Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#132001) maajsz válasza F_Gergely (#132000) üzenetére


maajsz
senior tag

55 nm-re nem biztos, hogy kell neked helységenként vezérelhető. Radiátorból sem tennék 2-t egy szobába (feltételezem nem túl nagy) hanem egy nagyobbat, ha elfér. Ha megfelelő méretű a radiátor szvsz nem kell külön kör neki. Fürdőszobába teszel egy nagyobb törülközőszárítót (180as), az jól befűti.
Ha mobil termosztátot veszel, akkor azt meg oda rakod ahova akrod. Pl a leghidegebb vagy legmelebb helyre és akkor ahhoz lövöd a hőfokot.
Mi is most dobunk le 4-5 konvektort (ház új része volt központi, lett egy kazáncsere meg pár nagyobb radiátor rátoldva a régi rész felé), mert 1 őrláng kb 0,7-0,8 köb per nap és akkor annak még nincs odatekerve. Szóval ki kellene saccolni a fogyasztást, meg konzultálni több kivitelezővel és ha úgy 2-3 év alatt megtérül akkor belevágni.

(#132002) pjen válasza F_Gergely (#132000) üzenetére


pjen
félisten

Ha nem zárod mindíg az ajtókat a körös is ugyanúgy fog müködni.

(#132003) macilaci78 válasza F_Gergely (#131995) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A műanyag csövet nem toldják falban, betonban. Csak akkor lyukad ki, ha kifúrod. Minden szerelvénye hozzáférhető helyen van.
Van olyan roppantós technológia, ami szakszerű kivitelezés mellett 30 év gyári garit jelent.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132004) F_Gergely válasza pjen (#132002) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nem nagyon van ajto, 1 szoba ajto van az etkezo es anszoba kozott de ennyi. Az etkezo es eloszoba kozott nincs ajto, csak atjaro, a furdoszoba ajtot en meg utalom zarni, vizesblokk, legyen nyitva, szellozzon.

maajsz
A szoba a legnagyobb az kb 23-24 nm, a konyha/etkezo 15 nm, az eloszoba 9 nm, a furdoszoba meg 6 nm. A szobaba kell ket radiator mert 2 nagy ablak van 1-1 falon. A leszerelendo konvektorokkal mi lesz, eladjatok?

macilaci78
ez viszont igy jol hangzik, mindenkepp elgondolkodtato!
Bar sajnos ettol meg penzunk nem lesz ra szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#132005) Attila2011 válasza macilaci78 (#132003) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Elég sokat lehet már toldani falban és betonban, a gyártó szavatolja ezt, pl a Kekelit is ilyen. Így például simán lehet egy ágra felfűzni a radiátorokat padlóban vezetve, nem kell mindhez külön cső osztóból.

(#132006) maajsz válasza F_Gergely (#132004) üzenetére


maajsz
senior tag

Engem úgy tájékoztatott a szaki, hogy nem kell minden ablak alá feltétlen. Két kisebb ára ált több mint egy nagyobb plusz ugye a gépészet is 2x.
Nem tudom hirtelen mikor tudom leszerelni, mert a bejavítás macerás, egyenlőre gyapottal betömködöm. Amúgy 35+ évesek, 1 újabb valamivel, 1 nem parapet. Ha maradsz a konvektoroknál valamivel újabbat nézz, már csak az üzembiztonság miatt, a hatásfok szvsz felejtős, a legújabbaknak is tök sz@r akármilyen marketinggel jönnek. 4 konvinál 1 gyk az utcára fűt.

(#132007) F_Gergely válasza maajsz (#132006) üzenetére


F_Gergely
őstag

1 ev mulva koltoznenk at, de valami futes kell hogy valami temperalt minimalis homerseklet legyen, mivel egyedul a furdoszobaban mukodik a konvektor az meg pont a haz szele, kell vegyunk legalabb 1 konvektort, ami orlangon de elpofekel, hogy valami 10+ homerseklet legyen a hazban.

