Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77551) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77548) üzenetére


pjen
félisten

Sokáig laktam egy bakter házban.Cserép volt rajta, mindegyikben ezernyolcszáz valahány a gyártási idő, és Kikinda. Rétegrend:cserép és passz. Még a porho sem jött be.

(#77552) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77551) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ezzel mire asszociáltál?

(#77553) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77552) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra, hogy kétezer forintos fóliával minden cserép jól zár, meg arra, hogy azóta két jégeső is volt... ;)
ctrlaltdel13: Zsindelyt linkelhetnél... Meg azt, hogy cserépfedésnél milyen rétegrendre gondolsz... :U

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77554) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77552) üzenetére


pjen
félisten

Talán arra,hogy a mai cserép egy kalap sz@r.Sajnos.

(#77555) philoxenia válasza fojtviki (#77550) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából ilyen tetőnél kalkuláltatnék zsindelyre is. Házilag ellenben aggályos a cseréppel is. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77556) philoxenia válasza pjen (#77554) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á dehogy, ha drága, meg márkás, akkor biztosan jó, aztán meg majd széttárjuk a kezünket, hogy ilyen jégeső ritkán van... ;] :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77557) ctrlaltdel13 válasza fojtviki (#77550) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem értelek,akkor miért nem a párod nagybátyja csinálja most is????
A tetőtér egyszeres vagy kétszeres kiszellőztetésű??
Ha fóliát is cseréltetni akarsz,(egyszeresnél)akkor csak páraáteresztő minimum 130g/m2.
Ha kettős, akkor mehet párazáró is.( Sd értékre figyelve).
Ellenléc nyereg oldalra 3 cm minimum,kontyra 5 cm.
Pár szellőző cserép se ártana a gerincek vonalába.
A kép nem igazán nagyítható,és kellene kép a konty oldalról is.

(#77558) fojtviki válasza philoxenia (#77556) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat az a jegeso emlekezetes marad, amig elek:) Pont a strandon voltunk akkor. Rajtam volt harom tenyerni lila folt. Szegeny kisgyereknek aki velunk volt betort a feje :( A parkoloban az autok uvegei betorve, a karosszeriak ossze vissza verodve... Fuu nem vagyok olyanra ujra :O

(#77559) philoxenia válasza fojtviki (#77558) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nem beszélnélek rá feltétlenül a zsindelyre, így társasháznál meg lehet nem is lehetséges ha a többi cserép, de vannak a cseréppel szemben előnyei. Ilyen tagolt tetőnél viszont mindenképp kell szakember. Legalább egy, bár az ácsok gyakran dolgoznak párban. Viszont, ha idő van, referenciát nézzetek és hallgassatok meg több ajánlatot. 5-6 k HUF eltérés is lehet az árban.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77560) Chaser válasza fojtviki (#77550) üzenetére


Chaser
titán

a vége olyan mint az alpesi ház, ilyen öszvért még nem láttam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77561) philoxenia válasza Orlin (#77549) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Sódert inkább, ha már hozatsz, tömörítve töltsétek föl.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77562) Ghostman78


Ghostman78
senior tag

Saunier duval combitek f24 kazánnal kapcsolatos "problémám" lenne.
Van esetleg olyan aki otthon van a témában ? :U
Illetve javítja is...

[ Szerkesztve ]

(#77563) pjen válasza philoxenia (#77559) üzenetére


pjen
félisten

Nem gond szerintem,főleg,hogy el van választva.Enyém is ikerház.enyémen zsindely,ikrén cserép.Én pár évvel ezelőtt cseréltem a B.csabait zsindelyre,iker tavaly megint cserépre.Övé most picit magasabb de szépen össze hozták.

(#77564) fojtviki válasza ctrlaltdel13 (#77557) üzenetére


fojtviki
senior tag

Azert, mert mar most 60 eves es kimelni szerettuk volna. De mondta, hogy segit ha akarjuk. Az iden, igy megcsinaljak az eltort cserepleceket, jovore meg akkor a tetot. Ugye azert lett volna csinaltatva, mert amikor otthon vagyunk akkor az vakacio nekunk, szoval annyira nem akar dolgozni aki vakacion van. Arra meg mar keso van, hogy most kerjen mar fizetetlen szabit. Tehat igy csuszik jovore :DDD Biztos, hogy 4500Ft/nm aron nem lesz csinaltatva. A munkadijjra 520000Ft-ot szamitanak fel.

