Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) szilchi


szilchi
őstag

Nálam is külön vannak a kismegszakítók és a Fi-relé.Szerinte elég a kismegszakító is,amíg ki van kötve a relé.Amúgy mit lehet ott rosszul bekötni?A hozzá csatlakozó vezetékeket csereberélte,de egyik variáció se volt jó.Előtte/utána fúrt el valamit?Rossz a relé?A villanyóra bekötésénél csesztek el valamit?Ma mondjuk kb. fél órán keresztül használtam a fúrókalapácsot de semmi gond nem volt.

Honda ---- The power of dreams // A bizonyíték hiánya nem a hiány bizonyítéka!!//...To be a rock and not to roll...Skoda Octavia 2010 1.9 TDI Ambiente...

(#18002) Retro DJ válasza szilchi (#18001) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Csak hogy erzekeltessem mi mire valo:
- a kismegszakito a vezeteket vedi a tulterhelestol vagy total foldzarlat eseten ved
- a aramvedo kapcsolo (Fi rele helytelenul) a szivargo aram eseten eletvedelmi okokbol kapcsol le ( lasd lentebb parasodas).

Egy kettos szigetelesu keszuleknel (kezi szerszamok nagyon nagy resze), nem veszed eszre az esetleges halozati hibat... Nem ugy mint egy vasalonal.

Szaz szonak is egy a vege, ha ilyen egy "regisztralt" villanyreszelo akkor mit varjon az ember...

Ahogy irtam valszeg ordas hiba all fenn, de messzirol nem bocsajtkoznek reszletekbe!

Retro

(#18003) philoxenia válasza Retro DJ (#18002) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Elég hozzá nedvesebb dobozban egy nem jól szigetelt kötés, hogy a fi relé kapcsoljon...
Azért nem annyira helytelenül fi relé, lehetne írni helyesen is, φ relé, de mindig keresni, hogy a karaktertáblában hol van... :D
A relé gyakorlatilag egy bármilyen vezérelt kapcsoló, a fí pedig a váltakozó áram egy tulajdonságát jelöli, az "áramvédő kapcsoló" semmivel nem értelmesebb megnevezés, mert nem az "áramot" védjük, sőt nem is akármilyen túláramot akadályozunk meg, hanem egy speciális fajtát...
"Szivárgó áram figyelő és egy bizonyos érték meghaladása esetén a hálózati táplálást lekapcsoló védőjelfogó." Nagyjából ez lenne a korrekt elnevezés, persze ez meg nonszensz....

Egy aránylag jó leírás az érthetőség kedvéért:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18004) Retro DJ válasza philoxenia (#18003) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Fi relé értelmetlen, Fi védőkapcsoló... talán (angol megnevezése: residual-current device vagy residual-current circuit breaker).

Egyébként ez nem én találtam ki, hanem amikor ez volt a tananyagban terítéken, akkor külön felhívták a figyelmünket, hogy az FI relé - helytelen villanyszerelő szleng. A helyes megnevezés áram-védőkapcsoló a kötőjel azt jelenti, hogy nem az áramot védjük... :)

[ Szerkesztve ]

Retro

(#18005) biker válasza Retro DJ (#18004) üzenetére


biker
nagyúr

Nem egészen
FI relé = Fluxus-indukciós védőrelé pontosabban :)
Normál esetben az értéke 0, amint >0 és eléri a küszöböt, az indukált erőtér leold, ergo aktív alkatrész, vagyis relé
Az indukált feszültség a behúzó tekercsen áramot vezet át, annak mágneses tere a kilincsművet oldja, ez pedig RELÉ

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18006) Retro DJ válasza biker (#18005) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Velem vitatkozhatsz, de egy nagy múltú folyamatosan naprakészen képzett szakma tanárral...

Én továbbra is az ÁVK vagy áram-védőkapcsoló kifejezést fogom használni, ahogy tanították!

