Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#78351) Egon


Egon
nagyúr

Ablakost senki sem tud ajánlani?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78352) Morris válasza ecaddsell (#78350) üzenetére


Morris
veterán

De, az. Rakás szar.
Tavaly nem kellett fúrnom. A sima önmetsző csavar is belement. Persze, nem olyan könnyen. De most még az sem viszi.

[ Szerkesztve ]

(#78353) Chaser válasza Egon (#78351) üzenetére


Chaser
titán

Danubius ablakot mondanam, munkat meg bem lattam toluk, de a telefonos/mailes ufsz es a felmeres eleg meggyozo, a tulaj mer fel, latszik rajta ert hozza, 15 ev gart adnak ha ok telepitenek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78354) Egon válasza Chaser (#78353) üzenetére


Egon
nagyúr

Thx, megnézem.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#78355) csemberlen válasza Morris (#78352) üzenetére


csemberlen
őstag

Szerintem a gyári hosszirányú hegesztésnél próbálsz fúrni. Kis fordulattal erős nyomással ( átmérő függvényében) kell a vasat fúrni.
Én sárga fúrókkal csont elvagyok.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#78356) Morris válasza csemberlen (#78355) üzenetére


Morris
veterán

Nem, mert a korábban befúrt csavar fölött próbáltam fúrni. Szerintem a fúrószárral lesz itt a gond

(#78357) macilaci78 válasza Morris (#78356) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És ez több napos akkut probléma, aminek megoldására azóta sem vettél másik fúrószárat? :U

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78358) DonThomasino válasza dh66e (#78349) üzenetére


DonThomasino
veterán

Van vmi oldószere?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#78359) pjen válasza Morris (#78356) üzenetére


pjen
félisten

Vegyél kobaltos fúrót,nem olcsó+ ürgeölő szprét és fúrd ki.

(#78360) mezis válasza Morris (#78356) üzenetére


mezis
nagyúr

Talán meg kellene élezned a fúródat.
Ha 6-os lyukat szeretnél, előbb 2,5 - 3 mm-essel fúrj.

mezis

(#78361) mezis válasza mezis (#78360) üzenetére


mezis
nagyúr

A link talán így jobb lesz: [link]

mezis

(#78362) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Mit javasoltok gardrób szekrényben lévő műanyag bigyó erős rögzítésére?
:)
Konkrétan erről lenne szó: [kép]

Ez ugye egy csap, ami a ruha tartó rudat tartja, és két kis csappal idomul be a gardrób falába. Az hogy miért kezdett el ez most önálló életet élni egy kb. fél éves szekrényben most kevésbé izgat.
Inkább az, hogy betudom-e ragasztani oda, vagy mivel tudom erősen rögzíteni. Elég nagy súlyt tart. Kijönni nem nagyon tud, de nem várnám meg, amíg ez kiderül.

(#78363) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#78362) üzenetére


ro_bert17
őstag

Még annyit, hogy ilyennel próbálkoztam: [link]

De szerintem ez hajzselének is kevés.

(#78364) zoli03 válasza pjen (#78359) üzenetére


zoli03
őstag

Kb 500 Ft egy 6-os kobaltos fúró. Én egyáltalán nem mondanám drágának, főleg amennyi idegeskedést és időt megspórolhat vele az ember.

(#78365) Ferike81 válasza ro_bert17 (#78362) üzenetére


Ferike81
senior tag

Vagy kiveszed a rudat és ott behajtasz egy bútorlapcsavart, vagy beragasztod FBS-sel. Bár ezek a műanyag tartók nem valami strapabíróak. Vegyél inkább ugyanilyen tartót fémből és azt fogasd oda bútorlapcsavarral. Pár mm-rel rövidebb legyen a csavar mint a bútorlap és a tartó vastagsága, nehogy a másik oldalon kiszakítsa a bútorlapot.

(#78360) mezis

Ha 6-os lyukat szeretnél, előbb 2,5 - 3 mm-essel fúrj.

6-os lyukat előfúrni? :F Ha nincs normális hatos fúróhegye akkor gondolod lesz hármas? Egy hármast kifúrni kemény anyagba jó hegy kell, mert az aztán törik mint a ropi kisebb erőltetésnél is. Venni kell normális hatost és csókolom. Az jó lesz a vastagabb furatokhoz is előfúrni.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#78366) Chaser válasza Ferike81 (#78365) üzenetére


Chaser
titán

En se ertem minek egy 6-ost elofurni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78367) macilaci78 válasza ro_bert17 (#78362) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vegyél felfúrósat, vagy valami masszívabbat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78368) pjen válasza zoli03 (#78364) üzenetére


pjen
félisten

én 900ft ért vettem :W

(#78369) ecaddsell válasza csemberlen (#78355) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Én sárga fúrókkal csont elvagyok.