Tudom, hogy nem egy es ugyan az, de pl az ajtok ablakok egy itteni forumtarstol lettek rendelve. 4.20 szeles teraszajto, 2 bejarati ajto, 7 ablak, redonyozve, beepitessel, leszegve 800000Ft meg egy kicsi. Vagy pl 52 meter hosszu kerites nemesvakolattal plusz egy 25 nm terasz lebetonozas anyaggal egyutt 400. Szoval azert na:)

(#77565) Orlin válasza philoxenia (#77561) üzenetére


Orlin
addikt

A kert végében van ilyen vegyes kavicsos/téglás föld az nem jó a célnak?
Pontosan nem tudom mi lehet mert már mióta az eszem tudom ott van. :D
Egy közeli tűzép vállalta be az elbontást akkor majd őket is megkérdezem amikor bontják lehet hoznak is akkor sódert.
Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77566) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77553) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Semmelyik cserép se zár jobbab ha fólia van alatta.
Az másodlagos vízvédelemre szolgál.
Melyik a 2000ft fólia?
m2? Tekercs? Vagy kiló? :)

[ Szerkesztve ]

(#77567) fojtviki válasza philoxenia (#77559) üzenetére


fojtviki
senior tag

Igen, a baj az, hogy a tobbi is cserep mellettunk:) Szoval valoszinuleg olyannak is kell/ene/ maradnia szerintem.

Chaser: szerintem nagyon jo haziko, imadok ott lenni. Most megy 4.-en a forumtars innen felmerni az ajtokat es ablakokat, akkor majd tudok meg kepeket kuldeni:) A mi mereteink alapjan adtak az arat, de parom kerese volt, hogy menjenek le ok is megmerni, es az o mereseik alapjan rendeljek az ajtokat es ablakokat:)

[ Szerkesztve ]

(#77568) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Vicc ez a fórum. A nevét hazudtolja.
Olyan emberek osszák az igét,akik full járatlanok a szakmába.
A laikus meg azon az úton indul el,csak azért ő rá hallgat mert régi tag és mindenre ráír valamit.

(#77569) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77566) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Semmelyik cserép se zár jobbab ha fólia van alatta. :Y
Hát Tamás vagyok e tekintetben..... Csinálj egy léckeretet egy m2 -esre, rakj rá cserepet szórd be finom porral, aztán fújj rá kompresszorral, vagy hasonlóval! Aztán ugyanezt fóliával is...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77570) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77554) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Te is ezekkel dolgozol nap mint nap,ezért tudod így ugye?

(#77571) Morris válasza ctrlaltdel13 (#77568) üzenetére


Morris
veterán

De akkor ne hőbörögj, hanem inkább segíts!
Teljesen felesleges a személyeskedés meg az arc!
A hangenemeden is változtathatnál. Ez nem kocsma...

[ Szerkesztve ]

(#77572) philoxenia válasza Orlin (#77565) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a beton mozogni fog télen mindenképp, ha nincs fagyhatár alá alapozva. (az oszlopok például) Azonban a sima föld nagyon gyengén tömörödik alapból. A törmelékes esetleg jobban. Ennek a felázásnál van jelentősége. Szárazon jól áll a betonod, alatta nedvesedik tömörödik a töltés, elkezd süllyedni, aztán a beton is sajnos...
Úgy csinálnám, hogy oszlopok méterre fúrva, a sávos beton vasalva...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77573) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77569) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én meg a hülye.
Sokat láttam már tetőn apró homokot fújni kompresszorral bárkit is.
Ott szélnyomás és szélszívás ami van, és hatványozottan érvényesül esővel kisérve.

Az kisérleted akkor lenne releváns,ha csinálnál a keretedre beszellőzést és kiszellőzést is.
Ergó a konkrét tető működését rekonstruálnád. Szvsz.

(#77574) ctrlaltdel13 válasza Morris (#77571) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Próbálok,próbáltam.
Ha visszaolvasol láthatod.
Nehéz elfogadni ha a saját szakmádba 0 tudással próbálnak meggyőzni annak ellenkezőjéről amihez értesz.

(#77575) Morris válasza ctrlaltdel13 (#77574) üzenetére


Morris
veterán

Tudom, hogy nehéz, de akkor taníts, érvelj, bizonyíts!
Már ha szeretnéd, hogy más is úgy vagy hasonlóképpen lássa a dolgokat, mint te! :U
Ebben nincs semmi rossz. Oszd mega tapasztalataidat nyugodtan, higgadtan. Sokakat érdekel és emiatt sokan is olvassák.

