Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77601) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77600) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Egyre inkább jó döntésnek tűnik a zsindely.... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77602) ctrlaltdel13 válasza macilaci78 (#77596) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azzal kezdtem szerintem elég szájbarágósan,de a nyakamnak ugrottak egyből az ismeretlentől való félelem miatt.
Ha valakinek kérdése van szakszerű kivitelezéssel kapcsolatban továbbra is szivesen válaszolok.

(#77603) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77601) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Még nem írtad mi a rétegrend a házadon?
Ha lehet kérdezni. Vagy hogy milyen bonyolult csonópontok vannak rajta,esetleg a kiszellőzés kivitelezése is érdekelne.

Kinek a pap, kinek a papné.
Én cserép párti vagyok.

(#77604) biker válasza ctrlaltdel13 (#77600) üzenetére


biker
nagyúr

így van, volt már hó a padláson, benyomta a szél, de ázni is akkor ázunk, mikor permetező eső van szélviharral. felhőszakadásban sosem ázunk

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77605) ctrlaltdel13 válasza biker (#77604) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Erről beszélek🤗.
De egy jó minőségi szabadon lógatott fólia képes orvosolni,hogy legalább a tető ne lássa a kárát.

(#77606) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77600) üzenetére


pjen
félisten

Az olyan lapos tetőre régen hódfarkút raktak három rétegben.

(#77607) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77606) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen 3 rétegbe? Hódfarkút kettős vagy korona fedésbe rakok, 3 rétegbe????? Az milyen?

(#77608) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77607) üzenetére


pjen
félisten

50 éve rakták úgy utóljára.Szinte tele lécezve,kötésbe,falc nélküli cserép.Ominózus bakterház WC tető volt úgy cserepezve.egy négyzet méteren volt vagy száz cserép.

[ Szerkesztve ]

(#77609) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77608) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Világosíts fel,elképzelni se tudom mire gondolsz.kép rajz stb.

(#77610) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77609) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudok sajnos se képet,se rajzot,mikor bontottam akkor döbbentem meg én is.

(#77611) ctrlaltdel13 válasza ctrlaltdel13 (#77609) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tudom milyen a hódfarkú cserép.
Kettős fedésnél van sűrűn lécezve,kötésbe rakva,ilyenkor a 3. sor is fedi az elsőt.
Koronánál egymás tetejére van rakva kettő kötésbe,ezt lehet ritkábbra lécezni,mert itt csak egyszeres fedés van.
Javíts ki kérlek ha nem így van.

Mindkét fedésnél kb 70,90/m2

[ Szerkesztve ]

(#77612) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77611) üzenetére


pjen
félisten

Igen valami ilyen volt,és szinte lapos tető,mégsem ázott be soha.

(#77613) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77612) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Vagy elnyelte a födém.

(#77614) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77613) üzenetére


pjen
félisten

Nem volt födém,becsöpögött volna.

(#77615) fojtviki válasza Chaser (#77599) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hat, ha otthon lettunk volna, akkor nem is lett volna atveve. A baj az, hogy otthon a mama 83 eves anyuka meg 64 es abszolut nem ert hozza. 3 honappal csusztak a megigert idopont helyett. Mondtak, hogy reggel 7-re mennek es csinaljak. Parom ugy volt vele, hogy 10 ora korul telefonal anyosomnak, hogy hogy allnak az ajtosok. Ekkor jott az elso dobbenet, hogy hat mar vegeztek is es el is mentek mar. Itt egybol rossz erzese volt neki. Masodik kerdes, hogy anyu ugye nem fizetted ki a masik felet, mert direkt mondtam, hogy legalabb fenykepen latni akarom. A valasz, de hat kifizettem :W Utanna parom hivta, hogy ez igy nem munka. A mester pedig sertodotten lerakta a telefont. Fogyasztovedelemnel jelentettuk, de ugy se fog tortenni semmi.

O nem is csak a penzert szeretne otthon dolgozni. A lenyeg azon van, hogy maguknak dolgozzanak. Ot idezve: ne kelljen hulyeknek parancsra ugralni foleg ne kelljen olyan dolgot csinalnia, amirol tudja, hogy nem jo. Pelda: o ajtozik itt. Mostmar csak szerviz. Legutobb kapott egy ajtot, nem lehetett kinyitni. Nezi es latta, hogy nincs athidalo az ajto felett. A tegla pedig ranehezedett a tok felso reszere. A cegenel meg annyit mondtak, hogy jo az igy nem kell javitani. O erre oke akkor jojjon valaki es oldja meg :DD :DD

ctrlaltdel13: tudnal ajanlani valamit a csatorna dobozolasra ami nem fa? Muanyag lamberiara gondoltunk de keresgetve nem igazan talalunk.