(#132008) maajsz válasza F_Gergely (#132007) üzenetére


maajsz
senior tag

Értem, oda elég valóban bármi ami üzembiztos és viszonylag közelről beszerzed. A többi csapját érdemes elzárni, meg gyapottal betomködni mennyire lehet, mert az is tudja szívni a hideget kívülről rendesen. Egy év alatt meg csak lehet találni valami szakit aki épeszű áron megcsinálja a központit. (Vagy ugye ott a klímás fűtés de az korlátozott)

(#132009) weiss válasza F_Gergely (#131989) üzenetére


weiss
addikt

4 konvektor 55 m2-re? Új konvektor nem opció?

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#132010) F_Gergely válasza weiss (#132009) üzenetére


F_Gergely
őstag

Ez is felmerult bennem, de kb 1-1,2 millio lenne a 4 konvetor ara, es oszinten szolva hosszutavon en is inkabb a kozponti futest preferalnam, csak azzal nem szamoltunk, hogy a konvektorok hasznalhatatlanok...
De ha marketplacen tudok venni 1-2 allapotut ami hasznalhato, ideiglenesnek jo lesz szerintem.

(#132011) macilaci78 válasza Attila2011 (#132005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én azért örülök, hogy nálam nincs toldás betonban, falban. Egy kivétel van, sajnos a bejövő vízcső a bejárati ajtó alatt jön be, kb 40-50 centinél volt egy idom, annak a helyére került a préselt idommal a csatlakozás.
Bőven maradt a járólapból, szerintem ha a lépcsőházat újra burkolják, akkor azt a vas csövet kicseréltetem, kb 1,5 méterről van szó összesen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132012) macilaci78 válasza maajsz (#132006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Lehet, hogy nem kell, de nálam az egymás melletti ablakok alatt két db 80 centis radiátor van. Egy nagy lett volna 200 cm, amit már csak átlóban van értelme bekötni, ami meg nem szép.És ennél a méretnél már érezhető hőmérsékletkülönbség lehet a radiátor két vége közt.
Nem flancoltunk, sima sarokszelepekkel van bekötve az összes radiátor, de azért megnéztük azokat a típusokat is, amik alul középen kapják meg mindkét csövet.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132013) macilaci78 válasza F_Gergely (#132007) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az nem opció, hogy azt az egy üzembiztos konvektort átrakni központibb helyre?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132014) csababarca


csababarca
őstag

Áram kérdés, újra.

EON tegnap elkezdte, ma végzett a hálózat kialakítással, most ott a telek előtt van lefektetve a kábel.
Mi a teendő most?
Megint kell új bejelentést beadnom, hogy a már szintén meglévő szekrénybe bekössék a vezetékről?

Bocsi hogy itt kérdezem, de az EON semmit nem kommunikál felém. Úgy kell belőlük bármit is kiszedni, arról se szóltak, hogy mikor jönnek, stb.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#132015) Eagl3 válasza karesz1978 (#131994) üzenetére


Eagl3
veterán

Can egy szivattyú programja a gépnek, fejből nem tudom hogy hozod elő, de egyszer nekem is kellett. Szerintem a használatiban benne van.

(#132016) A Zéé válasza F_Gergely (#132010) üzenetére


A Zéé
addikt

160k egy új FÉG parapetes konvektor. Egy huszasért felrakjak darabját, az akárhogy is számolom nagyon max 800k. Nem kevés, de messze van az 1-1,2 milliótól...
Amúgy valóban célszerűbb lenne egy kondi kazános melegvizes megoldás, a parapetes konvektor eléggé pazarló.

Just a simple Lineman...

(#132017) pjen válasza A Zéé (#132016) üzenetére


pjen
félisten

Akárhogy számolom a 800 K nincs olyan nagyon messze az 1 milkától.

(#132018) F-ECT$ válasza pjen (#132017) üzenetére


F-ECT$
titán

200k vagy 25%. Az nem kevés szerintem. És a 800k felfelé kerekítve az 1m meg az alsó határ.

Dive ever, work never.