Retro

(#18007) philoxenia válasza Retro DJ (#18004) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor mit jelent a kötőjellel együtt? Úgy sincs igazán értelme, hiszen kapcsolni a hálózati feszültséget kapcsolja le, kapcsolónak pedig megtévesztő hívni, mert a köznyelvben az a kapcsoló, amit a júzer kapcsol, "a helytelen, mert villanyszerelő szleng", már árulkodik, valaki kitalálta ezt az áram-védőkapcsoló hülyeséget és fölvette érte a pénzt....
Az angol megnevezés sem fedi a lényeget, hiszen nem igazán maradó áramról van szó, ez a magyar szivárgó áramnál rosszabbul írja le a jelenséget... Ez azért hangzik szakszerűen, mert az EPH is milyen jó kis szó, lehet vele villogni Mari néni előtt... A földelés jó magyar szó, érti a legtöbb ember, ha azt mondom, mindent le kell földelni, azt a villámhárító elterjedtsége és közérthetősége miatt érti... Ha már szakszerűek szeretnénk lenni beszélhetnénk földpotenciálról /mert ugye a gyakorlatban erről van szó/ bár a potenciál az nem annyira érthető, a potenciát ellenben már a reklámok elterjesztették....
Ha már nyelvészkedünk, akkor tegyük úgy, hogy érthetőek maradjunk azért nagyjából....
A magyar rendszerben minden össze van kötve mindennel, nincsenek elválasztó transzformátorok, így lehet a laikust becsapni a "semleges árammal"
Az átlagembernek a legegyszerűbben kell elmagyarázni a dolgokat, mert a legtöbben még ebben is hisznek:[link] milyen érdekes, hogy az öngyújtó pont 229V-ot indukál....[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18008) szeva000 válasza biker (#18005) üzenetére


szeva000
addikt

Retro DJ-nek igaza van...a FI relé egy szleng,szakmailag nem használatos csak kóburálók,mókolók körében...ÁVK rendes nevén...

(#18009) philoxenia válasza szeva000 (#18008) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A kóburálók annyira szleng/nem használatos, hogy most hallom/olvasom először...[link] a mókolók pedig ismerős, de a FF azért aláhúzza, tehát nem igazán szakkifejezés.... :N
Az ÁVK-t használjátok nyugodtan, de az sincs magyarul.... ;) Csak annyira magyar szó, mint a MÜSZI... :P

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18010) szeva000 válasza philoxenia (#18009) üzenetére


szeva000
addikt

jóóó,nekem igazából mindegy ..én megértem mindkettőt:D...de tényleg ávk volt tanítva....
A legjobb kifejezések nem itt kezdődnek....kapcsold már le az az izét....meg a miacsudát,azt a hogyishijjákot :D:D.....van aki ezeket is érti :D

(#18011) philoxenia válasza szeva000 (#18010) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Na megnéztem a dobozán.... Nemrég lett nálunk egy betéve a nem is használt /kikötött, szigetelt/ bojlerhez, /forróvíztároló... :D /
Az van ráírva Hibaáram-védő relé...... Ezek szerint a gyártó se tudja a helyes kifejezést....ilyen:[link]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18012) biker


biker
nagyúr

ez az az értelmetlen vita, amire nincs időm
a következő a kötőjellel vagy anélkül írásmód lesz, stb
rátok hagyom... ugyanarról beszélünk, akár hibaáram, akár áram-védőkapcsoló, akár ÉV relé, akár FI relé, akármi, a működési elve és egyéb pedig FI relé, mint leírtam

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18013) Retro DJ válasza biker (#18012) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Akkor én keresek egy fluxuskondenzátort és ugrok a következő témára... :)
(De tényleg csak zárójelben erre a FI dologra nem emlékszem tanulmányaim során, keresgettem nagyon sokat, de végül is erre a leírásra találtam ami véleményem szerint elég szabatos).)

[ Szerkesztve ]

Retro

(#18014) biker válasza Retro DJ (#18013) üzenetére


biker
nagyúr

Pont ezért nem megyek bele vitába, mert látom, neked a fluxus szó ismeretlen, és csak McFly jut eszedbe róla.
Ezért hagyom rád, olvasgass interneten, okosodj.
üdv
Egy villanyszerelő+erősáramú berendezések felülvizsgálója :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18015) Retro DJ válasza biker (#18014) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Szerintem maradjunk annyiban, hogy a megjelölt "irodalom" számodra nem megfelelő, akkor Te vagy az Atyaúr Isten! Azt érzem, hogy a tudásom boncolgatását illetőleg az úr igen csak személyeskedő hangnemet ütött meg! Részemről vége, mert úgy érzem az felülvizsgáló úr felett csak az ég van, és amúgy sem viszi előre a problémák megoldását!

