Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77951) canniball válasza Chaser (#77950) üzenetére


canniball
nagyúr

A reluxa hogy törik el a vihartól? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#77952) Chaser válasza canniball (#77951) üzenetére


Chaser
titán

Redonynek olvastam ( :
Alu reluxarol nem is hallottam, annyi elonye lehet nem csavarodik ugy el esetenkent mint a pvc, sztem hulye egy talalmany, porfogonak jo

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77953) philoxenia válasza Met (#77928) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem élhet minden maci rojálvodkán.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77954) Chaser válasza philoxenia (#77953) üzenetére


Chaser
titán

En ha medve lennek russian standarden elnek, igy csak neha tudok inni ( : ha mar vodka, royalnal sokkal jobb, deaze' megiszom mig el nem fogy a bontott:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77955) canniball válasza Chaser (#77952) üzenetére


canniball
nagyúr

"Alu reluxarol nem is hallottam..."
Én meg műanyagról. :D

"...porfogonak jo"
Jó az a sötétítőnek és betekintésgátlónak is. De valóban jól fogja a port, ezért én is utálom; szvsz sokkal jobb választás a roló ha nincs keret redőnyre.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#77956) Chaser válasza canniball (#77955) üzenetére


Chaser
titán

egy normál műanyag redőny nem olyan nagy beruházás, kicsit hangot és hőt is szigetel, reluxa nekem csak porfogó, ha már annyira nincs pénz részemről egy sötétítő függöny
most h mondod utána gondolva én is alukkal találkozhattam, az biztos h nagyon vékonykák voltak, 0,5mm alattiak, nem úgy törtek mint a műanyag

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77957) canniball válasza Chaser (#77956) üzenetére


canniball
nagyúr

Hogy mennyire nagy (vagy nem) beruházás az nagy mértékben függ attól, hogy mennyi és mekkora ablakra kell kifizetni. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#77958) Remekelek28 válasza canniball (#77955) üzenetére


Remekelek28
őstag

Igazából panelbe,8.-ra kell,igy nehezebben másznak fel oda,felrakni,ezért is kerül többe .. A reluxa annyiból jobb,mint a roló,hogy lehet állitgatni,hogy mennyi fényt szeretnék beengedni.. És 3000 ft-ból kijön egy ablakra..
pvc-vel még nem találkoztam,de az még olcsóbb és méretben jobb,amit találtam..mint az alu. Jelenleg ez utóbbi van és bizony vannak benne törött darabok..

(#77959) Chaser válasza canniball (#77957) üzenetére


Chaser
titán

függöny ( :

Remekelek28 másodikról vagy harmadikról kevésbé halnak meg?:) utcai esésbe is haltak már bele, nyolcadikat is túlélték
biztosítókötélnek hívják a megoldást egyébként, ami első emeleti kinti munkánál is kötelező ha nincs állvány, nálam negyediken a gyerek kimászott kívülre minden nélkül, idióták

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77960) macilaci78 válasza -secret- (#77945) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egy ágy ára több dologtól is függ. Például ágyrácsot adnak-e hozzá és milyet? Hány kg terhelésre szánják? Ez a kép alapján fa, kazettás, pácolt. Lehet, olcsóbban is megkapod ugyanezt, de nem a feléért.

Olcsóbbat lehet bútorlapból csinálni, leszabatod lapszabászatban a lapokat élzárással, veszel tiplijelölőt, PVA-C ragasztót, pár csavart, csavarfejekre matricát, görgőt és egy akkus fúrócsavarozóval összerakod. 30-50 k-ból megvan ágyneműtartóval. A fa anyagára sem drágább ettől, de kb 10k/m2 a felületkezelés rajta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77961) Remekelek28 válasza Chaser (#77959) üzenetére


Remekelek28
őstag

de ezt meg kell fizetni,ha már kimászkálnak,igy biztos nem jön ki 3000 ft-ból..

(#77962) mezis válasza Remekelek28 (#77947) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem jó, ha hosszabb, az alja felül és nem fog működni a lamellák szögének állítása.

mezis

(#77963) fero02 válasza Chaser (#77944) üzenetére


fero02
veterán

Dehogynem. Ilyen jelet kell keresni rajta:

Vagy esetleg az van ráírva, hogy SELV.

