Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#116001) Tikakukac válasza kunberci (#115991) üzenetére


Tikakukac
titán

Jep, ez egy albi lesz. 1 héttel hamarabb megkapom a kulcsokat, hogy rendbe tegyem a padlót, ajtókat állítsak, rolót csináljam meg stb. és akkor mire tényleg kell fizetnem már csak laknom kell.

Ez van, ebből kell kihozni a maxot. De az tuti, hogy ezzel valamit kezdeni kell :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116002) lemmy71 válasza Tikakukac (#115985) üzenetére


lemmy71
őstag

Bérelj egy parketta csiszolót és azzal menj át rajta, a második csiszolásnál összegyűlt "faporhoz" keversz lakkot és kijavítod a réseket. A végén finom csiszolóval átcsiszolod az egészet és lehet lakkozni egy vagy több rétegben.

(#116003) Ezekiell válasza pjen (#116000) üzenetére


Ezekiell
veterán

Bevallom, gugliznom kellett, hogy mi az az abrikter :) De igen, kombinált vastagoló/egyengető gyalut akarok venni, csak most még tökölök, hogy melyik legyen (meg hogy egyátalán kell-e nekem az...)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#116004) Tikakukac válasza lemmy71 (#116002) üzenetére


Tikakukac
titán

Igen, erre írtam, hogy naná, ez lenne a tuti. Csiszmisz mocskot, csiszmisz finomra, geminivel alapozás benne a csiszolatporral, még egy csiszmisz majd lakk.

Csak a tulaj oldaláról a büdzsé finoman szólva anyagra éppen elég. Mindegy, meglátjuk mi lesz ebből.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116005) canniball válasza adika4444 (#115974) üzenetére


canniball
nagyúr

Persze hogy lehet, ha nem állítható a zsanér akkor pont az lett volna a következő javaslatom, hogy emeld meg az ajtólapot alátéttel. Hogy elfér-e azt már szemrevételezéssel is kb. meg tudod állapítani ha becsukod az ajtót és ránézel a tok belső felénél, esetleg óvatosan(!) megpróbálhatsz valamit (pl. egy kés pengéjét vagy egy lapos fejű csavarhúzót) bedugni az ajtólap és a tok közé, akkor egyből látod mekkora a rés a kettő között.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#116006) pjen válasza Ezekiell (#116003) üzenetére


pjen
félisten

Jobb abriktereken van alsó asztal behúzó hengerrel, visszarúgás gátlóval, lehet vastagolni.Csak a görbe fa görbe is marad.

(#116007) macilaci78 válasza kunberci (#115995) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Tikakukacnak ment volna. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116008) Tikakukac válasza macilaci78 (#115993) üzenetére


Tikakukac
titán

Írtam fentebb, írom ismét: NEM normális felcsiszolásról és tökéletes munkáról van szó, sőt, még jónak sem mondanám. Olyan konyhát rittyentettem otthon muternak az elmúlt évben hajad leteszed (az úgy kezdődött, hogy a ház alapja is ment ki az udvarra, 12 négyzetméter falazás, 9 áramkör megy csak a gépeknek, plusz a világításoknak 4 stb. szóval nem bútorcsere szinten láttam már a világot) :B
Elég OCD-s vagyok, adok a munkámra, szerintem aki látott dolgozni tudja mi a helyzet. Itt ez most nem fog menni, idő, pénz és kedv sincs :N

Most ez tehát nem opció. 35k pénzt kaptam arra, hogy egy elég hulladék parkettából kihozzam azt a szintet, amit legalább takarítani lehet rendesen és ha a laptopszerelésnél 1-1 csavar elgurul, ne kelljen imádkozni a közökből mágnessel.

Ennyi az egész. Elhiheted, ha saját lakásról lenne szó, ide nem is írok, már hozom az ipari gépet 4 fajta papírral és 2 napig csiszolok tökéletesre, alapozok 3 rétegben és tolok fel 3 réteg lakkot majd polírozok nyállal is 1 hétig. Másnak, ingyen ezt nem fogom megcsinálni, jövőre elvben lesz már saját lakás, addig kell kibírni :K

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116009) szaszyka válasza Tikakukac (#116008) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem tudom mennyire opció, vagy egyáltalán Lehet-e parkettára, de esetleg tekercses vinyl padló leteritése nem opció?

