Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77901) Chaser válasza orion1025 (#77897) üzenetére


Chaser
titán

Linkeltem valamit, csak az elso talalat, osszefoglaltam, de ujfent:
Belso szigeteles
Nem fuggvenye hanyadik emelet - nem befolyasolja fsz-i eloregedett viz szigeteles, maximum meg latvanyosabb karokozasban, de mint mondtam 100. emeleti panelt is erinti a jelenseg -
Nem szigetelunk belulre, kulonbozo hotechnikai okok miatt, nem kell hohidas nyilaszaroknak v mennyezeteknek lennie, nagyon rividen: belso szigetelesnel megvaltozik az epulet hotartasa, karosodik a szerkezet mert nem kap meleget, para lecsapodassal jarhat egyutt amibol penesz lehet
Stbstb
En szigeteltem belulrol falat, de csak ket szomszedos lakast kozt 12-es teglafal miatt, ott nincs is semmi gond

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77902) istvankeresz


istvankeresz
aktív tag

Üdv!

A Dömötör wc tartálynál lehet olyat állítani, hogy a lezúduló víz intenzívebb legyen? Magyarul most olyan, hogy lehúzom, de nem viszi le a produktumot, illetve a papírt is csak forgatja a víz. A wc csésze "teraszos" elrendezésű. Régi probléma, kezdem unni. Ha erősebben jönne a víz, akkor szerintem nem ,enne ilyen gond.

Köszi!

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#77903) Met válasza istvankeresz (#77902) üzenetére


Met
Topikgazda

Maximum töltésen van?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77904) istvankeresz válasza Met (#77903) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Mármint a tartály? Az kb. 90%-ig van tele vízzel.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#77905) mezis válasza istvankeresz (#77902) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Magasabbra teszed a tartályt.

mezis

(#77906) DoItYourself válasza istvankeresz (#77902) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az előre elhelyezett 2-3 kocka wc papír csökkenti a súrlódási ellenállást. ;)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77907) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok!

Adott egy eladásra szánt telek, rajta egy házzal, ami ázik, penészes. Nem romos, de alulról ázik 30 éve és a földszinti része folyamatosan tiszta penész, a fenti rész száraz, azzal nincs gond. Rákölteni nem akar a tulaj, nem is tudna nagyon. A kérdés, megérné elbontatni és üres telekként hirdetni, vagy hagyja rajta és bízza a bontást a következő tulajra? Többet érhet-e a telek annyival a bontás után mint a bontás ára+egy kicsi vagy nem éri meg vele szórakozni? Egyáltalán nagyságrendileg mi pénz egy 20m2 alapterületű, 1 emeletes lapostetős ház (alsó szint félig a földben van) teljes bontása?

(#77908) föccer válasza vwpolopg (#77907) üzenetére


föccer
nagyúr

Hol van az ingatlan? Van-e közmű bekötve és ha igen, akkor melyikek azok? 5 m3 "tömör" építőanyag (tehát ha a falak, födémek térfogatát számolod kb 120-150k körül jön ki elszállítással.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77909) föccer válasza DoItYourself (#77906) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt a szép megfogalmazást. :DDD

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77910) pjen válasza istvankeresz (#77902) üzenetére


pjen
félisten

Én bele nyúlnék a tartályba,a miénket 20 év urán cserélni kellett,a kanyarban teljesen beszűkült.

(#77911) 7Sony7


7Sony7
addikt

Az "Építő minőségű fűrészáru" nak mik a minőségi követelményei? Mennyire lehet görbe?

-

(#77912) vwpolopg válasza föccer (#77908) üzenetére


vwpolopg
őstag

Dél budán, külterületi rész, víz villany bent van, gáz, csatorna nincs. A ház nagyja abból a klasszik régifajta böhömnagy mészkőtéglából épült, illetve a tető az olyan 50-80 cm közötti vastagságú vasbeton. A padló döngölt föld a földszinten, az alsó és felső rész között meg nevetséges vastagságú. A falak meg a tető miatt az általad írttal kalkulálva ezt elég durva pénz lenne elbontatni.