Nyilván itt is több minőségi szint van, meg az se mindegy mit fúrsz vele és mennyit.

A fűszerboltos meg barkácskategóriás cuccoknál valami nagyon vékony réteget lehelnek rá kérdéses minőségben, csak, hogy ráírassák, hogy "titán bevonatos".
Ennél sokkal biztosabb (kevésbé lehet melléfogni) az 5%-os kobaltos cucc (persze már itt is feltalálták a bevonatost is) és még mindig megfizethető. Ha kell az simán élezhető, nem úgy mint a bevonatos.

(#78370) Morris válasza macilaci78 (#78357) üzenetére


Morris
veterán

Nem. A minap láttam meg, hogy 2 kis önmetsző csavar eltört és elállt a léc. Tegnap előtt megpróbáltam kifúrni a lyukat egy másik, erősebb csavarnak, de akkor nem jött össze.
Tegnap meg dolgoztam egész nap és nem volt időm elugrani boltba.
Most viszont vettem Bosch HSS-CO 5-ös és 6-os szárat. Holnap ha lesz időm megnézem mit tudnak. + vettem egy flakon üregelő sprayt is.

(#78371) pjen válasza Morris (#78370) üzenetére


pjen
félisten

Az üregelőt ne sajnáld,sokkal tovább jó marad a fúró. :)

(#78372) fokukac válasza eszmilan (#78055) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszi szépen :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#78373) Morris válasza pjen (#78371) üzenetére


Morris
veterán

Okés

(#78374) dh66e válasza DonThomasino (#78358) üzenetére


dh66e
veterán

Van gyári purhab tisztitó,de ha van otthon kakkbenzin vagy nitrohigító azoknak is le kell szednie.

(#78375) macilaci78 válasza dh66e (#78374) üzenetére


macilaci78
nagyúr

És a bútorlapon mennyire fog meglátszani?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78376) dh66e válasza ro_bert17 (#78362) üzenetére


dh66e
veterán

Dobd ki azt a szemetet a francaba és ahogy ajánlották barkácsboltban vegyél fém tartókat és azt rakg fel.

(#78377) Met válasza ro_bert17 (#78362) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem nyeklik nyaklin a szekrény?
Amiért még kimozdulhat hogy rövid a rúd.
De a két ki csak között fúrsz rá egy kis lukat és hozzácsavarozod a bútorlaphoz.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#78378) macilaci78 válasza Met (#78377) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fúr egy lukat, majd reisserrel odahúzza, az meg szétfeszíti. Megelőzheti ezt, ha kúpolja a furatot, de az még egy szerszám. Vagy vesz D-fejű csavart.

Természetesen nyaklik a szekrény, vagy hasa van a 16-os bútorlapnak, vagy a hátfal lazult ki, áll több darabból, vagy a rúd eleve rövidebb pár mm-rel, mint kéne, így könnyebb illeszteni.

dh66e: jó oda a komolyabb műanyag is, amit linkeltem. Csak Anyámnál törik, ahol egy 90 centis szekrényben van 30 vállfa, kabátokkal, öltönyökkel, zakó alatt 2 nadrággal, egy mellénnyel... Kb 45 kg ruha rajta. Vettem neki bükkből egy vastagabb kivitelt vagy 300 Ft-ért, majd felrakom, ha megunja, hogy évente törik a műanyag.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78379) realist


realist
őstag

Egy loggia régi járólapjára szeretnék valamilyen egyszerű, de modern felújítást.
Leginkább WPC lapokra gondolok. Nem olyanra amit talpfákra kell szegelni, hanem összetapintható négyzetekre (30*30 cm vagy hasonló). Kb. 115*314 cm a terület amit le szeretnék fedni.

Van valakinek tapasztalata ezzel a megoldással ill. a méretre vágásukkal?

Tudtok olyan helyet ajánlani ahol relatív jó áron belehet szerezni?

kösz!

