Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77751) Met válasza sketchifun (#77750) üzenetére


Met
Topikgazda

Ilyen de azért előfúrt nem?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77752) sketchifun válasza Met (#77751) üzenetére


sketchifun
senior tag

Előfúrt persze, de se tipli se semmi.. Hajamat lerakom. Mindig tanul az ember valamit.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77753) AndrewBlase válasza sketchifun (#77750) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Tokrögzítő csavar

Miért mindig én???

(#77754) Chaser válasza macilaci78 (#77740) üzenetére


Chaser
titán

nekem céloztad és válaszoltam, de fentebbiek miatt ez más történet, szóval nem gond:)

fojtviki
klíma nekem is fórumos tagtól lett, illetve a cégétől, hát, hiába voltam ott - tüdőgyulladásom volt - amit lehetett elcsesztek ( : klíma-szűz voltam, tudta a nyavalya mire kell figyelni, viszont szó nélkül korrigálta a cég, már ez is nagy szó, és megint velük csináltatnám ha kellene

sketchifun
ilyennel raktuk be az ajtót, csak tömör téglához való verziósat, erről már régóta tudok, de előtte nem használtam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77755) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Volt ma nálam villanyszerelés (és valószínűleg tanulópénz fizetés), pontosabban elszállt 2 konnektorom és a biztosíték is, ezt kicserélték + kb. 2m vezetéket húztak be. Ez általában mennyibe kerül munkadíjjal együtt 2 emberre 1,5 órára?

Beszéltem másik szerelővel is, nála már a kiszállás is elég húzós lenne (9500), viszont konkrét árakat nem találok a neten, így érdekelne, hogy általában ezek mennyibe kerülnek?

Illetve nem ellenőriztem le az összes aljzatot / eszközt, így később derült ki, hogy a fél konyhában nincsen áram a konnektorokban ezek után - gondolom nem kötöttek vissza valamit - plusz a szerelt konnektorok sem simulnak vissza a csempére. Mivel nem feltétlen hívnám vissza az előző brigádot, így keresnék normális és megbízható villanyszerelőt, ahol nem a lehúzás a lényeg és legalább tudnak viszonylagos árat mondani néhány dologra előre, nem pedig a "majd a végén megmondom" típusú ajánlatot kapom, mert most nagyon bizalmatlan lettem.

Tudtok ezekben segíteni, hogy kicsit képbe kerüljek?

Ami munka lenne: le kellene ellenőrizni, hogy milyen munkát végeztek az elődök, jó lett-e a konnektor bekötés (működni működik), és a biztosítékos dobozt kellene leellenőrizni illetve megnézni, hogy tényleg minden be van-e kötve?

Néztem ELMÜ ajánlott szerelő oldalát is, de onnan sem feltétlenül választanék hirtelen, 1 óra alatt nem sikerült.

(#77756) ctrlaltdel13 válasza KrAt (#77728) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Ha jól vettem ki egy 4x5 alapterületű féltetőt akarsz?
Nem tudom mi az a leszúró tüske amit írsz,de én menetesszárra szoktam rakni.
Betonba luk 20-as beleragaszt 16-os menetesszár 2 komponansű ragasztóval( folyékony tipli).
Kb 20 centi ami kilógjon a betonból,arra rátekersz 2db anyát meg ráraksz egy fakötésű alátétet. Az oszlopba meg belefúrsz és ráhúzod.Így tudod szintezni is a magasságot+ nem rohad majd az alja mint a kengyelbe.
Keresztmetszet 12x12 gyalultva,így 11.2x11.2 a kész méret kb.
5 m oldalra 3 oszlop 4 karpánt.
A 4 méteres oldalt többféleképpen is meg lehet oldani,a lényeg hogy kereszt irányba is tartsa a kócerájt.
A szarufát is visszakellene támasztani,ugyanis 4 méter fesztáv nagy és meg fog hajlani. Ajánlott keresztmetszet 7,5x15.
Mai világba csapolással ne kínlódj, süllyesztettfejű szerkezeti csavar az oszlop és szelemen csat. + Szaru és szelemenhez.
Karpánthoz peremesfejű szerkezeti.

