Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#93001) Ispy válasza orion1025 (#93000) üzenetére


Ispy
veterán

Hát remélem nekem nem lesz folyásom. :DDD

3.7-es belmagasság? :Y Na nálam ilyen nem lesz...jó móka lehet azt a lakást kifűteni.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#93002) orion1025 válasza Ispy (#93001) üzenetére


orion1025
őstag

Klasszik belvárosi úri ház, újgazdagéknál, ahol a pénz nem számít. Emeletes, hozzá építéses, összesen 8 szobával...... Az emeleten az előtér fele egy nagy üveg placc, amin lelátsz alulra, vagyis legfőképp a 20 személy körüli étkező asztalra... Ott a pénz nem számít elhiheted :)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#93003) Peetta14


Peetta14
tag

Sziasztok, Bp. 18 ker, könnyűszerkezetes garázs + tárolót építünk 35m2-en, melyhez villanyszerelőt keresek, aki vállalná az elektromos rendszer (dugaljok, lámpák, elektromos kapu) vezetékelését, szerelését. Van itt valaki, vagy tudtok ajánani valakit? köszi

(#93004) macilaci78 válasza Morris (#92992) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A 4 centi burkolattal együtt értendő?

4 centibe már van vizes és elektromos padlófűtés is, ami cementes ágyba van nyomva, így bármivel burkolható.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93005) Morris válasza macilaci78 (#93004) üzenetére


Morris
veterán

Igen, burkolattal.

Az a baj, hogy a beton alatt nincs hőszigetelés. Érdemes így egyáltalában fűtést kiépíteni?
Vagy valami normális melegburkolat van amit oda tehetek?

(#93006) macilaci78 válasza Morris (#93005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Érdemes, persze, csak nagyobb lesz a veszteséged.
Van olyan rendszer, ahol Lego alaplemezhez hasonló táblákat raksz le, a bütykök közé tekered a csövet és egy gipszes kiegyenlítővel síkba húzod. Na, táblák alá még mehet egy lépésálló hőszigetelő réteg, rá pedig a járólap.

Ha melegburkolat, akkor parafa padló adja a legjobb hőérzetet. 4 cm vastagságban belefér 2 cm lépésálló hőszigetelés, 2×8 mm MDF, vagy rétegelt lemez teherelosztónak átlapolva és erre a klikkes parafa 10 mm-rel. (Felső réteg 3-4 mm parafa, alsó réteg 1,5 mm parafa, a kettő közt HDF.)

Sajna a parafa puha, de legalább rugalmas, leesik valami, az nyomot hagyhat. 31-es kopásállóságú laminálttal egyenértékű, kvázi egy kerámialakkos parketta. Mechanikai sérülések és a víz a két legnagyobb ellensége, ésszel kell használni és felmosni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93007) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Salamander gyárt beltéri műanyag ajtót is? Neten nem találtam ilyet. Esetleg olyat ami műanyag és fahatású?

Battletag: hojszi#2983

(#93008) albiosz válasza macilaci78 (#92950) üzenetére


albiosz
őstag

Köszi! Kifejezetten fürdőszobaszőnyeget nem találok a weboldal alapján. Mi az, ami hasonló kivitel?

(#93009) lemmy71 válasza Morris (#93005) üzenetére


lemmy71
őstag

4 centi vastagságban burkolóval együtt, nem tudod megoldani a vizes padlófűtést, minimum kétcentis hőtükrös szigetelés kell, plusz a cső, némi simító anyag (MAPEI NOVOPLAN MAXI), ragasztó és a lap, ez már cirka hat centi :K Talán ha padlófűtés alaplemezt használsz és valami ultravékony burkolót, de még akkor is necces a 4 centi :F Vagy van megoldás, verd fel a betont, vagy maximum levágsz az ajtók aljából és csinálsz egy küszöb toldást, nekem is így van a két hálószobában, az ajtókból 2 centit vágnom kellet és ennyivel megemeltem a küszöböt.

[ Szerkesztve ]

(#93010) Morris válasza lemmy71 (#93009) üzenetére


Morris
veterán

Áh. Most biztos nem verem fel a betont.
Az túl nagy munka lenne . Ráadasul van kint egy csomó dolog amit meg kell csinálnom.
Most nézem, hogy még 4 centi sincs. Inkább 3.
Az ajtó aljából nem tudok vágni. Műanyag erkély ajtó van és egy beltéri kamra ajtó.