(#78380) dh66e válasza macilaci78 (#78375) üzenetére


dh66e
veterán

Semennyire. :N

(#78381) macilaci78 válasza realist (#78379) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az ilyenek műanyag hálóra vannak csavarozva, az eltérő hőtágulás miatt a táblák felpúposodhatnak. Ilyen kis mennyiségben jó eséllyel észre sem fogod venni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78382) realist válasza macilaci78 (#78381) üzenetére


realist
őstag

Igen és a hálón vannak az összeillesztések.

Ilyesmire gondoltam: [link]

(#78383) tboy93


tboy93
nagyúr

Kültérre rakható 4 méter szélességű fa mintás pvc padlót hol érdemes keresni?

(#78384) sanzi89 válasza ecaddsell (#78369) üzenetére


sanzi89
addikt

Ha már szóba került a kobaltos fúrószár, gondoltam én is veszek egy normális készletet fémhez. Van valami ajánlott márka, vagy fontos információ, amire figyelni kell? Ruko, Metabo, Makita? Árban szép szórás van.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#78385) macilaci78 válasza tboy93 (#78383) üzenetére


macilaci78
nagyúr

PVC-ből nemigazán van kültéri, a legtöbb gyártónál instant garvesztés. Nem bírják a fagyot.
Egyet láttam, yachtokon használt teakfa utánzata, sírtam a gyönyörtől, mikor kézbe fogtam, annyira élethű. 150€/m2, ezzel kevesebb, mint fele a teakfának, és él rá a gari kültérre is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78386) tboy93 válasza macilaci78 (#78385) üzenetére


tboy93
nagyúr

Bruh, ~22nm-es teraszra kell, 1milla nincs rá :DDD

(#78387) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Nincs valakinek ismerőse, akitől ózon koncentráció mérésére alkalmas eszközt tudok egy fél órára kölcsönözni? (akár úgy hogy eljön, fizetek is, rákerestem, látom hogy nem olcsó cucc).

Szereztem egy Xiaomi légtisztítót, és a netes találatok jól ráparáztattak, hogy nem ózonmentesen működik. Tekintve, hogy csecsemő szobájában használnám, nem szeretnék kockáztatni.

Amúgy a működési elvében nem találtam olyan dolgot, ami ózont generálhatna, egy álló szűrőn húzza át két ventillátor a levegőt... de az, hogy működés közben egy szolid, de érezhető "illatot" is generál (nem is tudom, talán egy ilyen enyhe kínai tornacipőszag, némi illatosítóval keverve, amúgy nem rossz), nem nyugtat meg.

A saját fórumokon is leírják, hogy általában a légtisztítók ózont generálnak, majd ismertetik a végén a sajátjukat, de azt nem írják oda, hogy "bezzeg mi nem".

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78388) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#78362) üzenetére


ro_bert17
őstag

Urak!
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
Nem is tudtam, hogy ilyen kis izét külön is lehet venni, de akkor keresek becsavarozhatót, esetleg fémet. (a gardrób szerencsére nem nyeklik)

(#78389) Chaser válasza updog (#78387) üzenetére


Chaser
titán

ha új az lehet csak kezdeti szag, ha nyugtalanít használd másik helyiségben két hétig, mosógépeknek, szárítógépeknek is van egy szaga, ha nem múlik el akkor mérd meg, ha mázlid van lehet bérelni is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78390) sketchifun válasza sanzi89 (#78384) üzenetére


sketchifun
senior tag

Ebben a sorrendben.

Igazság szerint ezekkel a márkákkal nem nagyon foghatsz mellé, ha nem tudsz fúrni, hamar lenullázos mindet.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#78391) macilaci78 válasza updog (#78387) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha jól értem, vettél egy kínai készüléket, amire a gyereked egészségét akarod rábízni, majd uánaolvastál, kiderült, hogy semmilyen egészséggel kapcsolatos tanusítványa nincs és most cidri van. Legalább spóroltál a jó nevű európai márkákhoz képest?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#78392) updog válasza macilaci78 (#78391) üzenetére


updog
senior tag

Pont amiatt vettem, mert az előzetes utánanézés után úgy tűnt, kizárólag fizikai úton szűri át a levegőt a cucc, ellentétben a neves márkák csodaionizáló termékeivel ("Air purifiers using HEPA or activated carbon filters to not emit ozone and purify up to 99.97% of contaminants in the air.").