[ Szerkesztve ]

(#77616) Szaboocs


Szaboocs
csendes tag

Sziasztok,

91-ben épült ház fűtésfelújításán a sor nálunk. Jelenleg fatüzelés van gravitációs rendszerrel radal alu radiátorokkal. Mivel keveset vagyunk itthon ezért a fatüzelésnek mennie kell, nem tudjuk rakni mindig és sajnos a fa árak is elszálltak. A terv egy kondenzációs gázkazánra átállás lesz. Gáz bent van a lakásban, gázterv már készül. A tervező a fürdőszobába rakatja a kazánt mivel ott megoldható az oldalfali kivezetés (amikor ezt megtudtam hogy meglehet fellélegeztem). A lakásra került ősszel 10cm szigetelés illetve műanyag nyílászárók mindenhol. (egy szobában még van egy erkély ajtó de azt nem nagyon használjuk)
A kérdés az hogy elég lehet-e a gravitációs kört zárttá alakítani és arra rátenni a kazánt vagy érdemes lenne új fűtési kört kiépíteni? 5 helységről lenne szó. Összesen 5 radiátor ellene 75nm a ház. Mennyiből jön ki körülbelül egy kiállás?
A hőigényről annyit tudok hogy 60-as előremenő a szigetelés óta elég volt a nagyobb mínuszokban is.

(#77617) ctrlaltdel13 válasza fojtviki (#77615) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Jószívvel semmit.
Én magambak színes korcolt lemezzel csináltatnám.

[ Szerkesztve ]

(#77618) Morris válasza ctrlaltdel13 (#77617) üzenetére


Morris
veterán

Terran mediterran danubia milyen?

Vettem belőle 10db-ot, nekem jónak tűnik.

(#77619) ctrlaltdel13 válasza Morris (#77618) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Jó. Mihez vettél 10 db- ot?

(#77620) Morris válasza ctrlaltdel13 (#77619) üzenetére


Morris
veterán

Volt egy fal ami folyamatosan ázott. Arra raktam rá.
Plusz az előtető cserepeit szeretném lecserélni erre.
Jelenleg régi békéscsabai cserép van fenn.

(#77621) Morris válasza ctrlaltdel13 (#77619) üzenetére


Morris
veterán

(#77622) pjen válasza Morris (#77621) üzenetére


pjen
félisten

Látom, Neged is szépen néz ki a csabai cserép.Mennyi ideje van fenn?

[ Szerkesztve ]

(#77623) Morris válasza pjen (#77622) üzenetére


Morris
veterán

Egy rakás szar.
Nem tudom mióta van rajta. Tavaly előtt vettük a házat.
Gondoltam lecserélnem arra a terran-ra. Ahogy néztem a lécek pont megfelelőek. 2 terran cserép kivált 3 retek csabait.

[ Szerkesztve ]

(#77624) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77603) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A héjalás nálam: a szarufákon a cserépléc megmaradt, arra egy sor OSB, (Nem obis... :N ) Az OSB-n egy sor üvegszövet, azon a zsindely. Ha jól emlékszem IKO. Szakforgalmazótól vettük anno, az általa ajánlott ácsok cserélték le a cserepet erre a zsindelyre. Félig kontyolt nyeregtetőtető, két "kutyaóllal", a melléképület vápában becsatlakozásával . Nagyon sok a külső és a belső él relatíve. Cserépből sok volt a vágás, a bádogosmunka se volt kevés, ezek a zsindellyel kispórolódtak. Tizenöt éve csinálták. Tavalyelőtt lett beépítve a padlás. Addig semmi nyoma beázásnak. Új tetősíkablakok lettek betéve, a zsindelynek semmi baja nem volt ott, ahol ki lettek vágva.
Kiszellőzés a felső élben az erre való idomokkal. Alul rovarrács van az eresz síkjában. A kutyaólakon kis szellőzők, olyan háromszögprofillal, biztosan ismered.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77625) fojtviki válasza Morris (#77621) üzenetére


fojtviki
senior tag

Hu en mint latjatok nem vagyok szakerto. Van valami oka, hogy ezt a par darabot igy potoltad? Azert bontottan lehet talalni foleg ilyen keves mennyisegben:)

(#77626) realist válasza philoxenia (#77624) üzenetére


realist
őstag

Van egy elég gagyin kivitelezett pliszé szúnyoghálónk az erkélyajtón. Két éve van meg, de többször elszakad már benne a zsinór. Ezt kellene megfelelő színvonalon (= tartósan javítani). Tudtok ajánlani valamilyen Bp-en praktizáló szakit?

