Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#146001) macilaci78 válasza Z_A_P (#145999) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Eddig azon ment a lamentálás, hogy kell-e a két betonréteget vassal összekötni, hogy el ne mozduljon egyik a másikon. Most meg már két réteg fóliában gondolkodsz a vízzárás miatt. :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146002) macilaci78 válasza Inhouse (#146000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindig ilyeneket vesz, és kopog.
Kismacskákkal nőttem fel, mai napig szinte söprök a lábammal és rúgom arrébb a papucsát. Szerencsére csak az ágy és a cipösszekrény előtt szokta hagyni, egyébként rajta van.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146003) Dorian válasza macilaci78 (#145998) üzenetére


Dorian
félisten

Ne keverd a helyiségeken belüli hangCsillapítást a helyiségek közti hangSzigeteléssel.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146004) Z_A_P válasza macilaci78 (#146001) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ketto nem zarja ki egymast :)
Vas lesz a ketto kozott + kaphat foliat is. Nem? :F

OK

(#146005) Cyberbeni válasza macilaci78 (#145994) üzenetére


Cyberbeni
addikt

A mostanival csak az a baj, hogy nincs zuhany funkciója (amit próbáltunk perlátor helyett felrakható külön fej talán praktikerből, az nagyon hamar tönkrement), illetve hogy merev. Nyilván a Mofémtől tudnék egy pont ugyanolyat venni, mint ami most is van, de azzal semmivel nem lennék beljebb.

(#146006) pjen válasza Z_A_P (#146004) üzenetére


pjen
félisten

Ahol átmegy a vas ott kilyukad a fólia.

(#146007) macilaci78 válasza Cyberbeni (#146005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én magasabb nyakat vettem, ami alatt elfért egy ilyesmi. Ez a része mondjuk hiányzik az előző konyhánkból.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146008) Chris0321 válasza pruzsi (#145996) üzenetére


Chris0321
addikt

Hello.
Miért nem a magyar forgalmazóval beszélsz, hogy mit tud helyette ajánlani?

(#146009) KisTücsök


KisTücsök
addikt

Valaki oktasson már ki, hogy füstcsöveket melyik irányba kell bekötni, mert ezt olvasom jónak mindenhol: https://www.woodstove-outlet.com/pipedown.htm ehelyett az ellenkezőjét látom sok helyen a gyakorlatban, meg a kályha is amim van, 130-as és a kijövő fix csonk olyan, hogy 130-as cső csak köré tud menni, bele nem.

(#146010) pjen válasza KisTücsök (#146009) üzenetére


pjen
félisten

Úgy a jó, a kazánból kijövő csonkra rá kell menni a füst cső fokozott végének. Úgy kell összerakni mint az esőcsatorna ejtő csövét. Vavgy mint a lefolyót.

(#146011) pruzsi válasza Chris0321 (#146008) üzenetére


pruzsi
őstag

Nem ajánl semmit se :) csak a sajátját

(#146012) Met válasza pjen (#146010) üzenetére


Met
Topikgazda

Én úgy tudom pont fordítva, a lefolyóval ellentétesen kell összerakni.
Az első lakásunkba így voltak a csövek, látta kéményseprő, gázos.
Kazáncserekor a gázos ugyan így rakta össze a füstcsövet.
Logikusan így visszaáramolhat a füst, de lehet a huzat miatt jobb.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#146013) Audience válasza Met (#146012) üzenetére


Audience
aktív tag

Ahogy a füst áramlik ne tudjon mellette kiszelelni tehát a füst "folyásirányában" kell úgy lennie mint a lefolyóknak. Ha a huzat beindult amúgy onnantól mindegy. A másik elv a kondenzátum visszafolyásánál ne jusson ki, láttam már így rakva is. Mindkettőt szakember csinálta.

[ Szerkesztve ]

(#146014) BullZeye válasza macilaci78 (#145957) üzenetére


BullZeye
veterán

Ez a klasszik U profil lesz felfúrva az oszlopok oldalára és vízszintesen rá lesz pakolva a WPC, középen meg merevítés, cél, hogy egymásba csússzanak az elemek és ne legyen rés:

Akkor csinálok pár karakteres üreget a tetejére a meglévőnek, még az is lehet, hogy van alatta, mert elég gány módon csinálták meg :D

(#146015) pjen válasza Met (#146012) üzenetére


pjen
félisten

Nem is nagyon tudod forditva. Ha 130 mm a cső és veszel a kéménybe 130 as stucnit abba pont passzol a ķönyök vékomyabb vége.
Én vegyes tüzelésű kazánból indultam ki, ott nem igazán van kondenzátum, füst annál inkább.

