Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#87001) DoItYourself válasza Met (#86997) üzenetére


DoItYourself
addikt

Facsemete nevelés az kevés hangoskodással jár, de panelben az se oldható meg. :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#87002) mezis válasza DoItYourself (#87001) üzenetére


mezis
nagyúr

Mé' ? A beton szeret a vizet ! :DDD

mezis

(#87003) Met válasza DoItYourself (#87001) üzenetére


Met
Topikgazda

Bonsai? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87004) macilaci78 válasza Succor (#86995) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Elkezdtem tesóm vállalkozásának besegíteni, fával foglalkozik. - tuskókkal, vagy gyökerekkel? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87005) Mentolka


Mentolka
senior tag

OK, köszi!
Máshogy kérdezek: mi a véleményetek a vezeték kereső műszerekről? Szépen kérem, hogy a tapasztalattal rendelkezők, és ne a trollok válaszoljanak.

(#87006) philoxenia válasza Mentolka (#87005) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bérelj, ne vegyél, még jobb, ha szakemberrel keresteted meg aki papírt vis ad róla. Az olcsók sajnos nem igazán megbízhatóak.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87007) macilaci78 válasza Mentolka (#87005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az olcsóval van tapasztalatom: ott is jelez, ahol garantáltan nincs vezeték, ellenben a bádog bögrére a hűtőmágnessel nem jelez. Állítható érzékenységűt is próbáltam, az gyakran ad fals jelzést, így tuti nem fúrsz el semmit, de jó eséllyel ott se szeretnél fúrni, ahova akarnál.

Szabvány szerint a vezetékek függőlegesen, vízszintesen közlekednek, tehát kibontod a konnektort, kapcsolót, megnézed, merre tűnik el a vezeték, megkeresed, kikopogtatod a kötődobozt és jó eséllyel meglesz minden.
A víz hasonlóképp, a gázt meg tilos falban vezetni.

Még egy gondolat: a vezetékkereső nem feltétlenül érzékel olyan mélységben, mint ameddig a tipli ér. Oké, hogy a vakolat alatt nem sokkal futnak a vezetékek, na de milyen vastag a fal és mi van a másik oldalában?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87008) Kolondrum


Kolondrum
félisten

WD40-el nem fagy be a lakat. :D

(#87009) philoxenia válasza Kolondrum (#87008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igen, az a folyékony nitrogén, amivel befagy.... WD 40 gyakorlatilag tényleg nem fagyaszt.... ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87010) mezis válasza Kolondrum (#87008) üzenetére


mezis
nagyúr

Viszont számítani kell arra, hogy WD40-el több por, mocsok tud maradni benne.
(Én grafitporral szoktam "kenni" a cilinder zárakat.)

mezis

(#87011) ivana válasza Kolondrum (#87008) üzenetére


ivana
Ármester

Akkor már inkább rendes gépolaj :U

(#87012) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fiúk abból kell gazdálkidni ami van. -9 -ben simán nyílt. Ez egy burkolt lakat, ha be van zárva csak a kulcs lyuk van szabadon, az is azért mert a zárófül nem birta a kiképzést.
Itt akkora jó nagy hideg van + hó, hogy hólánccal jutottam csak haza pár napja.

[ Szerkesztve ]

(#87013) Tarill válasza macilaci78 (#87007) üzenetére


Tarill
őstag

Szabvány ja... Nálunk a szoba bal alsó sarkából a jobb fölsőig keresztbe ment a falba a vezeték :D meg a félbevágott konzerv mint kötődoboz is jött elő :D

(#87014) macilaci78 válasza Tarill (#87013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a magyar AS szabvány: Ahogy Sikerül. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87015) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Hali!

Új konyhabútort tervezek. Jelenleg a régi felső és alsó szekrénynél, a falon járólap van(ami megmaradt a padlóról :DDD ). Viszont nem szeretném leverni, meg újat rakni, mert macera.