(#132019) F_Gergely válasza macilaci78 (#132013) üzenetére


F_Gergely
őstag

Pont ezt kerdezte ma egy baratom, hogy miert nem rakjuk at. Jovoheten megkerdezem sracot hogy atszerelne e, mert azzal valoban beljebb lennenk, orlangal az mar csinal akkora hot, hogy ne fagyjon el semmi.

(#132020) harry


harry
veterán

Sziasztok, kilincsben a rogzito hernyocsavarral sikerult elnyalni a menetet, mikepp lehetne ezt javitani?
Ilyesmi hernyocsavarbol nem tudom letezik-e M6-nal nagyobb, de gondolom akkor is kene nekik menetet furni (ehhez mondjuk nincs szerszamom).
Esetleg megprobalhatok keresni ugyanilyen kilincset es lecserelni.

Esetleg beleragasztani egy hatlapfeju csavart, amit szaradas utan / kozben megprobalok kihajtani, hatha megmarad a menet...?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#132021) beers


beers
addikt

Sziasztok!
Gerendák végeit szeretném falba süllyeszteni, van valami biztos módszer (ragasztó, kengyel, stb.) amivel rögzíthető megfelelően a falba? Tégla fal, B30-as! :R

[ Szerkesztve ]

M&N

(#132022) macilaci78 válasza harry (#132020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ezek a kilincsek puha fémből vannak: alu, réz, esetleg spiáter.
Tetszőleges csavarból csinálhatsz hernyócsavart: a fejénél vágd méretre és kereszthornyot vágj rá. Dremellel egyszerű, de baszogós.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132023) huliganboy


huliganboy
addikt

Sziasztok!

Lemez radiátor hagyományos kulcsos légtelenítője cserélhető egy az egyben autómatára?

Mi szükséges hozzá?

(#132024) static00


static00
csendes tag

Üdv!

Beltéri hangszigetelő ajtókat keresek a neten, itt a fórumban is, de nem nagyon találom meg az oldalt, ahol árak és a csillapítás mértéke is szerepel.

Tudtok segíteni, hogy hol keressem?
Van valakinek ilyen ajtaja otthon esetleg, amivel elégedett?

Illetve a kérdés meg automata küszöbbel kapcslatban, hogyha szőnyeg van a benyíló oldalon, a küszöb ott is működik? Mennyire nagy a szórás ezeknél a küszöböknél, gondolom van gagyi is és profi is, vagy mindegyik ugyanúgy működik?

Ha szőnyeget tesz az ember egy szobába, lehet az ajtó aljából le kell vágni 1-2 centit, oda gondolkodom ezen a küszöbön, jó az irány?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#132025) lemmy71 válasza huliganboy (#132023) üzenetére


lemmy71
őstag

Igen cserélhető.
Villáskulcs vagy egy vékony pofájú vízpumpa fogó és teflon szalag majd a menetre ;)
Én az enyémeket simán marokkal csavartam be, kulcs nélkül.

(#132026) troland26


troland26
őstag

Sziasztok
Beton járdán van egy kb 1,5m hosszú kb 6cm széles és olyan 4 cm mély repedés . Ezt szeretném eltüntetni . Milyen anyagot javasolnátok amivel ki tudom tölteni a rést és nem fog széttöredezni idő előtt ?

(#132027) troland26


troland26
őstag

(#132028) weiss válasza A Zéé (#132016) üzenetére


weiss
addikt

Amúgy valóban célszerűbb lenne egy kondi kazános melegvizes megoldás, a parapetes konvektor eléggé pazarló.

