Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77101) Chaser válasza Pikkolo^^ (#77098) üzenetére


Chaser
titán

továbbra sem érted, _tehereloszlató réteg kell rá _,
" különösen alkalmas szintközi födémek lépéshang-szigetelésére száraz esztrich (például farost-, faforgács-, gipszkarton lemez) úsztatott réteg alatt"
30mm gyapot + egy réteg karton is 42,5mm, abban az ideális esetben ha most teljesen sík és szintben van az aljzatod, ha nem, akkor további mm-ek, akár kiegyenlítőzöd, akár a gyapotot rakod csemperagaccsal, bár ezt úsztatni kellene, felette levő burkolatot is, akkor lesz hangszigetelése, ha az nem fontos akkor ragaszthatod is
ha egy réteg karton, legmasszívabb a rigips blue acoustic, 900-1000ft/nm
2 réteg osb-vel, parafatekerccsel sztem egyszerűbb lenne az életed, vagy akár xps+osb, bár az sem olcsóbb mint két réteg osb, xps-ből van 2cm-es is

szerk:
BullZeye
hera premiumban sztem nem fogsz csalódni
glett jó móka, én is meglepődtem miket megcsinálok, amikor nagyon nem akaródzik v túl lassan, mindig azt mondom magamnak, hülye gyerek, nem egy réteg hozza el a csodát ( : és úgy is van
rimano a plus is jó símító, könnyebb csiszolni mint a 0-3-ast, az elég keményre köt, ytongot pacsáltam vele, olyan lett mintha fehér márvány lenne, majdnem egy rétegben kitakarta a csemperagacs szürke fugáit is

martillo
nem bátorság kell hozzá, elég megunni a hitegetéseket meg a sok hülyét ( : így építettem téglából dísz keretet nulla gyakorlattal, csak matek meg némi anyagismeret segített

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77102) BullZeye válasza Chaser (#77101) üzenetére


BullZeye
veterán

Az első kikevert 6-30nál azért volt anyázás :D szerszám hiányában egy régi vágódeszkáról letörött fa darabbal kevertem, jó csomós is lett, de fent maradt a falon :D

Aztán beindult a sufni tunning, és egy álmennyezetet tartó fémszárból hajtogattam egy "keverőszárat", amit befogtam a pár hónapos Aldi-s akkus csavarhúzóba, és gyakorlatilag seperc alatt olyan szép lett, hogy szívem szerint belenyaltam volna :D

Amúgy 4 napból amit leszűrtem :
Amíg 1 dolog nincs kész, addig ne kezdj másba.
Sok időt spórolhattam volna, ha már az elején kipakolom az étkezőt, és nem ez a felét glettelem, aztán szárad, majd csiszolom, majd arrébb tolom a hűtőt, aztán a másik felét is glettelem és csiszolom...

Valamint a Lidl-be vettünk csiszoláshoz egy 7x17cm-es kis csiszolópapír tartót, aminek a fém és a csiszoló papír között egy puha szivacs-gumi réteg van. Na gyerekek ezzel egy álom volt csiszolni :D
Kézzel is kipróbáltam, de melegedett, nem volt olyan egyenletes mint ezzel az 1400forintos kis szarral, imádta feleségem is.

(#77100) martillo
Így nézett ki kb 10 perccel az elkezdés után, előtte képet nem találtam, valszeg fényképezőgépen van még, majd megnézem. De jobb és bal felül lehet látni a csemperagasztót, kb ujjnyi lukak voltak körbe, és kb 7mm-el volt bentontól befelé.

[ Szerkesztve ]