[ Szerkesztve ]

Retro

(#18016) biker válasza Retro DJ (#18015) üzenetére


biker
nagyúr

amen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18017) _Petya_ válasza Retro DJ (#18015) üzenetére


_Petya_
őstag

Ezért sajnálom, hogy nem tanítanak normális szinten fizikát manapság középiskolában... sőt, úgy tűnik szakiskolában sem, sőt már az adott szakmához kapcsolódó részeket sem... szégyen és gyalázat!

Egyébkét irodalom:
Dr. Fodor György: Elektromágneses terek, Műegyetemi Kiadó, 1993

Vagy némi online anyag: http://hu.wikipedia.org/wiki/Maxwell-egyenletek , kicsit bővebben, de angolul: http://en.wikipedia.org/wiki/Maxwell_equations

Hogyan is ismerhetné az elektromos berendezések működését az, aki ezekkel az alapokkal nincs tisztában? És akkor csodálkozunk, hogy olyanok történnek, mint szilchi fórumtárs szerelője esetében?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#18018) Bandus99


Bandus99
őstag

Annyit beszeltetek errol a nem is tudom hogy hivjam berendezesrol, hogy kenytelen leszek keriteni egy villanyszerelot es beszereltetni hozzam is.

Anno talan 8 eve mikor vettuk a lakast akkor megbiztunk egy szakit aki kijott es rendbetette a villamos rendszert, az osszes regi szovet szigeteleses vezeteket szamuzte es mindenhova csovet tett be meg atvezetekelt.
Ellenben csak kismegszakitokat rakott fel kulon a vilagitasnak meg kulon a konektroroknak meg kulon van meg 1 konektor ami csak onmagaban van bekotve
Igaz nekem 2 oram van.
Lent az also reszen ha jol tudom rakott foldelest, de fent az emeleten megha jol mondo akkor a 0-ra kototte be a foldet ??kozositette??.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#18019) biker válasza _Petya_ (#18017) üzenetére


biker
nagyúr

Engem nem zavar ennyire ki minek hívja, ávk, áramvédő-kapcsoló, áram-védőkapcsoló, ÉV relé, FI relé, tudom mire gondol, és tudom hogy működik.
a vitát meghagyom annak, aki ennyire ráér. Aztán majd egyszer rájön, miért hibás az a röghöz kötött elképzelés, hogy pusztán az "áramok eredője" ismerete miért nem megfelelő meghatározása a relének, de ezt eddig nem látom megcsillanni.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18020) Retro DJ válasza _Petya_ (#18017) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Petya, ki mondta, hogy én MA tanultam amit tanultam? Látod nem is ismersz, és nem is vagy tisztában a tudásommal, tehát engem ne minősíts! Megcáfoltam, hogy van köze a mágneses fluxusokhoz? Nem igazán!

Az ÁVK ismertetésekor SEHOL nem említik, még hozzávetőleg sem a mágneses fluxus fogalmát. Kérek egy idézetet (akár könyvből vagy másból) bárhol ahol a működésénél megemlítik!

Érdekes, ha valamire felhívom a figyelmet akkor azonnal terem itt pár ember aki tudományos szinteken "lenézi az embert"! Amikor segíteni kellett volna hol is voltatok? "Szégyen és gyalázat..." Papogni és leoktatni tudtok, segíteni nem!

Pont! Nem éri meg a bosszankodás...

Retro

(#18021) Retro DJ válasza biker (#18019) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Menthetetlen vagy... itt inkább ne csillogtass semmit, segíts az embereknek!

Retro

(#18022) _Petya_ válasza Retro DJ (#18020) üzenetére


_Petya_
őstag

Félre ne érts, nem téged minősítelek, távolról sem. Azt az oktatási rendszert minősítem, ami nem tartja fontosnak azokat az alapokat lefektetni, amire aztán lehet építeni, amivel át lehet
látni az összefüggéseket!

És ha ezek az alapok meglennének, akkor egyrészt igenis előkerülne a FI-relé/ÁVK nevezzük aminek akarjuk ismertetésekor a mágneses fluxus fogalma, sőt, tovább megyek, elő se kellene venni, mert mindenki egyedül is rájönne erre, mert átlátná azokat az összefüggéseket, amiket most nem lát át! Épp ezért nem is lehet komolyabb fizikai alapokat most előhozni, és épp ezért nem tanultad te sem, mert nem volt meg a fizikai alapod hozzá. De ez nem a te hibád!