[ Szerkesztve ]

(#93011) Morris válasza macilaci78 (#93006) üzenetére


Morris
veterán

A parafa a puhasága miatt sztem konyhába nem a legjobb.
Elektromos fűtőfilm nem jó megoldás?
Nem kell sokat mennie. Csak legyen a padló kb 18 fokos.

(#93012) macilaci78 válasza lemmy71 (#93009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Google első találata Uponor megoldással vizes padlófűtésre. Maga a rendszer 15 mm vastagságot igényel.
Kő hatású vinyl 2,5 mm vastag a 33-as kopásállóságú, 4,5 mm-től ugyanez klikkesben.

Morris: Elektromos padlófűtésre alig van olyan melegburkolat, amire él gyártói garancia. Persze minden elektromos padlófűtést forgalmazó cég azt mondja, hogy a portékája alkalmas melegburkolatok alá, de valahogy ilyen burkolatot egyik sem forgalmaz. :U

Igen, én is írtam, hogy mik a parafa padló korlátai, innentől egyénfüggő.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93013) Morris válasza macilaci78 (#93012) üzenetére


Morris
veterán

Úgy gondoltam, hogy ha elfér valamiféle padlófűtés, akkor hidegburkolatot raknék. Ha nem, akkor meleget.

(#93014) macilaci78 válasza Morris (#93013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ahogy írtam fentebb: a vinyl vastagsága töredéke tud lenni a hidegburkolatnak.

3 mm vinyl
0,2 mm vinílragasztó
3 mm aljzatkiegyenlítő
15 mm Uponor padlófűtés esztrichhel
0,2 mm PE fólia
20 mm hőtükrös alátét
3 mm aljzatkiegyenlítő, hogy ne billegjen, ne sérüljön az alátét
jelenlegi aljzatbeton

Ez 44,4 mm vastagság a jelenlegi aljzatra, burkolattal, vizes padlófűtéssel, hőszigeteléssel, minden tekintetben garanciával.
Ugyanez hidegburkolattal 6-10 mm-rel vastagabb.

Az aljzatkiegyenlítő mozgó dolog, ha szépen elhúzzák az esztrichet, nem is kell felülre, ha az aljzatod is szép, alulra sem. Ezen a vonalon mindenképp keresnék szakit, csinálnék költségvetést.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93015) lemmy71 válasza macilaci78 (#93012) üzenetére


lemmy71
őstag

Nem akarom degradálni azt a terméket, de "tokkal vonóval" másfél centi vastagon azt hívják vicc kategóriának. Amúgy meg a vinyl és a műgyanta, hőszigetel tehát eleve halott ötlet, ezzel nem azt akarom mondani hogy nem melegít, csak a hatásfoka gyetra ez körülbelül olyan mint a padlófűtésre rakható laminált parketta, bár van aki megveszi és ráteszi a padlófűtésre :C Nem viccből raknak kő vagy kerámia burkolatot a padlófűtésre, mivel az melegszik át és szépen folyamatosan sugározza a hőt :K

(#93016) Mawyx válasza macilaci78 (#93014) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én már meglévő lepadlólapozott fürdőszobába [kép 1] [kép 2] gondolkodtam elektromos fűtőszőnyegen [link] [link 2] a zuhanyzó elé, amikor kilépek belőle. Oda mi lenne a rétegrend? Oda is kellenek ilyen mindenféle fóliák? Kizárt, hogy felverjem, a tetejére fogok burkolni padlólappal (vagy vinyllel), ahogy a nappaliban is tettem, csak a 2 padlólap közé gondoltam ezt a fűtőszőnyeget akkor már betenni.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#93017) Met válasza Intel fan11 (#93007) üzenetére


Met
Topikgazda

Itt lehet rá árat kérni.
De miért nem kérdezed meg a helyi embertől akit találtál?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93018) dellfanboy


dellfanboy
senior tag

tudnatok segiteni ennek a csapnak mi a neve? itt jon be a furdoszobaba a hideg/meleg viz ezzel zarnam/nyitnam, viszont nemreg probaltam elzarni de volt rajta 1 kis feher muanyag cucc ami konkretan a kezembe maradt. fogoval probaltam rafogni, de semerre se sikerult tekerni..

hogy tudnam nyitni/zarni?

