Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#82001) Morris


Morris
veterán

Hali. A kiásott sávalapot szeretném xps-el szigetelni. Hogy csináljam?
Van fölös kenhető szigetelésem, lekenjem vele?
Valamivel rögzítsem a lapokat?
Mehet vissza a kitermelt föld?
A falon 12cm nikecell van. Xps-ből 10 cm-t gondoltam rakni.

[ Szerkesztve ]

(#82002) föccer válasza Morris (#82001) üzenetére


föccer
nagyúr

ugyan úgy ragasztó+dűbel.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82003) astorre19


astorre19
aktív tag

Sziasztok!

Belefutottam régi faablakok felújításával foglalkozó hirdetésbe.
Van ezzel valakinek tapasztalata?Elvileg üveget cserélnének benne,meg beállítanák,ha nem jó a zárszerkezete cserélnék.
Vagy érdemesebb cseréltetni inkább műanyagra az egészet?

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#82004) gerisz23 válasza astorre19 (#82003) üzenetére


gerisz23
őstag

Attól függ melyik fajta fa ablak,illetve milyen állapotban van.Én amúgy cseréltetném.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#82005) dh66e válasza astorre19 (#82003) üzenetére


dh66e
veterán

Régi nyílászárót csak akkor érdemes felújítatni ha szigetelés + thermo üveg is kerül bele.

[ Szerkesztve ]

(#82006) proof88


proof88
addikt

Hali,

most vettünk lakást, 60-as években épült. Jött villanyszerelő megnézni, kaptunk árajánlatot, 80 ezer forint.
Ezek a tételek vannak benne. A kérdésem, hogy ez reális? Azt hittem drágább lesz. Amúgy 2 napot saccolt.

Tételek Megnevezés - Megjegyzés formában:

Alumínium kábelek, vezetékek rézvezetékre cseréje, sodrott kábel beépítése - 3x1,5 keresztmetszetű kábel, elosztószekrénytől, több körre kihúzva (terhelés elosztás). - 29 ezer

1p+N FI-relé (áramvédő kapcsoló) beszerelése az elosztódobozba, 30 mA-es - EFI vagy Eaton márkájú, 30 mA hibaáramú, 25A zárlati áramú, egyfázisú áramvédő-kapcsoló. - 9 ezer

Elosztó kibővítése további kismegszakítókkal, a lakás több körre bontására - Eaton vagy Schneider 10A-es és 16A-es kismegszakítók beszerelése a meglévők mellé. - 14 ezer

Teraszra (erkély) világítás kiépítése, kapcsolóval, kábelezéssel - Fényforrást az ajánlat egyelőre nem tartalmaz, ha azt a Megrendelő szeretné megvenni, kiválasztani. - 17 ezer

Kapcsoló és dugalj áthelyezése a konyha melletti kis térben, a hűtő helyén - Új kötődoboz elhelyezése, szükséges csövezés stb. - 3 ezer

Szerelési apróanyag, Wago kötőelemek, új dobozfedelek stb. - 9 ezer

[ Szerkesztve ]

(#82007) dh66e válasza proof88 (#82006) üzenetére


dh66e
veterán

Teljesen korrekt.

(#82008) astorre19 válasza dh66e (#82005) üzenetére


astorre19
aktív tag

igen,ezekkel hirdetik.
kicsit a jövő zenéje ez még hogy mi lesz,csak gondoltam tájékozóm addig is.

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#82009) Egon válasza proof88 (#82006) üzenetére


Egon
nagyúr

Mekkora a lakás?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82010) Egon


Egon
nagyúr

Keresek Bp-i családi ház szigetelésére megbízható, szépen dolgozó vállakozót vagy céget, tudtok ilyet ajánlani?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82011) föccer válasza proof88 (#82006) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha nem kell seholsem vesni, javitani, uj szerelvenyeket kialakitani. Vegig tudja huzni az osszes vezeteket a vedocsovekben.

Kifejezetten jo arnak nezem, bar ha jol latom erre meg rajon az anyagkoltseg

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82012) proof88 válasza Egon (#82009) üzenetére


proof88
addikt

63 nm, 1 nappali, 2 félszoba, 1 konyha, 1 étkező, 1 wc, 1 fürdő, 1 közlekedő, 1 erkély.
Azt mondta hogy csőben futnak a kábelek.

(#82013) Egon válasza föccer (#82011) üzenetére


Egon
nagyúr

Nekem úgy tűnt, benne van az anyagköltség is, hiszen ha már külön beleírják a szerelési apróanyagot is, úgy lenne logikus, hogy a drót is benne van az árban.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82014) YAS-dude válasza proof88 (#82012) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ez gondolom csak a munkadíj. Bár akkor miért van a végén a wago+stb. De az ávknak meg csak az anyagára ennyi.

