csemberlen (#16044) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ezt egy kicsit körülírnád, ha egyszer lesz rá időd? (nem sürgős, pár napig nem aktuális, a hétvégén állok neki leghamarabb) Nagyon köszönöm! (Azt hiszem megvan, ha nem, javíts ki azért :) )

@Nkboy: aha, értem, szerintem ezt mondta csemberlen is. Tehát félig leeresztem, az alsó műanyag keresztelemet 45 fokban az ablaküveg síkjában elfordítom, és kiveszem a hálót a húzós keresztelemmel együtt. Világos. Jó lesz. :K Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#16047) csemberlen válasza DeFranco (#16046) üzenetére


csemberlen
őstag

tehát elkezded lehuzni a szunyoghálot, és amikor le van huzva kb 80%-ban akkor az egyik oldalon elkezded fekfelé tolni az alsó merevitőt és akkor kiakasztható a helyéről a merevitő, ezután nem zavar.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16048) DeFranco válasza csemberlen (#16047) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igen, erre gondoltam, köszönöm, menni fog ez :) A feszítő automatánál van valami amire különösen figyelni kell?

[ Szerkesztve ]

(#16049) Nkboy válasza DeFranco (#16048) üzenetére


Nkboy
senior tag

Finoman kell belőle "kirángatni" a gurtnit :) . nehogy leakadjon róla és visszapörögjön. Ha kijött belőle akkor egy csavarral vagy szeggel megakasztod.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#16050) mdk01 válasza Morris (#16015) üzenetére


mdk01
addikt

Inkább vártam rá 2 hetet,

Szerencsés ember.:)
Nekem két hónap után sem ért oda, de ha tudom hogy másikkal ilyen lesz a munka, lehet 3hónapot várok.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.