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#116010) Tikakukac válasza szaszyka (#116009) üzenetére


Tikakukac
titán

Van ilyen nagymuternál de finoman fogalmazok: az tényleg amiatt van, mert ott a kövi stage az a bulldózer :B

10k amúgy a bérlése egy ilyen vacaknak 1 nap, 13k kell alapozásra, 15k a lakk. Plusz a sallangok. Ez inkább lesz a végén 50. De tényleg meg kell csinálni. Maga a hely amúgy remek deal volt, tehát nem azt mondom, hogy nem fér bele, csak kicsit cseszi az arcomat, hogy 50 millás lakásban dobáljuk a fillért. Ja és persze az én időm így ingyen van :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116011) macilaci78 válasza Tikakukac (#116008) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Amennyire meg tudom jósolni, szar lesz a végeredmény, így kár belefeccelni bármennyi energiát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116012) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Hogy szokás indirekt hmv puffertartályt tiszítani, vízkőteleníteni stb?
Van rajta egy kis ellenőrzőnyílás de azon keresztül nem sok mindent lehet csinálni.
Vagy csak bele kell önteni 10liter vízkőoldót aztán feltölt leenged vagy mi ennek a menete?

(#116013) Cece04


Cece04
tag

Sziasztok,
felújításban vagyunk épp és dilemmázok, hogy mi legyen:

kb 27 nm-nyi (konyha-fürdő-wc) gres járólap alá melyiket éri meg inkább,
elektromos padlófűtést vagy vízest? (a fűtés cirkóval lesz egyébként is)

Olvastam ezt is, azt is, nem vagyok meggyőzve...

Köszi szépen! :R

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#116014) daninet válasza Cece04 (#116013) üzenetére


daninet
veterán

ha csövet tekersz le azt fűtheted árammal, hőszivattyúval, gázzal stb. Van egy csomó opció. De ha leteríted azt a fűtőszőnyeget, onnantól arra vagy kárhozatva amíg fel nem vered az aljzatot :DDD

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116015) AxBattler válasza Cece04 (#116013) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem ha mindenképpen lesz cirkó, akkor vizest.
Az elektromos a rezsiköltségben sokat tolna szvsz.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#116016) AndrewBlase válasza LOTR (#115987) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

Nagy súlyt azért ne akarj erre rakni. Ki fog hajolni.

Miért mindig én???

(#116017) fogtunder válasza Ezekiell (#116003) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én úgy két éve rágom ezt a dolgot és arra jutottam, hogy egyengető rész nélkül meg van b@szva az egész, mert ahogy írják is, bele tudod küldeni az anyagot, csak ami görbe volt, az az is marad.
a nagyobb gondom az, hogy a hobbi kjategóriából kb a Metabo cucca az egyetlen, aminek még értelme is van és mozgatható, az meg hiánycikk hónapok óta. igazából amúgy 1000€ környékén már vannak nagyobb, szekrényes gépek, de azok meg 100+ kg és egy csomó hely. úgyhogy egyelőre abban maradtam magammal, hogy veszek kész táblásított anyagot és abból dolgozom.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116018) huliganboy válasza Met (#115962) üzenetére


huliganboy
addikt

Basszu pedig mennyire triviális :R

#115963fogtunder és #115964pjen

Van Mamut ragasztóm. Mester ismerőseim szerint nagyon állat, így azzal fog megtörténni a ragasztás.
Párnafa keretet fogok készíteni, hogy egyenlő legyen a terhelés. Ezt felfúrom, döbelekkel és a falhoz is ragasztom azért pár ponton.
Akkor a TV-nek készítek egy párnafa keretet, vagyis lehet egy telipbe rakom azt a részt párnafával. Ide a bútorlap fel tud feküdni, és a bútorlapra tett konzollal be is tudom huzatni..

Az ászok csavart nem értem elsőre. A konzolt általában álványcsavarral vagy hasonlóval kell felrakni, legalábbis utólag azzal raktam :DDD Ezzel is tervezem, tipli a falba, a párnafa és bútorlap előfúrva...

De cáfoljatok meg ha nem jó az a megoldás.. :R

(#116019) tothjozsi96 válasza fogtunder (#116017) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én is dilemmáztam hogy vegyek-e egy vastagolót, de egyengetés nélkül sajnos tényleg semmi értelme a gyalulásnak. Végül hívtam egy Ácsot aki meggyalulta egy ilyen géppel, nagyon penészes pallók voltak de a végeredmény szép lett!

