Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#79001) föccer válasza raven12 (#79000) üzenetére


föccer
nagyúr

[link]

YT tele van vele.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#79002) mokus1 válasza raven12 (#79000) üzenetére


mokus1
addikt

A net olyan videokkal van tele ahol konzervnyitoval, baltával meg hasonlóan ,, kulturált" eszkozokkel mennrk be. Én ilyen betoresrol még nem hallottam, de abba is gondolj bele hogy az mennyire életszerű hogy valaki igy tor fel egy ajtot egy lépcsőházban.
A zárat nyilván ugyanugy fel lehet törni mint minden mas ajtoet is.
Tehát én felesleges penzkidobasnak érezném reszedrol ha vennel egy masik ajtót.

(#79003) mezis válasza raven12 (#79000) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Inkább riasztó + biztosítás és a biztosítónak megfelelő zárak. A kp-t, ékszereket meg dugd el jól, mert azt nem téríti a biztosító....

mezis

(#79004) V.Stryker válasza raven12 (#79000) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szar is, draga is. Én beszereléssel együtt 210k-ert gyártattam. Vas zártszelvény keret, merevítes, vasrács benne, kozetgyapottal és tűzálló gipszkartonnal szigetelve + a két falap. Eleg fasza, nem kínai, lepkes kulcsos, tobb ponton záródó zárral +fenti szintén lepkes zár... elég baba. A konzervnyitot kidobhatják. :DDD

Anno korbejartam a cegeket, megneztem az ajtókat, de rohadt drágák és sokszor gyengék.

Nagyinak van HiSec... annyi súly nincs az egészben, mint nekem a keretben.

Van egy, ami ár érték arányban tényleg jó volt, csak nem volt színben... Megírom ha a neve eszembe jut...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#79005) DoItYourself válasza raven12 (#79000) üzenetére


DoItYourself
addikt

Úgy látom ebből is vannak variációk:
"A HiSecAjto.hu minden esetben a 7 cm vastagságú HiSec acél biztonsági ajtót forglamazza és nem a barkácsáruházakban kapható 5 cm-est"
Nekem az egyik bejárati ajtóm ilyesmi. Az előző tulaj dicsérte, hogy milyen fasza ( :) ), mert már be akartak rajta jönni, és nem sikerült. Némi feszegetés nyom van is rajta az alsó pánt környékén. Ennek egyébként rejtett pántja van (ezt pozitívumként értékeltem), de maga az ajtólap nem érződik nehéznek. Kb. 10 éve lett beépítve, közvetlenül süti a nap, a a famintás porszórás a külső oldalon jó megkopott és kifakult. Két gumitömítés van benne, de az már szétporladt, múltkor megfogtam, jó darab a kezemben maradt.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79006) dh66e válasza raven12 (#79000) üzenetére


dh66e
veterán

Nos ha jól van beépítve semmi baja nincs a HiSecnek az Obis,Praktikeres szemetek már ott elvéreznek többnyire.
Persze ha van pénz jobbra drágábbra akkor nem kell sokat gondolkodni.

(#79007) Chaser válasza Bacusuz (#78997) üzenetére


Chaser
titán

ez 9. ker, de nem mérvadó

V.Stryker én obiban vettem egy 75e-st, kb 50kg, kőzetgyapot és acél lemez, annyiért jó, úgy néz ki mint a hisec-ek, rejtett zsanérok is ugyanott vannak
egyébként vicc, h a nívós csóka azt mondta 200e alatti nem szigetel semmit, -10 foknál sem volt hideg belül az ajtó, és most amikor telibe kapja du. a nap és a külseje forró, belül uo. hőmérsékletű mint a lakás, ettől független cserélem nagyobbra és üvegre, de ez kellemes tapasztalat volt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79008) Chaser


Chaser
titán

én ezt az ajtót vettem kb 5 hónapja, akinek olcsó de elfogadható minőségű ajtó kell jó alternatíva

szerk: kell vennem kiegyenlítőt, novoplan maxi bevált - extraként pont az ami most nekem kell a spéci feladatra -, tittavicc', h obi/praktikerben 3e ft, mapei futárnál 3600ft és egyéb tüzépeken is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79009) Morris válasza Chaser (#79008) üzenetére


Morris
veterán

Mostanában sok cucc olcsóbb az obi/Praktikerben mint az egyéb helyeken.