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#18023) Met


Met
Topikgazda

Prodax fényerősség szabályzós kapcsolóban hogy lehet kicserélni a biztosítékot?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18024) csemberlen válasza Met (#18023) üzenetére


csemberlen
őstag

tekerős poti lehuz, anya leszed, fedlad leszed, bizti csere

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#18025) Met válasza csemberlen (#18024) üzenetére


Met
Topikgazda

Kösz, az anya leszed nem volt egyértelmű, a burkolat levétele után már láttam a bizti tartó "fiókot" csak nem tudtam előcsalni.

Izgultam ne kelljen az akármilyen nevű reléhez hozzányúlnom :DDD

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#18026) biker válasza Retro DJ (#18020) üzenetére


biker
nagyúr

Az ÁVK ismertetésekor SEHOL nem említik, még hozzávetőleg sem a mágneses fluxus fogalmát. Kérek egy idézetet (akár könyvből vagy másból) bárhol ahol a működésénél megemlítik!
Érdekes, ha valamire felhívom a figyelmet akkor azonnal terem itt pár ember aki tudományos szinteken "lenézi az embert"! Amikor segíteni kellett volna hol is voltatok? "Szégyen és gyalázat..." Papogni és leoktatni tudtok, segíteni nem!

Drága lelkem, Azért nem említik meg, mert ha valaki ÉRTENE hozzá, akkor neki egyértelmű lenne, hogy így működik
Elég lenne a rajzra is ránézni, és rájönnél

Arra próbáltam rávilágítani, előbb gyertyával, majd lámpával, de látom bazinagy reflektorral kell világítsak, hogy a vezetők galvanikusan elválasztva haladnak át a relén, ergo ez egy speciális áramváltónak, transzformátornak is megfelelhet, innentől arra sincs semmi szükség, hogy leírják a másik lényeges pontot, amire szintén világítottam, de nem esett le, hogy CSAK váltóáramon működik a FI relé, mivel a mágneses indukció alapján működik

A cikkben a rajzok egyrészt helyesek, másrészt hibásak. Helyes, mert az áramok eredője 0 esetén az indukált áram 0, de hamis, ha azt nézzük, hogy önmagában szum I nem igaz, hiszen CSAK váltóáram esetén igaz. Ha egyenáram folyik, akkor lehet 10A is a föld fele, röhög rajta a fi relé
tehát ha azt írnám le, hogy szum fi = 0, akkor van igazam, csak ezt olyannak, aki TANULTA az elektromosságot rendesen, annak egyértelmű, hogy váltóáramra fogom kötni, és akkor szum Iprimer = szum fi = szum Uszek = szum Iszekunder = 0 ha nincs hibaáram

NE vitázz feleslegesen, mer rendkívül irritáló, főleg ha a tudás abból ered, hogy cikkeket idézel a netről

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#18027) philoxenia válasza biker (#18026) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hogyan működik a próbagombja? A bojleré be van kötve, de ott áram nem folyik, mert a vezetékek végei külön-külön szigeteltek, próbáltam a próbagombját de nem működik...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18028) _Petya_ válasza philoxenia (#18027) üzenetére


_Petya_
őstag

Rá szokták rajzolni sematikusan hogyan néz ki a belső felépítése, azon a próbagomb is rajta van. Egyébként, egyfázisú FI relének 4 kivezetése van, nevezzük most a védendő hálózat felé eső 2 pólust "kimenetnek", a másik kettőt "bemenetnek" A próbagomb azt csinálja, hogy az egyik "kimenetet" egy ellenálláson keresztül összeköti a másik "bemenettel". Ezáltal ugye pontosan az ellenálláson átfolyó áram fog hibaáramként megjelenni, az ellenállás értéke pedig úgy van meghatározva, hogy ez a névleges hibaáram alatt, de azért a közelében legyen.

képen

A képen látszik is, a 4-es a próbagomb. A képen ugyan L és N van (fázis és nulla), de gyakorlatilag a FI relé szempontjából nincs jelentősége, hogy melyik a fázis és a nulla, őt csak a kettő különbsége érdekli :)

A működéséből kifolyólag, csak akkor működik a próbagomb, ha a FI relé bemenetén van feszültség, ez gyakorlatban azt jelenti, hogy az előtte lévő megszakító bekapcsolt állapotban van.