(#116020) fogtunder válasza tothjozsi96 (#116019) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én Dewaltos vagyok, az utóbbi években több gépet is vettem tőlük és mindegyikkel elégedett vagyok, de ennek a gyalunak az ár/érték aránya borzalmas. az egyetlen előnye, hogy aránylag könnyen mozgatható, de olcsóbban vannak a nagy szekrényes kínai gépek, amiket Scheppach, Güde, Holzstar márkanév alatt lehet kapni.

ennyiért konkrétan már spirálkéses is van, igaz csak 400V-ról megy: [link]

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116021) macilaci78 válasza Cece04 (#116013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Kollégám vályogházat újított fel, a fürdőben a lap alá elektromos fűtőszőnyeget tett. Nem használja, mert az üzemeltetése horror.
A többi helyiséget klímával, cserépkályhával fűti, ide meg vett egy ventilátoros fűtést, hogy az asszony, meg a kisgyerek melegben tudjon fürdöni, neki meg jó a 18°C-os fürdő is. Épp tegnap beszéltünk erről.

Ha lesz cirkó, akkor arról fűtsd a fürdőt. Én is felújításban vagyok, padlófűtés nem lesz, radiátorok vannak, a fürdőben lándzsa szelep egyik oldalt, másik oldalt lesz konnektor a fűtőpatronnak, legfeljebb nem használjuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116022) fogtunder válasza Cece04 (#116013) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem van a fürdőben elektromos padlófűtés, hát nem olcsó, ha megy az, hogy milyen hatékony, csak a céges bullshit. ha lesz cirkó, csövezd be és menjen arról.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116023) Cece04 válasza macilaci78 (#116021) üzenetére


Cece04
tag

Köszi mindenkinek!

Igazából a lényeget kihagytam, ez csak kiegészítésként lenne a komfortérzet miatt,
hogy temperálva legyen a kő, a fürdőben meg mindenhol lesz radiátor

#116022 Köszi, szerintem el is dőlt, minél többet olvasok az elektromosról annál rosszabb a vélemény

#116024macilaci78
Értem, ahha. hát nekem sem egy must have dolog, majd meglátjuk milyen árajánlatot kapok rá, de mivel most fel van túrva az egész lakás így, ha akarok most érdemes

[ Szerkesztve ]

A valósággal az a gáz, hogy nincsen hozzá háttérzene...

(#116024) macilaci78 válasza Cece04 (#116023) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A jelenlegi fürdőben épített zuhany van, amit bánok, hogy arra a kb 1 m2-re nem tekertettem le elektromos fűtést. Kényelmesebb lenne a meleg járólapra belépni télen. A zuhanyzó előtt természetesen van kilépőszőnyeg. De ez csak flancolás.
Korábban laktam padlófűtéses lakásokban, nem tetszett, a fürdőt önmagában a padlófűtés sehogy sem tudta kellemes melegre felfűteni télen. Ha mégis, akkor a padló volt kellemetlenül meleg számomra.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116025) Eagl3 válasza macilaci78 (#116024) üzenetére


Eagl3
veterán

Padlófűtés mellé be kell rakni egy elektromos törölközőszárítós radiátort, azzal rá lehet fűteni. :)

(#116026) Tyca


Tyca
senior tag

sziasztok!
Van egy tavaly év végén vásárolt és beüzemelt Baxi Luna Duo-Tec kazánunk. A beüzemeléskor a kazános szaki beállította a használati melegvíz hőfokot 45 C-ra, mondván, hogy így nem kell mellékeverni annyi hidegvizet zuhanyzásnál, így sokkal gazdaságosabb. Mivel a ház még felújítás alatt áll, nem lakunk benne, ezért nem is használtuk a melegvizet, de most feltűnt, hogy a vízcsapokat koppra melegre állítva "tűzforró" víz jön. Konkrétan gőzölög, tuti nem 45 C. Aztán levettem 35 C-re (ez a minimum), de akkor is ilyen meleget csinál.

Felraktam youtube-ra egy videót a folyamatról, közben folyik a melegvíz. Látszik, hogy a kazán 60 C körülre melegíti fel a vizet (asszem ez a max, amit tud). [link]

Ennek így kell működnie?

Vagy hívjam a szerelőt, esetleg van még valami beállítás, amivel lehetne próbálkozni?