[ Szerkesztve ]

(#77757) #03969024


#03969024
törölt tag

Sziasztok!
Betonlépcső javításához tudnátok ajánlani valami jóféle javító anyagot? Picit sérült itt-ott az éle, illetve sarkot is kellene pótolni, egész kis darabokban. Ár nem számít, csak tartós legyen!
Köszönöm!
(Föccer, rád is számítok! :) )

(#77758) macilaci78 válasza #03969024 (#77757) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Latexes nívó, ha az ár nem számít. Egy zsák elégis.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77759) intensa_man válasza zoli03 (#77717) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm a választ!
Az, hogy nem ipari szintű a minősége, az nyilvánvaló. De nekem egy évben átlag 3x kell, és nem szeretnék 100e költeni, hogy aztán ott álljon a sufniban... Mernéd ajánlani ilyen szintű kihasználtságra?
A fél év alatt lett valami problémád vele?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77760) #03969024 válasza macilaci78 (#77758) üzenetére


#03969024
törölt tag

Van valami pontosabb elnevezés? Nívó néven aljzatkiegyenlítőt találtam...

(#77761) eszmilan válasza Pttypang (#77742) üzenetére


eszmilan
tag

Nekem ilyen csap van fent mosogatón 5 éve és eddig nem látszik, hogy valami baja lenne.

(#77762) hentes555


hentes555
senior tag

Üdv!

Ma este úgy gondoltam, hogy itt az albérletben megpróbálom beállítani az átfolyós vízmelegítőt, mert egyrészt gyenge a nyomás, másrészt elég nehéz beállítani a hőmérsékletet, mert még azonos csap állás esetén is változik, többnyire először forró, utána lejjebb hűl, majd megint melegebb, utána nagyjából beáll. Ez utóbbival nincs is akkora gond, gondolom a működési elve miatt is ilyen.
Na de ma megpróbáltam valamit kezdeni vele, fogtam a zuhanyfejet a kezemben, megnyitottam, elkezdtem az alsó gombot tekerni, nagyjából abban az állásban volt eddig, ahogy az a képen is látszik. Ahogy tekertem, egyre erősebb lett a nyomás, de valamivel hidegebb a víz. Felvettem maxra, ott a nyomás tökéletes, a hőmérsékletet pedig teljesen melegre nyitva pont jónak tűnt, mondom legalább nem kell annyit állítgatni, max melegre fordít aztán kész. Meg is fürödtem így, nem volt semmi gond, de ahogy végeztem és kiszálltam a kádból hallottam, mintha csepegne a víz valahol. Körbenéztem és a vízmelegítő aljából jött.. Csak akkor szűnt meg mikor visszatekertem az eredeti állasba.
A kérdésem az lenne, hogy ez normális dolog, hogy a gomb ilyen állásában folyamatosan csöpög belőle a víz? :U
A képen jelöltem nyíllal, hogy hova megy be a gomb tengelye, valamint bekarikáztam ahol lecsöppen a víz.



"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#77763) gerisz23 válasza #54715584 (#77755) üzenetére


gerisz23
őstag

Attól függ milyen volt a szerelvényed,a 300 Ft-os ártól felfele a csillagos ég is lehet.Vszleg más is elégett ott,vagy kitörtött menet közben íg dolgoztak.Hasra ütve 20ezer anyaggal,számla nélkül.
Hibát keresni nem egyszerű dolog,új kiépítésre könnyebb árat mondani.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77764) zoli03 válasza intensa_man (#77759) üzenetére


zoli03
őstag

Én többször is használom, mint évi 3x és nincs semmi gondja eddig. Olyat meg úgysem fog forgalmazni a Bauhaus, ami kettétörik alattad. Évi 3x használatra simán megveheted.

(#77765) föccer


föccer
nagyúr

Gáztervezésben és kivitelezésben járatos szakit szeretnék kérdezni.

Milyen ktg-ba várható egy budapesti családi házban lévő gázóra és a hozzá tartozó gázvezeték áttervezése, átépítése. Jelenleg kb 15 méter kerülnek megszüntetésre (ennek a 15 méternek a végén van az óra), a csövek ebontása és egy új szakasz kiépítése, 2 leállással kb 5-6 méter hosszon. Át kell helyezni egy gázkazánt, illetve valószínűleg egy új, kondenzációs kazánt kell beszerezni, beépíteni. Az épített kémény megszűntetésre kerülne és egy fali kivezetést kell kialakítani. A fűtendő rész 68 nm, 2,75 mbelmagasság, közepes szigeteltségi fok. (vélhetően nyílászáró csere lesz, illetve kap pár centi szigetelést a külső falazat. két irányból szomszéd házfala van, ott elvileg minimálisnak kell lennie a hőveszteségnek.

