Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#104001) laci06 válasza Met (#104000) üzenetére


laci06
senior tag

Oké, akkor a következő kérdés, hogy mi a kóc? :) A tömítés/tömítőzsinor? Nem vagyok egy nagy barkácsos, de egyébként "ügyes" kezem van, meg nem félek használni az eszem, de a fogalmak terén a tudásom egy baba szintjén mozog.

Illetve lenne értelme kicserélnem a csapot (mivel már van egy 3/8-3/4-es átalakítóm), vagy lehet, hogy elég lenne a zsinorral körbetekernem a 3/8-os végét, ahol csöpög? Az a zsinor amúgy mennyit bir ki időben? Kitart soktíz évig, vagy kell cserélni néha?

[ Szerkesztve ]

(#104002) Met válasza laci06 (#104001) üzenetére


Met
Topikgazda

"Ősi" kóc [link] használata [link], modern változata [link] használata [link].
Van még a teflonszalag [link] ebből van vízhez és gázhoz való.

Ha jól van megcsinálva nem kell időnként cserélni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104003) laci06 válasza Met (#104002) üzenetére


laci06
senior tag

Oké. :) Nekem jó lesz a modern változat is.

Akkor utolsó kérdés: cseréljem a 3/8-os csaptelepet, vagy csak vegyem meg a loctile-t és tekerjem vele körbe a 3/8-osat és használjam átalakítóval. Van ennek az utóbbinak hátránya? Mosógépet lát el a csap vízzel.

(#104004) pjen válasza laci06 (#103999) üzenetére


pjen
félisten

Ha a csapon nincs berecézve,fűrészlappal sniccerrel be kell recézni mert nem áll meg rajta semmi.Se zsinór se kóc.

(#104005) laci06 válasza pjen (#104004) üzenetére


laci06
senior tag

Tehát ha jól értem egy szikével kicsit berecézem a menetet, hogy meg tudjon tapadni a szalag tömítőzsinór? :)

(#104006) Met válasza laci06 (#104005) üzenetére


Met
Topikgazda

Igen, ha nincs gyárilag berecézve és figyelj a feltekerés irányára is. De a videókon látszik.

Ha csak ennyi a baja a csapnak hogy ott nincs tömítve akkor felesleges a csapot cserélni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104007) kunberci válasza laci06 (#104005) üzenetére


kunberci
aktív tag

Próbáld meg egy fűrészlappal: [link]

(#104008) pjen válasza laci06 (#104005) üzenetére


pjen
félisten

igen rátekered,nem kell azt cserélni soha.

(#104009) laci06 válasza kunberci (#104007) üzenetére


laci06
senior tag

Gondolom egy random fémfűrész lapja megteszi, nem?

Igazából ha el is rontom, marad a csapcsere mint opció, szal olyan sokat nem veszhetek.

(#104010) Morris


Morris
veterán

Szerintem tök fölösleges berecézni.
Én legalábbis soha nem csináltam és mégis tökéletesen tömít mindig a loctite szalag.

laci06: vegyél egy 3/4-es szelepet. Minél kevesebb kötés annál kevesebb hiba. Ez a tuti.

[ Szerkesztve ]

(#104011) Paul64 válasza csemberlen (#103993) üzenetére


Paul64
tag

Ezért az árért más most megérte.

(#104012) bazsimano válasza Morris (#103980) üzenetére


bazsimano
őstag

és macilaci: ha kettot felteszunk egyet az egyik oldalra a masikat masik oldalra...akkor jo lesz szerintetek?
kabercsatornaval vinnem egyik masik oldalra..van valami ajanlott reflektor?
koszonom!

(#104013) laci06 válasza Morris (#104010) üzenetére


laci06
senior tag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :)

Végül megtartottam az átalakítós megoldást, mert úgy voltam vele, ha ezt elrontom, akkor tényleg továbbra sem tudom használni a mosógépet, vagyis minden úgy marad, mint most, de ha a csaptelep cseréjét elrontom, akkor az egész lakásban nincsen viz (mivel egy kis társasházi lakás, 1 bejövő hideg/melegviz csap van csak), az meg kicsit túl kockázatos most nekem. Lényeg a lényeg, hogy úgy tűnik a loctite cucc segített. Eddig is alig csöpögött már, de azzal most teljesen csöpögésmentes, már megy is a mosógép.