(#79010) KrAt válasza Chaser (#79008) üzenetére


KrAt
veterán

Ugyanilyen van nekem is, a felső zárral mondjuk van bajom, néha egyet fordítok rajta, és kettőt zár.. :)

(#79011) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Sziasztok, hülye kérdés: a hajdú z80ek-1 típusú bojleren lévő hőfokszabályzóval ki lehet kapcsolni a bojlert, mint a régi típusúnál?
Vagy érdemes egy kapcsolót szerelni mellé?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#79012) Chaser válasza Morris (#79009) üzenetére


Chaser
titán

amiket veszek általában egy árasak nagyobb tüzéppel, de most pl austrotherm xps kell, 3cm-es, 18db, van egy nagy tüzép ahol tavaly vetem sok mindent, egy fajta valami hazait árulnak, semmi más nincs, darabos nincs náluk de az nem gond, majdnem két egész csomagra jönne ki, azért vicces h austrothermből nem tartanak raktáron, de másból sem

KrenAtesz ahhoz nem adtak zárat, sajátot raktam be, nem volt még vele gond
külön tetszik h belülről egyik kézi reteszt kívülről lehet kulccsal nyitni, másik meg belső retesz csak és akkor csak belülről lehet nyitni, ez pl nincs az itteni lakás hisec ajtaján, profilja is ahogy néztem 5cm, nem 7

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79013) Met válasza ALI_G (#78994) üzenetére


Met
Topikgazda

Felhívod valamelyik Junkers szervizt és hívsz valakit hogy üzemelje be.
Ha számla, garpapír van akkor abba tudnak pecsételni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#79014) ivana válasza Zirowe (#79011) üzenetére


ivana
Ármester

Ha teljesen letekered akkor sose fog bekapcsolni, de az nem rendes kikapcsolás. Kapcsoló beszerelése bojler esetén kötelező, szóval elvileg valahol kéne lennie. Ha más nem a kismegszakító mellett.

(#79015) Chaser válasza ivana (#79014) üzenetére


Chaser
titán

ha van külön kismegszakító mért kell kapcsoló? nálam nem lesz kapcsolója, külön körről megy és maga a bojler tartalmaz kapcsolót, nem ez a tekerős megoldás mint a régieknél, valódi on/off kapcsoló

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79016) Peterhappy


Peterhappy
őstag

Sziasztok,

Konyha félszigetet építenék. A sziget elemeit IKEA szekrények képeznék, a tetejére lapszabászatból érkezik a munkalap. Nagyjából így nézne ki (a hátsó két szekrény csak polcos, fiókok és ajtók nélkül).

Kérdéseim az alapzattal kapcsolatosan volnának.
Nem szimpatikusak a hozzá ajánlott műanyag vacak lábak, azok helyett vagy fémlábakat vásárolnék, vagy még inkább 100x50 mm-es pallóból (élére állítva) vagy 100x150-es gerendából építenék alapzatot.
Melyik módozatot javasolnátok inkább? Esetleg kombinálva mindkettőt?

Gond, hogy a félszigetet rögzíteni a padlóba szinte biztos, hogy nem tudom. Jelenleg járólap van, ezt szeretnénk hamarosan klikkes vinyl padlóra cserélni, de fúrni/barmolni azt sem szeretném. Így jelen állás szerint a félsziget csak a munkalap révén kerülne rögzítésre jobb oldalt .
(ez a képen úgy 40 cm-re lógna ki, alá nem szekrény, hanem bárszékek kerülnének).

Mit javasolnátok, illetve mit nem javasolnátok fenti esetben? Nagyon nagy gond, hogy nem lenne több ponton rögzítve a félsziget?

szerk: mennyire hagynának nyomot a vinyl padlóban a filccel ellátott fémlábak? Pallókból épített váz esetén az egészet be kell vonni filccel, vagy az hülyeség? :)

Annak súlya kb. 200kg szekrény, kb. 85-90kg a munkalap plusz a "belevalók".

Előre is köszönöm a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#79017) ivana válasza Chaser (#79015) üzenetére


ivana
Ármester

A kismegszakító nem számít kapcsolónak, külön kell olyan ami megszakítja a nullát és a fázist is a szabvány szerint, hogy miért azt ne kérdezd foglalmam sincs. :)
Mondjuk fürdőszobai bojlerből szvsz csak hajdút érdemes, ahhoz mindig kapni alkatrészt...

