Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#89001) Dr.Zoo válasza macilaci78 (#88996) üzenetére


Dr.Zoo
senior tag

Köszönöm szépen a visszajelzést, laminált lett letéve.
Aki csiszolta a régi fát, a vastagságára panaszkodott.

[ Szerkesztve ]

"decretum... Ugros eliminandos esse / rendeljük, hogy a magyarok kiírtassanak."

(#89003) fero02 válasza Atomgeszi (#88993) üzenetére


fero02
veterán

Több ismeretlenes az egyenlet. Milyen a mért fővezeték, hol van a nullázás kialakítva, milyen a túlfeszlevezető?

(#89004) YAS-dude válasza Predator2 (#88997) üzenetére


YAS-dude
őstag

A legalább 6mm-es üveg már egyfajta minőségi jellemző.

(#89005) Pttypang


Pttypang
veterán

Negyzetmeter alatti faanyagokat otthoni barkacshoz hol erdemes venni?

Everybody lies.

(#89006) Agostino válasza Pttypang (#89005) üzenetére


Agostino
addikt

ha csak random kellene ez-az akkor obiban meg praktikerben szokott lenni hulladékanyag amit olcsón el lehet vinni

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#89007) pjen válasza Pttypang (#89005) üzenetére


pjen
félisten

A fát nem négyzetméterre árulják.Darabra vagy köbméterre.Fatelepen is körül nézhetsz a rövid árúk között.

(#89008) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Srácok, 2 ismerősöm (egyik rokon) is duplagarázst szeretne építeni.

Mit gondoltok, milyen megoldás az, ami esztétikus és megfizthető?

Egy másik cmborám 2016-ban épített egy 45 m2-es dupla garázst, téglából hőszigetelve, járólapozva, szkecionált motoros kapukkal, sátortetővel, ház azonos cseréppel 7M-ba állt meg neki. : O

Egyik srácnak én a pont alapokkal megtámogatott betonalapot mondtam, majd arra építeni pl. 10x10-es fenyőgerendákból egy vázat, beOSB-zni és mehet rá kívülről 2-5cm hungarocellt, amit már ház színűre tud színezni, gerendaközökbe gyapot, belülről szintúgy OSB vagy gipszkarton. Állítása szerint ő ennek már utánaszámolt, és 3M alatt ez sem jön ki. : O Első blikkre durván sokallom a számítását..

Szóval, milyen mobilgarázs technológia van, ami lehetőleg nem horganyzott, messziről világító, vagy milyen könnyű szerkezetes megoldás van, ami kívülről nikacellezhető?

Kösz a nevükben is.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#89009) pjen válasza runner 125 (#89008) üzenetére


pjen
félisten

Végül is a horganyzott is nikecellezhető kivülről,mért ne.A cég most vett,nikecell szigetelés,szigetelt álmenyezet,tetelyére valami könnyű zsindely.Ronda,de olcsó. :DD

(#89010) Atomgeszi válasza fero02 (#89003) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát jobban utánajárva, társasházban nem sok értelme van. Úgyhogy ezt elvetettem.

Más. Végre beraktuk a tetőablakot. Kérdésem az lenne, hogy itt lehetséges olyan gipszkarton "könyöklőt" csinálni, ahol bejelöltem a bal oldalon fekete filccel, hogy azt beépíteni? (a meleg-hideg levegő párásodás miatt kérdezem)
Csak a szúnyogháló miatt lenne, hogy teljesen lehessen zárni, mert a jelenlegi törést megtartva, nem lehet teljesen zárni a ZIL Velux szúnyoghálót. Vagy legyen szintbe hozva a jelenlegi párkány aljával a gipszkarton, ezáltal nem lesz könyöklő, és a szúnyoghálót ahhoz is tudom rögzíteni, mert létre lehet hozni a teljes zártságot.

[ Szerkesztve ]

(#89011) Siriusb


Siriusb
veterán

T. Barkács és gyületekezet és urak!
Néhány bútor felújításához (felcsiszolásához) milyen szerszám lenne célszerű választás? Excenter, rezgő- vagy szalagcsiszoló?

(#89012) föccer válasza Atomgeszi (#89010) üzenetére


föccer
nagyúr

Ne csináld meg, mert penészedni fog az ablak alja. Ez így a helyes kialakítás.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89013) Atomgeszi válasza föccer (#89012) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na, pont ezért kérdezem. De akkor hogyan lehet normálisan oda rögzíteni a szúnyoghálót?

A bal oldali kialakítás kéne, de nekem a jobb oldali van.

Tehát ilyen lejtéssel gondoltam a második verzióban.

