Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78951) pjen válasza gerisz23 (#78950) üzenetére


pjen
félisten

0,75-1mm MCs beszerzéssel nincs gond,a Feszültség forgalmazza mind három színben.0,75mm nem,de 1mm MCs- t sok szerelő használ kapcsoló szálnak,ha szabványos,ha nem.

(#78952) DoItYourself válasza attiati (#78948) üzenetére


DoItYourself
addikt

Érdekes elgondolás, inkább dekorációs elemnek használják ezeket. :) Melegnek ugyanolyan meleg lesz, mint a járólap, megsüti a nap, jól felmelegszik, tartja a hőt éjszaka is. Aprószeműn ha járkálsz, belemegy a papucsodba, behordod a lakásba. Ha nagyobb kavicsokat pakolsz le, feltörheted vele a járólapot. Ha ráraksz egy széket, "elsüllyed" benne. Trópusi faburkolat, WPC való inkább teraszra, vagy jobbfajta műfű szőnyeg.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78953) attiati válasza DoItYourself (#78952) üzenetére


attiati
veterán

Dekoracios lenne, olcso, mutatos megoldasnak. Es egyedul is meg tudnam csinalni.

2cm-es gombolyu diszkavicsok talan nem mennek bele a papucsba, bar ugyis kilepek belole, ha kimegyek, mert annyira nem tiszta egy fedetlen terasz

De akkor utananezek a lerakhato faburkolatnak.
Gondolom joval dragabb es maceras lerakni.
+kenegetni. De teny, hogy szebb.
Viszont alatta a kolap sem az igazi. Ujra kellene fugazni. A kolapra menne ra a faburkolat?

[ Szerkesztve ]

(#78954) YAS-dude válasza attiati (#78948) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ezek a dekorkavicsok nem arra vannak, hogy járólapra szórva mászkálj rajtuk, hanem virágágyás meg ilyesmi köré.
A fa teraszburkolat négyzetmétere 5-6000ft-tól indul, a műanyagé 3x ennyi. Kell alá párnafa is, ami nem lehet gyengébb anyag, mint a burkolat, mert nem tudod olyan könnyen cserélni ha elrohad egy-egy szál éd tartania kell a burkolatot akkor is, ha az csavarodna, vetemedne kicsit. Le is kell rögzíteni a burkolatot a párnafához, ehhez vagy valami egyedi fém/műanyag klipsz van, vagy rozsdamentes teraszcsavar (olcsó ez is...). Arra is figyelni kell, hogy a felület, amire ráburkolsz lejtsen egy picit, ne maradjon pocsolya a terasz alatt egy zápor után.

(#78955) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Most volt a kéményseprő, s a fürdőben a kémény ajtaját résnyire nyitva hagyta. Én úgy emlékszem ezt alapból zárva szokott lenni. Van rajta egy kis kallantyű, amivel lehet is zárni. Zárjam?

Nem itteni kép, de hasonlít az elhelyezés hozzá nálam is. Tehát a kéménycső csatlakozásával párhuzamosan, valamivel lejjebb van az ajtó, ahol be lehet látni, ha nyitva van.

I am having fun staying poor.

(#78956) astorre19 válasza Drizzt (#78955) üzenetére


astorre19
aktív tag

Az csak a nyílás ajtaja,nem magának a kéménynek az ajtaja.
Be is zárhatod nyugodtan:)

De ha kinyitod előtte látni fogod.

[ Szerkesztve ]

Battletag: SHADOWDRAGON#26677

(#78957) Chaser válasza ctrlaltdel13 (#78931) üzenetére


Chaser
titán

jó az irónai, de a gyártók által megadott adatok sem rosszak azért:) laikus szemmel is látszik, h legalján van az ytong nyomó, szakító szilárdsága stb a többi falazóhoz képest
korábban még azt mondtam új házat építenék belőle, most már nem, nem az alacsony értékek miatt, tegnap rászántam még egy órát, sok esetet találtam ahol x idő el kezdett repedezni a falazat, nagyon nem mindegy milyen födémet, tetőt kap, belső válaszfal téglának tökéletes az biztos

Morris nekem nem okozott gondot kapaláccsal szétcsapni a 10-est, valószínűleg nagyobb se okozna, masszív, kemény, de sehol nincs egy égetett agyag téglához képest
egy helyen úgy falaztunk h túllógott a síkon minden második sor, ha menne még utána egy adag legyen kötés, oké ez porfix volt, az még gyengébb, be akartam erőszakolni egy darabot két kiálló közé, olyan szépen repült le az összes kilógó darab h öröm volt nézni ( :

föccer
tegnap láttam zsalukőből is építenek házat, két soronként kiöntik betonnal, az már elég masszív lehet ( :