[ Szerkesztve ]

(#116027) tothjozsi96 válasza fogtunder (#116020) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen, az ár az nagyon túl lett lőve, viszont tényleg nagyon jó gép. Érdekes hogy 1,5-2 óra használat után túlmelegedett és leállt, ez a gép is valahol a barkács és a profi között helyezkedik el.

(#116028) pjen válasza fogtunder (#116020) üzenetére


pjen
félisten

A spírál kést mivel Tudod köszörülni, kiegyensúlyozni?Az asztalt se lehet semmi beállítani, hogy mindegyik fogjon.

(#116029) fogtunder válasza pjen (#116028) üzenetére


fogtunder
nagyúr

egyenként lehet élezni a kis négyszögletű tappancsokat, mindegyik élüket. ez az egyik előnye, hogy egyrészt ha egy ponton nem fog már jól, csak azt a pár darabot kell elforgatni és megint jó lesz, egészen addig, amíg le nem adod élezésre az egészet, egyben. ugyanígy lehet állítani valamennyit a fejek magasságán is, inkább ezt hozzák hozzá az asztalhoz és nem vice versa.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116030) mezis válasza Cece04 (#116013) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Vizeset. A beépített bútorok alá nem kell. A fűtési kör szabályozható legyen, esetleg saját szivattyúval.
Gondolom a többi helyen radiátorok lesznek. Általában a meleg fűtő víz visszatérő ágába szokás a padlófűtést kötni, de az a biztos, ha a radiátor kör ki is hagyható a megfelelő kézi vezérlésű csapokkal.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#116031) fogtunder válasza tothjozsi96 (#116027) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, nem többméteres pallókhoz van kitalálva, meg az se mindegy, mekkora lépcsőkben akarod leszedni róla az anyagot, fatelepeken ezt többmillás gépekkel tolják. a profik amúgy is azt mondják, hogy 150kg alatt nincsen gyalugép, csak játékszer :D ez azoknak jó, akinek muszáj helyszínre vinni magukkal, amúgy szerintem a Metabo 250C nagyjából ugyanezt tudja sokkal olcsóbban, bár még egyiket se próbáltam.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116032) LOTR válasza AndrewBlase (#116016) üzenetére


LOTR
addikt

köszi, mielőtt megveszem ezeket a tartókat, megnézem, hogy kb mit bírnak, ekkora méretben, mint ami kell, nem ismerem, hogy milyenek, de leméregettem, pl. a kis virágok 1kg alatt vannak súlyban, így 1,5-2 kg-nál nagyobb terhelést nem fog kapni

One Ring to rule them all

(#116033) tothjozsi96 válasza fogtunder (#116031) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Azért nem kell szégyenkeznie annak a gépnek, az volt a nagyobb gond hogy annyira meleg volt hogy 4 órát voltunk kint a napon, mire beértem az orrom úgy leégett hogy a bőr már le is hámlott róla, rendesen 4 óra alatt. Nagyon durva volt. De szerencsére olyan védelem van ebben a Dewalt-ban hogyha leszeded a fedelét és kézzel megindítod a láncot akkor megy tovább. ;]

(#116034) Tikakukac válasza macilaci78 (#116011) üzenetére


Tikakukac
titán

Újfent: nem a szépség és nem a "10 évig erre járjon rá a fél kerület csodálni" kivitelezés a lényeg. Hanem, hogy használható, 1 darab felület legyen az eredmény. Tudom milyen az, amikor résbe esnek kis csavarok és műanyag darabok vagy rugók, azt is, milyen eszetlen szar lakk nélküli parkettát takarítani :K Nem poénból forszírozom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116035) fogtunder válasza tothjozsi96 (#116033) üzenetére


fogtunder
nagyúr

a Dewalt azért a kínálatuk alját leszámítva általában nem gyárt szart, ez nekem otthonra valószínűleg teljesn jó lenne, csak az ára szürreális.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116036) pjen válasza fogtunder (#116029) üzenetére


pjen
félisten

Én biztos nem vállalnám beállítani.A sima 3 késes kerek fejjel is meg tudtam küzdeni, hogy mind három fogjon.Mondjuk nem szakmám.

