Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#58001) Skillet válasza mezis (#57997) üzenetére


Skillet
addikt

fentről bevilágítani...gondolom igen. lent kicsi lukacsok vannak ahhoz, hogy be tudjunk lesni.
be kell majd határolni, pontosan melyik is a mi szellőzőnk.
itt kicsit másképpen működnek a dolgok. nem fog pattogni a képviselő.
ránk fogja hagyni.
ha sikerül elhárítani, jó. de ha nem, akkor kénytelen lesz cselekedni, legalább azon egy szellőző ügyében.
ha nem, akkor kihívok én valakit, aztán számlát kérek a ház nevére.
amúgy még attól félek, hogy amikor 20 évvel az építés után felhúztak még egy szintet (az a 3. szint), akkor ott csesztek el valamit. de ne legyen igazam. az azért meredek lenne.

most asszonnyal annyit meglestünk, hogy odatette a kezét a szobai légbevezetőhöz, én meg a bejárati ajtót kinyitottam, majd becsuktam. becsukásnál érezte, hogy dől be a levegő a bevezetőn.
bár azok működése számomra eddig sem volt kérdéses. :)

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58002) mezis válasza Skillet (#58001) üzenetére


mezis
nagyúr

Vágj utat a betekintéshez.
(Hasonló épületben a földszinten télen le kell zárni a szellőző nyíláson a zsalukat, különben a gatyánk rámenne a fűtésre. Hogy ott megy ki a meleg levegő (meg érkezik mellette a hideg levegő), azt nem kell vizsgálgatni. Érezni.)

mezis

(#58003) Skillet válasza mezis (#58002) üzenetére


Skillet
addikt

vágjon utat a nyavalya. utána meg hogy rácsozom vissza? :D
egy 10x25cm-es részen van rács. nagyjából 15x15mm-es lyukakkal.
jó az így, ahogy van. most a lakást méregetve kiszámoltam, hol lehet a tetőn a szellőzőnk.

itt nem megy ki és nem jön be levegő (légbevezetőn). pont ez a baj.
de most sikerült rábírni, hogy jöjjön be levegő, csak némi vákuum kellett hozzá.
igazából csak azért néztem meg, mert többen kérdezték, rendesen szereltük-e be a légbevezetőket.
jól be lettek ezek szerelve, csak kellene hozzájuk -működő- szellőző.
ha a bevezetőkön jönne be levegő, akkor nem lenne ez az egész tortúra :D

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58004) ALI_G válasza Skillet (#58003) üzenetére


ALI_G
veterán

Nektek ilyenre lenne szükségetek.
Én továbbra is azt javaslom, hogy hívd ki az aerecot egy helyszíni felmérésre - ami ingyenes - és kérj tőlük egy átfogó megoldást. Max nem kéred a kivitelezést, és megoldod magad, de nekik ez a profiljuk. Egy faláttörés 5k, ennyiért a kutya se vállalja, ráadásul portalanul csinálják.

(#58005) mezis válasza Skillet (#58003) üzenetére


mezis
nagyúr

[OFF]"vágjon utat a nyavalya. utána meg hogy rácsozom vissza? :D
egy 10x25cm-es részen van rács. nagyjából 15x15mm-es lyukakkal."

Vannak kis lyukon betolható spion kamerák is... :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#58006) Skillet válasza ALI_G (#58004) üzenetére


Skillet
addikt

Meglátom mire jutunk a szellőzővel kapcsolatban... aztán még bármi megeshet.
5e tényleg nem lenne sok érte.
De ott már csak felszámolnának kiszállást is, akkor nem ártana a ventilátor külső részének szerelését is rájuk bízni, külső zsalu, cső, venti... a vége nem lenne 2 fillér. Majd meglátjuk.
Megpróbálom azt, aminek eleve működnie kellene. Holnap talán feljutunk a tetőre. 10m kötelünk már van, súly is van... :D

(#58005) mezis
Nem akarok venni ilyesmiket :)
Talán a tetőről már be tudunk világítani, fotózni a szellőzőbe.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58007) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Sziasztok a következő hiba kijavításában szeretném kérni a segítségeteket:

Azért nem gondolnám, hogy kivitelezési hiba, mert a hálóban semmi baja a párkánynak, illetve ez alá is teljesen normálisan behaboztak. Valamiért hasonlóan ehhez a bal sarokhoz a jobb saroktól is megrepedt. A szél sem fúj át rajta ;] .