(#77913) föccer válasza vwpolopg (#77912) üzenetére


föccer
nagyúr

Ha drágállod, akkor megveszem épületestül. :)

Ebbe benne van a válasz is. Egyébként meg komolyan mondom.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77914) pjen válasza 7Sony7 (#77911) üzenetére


pjen
félisten

Válogatni kell,azt minden fatelepen lehet.

(#77915) 7Sony7 válasza pjen (#77914) üzenetére


7Sony7
addikt

Jaa, jó.

-

(#77916) istvankeresz válasza pjen (#77910) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Erre gondoltam én is hogy a “kanyarok” miatt nincs megfelelö vízmennyiség. Tartályból 90 fokban bemegy a cső a strangba, strangon belül le a wc szintig, majd onnan kijön és bele a wc-be. Van benne három 90 fok is, Ez miatt gondolom hogy nem tud eléggé megindulni a víz és normálisan öblitteni.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#77917) Chaser válasza föccer (#77908) üzenetére


Chaser
titán

5m3-t h számoltad ki?
40cm-es fallal egy 5m-es falszakasz nyílászáró nélkül 2,7m belmagassággal 5,4m3, valakinél nem stimmel a matek, lehet nálam, fáradt vagyok ( :
amúgy meglepne ha még ekkora kis épületet is elbontanának és vinnének 120-150e körül m3 számoktól független

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77918) _Petya_ válasza istvankeresz (#77916) üzenetére


_Petya_
őstag

Panel WC? Nálam is gond volt ezzel, én úgy oldottam meg, hogy a 90 fok helyett 2 x 45 fok van, így kisebb a "kanyar" és jobb az áramlás. Ugye 3 kanyar van ebben az elrendezésben, nálam az első 90 fok helyett egy gyári "hosszú" Dömötör csőnek az alsó, tehát a csésze felőli vége van berakva a tartály felé, és csak a második kanyartól vannak lefolyó idomok. Így egy kicsit magasabbra kerülhetett a tartály és a falon kívüli cső fehér :)

Ha valaki azt kérdezné, hogy akkor miért nem használom a gyári "hosszú" Dömötör csövet, amikor az pont erre a problémára kínál megoldást? Hát azért, mert lehetetlen betenni a helyére, a wc belmagassága illetve a strang méretei miatt nem lehet befűzni a strangon kialakított lyukba. Maximum úgy lehetne ha kettévágnám és aztán bent összeragasztanám valamivel, de akkor más inkább megépítettem lefolyó idomokból az egész strangban lévő részt.

Holnap csinálok képeket ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#77919) istvankeresz válasza _Petya_ (#77918) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Igen, panel wc. A képeket megköszönöm. Hátha ad valami ötletet, hogy oldjam meg magam is. :R

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#77920) macilaci78 válasza istvankeresz (#77916) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálam is Dömötör van falon kívül falban futó csövekkel, a tartály alja kb fejmagasságban. Nincs gond a lendülettel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77921) pjen válasza istvankeresz (#77916) üzenetére


pjen
félisten

Én a csésze kanyarjaira gondoltam.

(#77922) istvankeresz válasza macilaci78 (#77920) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Átjöhetnél beállítani, ha van kedved. :DD

pjen: Jah, akkor félreértelmeztelek.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#77923) pjen válasza istvankeresz (#77922) üzenetére


pjen
félisten

Nincs azon miö beállítani,nekem egy méter cső van és működik.A víz leszalad egyből,ha a papírt pörgeti akkor a víz nem folyik le rendesen.

(#77924) Chaser válasza istvankeresz (#77922) üzenetére


Chaser
titán

nem lehet, h elvízkövesedett a cső?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77925) istvankeresz válasza pjen (#77923) üzenetére


istvankeresz
aktív tag

Nekem fejmagasságban van kb. a tartály és a tartály alatt rögtön eltűnik a strangban. Nem érzem az erőt, hogy ezt szétbontsam. Mindegy max marad így, wc kefével kis rásegítéssel egyébként működik.