Létezik valami vízálló/fröcsögő olaj ellenálló ragasztható valami, amit erre rá tudok rakni és még szép is? :D

(#87016) Met válasza Atomgeszi (#87015) üzenetére


Met
Topikgazda

Tehetsz ragaszthatsz rá műanyag dekorlapot.
Távtartókkal fúrhatsz fel üveglapot, homokfújt vagy hátul fóliázottat ami a színét adja.
Fúrhatsz fel bútorlapot.
Le is csempézheted.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87017) Kalandor válasza Met (#86956) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

ajánljak céget ahol az ablakhoz ajándék a redőny? ;]
Igen.

az ablakosnak tudni kell róla hogy úgy méretezze az ablakot és hogy lesz később szigetelve a ház vagy nem.
Lefotózom, lemérem, megmondom neki, hogy lesz szigetelés, és redőnyt is szeretnék majd, aztán majd lesz valami. Az ablakot is magam szeretném betenni. Nem is nagyok, földszinten is van, inkább elszöszölök vele. Csak az emeletieket bízom szakemberre, azok nagyok.

(#87018) Morris válasza Kalandor (#87017) üzenetére


Morris
veterán

Rakasd az ablakokat külső falsíkba. Akkor nem kell azon aggódni, hogy lesz e később szigetelés. Nekem is úgy van. Ment a falra 12cm nikecell, meg vakolat meg minden. Így a párkány is jól mutat. Toktoldót rakass mindenképpen ha lesz redőny. És amikor mérik le az ablakokat, akkor a párkányfogadó is legyen benne a méretben!!

[ Szerkesztve ]

(#87019) mezis válasza Morris (#87018) üzenetére


mezis
nagyúr

Aztán belül meg kerülgetheted a virágcserepeket, amit az asszony oda pakol a belső ablakpárkányra!
Inkább belső falsíkra! De akkor meg kívül locsolhatod a muskátlikat. Nem tud valaki olyan ablakot, ami falszélességű lenne ? :U

[ Szerkesztve ]

mezis

(#87020) philoxenia válasza mezis (#87019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

De van olyan, csak annál meg középen van hely a virágoknak.... ;)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#87021) Morris válasza mezis (#87019) üzenetére


Morris
veterán

Mit kerülgessem? A függöny eltakarja :))

(#87022) Met


Met
Topikgazda

A fényerőszabályzós kütyüknél természetes a zúgás üzem közben?
Vettünk egy Aldis fényerőszabályzós konnektort, egy potméterrel lehet állítgatni a "fényerőt", zúg.
Ma vettem egy DÜWI Zsinórközi dimmer-t ez is zúg.
Utóbbinál még bónusz kérdés hogy ami a szerkezetben van szürke papírszerű valamit hova kell rakni? Mert a nyák fejjel lefelé volt benne, a papír meg csak lötyögött az oldalában.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#87023) Atomgeszi válasza Met (#87016) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmm.. a homokfújt üveglap nem is rossz ötlet. Fehér lesz a konyhabútor, ahhoz még menne is, nem is sötétítene. :K

(#87024) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Ez a tavaly beharangozott "ingyen közmű" ez gondolom fele sem igaz kategória, jól érzem?

Gáznál pl, amit most néztem csak a telekhatárig van/"lehet" ingyen a bekötés, maga az "elosztói vezeték" részig max. Az út feltúrása és a földmunkák kit terhelnek addig? Vagy az mindenestül ingyen van de csak a telekhatárig?

Onnantól meg a csatlakozó vezeték árka a házig és az óráig meg minden utána is ugyanúgy fizetős felteszem :D Az is combos összeg lehet azért. A terv az a legkisebb lehet a maga 50-60 ezrével.

*Illetve a víznél meg csatornánál rákeresve a neten olvastam, hogy ott pl a földmunka meg minden közút szétszedés az még simán fizetős és az a legnagyobb pénz az egészben. Jól gondolom?

**Az előbb elnyomtam és rossz topikba raktam ezt sajna.

[ Szerkesztve ]

(#87025) fero02 válasza Met (#87022) üzenetére


fero02
veterán

Ha max fényerőn van, akkor teljesen el kell(ene) hallgatnia. Ahogy csökkented, úgy hangosodik. Ha így van, akkor nincs probléma, sajnos ezek ilyenek.

Megtennéd nekem, hogy kipróbálod hagyományos izzószálas és led-es izzóval is (akár több félével is, ha rendelkezésedre áll). Köszi. :R

(#87026) mezis válasza Met (#87022) üzenetére


mezis
nagyúr

Az izzólámpák fényerő szabályozása egyáltalán nem környezet kímélő. Ahogy csökken az izzó szál hőmérséklete, rohamosan csökken a fénykibocsájtása. Van amikor meg már szinte csak hősugárzást végez.

