Hirdetés
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Real Racing 3 - Freemium csoda
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- vrob: Az utolsó DOS játékok 1996 - 1997-ben, egy korszak lezárul
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- Bestx: Budget DIY eGPU USB4/Thunderbolt csatlakozással – egy mining VGA új élete.
- sziku69: Szólánc.
- Random25: Windows 11 telepítés Pendriveról
Új hozzászólás Aktív témák
-
Chaser
legenda
válasz
7Sony7 #76045 üzenetére
kicsit soknak tűnik nekem, igaz 3-4 éve volt, de a komplett zuhanykabin volt ennyi biztonsági üveggel, nem tolóajtós hülyeség, hanem normál nyílós, sarok 90-es íves, ennél több üveg volt benne, 60e-ért vettem a megboldogult baumaxban tálcával és beépítő szettel együtt, mondjuk hasonlót már csak 80 felett látok
-
7Sony7
addikt
válasz
sketchifun #76043 üzenetére
Igen. Kellene 2 db kb 70x220cm és egy kb 40x 220as.
Pjen: Sajna semmi jó. Több, mint 200ért árajánlatot kaptam egy ilyenre. Annyit nem tudok kifizetni.
Bár, lehet, hogy nem elég érthetően fogalmaztam az emailt, és felszereléssel együtt értette, de akkor is sok nekem. -
7Sony7
addikt
Nem itt keresett valaki zuhanyzóhoz üveget? Találtatok olcsón? Mert én olyan árajánlatot kaptam, hogy csak na.
-
Chaser
legenda
válasz
szaszlaci #76038 üzenetére
Lepes allo hanggatlo gyapot a szo amit keresel es 4cm beton tehereloszlatonak, mar ezt is mondtam ( :
Gerendahoz ne akarj betonozni, egyenlitozni, meg ugy semmit, ha valamierr hozza kell nyulni bontod a fodemet is, egyebkent lehetne egyenlitozni is, alapozonak hivjak a csodat ami lehetove teszi
Egyebkent lehet szukiteni a kort fodem teren, nyikorog a parketta vagy sem? Ha igen szogelve van parnafara, ha mar ugy van nagy esellyel salak lesz alatta, hogy maga a fodem mi azt viszont igy sem tudjuk
Ha nem nyikorog akkor nagy esellyel beton van alatta amire raragasztottak, vagy esetleg misung, az felig beton, de annal sokkal puhabb -
Chaser
legenda
válasz
szaszlaci #76025 üzenetére
Kiegyenlito 4cmnel kicsivel dragabb lenne
Altalaban 18kg/nm/cm, egy zsak mapei 3000ft es ilyen vstagsagban nem szarad gyorsan semmi, ez sem
De...en nem ezt mondtam, athidalni a szintkulonbseget, salak le lesz tomorodve attol ne felj, de zomitesz rajta akar, kiszaritott homokkal pedig fel lehet tolteni, nem zsugorodik, akar ki is lehet vele szintezni, erre meg 1cm kiegyenlito
Igen, foliara, kepzeld, betont is arra ontik, esetleg geotextilre, en ugy csinaltam, parazaro folianak hivjak egyebkent, ha nagyon preciz akarsz lenni, dilatacios csikot is rakhatsz korbe, bar az betonnal fontosabb
Nekem elesben jott a talald fel magad ecsem, akkor meg nulla tapasztalattal, boltives fodemmel ( : vizesedes aok helyen, kozelebe nem kaptam ennyi tippet mint mar te, _amig nincs pontos feltaras_ elmelkedni lehet, az majd ugyis borit mindent ( :
Ha meg mar csinalod, gondolkozz el rajta hagyod-e a salakot, en nem banom h kitakaritottam -
sketchifun
senior tag
válasz
szaszlaci #76038 üzenetére
Ha emeleten vagy, egy nagyjából egyenes, nagyjából sík betonfelületre számíts, vélhetőleg az is lesz. Ha nem 70 éves az épület.
A szintemelés ebben a formában jó, csak nem padló alá. Arra még kell egy teher eloszlató réteg.