Persze a hosszútávú megoldás a csere lesz, de mivel a felújítás vége óta nem mostunk, és az alatt egy csomó minden bekoszolódott, most jó lenne ha minél előbb ki tudnánk mindent mosni, ugyhogy remélem kb. 5 mosást kibir a megoldás. Ha utána el is kell zárnom a mosógépet, akkor is már beljebb vagyunk.

(#104014) hitvanyalak


hitvanyalak
senior tag

Sziasztok!

Beszerelt működő szagelszívót szeretnénk a padlástérbe kivezetni. Milyen géppel lehet kivágni a csőnek a könnyűszerkezetes plafont, illetve mikre kell odafigyelni? Másfajta cserép/szűrő, ilyesmik.
Ksözönöm a segítséget. :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#104015) tothjozsi96 válasza hitvanyalak (#104014) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Miért írod hogy cserép ha padlástérbe akarod kivezetni?

A tetőfóliát csak szakember vágja ki, hogyha felteszel egy szellőztetőcserepet annak a műanyag karimáját elsőre biztos hogy nem fogod tudni jól kivágni.

(#104016) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Ma délutánra ezzel fogadott a kutyám:

Meg lehet ezt csinálni, úgy mintha semmi sem történt volna, hogy ne látszódjon semmi?
Én arra gondoltam, hogy kivágnám azt a kis részt, betennék egy kicsivel kisebb szigeteléskockát, tapaszolnám, háloznám, majd nemesvakolatoznám.

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv!

(#104017) kunberci válasza szotyika77 (#104016) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!
Fiatal rágós korszakába van a kutya? Akkor az összes sarkot meg fogja rágni. Nálunk két kutya volt, minden sarok így nézett ki. Akkor javítsd ki, ha már elmúlt a rágós korszak. Addig felesleges. Nálunk két kutyus intézte a sarkokat. [kép]

(#104018) justmemory válasza szotyika77 (#104016) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia!

Csinos:D Nekünk az ágyunkat ették meg anno:D

Az odáig oké, hogy kijavítod, de hogyan véded meg...?:) ;)

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#104019) justmemory válasza hitvanyalak (#104014) üzenetére


justmemory
senior tag

Szia,

én sem értem, hogy akkor most födém vagy cserép...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#104020) macilaci78 válasza laci06 (#103996) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én elvinném szakműhelybe. Házilag kockázatos az ilyesmit csinálni. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#104021) hitvanyalak válasza tothjozsi96 (#104015) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Igazából valaki említette, hogy kell valami speciális szellőző cserép.
A lényeg, hogy így néz ki, ezt szeretném ha ki lenne vezetve a padlástérbe, amit csak tárolásra használunk, mit érdemes csinálnom?

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#104022) justmemory válasza hitvanyalak (#104021) üzenetére


justmemory
senior tag

Hát nem tudom... miből van a födém...? Mi egy korábbi kéményen vezettük ki, 110-es PVC csőre van rákötve az elszívó plusz van egy műanyag rács a másik végén (padlástér felől), hogy pl. egér ne menjen bele; tökéletes... Ugyanúgy padlástérbe van vezetve. Én simán kivágnám a födémet ha máshogy nem megy. De pl. anyáméknál anno a falat fúrták át és oldalra vezették ki az utcára (nem tudom ma lehet-e ilyet).

[ Szerkesztve ]

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#104023) hitvanyalak válasza justmemory (#104022) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Semmiképpen nem oldalt akarjuk. Megvan a toldalék a cső is hozzá, csak nincsa képen. De akkor annyi,hogy egy fúróra veszek egy olyan körfejet ami átviszi a födémet és kivágom? Nem kell a padlástérből is kijuttatnom a zsíros levegőt? Mert azért én szívesen kijuttatnám.
Elnézést ha komplikált vagyok.

