Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4001) biker válasza Carpio (#3999) üzenetére


biker
nagyúr

konkrét bajom nincs a honeywell-el, csak az ára :(

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4002) Carpio válasza biker (#4001) üzenetére


Carpio
tag

Tudod, amikor választanom kell egy 5e vagy 15e forintos, olyan termosztát között, amely vezérel egy több százezer forintos kazánt, nem is beszélve a teljes rendszer értékéről, akkor én a 15e forintosat választom.
Ezt csak úgy a margóra..

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#4003) biker válasza Carpio (#4002) üzenetére


biker
nagyúr

tudod, amikor egy mezei "forgatógombos" bimetall hőfokszabályzó 1.900Ft, míg ugyanez Siemens kivitelben 6.200Ft, honeywellben 5.200Ft, akkor ....sza meg a nevet az, aki ráírta. ugyanaz a betét, csak a burkolat más kivitelű.
kb ugyanez a honeywell vs noname digitális termosztát, mindegyik kínában készül, ennyi.

A kazánt meg tönkretenni nem tudja, mert egy záró kontaktusról van szó, vagy zár, vagy nem. Így az, hogy mennyit ér a rendszer, teljesen érdektelen, mert vagy bekapcsol, és akkor megy a rendszer, vagy nem.
A kazánban meg van egy tehetetlenségi tényező belül beépítve, így ha "peregne" a kapcsoló, akkor nem kapcsolgat ki/be, mert max 1 ki/be kapcsolást enged 0,5 percen belül :)
Ha valaki nem tudja, mit is csinál valójában az adott eszköz, akkor hiheti azt, hogy az olcsó majd kárt tesz a rendszerben, a drága meg nem, vagy hasonló, de nem tud. egy síma kontaktus a kimenete.

ezt csak a margó margójára.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4004) Carpio válasza biker (#4003) üzenetére


Carpio
tag

Azt hiszem, hogy ne folytassuk ezt a vitát, mindenki fújja a saját igazát.

Margó :DDD : a Honyewell termékek gyártási helye: Mosbach/Németország és Brno/Csehország.

A legnagyobb télben tanultam meg, hogy legyőzhetetlen nyár lakozik bennem.

(#4005) Ariadne válasza Carpio (#4004) üzenetére


Ariadne
őstag

Mi is Siemenst terveztünk, végül egy ilyen jószág költözött be hozzánk, jövő héten kiderül, mennyire jó. Már legalább van hozzá radiátor meg kazán, egyelőre ennek örülünk. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4007) Ariadne válasza 19710926 (#4006) üzenetére


Ariadne
őstag

Ne haragudj, de ez így első hozzászólásként, hmm, hát érdekes. Ezért regisztráltál? :Y

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4008) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

2 termosztát között is ugyanolyan különbség van mint 2 bármilyen másik műszaki cikk között.Mercedesz is drága,de nem csak a neve miatt.Ellenkező esetben mindenki Dacia-t venne.Egy termosztáton sok mindem múlhat,pl.nem megfelelő tipussal odalesz a lángmoduláció,vagy +/- 1-3 C eltéréssel kapcsol be ill. áll le (hol túlfűt,hol meg hagyja lehűlni a szobát).Aztán az újakban számos hasznos+kényelmi funkció van.Pl.nyáron is be-be kapcsolja a szivattyut leragadásvédelemként,vagy több időablakot is be lehet állítani naponta,a család otthonléte,vagy éjjeli csökkentett hőmérséklet igénye szerint.A fentebb Adriane által említett RDE 10.1 Siemens-ről jók a visszajelzések.(kb.30-at szereltünk) .De Honeywell is jó(kb.5-öt),sőt az újabb Computherm-et[link] is tökéletesnek mondják.(2-3 at szereltünk,jobb a kapcsolási érzékenysége +/-0,2C).Remélem így könnyebb választani. ;]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4009) Ariadne válasza Hasaggymeg (#4008) üzenetére


