Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#43001) macilaci78 válasza kennystyle (#42980) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Hasonló cipőben járunk Budapest XI. kerületében.
Ahhoz, hogy a fürdőszobai gázbojlert elektromosra cseréljük, a konyhai gáztűzhely fölé szagelszívót kell rakni, és a konyha falára pedig légbeömlőt kell vágni. Ez az alap, de elvetemültek megkövetelheti a gáztűzhely gázvezetékére a mágnesszelepet is, ami a szagelszívó kikapcsolt állapotában egyszerűen nem ad gázt a tűzhelynek.

Mi nem csak a gázcső egy szakaszától szabadulunk meg, hanem a gázórától és ami mögötte van.

Gázterv kell, maga az engedélyeztetés kb 95k, ebben a tervezés még nincs benne. Ez akkor is kell, ha egy fogyasztót szüntetsz meg és a csövekhez nem is nyúlsz.

A hab a tortán: ahány ügyintézővel beszéltünk, annyi különféle infót kaptunk. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43002) föccer válasza hentes555 (#42994) üzenetére


föccer
nagyúr

0 informaci mellett nem lehet megmondani, hogy mennyi az annyi. Mar banom, hogy megszolaltam. :(

Lasd, elozo hszemet. ( bocs a spammelesert).

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43003) pjen válasza Pikkolo^^ (#42999) üzenetére


pjen
félisten

Lehet,de nem foglalkozik vele senki.

(#43004) Pikkolo^^ válasza pjen (#43003) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Majd ha baj lesz akkor beindul a hiszti.

