Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#142002) gordonfreemN válasza updog (#141990) üzenetére


gordonfreemN
addikt

ez engem is nagyon érdekelne, zavaró a mocorgásuk, bántani én sem szívesen bántanám őket, de azért a denevérszar is zavaró a párkányon

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#142003) gordonfreemN válasza aleister (#141997) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Igen

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#142004) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

A házunk teraszáról a padlólapot és kb. 10 centit a beton tetejéből leszedtek (tönkretette a jég), majd az újrabetonozást már nem csinálták meg. A ház alapzat betonja sajnos szabadon van és a terasz alapbetonja szintén. Betonozást csak jövőre szeretném csak megcsináltatni (idén már sajnos nem férne bele) és addig gondolom kellene rá valami vízzáró réteg amivel átvészeli a telet. Tudtok ötletet adni, hogy mit tehetek ennek érdekében?

Köszi előre is a segítséget!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#142005) pjen válasza aleister (#141997) üzenetére


pjen
félisten

Igen, több helyen lehet kapni rövid darabot amin rajta van a karmantyú.

(#142006) 6030D


6030D
Ármester

Terasz cseppentőlemezre/vízorra milyen megoldások vannak? Szomszédnál most raktak egy ilyen alut, de ez nem tetszik annyira, és ahogy utánanéztem keskenyebb sincs belőle. Találtam egy ilyen megoldást is, amit élőben még nem láttam, de szerintem ez kevésbé ütne el. A terasz oldala lábazati vakolattal lesz megoldva, egyedül a lépcső (terasz oldalához épített, tehát nem besüllyesztett) oldala lenne lapozva. Oda meg gondolom jó a lépcsőprofil.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#142007) aleister válasza pjen (#142005) üzenetére


aleister
veterán

...és gordonfreemN:

Köszi urak! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#142008) mokus1


mokus1
addikt

Még nincs kész a konyhában a mosogató, viszont a mosogatógép tele van. Szerintetek ha benyomom mélyre a csatornába a csövét kifog spriccelni a víz? :D

(#142009) pjen válasza aleister (#142007) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem, de tömjé mellé valami rongyot. Akkor biztos nem.

(#142010) mokus1 válasza pjen (#142009) üzenetére


mokus1
addikt

Ez nekem jött ugye? :)

(#142011) pjen válasza pjen (#142009) üzenetére


pjen
félisten

Bocsi, nem Neked szántam. :)

(#142012) Inhouse válasza mokus1 (#142008) üzenetére


Inhouse
őstag

Szerintem sem, de azért amennyire lehet, dugd bele, illetve kéne valamennyire rögzíteni, nehogy kilökje magát. A rongy meg mindenképpen jó lenne, mert a szag visszajön mellette, ha nincs tömítve.

Üdv Inhouse

(#142013) pjen válasza mokus1 (#142010) üzenetére


pjen
félisten

Igen.

(#142014) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Sziasztok!

Szükségem lesz körfűrészre. Több dolgon is agyalok, és a legjobb megoldás az lenne, ha olyan asztali+kézi fűrészt vennék, ami könnyen szétkapható (multifunkcionális), de lehet, hogy árban hatalmas a felár.
Nézegettem az aldis shepach hs110-es asztali körfűrészt. A hs100-ast árukeresőn nagyon dicsérik, és annál is olcsóbb az aldis.
Mit javasoltok?
Egyelőre hobbi szinten dolgoznék vele, aztán ha komolyabban rá tudok állni, akkor rámozdulok egy Festool CSC SYS 50-re. Az tényleg mindent is tud.
Első körben laminált padlót fogok vele darabolni, meg különböző bútorlapokat, aztán jövő nyáron szeretnék csinálni egy vörösfenyő teraszt és egy dupla kocsi beállót (féltetővel).
Eddig csak kölcsön fűrészekkel készítettem ezt-azt a ház körül.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#142015) macilaci78 válasza Z_A_P (#141998) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tavaszal hívtam ablakos céget rendbe tetetni a nyílászárókat. Volt, ahol teljes vasalatcsere kellett, volt, ahol csap egy-egy részegység. Az erkélyajtó kapott huzatzárat és fogantyút. A mágnesesben nem bíztam, egy nagyobb széllökés esetleg benyomja. A mechanikus erősebben tart.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#142016) User_2 válasza vzsryl (#142014) üzenetére


User_2
tag

lehet, hogy lebeszélni akarlak, azért mégis leírom:
bútrorlapot kifjezetten nehéz ha nem lehetetlen otthoni eszközökkel méretre vágni.
de még a méretet korrigálni is.
hasznosabb ezt az igényt elengedni és inkább pontosan tervezni és pontos méretre vágott darabokat venni.