(#77964) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Sziasztok, Budapesten és környékén tud ajánlani valaki egy megbízható kivitelezőt szennyvíz csatorna kiépítésre/bekötésére? A 18. kerületben lakom és gondoltam hátha van valakinek tapasztalata errefelé valamelyik kivitelezővel.

(#77965) Chaser válasza fero02 (#77963) üzenetére


Chaser
titán

ismerem a jelet de nem láttam rajta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77966) Remekelek28 válasza mezis (#77962) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ha levágok a zsinórból és kiszedek 3 db lamellát?

(#77967) macilaci78 válasza M@nH. (#77964) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ismerek egy megbízhatót. Egyik ismerősnél házfelújítás volt, felújították a víz és csatorna bekötéseit is. A nyáron kezdődő házfelújítás keretein belül a csatorna kiásásával várt, amíg már fagyott a föld, akkor már ugye nem lehetett ásni, majd tavasszal megvárta, amikor már rövidnadrágban is lehet dolgozni. Ezt megbízhatóan tudja nálad is, elkérjek a számát?

Sajnos egy olyan vizes, csatornás szaki sincs, akiről jót hallottam volna. :(

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77968) macilaci78 válasza Remekelek28 (#77966) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alsó sor eltér a többitől, ott van valami súly. Fogj össze 3 db lamellát celux-szal, akár az alsó hármat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77969) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Sziasztok!

Székesfehérváron kazánszerelőt tudtok ajánlani?

Vaillant VUW 242 típusú kazánom egyik pillanatról a másikra megállt és azóta nem megy. Semmilyen állapotjelző LED nem világít, nem reagál semmire.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#77970) Chaser válasza fero02 (#77963) üzenetére


Chaser
titán

lehet már kérdeztem, tied hullámzik kamerán keresztül, illetve a vetített fénye?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77971) Morris


Morris
veterán

Kültéri kábelcsatornát tudna valaki ajánlani?
Létezik egyáltalán ilyen?

(#77972) Pttypang válasza Morris (#77971) üzenetére


Pttypang
veterán

Persze, a fém tálcás megoldás.

Everybody lies.

(#77973) Morris válasza Pttypang (#77972) üzenetére


Morris
veterán

Köszi

(#77974) pjen válasza Morris (#77971) üzenetére


pjen
félisten

Ha műanyag csatornára gondolsz,nincs külön kül és beltéri,ha nem bántod 20 évig eláll a falon.Szomszédom kültéri világítása 30éve MCSll vel van szerelve,semmi baja.

(#77975) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#77969) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Valszeg vezérlő panel hibásodott meg. Az új 100e + Ft....

Reális opció lehet javíttatni a panelt, vagy javított panelt venni?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#77976) mezis válasza Motion_Blur (#77975) üzenetére


mezis
nagyúr

Nézesd meg valakivel a tápegységet. Egy egyszerű alkatrész hiba is lehet (biztosíték, dióda, elkó, rézfólia korróziója.)
Egy-két képet róla ?

mezis

(#77977) Morris válasza pjen (#77974) üzenetére


Morris
veterán

Gégecső érzékenyebb?

(#77978) pjen válasza Morris (#77977) üzenetére


pjen
félisten

Gége csövet nem lehet olyan szépen vezetni,de szerintem egy lépés álló,vagy esetleg egy reflex,simalen cső ugyanúgy megfelelhet.

(#77979) BullZeye


BullZeye
veterán

Melyik a lehető legerősebb ragasztó, amit panel falhoz (glettelt, mélyalapozott, 3 réteg matt latex festék) tudnék parketta szegőlécet ragasztani?

Természetesen girbe gurba a beton fal, szóval gondoltam míg köt súlyzokkal kitámasztom, de oda fogja egyáltalán? Vagy inkább engedjem egyenesbe, és akrillal toljam ki felül?

Vettem hozzá ilyen tartókákat is borsos áron amit falra kell felfúrni.

Valamint küszöböket mivel szokás ragasztani, hogy ott is maradjon? Parkettának fel-le van 1-2mm mozgása ha odalépek, XPS lap van alatta.

(#77980) macilaci78 válasza BullZeye (#77979) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hát igen, ezek az olcsó megoldások...