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#93019) Met válasza dellfanboy (#93018) üzenetére


Met
Topikgazda

Elviszed a vizesboltba a fehér műanyag cuccot és kérsz helyette másikat, vagy olyan tekerentyűt ami befér a lukba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93020) myk74


myk74
senior tag

Sziasztok! Fürdőszobába csempére ragasztanék fel törülköző és wc papír tartót ami kerámia. Nem szivesen fúrnék. Van olyan ragasztó ami erre megfelelő lenne? Köszönöm

Nincs kéz Nincs csoki!

(#93021) mezis válasza myk74 (#93020) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Mindegy mivel ragasztod, az a fontos, hogy mindig legyen alatta vastag szivacs, mert úgyis le fog esni! ;] :DDD
Tapasztalat hiányában kockázatos a ragasztás. A csavar (korrózió álló) biztosabb.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#93022) myk74 válasza mezis (#93021) üzenetére


myk74
senior tag

Na jól megnyugtattál.Nem fúrok, féltem az új csempémet :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#93023) Met válasza myk74 (#93022) üzenetére


Met
Topikgazda

A padlólapot nem? Mert azt töri össze ami leesik :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93024) myk74 válasza Met (#93023) üzenetére


myk74
senior tag

Ha rajtam múlik nem fog leesni,mert nem fúrom fel :DD
Annyit szívtam a komplett felújítással hogy már minden apró munkától is rettegek.

[ Szerkesztve ]

Nincs kéz Nincs csoki!

(#93025) Met válasza myk74 (#93024) üzenetére


Met
Topikgazda

FBS

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#93026) lemmy71 válasza dellfanboy (#93018) üzenetére


lemmy71
őstag

Ha fogóval sem tudod mozgatni akkor valószínűleg be van rohadva, a helyedben nem csavargatnám ha nem szükséges mert ereszteni fog a tengelynél :K Amúgy ezek a csapok házilag is könnyedén javíthatók, lehet venni hozzá komplett tengelyt tőmszelencével, kicsavarod a régit és be az újat, csak előtte ne felejtsd elzárni a bejövő vizet a vízóránál ;)

[ Szerkesztve ]

(#93027) pjen válasza myk74 (#93020) üzenetére


pjen
félisten

Lehet kapni lábon állót,mindkettőből.A wc papír tartó még elmegy ragasztva,de a törölköző tartó 3 vizes törölköézővel biztos leesik.

(#93028) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tetol felkenéséhez zárt térben milyen maszk kell?

Egyébként van jobb favédelemhez a Tetolnál?

[ Szerkesztve ]

(#93029) Morris válasza myk74 (#93024) üzenetére


Morris
veterán

Pattex power fix piros kétoldalú ragasztó!

8 éve tartja a zuhanyszettemet a csempén!!!
Vízálló és baromi erős

[ Szerkesztve ]

(#93030) myk74 válasza Morris (#93029) üzenetére


myk74
senior tag

Köszönöm szépen!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#93031) orion1025 válasza Kalandor (#93028) üzenetére


orion1025
őstag

Semmilyen maszk nem kell. Tetolt ma már csak folyadék formájában kapsz, de a por formájú sem száll, maximum bele hajolva érezheted a szagát. Mint ahogy minden más, ez sem egy garantált holmi, mivel ugyebár áztatni kellene benne a fát 8-10 órát minimum, felkenve csak látszatot ér, mivel a beszívódás a lényege. Mellesleg célszerű festékport keverni mellé, mert nem fogod látni, hogy hol kented be a kezelendő fát rendesen, mivel színtelen, hiába kék, maximum fehér só kivirágzás szerű valami marad utána a száradást követően. Vízzel hígítani kell egyébként, mert van akinek nem egyértelmű!