Papíron 90%, szóval annyira nem az. Nekünk 2 db. van 40 m2-re nagy belmagasságú lakásban, és kényelmesen kifűti évi 325 m3 gázzal 4 év átlaga alapján. Én személy szerint nem vagyok meggyőződve, hogy a pénzt visszahozza 10 év alatt, nem beszélve arról, hogy a kazán egy elég bonyolult jószág, konvektor meg... De a kazán kényelmesebb valóban, ezt aláírom.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#132029) z0d1@Ku$ válasza pjen (#131984) üzenetére


z0d1@Ku$
senior tag

Végül vettünk legolcsóbb magfúrót, legjobb párkszájd fúróval szépen kifúrtuk. Meg se repedt, sőt, még sorjás sem lett. Szóval köszi :R

(#132030) maajsz válasza weiss (#132028) üzenetére


maajsz
senior tag

90% viccnek is rossz. Alapból az utcát fűtöd a 25%-ával, szóval hivatalosan is pazarló megoldás. A megtérülés érdekes dolog, mindig csak épp a jelenlegi árakkal jelenlegi szabályozás mellett tudod számolni. Az utóbbi időben meg hirtelen "megéri" sokminden ami eddig nem.
Nyilván kis lakásokba 1-2 konvektor jóval olcsóbb megoldás és elegendő, de attól még nem jelenti azt, hogy hatékony. Ha meg 5-6 radiátort aggat rá 4 konvektor helyett már főleg nem egyértelmű a dolog. Na meg ha a jövőben pl környezettudatosság címszóval mondjuk készülékenként is adóztatnak vagy valami ilyesmi, mert hogy itt akármit betolhatnak másnapra, akkor megint borul minden.

(#132031) ben11


ben11
őstag

Sziasztok!
Van itt esetleg olyan, aki ért a műanyag ablakokhoz?
Tavaly költöztünk be a lakásunkba, de akkor nem tűnt fel a következő probléma. A nappali bukó/nyíló ablakról akkor azt hittük csak sima nyíló és mivel benne voltunk a felújításban, nem is értem rá foglalkozni vele.
Most viszint kiderült, hogy buknia is kéne, ráadásul alul középen húz be a hideg. Ahogy nézem a középső akasztönál ahelyett hogy behúzná az ablakot, fennakad rajta és mára el is deformálódott az ablak.
Lehet ezzel még valamit kezdeni?



Ez a pöcök nem akar mozdulni, pedig gondolom ennek kéne behúzni az ablak közepét.

(#132032) harry válasza macilaci78 (#132022) üzenetére


harry
veterán

Koszi, lehet megprobalok akkor beleeroszakolni egy nagyobb csavart, aztan ha stabil, akkor atalakitom a 'fejet'.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#132033) weiss válasza maajsz (#132030) üzenetére


weiss
addikt

A datasheetből néztem. Ennyi erővel a kazán hatásfokát sem kell elhinni.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#132034) macilaci78 válasza static00 (#132024) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Haggátló ajtóra is rákereshetsz. Ezekben általában valamilyen hangtechnikai betét van a papírrács, vagy furatolt ajtólap helyett.
A hanggátló tanúsítvánnyal rendelkező jó automata küszöb kb 30k-nál indul. Az ajtóból szőnyeg miatt nem kell vágni, viszont az automata küszöböt egy gyenge szar nyomja le, ami egy átlagos szőnyeggel nem bír el.
Hanggátló ajtónál az üvegezést felejtsd el.

Pascal Door például forgalmaz hanggátló ajtókat, régen a honlapjukon volt tanúsítvány és árlista is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132035) macilaci78 válasza ben11 (#132031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem akar mozdulni? Nyitott ablaknál kb a kilincs vonalában van egy nyelv, azt lenyomva zárt pozícióba fordítható a kilincs. Akkor sem mozog?
Ha mozog, akkor az ablakszányat a falcba beemelve próbáld bezárni.
Ha nem mozog, valószínűleg csak szétesett valami a szerkezetben. Állítható dolgok ezek: két lapos lemez találkozik, az egyikben egy hosszú rés van amin keresztül a másikhoz van csavarozva. Ha kellően erős vagy és a pöcköt valami nem engedi mozdulni, akkor elcsúsznak egymáson...

Tetszőleges műanyag ablakos tud segíteni, én egy lépcsőházi hirdetésben lévőt hívtam ki.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132036) maajsz válasza weiss (#132033) üzenetére


maajsz
senior tag

Alapból, hogyan lehet egy parapetesnek jobb hatásfoka mint egy kéményesnek? Az elhiszem, hogy mondjuk a gáz 95%-a hővé alakul, de hogy annak a 95%-nak a 25-30%-a az utcára megy az is hótziher.