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#104024) justmemory válasza hitvanyalak (#104023) üzenetére


justmemory
senior tag

Nem tudom miből van a födémed... nálam fa, de azért az sem ilyen egyszerű, hogy csak úgy átfúrom. A beton pláne. A "könnyűszerkezetes" sem tudom mit jelent pontosan; gipszkarton plusz szigetelés vagy...? De amúgy igen, simán veszel egy megfelelő méretű körfúrófejet és mehet:D

Én nem vezettem ki a padlástérből, mert egyrészt ugye ott a szűrő az elszívóban, az eleve megfog valamennyit; a padlásnak pedig van természetes szellőzése, tehát... plusz azért onnan ha bármit ki akarnék vezetni (használaton kívüli kéményeket leszámítva) macerás lenne, mert meg kell oldani a nyílás kérdését, annak szigetelését... voltam fönt, mikor éppen nagy főzés volt; az ételszagot éreztem picit, de csak míg ki nem vitte a huzat. Azt is csak a kivezetés közelében; a padlás másik végében már nem.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#104025) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

A képen látható eltérést a padlóban Ti hogyan hoznátok egy mindkettőnél magasabb szintre? Arra majd valamilyen klikkes padló kerül.

A képen szárazpadlót rajzoltam megoldásnak (előtte lehet kiegyenlítőzni is kéne...), de lehet, hogy a teljes perlitbeton kiöntés jobb lenne. A lényeg, hogy túl sok extra tehert ne jelentsen a megoldás...

[ Szerkesztve ]

(#104026) hitvanyalak válasza justmemory (#104024) üzenetére


hitvanyalak
senior tag

Köszönöm szépen! Utánajárok ezeknek :R :R

A lamellák is néznek engem. Bőrömre csíkokat festenek.Énemből csíkok lefeslenek. Felváltva vagyok én is fény vagy árnyék. Apró komolykodó árnyjáték. Fény-árny csíkokban mérem a perceket.

(#104027) tothjozsi96 válasza hitvanyalak (#104021) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálunk régi kéményben van kivezetve a páraelszívó, én tetőfelújításkor kértem szellőztetőcserepet és azon keresztül megy ki a pára.

A konyha mögött milyen helyiség van? Szerintem semmiképp se így a páraelszívó felett akard elvezetni direktben, mert az csúnya lesz. Hogyha mögötte spájz van, vagy valami olyan helység ahova csak pakoltok akkor inkább oda vezesd ki a páraelszívó csövét, majd utána felfele a padlás irányába.

Amúgy az OBI-nak a kínálatában vannak szellőzőcsövek, mert a 110-es PVC nem az, bár nálunk is így van megoldva, de a páraelszívó vagy 100/125/150-es átmérőjű.

Szerintem először nézd meg hogy mekkora kellene neked és akkor utána már kitudod számolni hogy miből mennyi kell.

(#104028) gerisz23 válasza lemmy71 (#103984) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Próbáltam ragasztóval is,az is megrepedt,akkor ez ilyen szakma.Még egy jó meszes habarcsot megpróbálok valamikor.Régi tetőt javítottam ki.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#104029) justmemory válasza csubuka (#104025) üzenetére


justmemory
senior tag

Esztrich-el hozni őket közös szintre...?

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#104030) gerisz23 válasza hitvanyalak (#104023) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha gipszkarton a mennyezet akkor viszonylag könnyen megoldható,picivel nagyobb legyen a furat mint a cső,és pontosan kell kifúrni.A többi fajta födém jóval bonyolultabb.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#104031) thefreeman


thefreeman
aktív tag

Sziasztok.
Nem olyan rég költöztem új albérletbe, frissen felújított. Eleinte éreztem, hogy mintha nedves a levegő, aztán vettem egy pára tartalom mérőt 75-80% közötti értékeket mutatott. Több napra is nyitva hagytam állandóan az ablakot de max 5-6%-al ment lejjebb. Párnapja napi pár órát járatom a klímát párátlanító üzemmódban ezzel viszonylag gyorsan lemegy 50-60% közé de aztán ha kikapcsolom mindig vissza mászik 70% köré. Lehetséges, hogy ez idővel megfog szűnni vagy ehhez hozzá kell szokni? Lehetség, hogy csak felújítás után nem hagyták kiszáradni rendesen? Földszinti lakás, 25nm.