[ Szerkesztve ]

(#146016) KisTücsök


KisTücsök
addikt

https://www.youtube.com/watch?v=uXLgoL9ECbM Ez elég jól elmagyarázza. Csak ugye ha elkezdem az ellenkezője szerint kötni, ahogy arra kényszerülök a fix kimenő miatt, akkor megfordítani már nem annyira tudom. Vagy marad a házi barkácsolás.

(#146017) Chris0321 válasza pruzsi (#146011) üzenetére


Chris0321
addikt

Akkor gratulálok, vehetsz egy új csavarozót. Hacsak valaki nem ajánl egy más márkát aminek a terméke jó lenne neked is. Én mostanában a Makita márkára áltam át, igaz én vezetékest veszek mindenből mert nálam az akksi tönkremenne az állásban.

(#146018) pruzsi válasza Chris0321 (#146017) üzenetére


pruzsi
őstag

power x charge néven ot gyárt már csak az einhell akkukat, az meg ezzel nem kompatibilis :D
de gondolom átalakító meg sehol nincs.

(#146019) pjen válasza KisTücsök (#146016) üzenetére


pjen
félisten

Milyen kazán. Nekem a C24 hez úgy volt összerakva mint a lefolyó a kémény alján volt egy csepp tálca kifolyóval. A mostani Ariston kondenz kazán pont fordítva, de gyári füst csővel. Most néztem karmantyúsan tömítve van összerakva

(#146020) KisTücsök válasza pjen (#146019) üzenetére


KisTücsök
addikt

Fatüzelésű kályha.

(#146021) pjen válasza KisTücsök (#146020) üzenetére


pjen
félisten

Azt biztos úgy raknám össze mint a lefolyót, annál nincs kondenzátum, füst viszont bőven. Ha van is valami az a kémény aljába folyik.

(#146022) Z_A_P válasza pjen (#146006) üzenetére


Z_A_P
addikt

Persze, de naivan úgy gondolnám, az a 0.01% "rés" nem oszt nem szoroz :F

OK

(#146023) Chris0321 válasza pruzsi (#146018) üzenetére


Chris0321
addikt

Nem hiszem, hogy gyártana valaki átalakítót mivel az az érdeke, hogy lecseréld.

(#146024) Inhouse válasza pruzsi (#145996) üzenetére


Inhouse
őstag

Ebben is 5db 18650 cella lehet, mint sok másikban. A Lidl-s 2Ah-s 6990. Elvileg csak át kell barkácsolni a belsejét.

Üdv Inhouse

(#146025) Audience válasza Chris0321 (#146023) üzenetére


Audience
aktív tag

Sokféle átalakító van. Nekem bosch - parkside, Milwakuee - bosch is van. Ebay tele van.

(#146026) Chris0321 válasza Audience (#146025) üzenetére


Chris0321
addikt

Ennyire nem vagyok benne az akksis témában, nekem egy sincs és nem is tervezek venni.

(#146027) Cyberbeni válasza macilaci78 (#146007) üzenetére


Cyberbeni
addikt

Ami volt ehhez hasonló, annál nagyon hamar elkezdett a tövénél is folyni a víz.

(#146028) aleister válasza Dorian (#145977) üzenetére


aleister
veterán

Én a javaslat első verzióba futottam bele anno. Számomra is elég sci-fi volt, hogy itthon még csak pár éve vezeteik ki a nyílt égésterű kazánokat, az EU-ben meg már tiltanák be a kondenzációsakat. :)

Audience:
Ne is mondd! Én is talajszondásat szerettem volna, de senki nem foglalkozik vele idehaza, arra hivatkozva, hogy drága a földmunka. Gondolkoztam rajta, hogy haverokkal nekiállunk egy láda sörrel, de végül elvetettem. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#146029) csemberlen válasza aleister (#146028) üzenetére


csemberlen
őstag

Munkám kapcsán azért szoktam találkozni talajszondás megoldásokkal. Csak kevesen akarják kifizetni a költségeit.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#146030) aleister válasza csemberlen (#146029) üzenetére


aleister
veterán

Én a vízszintes fektetésen agyaltam, mert azt valóban meg tudtuk volna önerőből oldani. De annyi falba ütköztem -miközben szorított az idő a pályázat miatt-, hogy elengedtem a dolgot. Pedig a jobb hatásfok csábító volt. :)

Milyen területen dolgozol, ha nem titok?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#146031) KisTücsök válasza pjen (#146021) üzenetére


KisTücsök
addikt

Igen, de elvileg a vákum miatt befele szívja a résen a levegőt, kifele nem mehet. [link] Olyat is találni azért, ahol így van összerakva.