(#77103) Chaser válasza BullZeye (#77102) üzenetére


Chaser
titán

én ha nagyon nem megy valami pár napig pihentetem, csinálok mást, mivel van mit így nem gond ( : de ez látszik is az eredményen, tennivaló egyre kevesebb, ami kész ha nem is 100% elképzeléshez képest, de 95 legalább
nemrég belefutottam egy knauf glettbe, bárhogy kevertem csomós, na két napig nem is gletteltem semmit, az majd jó lesz még nagyobb lyukakhoz, meg akarok egy cseppkövet is csinálni - egyik szaki elcseszett valamit, teljesvisszabontással lehetne korrigálni, annyit nem ér, így megoldom másképp, úgyis illeni fog a környezetbe -
van csiszológépem, jó barátom anno úgy kezdte, megvettük obiban, irány haza, megfogta, leejt, porgyűjtő el is tört ( : majd rákötöm a porszívót aztán meglássuk', olyan rengeteget szerencsére nem kell csiszolni, de nagyon jó vele dolgoznim rácuppan a falra és mozgatod merre menjen, tartani kb nem is kell, 10e ft körül volt
keverőszáron nem érdemes spórolni, spirálosabb a nyerő, nem csak amin egy fél-egész gyűrű van kb, de az se nagy tétel, van olyan glett ami meghálálja, no meg egy szép nagy lepke, talán méterest láttam 4-5e-ért egy villanyász boltban ( : fecske utca-bérkocsis sarkán van egy bolt ahol sok minden van jó áron
raktam már hálós terméskövet is, hát nap végére kezemből nem sok maradt, sztem életemben nem mostam ennyit semmit ( : pár hiba becsúszott, de javítom és előnyére fordítom, az is pipa, erre is azt mondták húúúúúúúúúúúú de nehéz, jah, elsőre majdnem perfekt lett
én inkább már azt várom mikor fejezem be, elmúlt hónapokban sikerült ki-kreatívkodni magam ilyen téren, most már jó lenne más területen is:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77104) BullZeye válasza BullZeye (#77102) üzenetére


BullZeye
veterán

Ja és egyértelműen a jobb tapadás miatt voltak benne ezek a csíkok és mély árkok, hogy a kövi réteg jól tapadjon rá, még véletlenül se amiatt, mert életembe először fogtam a kezembe glett anyagot meg glett vasat. :D

De 2 nap alatt belejöttem, mostanra a javítgatások szinte olyanok amiket csiszolni se kell ;)

Ja falba süllyesztett elektromos panel lyukakat is betömtem, na itt volt gondolkodás március 15-én ugyan mit tuszkoljak bele, hogy ne legyen rövidzárlatos, és ne gyulladjon ki. Végül sima külső elektromos dobozkákból kivágtam kör alakú darabkákat, és betömtem, arra glett, csiszolás, még1 réteg simító, és szuper lett.
A képen látható lyukat pedig purhabbal telibefújtuk, megszáradt, levágtam szikével a fölösleget, majd glett erre is.

(#77105) Chaser válasza BullZeye (#77104) üzenetére


Chaser
titán

én ytong darabot rakok majd az egyik kötődobozba és úgy glett, kályha lyukat én is purhabbal tömtem ki, azt is kitömködtem ytonggal, purhab drága meg takony:d , nem szeretem

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77106) macilaci78 válasza Pikkolo^^ (#77050) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Szerintem meg fog repedni a csemperagasztó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77107) macilaci78 válasza harry (#77086) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Havernak van, az első szezont követő szülinapjára már benzinest kért...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77108) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Üdv
ezeket a konyhai dekorhátfalakat milyen ragasztóval lehet feltenni? Illetve villanytűzhely fölé-mögé be lehet tenni?
Régebbi csempére menne rá.

[ Szerkesztve ]

(#77109) DoItYourself válasza Remekelek28 (#77108) üzenetére


DoItYourself
addikt

Melyiket a sok fajta közül? :) Van ott üveg, fém, műanyag, kőpor anyagú is. Mindegyiknél le van írva vagy rajzolva a rögzítés típusa is, és a megengedett alkalmazás helye is. Villanytűzhely mögé úgy látom mindegyik mehet.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77110) macilaci78 válasza Remekelek28 (#77108) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mindenhez van leírás pdf-ben, vagy keretet kell hozzá venni, vagy pl szilóval felragasztod és a széleket tömíted.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77111) gerisz23 válasza Tony21 (#77094) üzenetére


gerisz23
őstag

A kérdés az hogy beázott-e a kábel, jó még a szigetelés az erek között vagy nem.Az ér a levegő páratartalmától is eloxidálódhat.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77112) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! X. kerületi önkormányzati bérlakás használója vagyok. A jelenlegi víz használati díjam átalány alapon képződik, ami horror. (kb 7000Ft, miközben egyedül élek, nincs mosógépem, és mindenhol víztakarékos perlátort szereltem fel). Egy db. hidegvízóra fel van szerelve, de nem hitelesített. (csak be van szerelve)
Cél egy hiteles vízóra alapján történő elszámolás a szolgáltató felé.
Abszolút laikusként tudtok segíteni számomra abban, mi ennek a procedúrája? Keresek egy vállalkozót, aki a meglévőt lecseréli megfelelőre, ad egy papírt, én azzal elmegyek szolgáltatóhoz? Vagy hogy? Nagyjából mennyi ennek a költsége? Gondolom egy vízóra kb. 20, szerelés 5-10? Jól tippelek?

