Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#65001) eszmilan válasza pomk (#64997) üzenetére


eszmilan
tag

A fekete massza az penész. Ha van olyan állapotú még a fa, hogy lehet csiszolni, akkor csiszolás+lakkozás. Pont volt erről szó pár oldallal korábban, nézd vissza. Ha már nagyon rossz, akkor egy cserét megérdemel. A penész ellen meg gyakori szellőztetés ajánlott, hogy ne legyen magas a páratartalom a helyiségben.

(#65002) sketchifun válasza fero02 (#64990) üzenetére


sketchifun
senior tag

Mázlid van, benne vagyok ebben a világban. Alu légvezetékre, földkábelre senki nem rak, semmilyen szabvány nem írja ezt elő.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#65003) eszmilan válasza Na_Ta (#64996) üzenetére


eszmilan
tag

Úgy kell csinálni, hogy ék alakú fát kell gipsszel beragasztani a falba. Tehát nem ilyen sima hengerest mint ezek, hanem aminek a beljebbi része a vastagabb.

Mit akarsz te erre rögzíteni? Mert egy ilyen fás megoldás a vízzel teli 100 kg-os radiátort is ki kell bírja. Ha ilyen konyhaszekrény meg hasonlók, akkor jó minőségű, hosszú (10-15 cm min, végén fogós) dübelt ajánlott használni.

(#65004) eszmilan válasza sketchifun (#65002) üzenetére


eszmilan
tag

Amúgy sem lenne sok értelme. A sodrott réznél van, hogy ne álljon szanaszét a szőre. De ezek az aluk jellemzően tömörek. Bár láttam nem egy sodrottat is.

(#65005) fero02 válasza sketchifun (#65002) üzenetére


fero02
veterán

Hitetlen vagyok effelől. Elég csak abból kiindulni, hogy a légkábeles csatlakozó vezetékek (NFA) sodrottak, amihez kell érvéghüvely. ;)

(#65006) gordonfreemN válasza macilaci78 (#64998) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Salakfeltöltéssel van eleve feltöltve a párnafák között jelenleg. Kitermelem a fát a salak marad erre a beton.
A kérdés hogy kell e akkor erre a salakra még xps vagy valami egyéba beton alá? Vagy elég lesz a parketta alá szigetelni majd?

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65007) AndrewBlase válasza gordonfreemN (#65006) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Én tennék alá.
Ha már egyszer előtte vagy még a munkának, most "minimális" pluszköltséggel tudod szigetelni a betont, ezáltal a szobát. Idővel meggondolhatod magad, hogy a parketta helyett szőnyeg, miegyéb lesz, és akkor jól jöhet.

Miért mindig én???

(#65008) eszmilan válasza AndrewBlase (#65007) üzenetére


eszmilan
tag

Ez egy emeletközi födém ha jól értettem. Ebben az esetben a hőszigetelésnek sok értelme nincs. Viszont hanggátlás szempontjából lehet, hogy meg kéne csinálni, mert az eddigi párnafa+parketta az nem annyira döngött mint most az új beton fog és lehet, hogy az alattuk lakó mérges lesz.

(#65009) pjen válasza Na_Ta (#64996) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Sosem laktam még vályogban,de én átfúrnám,vennék menetes szárakat,és a másik oldalon tenyérnyi alátéteket tennék.A szerény oldalán is,majd jól megszorítanám és a kilógó menetre akasztanám a szekrényt.

(#65010) philoxenia válasza pjen (#65009) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Vályogban nem igazán jó megoldás a menetes szár. A minél nagyobb felület a lényeg. A terhelés felőli oldalon belesüllyed előbb utóbb a vályogba a vas. Pláne, ha minimális nedvesség is csapódik le rá. Azért használnak fát inkább.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65011) AndrewBlase válasza eszmilan (#65008) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"Ez egy emeletközi födém ha jól értettem"

Jogos, ez már ki is ment a fejemből. :U

(#65009) pjen
"Szia.Sosem laktam még vályogban,de én átfúrnám,..."

Az néhol érdekes lenne, lévén, hogy egy vályogfal nem ritkán akár 70 cm vastagságú is lehet. :K

Miért mindig én???

(#65012) pjen válasza philoxenia (#65010) üzenetére


pjen
félisten

Köszi.Írtam,hogys csak tipp,bár véstem már vályogot,hogy szikrázott benne a vágó.Azt viszont nem értem,hogy egy 20x20 as vas alátét mért rosszabb mint egy hasonló fa tipli.

