Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) Met válasza bandi0000 (#25000) üzenetére


Met
Topikgazda

A középső csavar (jobb szélső)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25002) Pikkolo^^ válasza bandi0000 (#25000) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

A kép jobb oldalán van két csavar, az alá kell betekerni a betápot. A földet pedig a kettő között lévő csavarhoz.

(#25003) bandi0000 válasza Pikkolo^^ (#25002) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ahham, és akkor ahova azt a betápot kell raknom az mind1 hogy melyik kábel melyik oldalon van?

Xbox One: bandymnc

(#25004) Dluinet válasza bandi0000 (#25003) üzenetére


Dluinet
nagyúr

váltakozó áramnál?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#25005) Pikkolo^^ válasza bandi0000 (#25003) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az mindegy. Ha fordítva dugod be a dualjt akkor is megfordulna a sorrend.

(#25006) runner 125 válasza Sickboy25 (#24999) üzenetére


runner 125
nagyúr

Mi pont tegnap vertünk szét kb 40 db-ot, mivel annó duplán voltak ugyebár. Megy a kazánra, szerintem semmit nem érnek már ezek...

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25007) bandi0000 válasza Pikkolo^^ (#25005) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Na köszönöm, megcsináltam, egyenlőre van áram és nem gyulladt ki semmi :D :R

Xbox One: bandymnc

(#25008) Mici80 válasza Sickboy25 (#24999) üzenetére


Mici80
tag

Múltkorában bontottunk mi is ilyet. 50-100 Ft/db áron mozognak az ilyen ablakok általában. :)

---

(#25009) Sickboy25 válasza Mici80 (#25008) üzenetére


Sickboy25
addikt

akkor ebből is tűzi fa lesz :)

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#25010) Armahun válasza Sickboy25 (#25009) üzenetére


Armahun
addikt

Azért ezek a festett fák veszélyes hulladéknak minősülnek.
Nem igazán lenne szabad otthon elégetni.

[ Szerkesztve ]

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#25011) runner 125 válasza Armahun (#25010) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az greenpeace aktivistái engem akkor máglyán égetnének el, ugyanis szinte minden éghetőt kihordok a kazánházba, és télen elégetem. :)
Persze műanyagot ésszel, nem akarom szétkormolni a kazánt/kéményt.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25012) DeFranco válasza runner 125 (#25011) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem az a baj, hogy greenpeace, hanem hogy rákkeltő

(#25013) runner 125 válasza DeFranco (#25012) üzenetére


runner 125
nagyúr

Jajj, hagyjuk már ezt az álszentkedést.

Chips meg a Cola, vagy bármi "mű" kaja nem az?
Az, h én és bárki falun eltüzel némely műanyagot, még mindig nem szennyezzük úgy a levegőt, mint egy város 10 másodperces autóforgalmából keletkező kipufogógáz.

Lipton

Jah h úgy, így már érthetőbb, és ezek szerint akkor átgondolt a funkcionalitása is, elsőre nem jött le, viszont a mosogatótálca megemelése tetszik, jó ötlet, csak sajnos nálam kivitelezhetetlen. Nagyon kicsi a konyha, hülyén nézne ki.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25014) Integra válasza runner 125 (#25011) üzenetére


Integra
titán

lehet, hogy szerinted vicces, de az, hogy magadon túl a környezeted is mérgezed, főleg a szomszédokat és rendszeresen, az is biztos. vagy netán van egy csillió ft-os füstmosó berendezés a kéményeden? ne csodálkozz ha valakinek elege lesz és felnyom az önkormányzatnál és ha netán a környéken lakók összefognak és lezáratják a kéményeteket. :U
chips-szel meg kólával max magad mérgezed, az meg senkit sem érdekel...
mindegy, nem az én dolgom. csak nem biztos, hogy ekkora arccal még büszkélkedni is kellene ezzel. :U

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25015) z00li


z00li
senior tag

Hi!

