Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#114001) daninet válasza csubuka (#114000) üzenetére


daninet
veterán

kopogó hangokat csillapít de nyilván egy úsztatott aljzattal nem összevethető a hatásfoka

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#114002) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok! Telepítve lesz nálam elektromos kapunyitó. Ennek a rendszernek van egy biztonsági része, a fotocellás érzékelők, amelyek mindkét oszlopon el lesznek helyezve. Ezek az értékelők egyenárammal dolgoznak, 12V vagy 24V, van itthon tömör réz UTP kábel, ez is jó lehet a bekötéséhez védőcsőben? Csak mert a kameráknak is átviszi a 48V-os tápfeszültséget.

[ Szerkesztve ]

(#114003) csubuka válasza daninet (#114001) üzenetére


csubuka
addikt

Köszönöm a választ!

Azt gondolom, persze, de azért valamit csak csinál ahogy írod is. Csak azon agyalok, hogy a szülők családi házának tetőtéri padlóját hogy kéne megoldani. Gyakorlatilag ha lent volnának, nagyon úgysem lenne fent aktivitás, szóval kissé luxusnak érezném az AT-L berakását a rétegrendbe ilyen esetben. Nem egy nagy összeg persze, csak munka van vele pluszban és lehet felesleges.

Gyakorlatilag 15cm-ert kell emelni a padlón fent, szóval nagyszilárdságú lábazati XPS+2*15mm nútos OSB egymáshoz csavarozva volna a megoldás erre. Bár az XPS nem igazán csillapít lépéshangot szerintem, tehát összesen ilyen esetben csak a laminált alátét szolgálná a lépéshang csillapítást. Persze ilyen családi házba lehet elég az is.

(#114004) inf3rno válasza A Zéé (#113999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt hiszem vannak olyan automaták az EKR-es kamerarendszer mellé, amik a súlyt is mérik amikor áthalad, úgyhogy nem csodálkozom. Lehet, hogy a 2km-es szakaszra pont beesett volna neki egy mérő, bár kétlem.

Buliban hasznos! =]

(#114005) Blackmate válasza Pörp (#114002) üzenetére


Blackmate
senior tag

Teljesen jó az UTP a fotocellákhoz, nálam is ezzel van megoldva.

Apropó fotocella: így télen eléggé alacsonyan van a nap délutánonként és annyira belesüt a fotocella érzékelőjébe, hogy teljesen elvakítja. Ilyenkor pont azt a hatást éri el, mintha valami a két cella közé állna, így letiltja a kapukat.

Van erre valami jó megoldás? Eddig papírból hajlítottam ilyen napellenző szerűséget a napsütötte szenzor köré és kézzel odafogtam úgy, hogy azért rálásson a másik oldali érzékelőre. Valami szofisztikáltabb és tartósabb ötlet jól jönne :B

(#114006) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
elore gyártott kapukkal valakinek van tapasztalata?
egy 300cm szeles kétszárnyú kapu és egy 110cm szeles székelykapura lenne szükségem. Eddig egy 700e Ft-os árat kaptam rá ami egyedi gyartas lenne.
Obi-ban láttam a polargos markát, és képek alapján szimpatikus. Esetleg más gyártó akit ismertek és bevált?

(#114007) Atomgeszi válasza runner 125 (#113995) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az utcafronti kerítéshez csak a kis mixer jött.. Az asszem 6 m3 volt. A maradékot úgy keverték ki.
De majd holnap felhívom a betonosokat, hogy mi az amit ki tudnak hozni.

(#114008) rii


rii
nagyúr

sziasztok

kellene vennem csavarokat jövőhéten

nem tudjátok hogy az ilyen jellegű boltok akkor most zárva kell hogy legyenek?
esetleg futár vagy MPL csomagszállítás lesz?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#114009) MittuDomain_ válasza rii (#114008) üzenetére


MittuDomain_
őstag

nyitva minden tüzép, barkács, stb.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#114010) tothjozsi96 válasza rii (#114008) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Barkácsáruház nyitva lehet, én úgy tudom.

(#114011) macilaci78 válasza csubuka (#114000) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az alsó szomszéd szerkezeti zajt hall, a hangcsillapító alátét pedig a felületen képződő lépéshangot hivatott csillapítani, amit a szomszéd szoból hallani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#114012) rii válasza tothjozsi96 (#114010) üzenetére


rii
nagyúr

az jó, köszönöm
.-)
élelmiszerbolt végülis ... úgy kell most a csavar mint egy falat kenyér

MittuDomain_:
tüzép is? .-D
dőőőzs .-)
köszönöm!