Bacusuz
telefon az önkormányzat illetékes osztályának, aztán pedig papíros nyilatkozat arról h megfelel

attiati
talán moemaxban láttam nem olyan nagy pénzért fa terax burkolatot, de weblapjukon nem sok minden van fenn
kavics járólapon sztem "nyöszörögne" is, meg unnád is rugdosni papucsból, takarítani is nehéz ha tele fújja a szél

szerk:
kétszer égetett kéménytéglát kellett kibontanom egy darabot, gondoltam nem csapom szét géppel a többi miatt, hanem 85-ös maróval szedek ki belőle, rendesen izzot a dobozmaró, jó 5 percig bohóckodtam vele, ytongnál ez 5 másodperc se volt

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78958) attiati válasza YAS-dude (#78954) üzenetére


attiati
veterán

Lejt most is a kolap befelé, ott van a lefolyo.

Ugy erted, hogy a parnafanak olyan kemenynek kell lenni, mint a rárakott fa burkolatnak?

A parnafat vagy az egeszet hozza kell ragasztani, rogziteni a kő burkolathoz valamivel? Vagy mi tartja rajta, hogy ne mozduljon el?

Tud levegozni a ko burkolat alatta? Vagy amikor majd felszedem a fa burkolatot 5 ev mulva, akkor alatta annyi lesz a ko burkolatnak?

(#78959) Chaser válasza attiati (#78958) üzenetére


Chaser
titán

mért akarod levegőztetni a régi burkolatot? ha nem lesz már használva kend le impregnálóval, vízálló lesz tőle, ha jut is be víz szépen lecsorog
talán ikeában láttam még fa terasz burkolatot, vízálló, olyan kialakítása van, h a beeső víz elfolyik a burkolat szint alatt erre kialakított hornyokban, azt is érdemes megnézni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78960) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

Lakás felújítás előtt állok. Adott egy 57,53 m2 panellakás, ez az alaprajz. Valaki alakított már át ilyet? Melyik falakat lehet kibontani, áthelyezni? Esetleg ötleteket, megoldásokat szívesen a fogadok az átalakításra, berendezésre.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#78961) gerisz23 válasza sharp4 (#78960) üzenetére


gerisz23
őstag

Beszélj statikussal,panelben a falakat nem szokták bántani.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78962) sharp4 válasza gerisz23 (#78961) üzenetére


sharp4
őstag

Ezt akartam elkerülni. Nem akarom a teljes falakat kivenni, csak 1-2 helyen egy minimális módosítás. Azt hittem ezzel itt már van vkinek tapasztalata.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#78963) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Alföldi Saval 2.0 fali wc csészéje van valakinek? Megvan vele elégedve?

Lecserélném a mostani talpas wc-t, mert anno, amikor építették, szarul csinálták meg a lejtést, illetve nehéz mögötte takarítani is. Ez azért tetszene, mert teljesen felfekszik a falsíkra, talán egyszerűbb takarítani is. Tartályt is szeretnék, külső víztakarékost. [link] Ez jó hozzá?

Illetve mit gondoltok, milyen fal vastagság kell ahhoz, hogy falra szerelhető legyen a csésze?

Szerény 85 kilómat elbírja? Vagy jobban járnék, ha csináltatnék egy fém keretet és arra lenne rögzítve a WC?

Jó vízvezetékszerelőt Mohácson tudtok?

(#78964) Chaser válasza sharp4 (#78960) üzenetére


Chaser
titán

az se mindegy hanyadikon bántod a falat és mekkora tömb, ha itt most valaki azt mondja csinálta aztán rosszul sül el majd azt mondod az illetékeseknek fórumon mondták h lehet?:) statikus mindenképp

szerk:
Atomgeszi ezt fogom venni talán a héten, de a laposöblítésű verziót, valahogy én úgy vagyok vele nem szeretem ha felcsap a trutymó ( : bár mindenki maga érzi, fél tekercs wc papírral teledobálni akció előtt is megoldás
ez beépített tartályos wc-hez való, amit szeretnél az nem fog működni, kb 40-45e ft-os tétel öblítő mechanikával, legalább egy ilyet kell venned hozzá + a mechanikát
a lefolyó elhelyezkedése is korlátozó, vizessel méresd fel mik a lehetőségek ha ilyen wc-t szeretnél