Tehát, ha ez a Fi relé a bojleredet védi, a bojler működik, de a próbagombra nem old le, akkor az sürgősen cseréld ki. Nem teljesen értem mire írod, hogy a vezetékek végei le vannak szigetelve, melyik vezetékre gondolsz?

(főelosztó)----1----(Fi relé)---2---(bojler)

1-es vagy 2-es? Ha az 1-es, akkor a fentiek alapján nem csoda hogy nem old le, miért is tenné? :) Viszont ha a 2-es, akkor baj van! Azt a kábelt ki is szedheted, akkor is le kell oldani a FI-nek! (persze csak ha a főelosztóból jövő 1-es jelű vezeték megszakítója be van kapcsolva..)

Petya

[ Szerkesztve ]

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#18029) philoxenia válasza _Petya_ (#18028) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nincs bekötve semmi az áramkörbe csak volt egy bojler, a másik vége szakadás most..../gázbojler van/

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18030) _Petya_ válasza philoxenia (#18029) üzenetére


_Petya_
őstag

Az 1-essel jelölt kábel feszültség alatt van? Ha igen, akkor le kell oldania, ha nincs, akkor értelemszerűen nem. Arra gondolok, hogy mivel le lett szerelve a bojler, lekapcsolásra került az ehhez az áramkörhöz tartozó kismegszakító is, vagy ha éjszakai volt, akkor már az "éjszakai" fogyasztásmérő sincs meg...

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#18031) szeva000 válasza philoxenia (#18029) üzenetére


szeva000
addikt

esetlegesen a másik probléma,mivel a bojlered valószínű,hogy vezérelt áramról megy pont nem volt jel és nem is volt feszültség a relénéll....Bááár sztem is ott a kismegszakító is le van kapcsolva,mert nem igazán illik egy szereletlen véget úgy hagyni....
Egyébként én szinte soha nem nézem a tesztgombot,mivel annál nem derül ki,hogy egy dugaljnál van e védőföld...csakis ahhoz nézem a fázist egy próbalámpával...az a tuti.

(#18032) maross


maross
veterán

Hali. Van itt valaki, aki temaban van nem elso lakas vasarlasnal az illetekkulonbseg visszateritesenek menetevel? Mert ugye be kellett fizetni a teljes masodik lakasra vonatkozo illeteket, de ebbol visszajon az elso. Most kaptuk a levelet, aminek az elso fele ugy hangzik, hogy elismertek a kerelmunket, megvan az osszeg (stimmel), es atutalassal rendezik, a masodik fele pedig ugy, mintha meg ki kellene toltenunk par formanyomtatvanyt es bekuldeni egyeb dokumentumokat (amiket mar itt is bekuldtunk). Szoval nem tudom hogy van e tovabbi tennivalom, vagy sem :).

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#18033) alázógyík


alázógyík
őstag

Villanyszereléses kérdésem lenne.

A lakásban a falon lévő biztosíték doboztól van vezetve egy kábel a konyhába, ott a szekrény tetején lévő világítás miatt.
Ez a kábel átmegy egy szekrényen is, ahol nincsen műanyag csatornába rakva, csak úgy leng.
Azt mivel tudom megoldani, hogy oda egy konnektort tegyek, de a kábel menjen tovább? Tehát szeretném "megcsapolni". :)

(#18034) szeva000 válasza alázógyík (#18033) üzenetére


szeva000
addikt

azt nem lehet megcsapolni...kettévágod,dobozt raksz megkötöt újra (még egy plusz dugaljat )...azért az bizta,ha elvágod,a továbbmenő vezetéket ki kell csrélned,mert rövid lesz a kötés miatt.
Azt sem ártana megnézni,hogy milyen keresztmetszetű a vezeték,mert lehet nem is érdemes terhelni már jobban...(kérdés mi van rákötve most és még mit akarsz)

(#18035) alázógyík válasza szeva000 (#18034) üzenetére


alázógyík
őstag

Elég vastag, van vagy 10mm-es átmérőjű.
A konyhai spotlámpák vannak rákötve.
Én egy wifi routert szeretnék ott az előszoba szekrénybe tenni, mert nem akarja édesanyám átvezetni az egész lakáson a kábelt a net miatt.