Milyen vegyes tüzelésű kazánt ajánlanátok 100nm-re? :F Egyelőre lemezkazánok felé húzok, mivel fával fűtenénk. Tipp?

Z

(#25016) runner 125 válasza z00li (#25015) üzenetére


runner 125
nagyúr

Lemezkazán hatásfoka sokkal rosszabb, mint az öntöttvasé.
Kicsit nagyobb lakótérre nekem egy Viadrus 6 tagos van, szerintem öntöttel jobban jársz.

Integra

Miből fakadt az egész? H a festett fát ne tegyük a tűzre...

..továbbra is képmutatásnak tartom, de mind1, lezárom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25017) Integra válasza runner 125 (#25016) üzenetére


Integra
titán

az igazi képmutatás az a fajta önigazolás amivel szerinted simán lehet mérgező anyagokat elégetni. ez nem így van, ezzel legyél tisztában. :U

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25018) z00li válasza runner 125 (#25016) üzenetére


z00li
senior tag

Már más is ajánlotta a viadrust, de az a bajom vele, hogy a 4 tagosba nagyon kicsire kellene aprítani a fát (ja, meg drága :DDD ). Meg az öntvényeket inkább széntüzelésre ajánlják (valahol ezt olvastam :B ). Más ötlet? :F

(#25019) Met


Met
Topikgazda

Nagyanyám, autógumikat égetett el amikor kicsi voltam, és én néztem.
Feszítsetek keresztre :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25020) DeFranco válasza Met (#25019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

a beállásod már megvan hozzá :D

(#25021) runner 125 válasza DeFranco (#25020) üzenetére


runner 125
nagyúr

:D :D

z00li

A tagok száma a kazán teljesítményét is jelenti. Nézz utána, h akkora alapterületre mekkorát javasolnak, de szerintem neked sem ártana egy 6 tagos 30kw körüli. Viszont brutális felkúsztak a kazán árak. 3 éve 180-ért vettem újonnan, ráadásul nem is netről, hanem helyből, most ugyanaz br. 264 a neten. :F

Nyilván drágább az öntöttvas, viszont a hatásfok miatt a lemezbe több fát fogsz belepakolni, így 1-2 tél alatt szép lassan ellocsolod a különbözet árát is fára.
Egyébként egy 2000 liter körüli puffer még tervben van nálam, a még jobb hatásfok kihasználás érdekében.
Index forumon van kazános topik, nézz át oda is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25022) z00li válasza runner 125 (#25021) üzenetére


z00li
senior tag

Elvileg egy 4 tagos elég lenne, a cirkó is 24kW-os. Indexen is folyamatosan olvasok, de ez a sok lehetőség teljesen elbizonytalanít.

(#25023) GLOCK34 válasza z00li (#25022) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Zárt vagy nyitott rendszer lenne? Puffer tároló mindenképp ajánlott főleg ha a vegyes kazán az elsődleges vagy kizárólagos. Komfort érzet teljesen más lesz egy vezérléssel ellátott szabályozható fűtés esetén mintha simán rákötöd a rendszerre. Ismerni kellene milyen a lakás szerkezete,milyen fűtőtestek-hőleadók vannak vagy lesznek,stb.

(#25024) erdoke válasza harry (#24971) üzenetére


erdoke
titán

Olvasgattam egy kicsit, és hosszabb távon valóban több potenciál lehet a COB LED-ben (evolúció), de jelenleg kb. azonos hatásfokot kínálnak a top SMD-vel. Én inkább az ár alapján döntenék, mert a sok SMD-s izzók fénye abszolút nem bántó.