Csak így azért jóval meredekebb lesz a tetőtér, és hasznos részt vesz el megint.

Milyen megoldások vannak?

Véssem ki , hogy legyen két két oldalt egy nút, ahova berakom a szúnyoghálót? Bár, ha jól néztem ez beton. :N

[ Szerkesztve ]

(#89014) föccer válasza Atomgeszi (#89013) üzenetére


föccer
nagyúr

Csinálj neki egy olyan könyöklőt, ami az ablak toktól 5 cm távolságot tart és kilóg a radiátor fölé. A könyöklő alá és a fal közé fixen beteszel egy szúnyoghálót, fentről pedig a roló csatlakozik a könyöklőhöz. A radiátorból a felszálló meleg levegő ütközik a könyöklő aljával, és a kihagyott résen átbújva főti közvetlenül az ablakot, így elkerülvén azon a páralecsapódást. A fixen betett szúnyogháló működik, csak arra kell vigyázni, hogy azt sűrűn kell takarítani, mert a meleg levegő álltal szállított port szépen megszűri és hamar el fog tömődni.

valahogy igy:

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89015) Tarill


Tarill
őstag

üdv! ti hogy oldanátok meg ennek a fürdőszoba tükör világításnak a bekötését valami kultúrált formába? a két égőnek külön drótjai vannak, vettem ugyan olyan vezetéket össze kéne kötni őket úgy hogy pára ne csináljon gebaszt, delejt meg a fal túloldaláról fogok adni neki az egy kamra az nem gond.


[kép]

(#89016) mezis válasza Tarill (#89015) üzenetére


mezis
nagyúr

Amit eddig láttam, azoknál a lámpák síkjába volt beépítve a kapcsoló, villanyborotva csatlakozó is.
A magasság nem probléma ?

mezis

(#89017) Tarill válasza mezis (#89016) üzenetére


Tarill
őstag

ja a kapcsoló nem ott fent lesz hanem a kinyithatós ajtó mellett kézmagasságba :D

(#89018) pjen válasza Tarill (#89015) üzenetére


pjen
félisten

Gyantás (ragasztós) zsugor csővel.

(#89019) Tarill válasza pjen (#89018) üzenetére


Tarill
őstag

csoki vagy forrasszam?

(#89020) pjen válasza Tarill (#89019) üzenetére


pjen
félisten

Forraszd,és zsugor.

(#89021) Tarill válasza pjen (#89020) üzenetére


Tarill
őstag

oké köszi :)

(#89022) Atomgeszi válasza föccer (#89014) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na igen, valami ilyesmire is gondoltam. Remélem a macska nem áll neki felugrálni, mert akkor huss fix szúnyogháló. Még ki kell találjam, hogy hogy lehetne ezt kulturáltan és miből megcsinálni.

Egyébként tetőablaknál miért ennyire fontos ezt így megcsinálni?

Nekem a függőleges ablakomnál is van egy 25 cm párkány belülről, gyanítom ott sem szökik fel a levegő és ír le egy 90° -os törést. Ezért gondoltam a könyöklőre itt is, hasonló lenne a légáramlat. Vagy a tetőablaknál azért, mert ferde, és a felétől éri csak felfelé a levegő, akkor ott lesz hőmérsékletkülönbség és amiatt csapódik le az ablak alsó harmadába a pára?

(#89023) föccer válasza Atomgeszi (#89022) üzenetére


föccer
nagyúr

a lényege az, hogy az alsó részét jobban elkerüli a meleg levegő, így alul jóval hidegebb lehet az ablak felület, amin lecsapódhat a pára, ettől tud gombásodni.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89024) pjen válasza Atomgeszi (#89013) üzenetére


pjen
félisten

Nekem is ilyen,lehet kapni redönyös szunyog hálót.amit apiros és kék nyilak mentén rögzítesz.

(#89025) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Már megvan a ZIL szúnyogháló(30k-ért elég jó áron mérték). Komplett vettem. Szóval ezt kell valahogy felappikálni.

Föccer, milyen anyagból gondoltad a rajzodon lévőt?

(#89026) Met válasza Tarill (#89021) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha kész, ehetsz egy csokit😃

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#89027) fero02 válasza Atomgeszi (#89010) üzenetére


fero02
veterán

Azért jó minőségű túlfeszvédős hosszabítót használhatsz, vagy dugalj mögé szerelhető D osztályú védelmet még szerelhetsz a fontosabb (drágább) eszközöket ellátó dugaljak mögé. ;)

(#89028) promagus00


promagus00
tag

Sziasztok!