Szilót használunk a szegő hátuljára hosszan elnyújtott S-vonalban, illetve pár helyen meleg ragasztót. A meleg ragasztó gyorsan megszárad, bírja addig, amíg a sziló 24 óra alatt köt. A tetejét színazonos, vagy festhető szilóval húzzuk ki. Alul, ha mozog a burkolat, kár kihúzni, mert csak elszakad a sziló.
A klipszeket rühellem. Lent kell fúrni a vadiúj burkolat mellett, kiváló alkalom ez összeverni a tokmánnyal a parkettát, illetve televerni szeméttel a dilatációs hézagot. Panel még egy háztartási fúrót el is visz a francba, oldalra nem is gond, de függőlegesen már nem poén.
A sarkokban a gérvágásokat összeragasztod a lent említett ragasztóval és egybe teszed fel, ez adja a legszebb végeredményt. Ajtó mellett lapjára vágsz 45°-ot és lefuttatod a mintát.

Küszöböt Tytan szerelő ragasztóval. Legyen alátámasztva, hogy ne billegjen, különben pár hét alatt elenged a ragasztó.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77981) Motion_Blur válasza mezis (#77976) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Volt szerelő, a ventillátor hibásodott meg, amikor indulna egyből kib.ssza a biztosítékot.

Szóval most egy új venti beszerezése van folyamatban. ez az

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#77982) BullZeye válasza macilaci78 (#77980) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, akkor sima mezei sziloplaszt megfelel erre? Nincs semmi speciális extra erős gyorsan kötő valami?

Bordűrhöz és a mögé felragasztásra kerülő 2,5s villany kábelhez vettünk Tytan FastFixet, amire 5sec van írva, na hát 10 perc nyomás se volt neki elég, hogy megfogja a kábelt a sarokba, pedig az üzletbe direkt ezt ajánlották ehhez. :) parketta szegéllyel támasztottuk ki 1 órára, akkor fogott, de nagyon merev lett, ennyi erővel gipszel is felpakolhattam volna szinte.

Szerelőragasztó mennyire merev mikor megköt? Van neki minimális mozgása?
Mint írtam a parketta pille súlyom alatt azért 1 mm-t be tud menni, ha rossz helyre lépek.
Egy kb 7cm-es (azért ilyen nagy, mert falat szedtünk ki, és itt ajtófélfa volt, emiatt picit jobban ki van vágva csempe) küszöböt szeretnék az egyik helyre rakni, ahol csempe, és a 2mm-el lejjebb lévő parkettát szeretném összekötni.
Alátámasztani mivel kell? Simán kiöntöm a lyukat csemperagasztóval alatta végig (parkettát előtte tesa szalaggal betekerem, hogy ne érje el. Vagy simán fa darabokat vágjak oda pár centinként?

(#77983) Morris válasza pjen (#77978) üzenetére


Morris
veterán

Oks, köszi a segítséget.

(#77984) gerisz23 válasza Motion_Blur (#77981) üzenetére


gerisz23
őstag

Nincs ismerős aki megtekercseli?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77985) mezis válasza Motion_Blur (#77981) üzenetére


mezis
nagyúr

Már régóta szokás az ilyen tekercsek mellé kis hőkioldó biztosítékot (120-130CFok) is becsempészni. Van amikor csak az oldott ki (örökre, mert olyan a működése).

mezis

(#77986) fero02 válasza Chaser (#77970) üzenetére


fero02
veterán

Igen, kérdezted már. Nem hullámzik.

(#77987) Motion_Blur válasza mezis (#77985) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Ezt így mondjam meg a szerelőnek? Nyilván én se szeretnék 60 ropit kicsengetni ha nem muszáj.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#77988) Chaser válasza BullZeye (#77979) üzenetére


Chaser
titán

ragasztó pisztolyon és patronon gondolkozom, amivel a virágokat is ragasztják, legalábbis ha nem fúrok, majd kipróbálom mit tud

macilaci78 fúrt rész alá le kell fektetni valamit és nem veri össze a tokmány véletlen se, törmelékre meg feltalálták a porszívót egy ideje

fero02
köszönöm
te direkt fényre használod v indirekt? nálam a 9w-os is sok direktre

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77989) mezis válasza Motion_Blur (#77987) üzenetére


mezis
nagyúr

A szerelők nem szívesen javítgatnak. 200Ft-os alkatrész cserére nem lehet annyit elkérni mint egy 60000Ft-os alkarész cseréjéért. Ráadásul nem is biztos, hogy sikerül, időben is több lehet, aztán ha van valami baj, akkor még elő is vehetik.
Ilyet az ember vagy megcsinál magának, haverjának, vagy csere újra.

mezis

(#77990) elessar válasza BullZeye (#77979) üzenetére


elessar
tag

(#77991) janakbacsi


janakbacsi
őstag

40 kg tömegű értékmegőrző szekrényt fel lehet tenni biztonsággal gipszkarton falra?