(#77113) martillo válasza martillo (#77093) üzenetére


martillo
tag

PVC/Termo fuggonyhoz valo csik/szalag db aras helyet nem ismer senki?
1 m-es csik kellene

[ Szerkesztve ]

(#77114) martillo válasza martillo (#77113) üzenetére


martillo
tag

Jott segitseg eloben, kollegatol.
Ha kellene masnak is, akkor itt

(#77115) Remekelek28 válasza DoItYourself (#77109) üzenetére


Remekelek28
őstag

Melyiket ajánlátok? igazából az a 100 ezer ft-os kiesett,Nem szánnék rá sokat,csak épp,ami passzol az új bútoromhoz,illetve lefedje a régi csempét. Találok esetleg valahol olcsóbban?

(#77116) Chaser válasza macilaci78 (#77106) üzenetére


Chaser
titán

kopp-kopp, nem találkoztam még repedt csemperagaccsal sehol, azért ildomos beletenni hézagerősítő szalagot, de ha régi épület nem tartanék tőle h bereped

ro_bert17 vízóra kb 10e volt ha jól rémlik, szerelés lesz inkább 20 ( :
vizeseket hívd fel, az a legegyszerűbb, ha társasház lehet lakók v önkormányzat hozzájárulása is szükséges
ha önkormányzattól bérled első körben őket kérdezném

____

szalagparkettákkal mi a tapasztalat?
keményfa koptatórétegeseket néztem, árban mint egy jobb laminált, de mégis fa, gyárilag lakkozottak, nappaliba nem akarok parafát, ha lenne akkor ragasztott, de néztem meg nagyban, vannak árnyalatbeli különbségek esetenként táblák közt, az nem tetszik, szalagparketta alá viszont parafatekercset raknék
pl ez tetszik, de van több is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77117) dragonfx


dragonfx
veterán

sziasztok!

nem érteka témához .a vízórám felett vane gy iylne piros kar amit rohadtul nem tudok elfordítani.
ez miért felel?
eza főelzáró a lakás fele?
[kép]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#77118) pjen válasza dragonfx (#77117) üzenetére


pjen
félisten

Valószínű+ha cserélik az órát ezt a golyós csapot elzárják,hogy ne ömöljön a víz.

(#77119) st6969 válasza dragonfx (#77117) üzenetére


st6969
őstag

igen, ez egy golyóscsapnak tűnik, szerintem zárt állapotban.

(#77120) macilaci78 válasza ro_bert17 (#77112) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Mi ketten vagyunk, 7 m3-t használunk, a szomszéd lakásban a tulaj keresztlánya lakott egyedül, 14 m3-t használt el, 601 Ft a víz- és csatornadíjunk.

A vízműhöz mégy, ha van tartozása a háznak, az megnehezíti a dolgot. Ha már van vízórád, az jó, nem kell külön bontani, csak cserélni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77121) DoItYourself válasza Remekelek28 (#77115) üzenetére


DoItYourself
addikt

Amikor én ilyenen törtem a fejem, akkor még csak a LYSEKIL nevű volt kapható az olcsóbbak közül. Azt viszont egy elég vékony alu profilra kell szerelni, és maga a lemez se vastagabb 1,5mm-nél. Kb. 5 fm kijött volna 50e-ből alu kerettel, annyiból meg inkább kicsempéztem az egészet szép csempével.
Most látom a pdf-ben, hogy lehet ragasztani is, annyival is olcsóbb.
Menj el és nézd meg helyben az egészet, az a legegyszerűbb. Nem nagyon tudok más anyagról, amit ilyen célra árulnak, és nem horror ára van.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77122) macilaci78 válasza Chaser (#77116) üzenetére


macilaci78
nagyúr

árban mint egy jobb laminált - lOl :)) Nézz meg egy Parador egysávost is. :D

A Befag jó termékeket gyárt, nem szenvedsz a rakással, illeszkedik szépen. A csertölgy rózsaszínesebb, puhább, halszálkásabb, mint a sima tölgy, mozgékonyabb és a vízre is érzékenyebb, padlófűtésre nem is javasolt.
7-rétegű UV lakk van rajta gyárilag, pórustömített, tükörsima felület, matt-selyem fényű, tehát a kettő határán. Soha ilyen kemény, ellenálló lakkot nem teszel rá helyszínen. Viszont épp a fentiek miatt nem szeretik, akik fát keresnek, mert már egy egyszerűbb lamináltnak is komolyabb tapintása van. Strukturált lakkos, vagy akármilyen olajos parkettának a tapintása sokkal naturálisabb.