(#82015) Egon válasza proof88 (#82012) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx.
Hát igen, ezért nem hívtam még villanyászt: szerintem nekem 200K alatt nem állna meg az elektromos hálózat felújítása, bár lehet hogy szerencsém lesz, és megúszom olcsón, mivel nekem 80-ban épült az ingatlan, és már rézdrótok vannak behúzva, így ha minden jól megy, nem kell őket cserélni.

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82016) fojtviki válasza proof88 (#82012) üzenetére


fojtviki
senior tag

Nalunk villanyora karbantartas volt, aluminium vezetekek rezre cserelese, uj biztositek es egy vizallo konektor felszereles volt 23000Ft azt hiszem.

(#82017) macilaci78 válasza astorre19 (#82003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Egyáltalán a megvalósíthatóság múlik azon, hogy milyen a meglévő ablak.
Régi faablak lehet például kapcsolt gerébtokos, amibe a 4 mm-es üveg gittel van berakva. Ebbe nem tesznek hőszigetelt kétrétegű üveget, mert az alsó hangon 14 mm vastag. :N

Fényképezd le a meglévő ablakot, és ezzel kérj ajánlatot.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82018) macilaci78 válasza föccer (#82011) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen, én is úgy érzem, hogy anyagköltség nélkül. Az erkélynél lehet huncutság külső kábelezéssel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82019) Morris válasza föccer (#82002) üzenetére


Morris
veterán

De gondolom behúzni nem szükséges! :U
A többi kérdésemre is tudsz válaszolni?

(#82020) gerisz23 válasza proof88 (#82006) üzenetére


gerisz23
őstag

Nagyon olcsó,ha anyagárral ennyi akkor vele csináltasd.Mondjuk lehet öszvissz 300fm vezetéket húz be majd az nem mennyiség,18000-ből megvan.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#82021) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Zárt, belső folyosóra, tégla épületbe melyik Knapp biztonsági ajtó ajánlott?
A 4 típus / borítás közül melyik éri meg? Árak nincsenek feltüntetve... :F

Igazából nincsenek extra igényeim, csak nézzen ki normálisan. :B

(#82022) macilaci78
Van benne valami, majd elmesélem a szomszédnak is... ;]
Ezzel nem lesz hiba, csak nem akarok fölöslegesen pénzt kiadni, nekem az "alap változat" is elég, ha megfelelő védelmet ad.

(#82023) Met
Oké, de még mindig nem tudom, hogy melyik jobb ár/érték arányban. :))

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82022) macilaci78 válasza AxBattler (#82021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A közös képviselőnk azt mondta lakógyűlésen hasonló kérdésre, hogy csak egy fokkal legyen jobb ajtód, mint a szomszédnak. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82023) Met válasza AxBattler (#82021) üzenetére


Met
Topikgazda

Bármelyik jó, amilyet szeretnél :)
Ez csak a borítás, a belseje mindnél ugyan az.

Az első ajtónkon vékony fa lemez volt lazúrozva lakkozva.
A mostani ajtón olyan lap van szerintem mint a bútorok hátulján van, egyszerű sima fekete.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82024) Egon válasza AxBattler (#82021) üzenetére


Egon
nagyúr

Van az index fórumon egy biztonsági ajtókkal foglalkozó topic, azt olvasgasd.
Jó a Knapp, de van nála olcsóbb, ugyanolyan minőségben és biztonsági szinttel (pl. Andre's).
Bármelyiket is választod, kb. tuti hogy nem nálad fognak próbálkozni, hanem a szomszédnál.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82025) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

WC-ben felvertem a régi csempét, és ki lett cserélve a csésze is ami hátsó kifolyású. Jövőhéten szeretném PVC-vel burkolni a WC padlót erre kellene ötlet, hogy hogyan is csináljam.
Tippre lehet az a legegyszerűbb ha kicsavarozom a a wc-t, és úgy rakom le a PVC-t, mert akkor nem kell körbevágni a wc csésze helyét. Ahogy néztem a kicsavarozás után csak egyszerűen le kell húznom a bevezető vízcsövet, meg a szennyvízcsőről a wc-t.
Jól gondolom?
:R

(#82026) Met válasza RexpecT (#82025) üzenetére


Met
Topikgazda

Jólgondolod :K
A bevezető csövet akkor is ki tudod húzni ha le van csavarozva a csésze.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82027) RexpecT válasza Met (#82026) üzenetére