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#93032) Kalandor válasza orion1025 (#93031) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Sosem használtam Tetolt, azt hittem az is valamennyire irritáló mint a Xylamon. A Xylamonnak megfelelő felvitele a kétszeri, bő ecsetelés, akkor lehet hogy inkább mégis azt választom. Utána pár nap szellőztetés, persze :(

(#93033) orion1025 válasza Kalandor (#93032) üzenetére


orion1025
őstag

Ha megküldöd tetollal, az is vígan jó lesz, de messze elmarad a hatása az áztatástól, mert nem szívódik be, csak felületi réteget képez, így ha sérül a fa, ott nem lesz védelem.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#93034) macilaci78 válasza lemmy71 (#93015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A padlófűtéssel kapcsolatos szabvány csak annyit mond, hogy 0,17 m2 K/W alatt minden jó, mert a padlófűtés még gazdaságosan üzemeltethető. Persze a kisebb érték a jobb és egy kőburkolat 0,01 körül van, míg egy ragasztott vinyl 0,02-0,04 körül, egy parketta 0,13-nál kezdődik.
Arról már nem tudok statisztikát sem, hogy a fűtésszámlában a ragasztott kerámia és az úsztatott szalagparketta között mi a különbség.

Azt viszont a saját bőrömön (derekamon) tapasztaltam, hogy a padlófűtéses kerámia tavasztól őszig hideg, ősztől tavaszig pedig meleg, ilyen lakásban lakva lettem derékfájós és szoktam rá a benti papucsra.

Igen, a csempe tényleg átmelegszik, tömegénél fogva jó hőtároló is. Ez például kb 1.700 kg/m3, egy tölgyfa 800 kg/m3, egy parkettának alkalmas sűrűségű parafa 500 kg/m3, egy 7 mm vastag, 2,8 kg/m2 súlyú szőnyeg (vékony, sűrű szálú velúr, jó minőség) 400 kg/m3. És ugye ez a hőtartás akkor is előjön, amikor a nem fűtött padlót taposod mezítláb, vagy zokniban. A melegburkolat elnevezés innen ered.

Fogadd el, hogy nem mondunk egymásnak ellen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93035) macilaci78 válasza Mawyx (#93016) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tapadóhíd a meglévőre és vastag csemperagasztóba beledolgozod a linkelt fűtőfóliát, rá az új lap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93036) macilaci78 válasza mezis (#93021) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az a ragasztó, ami nyom nélkül eltávolítható az új csempédről, nem tartja meg a motyót. Ami pedig örök, mint a nyomorúság, ahelyett fúrhatsz is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93037) Morris válasza macilaci78 (#93036) üzenetére


Morris
veterán

A pattex megtartja. És el lehet távolítani:)

(#93038) #33253120


#33253120
törölt tag

Teszt.
Bocs, vissza kell keresnem egy hsz-t.

(#93039) ubyegon2


ubyegon2
nagyúr

Sziasztok!

Mobil klímát kell vennem, de panelben, ami '80 előtt épült még régi alu vezetékek vannak, az a kérdésem, hogy a 3,6kw-os mobil klímát elbírja a hálózat? Villanyóránál 16A-es kismegszakító van, belül még régi Bakony Művek tip. biztosítékok, de a rajta lévő számokat nem értem:

Tudnátok segíteni ebben, hogy ha nem megfelelőek ezek az említett klímához, mi lenne a megoldás? Esetleg a 9000BTU-s mobil klíma (a tervezett 12000BTU-s)? 35 nm az egész lakás, 20 nm a helyiség ahol lenne a klíma, de nincsenek belső ajtók.

köszönöm előre is! :R
uby

***********************************
Most találtam egy weboldalt, ahol odaírták, hogy a biztosíték szükséglet 6A, de klímás ismerős mást mond, de ő inkább ipari klímákkal foglalkozik külhonban.
Ehhez hasonló klímát néztem ki és itt írják a 6A-t:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#93040) YAS-dude válasza ubyegon2 (#93039) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nyugi, az a 3.6kW az nem az elektromos teljesítmény igénye, hanem annyi hőenergiát tud átszivattyúzni magán. Kb 1-1.5kW körüli a villamos teljesítményigénye, ami valóban 4-6A áramerősséget jelent. Ha a porszívót elbírja a hálózat, akkor ezt is el fogja. (A szürke kismegszakítók 16A, pirosak 10A).

[ Szerkesztve ]

(#93041) ubyegon2 válasza YAS-dude (#93040) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

A fenébe.....köszi a megnyugtató választ! :R

Sajna ezekkel a teljesítményértékekkel nagyon nem vagyok tisztában. Ráadásul az is megzavart, hogy a linkelt klímás oldalon a Fischer mobilklímánál meg C 16A biztosítékot írnak, máshol meg semmit.