Konnyuszerkeztes garazst csinalok, és azon gondolkozom, hogy alapcsavarral rogzitsem-e az U profilt a beton alapra, avagy betonozzak be inkább horganyzott memetesszalat?
Illetve mit gondoltok, 50cmenkent elég lenne a rögzítés? Vagy surubben kellene?
Egy 4,5 x 8m epuletrol lenne szó.

Villanyszerelés, és minden más: https://nemmukodik.hu/

(#89029) macilaci78 válasza föccer (#89014) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A fix szúnyoghálóval szerelt tetőablakot hogy nyitod?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89030) macilaci78 válasza Tarill (#89015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vízmentes dobozba vinném be a 3 vezetéket és ott wago. Ha nem fér el az elem tetején, akkor megfúrnám a szekrény felső lapját és a szekrényen belül helyezném el a kötéseket.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89031) Atomgeszi válasza macilaci78 (#89029) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Távirányítással. :DDD

Am, kávé megvolt? ;]
"A könyöklő alá és a fal közé fixen beteszel egy szúnyoghálót, fentről pedig a roló csatlakozik a könyöklőhöz. "

Tehát az úgymond párkány és könyöklő között lenne fix szúnyogháló. A könyöklő és a legfelső részén menne a rolós.
Más kérdés, hogy ezt mivel lehet kulturáltan kivitelezni.

(#89032) macilaci78 válasza Atomgeszi (#89031) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a szúnyoghálót tetőablakra úgy, ahogy van egy gyökér megoldásnak tartom. Ha lehúzod a szúnyoghálót, árnyékolót, akármit, akkor nem tudod rendesen kinyitni az ablakot, hogy szellőzzön. Laktam én is tetőtéri szobában a Holt-Maros partján, nem volt szúnyogháló, vettem valami konnektorba dugós szúnyogirtót az ágy mellé, rá egy időkapcsolót és nem volt gondom.

Esztétikusan? Pl MDF lapból, vagy sima fenyőpolcból, esetleg egy lebegő polc, amit távtartózol és nem tolsz tövig a falra. Kifúrod kábelátvezetőhöz pár helyen, az átvezetőt meg eleve úgy rakod be, hogy már a szúnyoghálót is tolja maga előtt. De van rács is több méretben és színben is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89033) Bacusuz válasza danih (#88983) üzenetére


Bacusuz
őstag

ezzel kihúzhatod: tytan power flex, classic fix, vector rapid
rugalmas, ragaszt, tömít, lefestheted

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89034) pjen válasza Atomgeszi (#89025) üzenetére


pjen
félisten

Nekem hasonló van,csak fele áron vettem a méta centerben,és méretre csinálták.Az ablak kivágást végig takarja a lehúzott háló.

(#89035) pjen válasza macilaci78 (#89032) üzenetére


pjen
félisten

Árnyékolóval nincs gond,az együtt nyilik az ablakkal.Lehúzott hálóval kb 20 centit nyílik az ablakom,elég az .

(#89036) Atomgeszi válasza macilaci78 (#89032) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ez nem gond. Évek óta nem lehet felügyelet nélkül nyitva hagyni az ablakot, mert a cicus szeret megszökni a tetőablakon át. Másrészt meg nem csak szúnyogok a baj, hanem a (szerintem) szemben lévő fáról rengeteg büdösbence jön be a lakásba, és komolyan, nem viccelek, szerintem csak a konyhában naponta több 10 db-ot fogtam meg mikor szezonjuk volt. Ott legalább lehetne lokalizálni könnyen(esetleg ki is megy,ha látja, hogy tovább útja), és nem vacsora közben kellene a B52-es bombázót kergetni, mert pont akkor jön elő. Harmadrészt meg déli oldal, és nyáron tunéziai meleg van így is, ha meg kinyitom, akkor még a maradék 45 fok is bejön. Az esti szellőztetés idejére meg fel tudom húzni a szúnyoghálót.

De még azt is lehet, hogy pont annyival beljebb hozom a tetőteret, hogy nagyobb rést lehessen nyitni még lehúzott szúnyoghálóval is. Még nem tudom, nem számolgattam, hogy mennyit kéne gipszkartonozni.

Na, ilyen rács lesz közvetlen a radiátor fölött is már egyszer, ha kész lesz a konyhabútor.
Tényleg, lehet beszélek a konyhabútorossal, vágjanak ide nekem egy 78 cm széles konyhabútor lapot. Sőt még a munkalapból is lehetne talán.

(#89037) Atomgeszi válasza pjen (#89034) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nálunk helyben konkrétan semmi nincs. Tényleg, ha már valami olyan dolog kell, amit 2-nél több ember nem vesz, akkor nem is hallottak róla.