A fűtési rendszer további részét megcsinálom, azzal nincs baj. :)

Köszi, FG

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77766) Morris válasza föccer (#77765) üzenetére


Morris
veterán

A terveztetés 60 és 100k között lesz kb. (tavaly előtti árat figyelembe véve).
Nekem a gázóra levétele 11k volt, a visszarakás 7k. Nem tudom miért, ne kérdezzétek.
A gáz terv pedig 60k volt. De ez vidék.

Én szereléssel mindennel együtt olyan 2-300k-ra terveznék.

(#77767) macilaci78 válasza #03969024 (#77760) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Uzin NC 182

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77768) YAS-dude válasza föccer (#77765) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hasonló projekt futott/fut nálunk, gázóra áthelyezés tervvel mindennel 300k. Új kémény tetőjárdával tervvel mindennel 500k, új kazán 400k (kazán + munkadíj). Falon kívüli a kémény. Ütemezésben úgy néz ki, hogy jön a gázszerelő meg a kéményes, teszik a dolgukat, az új kéménybe lehet bekötni az új kazánt, majd a főkétüsz leokézza a kéményt, és a tőlük kapott nyilatkozatot csatolva a gáztervhez lehet indítani az óra áthelyezést. Legalábbis nálunk ez a sorrend.

[ Szerkesztve ]

(#77769) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Teremgarázsban szeretnék mért elektromos kiállást, mi ennek a módja?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77770) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
kérdés : ezzel a párkány dologgal mit lehet kezdeni?
[kép]

továbbá szerintetek minek vernek bele egy szöget a falba? [kép]

elore is koszonom a tippeket :)

(#77771) Met válasza bazsimano (#77770) üzenetére


Met
Topikgazda

Ezt a párkányt most raktál be? Mert az gáz, meg ha így átvetted az is:)
Lehet kapni párkány végzárót, alul meg kitöltöd valamivel, csemperagasztó, vakolat, ami éppen kéznél van. Gletteled és fested.

Gondolom a szöget kihúzáshoz nem volt szerszám, csak egy kalapács volt kéznél... :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77772) bazsimano válasza Met (#77771) üzenetére


bazsimano
őstag

meg epul a haz...lakas ...nem vettem at !
de majd szolok az epitesvezetonek hogy ezt oldjak meg...nekem sem tetszett azert is kerdeztem itt ra.

de a szoget azt nem kellene kiszedni onnan? nem fog gondot okozni?

[ Szerkesztve ]

(#77773) Met válasza bazsimano (#77772) üzenetére


Met
Topikgazda

Szedesd ki mert később festésnél ha kap egy kis nedvességet a festékből, átüthet a rozsda.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77774) föccer válasza YAS-dude (#77768) üzenetére


föccer
nagyúr

Köszi, ez jó támpont. :R

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77775) molnartibor válasza föccer (#77774) üzenetére


molnartibor
tag

Elműnél gázóra le/fel 60-80k pont két hete hívtam őket ház szigetelés miatt. Aztán mondták hogy bizonyos feltételekkel el lehet takarni a gázcsövet szóval nem ér nekem 300-400k-t a gázcső 15cm-el történő áthelyezése :D.

(#77776) Tanya- válasza molnartibor (#77775) üzenetére


Tanya-
tag

Ezeket a feltételeket elmondod? Ezen rugózok én is. akár privátban

(#77777) r.levente75 válasza bazsimano (#77770) üzenetére


r.levente75
addikt

Lehet hogy munka közben oda akasztották fel a rádiót. ;]

(#77778) molnartibor válasza Tanya- (#77776) üzenetére


molnartibor
tag

Az a lényeg h esetleges szivárgás ne okozzon gondot, szólval:

- a szigetelő lapokat a cső melett végig kell ragasztani hogy a gáz ne szivároghasson be,
- csapoknál szerelőnyilást kell hagyni
- mindenhol ahol a cső toldva van akár heggesztve akár csavarozva préselve stb a szigetelésen keresztül csinálni kell lyukat neki hogy ki tudjon szellőzni,
- egyenes szakaszoknál 1-1,5 méterenként szintén kell lyuk a szellőzés miatt.