(megmondom őszintén megvárnám amíg ez a mozgás beáll és nem "reped" tovább) ugyanakkor nem "puha" szilóval pótolnám ,hanem azzal a PVC szerű kemény anyaggal amivel eredetileg az ablakos (nyilván a takarítás miatt).

A kérdés mi ez a paszta, meg remélem az a repedés sem halálos :(((

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58008) dewil666 válasza Csabroncka (#58007) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

Nekem ilyennel csinálták meg:

[link]

Sehol egy rés vagy repedés.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#58009) r.levente75 válasza Csabroncka (#58007) üzenetére


r.levente75
addikt

(#58010) Csabroncka válasza r.levente75 (#58009) üzenetére


Csabroncka
addikt

dewil666 Ide az akrill nem jó! Az ablak mellett az üvegszálas tapétánál én is ezzel nyomtam ki és rá is festettem, de ez műanyag/műanyag felület........

Levi ezt a képet linkelted már de magát a terméket még nem találtam meg :( , csak ezt

"in medias res"

(#58011) RexpecT válasza Csabroncka (#58010) üzenetére


RexpecT
addikt

(#58012) dewil666 válasza Csabroncka (#58010) üzenetére


dewil666
őstag

Jaj tényleg igazad van! Az is oda valami ragasztót tett és a műanyag és fal találkozásához rakott olyat amit linkeltem :B
Bocsánat a félre vezetésért :W

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#58013) Csabroncka válasza RexpecT (#58011) üzenetére


Csabroncka
addikt

:R

dewil666: nem probléma itt a fiúk hamar segítettek rajtam, de azért köszi!

Met: Én nálam "piti" Ovlo ablakok lettek betéve, sima 2 rétegű meleg peremes üveggel. Nem volt drága, de igazából ide a panelba tök fölös lenne jobb.
Nálam kiváló a hang és hőszigetelés egyelőre, max ha a redőnyt zörgeti nagyon a szél az hallatszik. A szél nem süvölt!
Januárban elvileg szeretném ha hőkamerával ránéznének, mert a nappalit és a konyhát is meg akarjuk csináltatni.

Nézd meg lehet át kell állítani ablak behúzás állítót téli módra >>

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58014) Met


Met
Topikgazda

Műanyag ablak tulajok, nálatok mennyire hallatszik be ez a nagy szél ahogy nekifeszül az ablaknak?
Nálunk itt konkrétan süvölt és pattog is valami amiről nem tudom eldönteni hogy mi.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58015) macilaci78 válasza Met (#58014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Semmit nem hallok belőle.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58016) fi:zi'k válasza Met (#58014) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A 10-en behallatszik a nagy(!) szél. Meg amikor neki feszül a 3x120-as ablaknak. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#58017) Met válasza fi:zi'k (#58016) üzenetére


Met
Topikgazda

Akkor valamelyest megnyugodtam. 8. emelet... 2 db 144 széles ablak egymás mellett

Ugye jól gondolom hogy csak esztétikai szerepe van hogy a meglévő tokba teszik az ablakot vagy a tokot is kiszedik és úgy be az új ablakot.
Mert ez a fa tokba van rakva, barátnőm szerint szar az egész beépítés és azért pattog mert a fa tokba van.
Cserélni fogjuk majd ez nem kérdés de ha kivesszük a fa tokot akkor a párkány is kuka meg a redőny sem lesz jó. Meg az jóval nagyobb munka/kosz.

Csabroncka Hát ha lenne ilyen állítási lehetőség... Elég régi az ablak az alsó zsanéron semmit nem lehet állítani.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58018) Nkboy válasza Csabroncka (#58013) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ezt a téli nyári, átállítási marhaságot ki találta ki? Talán valami Facebook okosság?

Ha a nyílászáró jól zár, akkor az télen is, meg nyáron is jól zár.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#58019) Csabroncka válasza Nkboy (#58018) üzenetére


Csabroncka
addikt

Ez egyáltalán nem marhaság! A vasalatok és a szigetelő gumi élettartamára a nyári lazítás nagyon jót tesz! Az én ablakom is tökéletesen zárt nyáron, de ősszel erős szélnyomás esetén éreztem hogy húz, beállíttattam és akkor javasolta a szerelő, többek között a nyári visszaállítást is a diókra....