(#43005) hentes555 válasza föccer (#43002) üzenetére


hentes555
senior tag

Dehogy, semmi gond. Igazából meglepett, hogy ha falakig lenne bontva a dolog, akkor ennyi lenne. Bár nem tudom így sem, hogy mennyi lesz a vége, mert sok munka van rajta. Leírom, ha nem gond: Tető cserélése lindabra, födém hőszigetelése, falak hőszigetelése, vakolása, festése. Belül a vízhálózatot kb. újra kell építeni, mert most úgy néz ki, hogy a fürdőszobában pl. a padlóban levő összefolyó fémből van, 2 centit kiáll a földből és rohad. A vízvezetékek nem túl esztétikus módon a falon kívül mennek és rohadnak is. Azokat új, műanyag csövekre kell cserélni és beépíteni a falakba. Akkor van ott egy kád meg wc, azokat kidobni, újakat berakni. Aztán ami még nagyon fontos és írtam is, az a fűtés. Ha a gázt választja, azt ugye be kellene vezetni, amiről úgy hallottam, hogy csak a csonk bevitele a telekre kb. 3-400k és ha már gáz, akkor max. a gázkazán jöhetne szóba, úgy olvastam a radiátoros fűtés nem túl hatékony, kb. 65%-al tud dolgozni optimális körülmények között. Meg ahogy nézegettem, kb. 6 radiátor kellene a házba, ezek ára kb. 400+bojler. Aztán a kinti gázcsonkot meg ezeket össze kell kötni, ahhoz ugye engedély, tervek, stb. kell. Szóval lehet benne lenne 1 misibe, mire fent van és lehetne használni a nem túl hatékony gázfűtést. Gázkazán olcsóbb kicsit, 150-200ból van 10 kW körüli,de akkor is be kellene vezetni a gázt, meg radikat felrakni meg összecsövezni. Aztán vannak ezek a fűtőpanelek, ezek ugye 1-es COP-vel "100%-os hatékonysággal" működnek. A fűtőteljesítménnyel kapcsolatban olvasgattam kicsit, kb. 9 kW-nyi fűtőteljesítmény kellene. Ez áramból nem lenne olcsó mulatság, hogy minden órában 300 Ft kimegy fűtésre. A fűtési szezon meg nem 2 nap szokott lenni. Inverteres klímákkal 3 körüli COP-t ki lehet hozni, ez már egész szép, csak sajnos mínuszokban ezek sem annyira szeretnek fűteni, ott már jelentősen csökken az előbb említett hányados. A hőszivattyú szerintem elég jó választás, mivel azok rendszerint hozzák a 3 vagy a jobbak a 3,5-3,6 COP-t papíron. Ellenben -10 alatt ők sem nagyon hatékonyak már, ha levegő-víz rendszerről beszélünk. Ezért gondoltam a víz-víz típusra, annak ugye kell két kút, egymástól min. 15 méterre. Ez megoldható lenne, mert a talajt úgyis fel kell forgatni a füvesítés meg az azt megelőző talajegyengetés miatt. Ez a típus azért jobb elvileg, mert a fagyhatár alatt (~120 cm) már nagyjából jó hőmérsékletű a talajvíz, 7 fok körüli vagy magasabb, amivel már hatékonyan lehet "szivattyúzni" télen is. Ezen típusok kb. 4-5 COP-t is tudnak hozni. A dolog másik oldala, hogy ezen szivattyúk ritkábbak, kiépítésük körülményesebb. Meg kell állapítani milyen mélyen van a talajvíz, mennyi áll rendelkezésre és hogy ez milyen minőségű. Szükség esetén szűrőket kell beiktatni a rendszerbe. De ezek a típusok olyan ritkák, hogy alig találok hazánkban kaphatót belőle. Levegő-víz rendszerhez jól jön egy kis kiegészítő fűtés is, pl. a fentebb említett fűtőpanelekkel. Nem kell belőlük akkora teljesítményű, mintha tisztán azzal fűtenénk a házat. Vagy ott a kisebb kandalló, de azok alsó hangon 200-ba kerülnek+még kémény meg beépítés. Akkor egyszerűbb venni 2-3 db nobo panelt 100-120k-ért és fűteni arról. H-s tarifával elvileg azok is mehetnek, mivel a megújuló energiaforrásos rendszer mellé segítenek be, ha jól értelmeztem az e-on oldalán. Na, szóval maradjunk a levegő-víz szivattyúknál, azok már kaphatóak 1,5-1,6 milla körül és márkásnak mondhatóak. Ezek beépítése pontosan nem tudom mennyibe kerül, de még utánanézek. Ugye hőleadó felületnek kell alacsony hőm.-ű radi, falfűtés vagy padlófűtés. Személy szerint én padló és falfűtést alkalmaznék, ezek is párszázezres tételek, cserébe nyáron hűteni is lehet vele.
Na, eléggé elkanyarodtunk az eredeti témától, szóval a fűtést alaposan át kell gondolni, majd kivitelezni. Utána az egész házat be kell rendezni, ami megint nem olcsó mulatság. Még egy 20-30 méternyi kerítés kell a ház köré és kész is, de annak az ára szinte elhanyagolható a többi dologhoz képest. Még ismerősöm azt mondta erősen gondolkodik egy kb. 3 kW-os napelem rendszeren is. Az megint 1,5 milla körül van, hát nem tudom mennyire lesz kedve/pénze még olyat felrakatni, mire a házzal készen lesz. Egy biztos, nagyon kíváncsi vagyok, mennyinél fog megállni a számláló a végén :)

[ Szerkesztve ]

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#43006) föccer válasza hentes555 (#43005) üzenetére


föccer
nagyúr

Na varjal, akkof most teto csere lesz, vagy csak hejazat? Nagyon nem mindegy. Villanny srmmilyen tarifa mellett nem.futenek ki egy ekkora hazat. A 300 ft/ ora, az 1 honapra 210.000 ft. Es szerintem egy ekkora hazat nem.futessz ki 9 kw teljesitmennyel (5 db ventillatoros hosugarzo kb) az elso telen megvan a gazbekotes es szereles dija, a masodik telrn a komdenzacios kazan ara, a harmadikon mar megterult az ara. Ezetleg meg a vizteres kandallot javaslom, de puffer tartallyal az sem lesx solkal olcsobb.

A hoszivattyus futesrol nem.tokat tudok, de ez a 160 cm melyre leasott verzio nem tunik tul szimpatikusnak. Azert ott meg boven befolyasolna az idojaras a homersekleti viszonyokat. Mar nem emlekszem, mert nagon regen tanultam, de a geothermikus allando allapot (nyilvan talaj fuggo) olyan 40 meter melysegben all be 11-12 fok korulre es onnan melegszik 20 (?) meterenkent 1 fokkal. Valami ilyesmi remlik geologiabol.