(#79018) Chaser válasza ivana (#79017) üzenetére


Chaser
titán

ha nagyon akarnám megoldható lenne, de nem érdekel, konnektoros lesz, esetleges szerelésnél ki lehet húzni
nekem ariston velis lesz, 7 év garancia, más nem is férne be - illetve csúnya lenne -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79019) pjen válasza Chaser (#79018) üzenetére


pjen
félisten

A konektoros megoldás az egy másik utca.Egyébként a Legrandnak van kétáramkörös modul kapcsolós kismegszakítója.

(#79020) gerisz23 válasza pjen (#79019) üzenetére


gerisz23
őstag

Én nem vagyok híve a nulla megszakításának,most szedtem ki otthon azt a régi porcelán kapcsolót.Beégett,pedig kapcsolva lehet nem volt 20 éve,nullát hol átadta hol nem.
Chaser:dugvillás bojlernél földelést mindenképp direktbe(is) rákötném.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79022) pjen válasza gerisz23 (#79020) üzenetére


pjen
félisten

Én se,de még emlékszem a kétsarkú kapcsoló erőltetésére.

(#79023) DoItYourself válasza Peterhappy (#79016) üzenetére


DoItYourself
addikt

Pult nélkül nekem nem egészen világos, hogy fog kinézni ez az egész, hol kapcsolódik a konyhaszekrény többi részéhez (félszigetet írtál), és hol lesz a 40 centis bárszékes kinyúlás.

2004-ben építettem egy félszigetes Ikea konyhát U-alakban, akkor még Faktum volt a neve. Fő különbség a mai Metod nevűhöz képest, hogy az új korpuszok magasabbak, tehát kisebb a padlótól való távolságuk: a Faktumnál még kb. 14 cm volt, az új Metodnál 8-9 cm, épphogy be tudsz nyúlni alá.

Az U-alak kinyúló része nálam 180cm volt, és csak egy pult szélességű volt az egész (~60 cm), a korpusok hátoldalát emiatt burkolni kellett. Egy Ikea gyári alu keretet vettem hozzá, aminek 6 db szép hengeres alu lába volt, tehát lábazat nélküli volt a félsziget, át lehetett látni alatta. Metodnál viszont olyan kicsi a távolság a padlótól, hogy most mindenképpen lábazattal építeném meg, főleg, hogy azóta már áttértek a fadekor fóliás műanyag lábazati profilra (nem rohad szét, ha kap egy kis vizet). A műanyag lábaktól ne félj, ha minden doboz alá beteszel négyet, kibír az mindent, és szépen be lehet lőni vele a vízszintet, és kiegyenlíteni a padlóban lévő esetleges huplikat.

Mivel meg volt pakolva minden szekrény és fiók, és a félsziget korpuszai össze voltak csavarozva a falhoz kapcsolódóakkal, ezért nem volt oldalirányú mozgása, ezen a pult is sokat segített. Amerikai konyha, épp a burkolatváltás fölött volt a félsziget, egyik oldalon járólapon, másikon laminált padlón álltak a lábak.

A vinylt kérdést passzolom, majd a szakérték megválaszolják. De mire lecseréled ezt a konyhát 10-20 év múlva, épp aktuális lesz a padlóburkolat cseréje is, szóval annyira nem aggódnék miatta.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#79024) Zirowe válasza ivana (#79014) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Vezérelt áram esetén is kell a kapcsoló?
Mert én szívesen építenék be kapcsolót, de úgy tudtam, hogy annál nem lehet.

Az a lényeg, hogy ha letekerem, akkor nem melegít, ha mondjuk elutazom 4-5 napra, akkor ne menjen feleslegesen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#79025) mezis válasza Zirowe (#79024) üzenetére


mezis
nagyúr

Vezérelt áram ugyanolyan, mint a másik, csak hol van, hol nincs. Vagyis be LEHET építeni ugyanolyan kapcsolót, mint más, hasonló teljesítményű készülékekhez. Az egy más dolog, hogy a törvény, szabvány, ..., ezt tiltja. Ezzel nem károsítod a szolgáltatót (ellentétben azzal, ha pl. egy villanytűzhelyet kötnél a vezérelt áramra). Ne a villanyóra közelébe tedd, mert oda be kell engedned a szolgáltató leolvasó-fényképező emberét...

mezis

(#79026) Chaser válasza pjen (#79019) üzenetére


Chaser
titán

konnektoros a bojler és nem levágható, szóval az lesz, plafon közelében valahol

gerisz23 villanyász bácsi majd csinálja ahogy kell

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79027) Morris válasza mezis (#79025) üzenetére


Morris
veterán

Hát nálam folyamatosan van vezérelt áram. De hogy hogy az istenbe? :F

[ Szerkesztve ]

(#79028) Ferike81 válasza Morris (#79027) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem te vagy Chuck Norris? Csak neki van állandóan vezérelt áram. :D

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#79029) dh66e válasza Peterhappy (#79016) üzenetére


dh66e
veterán

Szia!
Ez inkább szigetnek tűnik. :)
Gondolom a tetejére gyártatsz pultot és nem két pultot akarsz összeforgatni.
A műanyag lábaktól ne félj bírják a strapát úgy van kitalálva.Viszont ha nem akarsz lábazatot akkor vehetsz fémlábakat a műanyag helyett.