Múlt héten kaptam a levelet a készletkisöprésről, ebből a típusból is van kis mennyiség, jóval olcsóbban a listában. Aki előbb fizet, az viszi alapon.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77123) Chaser válasza macilaci78 (#77122) üzenetére


Chaser
titán

no jó, belépőkről beszéltem, egysávosak kicsit drágábbak:) ettől független természetes fa, nem egy ismétlődő műanyag dekor, volt/van egy koncepcióm amit tartani fogok, ez tetszik is, valamikor hajópadlóval indultam, azóta sok víz lefolyt, pl erről a parkettáról nem is tudtam h létezik, de tetszik, gőzölt natúr bükk is tetszik
sztem egy 10 évet gyári lakkal lehúz, nálam nem lesz cipőben mászkálás rajta, nem szeretek takarítani ha nem muszáj ( :
20nm kell, 18,5nm a szoba, 1,5nm kiesik betontuskó miatt, de az meg vágási tartaléknak meg 1-2 lapot eltenni jó
lehet du. csörgök hozzátok is, akár megveszem most, már lesz hely neki, nemsoká festés, utána jönnek a burkolatok

szerk: pontosabban 20nm a szoba, abból esik ki 1,5nm amit nem kell burkolni, 20nm burkolat kell

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77124) mezis válasza dragonfx (#77117) üzenetére


mezis
nagyúr

Biztos, hogy jó irányban tekerted ? Amíg nem volt erőszak, addig csak 90Fokban fordítható és normál esetben ez a zárt állapot lenne. Ritkán használva van amikor igen nehezen fordul egy ilyen gömbcsap. Csere esetén inkább MOFÉM-et.

mezis

(#77125) tboy93 válasza hitvanyalak (#77035) üzenetére


tboy93
nagyúr

Cakk-pakk számolhatsz úgy kb., hogy 8-10e/nm, ha nem választasz drága lapot.

(#77126) Habsteve


Habsteve
tag

Sziasztok,

Wymar nyílászárókkal kapcsolatban milyen a visszajelzés mert a legutolsó poszt 2009-es? Most kaptam ajánlatot ami ár-értékben nem rossz.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#77127) PETEE78


PETEE78
senior tag

sziasztok!

Villanyóra végleges helyét mivel érdemes kialakítani? Kertes ház, kert sarkában kijelölt beton négyzetre (0,5mx0,5m betonalapra vagy maximum 1mx1m-es alapra) szeretnék egy tartóelemet kialakítani a végleges órának, mert az ideiglenes ugye oszlopon van. A véglegeshez azt nem fogadják el. Mit ajánlotok a végleges óra kiépítéséhez? Van valamilyen jól bevált betonelem erre a célra?

üdv,
Peti

You are being revived

(#77128) csibor


csibor
őstag

Monoblokkos wc öblítőszelepet keresek. Ami a gond 250mm-es kell, Geberit, alcaplast 305mm-ről indulnak. Nincs valakinek ötlete? A vége jó eséllyel öblítőtartály csere lesz.

(#77129) csemberlen válasza PETEE78 (#77127) üzenetére


csemberlen
őstag

Ne itt érdeklődj, mert területe válogatja. Helyi regisztrált szerelő tudni fogja.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77130) PETEE78 válasza csemberlen (#77129) üzenetére


PETEE78
senior tag

köszönöm!

You are being revived

(#77131) gerisz23 válasza PETEE78 (#77127) üzenetére


gerisz23
őstag

Ha kereten van akkor azt szokták beépíteni keretestül.A lényeg hogy utánna rendesen tudják cserélni az órákat,hozzáférhető kell legyen.Telekhatáron belül max 1m-re.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77132) harry válasza macilaci78 (#77107) üzenetére


harry
veterán

Nincs 'szezon', ha hónapokon át kéne dolgoznom vele, én is valószínűleg így döntenék, alkalmi munkához feleslegesnek érzem (vagyis drágábbnak, hangosabbnak, így nem térülne meg számomra a benzines előnye).