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#114013) icecave


icecave
nagyúr

Sziasztok!

Van az elbérletben egy 3 éves Ariston Vellis EVO 50 EU bojler. Erre keresek szakembert, aki a vízkőtelenítést elvégezné, mert már lehet látni a villanszámlán, hogy emelkedik, valamint a melegvíz is jóval hamarabb fogy ki belőle. A helyszín a III. kerület Kolosi környéke lenne.
Egy bibi van, ami miatt kb. minden szerelő azt mondja, hogy ő nem vállalja, hogy egy kis szerkényben van fent, vagyis leengedés után le kell onnan venni a bojlert, majd visszarakni (bár üresen nem nehéz maga a bojler, de ezt úgyis tudja, aki ért hozzá). Létám van.
Esetleg van valami ajánlás?
Köszönöm előre is.

(#114014) csubuka válasza macilaci78 (#114011) üzenetére


csubuka
addikt

Köszi a választ!

Magyarul akkor a beton födémre célszerű volna 2cm AT-L vagy egyenértékű termékkel indítani mégiscsak a rétegrendet nem? Aztán arra akár az XPS rétegek mehetnének...

(#114015) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Ilyesmi [link] fali kürtős páraelszívót szeretnék, viszont az a bajom hogy a gép háta mögé nem tudom elvezetni a csövét hanem a géppel szembe állva jobbra tudnám, viszont nagyon kevéshez van normális leírás, nem tudom melyik tud ilyet. Aki látott már több ilyet, meg lehet valahogy oldani ezt? Akár vágok egy kört oldal irányba is a csőnek azt meg eltakarom valamivel. Mert ha sehigy se kivitelezhető akkor keresnem kell más fajtát. Sima laposat nem akarok :/ köszi :R
[kép] valahogy így kellene

[ Szerkesztve ]

(#114016) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Klíma csövezés hornyának a glettelése hogyan célszerű?

(#114017) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#114016) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azt előbb vissza kellene vakolni, onnantól meg ugyan úgy kell glettelni mint bármi mást.
Nem? :U

(#114018) runner 125 válasza Atomgeszi (#114016) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért ha vakolat nem is megy rá, legalább csempregasztóval vagy valamivel töltsd ki a rés nagyját, illetve én hálóznám is, mert nagy az esély h megreped.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114019) lemmy71 válasza Atomgeszi (#114016) üzenetére


lemmy71
őstag

A csövek belsőrészénél ahol nem férsz hozzá fújd ki ragasztóhabbal (mehet oda a styro amit a kerítésre vettél), kívül meg duocontactot használj, az bírja ha vastagon is húzod, a csemperagasztó vastagon megreped ;)

(#114020) M3oH


M3oH
addikt

Sziasztok! Panel falra, gipszkartontábla rögzítésére Mester erőmester ragasztó mennyire alkalmas? 120kg/nmt bír elvileg, súlyt röhögve meg kell tartania. Köszi

(#114021) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Ez egy már vakolt, telibe glettelt, festett fal lesz megvágva..
Styro sajnos elvitték, mert az ő kinyomo pisztolyukkal lett használva. Max purhabot tudnék a résbe. :F Az még van. Azt hittem, hogy elég a glett és arra háló vagy papír. Mindig meglepődök :DDD

(#114022) lemmy71 válasza Atomgeszi (#114021) üzenetére


lemmy71
őstag

Gipsz és homok keveréke is jó ha nincs más, csak előtte be kell csapkodni vízzel a hornyot hogy ne rántsa ki az anyagból a vizet, mert különben megreped.

(#114023) Atomgeszi válasza lemmy71 (#114022) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát igazából, ami nagyon sok van az finobello. :F

(#114024) fogtunder válasza Atomgeszi (#114021) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Hogy mi? Ha az övék a pisztoly akkor elviszik a maradékot? WTF?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114025) daninet válasza M3oH (#114020) üzenetére


daninet
veterán

Én csemperagasztóval raknám. CM16
Olcsóbb és fogja a betont is papírt is mint a bolond.