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78965) Atomgeszi válasza Chaser (#78964) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm. Igazad van.. A szomszédnak is ezért van akkor ilyen WC-je. Félek, hogy új falat kell felhúzni, mert valami nagyon vékony falhoz csatlakozik ( talán a régi kémény? ) az egész wc. Mert ez eredtileg 3 emeletes ház volt, később húzták fel rá a 4. emeletet, és anno még fával tüzeltek, aztán az alsó szinteket megcsinálták konvektorosra, és a régi kéményeket pedig víztechnikával töltötték fel. Félő, hogy ez a kémény nem fogja elbírni ezt a súlyt.

A mélyöblítéssel nincs gondom. Megszoktam már, hogy papírt kell előre bedobni. Én se szeretem az alvázmosást :)

Tényleg csak a könnyebb takarítás lenne a cél, mert a mostani alá/mögé olyan nehéz betakarítani, hogy már nagyon unom. Meg hát a lejtést szarul csinálták.. A wc alacsonyabban van, mint maga a lefolyó, és megemelni a WC-t szerintem nem lehetne esztétikusan.

[ Szerkesztve ]

(#78966) Chaser válasza Atomgeszi (#78965) üzenetére


Chaser
titán

nem a fal fogja tartani, az acél váz, nem kell feltétlen új fal, nálam sincs, arra a részre gipszkartonból vagy ytongból körbeépíted, karton egyszerűbb, kiállás érdekes meg lehet-e oldani tartályhoz, illetve kell-e hozzá bontani
ha kiszámolod mennyi papírt beledobálsz nem olyan drága a lapos verzió hosszú távon, azért sokkot kaptam mikor megláttam h az 30e ( : valami spéci bevonattal 33-34, de egyszer kell megvenni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78967) moma


moma
őstag

Na berángattam a hűtőt a konyhába :DD . De most így, hogy a hűtő hangja eltűnt rájöttem, hogy van egy elég hangos elektromos doboz is. Így néz ki. Meg így. Ezzel lehet kezdeni valamit, hogy halkabb legyen? :( Le is van blombálva... Egy kamrában van az előszoba végén de úgyis behallatszik a szobába. Bár egy régi nagy faajtó van az kicsit nehezen záródik. Még az opció azt valahogy rendbetenni, hogy bemenjen. De szerintem úgy is kihallatszana.

we all deserve a bit of luck.

(#78968) Atomgeszi válasza Chaser (#78966) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Igen, most már látom, hogy ez csak így szettben működik. Mondjuk maradt a legutolsó felújításból 1 doboznyi lap még, azt fel lehetne dobálni.

Olyan sok papírt azért nem dobálunk el szerintem.

Mi ez a spec bevonat?

Ezekre a fali csészékre spec ülőke is kell, vagy jó az Aldis 3 ezres is?

(#78969) Chaser válasza moma (#78967) üzenetére


Chaser
titán

csinálsz rá osb-ből egy szekrényt, lehet magában is elég, ha nem, akkor arra még parafa szigetelés
esetleg csinálhatod hangszigetelő kartonból is ud profilokkal, két rétegben már lehet hatásos ilyesmi ellen, elejére meg burkolható szerviz ablak, h lezárja az is a hangot

Atomgeszi hosszabb távon kell ezt nézni, nem 1-2 hét alatt, éves szinten ha összeszámolod mennyi papírt húzol le feleslegesen a wc-n, az biztos nem kevés, ha több ember van annyiszor több, szorozd be 5 évvel, 10 évvel, multi wc a mélyöblítésű, ott is belenyomok negyed gurigával kb ha nagy a baj és nem bírom ki hazáig ( : persze bosszantó, h mélyöblítésű más gyártótól 7-8e-ért is van fali wc-ből, laposból meg talán az alföldié a legolcsóbb 28-29e-s árral, drága helyen nézted a mélyet, az 13e körül van értelmes helyen
easyplus bevonat néven fut, könnyebb takarítani, vízlepergető bevonat, minden termékükből lehet ilyen bevonatost venni

szerk: ülőkét nem tudom, valahol biztos le van írva, nem foglalkoztam vele, wc easy plussal 33-4e, tartály 40e volt, mázlim volt, mert nyomógombos verziót küldtek, az +15e ft lett volna ( : kartonok, szerelést nem is számolom, nem tud már érdekelni 3e ft lesz az üléőke v 10
én nem akartam, de vagy ilyen v faltól fél méterre lehetett volna tenni a normál wc-t, szélesség meg 1,35m, mondjuk most már nem bánom, kezd alakulni:)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78970) amargo válasza sharp4 (#78960) üzenetére