T 1000: köszi, igen most írták a szerszámos topikban is, bár nem tudom ez mekkora hatással van / volt az elektromos gépeikre. Mindenesetre ahogy ott írtam, félek attól, hogy az 'olcsóbb' modelljük gyengébb, mint egy kisebb cég közepes gépe, hasonló áron.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#77133) dragonfx válasza mezis (#77124) üzenetére


dragonfx
veterán

köszia választ az enyém nem ez amia képen van enyém csőirányba áll párhuzamba.
de melyik irányba kéne elzárni tudni?
csaptelepnél akarok megnézni valamit és nem akarok gebaxt.( sarokszelepcsere)
amugy a mofém vagy a schell a jobb márka?

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#77134) sketchifun válasza PETEE78 (#77127) üzenetére


sketchifun
senior tag

Bármilyen stabil falra felszerelik, csak a telekhatáron kell lennie. Tehát pl egy kukatároló.

Hívj regisztrált szerelőt, úgyis neki kell csinálnia, és az árajánlat kérés során kérd a tanácsát. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77135) F34R


F34R
nagyúr

Addig nem akartam nekifogni, amig jobb ido nem lesz [link], korbejarva a dolgokat eleg dragan dolgoznak a mesterek, igy elhataroztam hogy a glettelest is en fogom csinalni.
Itt viszont elakadtam az anyagvalasztasnal, Vagy baumit vagy rigips marad, mert sok helyen olvasva ezekkel voltak a legjobban megelegedve. Viszont a kalkulaciot nem tudom jol vegzem-e?
kb ~ 1kg/mm/m2, egy zsaknal ami alt. 20kg-s kijon 20m2 1mm-es glettregekkel, van egy kisebb szoba ami 12m2 alapteruletu a felulet kb 60 m2 amit harom zsakot jelent. Ettol tobbet kell vennem vagy elegendo egy szobara ennyi? A masik kerdesem meg az lenne, hogy valaki azt a tanacsot adta ne tegyek melyalapozot a festek ala mert akkor nem marad legatereszto. Egy szilikat tipusu epuletrol van szo, ami nincs szigetelve. Lehetseges, hogy a moshato, kopasallo festekek is valamelyest meggatoljak a legateresztest? nem szeretnek peneszt.
@Chaser emlitetted, hogy a Rimano 0-3 kemeny es rossz csiszolni, cserebe mondjuk jobban birja a repedest?

Itt a helyi tuzepen csak szeria glett van, Anda.hu-n van minden, csak egy vagyon a hazaszallitas.
OBI, vagy praktiket dragan szallit ki mondjuk 100kg-t?

[ Szerkesztve ]

(#77136) Chaser válasza F34R (#77135) üzenetére


Chaser
titán

nehezebb csiszolni, nekem tetszik amilyenre száradt, de nem első glettelőnek való sztem, oda rimano a plus, széria glett sem rossz, annyi trükkje van, hogy kétszer kell átkeverni, egyik szaki mondta, bevált nálam is
nyugodtan vegyél többet, obi/praktiker bontatlant visszaveszi, de ha munka közben elfogy bosszantó, bármikor belefuthatsz abba h csomósat keversz pl
felülettől függ h mennyi kell, ha nagyon ramaty a afal először 6-30-as rimano, utána 0-3-as, lehet több rétegben is, vagy egyéb símító
alapozót én raktam mindenhova, a mész tartalmű rigipsek szeretnek kötni mindenhova, de jobb a békesség
mosható festék sem légáteresztő, az egy műanyag fólia festék kivitelben, ha nincs szigetelve kívül, belül kb azt csinálsz amit akarsz, de szigeteléssel sem vészes, szellőztetni és fűteni kell, az való penész ellen
obinál 1,5 tonnáig ugyanannyiba kerül a kiszállítás, bp-n kerülettől függ, van ahol drágább, nem érdekli őket ha csak 100kg kell neked, ár ugyanannyi, vannak tüzépek de ott se találkoztam olcsóbb kiszállítással, vicc, de akár taxival jobban kijössz ha nincs autó, vmelyik hozzád közeli kis tüzép v praktiker, diszpécsernek meg mondod mit viszel, esetleg veszel mellé sittes zsákor és belerakod a gipszeket, úgy nem is porzik