Amúgy meg az ilyen épített hatalmas a füstöt x km-en megtekergető kályháknak van tényleges 90% körüli tényleges hatásfoka, ami azt jelenti hogy a berakott fűtőanyag annyi %-a meg is jelenik és marad mint hő a házban és egy része nem a környezetbe távozik.

Nálam azt mondta a szaki, hogy egy koppon járatott konvektor kvázi annyit fogyaszt mint egy modern kondi kazán és míg egy konvektor elvisz egy szobányi légköböt a kazán x radiátorral többszörösét, egy hosszú padló-falcsövezéssel meg sokszorosát.

Nem azt mondom, hogy nincs légjogosultsága a konvektornak, nálad 40nm-t 2 db nem fullra tekerve kényelmesen elvisz, ott lehet nem kell ráfeccölni x milliót, de ha 4-5 kell, akkor szvsz felejtős.

(#132037) Helga0203


Helga0203
tag

Sziasztok.
Csempe vásárláskor elkövettük azt a hibát, hogy a normál fali csempe 20x60, a dekor 20x50 cm (két külön termékcsalád). :W
Emiatt a dekor el fog csúszni kb így > [kép] (tehát a dekor széle nem a többi csempe közepénél lesz)
Mit lehet ezzel kezdeni, azon kívül, hogy az összes (44 db) 60-as lapot le kell vágni 50-re?
Bármi tanács, tipp? :F

(#132038) macilaci78 válasza Helga0203 (#132037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rakd állítva. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132039) A Zéé válasza Helga0203 (#132037) üzenetére


A Zéé
addikt

A.) vesztek másik dekort, ezt meg visszaviszitek.
B.) ahogy macilaci78 mondta, állítva rakjátok
C.) minden falat közepelve kell felrakni, és elfogadni, hogy ez ilyen. (ez nem biztos, hogy opció tud lenni)

Az, hogy az összes csempéből le kell vágni 10 cm-t, az nem lesz opció, mert a vágott él sosem lesz olyan, hogy látható részre be tudd tenni.
Illetve egy esetben: anyagában színezett gres lapból, vagy terméskőből vágsz vízzel, és lepolírozod a vágott élet.

Just a simple Lineman...

(#132040) Donki Hóte válasza Helga0203 (#132037) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Mindenképpen el kell menni a boltba, mert ha állítva rakjátok, akkor kevés lesz a dekorcsempe, ha vágtok a 60-as csempéből 50-re, akkor meg a normál csempe lesz kevés.

Szóval ha már úgyis menni kell az üzletbe, akkor én visszavinném ezt a dekorcsempét és becserélném 60-as szélességűre :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#132041) Dorian válasza static00 (#132024) üzenetére


Dorian
félisten

Minden ajtó hangszigetelő valamennyire. Léghangot a tömeg szigetel, tehát a lényeg, h minél nehezebb legyen. + Fontos, h tökéletesen, rések nélkül záródjon. Tanusítvány brutál megdrágítja a dolgot, ezért ha tudja az ember mit akar, akkor olcsóbban is megúszható. Nekem van némi akusztikai ismeretem, így sajátomat magam állítottam össze miből legyen: 4,5 cm össz vastagság tömör (nem lyukfuratolt!) faforgácslapokból, köztük nehéz gumilap. Most nem jut eszembe hány kiló az ajtólap, de brutál nehéz lett. Dupla falc javasolt, én ezzel spóroltam, de végül így sem rossz a légzárás (pl. ha megy a konyhai elszívó, határozottan nehezebb az ajtót onnan nyitni, pedig 250 légm3 összenyitott tér van). És a tok is odafigyeléssel legyen beépítve.

