Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77251) zoli03 válasza Chaser (#77246) üzenetére


zoli03
őstag

Már másodszor írod ezt a szakítószilárdságot, de ebben az esetben csavar nem nyírásra van igénybe véve?

(#77252) pjen válasza Chaser (#77249) üzenetére


pjen
félisten

Próba,szerencse,ha nem működik akkor sem egy anyagi csőd.

(#77253) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Fehér Prodox dupla dugalj aljzatra a Holux 3200 Forintot mondott (!!!!) állítólag a gyártó ki akarja vonni a terméket és ezért emelik eszetlenül az árat.

Van valakinek Prodox dupla aljzata akár szép állapotú bontott? 1db kéne :)

üdv
j.

[ Szerkesztve ]

(#77254) Chaser válasza BullZeye (#77250) üzenetére


Chaser
titán

javasolták már, xiaominak van direkt okos égője is, de fényforrás az led panel lesz ott, az már végleges, rf dimmer is jó lehet, aztán lehet tényleg valami smart lesz a vége, de amit találtam az olcsó és garantálják hogy az ő termékükkel működik, előre van tervezve, nem véletlen lett 20 független áramkör ( :
csak vicc, hogy egy szerelvény családban 1 szem dimmer van brutál áron, és lehet h nem is működik, és ez miatt üssön el a többi szerelvénytől egy más gyártójú dimmer

zoli03 tégla és folyékony dübel szakítószilárdságáról beszéltem, de lehet menetes szár is, egy vastagabbnak 80kg nem fog gondot okozni, ha átmenővel oldaná meg ugyanúgy fellépnének a terhelések, elég nehéz és nagy terhelésnek kitett dolgokat szerelnek ezzel a "dübellel", itt a 12-es vékonyka fal a fő kérdés és terhelhetősége, és a tégla anyagát többet fog tudni
ha fúr pár prób

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77255) zoli03 válasza Chaser (#77254) üzenetére


zoli03
őstag

De ha egy menetes szárat a tengelyére merőlegesen terhelsz, az nem húzás. A húzószilárdsága lehet akár egy tonna is, de itt nyírásnak van kitéve, úgy sokkal kevesebbet bír. Húzószilárdság akkor számítana, ha a plafonba csavarozná be.

(#77256) Chaser válasza zoli03 (#77255) üzenetére


Chaser
titán

ámen, ettől független ilyen terhelésnél továbbra is a fal állapota/tégla anyaga a kérdés, ha tizedét tudja is a dübel még akkor is ok

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77257) pjen válasza joysefke (#77253) üzenetére


pjen
félisten

Szia nem kell a sok felkiáltó.Most néztem,3 éve is 2600Ft volt.Prodax sosem volt olcsó.

[ Szerkesztve ]

(#77258) philoxenia válasza zoli03 (#77255) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nézted az eredeti posztot? A felfogatási pontokon gyakorlatilag szinte csak húzással van terhelve...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77262) philoxenia válasza bazsimano (#77259) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A rajzot figyelembe véve más kicsit a helyzet, nem 80 centis minden oldal. Sweet Home 3D-ben például megmodelezheted, melyik verzió hogy néz ki.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77266) ecaddsell válasza pjen (#77257) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

A Prodax sosem volt olcsó, de mindig volt valami előnye.
Legutóbb pl. azért vettem Prodaxot, mert a relatíve nagyobb forgalmú boltban (gyakran 5 ember áll a pult túloldalán) csak ebből tudtak adni függőlegesen sorolható IP44-es dugaljat (azt hinné az ember ez azért annyira nem különleges elvárás, de ennek ellenére talán még elviekben Legrand volt egy teljesen más árkategóriában.)

Sajnos mióta a Schneider berkeibe kerültek nem fejlesztik, vagy ha igen akkor sem feltétlen a jó irányba...

Pl. a régi Prodax dugaljak úgy voltak sorolhatók, hogy nem kellett elvágni a vezetéket. Az új régi már nem olyan, hogy át lehessen fűzni a vezetéket bár még mindig csavaros (nem tűzős). Na most így elvesztettünk valamit, de nyerni nem nyertünk semmit...

(#77268) bazsimano


bazsimano
őstag

meg olyan kerdesem lenne, hogy a fal mogotti tartalyokhoz es fali wcekhez ez a zaj csokkento szett ez micsoda? erdemes venni?

(#77282) Kiskokó


Kiskokó
veterán

Helló
Kerestem de nem sok dolog van a WPC-ről, a fórumban.

Nézegettem én is mert szükségem lesz majd rá kapuhoz, illetve falburkolatot szeretnék belőle.
Valamelyik gyártó már csinál kifejezetten sima felületű WPC-t falburkolatnak.

Melyik gyártó jó minőségű? Árakat ilyen 13-16k /m2 körül láttam a rendszerre.
Valakinek van tapasztalata már?
Illetve azt sehol nem találom a neten hogy mi a magassága párnafára szerelve a rendszernek ?
Mert akkor annyival mélyebbre kellene hagyni a szigetelést ahova kerülne burkolatnak.

Valami ilyesmit szeretnék elérni majd.
[link]
[link]

Köszönöm, bármi féle infórét hálás vagyok.
Üdv
Szabolcs

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#77283) mzso


mzso
veterán

Helló!