LED-es, fénycsöves fényforrásokkal nem tudom milyen csökkentett fényerőnél a hatásfok, de én inkább a világító testek számának változtatásával javaslom a fényerő szabályozást.

csubuka: kb úgy van, ahogy írtad. Az engedélyezés lett díjmentes, a többi meg a közmű szolgáltatójától függ.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#87027) csubuka válasza mezis (#87026) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm szépen! Gontoltam sajnos, ahogy így most beleolvastam, hogy nem igazán valósult meg az ingyenesség sajnos. :N

(#87028) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

10+ éves Velux tetőablakaim vannak, meglátásom szerint eléggé öregek a tömítések, ezért húz be a hideg. Néztem Velux oldalán tömítést, de a gyártási számot nem tudja értelemzni az oldal, így nem tudok rendelni. Milyen tömítést volna érdemes vennem a gyári helyett?

(#87029) DoItYourself válasza Kephamos (#87028) üzenetére


DoItYourself
addikt

Írj nekik egy emailt, biztos tudnak segíteni.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#87030) TeeJay


TeeJay
félisten

szétbombáztam a panel lakást :D
a szomszédok biztos szeretnek de levertem konyhában körbe a falat a makitával
meg a folyosót is
már volt héra falfix és most jön a glettelés plus a gipsszel
alakul a kecó még villanyt kell szerelnem aztán jöhet a festés és költözés még karácsony előtt

még jó hogy vettem Makita Makbuster fúrófejet mert csomószor vasat kaptam és az simán átvitte
15cm panel fúráskor adtam neki rendesen csak mivel 14x310-es szárat vettem így volt olyan fal ahol 6 lyukat kellett fúrnom a 6 darab 1,5-ös MBCU-nak mert a kábel 8mm vastag és 14mm-es lyukba nem fér be kettő csak ha szétnyúzom

amúgy mikor véstem a fürdő és WC tetejét akkor jöttem rá hogy az egy külön kis kocka a panelen belül
van alja oldala meg van külön teteje is 4cm vastag betonból
aztán van 4centi levegő és úgy jön a panel plafon
szóval a füdő-wc ajtó felett kivéstem a hézagot és vígan tudtam vezetni a kábelket csak utána vissza kellett falazni a rést
ezt sosem gondoltam volna hogy külön beraktak egy kockát a panelba

amivel viszont szívtam az az órától bejövő főkábel
vajszínben a fázis, kékben a nulla és pirosban a föld
aztán lakáson belül csak épp 10centit lóg be, visítva pont elég lesz az új elosztó dobozhoz bár ha 32A-t szeretnék úgyis cseréltetnem kell majd 10-es rézre mert ez vékonyabb alu kábel

ja ami még jó hír volt hogy írtam a Nívónak januárban szeretném ha jönnének ajtót mérni nekem
és már nem ingyenes a beépítés...
bruttó 12700 lett a beépítés :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87031) TeeJay


TeeJay
félisten

WC-t szét fogom bombázni
panel wc-ben a hátfal ezer éves lemez
azt kidobom és gipszkarton profilból megcsinálnám a vázat arra menne gipszkarton, mögé 5cm EPS vagy kőzetgyapot tábla majd még kitalálom mi a jobb

és vennem kellene WC tartályt meg WC csészét és közé öblítőcsövet is

na most felső tartályból Dömötör LUX és ECHO-M
a LUX felső tartálynál hogy működik a zsinóros húzó mert nem látok semmi kart ami kilógna belőle?
ECHO-M-ben van polisztirol bélés hogy csendes töltés legyen és ne párásodjon be a tartály mikor tölti?

csészéből hátsó kifolyású mélyöblítésű a javasolt? Alföldi?

illetve ha megvan a csésze meg az öblítő tartály
panelben közé lehet rakni ezt a csövet vagy ott is alkotni kell darabokból mindent?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87032) biker válasza TeeJay (#87030) üzenetére


biker
nagyúr

Nagyon sok panelben külön vizesblokk volt, egyben

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#87033) pjen válasza TeeJay (#87030) üzenetére


pjen
félisten

Lehet a vasat nem kéne elfurkálni. :)

(#87034) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Adott egy első emeleti panellakás, alatta fűtetlen helyiséggel, kiegyenlített betonpadlóval, és szeretnék rá lamináltat. A laminált része nem is kérdés, ami inkább, hogy mi menjen alá? Ahány helyen járok, ahány oldalt olvasok annyi féle megoldást találok.