(#65013) pjen válasza AndrewBlase (#65011) üzenetére


pjen
félisten

Na és,van 1 méter hosszú 8 as fúróm.

(#65014) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!

Életem első burkolására készülök.
30m2 beton és vakolt téglafalat szeretnék szeletelt téglával borítani.

Mélyalapozónak jo ez? [link]

Ragasztónak pedig ezt néztem ki: [link]

Szerintetek ezek jók lesznek?

A vakolt fal le van feste (szerintem sima mész, bár nem értek hozzá). Próbáltam levakarni, de nem igazán jön. Hagyhatom rajta vagy próbáljam meg eltávolitani?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#65015) gordonfreemN válasza pjen (#65012) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Mert nem úgy sikerült elképzelned ahogy ő leirta a problémát.
ez inkább kérdés akart lenni.. bocsi

A menetes szár vertikális irányban kis feületen terheli a vályogot ami miatt kilazul. Bár ettől át nem szakitja a tenyérnyi alátétet csak "vágja" maga alatt a menetes szár a vályogot.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65016) eszmilan válasza madmike (#65014) üzenetére


eszmilan
tag

Szia!

A kinézett anyagok jók, de a falat mindenképp le kell pucolni. Ha nem tudod levakarni, akkor csináld azt, hogy kőműves kalapáccsal pikkelyesíted a felületet, utána csemperagasztóval vagy dryvit ragasztóval húzol rá egy réteget, és ágyazol bele dryvit hálót. Ez a tuti megoldás.

(#65017) gordonfreemN válasza AndrewBlase (#65011) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Akkor egybehangzóan az a velemény, hogy a beton alatti 10-15cm salak elég (igy hogy a második emeleten vagyok) vagy rabirjam magam és vagyek 3? Vagy 5? cm-es XPS100? vagy XPS30? szigetelőlapot?
Thát kell az a plusz 30ezres kiadás vagy sem :U
sokkal egyszerűbb lenne a sztori ha a pénz nem számítana ;]
De nem gondoltam volna hogy ennyi mindenre kell figyelni hálás vagyok nektek és ennek a fórumnak!!!

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65018) madmike válasza eszmilan (#65016) üzenetére


madmike
őstag

Köszi a gyors választ.
Holnap próbálkozok még a vakarászással. Lehet nekiesek flexxel és drótkoronggal.

Dryvit hálóm talán van is itthon valamennyi. Eddig erről sehol se olvastam, de megfogadom a tanácsod.

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#65019) pjen válasza gordonfreemN (#65015) üzenetére


pjen
félisten

Lehet rosszul gondolom,de szerintem a szár nem is terhelne,hanem kétoldalt a nagy alátét.Ha enyém lenne én biztos két zárt szelvényt tennék talajtól plafonig ezen tanácsok után,és erre akasztanám a szekrényt.

(#65020) philoxenia válasza pjen (#65012) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem az alátét fog befelé menni, hanem a menetes szár süllyed bele. Fából sokkal nagyobb vaskarikát érdemes a falba tenni Akár 100x100 ast is. És vastagot, nem alátétnyit. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#65021) eszmilan válasza madmike (#65018) üzenetére


eszmilan
tag

Próbálkozz, de ha olyan a festék, ami ilyen kemény fényes felületű, akkor az csak a vakolattal együtt fog majd akarni lejönni, nem viszi a drótkorong. De egy próbát megér.

(#65022) fasyrt válasza philoxenia (#65020) üzenetére


fasyrt
őstag

Mondjuk ha huzotta teszi a menetes szarat a ketvegi alatetekkel, akkor mar nem a szar fogja felvenni a terhelest, hanem a falfelület...

(#65023) gordonfreemN válasza pjen (#65019) üzenetére


gordonfreemN
addikt

A szekrény a talaj fele mozdul el a rúd ezen oldala (a támaszhoz képest) függőlegesen és kicsit befele mozdul a támasztási pont kis távolsága miatt másik oldalon ugyanez forditva. De alapvetően lefele húzza.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65024) eszmilan válasza gordonfreemN (#65017) üzenetére


eszmilan
tag

Salak elegyenget, rá 4 vagy 5 cm EPS100 szigetelőlap, tetejére fólia, arra mehet az 5-6 cm beton fi8 150/150 hálóval és kész is a fasza hangszigetelő úsztatott betonod. Ennyit talán megér az a kb 5-10 ezer forint amennyiből ennyi szigetelés kijön. Falaknál körbe peremszigetelő tekercset kell alkalmazni.