Milyen falazat van? Milyen szigetelest akar feltenni? Ablakokat milyet szeretbe?

Vagy egyaltalan mekkora a ra fordithato keret?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43008) föccer válasza #46372352 (#43007) üzenetére


föccer
nagyúr

1200-2000 ft/nm.anyaggal.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43010) hentes555 válasza föccer (#43006) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem tudom pontosan mit kellene rajta cserélni, egy biztos, lindab lemezt akar rá.
Olvasgattam oldalakat, ott azt írták jó szigetelés, jó ablakok és átlagos belmagasságnál 75W/nm. Ez 120 nm esetén 9 kW. De legyen 10 és akkor tuti. Most egy hőszivattyúnál a feltüntetett teljesítmény, pl. egy 9 kW-os szivattyú esetén ez a felvett áram vagy a fűtőteljesítmény? Mert ha fűtőteljesítmény, és 3-as COP-vel számolunk akkor kb. 3 kW-ot eszik. A H-s áramból, ami kb. 28 Ft/kW. Ez 84 Ft/óra kb. Ez 60k lenne, ha a nap 24 órájában, a hónap minden napján mennének. De nem hinném, hogy ez életszerű. Meg ezeknek elvileg itt padló és falfűtés esetén a hőérzet nagyobb, tehát alacsonyabb hőmérsékletet is elég előállítani. Szóval ja, ezt át kell gondolni. Nameg ha kazánt csináltat akkor kell kémény, amihez kell terv meg engedélyeztetés meg fel kell építeni, ez nem tudom mennyibe kerül. A kazán ~250, telekre bevinni 3-400k. Radiátorokból nem tudom mennyi kell, de 6-tal számolva olyan 120k+bojler. Ezeket össze kell kötni a kazánnal. Majd lehet is használni, csak azt mondják a gáznak a fűtôértéke is változhat, leginkább negatív irányban.
Geotechnikai írásokat olvasva (hazai szerzőtől) azt az információt szereztem, hogy a fagyhatár kb. 0,8 max 1 méter mélyen van. Ha a víz nem fagy be csak ilyen 1-2 fokos még az is jobb szerintem mintha a -10 fokos kinti levegőből táplálkozik a rendszer. Meg ha akar napelemet is, akkor arról el tudná hajtani a hőszivattyút vagy a teljesítményének egy részét biztosan fedezni tudná.

Falazatról pontosabbat nem tudok, szilikátból van, ennyit kb. Szigetelés gondolom olyan, mint a legtöbb háznál, ez a hungarocell dolog. Nyílászárók azok jól szigetelő műanyag ablakok.
Keret az szerintem 7 millió körül van.

De a fűtéssel kapcsolatban legtisztább, ha hívunk épületgépészt vagy nem tudom pontosan ki foglalkozik ezzel. De a megfelelő embert kihívjuk, felméri a dolgokat, majd megmondja így gáz nélkül a 0-ról indítva melyik mód lenne a legjobb. Szerintem legegyszerűbb így lenne, még ha 1-200k-t kérne is érte

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#43011) macilaci78 válasza #05304832 (#43009) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A megrendelő, vagy a vállalkozó hozzáállását méltattad?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43012) Jorus válasza macilaci78 (#43011) üzenetére


Jorus
nagyúr

Vállalkozóét érzésem szerint. Mondjuk, ha én lennék a megrendelő, biztos dupla árat mondanék a levonásra, hiszen az rengeteg pénz és idő nekem, hogy új iparost találjak gyorsan, aki ki tudja mennyiért vállalja el a munkát.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#43013) CoolBoy323 válasza Jorus (#43012) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Gyorsan jot nem talal!

