Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#32001) Met válasza cashback (#31999) üzenetére


Met
Topikgazda

Jó dolog a maszkolás de mire kitakarsz mindent, plussz a környezetet is (mert ugye a spray nem csak a festendő területre szórja a festéket) addigra ecsettel körbe fested az ablakot. ;)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32002) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok, talan ide befer: egy 3-400nm-es teruletet kene lekaszalnom evente kb 3x. Van egy nagy onjaro makita, de ez egy lejtos resz, ahova szerintem jo lenne valami fukasza. 30e ft korul lehet mar olyat kapni, ami normalisan el tudna latni ezt a feladatot?

MZ/X

(#32003) SG3rg0 válasza Pikkolo^^ (#32000) üzenetére


SG3rg0
őstag

Nálam 24-25C. 4. emelet, sátortetős.

(#32004) philoxenia válasza DopeBob (#32002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Villanyosban talán. Motorosban szerintem nincs. Meg a manuális.... az olcsóbb, de nehezebb vele persze de évi néhányszor ki lehet bírni...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32005) DopeBob válasza philoxenia (#32004) üzenetére


DopeBob
addikt

Benzines felejtos? Nincs aram

MZ/X

(#32006) Met válasza DopeBob (#32005) üzenetére


Met
Topikgazda

Kolléganőm most vett netről (valami webshop) egy Strauss-t, benzines.
20k körül volt azt hiszem. Nem tudom mennyire lesz tartós.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32007) Lipton válasza nesa (#31996) üzenetére


Lipton
őstag

Varlak nalunk orankent 3000 nyirasra. A telek 2300 korul van es nem minden fuves de kapsz egy orat :) mikor jossz? :))

(#32008) Pikkolo^^ válasza SG3rg0 (#32003) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az sokat lefog egy ideig.

(#32009) grabber válasza nesa (#31996) üzenetére


grabber
addikt

Gyere hozzánk.23*60m a hátső kert és 5%-os emelkedő végig ;]
Megoldottuk,beszántottuk az egészet és mindenfélét ültettünk.

philoxenia: Festő annyit mondott,puli kutyásat vegyünk,mert olcsó és jó.Dulux azért lett,mert nekem a bengáli ösvény tetszett.A festő felfestett egy próbát,de túl sötét volt és akkor hígítottuk fehérrel.Nappal kicsit más a színe mit amit szerettem volna,de este lámpánál meg tökéletes.Sötétebbre már nem lett volna praktikus keverni,de így illik a kályha és a függöny színéhez.Nem panaszkodhatok miatta,szerintem ez ritka dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#32010) philoxenia válasza grabber (#32009) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem most éppen van PF platinum és Dulux is nemrég festve, a PF-et én kentem, a Duluxot festő, de a PF sokkal egyenletesebb... Persze nekem tovább tartott... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32011) harry válasza tPedro_ (#31993) üzenetére


harry
veterán

Érdemes venni valamilyen mélyalapozót, főleg glettelt felületre, inkább azzal kend először. Festett felületet nem hiszem, hogy kell, ha magával a felülettel nincs gond (de ha van, akkor meg úgyis le kéne kaparni / glettelni).
Én kedvelem a Duluxot, de a többi is jó. Előbbi talán kicsit sűrűbb, latex festék, ha minden igaz, talán kevésbé csöpög, de kicsit nehezebb szétteríteni, de jobban fed, de ezek mind elég kis különbséget, mindegyiket lehet értelmesen használni. De két réteg nagyon valószínű, hogy kelleni fog, mindegyikből.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#32012) nesa válasza Lipton (#32007) üzenetére


nesa
veterán

Jo vicc, egyreszt nem kubikolok masnak, masreszt 3k er a kaput se nyitom ki, ne keverj mezitlabas indiai halgatoval.

Van nekem boven eleg sajat fuvem, gazam, cirka 27x110m + utca resz az kb 27x30m, van fogalmam mennyi ido lenyirni, ha ezt fel napig baszkolnam a az udvar rabjava valnek, ha nincs meleg 2 ora, es nemizgulok ha valahol elmarad 1-1 szal.