Kerestem egy beállítást googleban, így találtam pontosan egy darab külföldi fórumbejegyzést, ahol felvetette ezt az ózon kérdést valaki, és belinkelt egy lájkgyűjtő oldalt, és egy amazonos terméklapot, ahol a Q&A részben felváltva (trollkodják?) válaszolják azt különböző emberek, hogy ozone-free/nem ozone-free (3:1) arányban, forrás nélkül, illetve az általam linkelt mi.com cikket, ahol pont azzal példálóznak, hogy az ózon nem jó, így azért feltételezném, hogy semmi gond nincs ezzel az eszközzel. Két ventillátor meg egy szűrő hogyan termelne ózont... Már csak emiatt megérne egy tesztet, hogy kiderüljön :) Én lennék az internet császára, hogy leteszteltem.

Nyilván sokkal olcsóbb, harmadannyiba került pl. mint a legolcsóbb hasonló elvű (HEPA+aktív szenes) Philips (~100.000), a szűrők csak kicsit olcsóbbak mondjuk a xiaomiba.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78393) pjen válasza sanzi89 (#78384) üzenetére


pjen
félisten

Auchanban láttam Bosch-t egész jó áron.

(#78394) lev258 válasza updog (#78387) üzenetére


lev258
veterán

Ha csak fizikai szűrést végez (a levegő mozgatását szolgáló ventilátorokon kívül nincs elektromos alkatrész benne), akkor nem kell az ózon miatt aggódni (nem jobban, mint a hajszárítónál vagy a számítógépnél). Ha ezen kívül van egyéb is benne, pl. UV, ionizálás, ..., akkor pedig pontosan meg kell nézni, milyen tanúsítványokat kapott, milyen szabványoknak felel meg.

Ubuntu MATE 20.04, hobbi cayenne termesztő

(#78395) updog válasza lev258 (#78394) üzenetére


updog
senior tag

Amennyire bele tudtam nézni a belsejébe - nem egy bonyolult szerkezet -, nem találtam benne varázsdolgokat, ott van szűrő benne, meg a motorok... a leírásában sincs szó semmi UV/ionizálás/varázslásról (meg aztán a Xiaomi, szvsz nem az a kamu dzsunka cég, bármennyire is kínai).

"milyen tanúsítványokat kapott, milyen szabványoknak felel meg."

"Certified by the Guangzhou Industrial Microbiology Testing Center with reference to GB/T 18801-2015, which detects clean air, energy efficiency, noise levels and more. Test ID: KJ20150978" :DD

Mondjuk miután egy "kiváló" ellenben nem olcsó "német" Steba párásító majdnem ránkgyújtotta a házat (oh the irony), nem igazán hiszek abban, hogy bármelyik nemzet bármelyik gyártója egyáltalán próbálkozna a minőségnek vagy a fogyasztó biztonságának a látszatával is.

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#78396) martillo válasza macilaci78 (#78120) üzenetére


martillo
tag

Ha jol ertem, hogy 31 cm szelessegre kell 2 szal, akkor ha 70-80 cm lenne a tervezett magassag, akkor 5-6 szal kell nekem egy oldalra, ami 74 vagy 93cm es magassagot adna?
A szelezni szeretnem alatt mit ertesz pontosan, az hogy nezne ki:F

Illetve a deszkabol hogyan szamoljak a m2-t pontosan?
Ha 2m-es szal kell, akkor 2m x 0.22 egy szal, mint a legnagyobb vastagsag? Gondolom nem atlagolnak, hogy nekem legyen jo :U

(#78397) zoli03 válasza updog (#78395) üzenetére


zoli03
őstag

Amúgy ennek mi értelme van? Hogy még gyengébb legyen a gyerek immunrendszere, aztán mindentől megbetegedjen később? Azért nem Kínában élünk, ahol néha 10 méterre látni csak a szmogtól.

(#78398) YAS-dude válasza zoli03 (#78397) üzenetére


YAS-dude
őstag

Hozzá kell szoknia, hogy folyton zúg valami műanyagszagú. ;) vagy inkább :(

(#78400) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok,

adott egy fözőlap, aminek 2 fázisa van 2 nullaval és egy földdel. A ház földelése "TN" rendszerű, egy fázisos, max. 32A.

5x2,5-s vezetékek mennek a dolgukra, 3 fázis, azt hiszem 16-s megszakítókkal, de ez most nem tuti. Kérdés az lenne, hogy ráköthetem-e egy fázisra a 6,6kw-s lapot, max nem fogom tudni teljes teljesítményen használni, vagy csinálhatom-e azt, hogy 2 fázisra, de 1 nullára kötöm. (Bekötési rajz szerint nem)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.