Hármas falon kívüli kapcsoló létezik. A Mixvill-től már korábban vettem süllyesztettet, de ilyet nem látok a weboldalukon.

(#77284) Kiskokó válasza mzso (#77283) üzenetére


Kiskokó
veterán

Amit keresel, ritkaság. Létezik belőle pár féle de kínai vacak mind, pláne ha mixvilles.
Sülyesszthetőben modulárisan van rá pár jó megoldás de kicsit drágák.

[ Szerkesztve ]

| Saabe™ | Keep Calm And Drive Quattro | <3 SHIBA INU <3 |

(#77285) gerisz23 válasza mzso (#77283) üzenetére


gerisz23
őstag

Ezt hogy érted hogy 3-as?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77286) pjen válasza mzso (#77283) üzenetére


pjen
félisten

Legrand Oteo,de írtam már.

(#77287) mzso válasza gerisz23 (#77285) üzenetére


mzso
veterán

Egy doboz, három billenőkapcsoló. Mint ez a süllyesztett, csak falon kívüliben.

[ Szerkesztve ]

(#77289) Chaser válasza mzso (#77287) üzenetére


Chaser
titán

én amíg nem linkelted nem hogy nem láttam, de nem is hallottam ilyenről:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77290) szaszyka válasza Kiskokó (#77284) üzenetére


szaszyka
senior tag

TEM modul például elég jól néz ki, és talán 5 db-ig skálázható is.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77291) gerisz23 válasza mzso (#77287) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi,ilyet még nem láttam:)Feltétlen muszáj hogy 1 dobozhelybe beférjen?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77292) pjen válasza mzso (#77287) üzenetére


pjen
félisten

A Gewiss nek vannak ilyenek, keresd a Multivilt, hátha.

(#77294) mzso válasza gerisz23 (#77291) üzenetére


mzso
veterán

Nos úgy praktikusabb, és olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#77295) mzso válasza pjen (#77292) üzenetére


mzso
veterán

Kösz a tippet.

(#77296) pjen válasza mzso (#77295) üzenetére


pjen
félisten

Ez tényleg csak tipp.

(#77297) newmoonlight válasza pjen (#77296) üzenetére


newmoonlight
senior tag

Hali! A (20 évvel ezelőtti LB-Knauf nemesvakolatos hőszigetelt) családi ház homlokzatot szeretném lefestetni.

1. Milyen minél több árnyalatú (v. kevertethető színű) homlokzatfestéket ajánlotok?

2. Illetve milyet a (fa) korlátdeszkára és nyílászárókra (selyemfehér színben)?

“Míg az ENIAC számológép 19 ezer vákuumcsővel van felszerelve és 30 tonnás, a jövőben a kompjútereknek talán ezer cső is elég lesz, és az is lehet, hogy nem lesznek nehezebbek másfél tonnánál.” (Popular Mechanics magazin, 1949.)

(#77298) fojtviki


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Megint egy kerdes. Nemes vakolatbol most mi az ajanlott? 12 eve meg Dryvit-tal csinaltattuk a hazat. Nincs panaszom ra sot. Nem jott le sehol. Akkoriban szinte csak ez a marka volt. Kivancsi vagyok, hogy mostanaban van e jobb, vagy olcsobb es jo minosegu. Most annyi kulombseg lesz, hogy a nyaralo nem lesz hoszigetelve, szoval a falra lesz felhordva siman. Ugy ertem termeszetesen, hogy a halo, meg ragaszto meg lesz csinalva de hungarocell nem lesz:) Koszonom.

(#77299) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Régen jártam erre... :D
A lényeg,hogy lassan egyenesbe érünk a beton elemes kerítéssel és pár hét múlva érkeznek.Már volt kint a helyi beépítés vezető többször.Most megnézte a vas kapukat,majd ezt is ők teszik be,valószínű.
A kapu hasonló mint a Praktikerben kapható Primora kapuk,de egy masszívabb nagyobb változata 1,87 magas lesz + keretben stb...A súlyuk a szárnyaknak elég nagy lehet mert a két kapuszárny és a kiskapu összsúlya 250 kg volt.
És itt jönne a kérdésem.
Valakinek van hasonló?Szerelt már fel?
Mert mi a gyártótól fém oszlopokkal vettük és erre teszik majd fel a kapukat 6,3*30-as önfúró csavarokkal.
A beépítés vezető mondta,hogy nagyon reméli ezek a csavarok képesek megtartani egy ekkora kaput... :D
Itt a videóba simán felteszik mondjuk.

De már vettünk úgy dolgot ,hogy a mellékelt csavarok és alkatrészek nem voltak képesek ellátni a feladatukat...
Szerintetek?

Köszi. :D

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77300) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Tervezek kifesteni egy szobát.
Korábban (10 éve) Héra volt szerintem rákenve emlékeim szerint nagyon halvány színezéssel.
1-2 szobát festettem át már polifarbe platinummal, az nem volt rossz.

Mit ajánlanátok most? A minőség a lényeg, jól kenhető legyen (nem vagyok egy Picasso) és jól fedjen. Nem nagy felület így nem az ára az elsődleges szempont.

köszi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.