Most is megjártam az összes gépészeti/háztartási boltot kondenzvízgyűjtős páraelszívó csonk miatt. Konkrétan azt se tudták, hogy mi az. Pedig csak élőben akartam volna először látni, meg, ha már ott vagyok, és nem drágább ennél akkor megvettem volna. De konkrétan ilyenről nem is hallottak. [link]

Kerestem konyhába ilyen mosható fali pvc-t a munkalap és a felső bútor közé.
Semmi. Csoda, hogy kombinált sarokszelepet tudtam venni a mosogatógéphez.
Persze lehet, hogy nekem vannak különleges kívánságaim egy kisvároshoz képest. :DDD

Szóval én már úgy vagyok ezzel, hogy amit a városban elautózok, meg idő, meg idegeskedés, annyival többet egyáltalán nem ér meg, hogy ne egyből netről rendeljem 1000 Ft pk ide vagy oda.

(#89038) pjen válasza Atomgeszi (#89037) üzenetére


pjen
félisten

Sajna ez egy rossz beidegződés,ha nem Irod hol laksz,mindenki Pestinek gondol.

(#89039) macilaci78 válasza Atomgeszi (#89037) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Konyhapultból a párkány jó ötlet, én tennék alá egy nyitott polcot még, lenne egy keret, könnyebb stabilan rögzíteni.
Én Budapesten belül is inkább rendelek dolgokat, minthogy utazzak 1-2 órát BKV-val. Bolti nyitvatartási időben dolgozom, ha mégsem, akkor a forgalom adja a pofont, ha kocsival mennék. Itt van 10 percre posta, Pick Pack Pont, 600-1000 Ft, 2-3 db BKV-jegy ára.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#89040) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok.
projekt a következő:
mosdókagylót kell arrébb pakolnom ~15cm-el.
amit meg kell oldani:
a flexibilis vízcsövet kell kicserélnem hosszabbra. ez egyértelmű

lefolyót megoldani.
itt arra gondoltam, hogy a mostani szifont stb újrafelhasználni, és egy felxibilis csővel bekötni az új helyen.
ez lehetséges, vagy más megoldás után kellene néznem? pl egy ilyenre gondoltam: [link]
előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#89041) Ispy


Ispy
veterán

Padlófűtéssel kapcsolatban lenne kérdésem....

A ház tervében az van, hogy padlófűtés kiegészítő radiátorokkal, ami azt jelenti, hogy a szobákba nem lesz, csak radiátor.

Viszont csak egy termosztát lesz. Jó ez így? Vagy ez valami low-budget megoldás?

Mert ahogy utána olvastam a padló felmelegítése egy sokkal lassabb folyamat, de lassabban is hűl ki, szóval mire ez bemelegszik a radiátor szénné fogja fűteni a szobákat, amikor a szobák meg kihűltek, akkor a padló még meleg lesz.

Gondolom illene ezt két termosztátra bontani, nem?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89042) föccer válasza eastsider (#89040) üzenetére


föccer
nagyúr

Müködik ez is. Tobbet kell takaritani, de kb ennyi.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89043) föccer válasza Ispy (#89041) üzenetére


föccer
nagyúr

A padlofutest zonavezerlessel szoktak megoldani. Olyan gyujto oszto es vezerleskell kell hozza. Raadasul a padlofutes eloremenuloje 40 fok korul alkulhat max, radiatorosnal ez felmehet 65-70 fokra is. A ketto nem igaan kombinalhato 1 rendszerben, kulon kell szedni oket.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89044) Ispy válasza föccer (#89043) üzenetére


Ispy
veterán

Tehát ez azt jelenti lefordítva, hogy ez a koncepció így szar. :B

Csak mert még nem kezdtek neki a gépészetnek és szeretném ezt tisztázni, mert utána már nehéz lesz javítani.

Tehát egy kondenzációs kazánnak kell a két rendszert működtetnie, egymástól független módon.

Ezt mégis hogyan vezessem fel a kivitelezőnek, mit is akarok pontosan? Hogy legyen szétválasztva a két rendszer?

Egyáltalán miért kell radiátor? Nem lenne elég a padlófűtés mindenhol (laikus kérdés megint)?

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89045) föccer válasza Ispy (#89044) üzenetére


föccer
nagyúr

Indirekt tárolóval működik. A kazán az indirekt tárolót fűti mondjuk 40 fokra, amiből egy keringető szivattyú forgatja a vizet a vezérelt szelepes gyűjtő-osztóra. A gyűjtő-osztón pedig a zónavezérlő automatika állítja a szelepeket, hogy melyik zóna mekkora tömegáramot kap. E mellett a kazánról direktbe le lehet venni a fűtési körre is a vizet.

mindenképpen meg kellene terveztetni, mert egy ilyen rendszer elég bonyolult és nem is éppen 20 forint.