(#43015) DeFranco


DeFranco
nagyúr

kérdésem van:

négy emeletes társasház második emeletén lakunk, és észrevettük, hogy az egyik szobában a függönykarnissal párhuzamosan, attól bentebb pár centire egy kb. másfél alkarnyi hosszú, 10 cm széles csíkban beázásfolt van. a közepe a plafon fehérjénél fehérebb, és simább felületű, mint a plafon máshol.

felettünk elvileg nem laknak most, ki szokták adni a lakást, nem biztos, hogy üres, de nem láttunk a nyáron mozgást, előtte meg diákok bérelték.

az utcáról úgy tűnik, hogy az ablak zárva van, bár elég tré állapotban lehet. vizes szerelvény innen messze van csak.

nem fér a fejembe hogyan ázhattunk így be? eső már rég volt, de ha volt is, a zárt ablakon nem tudom, hogy hogy eshetett be annyi, ami minket leáztatott volna. esetleg valami egyéb módon, külső körülményként áztunk volna be a homlokzattól 30 centire, csíkban?

mi ilyenkor a teendő? soha nem volt még dolgom beázással, biztosítóval. gondolom közös képviselőt kell hívni, megnézni a lakást, hogy mi áztathatott le minket, egyeztetni, aztán szólni a biztosítnak? ezt kinek a biztosítása fedezi? a felső lakásé? vagy a házé? szerintem egyértelmű, hogy nem az én biztosításom terhére kellene megcsináltatni, hiszen nem én vagyok a hibás, és a felső lakó "áztatott le".

a biztosító ilyenkor mit fizet? a teljes szoba plafonjának festését? nagyságrendileg ez mekkora költséggel járhat? és eszerint vagy ennek ellenére mennyire számíthatok nagyságrendileg a biztosítótól?

mit lehet még tenni annak érdekében, hogy ne forduljon elő, hogy most kifestetek, és két hónap múlva újra leázok?

hova menjek, merre induljak? minden segítség jól jön most.

[ Szerkesztve ]

(#43016) Met válasza DeFranco (#43015) üzenetére


Met
Topikgazda

Beszélj a tulajjal, ereszthet a radiátor is.
Ha nem tudod a tulaj számát akkor közös képviselő.

A biztosító (a tiéd) fizeti a festés helyreállítását. Azt nem tudom ha neked nincs akkor a felsőé fizeti-e.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43017) DeFranco válasza Met (#43016) üzenetére


DeFranco
nagyúr

konvektor van.

ha csak illegálisan át nem alakították (tehát jó a tipp, akkor illene rá), de a parapet fent van, szóval ezt nem hinném.

re:szerk: miért lenne az enyém az elsődleges? szerintem az övé, vagy még inkább a házé (mert elvileg mi csak az ingóságokat tudjuk biztosítani, lévén a háznak van biztosítása, de ez nagyon nagy katyvasz, egy szakember sem tudta ezt elmagyarázni rendesen)

[ Szerkesztve ]

(#43018) CoolBoy323 válasza Met (#43016) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

A haznak van biztositasa, az fizet

(#43019) pjen válasza hentes555 (#43010) üzenetére


pjen
félisten

Bocs!75w/LÉGKÖBMÉTER nagykülónbség. :)

(#43020) DeFranco válasza CoolBoy323 (#43018) üzenetére


DeFranco
nagyúr

és amit fizet, az kb. milyen munkát takar? a teljes plafon kifestését?

gondolom ezt javítani nem lehet, csak "telibe" festeni.

kb. milyen költsége van ennek a gyakorlatban, milyen összeget érdemes elfogadni?

(#43021) kennystyle válasza macilaci78 (#43001) üzenetére


kennystyle
tag

Hát ez jól hangzik. :U
Szagelszívó (rendesen kivezetett) nálam van a tűzhely fölött, a többi majd kiderül.

Szóval valaki tudna javasolni egy megbízható víz/gáz szerelőt ?
Illetve egy jó villanyszerelő is kéne második lépésben.

előre is köszi

(#43022) föccer válasza pjen (#43019) üzenetére


föccer
nagyúr

Nekem is inkább ez tűnik reálisabbnak. :K

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#43023) hentes555 válasza pjen (#43019) üzenetére


hentes555
senior tag

Akkor ez 120*2,7*75, tehát 24,3 kW. Egy oldalon viszont ezt találam: A példa illusztrálásaként vegyünk egy 140 m2 körüli, jól hőszigetelt, jó hőtartó képességű átlagos családi lakóházat, zömében padlófűtéssel. Számítások szerint ennek a háznak a fűtési igénye -15 C foknál 13-14 kW.
Akkor most mi a szituáció? :U

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#43024) csemberlen válasza hentes555 (#43023) üzenetére


csemberlen
őstag

Milyen hőszigetelés van a falakon?