A Diegoban például azt javasolták, a betonra csak a saját ISOFLOOR+ megoldásukat vigyem és más nem is kell, míg máshol az XPS lap, hőtükörfólia, párazáró és habszivacs kombó a tuti, de persze mindenhol más lerakási sorrendre esküdnek.

Mit javasolnátok?

Ui.: A lakás nem párásodik.

[ Szerkesztve ]

(#87035) w.miki


w.miki
veterán

Utólagos hőszigetelésről mi a véleményetek?
Mennyire hatékony? Van rá jó módszer?
Adott egy 40 éve épült társasház/sorház. Tégla, beton.
3 szintes: 1. garázs, pincék, 2. fsz., 3. emelet. Lépcsőházakként 4 lakás, oldalanként 2 garázs+pincék. A bejárat északi tájolású.
Nyilván kiásni, és alul felül körbeszigetelni már nem lehet.
A homlokzat: fsz. + emelet, 10 éve kapott utólagos szigetelést, 15(?) cm vastag hungarocell.
Az emeleti lakóknak ezzel jobb lett, de a földszintiek (200 légm3) nem éreztek nagy változást.
A kályha le lett cserélve radiátorokra, és gázfűtésre, egy 6kW-os turbós ionizációs mini kazán-ra.
Ezen kívül van még értelme szigetelésre költeni?
A pincék tetejét, a földszinti lakás alját (ahol lehet) gondolják még valamivel szigetelni, ha van értelme.
Vagy inkább költsék el gázra, azt az összeget, mert a pince plafon szigetelése nem sokat ér?
Esetleg más ötlet, a lakás szigetelésére, vagy a fűtésre?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#87036) YAS-dude válasza w.miki (#87035) üzenetére


YAS-dude
őstag

Ha amúgy hozzáférhető és nem nagy macera (plafon mentén futó gépészet vagy ilyesmi), akkor érdemes a pince felől is szigetelni.

(#87037) mezis válasza TeeJay (#87031) üzenetére


mezis
nagyúr

A sima Dömötör-nek gyenge a lehúzó mechanikája. Törik.

mezis

(#87038) macilaci78 válasza mezis (#87019) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kulcsszó a kapcsolt gerébtok. ;]
Viszont én nemes egyszerűséggel kijelentettem, hogy az ablak kinyitása egy rövid, folytonos mozdulatból áll, ami a kilincs 90°-kal történő elforgatását, majd az ablakszárny függőleges éle mentén történő 90°-os elforgatását jelenti. Egyszer egy ablakban felejtett ásványvizes flakonnal szemléltettem a gyakorlati megvalósítást.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87039) vwpolopg válasza mezis (#87037) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ezt cafolom. Nem rángatni kell hanem normálisan használni.

(#87040) TeeJay válasza mezis (#87037) üzenetére


TeeJay
félisten

Ezért érdekel a Dömötör Lux és Echo-M azok komolyabb tartályok

pjen ahol vasat fogtam ki ott abbahagytam, egyetlen helyen vitte csak el a Makita fej de ott is csak bele mart a szélébe, amúgy mindenhol jól kifogtam.

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87041) macilaci78 válasza TeeJay (#87031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

a LUX felső tartálynál hogy működik a zsinóros húzó mert nem látok semmi kart ami kilógna belőle? - ugyanezt a kérdést a gépész is feltette nekem azzal megspékelve, hogy ez nem felső szerelésű így.
Kérdeztem,
-Zsinór van a dobozban?
-Van.
-Akkor felső szerelésű. Papír van a dobozban?
-Van.
-Akkor nosza, nyisd ki, értelmezd!
Mire hazaértem, fel volt szerelve fejmagasság fölé a helyére, zsinórral.

Minden ott van a csomagban, ami kell a felszereléshez. A falra való rögzítéshez vegyél megfelelő tiplit (gipszkarton...)

A hangja nem zavar, általában feltölt, mire becsukom magam mögött az ajtót. A pára meg hol érdekel? belül csapódik ki.

Én lehet, 45°-os könyökökkel, PVC-csővel oldanám meg a bekötést.