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#58020) Nkboy válasza Csabroncka (#58019) üzenetére


Nkboy
senior tag

A téli túlfeszítés meg használ neki? Ha bemegy a hideg, azt finombeállítással lehet orvosolni. De az nem téli nyári üzemmód.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#58021) philoxenia válasza Morris (#57991) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyan oldjuk meg a garázs hőszigetelését..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#58022) Morris válasza philoxenia (#58021) üzenetére


Morris
veterán

Level 2. :D
Adjak hozzá tutorial-t? ;] :DD

(#58023) nandow


nandow
aktív tag

Sikeresen felraktam a 70 x 105 cm-es tükröt a fürdőben Mester semleges szilóval.
Nagyon jól odaragadt, stabil! :)
A kérdésem az lenne, hogy a tükör és a csempe között (pont a sziló miatt) van azért nagyon pici hely (hézag). Ez a sziló a tükör mögött be tud penészedni? Kis panelfürdő a helyiség, szóvel eléggé be tud párásodni.
Ha igen, esetleg a tükör kerülete mentén tömítsem ezt a kis hézagot valamivel?

(#58024) Lipton válasza nandow (#58023) üzenetére


Lipton
őstag

En nem tomitettem ki csak ott huztam ki ahol a csempe helyett kozvetlenul a falra ragasztottam.

Csempere en ketoldalu ragasztoval tettem fel.

(#58025) macilaci78 válasza Met (#58017) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Barátnődnek részben igaza van. Szar az egész, mert olcsó húsnak híg a leve. Nálunk is a meglévő fa tokra lett ráépítve a műanyag ablak, mert így pár tizessel olcsóbb volt. Cserébe kisebb az ablakfelület, kevesebb fény jön be és a fa dilatációs mozgása is ott maradt a fa tok és a fal közötti szigetelés milyenségével együtt.
Ezt persze nem a szélen veszed észre.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58026) Skillet válasza Skillet (#58006) üzenetére


Skillet
addikt

KATT
KATT
íme a szellőző. kívül nem látszik sérülés. zizi voltam, mert fotózhattam volna olyan szellőzőt is, ami gyakorlatilag eltűnt egy előző nagy viharnál. de ez nem tartozik ide.
rács van a szellőzőn, nem bontottuk meg.
ez csak a mi sorunk szellőzője, vagyis mellettünk lévő lakók nem csatlakoznak bele, csak az alattunk lakók, meg elvileg az egy felettünk lakó.
van a szellőzőben egy cső. az mi célt szolgálhat?
nem mértem le, de ez egy szép méretes szellőző (alig fotóztam, nem mértem...minek mentem akkor fel? :) )
holnap délelőtt beszélek a közös képviselővel. ha egy héten belül nem oldja meg, akkor jövő héten felmegyek, leszedem a rácsot, aztán bevilágítok, befotózok, hogy mi a tosz van.
fater ugyanilyen házban, szemben lévő utcában lakik. egy wc papír darabot odaraktam a szellőzőhöz és ott maradt. működik, ahogy kell.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#58027) ALI_G


ALI_G
veterán

Van valakinek tapasztalata hidegben vakolással? Ilyen vakolatról van szó,

[ Szerkesztve ]

(#58028) buherton válasza ALI_G (#58027) üzenetére


buherton
őstag

Műszaki adatlap 3. oldala. Se a fal, se az anyag, se a levegő nem lehet +5-nál hidegebb.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#58029) föccer válasza ALI_G (#58027) üzenetére


föccer
nagyúr

Meszet elvileg nem zavarja a hideg, bár annak is lelassul a kötése. A cement 5 fok alatt gyakorlatilag megáll.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#58030) canniball válasza #33253120 (#57649) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs csap az udvaron, a vízórától egyenesen bejön a szuterénbe, onnan pedig a ház felé megy tovább.
Nagyon úgy néz ki azoknak lesz igaza, akik arra tippeltek az eddigi elszámolásban lesz a hiba. Pont ma 15 napja figyelem az órát, ez alapján 7m³ körül van a havi fogyasztásunk. Előkapartam újfent a számlákat, az utolsó kettőn 30m³ és 23m³ szerepel mint becsült fogyasztás. Egyrészt nem értem miért becsülték: mivel műszakban dolgozok kb. annyit vagyok itthon napközben mint nem, de ha nem vagyok itthon a szomszéd is be tudta volna engedni a leolvasót (volt már rá precedens), de ha egyikünk sincs akkor még mindig bedobhattak volna egy cetlit hogy mikor van a pótleolvasás (mint ahogy most is tette az új leolvasó ember) és akkor itthon lettem volna. Másrészt ha már becsültek akkor nem értem az említett számok hogy jöttek ki, ez csak töredéke a fogyasztásnak (a korábbinak is)...ráférne egy ráncfelvarrás a számítási módszerükre. :W A legutóbbi tényleges leolvasás másfél éve volt, ha az akkori és mostani állás különbözetét elosztom akkor 8m³/hóra jön ki, ami nagyjából reális. Köszönöm mindenkinek a segítséget, most már tudom hogy a hiba nem a vízrendszerben van! A tanulság levonva, átkértem magam beolvasósnak. :R