A klímaszerelő ismerősnek meg letépem az arcát, mert ha nem paráztat be, ma már lehet lenne mobilklímám! Így egyedüli megoldás a belső hűtőfolyadék, de legalább egy kartonnal. ;]

(#93042) macilaci78 válasza ubyegon2 (#93041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Azért szokták mondani, hogy 16 A-es legyen, mert egy körre nem csak a klíma lehet bedugva, hanem TV, hűtő, mosógép, stb. A klímád megeszik 4-6 ampert, a TV is egy felet, a PC a sallangjaival 2-t, stb... Összeadódhat és akkor jön az asszony a vasalóval... :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93043) ubyegon2 válasza macilaci78 (#93042) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Aham, értem! Köszi ez is hasznos adalék, de ebbe is bezavar, hogy akkor x készüléknél miért írják a 6A-t?

Gondolhatod mennyire össze tudják ezekkel az ellentmondó infókkal zavarni a laikust! ;]

Sajnos az se tiszta itt, mi van egy azonos körön, mert ugye 4 biztosíték is van, talán a mikró szokta levágni a leggyengébbet, ami zöld színű, de lehet, hogy a pirosat. Remélem a nagyszoba külön körön van. Segítenek amúgy, ha áramvédő vagy milyen elosztók vannak?

(#93044) ALgore2


ALgore2
tag

Sziasztok!

~2 cm aljzat kiegyenlítőbe rakok BVF fűtőszönyeget, felülre pedig laminált parketta van tervbe!
Van erre ajánlott lp gyártó vagy lényegtelen, mert nem érintkezik a fűtés a lamináltal?!

Köszönöm

(#93045) pjen válasza ubyegon2 (#93043) üzenetére


pjen
félisten

A zöld csak 6A.

(#93046) ubyegon2 válasza pjen (#93045) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Értem, köszi! Akkor arra a körre semmiképpen nem javasolt tenni. Amúgy ezeket a belső biztosítékokat ki lehet cserélni nagyobbra átvezetékelés nélkül a külső 16A-es kismegszakító értékének figyelembe vételével? Viliszaki csinálná természetesen, nem én. Viszont ha azt mondjátok, nem lehet, akkor nem kezdek keresni szakit! A telepen az egyik gondnok civilben villanyszerelő, ezt vele is meg lehetne oldatni.,,,

(#93047) macilaci78 válasza ubyegon2 (#93043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Önmagában a készüléknek elég a 6A, de a forgalmazó, gyártó nem tudja, hogy te még mi mindent üzemeltetsz arról a biztosítékról a klímával egyszerre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93048) macilaci78 válasza ALgore2 (#93044) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Tarkett nem tiltja az elektromos padlófűtést (nem tér ki rá a garanciális útmutatóban), a Swiss Krono engedélyezi, ha a szabványnak megfelel. Előbbi drága és a szabványnak ugyanúgy meg kell felelni, utóbbinál a szabvány a max 27°C padlóhőmérsékletet engedi csak meg, a legtöbb elektromos fűtés ettől többet, innentől ugrik a gari. A többi gyártó vagy kategorikusan elzárkózik az elektromos padlófűtéstől, vagy a garis leírás egy az egyben vízbázisú padlófűtésről szól. (HARO, Egger, Kaindl, Eurowood, Classen és még sorolhatnám.)
Na, ez volt a hivatalos része, a gyakorlat azt mutatja, hogy nincs gond, nem hallottam olyan esetről, ahol az elektromos padlófűtés okozott volna gondot., pedig Szombathelyen van pár lakás, ahol 8-9 éve üzemelnek.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#93049) ubyegon2 válasza macilaci78 (#93047) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

de a forgalmazó, gyártó nem tudja, hogy te még mi mindent üzemeltetsz arról a biztosítékról a klímával egyszerre.

Még hogy a forgalmazó nem tudja.......de én sem! :N

Egyébként köszönöm nektek, egész sok minden kezd már tiszta lenni és logikus is, amit imént írtál.

Ahhoz majd mindenképp kell egy szaki, hogy segítsen felmérni, melyik fogyasztó melyik biztosíték körén csatlakozik.

(#93050) RexpecT válasza ubyegon2 (#93049) üzenetére


RexpecT
addikt

Egyébként csak a mobil klíma jöhet szóba? A rendes split klíma azért minden szempontból jobb választás.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.