amargo
addikt

Pont ilyenbe notem fel :)
Alapjában véve nagyon kevés a tartó fal, a legtöbb helyen 10cm. Szerintem egy falkivágáshoz kell engedély is vagy nem (akkor meg statikus vizsgálat is)?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#78971) ecaddsell válasza Atomgeszi (#78963) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Tavaly mindenhova Saval 2.0-át tettünk, de WC-ből nem falit (annak ellenére, hogy tényleg könnyebb tisztán tartani, szóval ha van rá lehetőség érdemes), mert amikor a vizes munka történt még totál hiányzott a mögötte lévő fal (kőműves nem egyszerű mutatvány) úgy meg kicsit merész a keretet oda tervezni ill. a másiknál sem volt biztos a hely (iszonyat centizgetni kellett, megbolondítva azzal, hogy a duplázott VB gerenda pontos helye nem volt előre ismert; bizonyos hossz felett anno duplázni kellett nem tudom most mi a szokás).

A Saval 2.0 mély-öblítésűtől nem kell tartani, vsz. nagyon szuper a tervezés, soha nem dobáltam előre papírt.
A beépíthető mosdó volt az extra mutatvány, mert egyrészt utólag vettünk hozzá szekrényt másfajtát sokkal olcsóbban, de lapszabászkodnom kellett ill. utólag csak félig szétszerelve lehetett berakni (végül minden tökéletes lett)...

Mi spéci fékezett ülőkét tettünk rá (az egyik szuper a másik so-so bár ugyanaz a márka) 10+kHUF (talán Bauhaus de nem esküdnék rá).

Röviden: Érdemes nézegetni a szerelési kézikönyvet tervezgetéskor, de pont a fali tartálynál nekem marad néhány nyitott kérdés...:
http://alfoldi.hu/images/download/szkk_2015_final.pdf

(#78972) ivana válasza moma (#78967) üzenetére


ivana
Ármester

Ez családi ház? Az is jó kérdés mi ez a cucc :) Mivel plombálva van ez a szolgáltató területe rajtuk keresztül ki kell deríteni, hogy egyáltalán mi ez. Zúgni max. egy trafónak szabad, de annak se túl hangosan, szóval én mindenképpen megnézetném, hogy mi van vele, mielőtt kigyullad vagy hasonlók.

Más: vezeték ügyben köszönöm a segítséget a többieknek akkor megoldom 1.5-ös vezetékkel.

[ Szerkesztve ]

(#78973) cafat


cafat
tag

Sziasztok! Konnektort, villanykapcsolót milyen csavarral tudom rögzíteni süllyesztett 65-ösdobozba?

(#78974) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Nagyon úgy néz ki, hogy veszek egy lakást, amit ki szeretnék adni egyelőre. A lakás legtöbb része egészen lelakott, de egyrészt pénzem sincs most egy teljes felújításra, másrészt nem is akarom, hogy a bérlők lakják esetleg le a házat. Pár dolgot megcsináltatnék, 2 ablak cseréje mindenképp szükséges és repedések javítása is, illetve egy tisztasági festés is mindenképp kelleni fog(kérdés, hogy jó-e sima fehér, vagy érdemesebb valamilyen más színt választani). A fürdő sincs a legjobb állapotban, oda csempefestéket terveztem, illetve csaptelep cserét, a wc-be szintén csempefestést.
A lakásban a teljes vezetékhálózat lenne cserélve egy pár év múlva, de addig mivel több színű kapcsoló is van a kégliben, ráadásul sok ebből full sárga már, mert ezer éves(80-as évek elején épült a ház) ezért lecserélném. Gondolom ennek nincs akadálya, és ha majd a villanyhálózat is cserélve lesz, akkor ki majd vissza lehet szerelni.

Esetleg van ötletetek, hogy kevés pénzből hogy lehet minél komfortosabbá tenni a lakást? :D
Még laminált padlóra gondoltam esetleg, az nem olyan húzós és azt már korábban is raktam le.