A legjobb aláírás a héten

(#25025) Integra válasza erdoke (#25024) üzenetére


Integra
titán

tudnál csinálni pár fotót az smd led-ről, hogy hogyan szórja a fényt?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25026) z00li válasza GLOCK34 (#25023) üzenetére


z00li
senior tag

Zárt rendszerbe lenne puffer nélkül. Elvileg a falak b30-as téglából vannak, a födémen 20cm gyapot, máshol nincs szigetelés. Összesen 8 db radiátorunk van, de az egyik elhanyagolható méretű. A cirkó is maradna, de csak éjszaka menne ha leég a vegyes, vagy ha nem lennénk itthon. Kb. ez az elképzelésem. :U Vélemény? :F

(#25027) föccer válasza z00li (#25026) üzenetére


föccer
nagyúr

Zárt rendszerben muszáj puffert tenni, mert különben felrobban a rendszer.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25028) runner 125 válasza erdoke (#25024) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az általad linkelt gyakorlatilag ugyanannyiba kerül, mint egy COB.

Első körben szimpatikusabb volt a COB, így én amellett teszem le a voksom.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25029) erdoke válasza Integra (#25025) üzenetére


erdoke
titán

Melyikről? Spot, E14 5 W-os izzó, 10-14 W-os UFO, esetleg RF vezérelt szalag? Utóbbiból sima meleg fehér, vagy hideg fehér/RGB is akad... Sőt, néhány spéci Power LED-em is van.
Spot és E14 120°-os. Jelenleg mennyezeti lámpa (15 db) G4-es halogén cseréjén gondolkodok, bár soha nem térülnek meg...

A legjobb aláírás a héten

(#25030) Integra válasza erdoke (#25029) üzenetére


Integra
titán

a 120 fokos smd-ről, ami annyi lument ad, mint a 60-as halogén spot. mert van egy pár g10-es spotom, abba tennék kellően erős ledet, ha az annyira világít, mint a halogén
van ahol én szándékosan nem használok pont emiatt led-et, mert a kompakt fénycső is jó, pont mennyezeti csillárban és a büdös életben nem térülne meg a led. legalábbis jelenleg. az is igaz, hogy 1 mennyezeti fehér üveg búra alatt 3-3 kompakt fénycső van, helytől függően 11 és 14w közötti teljesítménnyel. ezt 3 led nem tudná hozni fényerőben. de idővel meg úgyis led lesz, mert a kompakt fénycsöveket is kinyírják a törvények.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25031) GLOCK34 válasza z00li (#25026) üzenetére


GLOCK34
aktív tag

Akkor lemez kazán nem nyerő ha nincs pufi vagy hőcserélő. Több megoldás is lehetséges,vezérléssel megoldható. Holnap küldök Neked pár kapcsolási rajzot ami jól áttekinthető. Kazán pedig; Buderus,Viadrus,Junkers,Immergas. Ezekkel nem volt sok gondunk az utóbbi időben.

(#25032) z00li válasza GLOCK34 (#25031) üzenetére


z00li
senior tag

Várom. Előre is köszi! :R
Bár ezt még most sem értem: Akkor lemez kazán nem nyerő ha nincs pufi vagy hőcserélő. Pl. Celsius kazán honlapján ez áll:
"Max. 2 bar nyomáson üzemeltethető zárt kiegyenlítő tartállyal is szerelhető
Zárt rendszer (üzemi nyomás max. 2 bar) esetén, felforrás elleni védelem (hűtőkör) a rendszerbe szerelése ajánlott"
Ezek szerint mégis megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#25033) harry válasza erdoke (#25024) üzenetére


harry
veterán

Ja nem is ragaszkodok hozzá mindenképp, a legjobb ha valaki meg tudja nézni őket élőben, és az alapján dönteni, alapvetően nekem azért volt szimpatikusabb, mert mélyebben van, nem az izzó elejének síkjában a fényforrás, és így a lámpatest belseje is szórja, erősíti a fényt - függetlenül attól, hogy cob/smd a technológia.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25034) szabjan válasza z00li (#25032) üzenetére