Egy portalanító alapozóréteget azért felvinnék a falra ragasztás előtt.
Nálam az összes ablakkáva így lett megcsinálva (csemperagasztó/gipszkarton) és elég penge.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#114026) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#114021) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Attól még ugyan úgy vissza kell vakolni, ekkora lyukat elglettelni nem lehet.
Szerintem gipsz alapú vakolóhabarcs + háló és az biztosan nem reped ki.
Például a Baumit UnoRed jó lehet.

Pár napja vakoltam vissza villanyszerelési hornyot, azért elég mély volt maga a horony, 4-5 centi simán volt és jó szélesen, én UniPutz-al vakoltam vissza, behálóztam és nem is repedt ki, több rétegben vittem fel az anyagot, de nem vártam vele napokat mint ahogy a gyártó írja.

(#114027) Atomgeszi válasza fogtunder (#114024) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát nekem sajnos nincs kinyomópisztolyom, mert mindig flakonost vettem, ha kellett.
Igen, múltkor kerestem, mert itt maradt a kazánban, és elvitték. Jó, nem volt benne sok, de akkor is.

(#114028) Atomgeszi válasza tothjozsi96 (#114026) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Értem. Tehát az egész mélyedést szintbe kell hozni vakolóhabarccsal.

És a végén kell esetleg glett + háló?

Kár, hogy ezekből a cuccokból csak 20 kiló felett lehet venni. Egy javításhoz feleslegesnek érzem megvenni a nagy zsákot. Nem is az ár miatt, mert nem jön ki sokra. De utána vagy kidobom, vagy kerülgetem, mert évekig nem kell.

Gondolhatnának hobbistákra is. :D

(#114029) M3oH válasza daninet (#114025) üzenetére


M3oH
addikt

Tudom, hogy az lenne az igazi, de elég szűk a hely, szó szerint minden milliméter számít bizonyos helyeken. Burkolat ragasztó sztem vastagabban terül el, mint a Mester. Ár annyira nem tényező, ~ 10nm az egész.

(#114030) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#114028) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szerintem vakolóhabarcs jó ha van otthon, nekem legalábbis többször volt már rá szükségem. Bár hogyha teljes mértékben kész a házad, akkor elhiszem hogy nincs rá szükség. Igen, szintbe kell hozni. Nem tudom mennyire mély a horony de hogyha két rétegben fel lehet vinni az anyagot akkor az első réteget feldobálod abba belefekteted a hálót, áthúzod egy kisebb spaklival hogy beleüljön a habarcsba, vársz mondjuk egy 1-1,5 órát hogy valamennyire húzzon meg az anyag és a második réteget is felviszed amit szépen elsimítasz.

Én ilyenkor is szoktam várni 1-1,5 órát hogy valamennyire húzzon meg az anyag és egy kisebb XPS darabbal átszoktam simítani hogy ne álljon el a fal síkjától a bevakolt rész.

A végeredmény szerintem elfogadható de mégse kell fizetned 10-20 ezer forintot egy kőművesnek, legalábbis én már jártam így, egy délelőttre elkért 20 ezret. :)

[ Szerkesztve ]

(#114031) daninet válasza M3oH (#114029) üzenetére


daninet
veterán

akkor legyen az. Működni fog. jól tisztítsátok le a falat előtte és nyomjatok rá egy portalanító alapozót ami porózus szerkezetekre való, pl.: [link]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#114032) fogtunder válasza Atomgeszi (#114027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Kb 1500 Ft egy egyszerűbb darab, én vettem magamnak, mert néha kell

I hate morning people. And mornings. And People.

(#114033) M3oH válasza daninet (#114031) üzenetére


M3oH
addikt

Köszi szépen a segítséget. :R

(#114034) lemmy71 válasza Atomgeszi (#114028) üzenetére


lemmy71
őstag

Homok + gipsz 5/4 arányban, lényeg hogy előtte virágpermetezővel vagy valamivel vizezd be a falat. Gyorsan dolgozz keveset keverj mert rád köt, ahogy kezd száradni spaknival tükör simára lehet kaparni, utána elég egyszer glettelni még háló sem kell.