XBOX ONE GT: istvankereszt79

(#77926) pjen válasza istvankeresz (#77925) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem nem a tartállyal kéne foglalkozni,hanem a csészével.Ha lehúzod a viznek folyamatosan el kell tűnnie ahogy jön a tartályból,ha a csészében kis tó keletkezik,amiben tud pörögni a papír,akkor vagy a csészében,vagy az utána lévő csőben szűkület van.A csésze bűzelzáró része szokott beszűkülni.

CHaser:nem valószínű,az egy 32 es cső,és nem áll benne a víz.

[ Szerkesztve ]

(#77927) Morris


Morris
veterán

Hi.

Lábazat mellé milyen burkolatot érdemes rakni?
Térkő vagy kavics?
És mi legyen a rétegrend?

[ Szerkesztve ]

(#77928) Met válasza macilaci78 (#77920) üzenetére


Met
Topikgazda

Az nem semmi ha így is leviszi egy medve "produktumát":D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77929) Chaser válasza pjen (#77926) üzenetére


Chaser
titán

csak ötlet volt

____

tegnap észrevettem, h a még nyitottan álló betáp víz csöve vizes, mintha erősen lecsapódott volna rajta a pára, rendesen folyt, a fém csatorna kb 10-20cm-es nyitott része is, többi vakolatba ágyazott, ez normális jelenség? az órán túli részen már nem volt vizes a cső, a hirtelen jó idő miatt lehet? pincéből jön fel, ott is jobb lett az idő

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77930) Ferike81 válasza Morris (#77927) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nekem a ház hátánál geotextil volt letéve rajta mosott kavics. De mivel az agysebész szomszédom szétlocsolta állandóan ezért felszedtem a kavicsot raktam helyette folyami homok ágyba 3 sor térkövet, így 60cm-en le van rakva. Kifelé lejtettem, hogy ne a ház alá folyjon. Az udvar felől térkő van teljesen a falig, de csak amiatt mert nem lett volna értelme szegélykövezni már csak az anyagiak miatt is. Egyébként csak mosott kavicságy lett volna, ha nem térköveztetem az udvart. Nem csapkodja össze a falat sárral az eső. Ha nem járkálsz rajta állandóan akkor nem fontos a fal tövébe zúzott kő alap, elég a geotextil és mosott kavics vagy geotextil folyami homok és térkő. Geotextil csak amiatt, hogy tartsa meg a stabilitást, és ne ömöljön a dudva.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#77931) Morris válasza Ferike81 (#77930) üzenetére


Morris
veterán

Szegélykövet ne is rakjak?

(#77932) Ferike81 válasza Morris (#77931) üzenetére


Ferike81
senior tag

A fal felől semmi értelme. Nekem a másik oldalon ott a kerítés lábazata, de hanem lett volna akkor sem raktam volna a ház hátához. Az udvar felől sincs a házfalnál, csak a kocsibejáró másik széle van szegélykövezve.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#77933) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
granit mosogatotalca, van tippetek olyanra ami 45os alsoszekrenybe belefer de minel nagyobb a medenceje?
36-40es medence?
elore is koszonom a tippet ha lesz :D

szerk: ja es lemradt hogy csepegtetos legyen :D nem csak sima medence

[ Szerkesztve ]

(#77934) Chaser válasza bazsimano (#77933) üzenetére


Chaser
titán

Csinaltatsz csilliokert amilyet akarsz:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77935) bazsimano válasza Chaser (#77934) üzenetére


bazsimano
őstag

koszonom :)

(#77936) Chaser


Chaser
titán

Fem reszt is tartalmazo vilagitasnal ha nincs foldeles az ugy rendben van? Inesa led panel, kinai de eu minositett, forgalmazhato hivatalosan, ugy is vettem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77937) pjen válasza Chaser (#77936) üzenetére


pjen
félisten

Lehet akár kettős szigetelésű,vagy a táp leválasztó.A fűnyíróm is tartalmaz fém részeket mégsem földelt,pedig gyári.Az elektró tanárom dühöngött mindíg ezért.Izzót cserélsz egy csillárban,állsz a fa létrán,gumi papucsban.Egyik kezeddel fogod a csillár fém részét,másikkal véletlen belenyulsz a foglalatba,megcsíp,de semmi lényeges.Viszont ha a csillár földelt akkor van áramkör,simán agyon is csaphat.