(#32013) maross válasza philoxenia (#32010) üzenetére


maross
veterán

Nalam is polifarbe es dulux van, pf platinumot jobban szeretem, kicsit higitani is lehet, es eleg egyszer festeni. Ellenben baromira nem fest le annyit, mint amennyi ra van irva (ha igen, akkor nem egyenletesen, vagy vert pisal az ember ugy ra kell nyomnia keves festekkel a hengert). Festettem en is tobbszor, illetve anyumnal az egyik szoba festesere hivtunk festot, mert mar nem volt idom. Vettem 2x annyi negyzetmeterre valo festeket, hat nem fellocsolta az egeszet, aztan a vegen meg venni kellett egy kisebb adagot. Szoval o valoszinuleg nem szakadt meg, de a festek fogyott is rendesen. A vegeredmeny itt is teljesen jo lett.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#32014) philoxenia válasza maross (#32013) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én meg úgy jártam vele, hogy elkezdtem a szobát, nagyon kicentizve, mert akkora kiszerelésben volt, hogy elvileg pont futotta, a nagyobbikból meg sok maradt volna. A vége felé jártam, de kevésnek tűnt, a feleségem irány a boltba festékért, vettünk egy nagyobb vederrel és elég lett az eredeti. Mondjuk apró szőrű hengerrel kentem, amit a boltban ajánlottak...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32015) _Petya_ válasza philoxenia (#32014) üzenetére


_Petya_
őstag

Nem a reklám helye, de nekem az O*I nevű hódos árházban szó nélkül visszavették a bontatlan Dulux festéket, ugyanis én is így jártam festéskor.

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#32016) philoxenia válasza _Petya_ (#32015) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolkodtunk rajta, de elhasználtuk egy másik helyiségre egy részét, nagyon bejön a szín.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32017) DeFranco válasza philoxenia (#32016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hűha... nem hideg?

(#32018) philoxenia válasza DeFranco (#32017) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kisebb falfelület aránylag és nagyon sok meleg színű tárgy van a szobában, az egyik fal fenyőszekrény például és van egy zöld csempekályha is... Ez jobban közelít a valódi színéhez a festéknek.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#32019) Lipton válasza nesa (#32012) üzenetére


Lipton
őstag

Látom nagyon megérintett a bejegyzésem. Értelmezzünk... Te mondtad hogy óránként 3000m2, ki beszélt még itt pénzről :) Amúgy én kinyitom a kaput ennyiért... Nem mondtam hogy indiai hallgató lennél, te vagánykodtál, hogy nekünk lassan megy a nyírás :)

(#32020) tPedro_


tPedro_
őstag

Koszi a segitseget mindenkinek, veszek akkor melyalapozot is, aztan meglesem melyik festekbol milyen szin van pontosan, meg hogy mekkora feluletre eleg. :R

(#32021) fene_vad válasza nesa (#31996) üzenetére


fene_vad
senior tag

egy ora alatt 3000m2? mondd mar lecci hogy te mivel nyirsz le majdnem egy negyzetmeter fuvet egy masodperc alatt? napalmmal?

(#32022) DopeBob válasza fene_vad (#32021) üzenetére


DopeBob
addikt

[link]

;]

MZ/X

(#32023) Sickboy25 válasza fene_vad (#32021) üzenetére


Sickboy25
addikt

:DDD :DDD napalm :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32024) maross válasza fene_vad (#32021) üzenetére


maross
veterán

1/3 meter szeles savot véve, hogy elferjen rajta a funyiro, 9km hosszu fűsavot kapunk, csak nagyon jol tüdő kell hozza hogy egy oran keresztul tudj futni elore a funyiroval :)). En valahogy igy kepzelem el :K . Vagy focipalya + ul a funyiro gepen es ujsagot olvas, neha kanyarodik.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#32025) DopeBob válasza maross (#32024) üzenetére


DopeBob
addikt

Azért egy nagyobb, önjáró fűnyíró simán tud 45-50cm-es vágási szélességet, úgy már csak 6km :)

Én egyszer lemértem endomondóval, 2600nm, ebből 3-400nm szopás, 2,5 óra volt, és kb 8km a megtett út. Nagyrészt loholni kell csak a fűnyíró után, megy szépen magától :B

MZ/X

(#32026) neduddki válasza philoxenia (#32016) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

kicsi tlajtit nekm teccik- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32027) nesa válasza fene_vad (#32021) üzenetére


nesa
veterán

Nyujtott damilu benzines bozotvagos kaszaval, levan szedve a damilvago, alu szemcses hatszogu damilal, nincs szarozas.

(#32019) Lipton

Nem en ilyet nem mondtam, azt irtam jo lenne orankent 3000 et nyirni.

[ Szerkesztve ]

(#32028) RaPiDsHaRe


RaPiDsHaRe
aktív tag

Sziasztok!

Festéssel kapcsolatban kérdeznék.
Adott egy konyha, amit 4-5 éve, festő szépen megcsinált pl. gletelt, alapozott, majd festette.
Ezt szeretném én újra lefesteni. Megjelent a penész, ezt festés előtt lefújam valami csodaszerrel, vagy a festékbe keverjek bele valamit?