(#114035) anorche1


anorche1
őstag

Sziasztok!
Miskolcon par eve egy ismerosom felujitotta a panel lakasat. Januarban megcsinaltak neki azt, amire en nem talalok embert:
furdoszobaban, a 2iranyu melegvizes futescsovet elfagyasztani, (nem azt, ami fuggolegesen megy az alattam/folottem levo lakasba, hanem ami abbol vizszintesen leagazik a kadhoz),elvagni, csapot belerakni, majd torulkozo szaritott felszerelni, bekotni, majd a csapot megnyitni.
Tudtok ajanlani valakit, aki ezt elvallalja? A miskolci gepesz sajnos nem jon fel, ajanlani pesten nem tudott senkit, de biztos benne, hogy itt is sokan csinaljak, nem egy komoly dolog.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#114036) szotyika77 válasza runner 125 (#113994) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Köszi szépen, szuper lesz! :) :R

(#114037) szotyika77 válasza mezis (#113998) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Hozzáférek kívülről is, csak egy előszobai komódról van szó, melynek azaz oldala pont látszik amit javítani kell, így az átmenőcsavar nem jöhet szóba. Marad a gyufaszál és faragasztó. :)

(#114038) Bacusuz


Bacusuz
őstag

sziasztok
szerintetek a képen látható cső mire szolgálhat?
társasházi lakás földszint, ablak alatt. Itt épp felújítás zajlik, fűtéskorszerűsítés, konvektorokat leszerelték.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#114039) Met válasza Bacusuz (#114038) üzenetére


Met
Topikgazda

Konvektor?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#114040) Bacusuz válasza Met (#114039) üzenetére


Bacusuz
őstag

Kazán nem lehet ez?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#114041) inf3rno válasza Met (#114039) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is arra tippelnék, állítólag az újaknak már ilyen vékony cső is elég.

Buliban hasznos! =]

(#114042) Met válasza Bacusuz (#114040) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem a füstcső nem lehet alacsonyabban mint a kazán, hacsak nem a pincében van most:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#114043) Gergőke88 válasza Gergőke88 (#114006) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sziasztok,
kapu témában bárki bármi hasznosat? :)

(#114044) Exodion válasza anorche1 (#114035) üzenetére


Exodion
aktív tag

A panelek futesi rendszere osztatlan kozos tulajdon reszet kepezi. Ha tavhorol van szo, - mert vagy sem - a hoszolgaltatonal kell bejelenteni az igenyt akik kozos kepviseloi hozzajarulas utan tudnak ajanlani szakembert aki megcsinalja.

Ha hazkozponti akkor passz, olyanba meg nem laktam.

[ Szerkesztve ]

(#114045) A Zéé válasza Met (#114042) üzenetére


A Zéé
addikt

létezik parapetes kazán is :K

Just a simple Lineman...

(#114046) anorche1 válasza Exodion (#114044) üzenetére


anorche1
őstag

Tavhorol van szo, de ugy nez ki talaltam ra embert.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#114047) Exodion válasza anorche1 (#114046) üzenetére


Exodion
aktív tag

Amennyire tudom ebbol papirforma szerint a tavhot nem hagyhatod ki. Van a rendszerben cirka 6bar nyomas, ha barmi balul sul ki ugyis le kell engedni a vizet a rendszerbol, akkor valaki (nyugdijas) ugyis azonnal ugrik es mar veszi is a telefont, kijonnek a tavhotol, miert volt leengedve, ki engedte le, miert engedte le stb.
Tavhonel az extra radiatorok az alapdij emeleset vonjak maguk utan, amihez kozgyules kell - ami jelen esetben nem kivitelezheto - 50%+1fo hozzajarulasaval (ezt nem szoktak elfogadni mert miert fizetne tobbet 15Ft-al). Ha kiderul, jobb esetben csak visszaallitatjak veled az eredeti allapotot, rosszabb esetben ugye bejon a kepbe a kozos kepviselo mert a hozzajarulasa nelkul eszkozoltel modositas osztatlan kozos tulajdonon stb stb stb.

(#114048) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok!
Saroktelkem van, emiatt nagyon hosszú a kerítés. 50m körül van, zsalukőből épült, 100m2 felületről van szó. Addig biztos, hogy alapozó után XPS lap, az hálózva glettelve nikecell ragasztóval. Gondolkodtam ugyanolyan lábazati vakolatban, mint ami a házon van, de elég szép összegek repkednek mind anyag mind vakolás árakban. Alternatívaként szerintetek sima betonfesték mennyire lenne jó? Hogy mutatna a glettelt felületen?

(#114049) runner 125 válasza Pörp (#114048) üzenetére


runner 125
nagyúr

Szarul. :) Az összes egyenetlenséget kimutatná.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#114050) Pörp válasza runner 125 (#114049) üzenetére


Pörp
senior tag

Akkor ez csak vakolattal jó igaz?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.