[ Szerkesztve ]

(#116037) macilaci78 válasza Tikakukac (#116034) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Továbbra is tartom, hogy nem lehet megcsinálni 35k-ból, a végeredmény még a kompromisszumos szintet sem fogja elérni.
A 3-4 mm-es fugák tömítését lakkal, tömítőanyaggal felejtsd el, jövő nyárra a nagyja ki fog jönni és ugyanott leszel, mint most. Ha mégis tömíteni szeretnéd, akkor vegyél Sikaflex 11 FC tömítőragasztót, vagy a fához színben passzoló szilót. Ez hozzáragad a fához, megbír a dilatációs mozgással, vékony csőr, bedolgozod a részbe, majd csiszolod, lakkozod a fát.
Esetleg 2 és 3 mm vastag parafatekercset veszel 0,5 m2-es darabokat tekercsből, felcsíkozod és betömködöd, de van kinyomópisztolyos verzió is drágábban. Előbbit csapragasztóval tudod beragasztani. Utána csiszolod, lakkozod a parkettát.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116038) fogtunder válasza pjen (#116036) üzenetére


fogtunder
nagyúr

nekem se, meg szerencsére nem fenyeget a veszély, hogy lesz ilyenre pénzem. anno néztem egy videót, ahol egy Dewalt vastagológyaluba vett a srác egy ilyen tengelyt, azon nem kellett sokat állítgatni, gondolom sok múlik azon is, milyen a tengely megmunkálása. illetve mivel sok kicsi kés van, kevésbé érződnek tudtommal kisebb egyenetlenségek, mint a hosszú egyenes késeknél.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#116039) Tikakukac válasza macilaci78 (#116037) üzenetére


Tikakukac
titán

A mostani a vállalhatatlan a kompromisszumos pont 5 ugrás innen felfelé:R
Mehetnénk ebbe bele, hogy pölö ebben a lakásban hogyan lett a villany megoldva meg a víz és szennyvíz, de mint elmondtam, ez egy másik ember lakása, amiben 12 hónapot fogok lehúzni és majd amikor tartós és szép megoldás kell, akkor azt meg is fogom csinálni, vagy magamnak vagy másnak ha ezt kifizeti. Emiatt 80m hornyot nem fogok vágni, ahogy a csapot sem teszem át meg csinálok rendes szennyvíz kivezetést, agyad elhagynád milyen megoldásokon lettek elspórolva 7 ezer forintok. A csap párhuzamos lett a felhasználási irányra, mert így direktben tudta a vizes feltolni a falikorongokat a fürdőből :DDD Nem fogok csempét leverni, tolni befele az 5 rétegűt és aztán majd vakolni meg visszarakni mindent. Ki fogom bírni, ez nem egy vállalhatatlan dolog, csak kretén.
A padló viszont ebben a formában egy vödör sz@r. Ha pereg, majd pereg. Ha elreped a fuga mentén, elreped. De mostani állapotában a festéket sem tudom feltakarítani róla rendesen, mert a lakk nélküli parketta szétszálazza a felmosót :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116040) alcsa válasza Tikakukac (#116039) üzenetére


alcsa
senior tag

Gondolom más albérlet nem opció?

(#116041) daninet válasza fogtunder (#116029) üzenetére


daninet
veterán

élezik ezeket a körmöket? azt hittem mint az esztergályosoknál elkoptatja a 4 oldalt aztán kivesznek a dobozból egy újat. Gondolom ez mind edzett acél, ezeket nem lehet köszörűn élezni mert azonnal elromlik a keménysége a hőtől. Szalagcsiszolón vízbe mártogatva lassan talán. Vagy kézzel mint a késeket.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#116042) Tikakukac válasza alcsa (#116040) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan helyen van és olyan áron megy a bérlés, amiért egyszerűen hülye lettem volna nem kivenni. Van benne egy erős ismerősi kedvezmény, szóval amúgy ha 100k lenne a parketta dolog akkor is olcsóbban jönnék ki, mint egy másik hellyel ahol amúgy nincs ilyen gond. Itt az elvekről van szó. Ha valaki azt sem respektálja így 2021-ben a pokoli drága és rossz szakmunkások korszakában, hogy valaki hajlandó lenne anyagárban igényes megcsinálni az ő pénztermelő eszközét, akkor biztosan 1 fillérrel sem fogok beleszállni a buliba. Csináltam már ilyet, egyszer volt Budán kutyavásár.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116043) pjen válasza daninet (#116041) üzenetére


pjen
félisten

Az eszterga késeket is élezik, köszörülik, pedig az is edzett acél.Néha még a keményfém lapkát widiát, stíriát is meg kell köszörülni.