szabjan
tag

Megoldható, de nagyon nehézzé teszi a folyamatos tüzelést. Kollega küld majd rajzokat és érteni fogod.
A puffer jelentősen javítja a rendszer hatásfokát. Puffer esetén a túlfűtést szinte teljesen el lehet kerülni. Pakolhatod a fát rendesen...Biztonsági berendezésekre természetesen így is szükség van, de kevésbé fogod működésre bírni őket.
Gázkazánnal támogatva egy komplex rendszert kapsz és akár melegvíz készítésre is használhatod a vegyes kazánodat. HA egy tartós kazánt akarsz akkor a kollega által írt típusok a nyerők. Immergas-t rengeteget raktam be én is, nagyon megbízható tipus.

a vizesember

(#25035) Mici80 válasza Mici80 (#25008) üzenetére


Mici80
tag

Végül is ugyan ott vagy vele. Ha kiárulod akkor valami kevéske pénzt ugyan nyersz rajta de ha eltüzeled akkor arra nem kell költened. :)

---

(#25036) Dr.Zoo válasza z00li (#25018) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Vidra russia öntöttvas.
A lemezkazánt gyorsan felejtsd el.
Én kétéve használom boldogan fával, időnként teszek mellé orosz diószenet.
Mikor elmentem Fótra bevásálni az orosz diószénből tavaly, megkérdezte az eladó hogy mibe viszem?
Elmondtam neki a kazán típusát, mire ő: okés, abba rakhatja.
Mögöttem egy fickó ráizgult a témára, mert ennek volt a legjobb ár/érték aránya. Már pakoltam a diószenet vadul a kocsimba, mikor hallom a következő párbeszédet:

Vevő: látom az úr (én) vitt ebből a szénből
Eladó: jaja, parancsoljon
Vevő: énis kipróbálnám
Eladó: és milyen kazánja van uram?
Vevő: német lemezkazán
Eladó: akkor uram, önnek ezt nem ajánlom!
Vevő: de hát miértnem? Az úr is ezt vitte....
Eladó: igen, de neki öntöttvas kazánja van, magának lemezkazánja, és ez a szén olyan hőt termel, hogy lyukat éget az ön kazánjának az oldalán.......

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25037) SG3rg0


SG3rg0
őstag

OBI-ba DULUX festéket ajánlották mert ennél egyértelműen 2szer kell átfesteni a falat, s jobb mint a Platinum.
Szerintetek?

(#25038) DeFranco válasza SG3rg0 (#25037) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Platinumot nem ismerem de nekünk a Dulux maximálisan bevált fűrészporos tapétára. Könnyű vele dolgozni, nagyon jól fed (két réteget kentünk) és prímán visszaadja a kívánt színt.

(#25039) Lipton válasza szabjan (#25034) üzenetére


Lipton
őstag

Nalunk 4 eve immergas van (32KW kondi kazan, 300l indirekt tarolo, padlofutes+par radiator) es elegedett vagyok vele. Nem hatrany az sem, hogy par utcara van egy profi szerelo es amennyiben valami tortenne akkor gyorsan tud reagalni.

(#25040) troland26 válasza SG3rg0 (#25037) üzenetére


troland26
őstag

A Dulux tényleg jó nekem is 2x kellett csak kennem és tökéletesen takart . Platinumot nem ismerem

(#25041) FatalEror válasza SG3rg0 (#25037) üzenetére


FatalEror
addikt

Dulux azért is jó,mert van mosható festékük is,ami relatív jól ha a gyerek épp a grafitis korszakát éli.

HardCore is my LifeStyle

(#25042) erdoke válasza Integra (#25030) üzenetére


erdoke
titán

Nálam 40 W-os halogéneket váltottak a 4W/400 lumen GU10 spotok, de nyilván nem nehéz elképzelni, hogy mennyivel adnak többet az 5 W/500 lumenesek... Megpróbálok majd lőni pár képet úgy, hogy csak azok világítanak a gardrób szekrényben (4 új +1 régi LED), ill. fürdőszoba tükör fölött (2 db új).