Ha a betonozástól óckodsz,akkor fából készíts párnafákat, a közötte lévő réseket töltsd fel szigetelő anyaggal, a párnafákra ragassz valamilyen rezgéselnyelő anyagot(parafa), és annak a tetejére mehet az OSB. 2 réteg, 20mm vastagságú úgy gondolom, egy jól épített párnafázáshoz megfelelő. Arra egy laminált alátét, és mehet rá a laminált.
-
szaszlaci
addikt
válasz
sketchifun #76034 üzenetére
A magasság nem gond, polisztirollal megemelem az alsó lakó legnagyobb örömére. Úgy látom, az erre való.
beton gerendákat is felejtsd el, egy parkettával burkolt födém nem így néz ki
Ha elbontok mindent, mire lehet még számítani az emeleten? Ha esetleg betont találok, az csak jó nekem. -
veze
őstag
Én nem kentem mert már egy korábbi bitumenes lemezre terítettem. gyakorlatilag azt is ( a felszínét) megolvasztottam kicsit amikor terítettem az újat rá. és összetapadt az egész. De kétlem azt is hogy aki előtte feltette a sime ( nem tetőre való) bitumenes lemezt az se kent rá semmit.. A szurok megolvadt és beleragadt a palába.. At 5-6mm -es lépcsős hézag nem okozott gondot a bitumenes lemeznek szépen követte ahogy ráolvadt. ( Igaz ennek minimális lejtése van, annak idején a pala átfedést kötést a lejtésnek megfelelően rakták Egyébként lehet,hogy érdemes alá ragasztani egy ilyen sima 3-4mm vastag bitumenes lemezt , mint amit anno a palára nálam is terített az előző tulaj ( az olcsóbb, 4-5-6ezer / tekercs/10 méter)
Utána rá a palazuzalékos tetőlemezt. A leírásában is írja, hogy ez fedőlemez UV nek stb ellenáll, alatta lehet egfy réteg olcsobb, azt ugysem éri majd a nap.
Ha ezt rászánod anyagiakban , szerintem sokáig nem lesz rá gondod. Lehet , most többe kerül mint valami olcso homokkal szórt bitumenes lemez, de nem fog megrepedezni pár év mulva.
Én csak egy kb 15x4 méteres tetőt fedtem vele, aminek gyakorlatilag a 4 méteren ( szélességében)kb 20 centi lejtése ha van, de tökéletes lett. Ismerősőmnél az öt szintes panel tetejét újították fel ilyen tetőlemezzel, hivatásos szakik.
Tőlük "loptam" az ötletet, láttam milyen anyag, ugy voltam vele, ha panelra jó 15-20 évig akkor nekem is jó leszCsak hát nem volt olcsó.. Lindab lemezben is gondolkopdtam, viszont ott is minimális lejtés kell elviekben és nekem annyi sem volt, és a bitumenes lemezre építésekor még egyéb járulékos költségek is lettek volna, így ez összességében olcsóbb volt és gyorsabb
-
mdk01
addikt
válasz
AndrewBlase #76035 üzenetére
Értem, köszönöm.
-
sketchifun
senior tag
válasz
sketchifun #76033 üzenetére
Megvagyok. Visszaolvastam.
Az a baj az elgondolásoddal, hogy a szintek nem fognak stimmelni. A parketta, és alatta a párnafa, lehet akár 8-10centi is, kivitelezéstől függően. Hogy ez újra megfelelő szinten legyen, az rengeteg OSB-t kérne.
És szerintem a beton gerendákat is felejtsd el, egy parkettával burkolt födém nem így néz ki.
-
szaszlaci
addikt
Gerendát ésszel vizezem. Valami finomabb betonkeveréket teszek, átlag egy centi magasan. Kevés a felület, így minimális az anyagköltség. Utána lefedem nejlonnal, míg köt, és persze figyelem. Mindenezek előtt végzek próbát, szükséges-e egyéb hozzávaló.
Rosszul gondolok valamit? -
mdk01
addikt
válasz
AndrewBlase #76029 üzenetére
MIért kell a két réteg, és hogyan kellene azt lerakni?
Köszi -
mdk01
addikt
Elírtam, nem 0,5mm hanem 5mm, vagy 0,5cm
Mindenképpen szeretném valami kiegyenlítővel elhúzni síkba, mert nő a tapadási felület is és ha leterítem a kátránylemezt, akkor nem lesz ott gödör amibe megáll a víz.
Köszönöm a kifejétesed.