Az ilyen stafnira/pallóra állított konyhát én nem preferálnám alárohad minden ami nem oda való egy esetleges ömléskor meg hát nem állítható meg esztétikailag sem egy húúúúú de jól néz ki kategória egy IKEA szekrényhez...

(#79030) mezis válasza Morris (#79027) üzenetére


mezis
nagyúr

Összehegedt a megszakító relé kontaktusa ?

mezis

(#79031) Morris válasza mezis (#79030) üzenetére


Morris
veterán

Nem hiszem.
Ha rakok rá fogyasztót, akkor pörög az óra is. Ha nem, akkor nem. Szóval valami nem kerek :U
És ez lassan már 1 éve így megy

[ Szerkesztve ]

(#79032) mezis válasza Morris (#79031) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem a biztosítékra gondoltam, hanem az órában a kapcsolgatást végző relére.
Ne próbáld megszerelni, mert az nagyon sokba fog kerülni ! ;] Meg minek is... :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#79033) Morris válasza mezis (#79032) üzenetére


Morris
veterán

Persze, hagyom a francba. Nekem jó így :D

(#79034) Peterhappy válasza DoItYourself (#79023) üzenetére


Peterhappy
őstag

Köszönöm szépen a válaszodat és a tapasztalataidat!

Bocsánat, valóban csupán a konyha egy kis szegletét osztottam meg veletek, úgy valóban nehéz elképzelni.

Elnézést a primitív kivitelezés miatt. Elkezdtem átültetni SketchUpba, de nem volt időm befejezni.

Így nézne ki a konyha. Mindezt úgy, hogy a rajzon kb. 240-400 cm közötti szakaszon folyamatosan csökken a magasság, azaz az oda eső szekrények és a sziget azon része egy ferde fal alatt helyezkedne el (tetőtéri lakás)

Azaz ahová a bárszék kerülne, az kvázi nem pultként funkcionálna, csak tárolóként. A tervem az, hogy az alá a 120 cm mély beépítetlen rész alá kerülne most a bárszék, nyáron pedig ha lesz időm, összetákolok egy 120 vagy 160 széles padocskát, amit ki lehet forgatni a félsziget elé (a képen a lenti részre - ami ráadásképp a lépcsőfeljáróval szemben van). Klasszikus étkezőpulthoz elálló plusz rész (kb. 20 cm) itt nem lenne, viszont így pakolható ez az oldala is.

A kamraszekrényeket én építeném 30x50-es (vagy 50x50-es) bramac lécből, "belefolyna" a félszigetben található nyitott szekrénybe. Magassága itt a félszigetével azonos lenne és a leeső munkalap darabból kerülne rá egy darab, mintegy kiegészítve a pultot (ezt a rajzon nem tüntettem fel).

@dh66e: neked is köszönöm! Egy 4100x650-es munkalap lesz félbevágva, összeragasztva, élzárva, így lesz belőle egy ~2040x1300-as munkalap (az IKEA szekrények mélyebbek, az 1200-es kevés lett volna).
Alatta a szekrények 2000x1200-re vannak tervezve, a mélysége az összefogatások miatt egy-két centit biztosan változni fog. Így a fennmaradó beépítetlen "lyuk" területét nem tudom most még pöccre belőni, úgy pozicionálom majd a munkalapot, hogy a releváns részeken egyforma távolságra lógjon ki.

A fémlábakkal az a gond, hogy arra nem lehet felerősíteni a műanyag lábakhoz ajánlott lábazatot. A pallóra állított konyha esetében a palló szélére erősítenék fel szabott törtfehér bútorlapot (törtfehér az IKEA front is), az alap így nem látszódna.