Ariadne
őstag

#4005-ben linkeltet ismered esetleg? :B Nekem teljesen új, nagyon remélem, hogy jó lesz... Csak kicsit ijesztő, hogy nincs neve neki. :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4010) Hasaggymeg válasza Ariadne (#4005) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hát erről a termosztátról majd írj(mondjuk 1 hónap múlva),milyenek a tapasztalataid,mert rádiófrekvenciásat még nem szereltünk és ha egy ilyen keleti gyártmányu jól csinálja a dolgát akkor a "nagy" nevek is jók lehetnek az ilyen vezetéknélküliben.(remélem nem nyitja a garázskaput,vegy cseng az ajtócsengő ha eléri a beállított hőfokot :DDD )Csak vicc volt! :B

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4011) Hasaggymeg válasza Hasaggymeg (#4010) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem ismerem,de ne aggódj mert az nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4012) Ariadne válasza Hasaggymeg (#4010) üzenetére


Ariadne
őstag

Hmmm. :DDD Muszáj volt sajnos vezetéknélkülit, mivel a konyhába sikerült tenni a kazánt hálistennek, ami minden egyéb okból nagyon jó, viszont a szobától két ajtónyíláson áthúzni a kábelt, hát az kicsit kényelmetlen lenne. Hát, reméljük a legjobbakat... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4013) Hasaggymeg válasza Ariadne (#4012) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Amúgy sztem.ez át fogja venni a fix termosztátok helyét,mert elhelyezésük örökös gond,komoly odafigyelést igényel,és mégis soxor nem a jó helyre kerülnek a végén.Így meg mozdítható ahol a legjobb neki.(nem süt a nap,nem melegíti hőforrás stb.)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4014) Ariadne válasza Hasaggymeg (#4013) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért van egy potenciális veszélye. Elénken emlékszem egy barátnőm esetére, akiknél a háromszintes lakásban sikerült elkeverni a vezeték nélküli telefont, így kénytelenek voltak télen kimenni a legközelebbi telefonfülkébe (akkor még nem volt mobil). Végül az ágyneműtartóból csengett a kis ravasz. Ezt a bigyót ráadásul fel sem lehet hívni... Ha tervező lennék, biztos szerelnék az adó egységre egy vészhívó gombot, amitől sípolni kezdene a vándorló része, így meg lehetne találni. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4015) Hasaggymeg válasza Ariadne (#4014) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Azért nem éppen annyira "ahol a legjobb neki"! :Y Vannak elhelyezési szabályok (nem mint a telefonnál).1,5 m a padlótól,árnyékos,hősugárzótól-huzattól védett helyen,referencia helyiségben (pl. nappali,ahol a legtöbbet tartózkodnak,vagy a leghűvösebb szobában stb.)

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4016) biker válasza Hasaggymeg (#4008) üzenetére


biker
nagyúr

az b..na be, ha a termosztát kapcsolná be nyáron a kazán szivattyúját. ezt valami beteg mester mesélte?
az ilyen vezérlés a kazánban van, és télen nyáron 24 óránként 15mp-re bekapcsolja a szivattyút.
nyáron meg le van kapcsolva fixen a termosztát jobb eszközökben.
ha ezt a termosz vezérelné, akkor a bimetállos eszközzel mi kapcsolgatja nyáron a szivattyút leragadás ellen? ezen gondolkozz el.

a +- 1-3 fok elképzelhető, a jobb eszköz 0,2fok tűréssel kapcsol. ez amit jeleztem, 0,5fok tűréssel kapcsol

A lángmoduláció megint valami téveszme, az a kazán vezérlésben van, a termosztát ki-be jelet küld, semmi mást.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4018) biker


biker
nagyúr

azért ehhez az ár/márka dologhoz:


1.990Ft


3.990Ft
ezt szerelték hozzánk gyárilag, ugyanaz a patron van benne, mint az 1.990Ft-os verzióban


Honeywell, 3.990Ft

nem látom, mitől ér többet a drágább...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4019) biker válasza Kalandor (#4017) üzenetére


biker
nagyúr

40fokos vízzel túl sokat nem lehet fűteni, biztos melegebb a víz belül, de szerintem nem lesz gond, max hamar öregszik az anyag

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4020) Ariadne válasza Hasaggymeg (#4015) üzenetére


Ariadne
őstag

Na jó, azért nagy esélyünk nincs sok helyre vinni, mert minden radiátor termosztátos vagymi, szóval ilyen tekerős, kivéve a nagyszobait, na ahhoz van ez a hurcolható termosztát. Mondjuk gyakorlatilag egy helység a nagyszoba a kisszobával, ahol termosztátos radiátor van. Szóval nincs értelme kivinni a nagyszobából.