A kátránylemez alá kentél valami impregnálót? Neten láttam, hogy valami szurok szerűt is kentek valamikor alá. -
csemberlen
őstag
válasz
intensa_man #76024 üzenetére
Ha nem kapsz ugyanolyant akkor nulla
Sőt még a cső bekötés is necces, hogy jó lesz, de inkább -
pjen
félisten
válasz
intensa_man #76024 üzenetére
Ha szerencséd lesz passzolhat,ha nem úgy jársz mint én.Cseréltem a 600 as Radal radiátort acél lemezre,szintén 600 as.Semmi nem passzolt.Se a bekötés,se a felfogatás.
(#76025) szaszlaci:Szerintem a gerendára nem tudsz pár milimétert ráhúzni az le is pereg.
-
szaszlaci
addikt
válasz
sketchifun #76020 üzenetére
Előkevert beton, 40 kg / 1200 Ft. 2000 kg/m3. >> 1 m2 és 4 cm: 2400 Ft és 80 kg.
Aljzatkiegyenlítő, 25 kg / 3000 Ft. 1500 kg/m3. >> 1 m2 és 4 cm: 7200 Ft és 60 kg.
Ráadásul az aljzatkiegyenlítő nem tudom, használható-e ilyen vastagon, ha akár több körben is van lerakva.Ez így nekem nem tetszik. Ha már muszáj betonozni, akkor nejlon nélkül, rendes betonnal csinálom meg, nem gond egyenesre. Aztán a tetejére majd teszek kevés kiegyenlítőt, amire az való.
De épp ez az, amit szeretnék elkerülni! Drága, fel kell hordani, nem a legkönnyebb és -gyorsabb munka, mégiscsak nagy tömege van, és akkor még sehol a zajcsillapítás lefele.Nyilván az adott esetben lehet kész tervet csinálni. Ha van egy jó állapotban lévő, javítást alig igénylő párnafa rendszer, akkor valószínű arra építek.
Az OSB szintezése hogyan lehetséges, ha egyből betongerendára teszem? Rábetonozok csak a gerendára egyeneset, hogy szintbe legyen az összes? Ez nem is tűnik rossz ötletnek!
-
intensa_man
tag
Sziasztok!
Fűtés szerelési kérdésem lenne. Adott a képen látható radiátor, ami lyukas. Cserélni fogjuk, viszont a méretei zavarba ejtők. Ha a levehető tetejét mérem, az 1654*65.a két cső lyuk közepe 60cm, ez tiszta. Viszont ez így sehogy nem 60*1600,sem pedig 60*1800. Ez most mi a fene ? Régebbi szabvány, ezért ilyen hülye méret? És ha 1600 hosszút veszek, mekkora az esély, hogy megúszom a fali tartók át vésését?
Köszönöm a választ. -
7Sony7
addikt
Sziasztok. Van itt Tervező? Terasz beépítésről lenne kérdésem.
-
Nkboy
senior tag
válasz
sketchifun #76020 üzenetére
Esetleg még a csemperagasztót is ide lehetne sorolni. 🙂
-
sketchifun
senior tag
válasz
szaszlaci #76018 üzenetére
Ha a gerendák egy szintben vannak, jobban mondva párnafák, akkor az osb tökéletes. Ha nincsenek egy szintben, akkor felejtsd el. Az OSB igen erős, merev anyag, emiatt nagyon érzékeny a szintkülömbségre. Ezesetben, vagyis ha nem egyenesek a párnafák, és bontani sem szeretnél, akkor Chaser megoldása a legjobb. Fólia a párnafákhoz szögelve, méterenként kilyukasztva, hogy a salakon jobban megtámaszkodjon majd az aljzatkiegyenlítő, és juhéjj. Leönteni a franca az egészet.
Tudni kell, hogy az aljzatkiegyenlítő is iszonyat kemény anyag, mondjuk a gipszhez képest. Viszont az alátámasztásra nagyon érzékeny, ezért érdemes a párnafák közét színig tölteni és ledöngölni. A megszáradt felületre(24 óra alatt járható, 72 óra a teljes száradás) egy egyszerű alátét a laminált alá, és mehet le. Vagy a Chaser által annyira tolt parafa tekercs. (Ezt a parafatekercset ezúton felterjeszteném a topik purhab/szilikon által képviselt leguniverzálisabb építőanyag címére.)
