Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#40001) Met válasza -Mike- (#39999) üzenetére


Met
Topikgazda

Milyen fal?
Hosszabb tipli volt már?

DeFranco Enyém lett volna csak hiba miatt nem tudtam kommentelni, na majd az 50k-s ;]

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40002) -Mike- válasza Met (#40001) üzenetére


-Mike-
addikt

Tégla, hosszabb tiplivel még nem próbálkoztam, inkább vastagabb kellene már de ahhoz meg nem lenne jó a karnis vékony csavarja. Vegyi dübel lehet megoldás?

(#40003) Met válasza -Mike- (#40002) üzenetére


Met
Topikgazda

Vastagabb és hosszabb mert az mélyebben fog és nem annyira tud kitágulni.
Vagy van fém tipli téglához de azt nem tudom ebben az esetben mennyire verébre ágyúval effektus.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40004) föccer válasza Met (#39998) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha egy tetőcserépnek nagy a vízfelvétele, akkor az a tetőcserép szar. Röviden ennyi. Ugyan ez igaz a betonokra is. Az a beton, aminek nagy a vízfelvétele az messze van a jó betontól.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40005) philoxenia válasza föccer (#40004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hát azért igencsak kétféle anyagról beszélünk.
A beton elvileg nemigen vesz föl vizet, a cserép viszont mindenképp porózus szerkezetű. Azért is kell rá a máz.... Vagy szilikon.
Persze mindenből létezik nagyon jó minőség, de az ár/érték nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40006) Met válasza föccer (#40004) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez ilyen gyártás hibás, cseréltetni persze nem tudtuk ment nincs számla.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40007) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan kerdesem lenne , hogy mennyibe kerul egy (kb a hasamra csaptam) 12 nm-es furdoszobat kicsempezni a plafonig ? A belter magassaga kb 2 meter. (Ez is tipp).

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#40008) btibiii válasza b4sxe (#40007) üzenetére


btibiii
csendes tag

Szia!

1m2....1800, 2000. 2400ft, de mestere válogatja

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#40009) föccer válasza btibiii (#40008) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez csak munkadij gondolom.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40010) varsam


varsam
őstag

sziasztok,

két hét múlva új albérletbe költözöm és az a gondom, hogy a szobámon nincs ajtó, és már keret sincs meg.
A tulaj kb rám bízta, hogy mit csinálok. Milyen elválasztót tudtok ajánlani, ami viszonylag kevesebb pénzből és munkával felrakható, de azért valamit ér is? Egy új ajtó kerettel mindennel már sok lenne...

(#40011) vwpolopg válasza varsam (#40010) üzenetére


vwpolopg
őstag

Nekem a konyhaajtó nincs meg, raktam a tok felső részébe egy teleszkópos zuhanyfüggöny rudat, arra meg ment egy méretpontos vastag függöny. Semmi fényt nem ereszt át ha be van húzva. Cirka 4000 volt mindennel.

[ Szerkesztve ]

(#40012) föccer válasza varsam (#40010) üzenetére


föccer
nagyúr

Műanyag harmonika ajtót lehet esetleg feltenni. 10-15k körül megvan, egyszerűen felcsavarozható, és takar valamennyit.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40013) btibiii válasza föccer (#40009) üzenetére


btibiii
csendes tag

Igen a munkadíj hiszen a csempe ára m2-ként lehet akár 3000-4000Ft is.

Sohase mondd, hogy túlvagy már mindenen...#O1G

(#40014) Lipton válasza b4sxe (#40007) üzenetére


Lipton
őstag

Burkolas 2000-2500Ft/m2, diagonal +10%, pluszban kell altalaban fizetni a szilozasert (meter), bordur berakasert (meter).
Furdoben a tukrot erdemes a burkolatba tenni azaz kihagyni a csempeket, vagatni meretre tukrot, beragasztani es szilo korbe.
Anyagnal szamolj: burkolat, ragaszto, szilo, fuga, elvedo, folyekony folia + szalag.
Meglepodnek ha valoban 2m lenne a belmagassag.

[ Szerkesztve ]

(#40015) philoxenia válasza Lipton (#40014) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gondolom a csempézési magasságra gondolt...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#40016) zoltan6 válasza Lipton (#40014) üzenetére


zoltan6
őstag

ezek inkább pesti árak,vidéken 1600-1800ft/m2-ért burkolnak.

(#40017) canniball válasza zoltan6 (#40016) üzenetére


canniball
nagyúr

Attól függ mennyire vidék, amennyire tudom nálunk is kb. a kolléga által írt áron dolgoznak.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40018) Lipton válasza philoxenia (#40015) üzenetére


Lipton
őstag

Csempe nalam plafonig... Takaritas es egyeb szempontok miatt eszembe nem jutna, hogy ne plafonig csempezzek furdoben. Nyilvan ez sajat velemeny. Azt irta "belter magassaga" es "plafonig".