[ Szerkesztve ]

(#77938) bazsimano


bazsimano
őstag

na es akkor meg egy kerdes, 50mmes magassagu buzzar zuhanyfolyokaba elegendo?
most aco comfortot neztem...radaway folyoka ami picit olcsobb lenne, ott nem talalom, hogy pontosan mekkora a buzzar.

(#77939) gerisz23 válasza pjen (#77937) üzenetére


gerisz23
őstag

Most meg ott az életvédelmi relé.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77940) pjen válasza gerisz23 (#77939) üzenetére


pjen
félisten

Tudod 30mA levág a létráról.Ahol lakom a telep a kilencvenes években épült,pár óra szekrényt már láttam nyitva,szinte sehol nincs.A több 100000 panelről ne is beszéljünk,igaz ott föld sincs.

(#77941) BullZeye


BullZeye
veterán

6db cat7 fali sftp kábelt szeretnék csatornázni valami szebb módon, így a hagyományos kocka alakú nem igazán jön szóba.

Viszont kábelcsatorna néven 99%ban ezt találtam mindenhol, de pl klímásoknál láttam, hogy valami ívesebb csatornával dolgoznak, így gondolom van még 100 féle másik féle is a kockát leszámítva.

Milyen néven lehet még ezeket keresni? kb 16x24 belső átmérő kell, de persze lehet nagyobb is, derékszögnél speciel nem tudom mekkora hajlatot bír a kábel. 1m és 1,6m kellene, kb 2 könyökkel, 1 lezáróval, szóval nem sok, de szeretném, ha különösen jól nézne ki.

(#77942) Met válasza BullZeye (#77941) üzenetére


Met
Topikgazda

Keresd klíma kábelcsatorna néven.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77943) Morris


Morris
veterán

Kültéri kábelcsatornát tudtok ajánlani?

(#77944) Chaser válasza pjen (#77937) üzenetére


Chaser
titán

Nem kettos szigetelesu, nincs feltuntetve, fogdostam mar mukodes kozben, nem szolt a fi rele h bajok vannak:) kezem se bizsergett, most egyelore reflektornak hasznalom oket, szoval mukodes kozben is megfogom, az is igaz a 230v kulon dobozaba megy, maga a lampa mar csak 12v dc-t kap es kabellel csatlakozik a tapjahoz, kozvetlen halozati fesz elvileg nem jelenhet meg rajta

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77945) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Hahó,

nem találtam megfelelő topikot úgy-hogy itt kérdem meg.

Szeretnénk ágykeretet venni matrac nélkül ágyneműtartóval és ez tetszett. Na ugye ez 200e ft amit kicsit sokallunk rá.

Esetleg tudtok ajánlani hasonlót ilyesmi színben egy kicsit olcsóbban? (A képen pont ágyneműtartó nélküli van de azzal kellene.)

(#77946) tboy93 válasza -secret- (#77945) üzenetére


tboy93
nagyúr

Gecco, 50-ert vettem az ikeas agyam, azt is sokalltam :DDD

(#77947) Remekelek28


Remekelek28
őstag

üdv
szerintetek van vmi hátránya a pvc reluxának,az aluhoz képest? árban sokkal olcsóbb..
Ja és,ha hosszebb 10-20 centivel,mint az ablakom,az gond lehet? szélességre elvileg jó.

(#77948) sketchifun válasza pjen (#77940) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szerencsétlen esetben embert is öl...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77949) sketchifun válasza BullZeye (#77941) üzenetére


sketchifun
senior tag

Pedig annyira nem kemény az a beton. :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77950) Chaser válasza Remekelek28 (#77947) üzenetére


Chaser
titán

Kevesebbet hoszigetel a pvc, ha.gagyi x ev utan nagyobb vihartol eltorhet, es nehezebb vmivel mint az alu
Nalam kommersz van par eve masik lakasban, azzal nincs baj

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.