[ Szerkesztve ]

(#116044) alcsa válasza Tikakukac (#116042) üzenetére


alcsa
senior tag

Tiszta ügy :R

(#116045) LOTR válasza Tikakukac (#116042) üzenetére


LOTR
addikt

és ha úgy néznéd, hogy a megfelelő komfortfokozat neked mennyi pluszt ér meg?

én nem értek hozzá, de mi lenne ha a legolcsóbb szalagparkettát ráteszed?
nekem sokkal kisebb munkának tűnik és kevesebb kosszal is jár, mint felcsiszolni a mostanit és játszani a rések betömítésével, majd lakkozással, ráadásul egy hétvége alatt megvan kényelmesen
padlólap kb 50k, parkettaalátét kb 5k, szegély kb 15k (obis árakból)

az kb 35k pluszköltség, ha 3 évig laksz ott, akkor havi kb ezer ft pluszköltséget jelentett, 3 évet a leggagyibb is kibír, illetve a későbbiekben még az is lehet, hogy előnyösebb tárgyalási pozícióba kerülsz, ha esetleg máshol is kell majd alakítgatni a későbbiekben a lakáson

One Ring to rule them all

(#116046) macilaci78 válasza Tikakukac (#116042) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudok mit tanácsolni. Simán hagynám a francba, használnék benti papucsot és porszívót.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#116047) Tikakukac válasza LOTR (#116045) üzenetére


Tikakukac
titán

Olyan mélyen van a komfortfokozatom, hogy el sem hinnéd, a mostani helyen 9 éve van egy dupla ablak plusz a fölötte lévő rész telibe hungarocellezve :DDD Mosdó pedig sosem volt. Nagy a tűrésem (még) és sok dolog nem zavar, de a lakk nélküli parketta főleg amiben ilyen cuki rések vannak takaríthatatlan.

A laminált mint ötlet, persze, bennem is feljött. Az a baj, hogy bizonyos emberek kábelcsatornával oldották meg a villanyszerelést, mert biztos az a 30k plusz pofánvágta volna a költségvetést ha végigtolják a horonymarót, ezért ha azt akarnék lerakni az összes csatornát le kéne bontani és fentebb tenni :DD

Itt nem lesz 3 évig pörgés :N Januárban befolyik minden pénz ami kell a sajáthoz, mint önerő, és ha ez a szerződés lejárt megyek is szépen. Onnantól pedig mindenki annyira hagyja lelakódni a lakását amennyire gondolja, engem már nem fog zavarni.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116048) mezis válasza Tikakukac (#116047) üzenetére


mezis
nagyúr

Szőnyeg? Eltakarja és akár jó is lehet a saját lakásba.

mezis

(#116049) Tikakukac válasza macilaci78 (#116046) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem oldja meg a problémámat amit fentebb írtam sajnos, ha alucsavar hullik vagy nem mágneses darabka bármiből 2-3-4 óra keresés lesz az éves szinten túl sok anyázás. Nem túl okos ötlet ;) Papucs és porszívó eddig is ment, de a kétheti felmosás elég jól mutatta, hogy igen, ezt kihagyni nem lehet.

Inkább nézzünk egy rétegrendet ha meggondolnám magam:

1. csiszolás 60-as papírral
2. porszívózás
3. alapozás
4. lakk és por keverés aztán bedolgozás
5. csiszolás 120-as papírral
6. porszívózás
7. lakk felhengerelés

Ha ez működőképes én megvettem, ez 50 rugóból ipari bérléssel is megáll, max ahol a gáz volt és szétkuffantotta a parkettát tolok bele akkor rendes kartusos tömítőt.

mezis: 2 hónap belvárosban élés után jöttem rá, hogy függöny, szőnyeg és hasonlók lerakása max annak jó akinek van 10 kilót mosni képes gépe. Eszetlen porosodnak és koszosodnak. Ezt így 10 év után főleg érzem, a desktopomon olyan porszűrés van ami nem sokaknak, de még így is évente rendesen át kell ecseteznem.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#116050) daninet válasza pjen (#116043) üzenetére


daninet
veterán

volt egy esztergályos ismerősöm ő mondta, hogy mindig volt 01 acél ha valami speckó kést kellett kiköszörülni, de utána azt hőkezelni kellett. Nem vagyok benne járatos, ezt teljesen hallomásból szedtem össze

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.