Festés előtt alapozni kell a falat, vagy simán elég festeni? (fehér volt, fehér lesz)
Milyen festéket ajánlanátok? Tesco-ban láttam a Hérát leakciózva 6eFT -ért.
Szerszámokból mit kell megvenni?
Esetleg boltot tudok, ahol mindent meglehet venni?

(#32029) nesa válasza RaPiDsHaRe (#32028) üzenetére


nesa
veterán

Csodaszernek hasznalj 50-50% viz-domestos kevereket es fujd le vele, fel ora mulva nyoma se lesz a penesznek, a bolti csodaszereket el kell felejteni atb@szos dolgok azok.

(#32030) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Falon repedések egyéb kisebb horpadások, hibák javítására mit tudnátok ajánlani?

Ahogy emlékszem, kicsit ki kell kaparni a repedéseket, kicsit vizezni, glettelni, egyből rá a háló majd behúzni ismét.

Ez így helytálló lenne ? :)

Milyen glettet ajánlanátok? Olvastam hogy van glettgipsz ... ez és a sima glett között mi a különbség?
Gondolom van bent gipsz ... de jobb is így hogy van bent ez a plusz, vagy nincs jelentősége?

Még: Van egy 2-3 méteres rész, amiről le kopogtattam a vakolatot a fal alján, ahol találkozik a betonnal.
Azt mivel tudnám javítani? Én simító vakolatra gondoltam, de ismerős ajánlotta a glettet oda is...
Kb 0,5 - 1 cm mély amit ki kell tölteni ... oda szerintem sok glett menne el nem?
jobban megéri oda a vakolat, igaz?

Köszi előre is, üdv:
Dave

(#32031) axioma válasza nesa (#32029) üzenetére


axioma
veterán

Mert a domestos nem az? Az egy higitott, ge'lesitett, illatositott ho'tegyszeru hypo. Ugyhogy tizedaron megoldhato a dolog... A fujas helyett is inkabb a kenest ajanlanam, szivaccsal pl., mert a fujas a kornyeken mindent kepes pettyszeruen feherre varazsolni a sok kis csepp. Karpitszeru dolgok is, nem csak a kezelest vegzo ruhaja...
A penesznek meg lehet barmi csodaszert csinalni, csak az eselyt csokkenti hogy kijon, a paratartalmat muszaj kordaban tartani, es/vagy a falat a max. paratartalom harmatpontja feletti homersekleten. Nyilvan a ketto egyutt mozog. (Jo, nyilvan ha nincs mit ennie a penesznek az a masik tetel, de ma mar kevesen csinalnak valodi messzel festest, ha jol tudom a mar diszperzitezettre ra se megy.)

(#32032) RoyalFlush


RoyalFlush
őstag

Nálunk és a felettünk lakóknál jártak Mekk Elekék. Sikerült leszűkíteniük a felszállót (is) egy 20 mm-es csővel. Nem lesz olcsó mulatság ezt a két sz@rt kicserélni az eredetivel megegyező keresztmetszetű réz vagy acél csőre 3 szinten. Holnap jön megnézni a közös képviselő, hogy mit fizetett ki a társasház. Pedig úgy volt, hogy ő is jelen lesz a melónál, nem jött össze. :U

kep1
kep2
kep3

Ezért egyébként - végső esetben - fellehetne jelenteni ezeket a fogalmatlanokat?

szerk: ja, mi a kilencből az első emeleten lakunk. A harmadikig cserélték mindkét csövet.

[ Szerkesztve ]

“Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

(#32033) szabjan válasza RoyalFlush (#32032) üzenetére


szabjan
tag

Ezeknek közük nincs a fűtésszereléshez. Ráadásul a legszarabb idomok.
Ilyenkor be kell hegeszteni új vezetéket. Az a legjobb megoldás.
A keresztmetszet csökkenés amúgy egy relatív fogalom. nem kell kétségbeesni egyből tőle.
Az acélcső percenkénti vízhozama miatt akár lehet észre sem vennétek semmit.
De ettől függetlenül mondom, ez nem munka...

a vizesember

(#32034) fene_vad


fene_vad
senior tag

sziasztok, Nagykovácsi - nyugat-Buda környékén ismertek esetleg olcsó, megbízható gázszerelőket?
A feladat gázfűtés tervezése/kivitelezése lenne családi házban (elektromos kazán lecserélésével).

(#32035) Met válasza RaPiDsHaRe (#32028) üzenetére


Met
Topikgazda

Kell valami finom "szőrű" henger, egy ecset, rács ha nagy vödrös festéket veszel vagy egy tálca.
Ha van a közelben festékbolt érdemesebb odamenni, ott még értenek is hozzá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32036) Sickboy25


Sickboy25
addikt

Sziasztok!