[ Szerkesztve ]

(#77576) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77573) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Semmi gond. Csinálj tetőt fóliával és anélkül, ugyanazzal a cseréppel, ugyanott, aztán télen, ha porhó van csekkold, hogy ugyanolyan... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77577) gerisz23 válasza philoxenia (#77576) üzenetére


gerisz23
őstag

Nekünk nincs még fólia,be is hordta rendesen...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77578) pjen válasza gerisz23 (#77577) üzenetére


pjen
félisten

A baj az,ha van fólia akkor a cserép és a fólia közé hordja,aztán ha van egy kis lyuk és olvadni kezd,ott a folt a plafonon.Legalábbis haver így járt.Ebből tényleg jobb a zsindely.

[ Szerkesztve ]

(#77579) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77576) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Szoktam elhiheted.
Azért kérik ki a tanácsom előtte,hogy biztosra menjenek.
Minden tető,megrendelő kérés más.
Ahhoz mérten ajánlok anyagot,és kivitelezési módot, de van egy szint ami alatt nem vállalom el. Akkor keressenek mást.
Referenciára visszakanyarodva.
Lehet sok szines képet csinálni amin csak az új cserép látszik, a többi ami alatta van a lényeg az rejtve marad.
Számomra a legjobb referencia az hogy a 18 év alatt soha sehova nem hívtak(nem is szóltak) vissza az én hibám miatti beázás végett.

(#77580) ctrlaltdel13 válasza gerisz23 (#77577) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Sok múlik a cserép kialakításán.

(#77581) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77579) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Lehet sok szines képet csinálni amin csak az új cserép látszik, a többi ami alatta van a lényeg az rejtve marad.
Hát pedig a "Fedési kép" pont csak az újat mutatja... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77582) fojtviki válasza ctrlaltdel13 (#77579) üzenetére


fojtviki
senior tag

Rendben, az egy dolog, hogy egy bizonyos osszeg alatt nem vallalod. Tenyleg nincs evvel baj, de szerintunk azert a 4500/nm nem korrekt ar. Igyhat mi is ugy teszunk, hogy keresunk masik megoldast :DDD
Hangsulyozom, hogy nem avval van a problema, hogy nem birjak megcsinalni, hanem avval, hogy a nyaralasunk alatt nem dolgozni akarunk :R

Legutobb a furdoszobara mondtak valami 300.000 Ft munkadijjat, na akkor is sokallta a parom. Akkor is fogtak magukat o es a sogora es ez lett belole:


Itt peldaul teljesen a nullarol lett indulva, lefolyot is be kellett kotni a csatornaba, aljat kibetonozni, falakat megepiteni. Ezt ketten 5 nap alatt csinaltak meg. Nincs baj avval, ha keresni akar az ember, lehet, hogy elfogadhato ez az ar, de nekunk nem szinpatikus, ezert mas megoldas kell:) Ennyi :R

(#77583) Orlin válasza philoxenia (#77572) üzenetére


Orlin
addikt

Igazából nekik kellene kialakítani a helyet.Csak még a régi kerítés alapja itt van és,ha azt kiszedjük ott a keletkező "lyukat" is ki kellene tölteni valamivel,szintbe hozni.
Majd megkérdezem a beépítést csinálót is mit javasol,bár ő azt mondta anno legyen sima föld és ők abba teszik az oszlopokat és közé az elemeket. :)

Köszönöm!

fojtviki!
Szép lett. :Y Mennyiben volt így?

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77584) philoxenia válasza Orlin (#77583) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kész betonoszlopnál lehet sima föld, csak fagyhatár alá kell ásni/fúrni. A köztes elemeknél meg lehet akár hézag ilyen kerítésnél.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77585) eszmilan válasza ctrlaltdel13 (#77580) üzenetére


eszmilan
tag

Azért azt elég erős azt mondani a Tondachra, hogy ipari hulladék. Raktam már kétszer is hornyolt ívesvágásút, nem volt a raklapban két olyan ami törött lett volna, vagy nem girbe-gurba. Anyag is van benne bőven, flex fele olyan gyorsan viszi, mint a régi hornyoltakat, súlyra is kb kétszer annyi. Eltörni sem egyszerű, nemhogy a jégeső miatt eltörjön.

(#77586) fojtviki válasza Orlin (#77583) üzenetére


fojtviki
senior tag

Huuu ket eve volt ez. Ugy remlik, hogy valami 450.000 Ft volt a furdoszoba butorral plussz meg a wc is ugyan ilyen csempevel lett es abba is van egy butor ami uj. Na erre jott volna meg 300 munkadijj furdore meg 65 wc-re.