[ Szerkesztve ]

(#146032) kisharsany


kisharsany
tag

Sziasztok!

A meglévő kertes házunk szeretnénk bővíteni. El is készültek hozzá a tervek, melyen egy fedett terasz és egy nappali helyiség lenne hozzáépítve az épülethez. Mivel változik a beépített terület, a homlokzat és a tető, gondolom e-napló köteles.

A kérdésem, hogy hogyan lehet e-naplóban kezelni, ha idén csak a fedett terasszal bővülne az épület, a nappali nem kerülne hozzáépítésre. Egyáltalán ilyet lehet-e, vagy ehhez előbb át kell alakítani a terveket és újra beadni a hatóságoknak?

Másik kérdés: ha pl. a vakolásokat, homlokzati hőszigetelést én készíteném, ahhoz kell egy kivitelezőt keresnem aki aláír vagy mi ennek a menete?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#146033) Matthew válasza Mate (#145989) üzenetére


Matthew
senior tag

Én Bodnár György féle "Építem a házam" könyvsorozatot tudnám ajánlani, nekem sokat segített (és épp eladó az enyém :D).

(#146034) Matthew válasza Janusz001 (#145944) üzenetére


Matthew
senior tag

Hasonló kérdésem lenne nekem is de pont fordítva: mennyire hülye ötlet a villanybojler kimenő melegvizét rákötni a kombi gázkazán hidegvíz bemenetére? Ha az átfolyós gázkazán nem hidevizet kap a bemenetén hanem mondjuk 70 fokos vizet akkor mi történik? Okozhat a kazánban kárt? (Bosch 3000W)
Szaldós napelem miatt van némi túltermelésünk, így el tudnánk használni illetve gyorsabban lenne a csapoknál meleg víz. A bojler csak 80 literes, önmagában kevés lenne csak az.

(#146035) lemmy71 válasza Matthew (#146034) üzenetére


lemmy71
őstag

Mit akarsz te 70 fokos vízzel, koppasztani :DDD
Amúgy meg, pont fordítva, kellene bekötni ;)

(#146036) Inhouse válasza Matthew (#146034) üzenetére


Inhouse
őstag

Na, ez érdekes kérdés...az áramlásérzékelős indítás miatt elindul, de aztán, hogy mi lesz...lángmoduláció van, de hogy annyira le tudja-e venni, hogy ne kapcsoljon ki? Illetve mennyi van a használati melegvízre beállítva a kazánon? Lehet, hogy jobb lenne keverve (hideg+meleg a bojlerből) beadni a kazán hidegvizes bemenetére, olyan jó meleget, de nem 70 fokos forrót. Tovább is tart a 80l, meg az már közelebb van egy meleg nyári naphoz, akkor sem jéghideg érkezik bele.

Üdv Inhouse

(#146037) Z_A_P válasza Matthew (#146034) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ha mar bosch kazan (2300iw), szakmat tevesztettem.
Kijon kazanos, elolep levesz, egesterbol kivesz par dolgot, csap ala tartva atmossa, kinyitja kondenzviz tartalyt, vizet atontve rajta asvanyvizes flakonbol 2x "atmossa", mindent visszarak, 20 perc utan 45000 Ft, pecset a gari papirra (ami mar felesleges, hisz 2 ev gari van bosch kondenz kazanra*, ami mar lejart), viszlat.

* [link] mondjuk itt 3 evet ir (azt irja 250e felett, ez netto v brutto), de az en papiromon 2 evet ir ha jol emleszek. De mindegy is

[ Szerkesztve ]

OK

(#146038) Dorian válasza Z_A_P (#146037) üzenetére


Dorian
félisten

Én 30-ért csináltatom.

Derra-Láng

"Alábbi gyártók kazánjainak a karbantartását vállaljuk: Ariston Baxi Beretta Bosch Buderus D-ÉG Fég-kazán Hajdu Radiant Saunier Duval Vaillant Viessmann Westen

Szolgáltatási területünk az alábbi településeken, illetve Budapest felsorolt kerületeiben: BudakalászBudapest I. II. III. IV. XII. XIII. XIV. XV. XVI.CsobánkaDobogókőDömösDunabogdányDunakesziFótHorányLeányfaluLepenceNagykovácsiPilisborosjenőPiliscsabaPiliscsévPilisvörösvárPilisszántóPilisszentivánPilisszentkeresztPilisszentlászlóPomázSolymárSuránySzentendreSzigetmonostorTahitótfaluÜrömVisegrád"

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#146039) Z_A_P válasza Dorian (#146038) üzenetére


Z_A_P
addikt

Na fasza. Bosch-hoz is ert? Majd elkerem 1 ev mulva az elerhetoseget.