Még annyi, h az egyre alacsonyabb frekvenciákat egyre (sokkal-sokkal) nehezebb szigetelni, így ha tanusítványokat nézegetsz, 1 db deciBell-szám semmit nem mond, frekvencia/csillapítás függvénynek van értelme.

Automata küszöb nem a szőnyegek barátja. Nálam a nyíló oldalon (előszoba) csak egy nagyon vékony szennyfogó van, de azt is el kell húzni 10 centire: ahogy becsukódik és a küszöb ereszkedik le, a pánt-oldalon kicsit megfogja
(működik, de ugrik egyet és hosszú távon ez növeli a meghibásodás esélyét).

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#132042) ben11 válasza macilaci78 (#132035) üzenetére


ben11
őstag

Szia!

Igen, sajnos nem is mozog. Alulról kicsavartam a vasalatból 4 csillagcsavart, de nem sikerült a vasalat alá nézni, valami még tarja..
Valószínűleg szerelő lesz akkor.

Köszi!

(#132043) scott_free


scott_free
senior tag

Üdv,

padlásfeljáró tetejére szeretnék egy eltolható tetőt rakni (pl. osb-lapból), amire üveggyapot szigetelés menne.
Kb. 1m hosszú lenne, van két gerenda oldalt, amin el is tudom tolni, de ide szeretnék a gerenda és az osb-lap közé valami sínt vagy csúszósabb anyagot tenni, hogy könnyebben lehessen mozgatni/tolni-húzni.

Milyen megoldást vagy anyagot javasolnátok?

Köszi!

(#132044) HookR


HookR
addikt

Sziasztok!

Gerendaház homlokzatára szeretnék felhelyezni 20 cm kőzetgyapot szigetelést, igazodva a meglévő gerendakinyúlásokhoz és kitöltve az általuk meghatározott keresztmetszetet.
Ehhez 5 x 20 cm-es palló szerkezeteket gondoltam rögzíteni a falsíkokra ácsszerkezeti csavarok (a hosszabb pallók esetében a 20cm-es keresztmetszetet átfúrva 100-120 cm-enként) és facsavarok kombinációjával (45 fokban oldalról és/vagy sarokvassal) az alábbi elrendezésben:
[Homlokzat_Utca]
[Homlokzat_Völgy]

A megvalósítandó rétegrend belülről kifelé haladva:
- Impregnált gipszkarton
- Hőtükrös párazáró fólia
- ~9cm gerendafal
- 20 cm kőzetgyapot
- Páraáteresztő fólia
- 5cm(?) párnafa a homlokzat átszellőzéséhez
- Gerendaház profil deszkaburkolat vízszintesen felhelyezve

- Szempont volt, hogy a függőleges darabok felül (ácsszerkezeti csavar)kötésben legyenek a szarufákkal.
- A völgy felőli oldalon az alsó 560 cm-es vízszintes palló az erkélypalló helyére kerülne, így az 4 ponton rátámaszkodna az erkélyt tartó vasszerkezetre (az erkély szélességében).
- Bár a rajzon összefolyik, a hosszabb darabok lennének egyben, a rövidek pedig csak köztes kitöltőelemek. A nyílászárók felső sarkainál, ahol a függőleges és vízszintes darabok keresztezik egymást ott kötésbe raknám őket (mindkettőt bevágva 10 cm-re).
- Az utca felőli oldalon nincs gerendafal. Ott alul Ytong, felül könnyűszerkezet, kőzetgyapottal kitöltve. Felül visszaszedném a deszkaburkolatot és a páraáteresztő fóliát és úgy jönne rá a pallószerkezet második rétegként. Alul az Ytong kapna polisztirol táblás szigetelést üvegszál erősítésű Dryvit vakolattal.
- Az oldalsó falaknál a meglévő gerendafal kitüremkedései közé kerülne függőleges palló 50-60 cm-enként (alulról rázárva a tetőhéjazatra).
- A későbbiekben tervben van a bejárat előtti terasz befedése fa szerkezettel (esetleg később bekebelezése beltérnek a bejárati ajtó és az ablak áthelyezésével, a parapet fal elbontásával). Annak bekötése a homlokzati falba az újonnan kialakítandó pallószerkezeten keresztül történne.