-
Chaser
legenda
válasz
szaszlaci #76018 üzenetére
Ezt latni kell, tudni a szintkulonbseget, ha gerendak nincsenek szintben azzal te szorakozhatsz rendesen, kiegyenlitovel tokeletesen szintbe lehet hozni gyorsan, rovid szaradasi idovel
Ismeros foliara kiegyenlitozott, nala homok volt a fodemben, nehol huppogott utana, de ott alapozo nem volt folian, es 1-2nm-enkent be lehet kotni a kiegyenlitot a salakba isSzerk:
Egesz addig jo az osb amig minden gerenda szintben van, teljes feluletnel ha csak fel cmes eltteresek vannak mar meginogna a bacsi -
szaszlaci
addikt
válasz
Chaser #76017 üzenetére
Nincs még megvéve a lakás, ezért kép sincs. Jó lenne valami nagyjábóli koncepció, hogy ne akkor kelljen kapkodni.
Egy sima nejlonra gondolsz, amire ráöntöm az aljzatkiegyenlítőt? Elég kockázatosnak tűnik. Meg akkor megint az elején vagyunk, hogy nem szeretnék "betonozni" ilyen mennyiségben.
Nyilván az adott esetnél kell eldönten, milyen megoldást választok. Eddig az OSB-s szimpatikus, itt a videóban 20 - v. 22-es lapon áll, van vagy 50 centi széles, rádaásil az illesztés is ott van.
Meggyőző. Ahogy az itthon lévő OSB maradékokat nézve is sokkal erősebbek, mint ahogy arra emlékeztem.
Betongerendánál hogy lehet ezt szintezni, sűrűbben facsíkokkal? Aztán a csúszkálás ellen pl. purhabbal odaragasztani az egészet? (Gerendát nem fúrok, főleg nem társasházban.)Ezen kívül vagy teszek a gerendák közé hanggátló anyagot, és felülre egy réteg OSB összesen.
Vagy marad a salak, és két réteg OSB, közé polisztirol. Azért ezek már nagyon erősek, és a súlyt is szépen eloszlatják.A tetejére meg vagy laminált, vagy drágábban klikkes PVC. Itt nem ragasztgatnék, mert nem túl bizalomgerjesztő egy OSB-re helyezett "fólia", amire PVC-t ragasztok. És a végére könnyen az kerülhet a legtöbbe, plusz még a javítás is nehézkes.
Mit gondolsz az elképzeléseimről?
-
Chaser
legenda
válasz
szaszlaci #76000 üzenetére
eltömíti a fa pórusait, mintha impregnálna, de lakkozhatod is
nem tudsz képeket felrakni?
lehet legegyszerűbb az lenne, ha a salakot úgyis hagyod, egészre fólia, aljzakiegyenlítő, fóliát lekened előtte alapozóval, onnan meg már úgy mégy tovább ahogy akarsz, akár parafa tekercs és laminált/parketta/bármi, akár hidegburkolat
vagy salak kiszed, gerendák benn hagy, gerendák közé hanggátló gyapot, és egész leönt kiegyenlítővelfödém karton vastagsága talán 25mm v felette, keress rá
nem használtam csak tudom h van, gyakorlatilag bármilyen kartonból csinálhatsz födémet, impregnált 2 rétegben biztos nem rossz, teljesen sík felület kell alá, ennyi a lényege, bár nem olcsóbb mint a beton
szóval sok verzió van, jó lenne látni pontosan miről van szó - én salakot biztos kitakarítanám, ki is takarítottam nálam, egy napig úgy néztem ki mint a kéményseprő ( : -
szerk: párnafát én sem ajánlom, ahogy mondod idejét múlt, itt ragadt abból a korszakból mikor nem voltak hangszigetelő/hőszigetelő lépésálló gyapotok, hungarocellek, osb, gipszkarton, "olcsó" kész beton, ellenben volt fa olcsón meg salak valszeg ingyen
bazsimano innentől nem vesződnék vele, vagy csinálja meg, vagy egy szebb összeg vissza, ellenben ügyvéd, fbi, cia és legfőképp a nav_igátorok, ha mások nem ők hivatalból kénytelenek eljárni és kellemetlen perceket szerezni
-
ALI_G
veterán
válasz
macilaci78 #76007 üzenetére
Ez eleg biztatoan hangzik, bar pont azert irtam ebbe a topicba hogy valos tapasztalaton alapulo javaslatot kapjak.