üdv, föccer

[ Szerkesztve ]

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#89046) Bacusuz válasza Ispy (#89044) üzenetére


Bacusuz
őstag

Ha kondenzációs gázkazánról beszélünk:
amire még figyelj, hogy a radiátorok alacsony előremenő hőmérsékletre legyen méretezve a szobákban, mert a kondenzációs kazán magas hőfoknál nem működik gazdaságosan.

Én ha a saját fűtésemet újra terveztethetém minden szobában külön szabályoznám a hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#89047) Ispy válasza föccer (#89045) üzenetére


Ispy
veterán

Az a bajom, hogy ezt a házat nem én építettem, hanem kész házat veszek egy cégtől, csak most épül, így folyamatában van némi beleszólásom a kivitelezésbe. Magyarul én nem állok semmilyen kapcsolatban közvetlenül senkivel sem, többek között a gépészeti szakemberrel sem.

De akkor rá fogok kérdezni, hogy mégis hogyan képzelték el a két fűtés egy körről való üzemeltetését, amikor igencsak másképpen kell ezeket ellátni.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89048) Ispy válasza Bacusuz (#89046) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, kondenzációs.

Szóval a kérdésem még mindig az, hogy a padlófűtés magában nem elegendő? Vagy csak spórolás miatt használják ezt a kombinált rendszert?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#89049) zoo8800 válasza zoo8800 (#88712) üzenetére


zoo8800
veterán

Kondenzációs kazán ON :) 38 fokos előremenő vízhővel szépen teszi a dolgát.

Vajon mekkora hatásfok-különbség van pl. 35 és 40 fokos előremenő vízzel történő fűtés esetén? Próbálnám beállítani a minimumot, de nem tudom, érdemes-e ezzel sokat foglalkozni.
Van-e hatásfok-különbség, ha pl. 1,4 vagy 1,6 BAR nyomás alatt tartom a radiátorokat?

rip and tear, until it is done

(#89050) runner 125 válasza Ispy (#89048) üzenetére


runner 125
nagyúr

Elegendő a padló magában is, csak továbbra is a hálókba, leginkább egészségügyi szempontból inkább radiátorokat szoktak tervezni. Így a port ott "nem keveri fel". Bár nyilván ha az ember rendszeresen takarít, akkor ez kevésbé érvényesül padlófűtéssel ellátott szobáknál.

Tehát h értsd, a kondenzációs kazánhoz be fognak építeni egy keverőszelepet, ez fogja a hideg ággal összekeverni a padlóba szánt fűtővizet, mivel a radiátorokba 45-50 fokos vizet küld a kazán, míg a padlóba elegendő 30-35 fokos is.

Ha viszont azt szeretnéd, h minden helységben csak padlófűtés legyen és külön szábályozható termosztáttal, akkor eleve minden ilyen helységbe termosztátot kell szereltess és a padló köröket zónaszabályzóval kell ellátni, ami körönként működteti a rendszert, így a kívánt hőfok lesz minden adott helységben.

Rendesen meg fogja drágítani a rendszert, de hosszú távon szerintem az a legjobb megoldás, ha minden helység (nyilván közös terek, mint pl folyosók, nappali, étkető, konyha - már ha egyben van, ezeknél mehet 1 szivattyúra az adott fűtőkör, nálam is így van) külön szabályozható.

Ha maradnak a radiátorok a szobákban és a közös terekben a padló, akkor itt két megoldás működhet a helységenkénti hőfok szabályozásra:

1. Kiépítenek egy fő gerincágat a radiátoros körnek, amit 1 szivattyú működtet (ez leginkább kevés radiátorból álló körnél jó), amelyről leágazzák azt a pár radiátort, és minden radiátor kap egy termofejet, ami lehet manuális, és akár elemmel, Wi-Fi alapon működő, így szintúgy megoldott lesz a helységenkénti szabályozás.
A teljes padlókör termosztátja pedig a központi, beltéri szabályozó egység lesz.

2. Minden radiátorhoz külön gerincág megy a kazántól, így minden szobába egy termosztátot kell felszereltetni és minden radiátor gerincpárhoz szivattyú kell.
Ez sokkal drágább megoldás, mint az 1-es pontban írt verzió, de még pontosabb a működése.
A padlókör termosztátja szintúgy lehet a központi beltéri egység.

Tehát a kérdésedre az a válasz is helyes, h igen, a szobánkénti, vagy körönkénti szabályozás sokkal drágább rendszerköltséget jelent.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.