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#43025) pjen válasza hentes555 (#43023) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom mit ért azon,hogy jól hô szig,jó hô tároló.Nekem 90 ben készült a házam,sima tégla.80 w /LÉGKÖBMÉTER volt az alap.Tartaléknak szerintem kell lenni

(#43026) hentes555 válasza pjen (#43025) üzenetére


hentes555
senior tag

Nem tudom. Egy ház fűtési igényét mennyire idő- és pénzigényes felmérni?

"Tiefe Brunnen muss man graben wenn man klares Wasser will"

(#43027) pirosvilamos válasza hentes555 (#43026) üzenetére


pirosvilamos
tag

[link]

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#43028) pjen válasza pirosvilamos (#43027) üzenetére


pjen
félisten

Most már legalább tudom mért számolt a fûtés szerelôm 80w/köbméterrel.Csak 40 éve csinálta és rokon is.Kiváló lett.

(#43029) Mercutio_ válasza hentes555 (#43005) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ezt így elolvasva lehet egyszerűbb lett volna egy telket venni és a nulláról indulni - vagy tisztázni mit kell tudnia egy háznak és az alapján keresni -, hacsak nem Káli medence kategóriájú helyen van a ház...

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43030) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Említettem tegnap a plafon beázását, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem:

a szoba 20m2-es, a plafonon tapéta van, ami le van festve fehérre (gondolom hogy ne repedjen a festék).

ha hívok egy szakit hogy fesse ki a plafont, akkor kb. milyen költséggel számolhatok ha

a) csak festeni kell
b) ledobja a festés a tapétát, ezért újra kell tapétázni is?

nem mindegy mennyiben egyezek meg a biztosítóval.

(#43031) Met válasza DeFranco (#43030) üzenetére


Met
Topikgazda

Általában a festéstől nem jön le a tapéta, javítani is lehet ha van még abból a tapétából.
Előbb hívd ki a biztosítóst hogy mennyit ad, egyezkedni nem nagyon tudsz vele, mond egy összeget kell vagy nem.
Amikor keresztanyámat eláztatta a 3-al felette lévő, megázott a szoba egyik fala, púpos a tapéta, arra adott 30k-t.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43032) DeFranco válasza Met (#43031) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Dehogy nem tudok. Tudnak emelni a megajánlott összegen ha akarnak, ezért kell az infő a költségről, hogy tudjak mérlegelni mit fogadok el.

Nincs tartalék tapéta nem mi csináltuk, de amúgy is festeni kéne (valami alap tapéta fehérre átkenve) mert elütne a plafon többi részétől. Egyben kell csinálni.

Az meg hogy lejön vagy nem, az akkor derül ki, ha megkérdezem tőle a nedvességet a festékben. Ha szerencsém van nem jön le, és megoldom egy hérával meg egy teddy hengerrel. Ha nincs szerencsém, akkor tapétázunk.

Ezért kellenek árak festős és tapétázós+festős verzióra.

[ Szerkesztve ]

(#43033) albiosz


albiosz
őstag

Nem lehet opció, hogy kihívsz egy neked szimpatikus festőt és kérsz árajánlatot? Sok szaki ingyen mér fel. Itt kaphatsz ugyan intervallumot, de szerintem célszerűbb egyből a szakembert keresni.

(#43034) DeFranco válasza albiosz (#43033) üzenetére


DeFranco
nagyúr

internetem van, időm nincs és feleslegesen egy szakember idejét sem szeretném ezzel rabolni.

tudtommal van itt festő/tapétázó, de olyan biztosan, aki csináltatott mostanában ilyet, így gondolom csak akad egy nagyságrendi viszonyításnak megfelelő ár.