(#142017) macilaci78 válasza vzsryl (#142014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Einhell-re nézz rá. Használunk ilyet is a cégnél.
Azért a bútorlap már más tészta, bő 2,5 méteres táblák lefordulnak ekkora tárgyasztalról. Kell mellétenni valamit.
Laminálthoz drága, kb 15 eFt árú lapot használunk.

User_2: az elbontott beépített szekrény polcait vágtam rövidebbre a tárolóba egy Parkside merülő fűrésszel a saját vezetőjével. Nem kellett szépnek lennie, sem pontosnak, a 100×60 centis polcból kijött a 100×40 centis.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#142018) Met válasza updog (#141990) üzenetére


Met
Topikgazda

Amikor kirepülnek akkor kell elzárni a visszajutásukat vagy felengedni a szúnyoghálót és nem bírnak visszamászni.

Batmánus megoldásról nem tudok amivel el lehet őket riasztani, a napfényt nem szeretik, nem, nem porladnak el ;] a szemük nem bírja.
Nyilván a redőnytokba ez nem játszik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#142019) User_2 válasza macilaci78 (#142017) üzenetére


User_2
tag

keménygyantás faanyagok vágásához, ha nem számít a vágásfelület,
lehet, hogy valóban jobb a merülőfűrész, mint az otthoni körfűrész.
körfűrészlap otthon elég gyorsan el tudja veszteni az élét, ilyen gyantás ragasztott fákban

(#142020) pjen válasza User_2 (#142019) üzenetére


pjen
félisten

Meg lehet köszörülni. :)

(#142021) User_2 válasza pjen (#142020) üzenetére


User_2
tag

lehetni lehet, de minek használd el a körfűrészlapot, ha van jobb megoldás is.
csak azért mert lehet arra is használni, nem feltétlen kell is

(#142022) pjen válasza User_2 (#142021) üzenetére


pjen
félisten

Mi a jobb megoldás, otthon?

(#142023) updog válasza Met (#142018) üzenetére


updog
senior tag

Na ugye az a baj hogy az útelzárás nem annyira működik mert kívül mindig van jópár centi a redőnytoknál (erre írták neten, hogy ne egybeépített szúnyoháló legyen (lásd rajz, ez van nálam), hanem olyan ami pont ezt a nyílást fedné el, hát utólag kösz :D ).

Szóval ott mindig be fog tudni mászni, aztán meg beevickél a szúnyogháló és az ablak közé, telesz*rja, és ráadásul a szemétláda úgy távozott hogy oldalt kibirizgálta a szúnyoghálót a vezetősínből (mivel oldalt nincs semmi fix/szilárd dolog, csak maga háló csúszik a sínben, nem volt nehéz dolga...).

Persze most az jön hogy felengedem a szúnyoghálókat, de ezzel csak azt érem el hogy nem másznak be az ablak és a háló közé az asszonyra a szívbajt hozva, attól még a tokban ott fognak lakni, tényleg nem akarom szerencsétleneket pl. feltekercselni a redőnyre (minden este lehúzzuk, reggel fel), és azért az is zavar amikor pereg ki a bogyó a párkányra...

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#142024) zoli03 válasza pjen (#142020) üzenetére


zoli03
őstag

Otthon nem tudod megköszörülni. Jobban megéri venni egy olcsóbb lapot, aztán kidobni, ha elkopott. 10-20e Ft-os lapokkal meg csak nem áll neki az ember lamináltat vágni. Ha padlónak szánják, akkor úgysem látszik a vágott felület, dekopírfűrésszel is gyors és abba olcsó a lap.

(#142025) Met válasza updog (#142023) üzenetére


Met
Topikgazda

Purhab?:D

Valahol láttam egy kefés sínt amit fel lehet pattintani kívülre a redőnytok peremére, így elzárja az utat a bogarak elől.
Most viszont nem találom.

De veszel ilyen ajtókefét és felcsavarozod a redőnytokra.
Na de mi lesz azokkal akik már bent vannak? :DDD

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#142026) pjen válasza zoli03 (#142024) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem tudom? Én valóban nem, de édesapám megtudta otthon, gond nélkül. Csak 40 évet dolgozott a szakmában. Többek között Ő alkotta meg a szalag fűrész köszörű gépet. Akkor újításnak hívták és nem sokat kapott érte.

(#142027) zoli03 válasza pjen (#142026) üzenetére


zoli03
őstag

Nézz meg egy mai körfűrész lapot, hogy mennyi keményfém van rajta. Nem tudsz kézzel olyan szögben köszörülni, nincs meg hozzá se az elméleti, se a gyakorlati tudásod és gépparkod sem. Lehet, hogy forrasztani is kell rá új keményfém lapkát. Ezt sokszor az ezzel foglalkozó cégek sem tudják megfelelő minőségben megcsinálni, YouTubon találsz a Hauch Tominál videót róla.
Szalagfűrészlap teljesen más, mint egy körfűrészlap, ne keverjük ide.

(#142028) csababarca


csababarca
őstag

Megrendeltem ugye a H tarifát, elfogadtam az elfogadnivalót, készre lett jelentve, aztán vártam, hogy hív az eon, hogy rakják fel. A sima óránál hívtak, ki kellett mennem aláírni, stb.
Most reggel kimegyek a házhoz, látom bent van a H tarifás mérő.
Nem hívtak, nem írattak így alá semmit.
Ez bevett dolog, ne aggódjak? :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#142029) pjen válasza zoli03 (#142027) üzenetére


pjen
félisten

Szegény apámnak mondkettő megvolt. Valóban ha 1-2 lapka hiányzott, azt nem pótolta. A szalagot csak azért írtam, bogy lásd, tényleg értett hozzá. :)

(#142030) Inhouse válasza vzsryl (#142014) üzenetére


Inhouse
őstag

Elég nagy ugrás van a 2 gép ára között. :Y Én nem igazán értem, hogy otthoni asztali körfűrésznél miért szempont az akkus...
A laminált bútorlap vágása külön tészta. Szépre vágni otthon igen nehéz, de vannak trükkös megoldások. Viszont nem véletlenül sokmilliós tétel egy gép a lapszabászatban.
Amikor az egyetlen csináltatott bútorunk rakták össze, a srácnak volt egy komoly kézi körfűrésze, de nem ez a lényeg. Volt hozzá apró, sűrű fogú lapja, de még ez sem elég. Volt hozzá egy kis tárgyasztal egy spec lefogó lappal. Ezt precízen beállította és a helyszínen igazítandó néhány elemből ezzel vágott. A leszorító lemez nem engedte felcakkozni a lap kilépésénél sem a laminált réteget, gyakorlatilag súrolta a vágóél.
Én ráhagyással szoktam vágni és hozzácsiszolom a mérethez flexre rakott csiszoló tárcsával és csiszolópapírral. A laminált lapok között is van különbség, a fényes MDF alapú pl. egy sima dekopírlappal sem cakkozódik, főleg ha rajta a védőfólia...persze azzal meg nem tudsz pontosan/szépen vágni.
Nekem is egy olcsó asztalim van, de nyeklik, nyaklik, ezzel igazán pontosan nem lehet vágni. A vezetőt a lappal párhuzamosan, illetve a lapot a tárgyasztalra merőlegesen állítani is művészet. Sőt ez utóbbihoz hack-elni kellett, mert gyárilag nem lehetett. Ritkán használom, addigra inkább feldobom a vágandót a bakokra és a kézivel áttolom a megvezető mellett.
De ha laminált bútor, akkor amit csak lehet pontosan mérni és szabatni, elég azt összerakni.

[ Szerkesztve ]

Üdv Inhouse

(#142031) elessar válasza updog (#142023) üzenetére


elessar
tag

Az ultrahangos rágcsálóriasztó nem lenne megoldás?

(#142032) updog válasza elessar (#142031) üzenetére


updog
senior tag

Aktív megoldásba nem szeretnék/tudnék belemenni. Ez a lentebb linkelt ajtókefe viszont egész jónak tűnik, bár ugye az egész kiindulópontja szerintem az hogy érzik a meleget, tehát az ablak nem tökéletes, és azért továbbra is biztos megpróbálnak majd bemászni.. :) De első körben szerintem azt megpróbálom.

(#142025) Met :R

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#142033) Met válasza updog (#142032) üzenetére


Met
Topikgazda

Bármilyen védett helyre befészkelnek télen, nem feltétlenül rossz az ablak szigetelése.
Tavaly télen nálunk felmászott a szúnyoghálón a redőny alá, addig basztattam ami kimászott a redőny alól de a hálót az istennek se akarta elengedni, kocogtattam a hálót, fújkáltam. Már fújt mint a macska :DDD

Aztán végül lepottyant a párkányra és ott vergődött, megfogtam, beraktam egy műanyag dobozba aminek kilukasztottam a tetejét, pár óra alatt felmelegedett, utána kiengedtem és elrepült.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#142034) -Ben-


-Ben-
veterán

Sziasztok,

Adott egy kb. 60 éves ház, amely vastagon penészes. A falakról már kaparóval eltávolítottam a régi simított vakolatig a festéket, viszont a plafonnal kegyetlenül szenvedek… Van valamilyen erre a célra fejlesztett gép/eszköz, amellyel könnyedén eltávolíthatnám a festéket a plafonról is? :F

köszi

(#142035) dellfanboy válasza -Ben- (#142034) üzenetére


dellfanboy
senior tag

spakli?
csiszolas?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#142036) -Ben- válasza dellfanboy (#142035) üzenetére


-Ben-
veterán

Tulajdonképpen szinte mindent próbáltam már, ami kézzel kivitelezhető… :D Sz@rrá is áztattam a festéket, de elképesztően rá van gyógyulva a meszes vakolatra. :( Gipszkarton csiszolóra gondoltam még… Nem olcsó, de az lehet, hogy jó lenne.

(#142037) Tapsi


Tapsi
addikt

Van esetleg személyes tapasztalatotok a különböző márkákról? Szigetelésnél a nemesvakolat egy nagy kérdőjel. Most a Revco tűnik befutónak, de van ugye Ceresit, Baumit, meg a fene se tudja mi még. Árban jelentős az eltérés.

Ugyanez a helyzet ragasztónál is.

(#142038) vzsryl válasza User_2 (#142016) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Úgy is szoktam szerezni, de vannak fix darabok, amikhez ingyen hozzájutok, és azokból szoktam barkácsolni, pl mosókonyha, spájz. Nem olyan tökéletesek, mint a méretre vágatott lapok, de nem is annyiba került és tetszik a feleségemnek, illetve én is jól elszórakoztam vele.
Idővel szeretnék egyedi bútorokat is összerakni, de mivel ezt az elején hobbi szinten csinálnám, ezért nem szánok rá nagy összeget.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#142039) User_2 válasza vzsryl (#142038) üzenetére


User_2
tag

ja, ilyet én csináltam régebben a bamuax-nak volt kimaradt kosara, abból válogatam kb méretes darabokat felénél alacsonyabb áron. mivel mérete kb jó volt nem kellett már igazítani se.
de ez már rég volt

neked is ajánlom a bőrös nyárfa deszkát barkácsoláshoz.
közvetlen fűrésztelepen érdeklődj, méretről, árról.
nyárfa nem annyira rossz, mint amennyire nem elterjedt