(#77587) eszmilan válasza fojtviki (#77582) üzenetére


eszmilan
tag

Szerintem az a 4500 ft/m2 nem egy magas ár, pesten ez már kimondottan olcsónak számít. Ha benne van az, hogy konténerbe rakja, meg összetakarít, és még be sem ázol, miközben a beépített tetőteredről lebontja a fedést fóliástul, úgy meg kimondottan jónak számít. Persze akkor írni kell egy szerződést, hogy vállalja, hogy nem ázik be, különben megtéríti a kárt. De ilyet nem fog úgysem a "mester".

(#77588) Chaser válasza fojtviki (#77582) üzenetére


Chaser
titán

ilyen árak vannak, most megtehetik a szakemberek, mert hiány van, a probléma ott van hogy kontár munkáért is horribilis összeget akarnak elkérni, és még zokon veszik ha az ember tarkón csapja őket ( :
egyébként megértem, ha lehetne és építőiparban dolgoznék én is csúnya árakat kérnék, senki nem a maga pénze ellensége, csak cserébe illik minőségi munkát adni
egy ilyesmi fürdőnek simán van olyan ra amit mondtál, kis matek, 2 fő, fejenként 20e ft/nap, 40e ft/nap, 5 nap alatt 200e ft, és akkor nem kértek sokat, mert napi 20e nem egy profi szakmunkás bére ha jól csinálja, esetleg perem részeken ahol nincs fizetőképes kereslet és kevesebb a munka

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77589) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! A dübel és a tipli ugyanazt jelentik? Egy műanyag hüvely amit kalapáccsal a falba vernek egy előre elkészített lyukba és amibe fém csavart csavarnak?

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#77590) fojtviki válasza Chaser (#77588) üzenetére


fojtviki
senior tag

Akkor is meg csak 200eFt nem 365. Na meg ha ket jo szakember csinalja akik ebbol elnek, akkor ne legyen mar 5 nap ez a munka, szerintem:) De akkor is a 200 az csak kicsivel tobb mint a fele, amit akartak erte:)

Kezdem amugy ugy erezni, hogy igaza van a paromnak. Mondta, hogy koltozzunk haza. Rengeteg szerszam megvan. Kellene nyitni valami vallalkozast. Ott van a nagybattya is, 40 eves epuletasztalos szaktudassal. Majdcsak menne a szeker valahogyan :DDD

A legutobb is megjartuk nagyon, be is volt ide rakva a kep. Ket ajtot rendeltunk, de olyan minoseg lett a beepites, hogy barkit ha behivtunk volna az utcarol, jobban berakja. Mindezt negyed millioert :R Most azt is lehet kiszedni, es ujra berakni :( Raadasul az egyiket meg se lehet csinalni teljesen jora, mert a mesterember 6-7cm-rel kissebre merte az ajtot :W

eszmilan: Pesten oke, de most egy Tisza tavi falubol lett kisvarosrol van szo :R Kontener es szemet elhordas nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#77591) macilaci78 válasza tknof1871 (#77589) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ilyen aspektusban szinonímák.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77592) Orlin válasza fojtviki (#77590) üzenetére


Orlin
addikt

Ismerős.Pár éve cseréltettem nyílászárókat.Első körben ajtót és egy nagy ablakot.
Sajnos ,ha az ember nem ért hozzá akkor nagyon nem is mer munka közben mondani bármit is mivel azt gondolja biztosan úgy kell.Az ablakhoz vissza is kellett hívni őket.
Pedig akkoriban azért csináltattam profikkal mert direkt nem akartam rokonnal ismerőssel maszekoltatni jó lesz majd az címen...
Még emlékeszem amikor rakták az ablakot mondta is a faszi,hogy még mára van két címük.Ez volt délben.
Munka az van rendesen csak sokszor a minőség rovására megy lehet.

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77593) biker válasza ctrlaltdel13 (#77528) üzenetére


biker
nagyúr

Bocs, elírtam, 12db/nm
Mediterrán dual barna beton csrép. Egy 30ft/nm legalja szar fóliát raktak fel, amitől sírva röhög minden tetőfedő, erősített hálóra kb 10-15u vastag sárga pet fólia, ami 2-3 év alatt elporlad, és marad egy háló a tetô alatt, mivel a cserepet hálóba rakták, ami a gyártó szerint hibás, kötésbe kell rakni, így ha rámegy bárki a tetőre, törik a vízfalc sorra, márpedig néha fel kell menni
Folia amit vettem masterplast hőtükrös légpárnás.
Minden jó, mint említettem 7 éves a ház, csak szarul csinálták. És rendre ázunk, meg kilátok a cserepek közt kb 30 helyen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77594) pjen válasza tknof1871 (#77589) üzenetére


pjen
félisten

Az én olvasatomban a tipli az amit le írtál.A dűbel is hasonló,van fém és műanyag,de a dűbel végén van egy anya amit a csavarral bele húzol a felhasított hengerbe,és az kitágul,bele szorul a furatba.

