Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#49001) pjen válasza vwpolopg (#49000) üzenetére


pjen
félisten

Benzinnel vigyázz,ha van esetleg PS műanyag is a benzin oldja.

(#49002) Nerazim válasza csibor (#48995) üzenetére


Nerazim
őstag

És esetleg, ha beépített tartályos mellett döntünk abból mi az ajánlott? Voltunk egy pár helyen, de úgy vettem 40-50k alatt nem nagyon ússzuk meg. Csaptelepból van hasonlóan jó alkatrész ellátású típus, mint a dömötör?

[ Szerkesztve ]

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49003) canniball válasza Nerazim (#49002) üzenetére


canniball
nagyúr

Ott a pjen által ajánlott Shell, nekünk is az van. Nem kis ideig nincs vele probléma (emlékeim szerint a szüleimnél a 80-as években került beépítésre és pár évvel ezelőtt történt az első csere); ha gond lenne akkor könnyen beszerezhető és pofon egyszerű kicserélni.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49004) csemberlen válasza canniball (#49003) üzenetére


csemberlen
őstag

Azért sok hátránya is van! Hangos, vízütést okoz, bizonyos esetekben kevés amit kinyom.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49005) csibor válasza Nerazim (#49002) üzenetére


csibor
őstag

Nem ismerem, olyannal nem dolgoztam :) Geberit-et szokták ajánlani. Olyat vegyél amihez van alkatrész, és lehetőleg ne kelljen hozzá :) Első gondolatom nekem is ez volt. Vettem egy használtat. De rájöttem nem nekem való

(#49006) Siriusb


Siriusb
veterán

Bocs az offért, nem találtam jobb topikot.

Szemeteskukát kellene beszereznem Budapesten, kb. ilyesmit, csak ennek kicsit sokallom az árát, ahhoz képest, hogy műanyag.
Tudtok esetleg boltot, ahol érdemes lenne körbenézni?
Kösz.

(#49007) ALI_G válasza Siriusb (#49006) üzenetére


ALI_G
veterán

Pedalosbol meg nem lattam olyat ami tartos. En baumaxban vettem hasonlot, annak a tetejen van egy gomb. 10 alatt volt. A muanyag pocok tudna letorni, de 3 eve jo. Talan erzekeloset vennek, de az is elromolhat. argepen keresgelj.

[ Szerkesztve ]

(#49008) canniball válasza csemberlen (#49004) üzenetére


canniball
nagyúr

Csupán szubjektív vélemény, de
- a nyomással szerencsére még sosem volt probléma (ha ezt érted "kinyom" alatt), ellenben a tartálynál (egy "nagyobb hadművelet" után :D ) előfordult hogy nem volt elég egy adag víz, ilyenkor ugye lehet ott topogni míg újra feltölt, a szelepnél nincs ilyen gond
- hangosnak szerintem nem hangosabb mint pl. egy tartály, a víz így is úgy is zuhog (persze lehet csak én szoktam már hozzá).
Nyilván van hátránya is:
- alacsony nyomás esetén nem sokat ér
- ha nincs víz a tartállyal ellentétben itt nincs vésztartalék.
Mindenki eldöntheti neki mi a fontosabb.

"Vízütés" alatt mire gondolsz?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49009) Nerazim válasza canniball (#49003) üzenetére


Nerazim
őstag

Biztos megbízható meg minden,de ennyit nem tervezek rá áldozni.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49010) McReay válasza r.levente75 (#48967) üzenetére


McReay
aktív tag

Nehézkes a használata? Ki tudnád fejteni, hogy mi a gond a vele?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#49011) mezis válasza csemberlen (#49004) üzenetére


mezis
nagyúr

Apropó vízütés. Olyan nagy baj az ? :F

mezis

(#49012) canniball válasza Nerazim (#49009) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor nézz körül a Mofém termékek között, lehet azok olcsóbbak és szükség esetén az alkatrész-ellátással jó eséllyel nem lesz gond.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49013) ALI_G válasza amerigo (#48992) üzenetére


ALI_G
veterán

Ez talán drágább, mert 20 cm minimum kell, de gondoltam már rá én is.

[ Szerkesztve ]

(#49014) Nerazim


Nerazim
őstag

Srácok, köszönöm a segítséget! :R

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#49015) csemberlen válasza canniball (#49008) üzenetére


csemberlen
őstag

Amikor hirtelen elzár akkor keletkezik egy vízütés ami mindenhol hallható, és károsítja a kötéseket is. Tágulási tartállyal kiküszöbölhető.

Mezisnek is szólt.

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49016) r.levente75 válasza pjen (#48999) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerencséd van biztos jó nálatok a víz!

(#49017) lacy86


lacy86
addikt

Ujra itt! ( most nem festes ugyben )

Panel lakasban elektromos vezetek athuzas / atkabelezes mennyibe fajhat?!
Egy 53nm2 panellrol van szo.

(#49018) r.levente75 válasza McReay (#49010) üzenetére


r.levente75
addikt

A gépi fújás ebben a szakmában manapság külö iparág. Ha nincs kellő rutinod, anyaghigítás, a piszoly egyenletes kezelése a megfelelő rétegvastagság érdekében stb kinlódás az egész, az esztétika rovására. Nem beszélve a megfelelő fóliézásról, tökéletes síma falakról, és az esetleges szinélválasztásokról.

(#49019) pjen válasza r.levente75 (#49016) üzenetére


pjen
félisten

Az mit jelent,hogy jó a víz? :)

(#49020) r.levente75 válasza lacy86 (#49017) üzenetére


r.levente75
addikt

Budapesten vagy vidéken?

(#49021) lacy86 válasza r.levente75 (#49020) üzenetére


lacy86
addikt

Gyorben.

(#49022) r.levente75 válasza pjen (#49019) üzenetére


r.levente75
addikt

Kéménységre, nálunk mindent tönkretesz a vizkő, ezért jobb a tartályos, melynek az alkatrészeit lehet tisztítani.

(#49023) csemberlen válasza lacy86 (#49017) üzenetére


csemberlen
őstag

Kérdés, hogy a vezeték miben van? Csőben, csatornában, MM fal elvakolva stb. Milyen jellegű bővítés szükséges konyhában pl?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49024) werszomjas


werszomjas
őstag

Villanykapcsolókból, dugaljakból melyik családot érdemes megvenni?

Schneider - Sedna
Schneider - Unica
Legrand - Cariva

A bestbuy legrand valena család nem tetszik.

Árban a Cariva egész jó (olcsó) minőségre milyen lehet?

Vagy még ami tetszik: Legrand - Valena Life.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#49025) lacy86 válasza csemberlen (#49023) üzenetére


lacy86
addikt

Pontosan meg en sem tudom!
26.-an megyunk megnezni a lakast.
Csak szeretnek felkeszulni elore! 😆

(#49026) pjen válasza werszomjas (#49024) üzenetére


pjen
félisten

Legrand ból van galea is,valenából van a life is,azt láttad.Cariva jó,de elég régen a piacon van,esetleg kivezetik.

[ Szerkesztve ]

(#49027) windlord válasza lacy86 (#49025) üzenetére


windlord
őstag

Teljes villany cserenel (kabel, szerelveny, megszakito, munka...stb) ~150-200k -ra nyugodtan szamithatsz.

(#49028) r.levente75 válasza windlord (#49027) üzenetére


r.levente75
addikt

Szerintem még több is lehet, föleg ha végig kell vágni a panelt minden vezetékbehúzás helyén a csőnek. Lehet falon kívül is vinni, az olcsóbb viszont csúnya. Ha szeretnél egy két plusz készüléket, vagy esetleg villanysütőt gázos helyett, akkor ampert is kell bővíteni. Ez biztos, hogy nincs meg 200-ból!

(#49029) windlord válasza r.levente75 (#49028) üzenetére


windlord
őstag

Persze, hogy lehet tobb :)
Azert irtam, hogy ennyire nyugodtan szamithat :)

(#49030) lacy86 válasza windlord (#49027) üzenetére


lacy86
addikt

+ Levente75

Egyik munkatarsam villanyszerelo, segit megcsinalni.
O mondta, hogy csak az alapanyag 100k korul lesz.
Meg igy is olcson tudja beszerezni ( protekcio )

Inkabb megcsinaltatom minthogy utana meg baj legyen

(#49031) windlord válasza lacy86 (#49030) üzenetére


windlord
őstag

Vilagos.

Jelen esetben ugyanebben a storyban vagyok benne, ugyanilyen feltetelekkel.
Annyi kulonbseggel, hogy tegla es 55nm.

Levente75: 32A -ig alanyi jogon bovithetsz.
(Persze, ha megadjak az infrastruktura miatt)
S ha okosan csinalod, siman megallsz 200kbol :)

[ Szerkesztve ]

(#49032) ALI_G


ALI_G
veterán

Korábban más is érdeklődött Nest termosztáttal kapcsolatban, így leírom mire jutottam:
Beszéltem többször a Nest-tel és néhány itthon kapható kazán forgalmazóval, pl Vaillant, Ariston, Saunier Duvel.
OpenTherm támogatású kazánnal biztosan működik, de a szabvány leírása alapján, kazánonként teljesen eltérő lehet. Több szintű a támogatás, amit nem kell közöljön a kazán gyártója, mégis kirakhatja a logót, hogy kompatibilis. Talán feltételezhető, hogy csak az on/off funkciót valósították meg (Vaillant ecotec plus pl).
Legfontosabb, hogy itthon nincs teljes támogatás. A geolokáció alapján biztosan nem tudja az időjárás alapú szabályozást. Továbbá semmilyen geolokációt igénylő funkció valószínűleg nem működne. A nest szerint a nem támogatott országokban csak saját felelősségre telepítsük, azonban igyekeznek technikai támogatást nyújtani (angolul). Egyelőre nem tervezik, hogy kishazánkat támogatnák.
Ha csak az on/off funkciót támogatja, akkor a mai kazánok többsége nem képes a tervezett modulálásra, és csak a visszatérő vízhő alapján modulál, így kissé csökken a komfort (nagyobb kilengések lehetnek a hőmérsékletben), többet fogyaszt valamivel a kazán. A hőmérséklet kilengést elvileg a Nest tudná kompenzálni tanulással, de geolokáció nélkül biztos nem tökéletes.

Olvastam arról, hogy részben sikerült megoldani a geolokációs időjáráskövetést, de sok problémát kell leküzdeni, ami minimum időigényes. Jelenleg csak sok szabadidővel rendelkező vállalkozóknak tudnám ajánlani. Én egyelőre nem a Nest-et választom.

(#49033) Dr.Zoo válasza windlord (#49031) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Levente75: 32A -ig alanyi jogon bovithetsz.
(Persze, ha megadjak az infrastruktura miatt)

A 7/2014 MEKH-ben benne van a 32A-ig alapdíj mentesség, viszont a szabványos mérőhely kialakítása az igénylő feladata. Ha nem szabványos a jelenlegi mérőhelye, akkor az plusz pénzbe fog fájni.
csak a tisztánlátás miatt. :K

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#49034) windlord válasza Dr.Zoo (#49033) üzenetére


windlord
őstag

Nyilvanvaloan!
Meg az is, ha tobb kell mint 32A, csillivilli szerelvenyeket valaszt.. es meg sorolhatnam a plusz koltsegeket en is :)

(#49035) mezis válasza csemberlen (#49015) üzenetére


mezis
nagyúr

Én abból a szempontból is érdeklődöm a vízütésről, mert a közösségi vízóránk stabilan 8%-al többet mér a 7 db almérő összértékénél. (Egy évig mértük, 6 alkalommal.)
Nagyon érzékeny ez a közösségi vízmérő, ha nincs fogyasztás, akkor is kb negyed fordulatot od-vissza pörög a kereke. Gondolom a nyomásingadozás miatt. Felmerült bennünk, hogy a +8% egy része abból eredhet, hogy visszafelé kevesebbet "mér".
Az almérők kevésbé érzékenyek, az enyém pl. olyan kicsi csurgást már nem mér, amikor 10 perc alatt telik meg egy 1,5 l-es flakon.
A fő problémánk, kérjük a vízmérő óra hitelesítését ?
(Ha szabványon belül van a hibája, akkor kb 25 eFt-nk bánja.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#49036) canniball válasza csemberlen (#49015) üzenetére


canniball
nagyúr

Olyan hirtelen elzárást nem tapasztalok ami ütés okozna, szerintem semmivel nem zár gyorsabban mint amikor én zárok el egy csapot.
Pár évvel ezelőtt volt ilyen, megemlítettem a szakinak aki azt mondta valahol máshol lesz a rendszerben a gond. A vízóránál talált is egy sz@r csapot (szelepet), azt kicserélte golyóscsapra (meg talán az akkori Schell szelepet is, erre már nem emlékszem pontosan) és ezzel megoldódott a probléma, azóta nincs "csapkodás".

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49037) #33253120 válasza mezis (#49035) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nekünk nagyanyám társasházi lakásában kellett már emiatt konyhai csaptelepet cserélni. Egy ismeretlen hiba miatti 14 másodperces, másodpercentként 5 ütéses sorozat keletkezett hálózati oldalt. A csaptelepben elrepedt a csapfészek. :(
Persze a társasházi biztosítás fizette.

Amúgy nem lehet, hogy valaki tényleg csepegtet?

[ Szerkesztve ]

(#49038) #33253120 válasza canniball (#49036) üzenetére


#33253120
törölt tag

Régi schell-ek nagyot ütöttek. Anno 30 éve egy tizedik emeleti panelban volt olyanunk, akkor éjszaka simán felébredtél a lakásban ha valaki lehúzta a wc-t.... Manapság már szolidabbak.

(#49039) canniball válasza #33253120 (#49038) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezek szerint változtatott a gyártó is. Az imént direkt figyeltem mikor lehúztam a wc-t (ezt kb. két éve tettem fel); nem mondom hogy csiga lassúsággal zár el de annyira azért nem is hirtelen.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49040) mezis válasza #33253120 (#49037) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha valahol csepegés, szivárgás lenne, akkor állandóan forogna a közös mérő, de ácsorogni is szokott, illetve oda/vissza negyed fordulatozik. (10 -12 m3 csak nem jönne össze csepegtetésből.)

mezis

(#49041) YAS-dude válasza mezis (#49035) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nálunk is volt ilyen, csak nem 6 hanem 230 lakás... és nem kicsi különbség volt az almérők összege, meg a főmérő között. Az almérők cseréje oldotta meg. Nem a főmérő mér sokat, hanem az almérők lassultak be.

(#49042) csemberlen válasza YAS-dude (#49041) üzenetére


csemberlen
őstag

nem véletlen cserélik a főmérőket 3 vagy 4 évente

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#49043) r.levente75 válasza mezis (#49040) üzenetére


r.levente75
addikt

Minden almérő pontatlan, hiába hitelesíti a vízmű. Az almérő csak egy tájékoztatás a lakók és a közös képviselő felé, hogy lakásonként mennyi a fogyasztás. Évente leolvassa a vízmű a főmérőt és a mellékmérőket egyaránt, természetesen a tényleges fogyasztás a főmérőn van. Ha a két mérő között van különbség azt a lakók általában fogysztás arányában szokták kifizetni. Ez a különbség sajnos adódhat csepegésből, szivárgásból, rossz esetben csőtörésből, de az almérők pontatlanságából is. Egy durva példával, egy kád vizet úgy is meg lehet tölteni csepegő vizzel, hogy a lakásban lévő almérő meg sem mozdul. Ezzel szemben a főmérő mindent mér.

(#49044) #03969024 válasza #33253120 (#49038) üzenetére


#03969024
törölt tag

Nem tudom, a szüleimnél 1972-ben lett beszerelve egy Schellomat, ment majd' 40 évet, de semmi galibát nem okozott. Szép lágyan zárt, én csak olvastam, hogy a vízkő elzárhat benne valami nyílást, ami nem engedi a gyors zárást.
Persze, voltak ennek utánzatai...

[ Szerkesztve ]

(#49045) YAS-dude válasza csemberlen (#49042) üzenetére


YAS-dude
őstag

Nomeg a főmérő nedvesen futó, a lakásokban meg többnyire szárazon futó órák vannak, még az épp aktuálisan emlegetett schell szelepek előtt is. Oda pedig nedvesen futó kell, mert csak az tudja pontosan lekövetni a hirtelen nyitást.

(#49046) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

A saját topikja döglött így ide írom be.

Milyen víztisztítót ajánlanátok?

Rendes fixen beköthető típusra gondoltam.
A.: Csak a konyhai csap alá betéve és bekötve.
B.: Teljes bejövő vízre bekötve (kiépített helye van csak most "üres")

Köszi

(#49047) #33253120 válasza #03969024 (#49044) üzenetére


#33253120
törölt tag

Akkor passz. Esetleg még beleszólhatott, hogy 10. emeleti lakás volt, nem túl erős víznyomással.

(#49048) macilaci78 válasza Lipton (#49046) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mitől szeretnéd megtisztítani a vizet és miért?
Amit lenyelsz, vagy amit a gépek (mosógép, mosogatógép, stb) kap?

Munkahelyemen a teakonyhába raktunk fel egy víztisztítót külön csappal. Egy bő éve nem kellett vízkőmentesíteni a kávéfőzőt, teafőzőt. Az is igaz, hogy ettől a víztől szomjan halnál, mert az ásványi anyagokat is kiszűri. Ennek megoldására szoktam egy utólagos sózót beiktatni, amiben a sót időről időre pótolni kell, hogy ivóvizet kapj.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49049) r.levente75


r.levente75
addikt

Wellnet w25 asztali víztisztító csak ivásra főzésre.

(#49050) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Öntapadós kábelcsatornát elég csak felragasztani egy gipszkarton falra, vagy érdemes pár csavarral odafogatni?

Köszönöm! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.