(#77627) Morris válasza fojtviki (#77625) üzenetére


Morris
veterán

Semmiképpen sem szeretném pótolni. A jobb alsó 2 db-ot csak úgy odaraktam próbából. Ott is marad sztem.
A háznak így olyan mediterrán stílusa van :D

[ Szerkesztve ]

(#77628) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77624) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Csak így tudom sajna.

http://www.turgyeifatelep.hu/cikk.php?aid=2d57dc0a315f768865b4c7c&cat=153

Ha minden klappol használd egészséggel.

(#77629) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77628) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Így van kialakítva, ahogy a leírásban van. 150mm a szarufa+a cserépléc, a köztük lévő szigetelés meg 120mm.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77630) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! A burkolatvaltot ket laminalt padlos szoba talalkozasanal mindket padlo darabhoz hozza kell ragasztani? A dilatacio miatt kerdezem. Tytannal lesz megoldva a ragasztas.

[ Szerkesztve ]

(#77631) Janaboy


Janaboy
veterán

Sziasztok,

Remelem jo helyen kérdezem.
Adott egy CHAFFOTEAUX Elexia Comfort gazkazan.
Ezeknek a termosztat vezérlése rendesen 220Vos?
Tehat a termosztathoz 220V megy?

Koszi,
Udv

Janaboy

(#77632) csemberlen válasza Janaboy (#77631) üzenetére


csemberlen
őstag

nem ismerem a készüléket, de általánosságban a termosztáthoz nem 230V megy.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77633) Janaboy válasza csemberlen (#77632) üzenetére


Janaboy
veterán

Mennyi szokott?

Janaboy

(#77634) csemberlen válasza Janaboy (#77633) üzenetére


csemberlen
őstag

24V a vezérlés, de attól független ott lehet még 230V más okból is.
Tedd fel a valódi kérdést.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77635) Met válasza tboy93 (#77630) üzenetére


Met
Topikgazda

Burkolatváltót az aljzathoz szokták rögzíteni, így a laminált a váltó alatt tud mozogni.
Ha a laminálthoz ragasztod olyan mintha nem is lenne:)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77636) DoItYourself válasza Ghostman78 (#77562) üzenetére


DoItYourself
addikt

Egy csepeli céget tudok ajánlani privátban, ha helyileg megfelelő. Egy hete voltak nálam, valamit megforrasztottak az egyik nyákon, azóta nem állt le egyszer se a Renova F24E kazánom, örülök is neki.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77637) Janaboy válasza csemberlen (#77634) üzenetére


Janaboy
veterán

Ilyen wifis termosztat szeretnék használni, a kérdés h működne-e.

[link]

Janaboy

(#77638) DoItYourself válasza Janaboy (#77637) üzenetére


DoItYourself
addikt

Termosztátokról én is olvasnék vmi cikket, amitől okosabb leszek, ugyanis azt mondták a szerelők vegyek egy computherm-et, mert a falon lévő érintőképernyős honeywell nem tud jelet küldeni a kazánnak a fűtési szezonon kívüli napi szivattyú forgatásra. Eddig meg azt hittem ezt a kazán magának megoldja.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77639) tboy93 válasza Met (#77635) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ilyen burkolatvaltonk van, parkettas ismeros kijott, ezt ajanlotta. Tytant adott hozza, hogy azzal ragasszuk. Az aljzat az beton, a laminalt 8mm + 2mm a szivacs, meg a burkolatvalto is domboru, ahhoz hogy a betonhoz ragasszam kene vagy 13mm-nyi ragasztó. Biztos igy szokas ezt? :F

Lefuras nem megoldas a padlofutes miatt.