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58031) ALI_G válasza buherton (#58028) üzenetére


ALI_G
veterán

Köszi, ezt megtaláltam:
"A feldolgozás, (keverés, felhordás, kidörzsölés stb.) és a kötés ideje alatt az
alapfelület, a feldolgozott anyag valamint a levegő hőmérséklete nem lehet
+5 °C-nál alacsonyabb. Az átlagosnál magasabb párat artalom illetve a +5 °Cnál
alacsonyabb hőmérséklet esetén a kötési idő jelentősen
meghosszabbodhat. "

A kötési időt viszont nem írja, hogy mennyi. A száradásra viszont nem ír ilyen kitételt.

Szóval meddig kell 5 fok felett lenni pontosabban?

[ Szerkesztve ]

(#58032) pjen válasza ALI_G (#58027) üzenetére


pjen
félisten

Nekem van,de elég régről.A kilián laktanyában dolgoztam a 70 es években.Télen vakolták,éjjel fagyott tavasszal lepotyogott az egész.Pedig lángszóróval szárították.

(#58033) macilaci78 válasza ALI_G (#58027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt középiskolám tornatermét vakolták kívülről. Tavasszal négyzetméteres táblákban potyogott lefelé.

Persze, nem kizárt, hogy lesz egy kis számú bejegyzés nem negatív tapasztalattal, vagy méregdrága anyaggal kapcsolatban.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#58034) Met válasza macilaci78 (#58025) üzenetére


Met
Topikgazda

Alapvetően nekem nincs bajom ha a fa tokba építik be az ablakot, ha a tok jó állapotban van.
Úgy gondolom meg lehet kulturáltan is csinálni, pl. nem így mint itt hogy a fa keret be van burkolva műanyaggal és nem szilóval van összeragasztva hanem mintha pillanatragasztó lenne.
Girbe gurba, itt ott már elengedett.
Ha nem laknánk itt amikor majd cserélve lesz az ablak egyértelmű hogy a tok is repülne de itt lakva azért nem olyan mókás a helyzet, ráadásul mint írtam akkor a párkány kuka és a redőnnyel is mókolni kell mert rövid lesz a lefutó, meg a szélesség sem lenne elég, de ezzel még együtt tudnánk élni.
A műanyag burkolás szerintem le lesz szedve idővel és rendbe teszem alatta a fát.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#58035) fess


fess
őstag

Sziasztok
Egy kazánban ha forog a melegvíz,lezárt levegőztetővel és huzatszabályzóval, számottevő a veszteség? A puffer és kazán között fordul meg a víz. Ősszel ugyanez volt a gondom, csak a puffer és ház között, azt egy visszacsapó szeleppel oldotta meg a szaki. Ide biztonsági okból nem ajánlotta.

(#58036) Morris


Morris
veterán

Srácok, kondenzációs kazán kérdésem lenne.
Jelenleg 40 fokos víz van beállítva a fűtésnek. Kb 2-3 óránként kapcsol be.
Mi lenne ha levinném 30 fokra. Többet menne nyilván és nem kapcsolna olyan sokszor egy nap. Kb folyamatosan menne.
Szerintetek?

(#58037) ALI_G válasza Morris (#58036) üzenetére


ALI_G
veterán

Ki kell próbálni. Lehet tudni, hogy mennyi a visszatérő víz hőmérséklete? 30 lehet hogy már kevés lesz, próbáld ki 35-tel először min. 1 napig. Milyen kazán és mennyire tud modulálni? Megközelítőleg mekkora a hőigény?

Holnap lesz fűtés, remélem éjjel nem lesz bent 5 foknál kevesebb. Reggel megmérem a friss vakolásokat.