(#104032) csubuka válasza justmemory (#104029) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!

Az volna a leggazdaságosabb és legkézenfekvőbb igen, csak a vastag részen azért az plusz 90kg/m2 teher volna...

A perlitbeton annál jóval könnyebb lenne azért.

Esztrichnek amúgy mininum 3 cm lehet a vastagsága?

[ Szerkesztve ]

(#104033) macilaci78 válasza thefreeman (#104031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is 68%, pedig a bükk parketta olyan fugos, hogy a fogpiszkáló beleesik. Ez a csapadékos időjárás, ami az elmúlt 3-4 hétben van, ilyen.
Adj neki 3-6 hónapot, főleg, ha tényleg friss a felújítás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#104034) proof88 válasza mouzrr (#103923) üzenetére


proof88
addikt

Szia!
Épp most nézem a neten ezeket a szolgáltatásokat! Kifejezetten ajánlják penésztelepek és spórák kiírtására is, a dohos szag megszűntetésére.
Neked van tapasztalatod valamelyik budapesten működő ilyen céggel?

(#104035) lemmy71 válasza gerisz23 (#104028) üzenetére


lemmy71
őstag

A kúpcséphez való malter kikeverése művészet, sajnos az öreg szakik aki ezt jól tudták, már kihaltak. Legjobb a ragasztó, tapasztalatból mondom, szerintem neked azért repedt meg mert mozog a tetőd, vagy nagyon vastagon kented esetleg nagy melegben vizezés nélkül.

(#104036) justmemory válasza csubuka (#104032) üzenetére


justmemory
senior tag

A perlit könnyebb, igen; nyilván ha számít a terhelés (pl. födém), akkor azt kell használni.
Az esztrichre igen, min. 3 cm a mondás.

--- Imprisoned, inside this mind... --- Joined at the soul with a pair of headphones ---

(#104037) mouzrr válasza proof88 (#104034) üzenetére


mouzrr
őstag

Nincs sajnos, még sosem próbáltam :(

(#104038) Lauda


Lauda
félisten

Eddig bármelyik helyiségben történt renoválás, mindig belefutottam ilyenekbe:

:W ;] A vezeték sértetlen. Érdekes módon azt mindenhol sikerült kikerülni a fúróval. :DD

(#104039) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Csempe meg padlóburkoló kő le/felszedéséhez milyen szerszám jó? Ütvefúró, vagy a fúrókalapács? Ugyanakkor jó lenne, ha tudnék vele polcot is feltenni, meg betonba is egy-két dübelt betenni. A keret ~20e ft.
A csempét mondjuk le lehet verni hagyományos módon is, de a konyhában van 3 réteg kő egymáson, az nem lesz egyszerű.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#104040) koxx válasza Victoryus (#104039) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Csak fúrókalapács, sds fejjel.

(#104041) Met válasza thefreeman (#104031) üzenetére


Met
Topikgazda

Felújítás ez ilyen, most távozik a pára a mindenféle festékből, ragasztóból ráadásul kint is elég párás az idő.
Bútorokat ne tolj rá a falra.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104042) Met válasza Victoryus (#104039) üzenetére


Met
Topikgazda

Fúrókalapács.
Ütvefúróval nem nagyon tudsz betont fúrni és azon csak azt tudod állítani hogy forgás közben üssön vagy ne.
A fúrókalapácson van véső mód amikor nem forog a fej hanem csak üt.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#104043) csubuka válasza justmemory (#104036) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm válaszod!

Ez födém sajnos, egy pince fölött, ezért vagyok kicsit úgy, hogy minimális extra teher kéne.