RexpecT
addikt

Köszi. :R

(#82028) AxBattler válasza Egon (#82024) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi, erről nem hallottam, de utánanézek! :R
Mondjuk a Gordiusz Pajzs elég meggyőző...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82029) Met válasza AxBattler (#82028) üzenetére


Met
Topikgazda

2015-ben volt

209 000,- (nettó)
Ajtó kukucskálóval
2 db MCM zárszerkezet
2 db Mul-T-Lock zárbetét, összekódolva hogy egy kulccsal lehessen nyitni
Belső gomb fordító
Gordiusz pajzs
Kilincs
Külső-belső takarólécezés

A Gordiuszt bármelyik ajtóra fel lehet tenni, maximum ha távolabb van a két zárbetét egymástól akkor csak egy szimpla pajzs kell az egyik betétre.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82030) csemberlen válasza proof88 (#82006) üzenetére


csemberlen
őstag

Mit tartalmaz ez a dijacska?
Komplett lakás áthúzása, minimális bővítéssel?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#82031) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Mélygarázsban egy elfalazott külön garázsba szeretnék áramot vinni. Van kb 20 méterre egy másik tároló villanyórával, onnan hozhatok.
Amit a garázsba akarok rakni: világítás, konnektorok, kapcsoló a világításnak és elektromos garázskapu.
Szeretnék külön kismegszakítót a garázskapunak és a konnektoroknak is.
Vasbeton fal, illetve egyrétegű gipszkarton falak vannak, az előbbire külső, szerelvényezhető kábelcsatornában gondolkodok. Lehet ilyenre kismegszakítót is rakni, vagy annak FK-tábla kell?

Hány Amperben gondolkodjak, ha porszívó, fúró, flex, kompresszor alkalomszerű használata is kilátásban van?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#82032) sketchifun válasza gerisz23 (#82020) üzenetére


sketchifun
senior tag

1,5mm2 vezetéket írt, meg 16A biztosítékot. Eleve szabálytalan.

A Fi-n nem kell megdöbbenni, 6-7 ezer egy ilyen Fi.

Öröm az ürömben, hogy eleve 1,5 vezetéket írt, nem 2,5-et és behúzza 1,5-el.

Szerintem ez botrányosan olcsó, persze nem tudjuk a pontos paramétereket, és nem is láttuk a munkát, de a helyedben bekérnék több ajánlatot. Nehogy híg levet eresszen...

Maci:
Van 1-2 modulos falon kívüli elosztó, erre a célra megteszi. Dugaljakhoz 2,5 vezeték, és 16A biztosítás, garázskapunak 1,5 vezeték és 10A biztosítás.

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#82033) AxBattler válasza Met (#82029) üzenetére


AxBattler
félisten

Köszi! :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#82034) AggressiveGT


AggressiveGT
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani korrekt, megfizethető ablakos céget Budapesten? Illetve melyik cégeket érdemesebb kerülni?

(#82035) proof88 válasza csemberlen (#82030) üzenetére


proof88
addikt

Elvileg igen. Annyit tudok amennyit leírtam, mert én sajnos nem voltam jelen amikor ő megnézte a lakást.

sketchifun: 2.5 mm2 jobb lenne? Nem értek hozzá, azért kérdezem. Inkább kifizetünk több pénzt, csak jobb legyen mint hogy fos. Viszont ma jön másik villanyszerelő is, aki szintén ad majd árajánlatot.

(#82036) biker válasza proof88 (#82006) üzenetére


biker
nagyúr

mondd neki hogy ennyiért heti két megrendelést hozok neki

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#82037) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

Földkábelezés közben történt a következő "baleset"
Rossz kimérés miatt a pincéből a falat kifúrva nem a kívül ásott árok mélyén jött ki a fúró, hanem magasabban a házat körülvevő betonjárdából alulról.
A beázást elkerülendő ezt a 3 cm átmérőjű lyukat hogyan és mivel tömítsük el, hogy soha ne forduljon elő, hogy beszivárog a víz a pincébe? A pince fala apró téglából van rakva 38 cm falvastagsággal.

Köszi a tippeket.