[ Szerkesztve ]

(#58038) mezis válasza canniball (#58030) üzenetére


mezis
nagyúr

Nálunk a vízművekhez telefonon, interneten is be lehet jelenteni a vízóra állást, két havonta, a leolvasási időszakban. Vízóra leolvasó 6 havonta jár, előre cédulát ragaszt ki, hogy mikor fog jönni leolvasni.
Ha valaki nincs otthon, vagy erre a tacepaora írja ki a házszámot, vízóra állást, vagy a levél szekrényére.

A leolvasási időszakról e-mail-ben értesítést kapok. (Ehhez regisztrálni kellett.)
Célszerű a lejelentést 2 havonta megtenni, mert egyrészt jobb az, ha sűrűbben ellenőrzi az ember azt, hogy nincs-e vízszivárgás, csőtörés, másrészt amikor "Generált" vízfogyasztással jöttek a számlák (7 almérő + a főmérő), tényleg nem lehetett tudni, hogy mi alapján számolták a napi normát. Az ismertetőjükben az elmúlt 365 napot írnak.
Egyszer meg a 7 almérőből 4-et cseréltek. Ebből 1-nél a cseréig + a csere óta eltelt napok alapján generált vízfogyasztásról állítottak ki számlát. Ez rendben is volt. De a másik háromnál csak a cseréig szólt a számla. A főmérőn meg +30000.-Ft a 7 rész számlához képest! Nem kevés idő és munka volt, mire egyenesbe jöttünk.

mezis

(#58039) Morris válasza ALI_G (#58037) üzenetére


Morris
veterán

Immergas victrix exa 28.
12 cm szigetelés + 0.5-ös három rétegű nyilászárók.
Nem tudom a visszatérő víz hőfokát sajnos.

(#58040) mezis válasza macilaci78 (#58033) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem maradt ott ki valami felület előkészítés ?
(30 évvel ezelőtt az újonnan rakott B30-as és Thermoton téglát úgy vakolták, hogy egy nappal korábban híg, csak cementet tartalmazó lével lefröcskölték, fandlival borogatták rá. Azért, hogy aztán a vakolat tapadjon rá. Rajta van azóta is.)

mezis

(#58041) ALI_G válasza Morris (#58039) üzenetére


ALI_G
veterán

Az elég jó szerelés. A kazán nem mutatja a visszatérőt? Ki-be kapcsolásokat?

BEÉPÍTETT IDŐJÁRÁSFÜGGŐ SZABÁLYOZÁS

Az időjárásfüggő szabályozás magasabb komfort mellett biztosít költséghatékonyabb üzemelést. Az elektronika a külső hőmérséklet függvényében változtatja a kazánvíz-hőmérsékletet, így energiát takarít meg és magasabb komfortot biztosít.

Ez egy elég okos kazán. 5.5 kw-ra tud lemodulálni. A ház méretétől függően, szerintem ez még mindig több mint a mostani hőszükségleted. Ebből az következik, hogy kénytelen ki-be kapcsolgatni, de az időjárás követés miatt változtatnia kellene az előremenő hőmérsékletét.

Ha beállítod 30 fokra akkor könnyen lehet, hogy nem tud elég hőt leadni, túl kicsi lesz a delta az előremenő és a visszajövő között, ezért kénytelen kikapcsolni magát, mert hamar túlfűti a vizet.
Próbálgasd, de fél nap lehet hogy kell mire beáll egy adott előremenővel.

(#58042) Morris válasza ALI_G (#58041) üzenetére


Morris
veterán

Ja, elő van készítve időjárás függő szabályozásra, csak nincs hozzá érzékelőm.
Lehet vennem kéne egyet, de erre most nincs keretem, mert autójavítás is porondon van.
Lehet kevés lesz a 30 fok. :F

(#58043) Bacusuz válasza ALI_G (#58041) üzenetére


Bacusuz
őstag

A készülék az Amico távszabályzóval (opcionális) könnyen és gyorsan, a készüléktől távolról is vezérelhető. Külső érzékelő (opcionális) csatlakoztatása esetén időjárásfüggő szabályozás (alap felszereltség) használata is lehetséges. Felhasználóbarát elektronikájának köszönhetően egyszerűen üzemeltethető, az állapotjelző ábrák könnyen értelmezhetők

Morris:
Milyen termosztátot használsz?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#58044) Morris válasza Bacusuz (#58043) üzenetére


Morris
veterán

Computherm Q3

(#58045) canniball válasza mezis (#58038) üzenetére


canniball
nagyúr

"Vízóra leolvasó 6 havonta jár, előre cédulát ragaszt ki, hogy mikor fog jönni leolvasni."
Nálunk is 6 havonta jár. De előre nem szól, úgy rémlik talán az elszámoló számlán rajta van hogy mikor jön legközelebb, de ki emlékszik már arra fél év elteltével...