Szóval vagy maradnak a műanyag lábak és a hozzávaló lábazat, vagy kb. 8-10 méternyi pallóból/gerendából 10 cm magas alapzat és rá a szabott bútorlapcsíkok. Utóbbi macerásabb volna, viszont stabilabbnak érzem. A korpusz valóban nem rohadna be, de tény, hogy a gerendák berohadására nagyobb esély nyílhat + ott takarítás sem lesz akkor 15 évig, ami nem túl szerencsés. Nem tudom melyik lenne a jobb (kevésbé rossz) megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#79035) ivana válasza mezis (#79025) üzenetére


ivana
Ármester

Szó sem volt arról, hogy a nappalira kapcsolnád át, csak a lekapcsolást kell lehetővé tenni. Ami jelen esetben vagy egy kétpólusú kismegszakítót jelent, vagy egy kétpólusú kapcsolót.

(#79036) Peterhappy válasza DoItYourself (#79023) üzenetére


Peterhappy
őstag

Addig szerkesztgettem az előző hozzászólásom, ezt már nem tudtam beleírni: padlócsere téren azt hiszem teljesen igazad van/lesz. Mi is 15 évre tervezzük a konyhát - reméljük bírni fogja legalább addig :)

De lehet, hogy tényleg műanyag láb lesz belőle - kezdtek róla meggyőzni.

szerk: Illetve most még az jutott eszembe, hogy a külső lábak lennének műanyagok, ezekre kerülne a lábazat, a belsők helyett pedig fémeket veszek. Na ez még egy megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#79037) dh66e válasza Peterhappy (#79034) üzenetére


dh66e
veterán

Na így már tiszta.
A lényeg hogy tisztában vagy a pult/szekrény paraméterekkel.

(#79038) Peterhappy válasza dh66e (#79037) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, elég alaposan utánajártam. Köszi!

(#79039) sketchifun


sketchifun
senior tag

2 pólusú megszakító is létezik, a célnak megfelel, és szabványos is, ha nincs zavar az erőben.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79040) ivana válasza sketchifun (#79039) üzenetére


ivana
Ármester

Amúgy a fi relé kismegszakító kombó is szabványos? Szóval egy ilyen cuccal magába be lehet kötni egy bojlert?

(#79041) sketchifun válasza ivana (#79040) üzenetére


sketchifun
senior tag

Amennyiben annak van magyarországi típusengedélye(ergo hivatalos magyar forgalmazásban van), akkor szerintem minden további nélkül.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#79042) csemberlen


csemberlen
őstag

Pár éve már nem kötelező a 2 sarkú leválasztás, de a megszokás nagy úr.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#79043) mokus1


mokus1
addikt

Nekem is csak megszakító lesz a bojler előtt. Nyilván mindig használom, ha meg elutazom akkor nyilván lekapcsolom az áramot.

Kapargatom le a festéket de nem igazán haladok. Víz nem oldja, kb 10-20 m2 felületet sikerült lekaparnom 2 nap alatt. Lehet, inkább csak a nagyon könnyen kaparható rétegeket szedem le a többi glettelve lesz. Nyilván ha lekaparni ilyen nehéz akkor a glett sem fogja lehúzni :)

(#79044) Zirowe válasza mezis (#79025) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Jó, de én meg szeretném törvénynek és szabványnak megfelelően beépíteni.
Azzal tisztában vagyok, hogy hol van, hol nincs, de amikor lenne és nincs rá szükségem, akkor szeretném kikapcsolni.
Ha a saját hőfokszabályzójának a nullára való tekerése, mint az ősrégi hadjúknál, megoldja, akkor felesleges a kapcsoló. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#79045) eszmilan válasza Zirowe (#79044) üzenetére


eszmilan
tag

Külön körre kell tenni, ami vezéreltnél alap, és a kismegszakítónál lekapcsolod.

(#79046) gerisz23 válasza Morris (#79031) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha szolgáltató észreveszi még bajod is lehet belőle.Én jelenteném hogy rossz a hkv.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#79048) fero02 válasza Morris (#79031) üzenetére


fero02
veterán

Lehetséges, hogy helyi vezérlésen vagy (és nem hangfrekvenciáson), amit állandóra kapcsoltak a trafókörzet szekrényében. Ha mutatsz egy képet a mérőhelyedről, akkor megmondom mi a csízió. ;)

(#79049) Morris válasza fero02 (#79048) üzenetére


Morris
veterán

Hangfrekvenciás az óra

(#79050) Chaser válasza fero02 (#79048) üzenetére


Chaser
titán

lehet nálunk olyan van kméti lakásban, mert állandóan van delej a vezérelt órán is, tavaly tudtam meg h ez "rendellenes" ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.