Tatán nem tudtuk valakit aki betonozna lépcsőt? Zsalu megvan, csak betonozni kellene, meg vasalni!

Köszi

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32037) neduddki válasza Sickboy25 (#32036) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

beton ugyben foccer a flelosa;- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32038) ngabor2 válasza axioma (#32031) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Nálunk is penészedett télen a fal. Tünetileg jó volt a Szavó, de az igazi megoldást a hatékony páramentesítés hozta. Vettünk egy mobilklímát, aminek van páramentesítő funkciója. Télen hetente 1-2 alkalommal bekapcsoltuk néhány órára, több liter vizet kikapott a levegőből (65-70-ről 40-45%-ra szárította a levegőt). Mikor később megnéztük a falat, a penész maradványai rá voltak száradva.

Igaz, hogy a klíma 1kW-ot eszik, de ritkán kellett használni, és utána más volt a levegő.

(#32039) DeFranco válasza ngabor2 (#32038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

kivezetést hogy oldottátok meg?

(#32040) Met válasza DeFranco (#32039) üzenetére


Met
Topikgazda

A mobil klímák tartályosak szerintem.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#32041) DeFranco válasza Met (#32040) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én olyat láttam eddig, amit egy vastagabb csővel ki kell vezetni az ablakon

(#32042) Sickboy25 válasza neduddki (#32037) üzenetére


Sickboy25
addikt

Köszi, akkor megvárom amíg felbukkan :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32043) genndy válasza DeFranco (#32039) üzenetére


genndy
addikt

Az csak akkor kell, ha kimondottan hűteni akarsz. Páramentesítéshez nem baj ha keringtet, a vizet úgyis kicsapja. Az meg tényleg tartályba gyűlik.
Ilyenkor simán úgy működik, mint egy split (csak annak a cseppvize éppen ki van vezetve kültérre).

[ Szerkesztve ]

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#32044) neduddki válasza DeFranco (#32041) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hihihi egyikotok a levegorol amasik avizrul beszil:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32045) ngabor2 válasza DeFranco (#32041) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Az nyáron kell, amikor hűtés üzemmódon van. Páramentesítéskor a lehűtött levegőt ugyan abba a légtérbe fújja, mint a meleget, a kondenzált vizet meg tartályba gyűjti.

(#32046) axioma válasza ngabor2 (#32038) üzenetére


axioma
veterán

A szavo me'g nettobb hypo:) Mi is probaltunk ezt-azt, tok folosleges. Ennel nagyobb parasztvakitas csak a tablettas paramentesito dobozok...
Nalunk parakivononak egy tartokeretre szerelt split klima (ala vodor, mindket fele bent a szobaban, szoval ua. mint a mobilklima, csak ez volt kb. ingyen) van beinditva, ha nagyon eldurvulna a helyzet. Nagy elonye ruhaszaritaskor, hogy ha a meleget a ruhak fele forditod, me'g gyorsan is szaradnak. Hatranya, hogy nehezebb/otrombabb, mint a mobilklima, igazan egy ablakklima is megfelelne meg ala' egy vodor, az talan kompaktabb (meg egy venti miatt kevesebbet eszik, bar azt asszem a mobilklima is a splithez kepest, bar sztem az nem nagy %).
Az tuti, hogy az aramfogyasztasanak dija elhanyagolhato a hatasa miatt. Azert az orankent 1 liter viz (nem am 90% paratartalom 35 fokban, amit a paramentesitokre szoktak referenciahatekonysag korulmenyekent leirni...) eleg tekintelyt parancsolo.

(#32047) KisRia


KisRia
csendes tag

Neduddkinek hála az egész házban és kertben kicseréltettük a vízvezetéket, sehol nem csöpög. A vízóra viszont még mindig jár. Sejtem mit mond a vízművek, ha hozzá fordulok, de nincs más ötletem, azóta van ez a jelenség, hogy órát cseréltek.

Én is keresnék valakit egy kis betonozáshoz, helyreállító kőműves munkához. Bp.XVIII.

(#32048) Sickboy25 válasza KisRia (#32047) üzenetére


Sickboy25
addikt

Én már megtaláltam helyben, holnap, ha az időjárás is úgy akarja kész lesz :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#32049) KisRia válasza Sickboy25 (#32048) üzenetére


KisRia
csendes tag

Jó neked. Itt valahogy senki nem ér rá őszig.

(#32050) neduddki válasza KisRia (#32047) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ne nekm hanem a sracoknak koszond:- )

udv

neduddki

mod: termszetesne orulok ha legedett vagy veluk

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.