Zoltan6: ezek "erdi" arak de minosegi burkolast sehol nem csinalnak szerintem olcson.

[ Szerkesztve ]

(#40019) Lipton válasza b4sxe (#40007) üzenetére


Lipton
őstag

Fenykepet tudsz rola mutatni?

(#40020) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Nyáron akarok ablakot cseréltetni az egyik szobában!Annyira nem vagyok otthon a témában...
Egyenlőre a REHAU,Kömmerling-et néztem.Megbízhatónak írják őket.
Valamint a 6-7 kamrás lenne igazán jó.
Tényleg nagyon tapogatózok a témában,de nem szeretnék ráfaragni! :((

Köszi!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40021) pjen válasza Orlin (#40020) üzenetére


pjen
félisten

Mindenképpen olyat keress amelyben van be épített szellőző,ha nem akarsz penészedni.

(#40022) Orlin válasza pjen (#40021) üzenetére


Orlin
addikt

Itt néztem

"résszellőző funkció"
Az lenne az amire gondolsz?

(Remélem szabad oldalt linkelni... :B)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#40023) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Adott egy 30 nm-es garzon, 10 cm-es szigeteléssel (36 cm-es falazóblokk stb). Tavaly ilyenkor kicseréltem az ablakot is 3 rétegűre, amikor új albérlő költözött a lakásba. Ma kiköltözött az albérlőm, és megdöbbenve tapasztaltam, hogy tenyérnyi penészfoltok vannak a falon az ablak környékén. Soha ilyen nem fordult elő a korábbi 10 évben. Két paraméter biztos: kegyetlenül túlfűtött a csóka (párszor voltam a lakásban, ki is fordultam, mert rosszul lettem a melegtől), és ahányszor elmentem a ház előtt mindig bukóra volt nyitva az ablak.
Okozhat penészedést a 26+°C szobahőmérséklet és a résnyire nyitott ablak télen?
Azért lennék kíváncsi, mert mindenki azt mondja, hogy a levegőtlenség+hideg beltéri levegő okoz ilyet.

Köszönöm a válaszokat

[ Szerkesztve ]

(#40024) DeFranco válasza _BM_ (#40023) üzenetére


DeFranco
nagyúr

én nem értek hozzá, de ha a benti meleg levegő az ablak vonalában találkozik a hideggel (mert az nyitva van) akkor tudtommal a találkozás helyén csapódik ki a pára.

tehát ha a bejövő levegő lehűti az ablak körül a falat (már pedig lehűti ha feszt nyitva van) akkor ott ki fog csapódni az a pára ami amúgy a levegőben marad a lakás többi pontján.

gondolom én, de laikus vagyok.

(#40025) Pikkolo^^ válasza DeFranco (#40024) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Ahogy mondod. Bár ha bukóra volt nyitva akkor kellő légcserének kellett lennie ami miatt csökkent a helyiségek páratartalma.

(#40026) pjen válasza Orlin (#40022) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#40027) föccer válasza _BM_ (#40023) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem hőhidas az ablak melletti rész?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40028) _BM_ válasza föccer (#40027) üzenetére


_BM_
senior tag

Itt van a homlokzat. Nem tom, mi a hőhíd. A vágóhíd az ismerős. :))

[ Szerkesztve ]

(#40029) föccer válasza _BM_ (#40028) üzenetére


föccer
nagyúr

Az ablak mellé befordították a szigetelést, amikor csinálták?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40030) _BM_ válasza föccer (#40029) üzenetére


_BM_
senior tag

Belül vagy kívül? Belül biztos nem. Holnap megkopogtatom a kinti részt. Mellesleg nem csak az ablak környékén penészesedik, hanem tőle 1,5 méterre balra, fent (a plafonnál) és lent (a padlónál) is.

[ Szerkesztve ]

(#40031) _BM_ válasza _BM_ (#40030) üzenetére


_BM_
senior tag

Itt látszik, hogy kívül befordultak:

(#40032) canniball válasza _BM_ (#40031) üzenetére


canniball
nagyúr

Ekkora képen nem sok minden látszik. :D
De kívülre gondolt, belül (legjobb tudomásom szerint) nem szokták folytatni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#40033) _BM_ válasza canniball (#40032) üzenetére


_BM_
senior tag

"belül (legjobb tudomásom szerint) nem szokták folytatni."

Pedig nem ártana. :U

(#40034) b4sxe


b4sxe
aktív tag

Tudnatok ajanlani valamilyen boltot ahol jo arban van a parketta illetve a csempe?

Elesni nem szégyen, de a földön maradni gyalázat!

(#40035) föccer válasza b4sxe (#40034) üzenetére


föccer
nagyúr

Kinek mi a jo ar. Interneten keresgelj, hogy holi az akcios. N nagon lehet olyat taalni, aki jelentosebben olcsobban adja, mint a tobbiek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40036) fero02 válasza föccer (#40035) üzenetére


fero02
veterán

Kezdesz kicsit olyan neduddki-s lenni... ;] :DDD

(#40037) föccer válasza fero02 (#40036) üzenetére


föccer
nagyúr

Es nincs igaza?