A könnyűbetonokról mondjuk olvastam, hogy lehet a teherbírásuk járható felületnek ilyen vastagságban nem feltétlenül megfelelő... Valami gond mindegyik megoldással van. :))

(#104044) Begbiebike


Begbiebike
csendes tag

Sziasztok!

Lakásfelújításhoz keresünk kivitelező csapatot (generál kivitelezőt?), szeptemberi kezdéssel, Budapesten.

Tudnátok ajánlani olyat aki nektek bevált?

Sajnos az általunk ismert brigádok, akikkel meg voltunk elégedve, már szétszéledtek. Így egy kicsit vakon vagyunk, ismerősök ajánlásával se jutottunk egyelőre messzire.

Leginkább burkolat és szanitercsere, de valószínű kell némi kőművesmunka is (falbontás, aljzat stb). Meg egy kevés víz, villany, gázszerelés illetve tuti adódik még mindenféle járulékos meló. Ezért sem gondoltuk egyesével összevadászni a szakikat.

Bármilyen ötletet szívesen fogadunk, hogy merre nézelődjünk.

Köszi!

(#104045) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok,

Acélvázas könnyűszerkezetes házzal (akár az építse szempontjából akár benne élve) kapcsolatban van-e valakinek tapasztalata? Mi a véleményetek, érdemes-e belevágni?
Szerintetek egy ilyen acélvázas könnyűszerkezetes ház kifűtéséhez mennyire lenne célszerű elektromos fűtést használni (norvég paneles elektromos fűtés)? Vajon ki tud-e fűteni rendesen egy 100-120 nm-es házat?

A segítséget előre is köszönöm :R

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#104046) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a segítséget! A Hyundai HYD-3204A fúrókalapács-ot találtam, ami belefér a keretbe, és elég erősnek tűnik. (esetleg 3203-as, az több helyen elérhető)
Még annyi a kérdésem, hogy ebbe milyen festék/habarcskeverő szár használható? 6 szögletű, vagy sima tokmányos vagy sds+? A legtöbb helyen csak hatszögletű van. (ExtremeDigitalban, Praktikerben...) sds+ az jóval ritkább. Jár hozzá tokány átalakító, ami sima tokmányos.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#104047) koxx válasza Victoryus (#104046) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Sds fejbe csak sds szár megy bele. Esetleg ha van valami átalakító vagy más kialakítású fej hozzá.

(#104048) Victoryus válasza koxx (#104047) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Van benne SDS+ átalakító sima tokmányhoz. Akkor elvileg ez a habarcskeverő jó lenne hozzá?
kb. 4 zsáknyi aljzatkiegyenlítőt kéne vele összekeverni, meg 2 zsák vakolatot... meg egy kis betonfestéket. Plusz a garázsban a betonba befúrni az új küszöb csavarjait. Egyelőre ennyi, utána meg majd a házfelújításnál a padlólapok, aljzat felverésébe besegíteni. Valószínűleg veszek egy hagyományos bontókalapácsot is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#104049) macilaci78 válasza Szevam (#104045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A könnyű szerkezetes ház esetében a hőszigetelés a legfontosabb tényező, nem a vázszerkezet. Ha van bőven hőszigetelés, akkor egy mécsessel is melegen tudod tartani.
Viszont ha nincs tömeg, ami a hőt tárolja (vastag, nehéz falak, födém), akkor hamar kihűl akár csak ha egy hosszú hétvégére utaztok el.

Én hamarabb csinálnék könnyűszerkezetes faházat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#104050) Borisz76 válasza macilaci78 (#104049) üzenetére


Borisz76
veterán

Ez így igaz.

Ismerősöm épített egy könnyűszerkezetes házat.
Azt mesélte, hogy pillanatok alatt felfűti a gázkazán + radiátor kombinációja.
Ugyanakkor panaszkodott is, hogy kb 2 óránként bekapcsol a kazán ...mert nincs a falaknak, födémnek tömege ami az elnyelt hőt vissza , kisugározná magából.....tehát hamar kihűl az épület.

Valamit valamiért.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.