(#65025) macilaci78 válasza gordonfreemN (#65017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha alattad nem fűtetlen, szigeteletlen garázs van, akkor a hőszigetelés annyira nem érdekes. Hangszigetelésben gondolkodj, ha a lelkiismereted megkívánja.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65026) gordonfreemN válasza eszmilan (#65024) üzenetére


gordonfreemN
addikt

1500/m2 áron adják a tüzépen...
Szóval 30ezer a 20nm... rabló banda.
Macilaci78: köszi neked is. Ha nem találok kedd reggelig jó áron szigetelőt a beton alá akkor ez lessz

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65027) eszmilan válasza gordonfreemN (#65026) üzenetére


eszmilan
tag

Na nehogy már nincs Petőfibánya környékén egy tüzép ahol REÁLIS áron adják. Reálisan az 5 cm-es 800-900 Ft/m2 bruttó. Hívd fel ezt a www.stavmat.hu-t, biztos van nekik.

(#65028) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Manapság mennyire illik ugyanazt a szalagparkettát tenni konyhába, ami az éktezőbe, nappaliba is van?
Vagy a konyhát célszerűbb volna inkább járólappal burkoltatnom és egy burkolatváltó profillal csatlakoztatni a stílusában azonos szalagparkettát?

Itt látszik a méretarányos elosztás, egyszerű, általam vázolt SU rajz.

Kösz!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65029) eszmilan válasza runner 125 (#65028) üzenetére


eszmilan
tag

Tökéletes így, nem muszáj manapság kerámiával burkolni. Nekem is laminált van a konyhában. Ha gondolod akkor rakhatsz egy burkolatváltót a konyha és a nappali közé ha később meggondolod magad és más burkolatot akarsz akkor szebben tudod cserélni.

(#65030) gordonfreemN válasza eszmilan (#65027) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Holnap szétnézek reggel több boltba is

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65031) gerisz23


gerisz23
őstag

Szaisztok!szennyvizes kérdés:hány 45fokos könyököt rakhatok be egymás után?ülepítőnél kellene visszafordítanom a szennyvizet,de 2könyök még kevés.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#65032) pjen válasza gerisz23 (#65031) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nem láttam,hogy akarod,de inkább íveket rakj.

(#65033) macilaci78 válasza runner 125 (#65028) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyre nagyobb divatja van. A konyhapult a burkolatra ül rá, vagy kerülgeti azt?

Faburkolat, laminált esetén a fizikai sérülés és a víz a kérdés a konyhában.
Fizikai sérülés: lepotyogó fém, üveg dolgok, edények, forró víz, olaj...
Víz: a természetesen gyakoribb tisztítás, vegyszerek.

Általában véve elmondható, hogy a lakkos parketta nagyobb karcállósággal rendelkezik, de szarabb javítani. Az olajos parketta a vizet is jobban bírja, de kész waxolt felületet vegyél, a waxtól lesz keménysége a fának.

eszmilan: nem kell oda burkolatváltó sem, ha szükség lesz rá, majd rezgővágóval elvágja utólag.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65034) BullZeye


BullZeye
veterán

Ti mivel szoktatok tervezni? Szükségem lenne valami egyszerűen használható tervrajzkészítőre, amivel utána 3D-ben feleségem próbálgathatja esetleg bútorok elrendezését. Lehető legjobb ha a kezelése olyasmi mint a Sims :D csak be lehet állítani a pontos méreteket.

(#65035) macilaci78 válasza BullZeye (#65034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Sweet Home 3D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#65036) runner 125 válasza eszmilan (#65029) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rndben, koszi. Parkettabol gondolom nézzek egy átlagnál jobb kopasallosagut és kb ennyi.

Macilaci, kosz neked is, akkor nézek valamilyen minőségibb szalagparkettat.

A teljes aljzat fel lett szedve 20cm melyen mindenhol az új víz és hőszigetelés miatt, köztük a konyhában is. Egyedül a csempe részt nem bantottam, mert stílusában illik az osszkephez, de teljesen ki van csempezve, a bútorok mögött is. Nyilván a parkettaval az egész területet lefednem, a bútorok állítható műanyag lábakon állnak, s mindezeken egy 10cm magas alumínium szokli fut körbe.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#65037) BullZeye válasza macilaci78 (#65035) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, leszedtem, kipróbáltam, viszont pl ha lerakok szobát (egyenlőre falak nélkül), akkor mégis hogy tudom beállítani a pontos méreteket anélkül, hogy egérrel húzogatom sarkokat jobbra balra?
Pl lerakok egy négyzetet, majd beírom, hogy ez 4x6méter

(#65038) biker válasza BullZeye (#65037) üzenetére


biker
nagyúr

Nem szégyen elolvasni a manualt
Nekem is megvan, de pont azért nem ajánlok már senkinek semmilyen appot, mert utána elkezdenek engem supportnak nézni hozzá

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65039) BullZeye válasza biker (#65038) üzenetére


BullZeye
veterán

Teljesen jogos. Válasz a kérdésemre: nem, nem lehet beírni a szobaméretet, csak falak méretét lehet egyenként változtatni.
Manual az esetek 99,99%ában használhatatlan windowsos marketing sablon szöveg, így 20 év után sajnos esélyt se adok neki, de ennek a proginak egész jó, csak rövid.