:R

(#78975) Chaser válasza RexpecT (#78974) üzenetére


Chaser
titán

"Esetleg van ötletetek, hogy kevés pénzből hogy lehet minél komfortosabbá tenni a lakást? :D" mindent csinálj magad, arany áron mennek a szakmunkák
kapcsolóból vagy veszel filléreset pl obiban, 300ft/db körül van, vagy átgondolod mit akarsz majd később, ha sorolható kapcsolók, konnektorok kellenek - ha felújítasz nyilván ildomo az is -, most azokat nem feltétlen tudnád használni, lehet pár év múlva adott család ki is fut, sztem egyszerűbb valami fillérest venni most

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78976) zoli03 válasza Chaser (#78969) üzenetére


zoli03
őstag

Hát az a 2-4 lap, amit beledobok, nem fog földhöz vágni anyagilag, hosszú távon se. Millió olyan dologra költ az ember, ami a kényelmét szolgálja és állandó fenntartási költsége van, szóval szerintem a mélyöblítésű WC fenntartása nem drágább, mint a többi.

(#78977) pjen válasza zoli03 (#78976) üzenetére


pjen
félisten

Egyik isminek vastagbél rákja lett.,az orvos szerint sokkal hamarabb kiderült volna, ha tálalós WC van. Látja,hogy vérzik.

(#78978) gerisz23 válasza cafat (#78973) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha lehet rögzíteni a dobozhoz akkor tetszőleges hoszzú vékony facsavar,de van gyári szerelvénycsavar is a dobozokhoz.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#78979) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Szarufákat szeretném lecsiszoltatni és lefestetni. Időjárás és UV álló motyó kéne és alapból vízes bázisú vastaglazúrra gondoltam. Jó lesz rá?

Amúgy a szín elvileg cseresznye, de sehol semmi nem egyezik ezzel. Szerintetek mi lehet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78980) Chaser válasza zoli03 (#78976) üzenetére


Chaser
titán

mindenki maga tudja:) x év alatt biztosan drágább mint olyat venni aminél csak művelet után kell dobálni ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78981) csemberlen válasza ivana (#78928) üzenetére


csemberlen
őstag

1,5mm2 a szabvány előírás.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78982) DoItYourself válasza V.Stryker (#78979) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vigyél magaddal egy kerítéslecet a festékboltba, úgy könnyebb kiválasztani az árnyalatot. Vékony és vastaglazúrból is van kültérre ajánlott.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78983) V.Stryker válasza DoItYourself (#78982) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De pda nem a vastagabb a jobb?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78984) DoItYourself válasza V.Stryker (#78983) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vékony vagy vastaglazúr?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#78985) dh66e válasza V.Stryker (#78979) üzenetére


dh66e
veterán

Olyan színre mint az Angolvörös.

(#78986) Bacusuz válasza Chaser (#78957) üzenetére


Bacusuz
őstag

telefonon azt idézte amit bemásoltam. ebből nekem nem derült ki ez a homlokzat téma ezért kérdeztem tőletek is meg

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#78987) Chaser válasza Bacusuz (#78986) üzenetére


Chaser
titán

kérj írásos véleményt tőlük, kérdezheted itt, valaki azt mondja mehet ahova akarod, de rádverikabálhééééét', nem itt valakire ha mégsem felel meg
battyogj be, akár kinyomtatott fényképekkel és okézzák le/utasítsák el, az a dolguk
napokban beszéltem más ügyben és osztállyal, elég segítőkész hölgyeményt fogtam ki, még vissza is hívott, nyilván nem minden osztályon van így

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78988) moma válasza ivana (#78972) üzenetére


moma
őstag

Nem ez egy régi belvárosi lakás. Elég nem jó állapotban. Ez a dolog a két mérővel együtt bent van egy kamrában. Itt a három együtt. Itt meg a külső fal, amin fent vannak a megszakítók. Ennek a hátulján vannak az előzőek belül.

Amúgy egy ilyen ajtó van a kamrán. Ez ami nem megy be rendesen. Beszorul, de nem tudom annyira benyomni, hogy a zár bekattanjon. Ezt valahogy a pántokkal kéne állítani? Vagy becsiszolni ott ahol nem megy be? Meg ilyen ajtó nem záródásnak az az oka, hogy vetemedett a fa, vagy egyszerűen lejjebb engedtek a pántok?

Chaser: köszi neked is a tippet.

we all deserve a bit of luck.