OK

(#146040) razorbenke92 válasza Z_A_P (#146037) üzenetére

Nálunk az Ariston kazánra mondta egy rokon, aki romániában Ariston rendszerekkel foglalkozik, és utána egy műszerész, aki a hibás vezérlőpanelt vajákolta:
Egy rendes karbantartás, ami talán évente nem indokolt, de 2-3 évente igen, az nem csinálható meg 1 óránál rövidebb idő alatt még akkor se, ha teljesen kihűlt kazántesttel várod a szerelőt.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#146041) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv. Az ilyen elázott szekrénnyel mit lehet kezdeni a fürdőszobában? Javítható valahogy?

(#146042) tothjozsi96 válasza Remekelek28 (#146041) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Fehér filctoll.

(#146043) Janusz001 válasza Z_A_P (#146037) üzenetére


Janusz001
őstag

Nálam előző pénteken csuklott meg a kondenzációs kazán, gyors diagnosztika, elektronika behalt, vettem újat, ki-be szereltem, felprogramoztam az új panelt, ha már bontva volt a kazán a kondenz szifont kitakarítottam stb. , persze nem gyújtott be, az ilyenkor szükséges automatikus kalibráció nem ment végig, gondoltam emiatt. Kéményem szerintem el volt fagyva, vagy valami szűkület alakulhatott ki emiatt benne, kívülről szemrevételezve jégcsapok lógtak ki belőle, csak szomszéd felől van és hétvégén nem volt otthon, nem tudtam közelebbről megnézni. Szerelő hétfőn kijött, benyomta az a 2+1 gombot, amivel egész hétvégén szarakodtam, neki elsőre lement a kalibráció, kazán indult, azt hittem agyfaxt kapok, szerinte is elképzelhető a fagydugó, hétfőre itt erősen plusz lett, egy 10.000 -be került a nagy büdös semmi. Persze kitette a lábát, megint hibát dobott a kazán, kapott még egy gyújtó elektróda tisztítást, azóta jó. El se tudom, mennyi lett volna, ha az általam elvégzett munkát is neki kellett volna megcsinálni.

Én emiatt akarok egy villanybojlert a kazán mögé tenni, sima hajdút, pofon egyszerű, csukott szemmel szerelem már, nem lenne ilyen helyzet.

(#146044) _q


_q
addikt

Sziasztok!

Adott egy sorház, mi egy köztesben vagyunk. Mellettünk szomszéd. A csatolt képen látható hólyagosodás látható a falon:

Lekapartam, alatta a glett kicsit nyirkosabb volt, de a mögötte lévő vakolt fal száraz volt. Begletteltem (festeni direkt nem festettem még le), majd rá 1 hétre megint elkezdett a glett kicsit hólyagosodni. Beszéltem a szomszéddal, mutatta a felújításkor készült képeket. A fal mögött a fürdőszobájuk van, ott fut egy réz toltás mentes fűtéscső és egy szennyvíz a tetőtétri fürdőből. A csempe miatt persze nem látni semmi vizetesedést nála. Továbbá a problémás falrész függőleges vonalában megy a kémény, ami bélelt, gázkazán által használva van.

A kérdésem, hogy szerintetek mi lehet ez az egész, hogy derítsem ki hogy egy hőhíd van-e ott, vagy a kémény a mostani mínuszokban nagyon lehül a szoba melegsége miatt meg esetleg kicsapódik-e ott a pára (miért csak pont mell magasságban), vagy más lehet-e a kiváltó ok? Jó lenne a végére járni és megszüntetni valahogyan, de jelenleg tanácstalan vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#146045) macilaci78 válasza Remekelek28 (#146041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem. Felázott a bútorlap, szerkezetileg sérült. Az adott elemet kell cserélni, ha nincs össze-vissza ragasztva.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#146046) Audience válasza _q (#146044) üzenetére


Audience
aktív tag

Egy hokamera rogton megmutatja, miért csapódik ott ki a pára .

(#146047) Inhouse válasza Remekelek28 (#146041) üzenetére


Inhouse
őstag

Hibajavító festék, vagy fűrész...

Üdv Inhouse

(#146048) Inhouse válasza Janusz001 (#146043) üzenetére


Inhouse
őstag

505,501,5P1 hiba volt?

Üdv Inhouse

(#146049) Remekelek28 válasza macilaci78 (#146045) üzenetére


Remekelek28
őstag

Ez ilyen mömaxos összerakós volt. Kétlem,hogy külön lapot tudnnak hozzá rendelni.

(#146050) Janusz001 válasza Inhouse (#146048) üzenetére


Janusz001
őstag

E133, de a legelső gond az elektronika elromlása volt. Westen kazán amúgy.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.