(#82038) föccer válasza Morris (#82019) üzenetére


föccer
nagyúr

Ugyan úgy háló és 2 réteg fedő ragasztó, mint fentebb, csak nemes vakolat nem kell.

vízszigetelés nem kell, az XPS zárt cellás, gyakorlatilag nincs vízfelvétele. Ha készen van simán mehet vissza a föld.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82039) föccer válasza macilaci78 (#82031) üzenetére


föccer
nagyúr

Külön fk tábla kell. C16-os bizti biztosan elég, de a felvett teljesítménytől függ. Esetleg C12-es is elég lehet 2000W-ra és ehhez elég a 1,5 MTK.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#82040) Egon válasza Egon (#82010) üzenetére


Egon
nagyúr

Erre valaki?
Amúgy mennyi lehet nagyságrendileg a reális költsége, normális szakikkal, normális minőségben, egy 3 oldalról szigetelendő (ikerház jellegű), 8 méter széles, 2 szint plusz féltetőtér (összesen 200 nm szigetelendő felület), 15 cm-es grafitos szigeteléssel? Jelenleg 50 cm-es dísztéglás lábazat van, gondolom addig lenne célszerű lábazati szigetelést rakni.
Sajnos az állványozást eléggé megnehezíti (és gondolom meg is fogja drágítani) az a tény, hogy egy cirka 8-9 m-es féltető helyezkedik el a ház oldalában (ezt is be kellene kalkulálni a költségbe).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#82041) Morris válasza föccer (#82038) üzenetére


Morris
veterán

Ok, köszi.

(#82042) windlord


windlord
őstag

Klima szereles utan van problemam.
A kulteri mogott levo lyukon a kabelcsatornan keresztul csatlakozunk a belterihez. A kulteri 50es lyuk csak belulrol van tomitve, nagyon behallatszik a kulteri morgasa a csatornan keresztul.
Bentrol dagados purhabbal kuldtem meg de edeskeves.

Kintrol mivel kellene ami jo zajcsillapito? Nyomassak a lyukba homokot es ugy a habot kintrol?

Mit ajanlotok?

[ Szerkesztve ]

(#82043) Met válasza windlord (#82042) üzenetére


Met
Topikgazda

Bentrol dagados purhabbal kuldtem meg de edeskeves.
Ezzel csak óvatosan, összenyomja a kondenzvíz csövet gond lehet belőle.
Menj át a légkondis topicba, lehet telepítési hiba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#82044) windlord válasza Met (#82043) üzenetére


windlord
őstag

Nem nyomta ossze, egy hete csinaltam.
Ott mar 2x feltettem a kerdest, de semmi valasz sem erkezett.

Meg arra gondoltam, hogy homok helyett ha betomok kivulrol az uregbe kozet- vagy uveggyapotot es azt zarom le sziloval vagy habbal?

(#82045) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Vennek egy furogepet. Lakasba, panel furasahoz tobbnyire, kesobb majd kertes haz koruli munkakhoz. Egy ilyen milyen valasztas lenne?

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#82046) Dr.Zoo válasza windlord (#82044) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Ha Daikin gépet tettek fel, ott lehet probléma, ha túl rövid az összekötő cső, áthozza a kompresszor hangját. Nekem a régi kecón egymással szemben volt a bel és a kültéri egység, és teljes csöndben hallottam a kompresszor hangját. Ezzel egy dolgot lehet csinálni szerintem, növelni a cső hosszát.
De nem vagyok klímás, azt nem tudod utolérni, aki telepítette?

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#82047) villifog válasza e=mc² (#82045) üzenetére


villifog
tag

Ne ütvefúrót vegyél, hanem fúrókalapácsot. Főleg panel betonhoz.
Fúrókalapács.

[ Szerkesztve ]

(#82048) tomi5244


tomi5244
őstag

Sziasztok!

Milyen rendelkezés van jelenleg érvényben a kondenzációs gázkazánok tekintetében? Szomszéd fele ki lehet vezetni a kéményt? Ha igen milyen távolság a megengedett? Kerítés elég közel van, de maga a szomszéd épület 7-8m távolságra van.

Amúgy épül új Schiedel/Leier kémény is, csak nem tudom, abba bele vezethetem e a kondis készülék kéményét.(?)

Köszi!
T

(#82049) windlord válasza Dr.Zoo (#82046) üzenetére


windlord
őstag

Minimum 5m a csohossz, azzal nincs baj.

A lyuk a belteri mogott van, olyan mintha egy tolcserbe beszelnenk. Beengedi, felerositi a zajt es behozza.

A srac a haverom, jon es kifujja habbal, mert azt szoktak. Csak nem tudom, hogy az mennyire fogja meg a hangot, zarja le a rest. Ezert erdeklodom, hogy mi lehet a legjobb alternativa.

(#82050) Dr.Zoo válasza windlord (#82049) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Értem, akkor tömítés kell. Általános a púrhab egyébként, nálunk is mindkét gépnél azzal fújták ki.
Az csak a kifújás után derül ki, hogy mennyire fogja meg a hangot.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.