Nyilvan sokan fejbol toljuk, hogy az orszagban, hol, mikor, milyen termekeket mennyiert arulnak, figyelembe veve a kommentelo igenyeit, izleseit. Amire az adott kommentet megirta, mar az elso 3 google talalt arlistajajy mar at is nezte volna.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40038) fero02 válasza föccer (#40037) üzenetére


fero02
veterán

Én spesziell a heJJesírásra gondotlamtamtam... :P

Amúgy de. :K

(#40039) Mercutio_ válasza fero02 (#40038) üzenetére


Mercutio_
félisten

Prediktívre tippelek, néha engem is szivat .

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#40040) föccer válasza fero02 (#40038) üzenetére


föccer
nagyúr

Jah, sose azt nézd. Mobilrol vagyok, nem nezrm, hogy mit gepelek, meg egyebkent is oltati macera kijavitani.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40041) Met


Met
Topikgazda

Hogy a picsmarekbe lehet kimérni hogy a tartálytól a wc-hez milyen hosszú cső kell.
Mert gondolom a levág 5 mm, odapróbál, káromkodás, levág 3 mm, odapróbál, káromkodás, levág 5 mm, odapróbál, talán nem fog folyni, nem túl szabványos eljárás :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40042) föccer válasza Met (#40041) üzenetére


föccer
nagyúr

Fogsz egy mérőszalagot és leméred. B variáció, hogy odailleszted, bejelölöd.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#40043) pjen válasza Met (#40041) üzenetére


pjen
félisten

Egy vastagabb drótot odahajlítasz,illesztesz, majd a méretet átrajzolod a csôre.

(#40044) Met válasza föccer (#40042) üzenetére


Met
Topikgazda

Lemérem a mit? A tartály alja és a föld közötti távolságot és kivonom belőle a föld és a csésze luk alja közötti távolságot? Vagy a tartály alsó lukának távolságát a faltól és a csésze szélének távolságát a faltól, kivonom a tartály távolságát? És a fal dőlése vagy a padló lejtése?

Odailleszteni? Hova? Ha a csövet bedugom a csészébe nem tudom úgy elfordítani a csövet hogy tudjak valamit is mérni mert hogy hosszabb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40045) zoltan6 válasza Met (#40044) üzenetére


zoltan6
őstag

rakd össze készre a csövet,aztán jelöld fel a tartályt,és fúrd fel oda.

(#40046) Met válasza zoltan6 (#40045) üzenetére


Met
Topikgazda

Egyszer már össze lett rakva, utána szétszedtem mert ment csempe a tartály mögé (nem volt betervezve), utána csak rátoltam a csövekre a csészét hogy lehessen használni. Tegnap leterült a pvc és összeraktam végelegesre az egészet.
A földön a meglévő lukat akartam használni és utána jött a farigcsálás.
Gondoltam lett volna valami egyszerűbb/gyorsabb módszer.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#40047) Ton-ton válasza Met (#40046) üzenetére


Ton-ton
tag

Alsó tartálynál beteszed az ejtő csövet a tartályba (tömítés, szorítógyűrű és egyéb sallangok nélkül), a wc felé fordítod amennyire lehet, és leméred a cső teteje és a kagylón lévő körülbelüli hely teteje közti távolságot. Annyit kell levágni felül. (Nyugodtan vághatod fél centivel rövidebbre, kb. 2 centit van a tartályba ami nem tömít csak ott van).
A kagyló esetén hasonló, beteszed a csövet (betolod amíg lehet), szemből nézve amennyire lehet függőbe húzod (magyarul addig forgatod amíg a másik felén a tartály engedi), a csempével párhuzamosra állítod, és megméred a tartálynál mennyit kell levágni a másik végéből... Itt is lehet fél centivel rövidebb. Ezután még egyszer odapróbálhatod, és lehet összerakni.
Felső tartálynál ahogy már valaki írta, fúrd oda a tartályt ahol vége a csőnek. De ha van egy konkrét elképzelés, akkor ott ugyanígy kimérheted.

http://qtp.hu

(#40048) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tudtok ajánlani jó redőnyöst Budapesten?
Ennél vmivel jobb áron

(#40049) KAMELOT


KAMELOT
titán

Sziasztok!

A házamban a egyik szobában nem megy a radiátor. Légtelenítettem de semmi! 1 szintes a házam. Az első emeleten az egyik szobában nem megy a többiben megy a radiátor! Mi lehet ennek az oka?
Köszi a segítséget!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#40050) Met válasza KAMELOT (#40049) üzenetére


Met
Topikgazda

Alul is nyitva van a torló szelep?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.