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

(#77992) csemberlen válasza janakbacsi (#77991) üzenetére


csemberlen
őstag

Attól függ, hogy mekkora, milyen távolságoknál lehet rögzíteni. Molly tiplivel.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77993) pjen válasza janakbacsi (#77991) üzenetére


pjen
félisten

Egy lábát nem tudsz alá csempészni?

(#77994) Tufa_


Tufa_
aktív tag

Sziasztok,

Uj epitesu alberletben ahol ket evig laktunk, sajnos kiderult hogy a ketoldali ragaszto amivel egy tukrot rogzitettunk egy ajtora, beivodott az ajtoba. Probaltam letakaritani de egy ponton a viz vagy tisztito szer bejutott a festek ala es kb 10x3 cmes reszen felholyagosodott.
Most hogy koltozunk harom lehetosegem van. Az egyik hogy ha szerencsesek vagyunk az ugynokseg nem akarja levenni a tukrot, bar nyilvan ez nem egy fair dolog., A masodik, ahova koltozunk cmre azonos, kb csak a szomszed lakasba megyunk at, igy kicserelhetem az ajtokat, viszont elobb utobb ugyis egy harmadik megoldas jonne szoba, megpedig megprobalni megjavitani.
A kerdesem az, ez az ajto nem egy tomor fa ajto, inkabb valami fahoz hasonlo, ahhoz hogy a holyagot kiegyenlitsem, kikapirgaltam nemi "fat" a festek alol, viszont valami fura allagu anyagbol keszult, kb por atlagu, plusz gondolom laminalt.
Mivel es hogyan erdemes javitani a holyagot vagy a holyag alatt? A ragaszto miatt az ajto ujra lenne festve mindenfelekeppen.

Egy kep az ajtorol

(#77995) orion1025 válasza Tufa_ (#77994) üzenetére


orion1025
őstag

Valószínűleg MDF lesz. Tudsz venni két komponensű kittet, amivel karosszériát is javítanak, azzal frankón ki tudod kenni, majd átcsiszolni, utána festheted bármivel.

BullZeye:

Lehet kapni Orbay nevezetű általános sziloplasztot, na azt az életben le nem szeded a falról ha megszáradt, mert festék+glett réteggel együtt hajlandó csak távozni.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77996) 7Sony7


7Sony7
addikt

Helló. Vettem egy kis 5x5 ös fenyő faanyagot bútorkészítésre. Most látom, hogy vannak benne szú nyomok. Nem tudom benne van-e még, azt sem tudom hogy néznek ki.

Natúron, kezeletlenül akartam beépíteni, viszont nem szeretnék szú sercegést hallani éjjelente. Van valami tippetek?

-

(#77997) orion1025 válasza 7Sony7 (#77996) üzenetére


orion1025
őstag

Többe kerül az ellenszer, mint venni új stafnit. Ha tényleg csak kicsi mennyiségben vettél, akkor én a helyedben elégetném, és vennék másikat, vagy reklamálnék. Natúron hagyva egyébként sem esztétikusak a kártevők okozta hibák, így semmiképp nem foglalkoznék ezzel az anyaggal.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77998) 7Sony7 válasza orion1025 (#77997) üzenetére


7Sony7
addikt

Ú. Köszi, akkor beszélek a fateleppel.

-

(#77999) 7Sony7 válasza orion1025 (#77997) üzenetére


7Sony7
addikt

Kimentem megnézni, és némelyik lyukban lárvaszerű világos színű valami van, de mind döglöttnek látszik. Olyan takony állaga van, nagyon gusztustalan. Lehetséges lenne, hogy a fatelepen, vagy a beszállító lekezelte őket valamivel? Amúgy valami orosz írást találtam rajta.

-

(#78000) janakbacsi válasza csemberlen (#77992) üzenetére


janakbacsi
őstag

Ez az

"You see, in this world there's two kinds of people, my friend: Those with loaded guns and those who dig. You dig."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.