(#77593) biker:tudom nem vigasz,de ezért cseréltettem én zsindelynek csúfolt bitumines lemezre.

[ Szerkesztve ]

(#77595) fojtviki válasza Chaser (#77588) üzenetére


fojtviki
senior tag

No szoval most kaptam meg ket kepet. Az egyiken jobban latszik a ferde teto, hogy mirol is van szo:) Igaz nagyon rossz minoseguek, siman a fenykep lett lefenykepezve. A masik meg kb 25 eves kep, amikor a tetot csinaltak. Egyebkent akkor is ketten csinaltak ossz vissz :R


(#77596) macilaci78 válasza ctrlaltdel13 (#77574) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tudom, hogy nagy munka lenne leírni a hogyant és mikéntet. Szájbarágós, kezdve a szakma alapjaitól, amiket te is a padban ülve tanultál még. Lehet logoiut bejegyzés is, amit az összefoglalóba is lehet linkelni.

Írhatsz egy árkalkulációt anyagra a legolcsóbb vállalható minőséggel és egy jó minőséggel, tól ig árakkal, helyes rétegrend, szükséges munkafolyamatok árak nélkül akár. Mindezt cserépre és zsindelyre.
Írj bele jellemző hibákat, amit kontárok, vagy lehúzó mesterek követnek el.

Mi fogaatlanok vagyunk, nem mindig tudjuk megítélni egy szakmai hozzászólás helyességét.

Vagy nyeld le a békát és bírd ki szó nélkül, ha valamivel nem értesz egyet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77597) ctrlaltdel13 válasza fojtviki (#77582) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én nem összegre utaltam.

(#77598) ctrlaltdel13 válasza eszmilan (#77585) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nekem más a tapasztalatom.
Tavaly raktan át egy tetőt, Tondach volt rajta,gyárilag elbaszták valamelyik fázist,ugyanis belülről szétmállott 4 év alatt.
Kijöttek a gyártól felülvizsgálni, ELISMERTÉK.
Ingyen cserélték újra az egész tetőhöz valót.
Csak a munkadíjat bukta a megrendelő.
Meg azt hogy továbbra is Tondach van a tetőjén.
Ha ez a minőség igazad van,biztos jó cserép.
Az hogy a flex nehezebben viszi tény,de a tondach mindig is túlégette a cserepeit,azért.

(#77599) Chaser válasza fojtviki (#77590) üzenetére


Chaser
titán

az az alja ár, amiket képen mutattál azokat leginkább nem nm-re csinálják, hanem "ennyi" alapon, már pár éve se volt olcsó most meg főleg nem lenne az, ha ezt profikkal csináltatod simán 3-400e ft, hogy meddig csinálják nem mérvadó, ilyet bárki nem csinál, utcát seperni kis túlzással mindenki tud:)
frankó ház, vége az alpesi design, csak így még öszvérként nem láttam ilyet
és igen, igaza van a párodnak, építőiparban keresett környéken hozzáértő lazán megkeres annyit mint kinti beugró munkákkal
7cm-rel elszámolt ajtót nem vettem volna át, hitvány beépítésért meg nem fizetek - volt már rá példa -

ctrlaltdel13
ha már elismerik, rájuk vertem volna a munka ktsg-et is, nem 2ft, amennyiben gyári hibás volt az alapanyag az is az ő saruk - hiába hirdeti nagy betűkkel egyik-másik bolt hogy nem, padlóknál láttam gar oké ha gyári hibás valami, munkadjj nem, velem azt nem játszanák el -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77600) ctrlaltdel13 válasza biker (#77593) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát igen erről papolok egész nap,lehet jó munkát csinálni és szart is ugyanannyiért.
Csak érdekesség képpen írom, ezek a sík húzott cserepek amin nincsenek felül vízfogók, nagyon hajlamosak a visszaázásra.
Idén a Terrán és a Creaton továbbképzésen is felhoztam nekik hogy szar az egész.
Ha jól tudom 25 fok tól alátéthéjazattal, 30 foktól öbmagába vízzáróként hirdetik.
Ehhez képest 35 fokos tetőre raktam ilyet,mert a tulaj azt kérte és simán visszaázott. Slaggal modelleztük szél nélkül,és simán visszavezette a vizet, a cseppentőlemezen több folyt mint a csatornába.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.