Nálunk is ezért lesz így mert nyílt égésterű a kazán meg van párelszivő stb és reteszelni meg minden baromságot kéne csinálni az újraengedélyeztetéshez. Hiába vannak olyan nyomásviszonyok hogy nem tud visszajönni égéstermék (gyakorlatilag a padláson van a kazán) és ahol be tud menni levegő a légtérbe az is van vagy 400m3. Alsó hangon mondta a gázos faszi lenen 300k+

(#77780) KrAt válasza molnartibor (#77775) üzenetére


KrAt
veterán

Én úgy csináltattam, és burkolták el, hogy méterenként van egy-egy szellőző pogácsa. Amikor jöttek gáz-műszakit csinálni, azt mondták, így tökéletes.

(#77781) molnartibor válasza KrAt (#77780) üzenetére


molnartibor
tag

Mekkora a kiszellőző lyuk?

(#77782) KrAt válasza molnartibor (#77781) üzenetére


KrAt
veterán

Most pontosan nem tudom, olyan 50mm-es lehet.. :)

(#77783) sketchifun válasza macilaci78 (#77769) üzenetére


sketchifun
senior tag

A közelben van villany?

Mire használnád? Porszívóznád a kocsit, vagy elektromos autót töltenél?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77784) macilaci78 válasza sketchifun (#77783) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Világítás, meg ilyenek vannak. Porszívó, akkutöltő, világítás, esetleg elektromos kapu, kis barkács. 1x16 A untig elég.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77785) Chaser válasza macilaci78 (#77769) üzenetére


Chaser
titán

Regisztralt villanyasz fogja megmondani, ha a haz tulajdona a mostani kozos kepviselotol biztos kell beleegyezes, aztan egy merohely, holnap beszelek a mesterrel es megkerdem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77786) macilaci78 válasza Chaser (#77785) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ennyire nem egyszerű a történet. Egyrészt nem saját tulajdon, hanem bérlemény, másrészt hallomásból úgy tudom, hogy papíron azok nem is garázshelyek, hanem 1 m2-es tárolókhoz vannak hozzárendelve és a tároló az ingatlan, nem a parkoló.

Viszont egyszerű garázshely, amelyiket nem szegélyezi fal, annak legalább az egyik sarkában van egy tartóoszlop kb 30-40 cm oldallal. Erre már elfér egy szabványos mérőhely, alatta pedig zárt FK tábla egy Fi-relével, kismegszakítóval és egy konnektorral.
Ja, tűzszakaszhatár is van ebben az univerzumban. :D

Opció lehet 1×16 A helyett 3×25 A, van itt a tulajnak egy nagy teljesítményű fogyasztója, ami födémáttöréssel kapja az áramot fittyet hányva a tűzvédelmi szabályokra. Előbb volt a bekötés, mint a szabályozás.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77787) Chaser válasza macilaci78 (#77786) üzenetére


Chaser
titán

annyival bonyolódik, hogy a tulaj beleegyezése kell, v neki kell intézni a bürokráciát
ha van hrsz-ed vagy pontos címed ügyfélkapun ingyen le tudod kérdezni a földhivatalnál az adatait
a kivitelezést a villanyász bácsi tudja megmondani pontosan mi a menete
az biztos h olcsó nem lesz, ha csak mérőhely kialakítás és semmi extra anyaggal 100e körül, fk tábla és fi relé sztem abba már nem is fér bele

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77788) intensa_man válasza zoli03 (#77764) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm!

(#77789) Bacusuz válasza #03969024 (#77760) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kültér vagy beltér?
Ezek a javító habarcsok beltériek.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#77790) Ļantos


Ļantos
aktív tag

Sziasztok.

Adott egy aszfaltréteggel burkolt udvar, ami helyenként egyenetlen, ezt szeretném rendbetenni. Alatta beton van, nem dolgozta el az előző tulajdonos mestere az aszfaltot, zavar.

A felszedése nélkül véleményetek szerint mi lenne a legjobb megoldás?