-
veze
őstag
lapostetőt ilyennel ujítottam fel ( gyakorlatilag újra lett fedve)
[link] nem a legolcsóbb de kb 2 tekercs elég Neked, és ebben nem fogsz csalódni
palazuzalékkal van hintve, már kb 6 éve lett lerakva és kutyabaja, jól bírja az időjárást, höingadozást..
Jól értem hogy 0,5mm es mélyedéseken dilemmázol? semmivel nem kell kitölteni.. mehet rá egy az egyben csak legyen pormentesítve.
Az általam emlitett felujított tető alapbol szürke palafedésü volt [link] alig 2-3 % -os lejtéssel, persze sz@r volt alapbol ( nem is értem hogy gondolta ezt az akkori tulaj) de valószínűleg az első esők után rájött hogy nem jo. Ekkor fektetett rá egyoldalán homokkal szórt bitumenes lemezt, csak ugy szőrén egyből a palára. Eleve volt kb 5mm-es ugras minden pala szélénél de ezt is jól áthidalta a bitumenes lemez. Jó is volt pár évig, a baj az volt vele hogy az nem direkt tetőre szánt tetőlemez volt és az UV meg a napfény megette pár év alatt Nem vált fel , de megrepedezett, itt ott emiatt beázott
( sima sziegetlőlemez volt, amit a lábazat és a fal közé szoktak rakni, kb harmadárban van mint a tetőlemez, gondolom ez volt az oka hogy azt tettek rá.)
Én bizony nem szedtem fel sem a régi leragasztott lemezt sem a palát..Mivel nem vált el csak megrepedt néhány helyen, de nem akartam foltozgatni, mert aztán másik évben máshol , a harmadikban is stb.. a végén csupa folt folt hátán lett volna..
Inkább az egészet leterítettem a linkelt tetőfedőlemezzel.. Ugy, hogy 5mm válla volt a palának minden sornál.. arra teritették az első réteget korábban, az valamelyest "simitott" ezen vállon, de attól még nem simult ki teljesen
szóval nem 0,5mm ingadozás volt a felszínáben hanem inkább 3-4mm. Amikor olvasztja rá az ember, ezt simán beteritette és egyenletesen befedte.
Azt fontos azért megjegyeznem hogy az előzö bitumenes lemez sem volt feltáskásodva, jól tapadt csak hajszálrepedések voltak benne amin beszivárgott a viz a kis lejtés miatt
pár méter távolságból nézve egységes homogén felület az egész, nem is látszik hogy alapból palatetöre lett fektetve, vagy hogy nem tükörsík volt a felület.
Azt ami Nálad nem tapad jól, mindenképp el kell távolítani -
mdk01
addikt
Sziasztok!
Adott egy garázs sík vasbeton tetővel. Erre kátránylapot tettek(kb.15éve), de nem sikerült jól, mert elvált a csatlakozás, befolyott a víz és elkezdett elválni a betontól.
Mivel aztán be is ázott és egyre több helyen, leszedtem az elvált részeken a kátránylapot, majd letakartam fóliával és lesúlyozta, hogy száradjon ki tavaszra.
Mikor leszedtem a kátránylapokat akkor láttam, hogy a beton is felmorzolódott, gondolom felfagyott kicsit.
A felmorzsolódott betont le kell majd takarítanom, mert értelemszerűen nem lehet rárakni rendesen az új kátránylapokat, viszont a hepe-hupás alapra sem lenne jó rárakni, mert kevés lenne a tapadási felület.
A kérdésem, hogy mivel tudnám kiegyenlíteni a gödröket létrehozva, egy sík felületet?
Mivel kültéren van fagyállónak kell lennie.
Mivel nem túl mélyek ezek az egyenetlenségek, kb 0,5mm arra gondoltam, hogy akár kültéri fagyálló csemperagasztóval is el lehetne simítani ezeket a gödröket.
Van esetleg egyéb olyan kültéri anyag amivel ezt meg tudnám oldani?