A kompakt fénycsövek nagy hátránya, hogy várni kell a fényerőre, gyakran egy percnél is több, mire teljesen felizzanak. A LED egyesíti a hagyományos izzók és a kompaktok előnyeit.

(#25037) zerge861
Azt ajánlották, mert azt forgalmazzák?
Ha a Platinumot is kétszer kened, biztosan nem rosszabb. Ha jól emlékszek, az alapozástól függ, elég-e egy réteg. Szűz falra/full glettre elég egy réteg, de problémás előző festésre nem mindig.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#25043) DeFranco válasza erdoke (#25042) üzenetére


DeFranco
nagyúr

igaz, mi a napsárga alapra kentük a barackszínt :) ezért volt két réteg :B

(#25044) Ton-ton válasza z00li (#25026) üzenetére


Ton-ton
tag

A rendszered így is működik, azonban nem túl komfortos.
Egyszerűen megpakolod a kazánt, és túlfűti a teret...
Ennek elkerülésére vannak termosztatikus radiátor szelepek (1-2 helységet akkor is túlfűt ahova nem tehetsz, hogy legyen hol leadnia a megtermelt hőt), s ilyenkor csak ott csinál kánikulát (mondjuk ott hatványozottan)
Egy puffer nélküli vegyes kazán van nálunk is (gázkazán nélkül), de már küzdök a pufferen...
Ha van rá lehetőséged (pénz, hely) tedd be a puffer tartályt.

Jellemzően be szoktak tenni egy nyomáskiegyenlítő tartályt, mert a gázkazánban lévő (ha van benne és nem külön van) kevés.

http://qtp.hu

(#25045) harry válasza SG3rg0 (#25037) üzenetére


harry
veterán

Én használtam már mindkettőt. Dulux kicsit sűrűbb, más állagú cucc, szerintem emiatt kényelmesebb vele dolgozni, a Platinum "vékonyabb", jobban el lehet oszlatni a felületen, de emiatt figyelni kell arra is, ne vidd szét nagyon, mert akkor nem fed eléggé. Platinum illatosított, ilyen citromos szaga van, egy zacskóba van téve, és az van bedobozolva. Dulux egy jól záró dobozban van.
Nekem személy szerint a Dulux kicsit szimpatikusabb az állaga miatt. Árban elég hasonló a kettő azt hiszem. Egyik sem rossz, amelyikből jobb színt találsz, azt vedd.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#25046) Alex91 válasza erdoke (#25042) üzenetére


Alex91
félisten

A kompakt fénycsövek nagy hátránya, hogy várni kell a fényerőre, gyakran egy percnél is több, mire teljesen felizzanak.

Azert a mai, markasabb kompaktok ebben is sokkal jobbak.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#25047) Met válasza harry (#25045) üzenetére


Met
Topikgazda

Citrom? :Y
Én szeretem a frissen festett fal illatát, bár vettünk egyszer barna duluxot és annak csokipuding illata volt :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#25048) Dr.Zoo válasza SG3rg0 (#25037) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

+1 dulux
Miis azzal kentünk, a másikat nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#25049) föccer válasza Met (#25047) üzenetére


föccer
nagyúr

b+ ez komoly :D

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#25050) erdoke válasza Alex91 (#25046) üzenetére


erdoke
titán

Van 3-4 lámpában + a kerti világításban többféle új kompaktunk is, továbbra sem az igazi. Ha trafós LED-et kapcsolász, arra várni kell 2-3 másodpercet, de olyankor is teljes fényerővel indul. Ráadásul ez a megoldás nem túl gyakori.

(#25045) harry
Nálunk van fent 8-10 Platinum árnyalat, de nem tűnt fel, hogy citrom illatú lenne. :F Az egyik sötétnek (bordós) viszont elég érdekes festék szaga van, ami ráadásul elég lassan csökken.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.