Újraaszfaltoztatni immár normálisan, vagy vékony térkő vékony sóderágyba rárakva? 15 cm-es vastagabb réteget nem szeretnék rárakatni. Az újraaszfaltozástól ódzkodom, nem túl esztétikus. Felszedni rengeteg munka lenne, csak a betonnal együtt jönne ki.

(#77791) föccer válasza Ļantos (#77790) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy képet rakj fel róla, úgy egyszerűbb lesz. :)

Térkő okés, rábetonozni nem betonoznék. Ami még játszhat, hogy visszolvasztani a rossz részeken és elegyengetni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77792) PETEE78 válasza fojtviki (#77582) üzenetére


PETEE78
senior tag

Lehet még olvasod a hozzászólásom...

Vicces, mi most csináltattuk a burkolóval: 75m2 burkolást, ebből 15m2 terasz. A fürőnk 6m2 2 méter magasan körbe a falon csempézve. Basszus ugyan ilyen lapokkal (csak van benne egy plusz dekor csík) és ugyan ilyen fürdőszoba bútorral :DDD , kád beépítéssel.
Lényeg nekünk 475e volt a burkolás munkadíja.

Szóval ebben nekünk benne van még a konyha, kamra, átjáró, előszoba, terasz kövezése és 3 kisszoba+nagyszoba laminált lerakása. A laminálthoz burkolatváltók, kövekhez csemperagasztó,fugázó anyag, szilikon benne voltak a munkadíjba.

Szóval a 300e csak a fürdőre hát... szerintem is enyhén szólva túl volt árazva.

You are being revived

(#77793) Chaser válasza PETEE78 (#77792) üzenetére


Chaser
titán

Zuhanyzot is a burkolo epitette?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77794) PETEE78 válasza Chaser (#77793) üzenetére


PETEE78
senior tag

Kád beépítés volt, zuhanyzó nincsen. De mint írtam elég sok más egyéb viszont benne van.

You are being revived

(#77795) fojtviki válasza PETEE78 (#77792) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Persze, hogy olvasom, jo otleteket lehet itt talalni. Szerintunk is sok volt, ezert lett igy megoldva:)

(#77796) Ļantos válasza föccer (#77791) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Helyenként kilátszik a beton ahol vékonyan rakták rá az aszfaltot. Azt szeretném, hogy egységesen nézzen ki, valószínű a melegítés meg a foldozás esztétikailag nem lenne a legjobb. A térkő viszont magasítaná, amitől megint félek. Van ez a vékony kő ami harmada vagy fele a normál méretnek vastagságban. Annak a teherbírását nem tudom hosszú távon milyen lenne, mert 2 t-s autóval is rá szoktam menni.

[kép]

[kép]

(#77797) föccer válasza Ļantos (#77796) üzenetére


föccer
nagyúr

Finom ágyazóhabarcsa rakd a vékonyított térkövet, nem lesz vele baj. Ágyazóhabarcshoz homok, meg kevés cement kell, kevés vízzel. Keversz egy mischungot és abba rakd a térköveket. Jobb lenne, ha fel lenne szedve az aszfalt, mert 1-2 év alatt fel fog táskásodni. :(

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77798) Ļantos válasza föccer (#77797) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Köszi. Az aszfalt már vagy tíz éves, birja viszonylag, csak csúnyácska.

(#77799) RexpecT


RexpecT
addikt

Üdv!

Ezen a képen ha jól látom egy átfolyós rendszerű gáz vízmelegítő van. De mi a másik doboz?
Átalakítás esetén ha jól sejtem egy villanybojler csere jobb választás. Gázvezeték szakasz megszűntetésének milyen költsége van? Ha jól tudom erre is kell engedély.

Szerintetek nagyságrendileg mennyibe kerülhet megcserélni egy konyhát és egy fürdőszobát? Jelenlegi elrendezés, a vizes kiállások ugyanazon a falon vannak, csak a másik oldalon. Ahhoz képest érdekelne a plusz költség, mintha mindkettőt felújítaná az ember, de nem cserélné meg a két helyiséget.

[ Szerkesztve ]

(#77800) Met válasza RexpecT (#77799) üzenetére


Met
Topikgazda

A másik doboz gázos fali melegítő.
Ezt korszerűsíteni egy kombi cirkóval lehetne ami adja a meleg vizet és a fűtést is. Szobákba konvektor van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.