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77137) Chaser válasza F34R (#77135) üzenetére


Chaser
titán

símító gipszek nem repednek, ha igen mindegy melyik fajtát használod, mert mozog a szerkezet, olyankor üvegszálas szalag kell az érintett részekre, ha nagy felület akkor egészre dryvit háló
szalagból olyat ami kis négyzetrácsos, ne tömört, rigipsnek van pl tömör
most látom előzményeket, azt a falat szépen túrd le, ahol púpos vakolatot is, oda kell 6-30-as rimano
veszel egy spriccelőt, 2-3x átfújod, nagyon szépen le fog jönni porzás nélkül, régi festék rétegre ne glettelj, hosszú távon nem lesz jó vége mint ahogy te is látod előző "mesterek" munkáját, ha csinálod akkor normálisan, egyébként kár pénzt/energiát bele fektetni
több napot száradás miatt is rászámolhatsz

szerk: 6-30-as és 0-3-as rimano is szépen alakítható amíg meg nem köt, nagyon parázni nem kell tőlük, de párszor biztos nyázni' fogsz ( : szerezz be egy ovális festékesvödröt, abból legegyszerűbb kidolgozni a glettet, én 10l-es zöld obis vödörben csinálom, az sem rossz, minden keverés után mosás, fentebbi gletteket először beleszórod a vízbe, hagyod állni 5-10 percet és utána kevered, akkor nem lesz csomó
ne keverj be egyszerre sokat, 10-es vödört kb harmadig max félig szoktam megtölteni kész glettel

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77138) sketchifun válasza F34R (#77135) üzenetére


sketchifun
senior tag

Csak a 0-3-mat ne. Nehezebb jól megkeverni, nagyon figyelni kell, hogy milyen állagúra kevered, és könnyen csomós lesz. A pici hibákat is nehéz kicsiszolni belőle. Repedni reped az is, nem a gletten múlik ez.

Rimano 3-6 sokkal hosszabb nyitott idővel rendelkezik, könyebb jó állagúra, csomómentesen megkeverni.

A Plus is jó, nagyobb tartományban használható. Mindkettő jól csiszolható.

Baumit FinoBello is ajánlott, A Plushoz hasonló, hosszabb nyitott idővel, jó tapadással, jó csiszolhatósággal.

Baumit FinoGrande ajánlott szintén 6-30 helyett, kb tökre ugyan az, csak picivel olcsóbb.

Ha nem glettre, vagy vakolatra dolgozol(festett fal), mindenképp használj mélyalapozót.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77139) F34R válasza Chaser (#77136) üzenetére


F34R
nagyúr

Ebedlobe tobb kell, azt eleve maskepp szamoltam, meg oda szerintem kell 6-30-as is.
Az egyik kis szobaban, viszont egyenes a fal, oda lehet csak siman a 0-3-as menne. Mindegy megprobalkozok a rimano a plus-al, vagy valami baumittal. Megy ala akkor a hera falfix es kesz :D
Szallitast meg megnezem hol a legolcsobb, meg par helyen meg erdeklodok pl tuzepeken mennyiert hoznak ki.

(#77138) sketchifun

koszi neked is ;)

(#77140) Chaser

tudok kesztyuben dolgozni, ismerem milyen a mesz, ette mar ki a kezem veresre :P
Lepkevel konyebb, szebbre simitani mintha csak a kis glettvassal szorakozok?

[ Szerkesztve ]

(#77140) Chaser válasza sketchifun (#77138) üzenetére


Chaser
titán

azok nálam nem csomósodtak, de 0-3 tényleg gránitra köt ( : viszont ha meszes fal v vakolat, sztem mész alapú glettet használjon, többi felsoroltat nem ismerem, a két rimano biztos az, nem kell sokat bekeverni belőlük az biztos, nálam a mester is ovális vödör max feléig kevert egyszerre, pedig kicsit biztosabban glettelt mint én ( : 6-30-assal meg 0-3-mal csinált olyan falat 1 óra alatt, aki mnem látta meg nem mondaná milyen volt:) idő közben dobbantott, így átvettem a staféta botot újra :d