(#43035) DonMenyet válasza DeFranco (#43034) üzenetére


DonMenyet
tag

Nekunk a biztositos mondott egy osszeget, elfogadtuk es par nap mulva utaltak kerdes nelkul. Ha nem fogadod ek amit mondtak, akkor az is ok, de azamlaval kell igazolnod a koltsegeid.

(#43036) Met válasza DonMenyet (#43035) üzenetére


Met
Topikgazda

De gondolom csak annyit fizetnek ki belőle amennyi a helyreállítás költsége. Vagy nem?
Mert mondjuk csőtörés volt, le kellett venni 4 db csempét, már nem kapni olyan méretűt ezért mindent újra kell csempézni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43037) DeFranco válasza Met (#43036) üzenetére


DeFranco
nagyúr

volt már biztosítós ügyed, van releváns információd, vagy csak a saját logikád vezérel?

csak azért kérdezem, hogy tudjam értékelni amit írsz, nem kötekedek, mindegyik verzió legális.

(#43038) Met válasza DeFranco (#43037) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerencsére még nem volt ilyen gondom, azért is van ott a kérdőjel :)
Saját logikám vezérel és nem hallottam még olyat hogy valaki így festette/csempézte volna újra a lakást.
Nem állítom hogy így működik de ha én biztosító lennék tuti nem engedném:)

Meg ugye ott van keresztanyám példája, 30k-ból nem lehet egy szobát kitapétázni és plafont festeni.

Esetleg nézd meg hogy kb. mennyi lenne az anyagköltsége a dolognak. Azt ki tudod számolni, csak festésre és tapétázás+festésre is. Abból már ki tudsz indulni valamerre:D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43039) DeFranco válasza Met (#43038) üzenetére


DeFranco
nagyúr

félreértés ne essék nyerészkedni nem akarok rajta, annyit akarok látni amiből megoldható a dolog.

a piaci ár infója ahhoz kell, hogy ezt az összeget ki tudjam alkudni.

(#43040) flegga92 válasza DeFranco (#43037) üzenetére


flegga92
senior tag

Engem a fürdőszobában áztattak le, kb 8-9 négyzetméter az összes festett falfelület. Folyásnyomok, a plafonról lerúgta a festéket. 15e ft ot fizetett a biztosító, ami bőven fedezte a műveletet.

(#43041) Mercutio_ válasza DeFranco (#43039) üzenetére


Mercutio_
félisten

Biztosító honlapján nézd meg van-e esetleg kivitelezői lista, egy olyat hívj fel vázold a szitut, hátha tud árat mondani.

Engem anno groupama azzal sz*patott egy felettünk hajnal 3-kor eldurrant vizcső miatti minden szobát érintő leázás után, hogy ha vitatom a becsült összeget vigyek nekik árazott költségvetést, vittem erre közölték, hogy nekik nem elég a fő műveletek és összegek megadása, olyat nyújtsak be ami négyzetméter alapú. Visszaírtam, hogy nem életszerű az iparban használt költségvetés magánlakások esetén, de semmi akadálya adjanak meg olyan kivitelezőt akit elfogadnak. Erre mint ha a falnak beszélnék kiküldték ugyanazt a korábbi levelet amiben kérik az árazott költségvetést és a végére még beírták, hogy részükről lezártnak tekintik az ügyet :W

Ugyanakkor 1 hónapja a nagy vihar idején beáztunk (ablak alatt tapéta + laminált parketta) és korrekt összeget fizettek :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#43042) kennystyle


kennystyle
tag

Na még egyszer hátha.
Tudnátok megbízható gázszerelőt javasolni BP-n, aki ha szükséges gázterves engedélyeztetést is csinál átalakítás (gáz -> villany vízmelegítő, csőmegszüntetés) esetén ?
előre is köszi

(#43044) macilaci78 válasza #46372352 (#43043) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Maga a zár, ami az ajtólapban van, ott lesz a gond. Lehet, nem kell cserélni, csak rendesen rögzíteni. Nem lötyög?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#43046) Met válasza #46372352 (#43045) üzenetére


Met
Topikgazda

Tudsz egy képet lőni a zárról?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#43048) Met válasza #46372352 (#43047) üzenetére


Met
Topikgazda

Valami ilyesmi kép.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.