Kérdéseim:
(1) Kell az 5 cm-es vastagság a pallószerkezetnél mindenhol, vagy van ahol lehet/érdemes csökkenteni a keresztmetszetén? Esetleg valahol méretezzem vastagabbra? :F

(2) Mivel az utca felőli pallószerkezet nem lenne alulról megtámasztva (mint a völgy felől) és mivel ott már eleve van 15 cm kőzetgyapot réteg, ezért azt esetleg elég lenne 20 cm helyett 15 cm vastagra méretezni? :F Ezzel a súlya is csökkenne és a külső deszkaburkolat az átszellőztetett párnafaréteg miatt még így is rátakarhatna fentről az alatta kialakítandó 20 cm vastag Dryvit szigetelésre. (Esetleg utóbbit is levenném 15 cm-re.)

A magad uram, ha nincs szolgád szellemiségében örömmel veszek minden építő jellegű észrevételt, tippet és tanácsot a gyakorlati megvalósítás kapcsán. A fával való munka nem idegen, de homlokzati szigetelést még nem csináltam.

Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#132045) attiati


attiati
veterán

Tudtok ajánlani üvegest Bp-en?
Nagy méretű, fix (nem nyitható) ablakban kellene üveget cserélni.

Minőség az elsődleges szempont.

(#132046) macilaci78 válasza attiati (#132045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Velük jó tapasztalataim vannak.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#132047) q13579


q13579
senior tag

Sziasztok,

Fürdő felújítás után vagyunk és fúrnánk fel az IKEA-ban vásárolt 120 cm széles mosdót + mosdótálcát, ami összesen 67 kg...
10-es tégla válaszfalba benne és a szekrényt a leírás alapján 6 db csavarral lehet rögzíteni (2-2 db csavar oldalt és 2 db középen).

A fal a vízszerelés során rendesen meg lett tépve, a tégla megvésve, ez falazóhabarccsal pótolva, majd csemperagasztó és burkolás.

A kérdésem, hogy milyen tiplit + csavart javasolnátok, ami ilyen javított fal esetén jó széleset fogna és biztonsággal bírná a szekrény + ráadás tömeget? (ha pl. egy 30 kg-s gyerek gondol egyet és felugrik rá...). Bár erre valószínű a szekrény aljára kevésbé látható helyre fogok rakni 2-3 lábat, biztos, ami biztos...

(#132048) szotyika77 válasza beers (#132021) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Szia!

Én dűbelezhető kengyelt használnék, amit viszont menetesszárral + tipli + vegyi dűbellel rögzítenék a falba. :)
A gerendát pedig szerkezeti vagy állványcsavarral rögzíteném a kengyelhez. :)

(#132049) concret_hp


concret_hp
addikt

szellőztető rendszerrel van valakinek tapasztalata? ilyenekre gondolok: https://www.mediamarkt.hu/hu/product/_aerauliqa-quantum-hr-100-h%C5%91cser%C3%A9l%C5%91-szell%C5%91ztet%C5%91-rendszer-1221333.html

egy ~10m2-es szobába ha raknánk ilyet, van rá esély, hogy a folyosóra is tolná a levegőt? alapvetően azért kéne, mert ami a lakásban "természetes" légáram tud kialakulni, az kb. pont elmegy az ajtó előtt nyáron, szóval éjjel a szellő, nappal a klíma talán picit jobban bedolgozna oda, ill. télen abban bíznék, hogy csukott ablakok mellett azért csak cserélődik a helységek közt a levegő és talán az egész lakás picit frisebb levegőjű lenne (nyilván elsősorban az a szoba ahova raknánk)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#132050) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

Ezt a Fischer konzolt szerintetek mekkora csavarral kellene rögzíteni üreges tégla (25cm vastag) falba? [link]

Maximum 20-30kg statikus teher lenne egy konzolon, beltérben.

10*100-as hatlapfejű elég vagy kisebb/nagyobb legyen?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.