Amúgy mi bajod a support szakmával? :)

(#65040) Met válasza runner 125 (#65028) üzenetére


Met
Topikgazda

Nekünk volt laminált konyhában.
A tűzhely (szabadon álló) alatt felpattogzott a laminált réteg és a mosogató a pult végén volt, mellette azért meglátszott hogy időnként "fröccsent" ki víz a földre.
Ha a fentieket nem veszem figyelembe a nagyobb kopásállóság miatt kerámiát tennék a konyhába.
Nappaliban nem jellemző hogy leesik egy tányér, vagy kés. Konyhában igen. Ha ki kell cserélni egy lapot az is egyszerűbb.
A gyakoribb felmosást is jobban bírja a járólap.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65041) Met válasza BullZeye (#65039) üzenetére


Met
Topikgazda

Amúgy mi bajod a support szakmával?
Ha megfizeted neki akkor szerintem semmi :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#65042) tzimash


tzimash
őstag

Sziasztok,
HiSec "biztonsági" ajtóba milyen zárbetét való?
Tudom elég tré ajtó, de most nincs keret cserélni, ellenben most költöztünk be, így szeretném legalább az egyik zárbetétet kicserélni. Mennyire bonyolult művelet ez?

(#65043) pjen válasza tzimash (#65042) üzenetére


pjen
félisten

Ha henger zár,akkor egy csavar tartja,a zár nyelv felől.Azt kihajtod,a kucsal egyenesre állsz,és kihúzod.10 perc kemény munka.

[ Szerkesztve ]

(#65044) tzimash válasza pjen (#65043) üzenetére


tzimash
őstag

remélem csak ennyi...
bár van valami fúrásvédelem, rozetta, gondolom akkor néhány csavarral többet kell ki-be csavarnom a cseréhez, vagy számítanom kell valami kici ócó trükkre? :)
egy ilyen praktikerben kapható betét milyen minőséget képvisel a gyári kínaihoz képest?
Még a méretét ki kell derítenem.

(#65045) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Bukó-nyíló ablakszárny fölső sarokpántjából mivel húznátok ki a tengelyt? Spéci szerszámom nincs hozzá. Fa ablak, festésre venném le.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#65046) gordonfreemN válasza macilaci78 (#65033) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Tesóméknál a bankok országában már 5évvel ezelőtt is volt ez a laminált őrület. De még ott is a közvetlen konyhapult főzőpult között kerámia volt.

.
.
.
950-ért sikerült megvennem az 5cm EPS-t. Szerintem ez elég jó ár. Ma felszedem a padlót, lehet dobok fel majd pár képet.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#65047) biker válasza Met (#65041) üzenetére


biker
nagyúr

így van :)
az a bajom JELEN esetben, hogy semmi közöm hozzá, nem bas..k ki magammal, hogy kérdezgessenek, mert "te biztos tudod, hisz te is használod"

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#65048) AndrewBlase válasza DoItYourself (#65045) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Van, aki egy (nem használt) lapos csavarhúzóba vágott éket, és azzal húzza ki a csapot alúlról. De van aki ezt egy 200-as szegből abszolválta. :D

Más felülről (amennyire tudja) megkoccolja a csapot lefelé, így már alúlról meg lehet fogni fogóval, és kihúzni.

Csak megindítani nehéz, aztán már szalad. Vigyázat, könnyen odab@ssza az ember a kezét ilyenkor! :DDD

[ Szerkesztve ]

Miért mindig én???

(#65049) pjen válasza tzimash (#65044) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell több csavart,te a törés védelemre gondolsz.Ezek a szer zárak ,hát nem is túdom.Vettem,adtak hozzá egy kártyát,hogy azzal lehet kulcsot rendelni.Elmentem kulcs másolóba simán lemásolta kártya nélkül.

(#65050) gordonfreemN válasza pjen (#65049) üzenetére


gordonfreemN
addikt

:B

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.