(#142040) macilaci78 válasza zoli03 (#142027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Na mondjuk beletenni egy sablonba a lapot és a reszelőt/köszörűt nem nagy tudomány abban a háztartásban, ahol már amúgyis van fűrészalap.
De egy jó lap arra használva, amire való, sokáig elég. Pár alkalommal leburkolja és bebútorozza a saját házát, mire elkopik a lap.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#142041) Victoryus válasza Victoryus (#141879) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ravak zuhanykabin beépítés,, 50000... 2 órás munka. 16500 nettó óránként. B+. 120e volt a két ajtó. Azért kíváncsi lennék, hogyha tényleg apró darabokra robban valamelyik ajtó, cserélik-e? Családban volt rá példa, természetesen garancia idő után, nulla támogatás a gyártótól meg a bolttól.
Utolsó szeg a jelenlegi i pályám koporsójába. A hőszigetelős szaki is 10e/ó, és nem talál normális embert a melóra. 6 hónap alatt gyorstalpalón, jó kereset, és mégse mennek... Ezen most komolyan elgondolkodtam, megérné váltani. Megbecsülés, normális srác, jó pénz, fél évre előre tele munkával.

[ Szerkesztve ]

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#142042) tothjozsi96 válasza Tapsi (#142037) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Szia!

Caparol, jó árban van és jó anyag.

(#142043) macilaci78 válasza Victoryus (#142041) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Jujuj, dolgozni is kell a pénzért? :U

Nekem ez az aktuális kedvencem, majd kiderült, hogy mellékállásnak szánta. :DDD

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#142044) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

A Mofém Pro csaptelepjeim 5 év után úgy tűnik tönkremennek(sajnos nincs vízkővédelem) főleg a nagy konyhai, de a többin is érezni hogy nem lesz hosszú életű.
https://netkazan.hu/termek/4555/mofem-pro-mosogato-csaptelep-forgathato-kifolyocsoves-152-1751-02
https://netkazan.hu/termek/4550/mofem-pro-mosdo-csaptelep-forgathato-kifolyocsoves-150-1751-02?
Még nem szedtem szét, de valószínű hogy a betétet ki kellene cserélni ...

Kérdésem az, hogy mi való bele? 35mm vagy mi alapján tudom kiválasztani?
https://www.kazanwebshop.hu/MOFEM-keramia-betet-leszorito-csavarral-karos-csap
Természetesen a gyári mofémet raknám bele...ha csak nincs jobb
Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#142045) Chris0321 válasza Ace owner (#141983) üzenetére


Chris0321
addikt

Egyébként senki nem mondta, hogy mindent egyszerre kell megvenned. Pl. az egyik sofőrünk nemrég cserélt tetőt. Ő is évekig gyűjtötte a dolgokat hozzá. Lehívsz egy szakembert és elmutogatod neki miket szeretnél megcsináltatni. Aztán amikor van pénzed akkor veszel ezt azt. Ami nem jár le, szigetelés, ablakpárkány, dűbel, a tetőhöz faanyag vagy akármi.

(#142046) Z_A_P válasza macilaci78 (#142015) üzenetére


Z_A_P
addikt

Ja, az biztos hogy erősebb. Nem félsz hogy mivel erősen tartja, a sok ki/be húzás kilazitja a fogantyút,hisz egy műanyag ajtóba csak csavarozva.
Nekem nem baj ha kicsit gyengébb.
Azóta azt is kiderítettem hogy minden tokhoz egyedi van, nekem roto nx, ehhez keresek most...

[ Szerkesztve ]

OK

(#142047) vzsryl válasza User_2 (#142039) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Engem nem érdekel az anyag. Fűrészekről kérdeztem. :)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#142048) Morris válasza Ispy (#141987) üzenetére


Morris
veterán

Persze. Csak azért írtam, hogy van példa arra is, hogy lehet alacsony előremenővel fűteni radiátoros rendszert is

(#142049) YAS-dude válasza Morris (#142048) üzenetére


YAS-dude
őstag

Sőt, egy p-asszívházba nem is kell radiátor se... csak sajnos nem releváns a kérdező számára :)

(#142050) macilaci78 válasza Z_A_P (#142046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A műanyag profilban fém zátszelvény van, abban fog a csavar, ráadásul tengelyirányra merőlegesen terheled.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.