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4021) biker válasza Ariadne (#4020) üzenetére


biker
nagyúr

csak azt a helyet találd meg, ahol jó a légáramlat, lehetőleg nem polcon, elzárt helyen, nem huzatban, stb

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#4022) Integra válasza Hasaggymeg (#4008) üzenetére


Integra
titán

ha lecseréltem a computerhmem, akkor szívesen eladom:)
hibátlan, csak nekem ez nem kell, szétvág az ideg ha ránézek:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4023) Hasaggymeg válasza biker (#4016) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lépj már túl azon a legegyszerübb analóg (bimetálos) termosztátokon (ahol valóban csak annyi a különbség a márkás meg a jobbak között mint a Honda City és a Dacia Logan között) és emeld a tekinteted a jövőbe,a digitális,tanítható,lángmodulációt tudó,kalíberezhető több zónás DIM rendszereket müködtető,külső időjárás érzékelővel együtt dolgozó termosztátok felé.Nézd a különbséget egy ilyen vagy ilyen és egy általad linkelt sz@r között.Ha Wiesmann vagy Duval és nem Star vagy Fég,ha Vogel radiátor és nem Brico-s szemét és Heimeyer az Obi-s tucatszelep helyett,akkor Siemens és nem Józsefvárospiaci termosztát.Ez olyan furcsa? :F

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4024) Hasaggymeg válasza Integra (#4022) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Cseréld le egy korszerűbb Computhermre. ;] Amúgy szerintem sem egy mutatós darab.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4025) Hasaggymeg válasza Kalandor (#4017) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Leírása szerint +80-ig bírja,akkor mi itt a gond?Én amúgy símán kigipszelném.A hő a házban marad amúgy is.A felhasználás pedig a felhasználáskor jelenlevő hőmérsékletre vonatkozik,és nem arra,hogy mennyit tűr miután már kitömted vele a hézagot.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4026) Integra válasza Hasaggymeg (#4024) üzenetére


Integra
titán

két dolog fontos.
egyik, hogy legyen okos és tudja a funkciókat.
a másik, hogy ki is nézzen valahogy, mert a nappalimban van a falon és ha már ott kell legyen, akkor legyen jó ránézni. modernet, mutatósat akarok.
:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4027) Ariadne válasza Integra (#4026) üzenetére


Ariadne
őstag

Szóval röviden: legyen szép és okos. :D

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4028) Ariadne válasza biker (#4018) üzenetére


Ariadne
őstag

Egy száz-kétszázezres cirkónál, összességében többszázezres beruházásnál szerintem rohadtul mindegy, hogy kétezer vagy négyezer egy termosztát...

Ráadásul ezek közül egyik sem programozható. A programozhatóak (10-15.000-től) megtakarítást jelentenek, meg sokkal kényelmesebbek, szerintem mindenképpen megérik.
Pl. reggel jár dolgozni az ember, és este ér haza. Aludni hűvösebben jó, de reggel hidegre felkelni, az brrrr. Na szóval beprogramoz mondjuk reggel 6-tól 8-ig 22 fokra, hogy melegben keljen az ember, utána 18 fok este 5-ig, onnan 10-ig megint 22 fok, és éjszakára megint 18. A fokok nem pontosak, nem emlékszem most, mennyivel játszottunk korábban, de így nem kell napközben fullra fűteni, mégse jön haza hidegre az ember, és a reggeli meleghez sem kell éjjel fuldokolni a hőségben. Szerintem ez megér egyszeri plusz 10.000 ft-ot...

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4029) Hasaggymeg válasza Integra (#4026) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én Siemens vagy Honeywellt néznék (Computhermet csak miattad nem :Y )[link][link]http://www.gepeszbolt.hu/index.php?cPath=127_136_53_85_55&osCsid=5df30d23fae726cf6bddac76a41b1

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4030) Integra válasza Hasaggymeg (#4029) üzenetére


Integra
titán

valamikor becsattogok a boltba és megnézem ezeket élőben asszem, remélem mindegyikből van nekik polcon.
köszönöm szépen:)

ariadne: igen, és mivel nem nő, ezért több igényem nincsen:DDD

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4031) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Ez a linkelés ( :Y ) valamiért nem megy nekem. :F... Lényeg,hogy könnyen kezelhető legyen,mert már karácsony este is hívtak ki egy megismételt "tanfolyamra",mert az asszony-gyerek stb.(de valószínübb,hogy a férj) hozzányúlt és elállította.Csak annyit tudjon amennyi feltétlenül szükséges nektek és meg is tudtok tanulni. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4032) Integra válasza Hasaggymeg (#4029) üzenetére


Integra
titán

itt egész pofás darabok vannak. 15-16 körül.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4033) Ariadne válasza Integra (#4032) üzenetére


Ariadne
őstag

Jézusom, az a 45.000-es már takarít is? :U Úgy látom, a nekem egyszerű földi halandóként szükséges funkciók 15.000-ig, de max 20.000-ig benne vannak a cuccokban.

Hasaggymeg: A "szelepvezérlős" az mit jelent vajon? Van valami köze az időjáráskövetős cirkóhoz? (Tudna ilyet a miénk, ha vennénk hozzá egy plusz cuccot, csak nem ruháztunk be rá, elég most a többi sok minden...)
A party funkcióra is kíváncsi lennék, ötletem sincs, mit tudhat. Esetleg zenél? :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4034) Hasaggymeg válasza Integra (#4032) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

:K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4035) Integra válasza Ariadne (#4033) üzenetére


Integra
titán

nem tudom, de azt nem néztem én se...
még a 19ezres érintőképernyős, nagy paneles szímenszet néztem, de szerintem az se kell. [link] csak egész jól néz ki. coolfaktora van:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4036) Hasaggymeg válasza Ariadne (#4033) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Szelepvezérlős olyan melyik a fűtésstrangokra szerelhető un. zóna szelepeket is képes vezérelni.(többzónás rohadtnagy házaknál).Party funkció pedig az,hogy felülbírálod a beállított programot (általában az éjjeli csökkentett hőmérsékletet) mert buli van és nem alszol éjjel,tehát kőll a meleg!

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4037) Hasaggymeg válasza Integra (#4035) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Annyi,hogy ez nem heti programozásu.Van aki szombat/vasárnapra más programot akar mint hétköznap,ami általában abból áll ,hogy később indul -egész nap tart-később áll le a fűtés,a hétköznapi korábban indul-délelőtt csökkentett -délután emelt -hamarabb leáll -lal szemben.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4038) Ariadne válasza Hasaggymeg (#4036) üzenetére


Ariadne
őstag

Értem, köszönöm. Akkor ez a szelepvezérlős Integrának lehet akár jól is jöhet, nálunk viszont Sanyinak, a cirkónak biztosan nem kell. :)
A party funkció meg szépen hangzik, de hát akkor ezt a Siemens is tudja, azon is lehetett feljebb nyomni vagy levenni, ha időlegesen felül akartuk bírálni a programot, aztán idővel szépen visszaállt magától.

Integra: Ó, ez tényleg szép, igenigen, és okos is, szerintem ilyen kell neked. :K Ráadásul kék a szeme. ;]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4039) Hasaggymeg


Hasaggymeg
veterán

Ementemangyalfiátvennianejemnek! :)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#4040) Integra válasza Hasaggymeg (#4037) üzenetére


Integra
titán

na még ez sem tiszta nekem hogy van napi és van heti porgramozású... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4041) Ariadne válasza Integra (#4040) üzenetére


Ariadne
őstag

Tkp a heti programozós tudja, hogy most szombat van és nem péntek, ezért úgy fűt, ahogy azt te szombatra szeretnéd. A napis viszont nem tudja, neki mindig csak az a nap létezik. Ha jól tudom. A régi Siemensünk ilyen hetis volt, nem kellett külön állítgatni hétvégére, amikor napközben is otthon van az ember, tudta magától. De a munkanap áthelyezéseket még nem, hát, nekik is van még hova fejlődniük. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4042) Ariadne