Ha ezek a gödrök feltöltése megvan és van egy sík alap, akkor mi lenne a szakszerű következő lépés?
3x6m kátránytekercset kell kb. lerakni és gázmelegítő is van, ezért megcsinálnám egy délután magam.
KöszönömÜdv.
-
SLYM
veterán
Sziasztok!
Egy 80-100 nm környéki házat tervezünk építeni, milyen fűtési rendszert lenne érdemes kiépíteni, ami hosszútávon árban a legjobb (nincs kőbe vésve semmi, az építőanyag, szigetelés, stb-stb)? Köszönöm!
-
sketchifun
senior tag
válasz
macilaci78 #76009 üzenetére
Vannak szakaszok. Először habarcsal javítják a hibákat. Aztán purhabbal. A szilikon csak a végső megmentő.
-
macilaci78
nagyúr
válasz
sketchifun #76008 üzenetére
Az építőipar habarcsa azokra az esetekre, ahol a habarcs nincs kéznél, vagy nem használható.
-
sketchifun
senior tag
válasz
macilaci78 #76007 üzenetére
Ki tudnának kergetni a világból evvel a szilóval.
Olyan mint a sarki kisboltba a "lesz két szilva".
-
macilaci78
nagyúr
Mivel jönne le? A burkolattal.
Google, szilikon oldószer, 3. találat -
macilaci78
nagyúr
válasz
szaszlaci #75999 üzenetére
A Damtec Color az, ami mehet ragasztós PVC alá.
Hát, ha az OSB nincs síkba, akkor baszhatod. Ez akkor fordulhat elő, ha a párnafák és a salak nincs síkba, márpedig nem lesz.
a, verzió: kiegyenlítés kell a lemezek találkozása miatt. Az alátét nem filléres dolog, és azt is le kell ragasztanod, míg műszakilag nem indokolt a használata.
b, verzió: vélhetően jó az az alátét, de nem írják, hogy hány kilót bír felületi terhelésre. Amit az OSB, MDF sérülés nélkül hajlik, azt a klikkes PVC is elbírja.
c, verzió is jó, lehet szivacsos, XPS, akármi alátét.Nélkülözhetsz, amit akarsz, nem én fogok veled lakni, nem én leszek a szomszédod.
A kétoldalúval fennáll a veszélye, hogy felgyűröd a burkolatot. Tekercses burkolat 2 méter széles, nem igényel sűrűn kétoldalút, de ha csúszkálsz a székkel, a burkolat nyúlik és gyűrődhet. Ha dizájnPVC-t raksz, akkor inged-gatyád elmegy a ragasztószalagra.
Az OSB meghajlik, a párnafa tartja. Rakhatsz két réteg OSB-t, drágábban. Az, hogy a padlód meghajlik, engem nem fog zavarni. Az elasztikus burkolat el fogja bírni, a csempe törhet, a csempefuga fog is, a laminált jobb esetben recsegni fog, rosszabb esetben törni. A csapnútos OSB 67×2500 cm méretű, azért csapnútos, mert szépen illeszthető, nem lesz elállásos. A párnafád vannak valahol 50-80 cm tengelytávra rakva, meghajlik, nem ad rendes alátámasztást.
Az egy tévhit, hogy az OSB vízálló, vagy ami tényleg vízálló, azt duplájáért mérik és az illesztések közt akkor is átmegy a víz.
-
szaszlaci
addikt
válasz
DoItYourself #76001 üzenetére
Ezt szeretném elkerülni, ha lehet. Igazából nem látom, miért kellene ragaszkodni az alárácsozáshoz manapság, amikor már rendelkezésre állnak jó fajta ragasztók, meg olcsó és szintén jó táblásított anyagok. Úgy érzem, hogy ez alapvetően a léces-szögelős korszakból ragadt itt.
Új hozzászólás Aktív témák
- Honor Magic6 Lite 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 13400F 32/64GB RAM RX 7700 XT 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A16, Samsung Galaxy A26, Samsung Galaxy A36, Samsung Galaxy A56
- Apple IPhone 13 Pro Max 256GB,Újszerű,Dobozával,12 hónap garanciával
- Újszerű Apple Macbook Air 13 - M2 - 30 Ciklus - 100% Akkumulátor - 8GB/256GB SSD - MAGYAR - Éjfekete
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest