Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77851) pjen válasza Met (#77850) üzenetére


pjen
félisten

Én egy fiat kisteherautóval hoztam,de nem volt semmi.Viszont felrakni egyszerű,ha nincs munka díj,már nem olyan drága.

(#77852) orion1025 válasza rlazol (#77849) üzenetére


orion1025
őstag

Csendeset nem nagyon fogsz kapni azt garantálom. Amin van éjszakai üzemmód, azok 30-40% drágulást is hoznak, illetve nagyobb gépek is. Ha hasonlóan használnád, mint ahogyan én is teszem a tél folyamán, akkor minden szóba jöhet, ami nem noname gagyi. Én azért is választottam ezt a típust, mert tudják szervizelni ha valami történne vele.

Bármilyen mentesítőt veszel, az első pár napban brutális mennyiséget fog összeszedni amennyiben valós a magas páratartalom, majd ez fokozatosan enyhülni fog, végül alig-alig gyűjtöget két hét használat után, ilyenkor elég szakaszosan használni, mert tényleg minimálisat szed össze a későbbiek során, ezzel a gépet is kíméled, mert nem megy gyakorlatilag feleslegesen.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77853) ctrlaltdel13 válasza Met (#77850) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

16mm alatt nem javaslom.
Kiegészítők ugyanannyi mint a poli, a legolcsóbb helyen így 10k/m2 az ára.
Ja és 2,1m széles nem 2.

[ Szerkesztve ]

(#77854) 7Sony7 válasza ctrlaltdel13 (#77845) üzenetére


7Sony7
addikt

Igen, szarufa. De nem a fóliát akatom kihagyni, hanem azt csak ellenléc nélkül leszegelni, erre a cserépléc, és a lemez.

-

(#77855) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77853) üzenetére


pjen
félisten

Nekem 10mm vastag van,70 centinként alátámasztva,évek óta.Semmi baja.

(#77856) ctrlaltdel13 válasza 7Sony7 (#77854) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mi bajod az ellenléccel?
Ha kihagyod elrohadhat a cserépléc alatta.

(#77857) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77855) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Annak az a szabvány távolsága.
Nen azt mondom hogy baja lesz,de több tartása van a 16-osnak.

(#77858) Gergőke88 válasza ctrlaltdel13 (#77857) üzenetére


Gergőke88
addikt

Van olyan 10mm-es aminek 1.05.

(#77859) eszakas válasza orion1025 (#77848) üzenetére


eszakas
senior tag

Köszönöm szépen.
A fólia a nikecel és a fal közé vagy a nikecel és a lambéria közé kell?

Köszönöm pjen.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#77860) 7Sony7 válasza ctrlaltdel13 (#77856) üzenetére


7Sony7
addikt

Na, ezt kérdezem. :) Akkor nem hagyom ki. Csak a magasságot akartam csökkenteni.

-

(#77861) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Végül inkább ezt rendeltem meg: [link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77862) orion1025 válasza eszakas (#77859) üzenetére


orion1025
őstag

A lambéria és a nikecell közé, párazárásnak.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77863) Chaser válasza eszakas (#77859) üzenetére


Chaser
titán

nem tennék hungarocellt közé, belső falra nem hőszigetelünk, csak ha nagyon nincs más megoldás, mert nagy eséllyel penészedni fog a fal
légrés magában már hőszigetelni fog, ha mindenképp akarsz valami szigetelőt tenni akkor 2-3mm-es parafatekercset, hungarocellből max 5mm az ajánlott belső oldalra - ha jól értettem külvilággal érintkező falról van szó -

____

akinek ígértem h megkérdem a kb menetét terem garázsba különáló villanyórának pls írjon rám, már nem tudom ki volt, elfelejtettem, megkérdezni is, megadom a villanyász bácsi számát, majd ő jól elmondja

szerk:
kipróbáltam egy ledpanelt, eddigi tapasztalatok

és tapasztalat rigips super gipsről, tényleg szuper ( : , hézagoló gipsz, drága, ellenben profi, símító gipsznek is tökéletes, és nagy lyukakat is betömni, majdnem hófehérre szárad, és teljesen kiporzás mentes

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77864) ctrlaltdel13 válasza Gergőke88 (#77858) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Tényleg? Van extraként 1,25-ös is.

(#77865) macilaci78 válasza Chaser (#77863) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nekem például tettél ilyen ígéretet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77866) orion1025 válasza Chaser (#77863) üzenetére


orion1025
őstag

Azt a jó eséllyel penészesedést cáfolnám, ahol ilyen fellépne, ott már komolyabb szerkezeti gondok vannak (külső fal ázása, elöregedett vízszigetelés, stb.)

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77867) Chaser válasza macilaci78 (#77865) üzenetére


Chaser
titán

ment privát

orion1025 valószínűleg a hőszigetelés technikával foglalkozók a hülyék, h nem ajánlják, semmi köze a vizesedéshez, 100. emeleti panelnél is penészedhet ha belülről hőszigeteled kívül meg nincs semmi csak a beton
műemlék védett épületeknél alkalmazzák pl, ahol nem lehet külső homlokzathoz nyúlni, vannak is spéci belső hőszigetelő elemek, mint pl parafa, spéci ytong, talán multipor néven fut az egyik fajtája, de hungarocellből max. 5mm az ajánlott, nem én találtam ki

szerk:
gugli első találat belső hőszigetelésre

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77868) Gergőke88 válasza ctrlaltdel13 (#77864) üzenetére


Gergőke88
addikt

Alátámasztására gondoltam.
Tisztában vagyok azzal milyen széles lemezek vannak.

(#77869) martillo válasza ctrlaltdel13 (#77853) üzenetére


martillo
tag

Igen, az egyeb anyagok miatt sokallom en is, nem magat a polikarbonatot, hanem a teljes rendszert a vegen.
Par heten belul jon az acs a szerkezetet megcsinalni a terasz fole, addigra kellene dontes, hogy mivel lesz lefedve.
Jo lenne valami ami kesz rendszerben olcsobb mint a polikarbonat de azonos fenyatereszto kepessegu.

(#77870) pjen válasza martillo (#77869) üzenetére


pjen
félisten

Mik azok az egyéb anyagok amik olyan drágák?Nekem 60x40mm zárt szelvények vannak alatta,3m fesztávval.A poli karbonátnak szinte nincs is súlya.

(#77871) martillo válasza pjen (#77870) üzenetére


martillo
tag

Egy kepet esetleg nem tudnal kuldeni, hogyan is nez ez ki nalad?
A "kopogo eso" ellenerv mennyire igaz, tenyleg nagyon hangos alatta?

Toldo, leszorito profilok, vegzarok, stb amikre gondolok.

(#77872) eszakas válasza Chaser (#77863) üzenetére


eszakas
senior tag

Igen külső fal volna és a sarok most is penészedik.

Asus rog strix x570‑e gaming alaplap ,AMD Ryzen 7 3800X ,SAPPHIRE NITRO+ AMD Radeon RX 7900 XT Vapor-X 20G,G.SKILL Ripjaws V 32GB (2x16GB) DDR4 3600MHz, Corsair HX1200i Köszönöm szépen. Üdv. eszakas :)

(#77873) ctrlaltdel13 válasza martillo (#77869) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem tudok olyanról hogy lenne.

(#77874) pjen válasza martillo (#77871) üzenetére


pjen
félisten

Most nem udok képet,sötét van.Egy 50mm szögvas van rögzítve a falon,ezen fekszik a zárt szelvény egyik váge,a másik vége 20cm túl lógással szintén egy zárt szelvényen ül,aminek 4 lába van.A polikarbonát táblákhoz lehet kapni összekötöt,ez egy négy lábú H.A tartókat ugy kell felrakni hogy ezek a H k a vasra kerüljenek,ezeket kell lefogatni.A többi tartó vashoz kétoldalas ragasztóval lett rögzítve.Lehet kapni végzárót,hogy a pókok és darazsak ne tudjanak bele költözni.Én a Gyömrői úton vettem itt méretre is vágják és a tartozékok is kaphatók.Az eső valóban kopog,de az üvegen és a ponyván ,hullám palán stb is kopog.

[ Szerkesztve ]

(#77875) csemberlen válasza martillo (#77871) üzenetére


csemberlen
őstag

Hangos, aludni mellette nemigazán megy!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77876) martillo válasza csemberlen (#77875) üzenetére


martillo
tag

Ez a legnagyobb felelmem vele kapcsolatban, csak van aki azt mondja nem veszes, van aki azt hogy szornyu...
Nem akarok kockaztatni, ezert is erdeklodom es probalok alternativat is talalni.

(#77877) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77874) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért ezt a fajta beépítési technológiát nen reklámoznám,főleg nem ajánlgatnám.
Este leírom mi a szabályos,ha addig valaki nem teszi meg.

(#77878) macilaci78 válasza martillo (#77876) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk egy kb 2×6 méteres polikarbonát tető van egy körív mentén meghajtva a cseréptető toldásaként, autó áll alatta.
Érezhetően melegebb van alatta, mint a cseréptető alatt, kopog rendesen az eső alatt, de a jeget gond nélkül bírta. Nem zavar, mert az épület túloldalán vannak a hálószobák.

Az esőkopogás több dologtól is függ. Egyrészt a tető síkjának szögétől is, minél meredekebb, annál kevésbé kopog. Másrészt a tető anyagának tömegétől is: egy nehéz égetett cserék sosem fog úgy kopogni, mint egy polikarbonát tető. Harmadrészt a felület egyenetlenségétől: egy hullámpala egyenetlen felülete csendesebb.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77879) philoxenia válasza macilaci78 (#77878) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Harmadrészt a környezeti zajtól is... zajos környezetben ugyanaz a hangerő sokkal kevésbé zavaró.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77880) PETEE78


PETEE78
senior tag

mosógép gyári kábele rövid, hiányzik kb 2 méter a konnektorig. A kábelét nem szeretném cserélni, mert új és buknám a garit.. Milyen hosszabbítót ajánlotok ami vízhatlan? Sajnos nem tudom odébb rakni, ott volna a legjobb helyen ahol van.. :F

[ Szerkesztve ]

You are being revived

(#77881) sanzi89


sanzi89
addikt

Fúrt kútból szoktunk nyáron szivattyúzni a kert locsolásához. Semmi gazdálkodás, csak pár tuja meg némi füves terület. Erre használtunk eddig az apósomtól kapott százéves orosz búvárszivattyút, ami úgy tűnik, hogy végleg megadta magát.
A kérdésem az volna, hogy milyen márka/típus ajánlott a fenti igénybevételre? Kb 8 méter mély a kút, és 3/4-es slaggal használjuk hol 20 hol összesen 40 méterrel. Árban az alsóbb kategória lenne megcélozva, ami már kielégítené a fenti igényt. Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#77882) philoxenia válasza sanzi89 (#77881) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Fúrt kútból búvárszivattyúval? :F

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77883) macilaci78 válasza philoxenia (#77882) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Vastag fúró, orosz bívárszivattyú, semmi meglepő. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77884) sanzi89 válasza philoxenia (#77882) üzenetére


sanzi89
addikt

Teljesen igazad van, rosszul írtam. :R
Ásott kutunk van, kb 1 méter átmérőjű és kicsi, tömör téglával van kirakva.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#77885) macilaci78 válasza PETEE78 (#77880) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem nagyon van olyan hosszabbító, ami vízmentes kötést adna egy hagyományos lengőcsatlakozónak. Ha nem akarsz garit veszíteni, akkor szerintem hívd fel a boltot, hogy szabad-e hosszabb elektromos vezetékre cserélni, cseréltetni a gyárit akár egy szakszerviz kiszállásával.
Alapvetően nem egy bonyolult dolog, egy IP-védett dobozban sorkapocsba van kötve a gyári vezeték is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77886) Met válasza martillo (#77876) üzenetére


Met
Topikgazda

Tűrésszint kérdése:)
Ha nem tudsz "zajos" környezetben aludni akkor nem neked való.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77887) Met válasza PETEE78 (#77880) üzenetére


Met
Topikgazda

Veszel egy vízhatlan fal aljzatot és felfúrod a falra? Így nem egy földön fetrengő konnektorba lesz dugva hanem egy falon lévő konnektorba.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77888) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
60as zuhanyfolyokaban mi ajanlott? az mar ok hogy rozsdamentes acel...markaban mindegy?
az hogy normal vagy alacsony magassagu az mennyire fontos?
markaban?
aco? radawy? vagy mas?
elore is kosznoom!

(#77889) PETEE78 válasza Met (#77887) üzenetére


PETEE78
senior tag

Köszönöm a válaszaitok!

You are being revived

(#77890) macilaci78 válasza bazsimano (#77888) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rawakkal, Radaway-jel nem lősz mellé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#77891) KrAt


KrAt
veterán

No, sikerült nagyjából megterveznem amit akarok :)

(elnézést a hülye móricka-rajzokért :)) )

A terv: két "kaput" csinálok, egyiket kb. 2,5, másikat kb. 2 méter magasra, a leejtés miatt. A két "kaput" összekötöm 5-6 gerendával (amennyi kell, így rajzoltam meg, így kb. 55 centis közöket fog kiadni), majd erre a tetőléc. A tető bitumenes hullámlemez lesz, ehhez gondolom elég a tetőléc, kb. 30-35 centinként téve (kis leejtésnél ennyi az előírás).

A gerendák mindenhol 100x100-as gerenda, kivétel a tetőléc, az klasszik 25x50-es léc. A hosszanti, leejtés-irányú gerendák bevágva szögbe, hogy a kereszt tartógerendára teljes egészében ráfeküdjenek. A lábaknál 45 fokos átlós merevítő, csavarral, vagy idommal rögzítve.
Összeszerelés mindenhol 90 fokos sarokelemmel, csavarral, tetőléc szintén csavarral rögzítve.
A tető rögzítése saját, "önszigetelő" csavarjával.
Az egész lebetonozva, H tartóelemmel rögzítve.
Az egész több réteg lazúrral lekenve. Esetleg, ha megéri, akkor előre kezelt (impregnált) gerendából építve.

Egyelőre ennyi a terv, ez így vállalható, vagy kellhet még valami?

[ Szerkesztve ]

(#77892) ctrlaltdel13 válasza KrAt (#77891) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Mire lesz ez használva?
Hátsó ( kapu😀) ki lesz valamihez merevítve,vagy csak a lejtés irányú( gerendák😀) tartják majd eldőlés ellen?

(#77893) tboy93 válasza rlazol (#77825) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szia, Trotec TTK 50e ;)

(#77894) tboy93 válasza orion1025 (#77844) üzenetére


tboy93
nagyúr

En a nagytesojat hasznalom, a 72E-t, epitkezes utan bazi jol jott, napi 20L vizet siman kiszed ha kell.

(#77895) KrAt válasza ctrlaltdel13 (#77892) üzenetére


KrAt
veterán

Nem, az egész egy 4x4 méteres terasz teteje lesz, 4 lábon, tehát szerintem az nem dől el sehova :)

(#77896) ctrlaltdel13 válasza KrAt (#77895) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Azért részegen ne ess neki,ja és létráról lécezz és fedj, mert a 10-es fa 4m-es fesztávon képes eltörni.
Nálam egy terasznak legalább egy oldala fallal találkozik,akkor viszont teljesen másképp kell csinálni.

(#77897) orion1025 válasza Chaser (#77867) üzenetére


orion1025
őstag

Igen, de ott csak azok a falszakaszok penészesedhetnek, ahol hőhíd van. Ergo csak olyan falszakasz, vagyis sarok, vagy padozat felett lévő szakasz lehet érintett, konkrét fal nem. Ha földszintről van szó, ott lehet padozat feletti penészesedés emeletnél már nem, vagy ha igen, akkor az alul lévő lakás üresen áll vagy nem fűtik. Egyébként meg Te is tudhatnád, ha naprakész vagy (már pedig annak tűnsz), hogy a vizesedés nem lehet szó szerint értendő, elég ha a vízszigetelés elöregedett, vagy egyéb konstrukciós hiba történt a vakolás/vízszigetelés magasságnál, innen is képes annyi nedvességet átadni a belső térnek, hogy az megemelje a páratartalmat, így a hideg falszakasszal kombinálva lehet jelen a penészesedés, mindez tocsogó falak nélkül is. Ha hagysz két felület között légréteget, az egy igazi aranybánya a penésznek, de ha relatíve "elzárod" egy tömör valamivel, ami jelen esetben nikecell, ráadásként még a lambéria is hermetikusan zárna, akkor gond nem lehet belőle, egyéb konstrukciós hibák nem ismerete mellett. De ha már linkeltél, akkor akár a saját szemeddel is láthatod, hogy ugyanez le van írva...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77898) orion1025 válasza macilaci78 (#77890) üzenetére


orion1025
őstag

A Ravak megtanulhatna végre sziloplasztot gyártani, az én szememben nem márka ha erre sem képesek...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#77899) KrAt válasza ctrlaltdel13 (#77896) üzenetére


KrAt
veterán

A terasz egyik leejtos oldala (szembol bal) egy mellekepulet mellett lesz, ez miben valtoztat barmin? :)
Mas, nem iszom sosem, es 2m/140kg vagyok, en semmire nem allok ra, ami eltorhet... :))

[ Szerkesztve ]

(#77900) ctrlaltdel13 válasza KrAt (#77899) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Így semmiben. Hasznos munkát.

Ki ne száradj :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.