Ariadne
őstag

Na nekem is jókor jut eszembe, hogy itt is kérdezősködhettem volna villányszerelő után, mikor már megszívtuk... :W
A gázos üzembehelyezéshez kell ilyen érintésvédelmi jegyzőkönyv (EPH), pénteken nagy erőkkel keressük, ki jönne ki hétfőn. A neten aki van, mindegy milyen cég, mind ampervadász vagymi néven fut, na ezekkel többet nem kezdünk. Pasas 16.000-ért tette fel azt a pár bilincset meg adta ki a jegyzőkönyvet, ráadásul 9 helyett 11-re jött, egy órán át szerencsétlenkedett, és párom tart tőle, hogy nem is lett tökéletes a végeremény (pl. nem a flexicsőre, hanem a kötésre tette azt a földelő (ha jól tudom) bigyót)... :W Most komolyan, miért olyan nehéz normális szakembereket találni ebben az országban?! :O

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4044) Ariadne válasza Kalandor (#4043) üzenetére


Ariadne
őstag

Na de itt áll az ember, és fizetne, mert sürgős, mert kell, és mégsem képesek normális minőségben dolgozni? 16.000 egy órányi munkáért, ami negyedóra lett volna, ha normálisan végzi. Még szerszámai sem voltak, a termosztát bekötését meg kerek perec megtagadta... Tudod a mai világban már azt sem bánom ha drága, csak egyáltalán érkezzen akkor, amikor megbeszéltük, vagy legalább szóljon, ha késik, és legyen jó a munka amit elvégez. Ez olyan rohadtul sok kívánság?! :W Hú most nagyon pipa vagyok. :(((

Szerencse, hogy Gellerék csapatára rábukkantunk és a gáz dolga rendben megy. Velük azért még mindig harmonikus a viszony, pedig háromszor kértem különböző árajánlatokat itt még egy kis részlettel meg ott egy kis javítással. De már fent van minden és csak a szolgáltatónak kell rábólintania, és mehet a fűtés - összességében két napi munkával megoldották, szóval így is lehet... :U

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#4046) R. Bagoly válasza biker (#3952) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

"...az alu egy olyan kedves anyag, hogy a felületén mindig és azonnal keletkező AlO sajnos kiváló szigetelő..."

Pontosabban Al2O3!

(#4047) RexpecT válasza Kalandor (#4043) üzenetére


RexpecT
addikt

Sajnos ez így van.Múltkor volt szó erről a Hír TV-n,hogy már a tanároknak sem éri meg lassan tanítani,mivel kevés az ember a szakmában és ha elhelyezkedik akkor akár 2-3× annyit is tud keresni,mint a tanári fizetése.
4-5 év múlva mondta,hogy igazán súlyos lesz a szakemberhiány.

(#4048) R. Bagoly válasza Hasaggymeg (#3936) üzenetére


R. Bagoly
csendes tag

Pont fordítva: inkább nagyobb a légnyomás, nem? Kisebb nyomáson alacsonyabb hőfokon forr a víz, mint nagyobb nyomáson.
Egyébként ez még igazolhatja is hogy nehezebben forr fel a víz, mert télen a mi éghajlatunkon és földrajzi helyünkön általában magasabb valamivel az átlagos légnyomás. De itt csak néhány hPa-ról (mBar-ról) lehet szó, ami a víz forrpontját csak pár tized fokkal (max. 1-2 fokkal) változtatja meg. Tehát ezt szinte észere sem lehet venni.

(#4049) Ariadne válasza Kalandor (#4045) üzenetére


Ariadne
őstag

Ehh, elkeserítő... :( Az már csak hab a tortán, hogy 10 azaz tíz nap múlva tud csak kijönni a kedves édes drága főgáz lemeózni a rendszerünket, vagyis az elmúlt pár hónap után még 10 napot éjszakánként villanyradiátornál dideregve kell töltenünk. Köszi főgáz... :O

Lőjetek le, ha még egyszer fűtéskorszerűsítés miatt érdeklődnék itt... :W Max. hőszivattyút, azzal örökre búcsút mondhatnék mindenféle tervfelülvizsgálatnak meg meónak... Vagy elköltözünk Afrikába...

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.