Platós Alföldi, nekem alsó kifolyású van, mert ilyen volt a lakás.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87042) AxBattler válasza TeeJay (#87040) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor már miért nem Geverit? Abból is van húzós...
Estleg egy keskenyebb, gipszkarton falba építhető belső tartály?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#87043) macilaci78 válasza krisi047 (#87034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Teljesen mindegy, hideg lesz a padlód. Térfogattal lehet hőszigetelést elérni, aminek vastagsága van.
Nyúlj a zsebbe és vegyél klikkes parafa padlót. Sokkal kellemesebb a hőérzete, mint a lamináltnak, vagy akár a hagyományos fapadlónak.
A hőtükrös Isofloor csomagolásán ott a piktogram, hogy padlófűtésre ajánlott. Ha hőszigetelne, nem engedné át a hőt.

Félreértés ne essék, a parafa se lesz meleg, csak a hőérzet kellemesebb. Ritkább az anyag, nem tárolja annyira. Egy parafapadló kb 500 kg/m3, egy jobb minőségű laminált 900 kg/m3, egy silány is 700 kg/m3.

A parafából azért a klikkes, mert ugyanúgy rakod, mint a lamináltat, ugyanúgy HDF adja a középréteget a klikkel, felül kb 3 mm parafa van, alul kb 1,5 mm, csak egy párazáró kell alá.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87044) macilaci78 válasza AxBattler (#87042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akciósan csak tízszeresébe kerül a Dömötörnek, cserébe beépíteni macerásabb, utána meg nem férsz hozzá szerelni és szinte bármelyik alkatrészének árán a Dömötörből egész darabokat veszel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#87045) mezis válasza vwpolopg (#87039) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálam is van olyan, amelyik 25 éve rendben működik. Van két újabb keletű, azoknál már kellett cserélni.
Túlhúzni nem lehet, mert a tartály alátámaszt. Lehet, hogy van a használók között olyan, aki gyors rántással indítja, de lehetne izmosabbra is készíteni annak a kereszt tartónak a közepét. Most műanyag kábel kötegelővel próbálom izmosítani.
(Rokonoknál is tört. Genetika, ilyen rángatózók lennénk ? :F :DDD )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#87046) AxBattler válasza macilaci78 (#87044) üzenetére


AxBattler
félisten

No igen, nyilván költségesebb megoldás. És sima lehúzós tartályból Geberit?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#87047) Atomgeszi válasza macilaci78 (#87044) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ezt aláírom most, hogy kész lett a WC. Sőt nálam ugye emlékeztek hatalmas szopás volt, mind a vízórával, mind a lefolyóval, még elburkolni, még lecsempézni, még újra plombáltatni a vízórát, 4 napig WC nélkül lenni(nomád élet rulzz. ;] ).

A végeredmény jó viszont, és kellemes nagyon a perem nélküli fali wc. Tényleg kevesebbet kell takarítani, nem áll meg a szmötyi belül a perem alatt, a wc ülőke is lecsapódásmentes antibakteriális(bár ez tök mindegy, úgyis midnennap fertőtlenítem). A WC alatt is fel lehet mosni. Sokkal egyszerűbb kialakítású. De valóban 3-4x árba került a végére, mint egy sima lehúzós "pottyantós".. De, ha van patron és az ember rászánja szerintem érdemes. Mondjuk manapság mi nem kerül egy vagyonba?

(#87048) TeeJay válasza macilaci78 (#87041) üzenetére


TeeJay
félisten

Na de milyen kart húzol zsinórral a lux tartályban? Az nyomó gombos és nincs benne billenő kar ami kilógna...
A bélés azért jó mert ha párás a wc és lehúzod jóval hidegebb vízzel tölti és a tartály külsején lecsapódik a pára és csepeg.

Megnézem a pvc csöves megoldást is de akkor kell 4darab 45 fokos kanyar rá, illetve a tartályt gipszkarton profilhoz rögzítem lemez csavarral kb

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#87049) AxBattler


AxBattler
félisten

Festett ablak és beltéri ajtó csiszoláshoz, koca felhasználásra megfelel az alábbi összeállítás?
- a finomabb, keskenyebb részekhez, sarkokhoz Dremel Multi hengeres csiszolófeje;
- a nagyobb felületekhez pedig excentercsiszoló.

Vagy előbbi helyett inkább deltacsiszoló / rezgőcsiszoló?
Utóbbiból ezt a típust néztem, szerintetek okés? Bosch PEX 300 AE

Legelőször gondolom hőlégfúvó + spakli az, ami kellene...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#87050) AxBattler válasza AxBattler (#87049) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerk.: hőlégfúvóból elég lehet ez az alap változat?
Einhell TH-HA 2000/1

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.