[ Szerkesztve ]

(#77640) fojtviki válasza tboy93 (#77639) üzenetére


fojtviki
senior tag

Mutattam Atinak. Azt mondta, hogy o nem ilyet vett volna az biztos:) Nalunk T alaku van, azt azert konnyebben be lehet ragasztani ketto koze. Igy viszont biztos, hogy parkettara kell, amit o nem szeret:) Ennyit tudok irni most, telon kerdeztem tole:)

(#77641) csemberlen válasza Janaboy (#77637) üzenetére


csemberlen
őstag

Nézz utána a leírásban, vagy pattintsd le a termosztát fedelét, vagy írd be a jelenlegi termosztát tipusát.
lényeg ha 2 vezeték van bele kötve akkor tuti jó lesz a wi-fis.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77642) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok
Ez így reális ár lehet?
(A beton érdekelne elsősorban)
Dunaharsztin lenne a kivitelezés:

[ Szerkesztve ]

(#77643) gerisz23 válasza csemberlen (#77641) üzenetére


gerisz23
őstag

Amit linkelt wifis termosztátot külön kell neki 230V betáp,gondolom sima relés érintkezői vannak így működik 230V-al meg 24-el is a kapcsolt rész.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77644) hentes555


hentes555
senior tag

Sziasztok!

Barátnőm szüleinél a mosogató eldugult, próbálták megcsinálni, valamivel jobb lett, de majd szeretnék kicserélni a szifon részt. Most egy nagyon régi fém van, de szét sem lehet szedni, úgy össze van rohadva.

Annyit szeretnék kérdezni igazából, hogy ha új "rendszert" szeretnének venni, mármint ami a mosogató aljától a fali tart mindent, mert minden régi és eresztett is régebben már. Szóval ahhoz, hogy ezt az egészet kicseréljék, vannak olyan méretek, amit feltétlen meg kell mérni, hogy az új is probléma nélkül beszerelhető legyen?

Egy ilyen jó lehet vagy valami minőségibbet nézzek?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#77645) macko20 válasza hentes555 (#77644) üzenetére


macko20
őstag

Szia ha a legegyszerűbbet szeretnéd inkább ezt vedd , nekem évek óta bevált ,nem kell szétszedni ha sok benne az anyag ,csak kihúzod a "falból" azt a végét vödörbe teszed ,és ráengedsz meleg vizet ....

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés is ! Üdv.:m20

(#77646) pjen válasza hentes555 (#77644) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell ennél jobb.

(#77647) Morris válasza hentes555 (#77644) üzenetére


Morris
veterán

Szvsz az ikeás készlet a legjobb.

(#77648) Met válasza tboy93 (#77639) üzenetére


Met
Topikgazda

Alap esetben így szokták ezeket rögzíteni, nálad ez kilőve akkor a padlófűtés miatt is és a profil sem olyan.
Ragaszd oda csak az egyik oldalon.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77649) Met válasza hentes555 (#77644) üzenetére


Met
Topikgazda

3 méret számít.
A mosogató tálcán mekkora a luk, ugye az IKEA-s mosogatón nagyobb.
A falba milyen átmérőjű cső megy be. Ha a készletben lévő cső nem lenne jó lehet venni átalakítót.
A szifon milyen messze van a faltól. Ha a készletben lévő cső nem lenne elég hosszú akkor kellhet hosszabb cső.

Amit linkeltél teljesen jó. Amit még esetleg érdemes szem előtt tartani hogy mosógép/mosogatógép bekötő csonk kellhet rá.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77650) hentes555


hentes555
senior tag

Köszi a választ mindenkinek :R

Néztem ezt a jolly csövet, eszembe jutott hogy náluk is így van a fürdőben, van rá hajtogatva egy U alak bűzelzárónak, eddig nem volt baj vele. De ehhez kell venni egy ilyen leeresztő szelepet is, ha mindent cserélni akarnak a kagylón kívül?
Rosszul fogalmaztam az előbb, ez nem mosogató, hanem mosdókagyló, csak a mosogató mellett van és összekevertem. Szóval ami annak az alján a kifolyónál van gumi, azt is cserélni kellene, de ahogy láttam ez ebben a leeresztőben benne van.
Még egy kérdés, hogy ebből van 5/4 és 6/4 collos, ez csak a menet mérete az alján, másban nem játszik szerepet, csak annyi hogy ekkora csatlakozójú jolly cső kell majd?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.