"...amikor "Generált" vízfogyasztással jöttek a számlák (7 almérő + a főmérő), tényleg nem lehetett tudni, hogy mi alapján számolták a napi normát. Az ismertetőjükben az elmúlt 365 napot írnak."
Na nálunk tuti nem az alapján becsültek, 6m^3 alatt szerintem sosem volt a fogyasztásunk, a 23m^3 féléves mennyiség pedig még négyet sem jelent egy hónapra...

"A főmérőn meg +30000.-Ft a 7 rész számlához képest!"
Ahogy számoltam nekünk most egy 45 ezres csekk fog jönni, "nagyon örülök" neki, pláne így karácsony előtt... :W

No de mindegy, kifizetjük aztán innentől diktálok és akkor tényleg annyi lesz az annyi amennyi.

Más.
Tudom nem lakberendező topik de olyat nem találtam, talán elfér itt. Kanapévásárlás a téma, ezt néztük ki. Tud esetleg valaki ilyesmit jobb áron? Kitétel a rugós kivitel, a rendes háttámla, a fekhellyé alakíthatóság, a szövet huzat (bőr és műbőr nem játszik) és kb. ez a stílus, ágyneműtartó előny.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58046) ALI_G válasza Morris (#58042) üzenetére


ALI_G
veterán

Értem, akkor csak a leírás akart félrevezetni.

Azt javaslom, hogy próbáld ki. 35 fokkal biztos működni fog, de nem biztos, hogy kevesebbszer fog ki-be kapcsolni. Attól függ, hogy a 40 fokos előremenővel jelenleg milyen teljesítményt ad le a kazán (5,5 kW vagy több). Ha több mint a minimum, akkor a kisebb előremenővel kevesebbszer kellene bekapcsoljon.
Hány nm-t fűtesz? Mind padlófűtés?

canniball: kárpit szinte mindenhol végtelen mennyiségben választható. A bellaitaliat néztétek? Ők elég sok méretet tudnak adni, van neten is egy tervező program amivel minden kanapét variálhatsz bizonyos határok között. Végtelen színválaszték. Mi is kanapét keresünk.

[ Szerkesztve ]

(#58047) Morris válasza ALI_G (#58046) üzenetére


Morris
veterán

Nem padlófűtésem van, hanem radiátoros. 3 tagos jelentősen túlméretezett mind.
90nm.

(#58048) canniball válasza ALI_G (#58046) üzenetére


canniball
nagyúr

"kárpit szinte mindenhol végtelen mennyiségben választható."
Hja, itt is mondták hogy van 200 féle kárpit amiből lehet válogatni. Viszont úgy láttam pl. a Jysk és Möbelix ilyesmivel nem játszik, azt viszed ami van megoldással dolgoznak.

"A bellaitaliat néztétek?"
Még nem, ránézek, köszi!

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#58049) ALI_G válasza canniball (#58048) üzenetére


ALI_G
veterán

A Jyskben nem is tudtam hogy van. Nem várnék tőle sokat. Möbelixben voltunk, az felejthető a kanape.net-tel, ok is csak azt adjak amit ott latsz...
A kikában vannak még szépek, rengeteg szövettel, de ők szerintem drágák a piacon. Szokott lenni akció pár havonta ha kitudod várni, de bellaitalia is 10 hét múlva tud szállítani.

(#58050) mezis válasza canniball (#58045) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahogy számoltam nekünk most egy 45 ezres csekk fog jönni, "nagyon örülök" neki, pláne így karácsony előtt...

Nálunk a következő számlázáskor a túlfizetésünkről küldtek egy olyan kétértelmű értesítést, hogy egy jogásszal ketten nem tudtuk kihámozni belőle, hogy most akkor mi tartozunk a vízműveknek vagy ők tartoznak nekünk.

Be kellett mennünk személyesen intézni az ügyet, aminek a vége az lett, hogy visszafizették a túlfizetésünket.

mezis

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.