(#78989) Chaser válasza moma (#78988) üzenetére


Chaser
titán

nappali és vezérelt órád van? lehet a doboz a betáp és onnan osztották a két órához, régen csináltak érdekes dolgokat
ha pántokkal nem tudsz állítani, típusfüggő, még alátéttel próbálkozhatsz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78990) ivana válasza moma (#78988) üzenetére


ivana
Ármester

Tippre ez az éjszakai áram kapcsolója lesz, igaz ilyen fajtát még nem láttam belőle. Ami biztos, hogy a zúgás nem elfogadható hívd fel őket, hogy zúg a cucc és cseréljék mert nem tudod elviselni elvileg ez az ő cuccok, nekik kell megoldani.
Esetleg késes biztosító lehet még benne, annak se kéne zúgnia.

Az ajtó valószínűleg vetemedett, ezek a zsanérok nem igazán szoktak mozogni, nem spórolták ki az anyagot, meg rögzítve is rendesen vannak. Gyalu kell oda.

[ Szerkesztve ]

(#78991) dh66e válasza moma (#78988) üzenetére


dh66e
veterán

Na ezt az ajtót ha nem értesz hozzá és nincs speciális szerszámod akkor ne bántsd inkább hívj hozzá szakit.

(#78992) RexpecT válasza Chaser (#78975) üzenetére


RexpecT
addikt

:R
Igen, amit lehet saját kezűleg akarok csinálni. Azt meg még kitalálom, hogy Obi-s kapcsolókat, vagy az Asforát választom-e (árban kb. kétszer annnyi, de ha vissza lehet szerelni mert nem túl gagyi akkor megéri).
Sorolható kapcsoló mit jelent? :B

(#78993) eszmilan válasza RexpecT (#78992) üzenetére


eszmilan
tag

A bekötéseibe két vezetéket tudsz bekötni. Ennek lehet értelme, ha több lámpát kapcsolsz, stb.

(#78994) ALI_G válasza Met (#78930) üzenetére


ALI_G
veterán

Engem kifejezetten a munkadijak erdekelnek. A szanitert, stb kitudom nezni.

Valaki ismeri a junkers ow 23-1 ae 23 tipusu kazant? Egy lakasban fel van szerelve, de nincs beuzemelve. Sose volt, de gazora es lakhatasi engedely pl van. Ezt be lehet uzemeltetni?

(#78995) Chaser válasza RexpecT (#78992) üzenetére


Chaser
titán

egymás mellett 2-3-4-5 kapcsoló/konnektor, egy takaró lemezzel, asfora az olyan ha jól rémlik h egyesével is használhatod, mert meg kell venni mindhez az 1x1 keretet, ha egymás mellé akarod őket akkor meg a soroló keretet, ezekhez a belső doboz is sorolható, annyi h egymásba pattintod és úgy gipszeled be őket, ha oda jutsz érteni fogod ( :
obis úgy rémlik mentavill, nem egy extra, működik, visszaszedni és újra rakni volt nehéz - nekem -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78996) Chaser válasza ALI_G (#78994) üzenetére


Chaser
titán

munkadíj attól függ hol van és mikorra kell, ha azonnal annál is drágább lesz, ha ráér fél év múlva akkor csak drága

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78997) Bacusuz válasza Chaser (#78987) üzenetére


Bacusuz
őstag

a xv ügyintézéssel kapcsolatban nekem is hasonló véleményem van, már több osztályon jártam, volt, hogy azokon a napokon is fogadtak amikor ben vannak, de nincs félfogadás

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#78998) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a lazúros infókat. :R

Más: Terasz átépítés lesz és kinéztük a kültéri fagyálló járólapot. Viszont aljazkiegyenlítőből és csemperagasztóból elég nagy a szórás. 1200 forintért már van fagyálló a praktikerben, meg aztán van 5k-ért is.
Mit javasoltok, melyik márka típusa jó, ami nem fagy fel? Magunknak csináljuk, tehát most nem szeretném, hogy 2000 forint/zsák spórolás miatt felfagyjon vagy ilyesmi, akkor már legyen normális. De a feleslegesen drágát se venném, mert a pénz számít. Van valami normális normális áron?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#78999) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Köszi a WC-s infókat.. amint találtam egy szakit, aki bevállalja ezt az egészet, már meg is csináltatom. Már,ha olyan árat mond. :DDD

(#79000) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Nem olvastam jókat a HiSec ajtókról, de nem is találtam bizonyítékot, hogy miért szar. Valaki tud linkelni bizonyítékot vagy cáfolatot?
Csak azért kérdezem, mert a megszerzett lakásban az van, és ha tényleg 30mp feltörni, akkor el kell gondolkoznom...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.