F34R
ami legyen kéznél:
normál glettvas
fél méteres, akár méteres "lepke", de nagy felületnél simán vehetsz mindkettőt, jó keverőszár, szivacsok mosni, ha nem tudsz kesztyűben dolgozni készülj fel rá a kezet a mész alapú glettek megeszik, anélküliek után se túl vidám az ember ( :
ha javításokat sem csináltál még, sztem gondold meg azért h neki ugrasz

szerk: alapozónak ceresitet javasolnék, van nekik egy nedvszívó/nem nedvszívó felületekre való, kiegyenlítés előtti termékük, 6-7e ft körül van az 5l-es obiban, természetesen nem találom a weblapon

nagy felületeket lepkével tudod szépen lehúzni, oda kis glett vas kevés, főleg amikor nem csak 1-2mm-t kell behúzni, én jobb híján mikor nem volt, befogtam a 2m-es vízmértéket

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77141) sketchifun válasza Chaser (#77140) üzenetére


sketchifun
senior tag

Lepke hasznos cucc.

Használati javaslat:
Glettet glettvassal dolgozd fel, nagyjából simára. Amikor már épp kezdene kötni(A fény nem csillan meg rajta oldalról, kezd mattulni.), sprickolóval nedvesítsd meg a falat, és lepkével, nagyon lapos szögben tartva húzd el.

A légy nem tud rá leszállni, olyan sima lesz. :DDD

Egy fontos apróság. A festő simát csinál, a kőműves meg egyenest. A szükséges munkálatok ebből levonhatók. :)

[ Szerkesztve ]

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77142) Stylewars_kp válasza harry (#77086) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Hecht nem rossz. Ágvágót vettünk belőle ami villanyos. Ára is jó. Ja és nem írták rá, hogy made in china. Czech Republic van ráírva. Nem tudom mennyire hihető.

(#77143) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Megint egy hülye kérdés...
Nyitott kiegyenlítő tartályos, gázkazános, radiátoros fűtési rendszer ilyen keringető szivattyúval:

A hétvégén radiátort cseréltem, de az istennek sem sikerül légteleníteni. Egyetlen radiátoron sincs légtelenítő szelep, sőt dugó is csak a most beszerelten, de az nem levegős.
Jól látom, hogy a keringető több sebességes? Ha gyorsabb keringetésre teszem, van esély rá, hogy "kihajtja" a levegőt a rendszerből? A fotón látható, hogy most 1es állásban van. Jól gondolom egyáltalán, hogy az ott a keringés sebessége?
Előre is köszönöm! :R :R

(#77144) szaszyka válasza F34R (#77135) üzenetére


szaszyka
senior tag

Obi-ban is kapható a Progold tükörglett-je. 25Kg 3500 körül van, ha jól emlékszem, én azzal csináltam 2 szobát is. Nekem nagyon tetszik az az anyag, jó vele dolgozni nagyon. Első glettelésem volt életemben, de elboldogul tan vele. Haver glettelt már párszáz m2-t, ő is dicsérte nagyon. Érdemes arra is ránézned szerintem.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77145) Chaser válasza sketchifun (#77141) üzenetére


Chaser
titán

feldolgozás oké, lehúzás is, szerencsére nekem már nagy felületek nincsenek, de nem is bánom ( :

szaszyka olyannal egyik obiban sem találkoztam még, tüzépeken se, obi listában látom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77146) pjen válasza intensa_man (#77143) üzenetére


pjen
félisten

Felül zárd el aztán nyisd meg a hollandit egy kicsit.

(#77147) intensa_man válasza pjen (#77146) üzenetére


intensa_man
tag

De ha felül elzárom, honnan kap vizet? A visszatérőből töltődik?

(#77148) szaszyka válasza Chaser (#77145) üzenetére


szaszyka
senior tag

Pedig van. D.újvárosiban mindig volt eddig legalább fél raklappal, de már találkoztam vele festék webshop-ban is. Van 5Kg-os, és 25Kg-os kiszerelésben 1300/3500Ft arányban (árak csak nagyságrendűek).
Az újvárosiban a festékek környékén van, nem az építőanyagoknál, járólapoknál, ahol a többi glett/vakolóanyag.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77149) intensa_man válasza intensa_man (#77147) üzenetére


intensa_man
tag

Én vártam a választ, megcsináltam. Szépen végig meleg, köszönöm. Most felmászom, megnézem a tartályban mennyi víz maradt...

(#77150) intensa_man válasza intensa_man (#77149) üzenetére


intensa_man
tag

Azt akartam írni, hogy nem vártam meg a választ, csak a billentyűzetem megint okosabb volt, mint én...

És a hálám jeléül:

Vers mindenkinek

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.