(#18036) MongolZ válasza runner 125 (#17973) üzenetére


MongolZ
addikt

Nekem kerámia van a fürdőben, húztam is a számat az árát nézve, viszont nagyon jól néz ki :)
Barátnőm nem szereti, mert könnyen koszolódik, igazából nem is lehet csillogósra tisztítani. Nem kell félni tőle, nem lesz annak semmi baja, csak egyszerűen nem a legolcsóbbat kell megvenni. Én csináltattam alá egy szekrénykét, a fali konzolokon kívül az tartja. Konyhába viszont én nem raknék, a Blanco gránit van nekem is ott. Az igénytelen, nem látszik rajta a kosz, masszív, tartós.

Jah, világítás: LED: felejtsd el. Szereltem LED-sort mosogató fölé, nem az igazi, pedig még messze sincs (és még drága is). Nekem nappaliban a plafont világítják meg, hangulatvilágításnak jó. De ez csak az én véleményem, biztos másnak is van tapasztalata vele.

[ Szerkesztve ]

(#18037) wrox válasza alázógyík (#18035) üzenetére


wrox
senior tag

De ha a kapcsoló után csinálod, akkor csak akkor lesz áram a konnektorban, ha fel van kapcsolva a villanykapcsoló.

(#18038) szeva000 válasza alázógyík (#18035) üzenetére


szeva000
addikt

a router gyakorlatilag alig fogyaszt,azt tuti elbírja:)

(#18039) MongolZ válasza alázógyík (#18035) üzenetére


MongolZ
addikt

Nem a komplett vezeték átmérőjére gondolt, de igazából lényegtelen, a világítás nem nagy fogyasztó, a router meg végképp nem az. De igen, kettévágod, dobozba be, gyorscsatlakozóval (vagy sorkapoccsal) összeköt, aztán jöhet a dugalj. Gondolom vésni nem akarsz, OBI-ban lehet kapni olcsón szögelhető kábelvezetőket, így már lógni sem fog a kábel.

(#18040) szeva000 válasza MongolZ (#18039) üzenetére


szeva000
addikt

meg vegyen egy normális ip54-es dobozt,tömszelecét és ennyi....a konyhában kérdés mekkora a pára és a gőz.....
Nem tudom,hogy majd a router mennyire szereti :)

(#18041) alázógyík


alázógyík
őstag

A "lengő kábel" az előszobában van egy szekrényben, onnan megy át a konyhába.
De ahol lenne a router, ott nincs pára/víz/gőz/hideg/meleg.... :))

(#18042) alázógyík válasza wrox (#18037) üzenetére


alázógyík
őstag

Természetesen előtte akarom "megcsapolni". :B

(#18043) szeva000 válasza alázógyík (#18041) üzenetére


szeva000
addikt

akkor meg hajrá....vágd ketté, doboz,wago és ennyi...meg egy dugalj :D

[ Szerkesztve ]

(#18044) MongolZ válasza szeva000 (#18043) üzenetére


MongolZ
addikt

WAGO bakker, ez nem jutott eszembe :)

(#18045) alázógyík válasza szeva000 (#18043) üzenetére


alázógyík
őstag

Megittam a déli kávémat, és megjött az isteni ötlet. :DDD

Veszek egy ilyet : 3-as elosztó, ebbe kötöm a levágott kábel 1ik felét, a másikra meg a levágott fejet erről az elosztóról. Na? :D

(#18046) szeva000 válasza alázógyík (#18045) üzenetére


szeva000
addikt

a levágott öntött fejet?? :Y
akkor vegyél először egy lengő aljzatot amit rászerelsz az elvágott kábel betáp részén,amibe ezt az elosztót dugod.a kábel másik végére meg rakj egy dugvillát ami ebbe az elosztóba fog menni.Méd jön mellé ugyebár a router tápja is....ennyi....
de ne mókolj össze mindent :D
az ötlet jó..csak nem egy levágott öntött dugvilla visszabarmolásával :D

[ Szerkesztve ]

(#18047) Integra


Integra
titán

kivettük a falat a hálóban - eddig tök jó. ugyanakkor arra nem gondoltunk, hogy a fal kivételével a gépészet hangja bejut az egybe nyitott háló részbe is... :DDD
[link] és [link]
ezt most valahogy hangszigetelnünk kell, arra gondoltuk, hogy valami zajszigetelő anyaggal kibéleljük az egészet és letakarjuk egy könnyen eltávolítható, de szintén zajszigetelő fallal.
milyen anyagot ajánlotok? mi lenne ide a legjobb? egyáltalán, ki lehet a gépészetet bélelni, szabályos megoldás ez?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#18048) alázógyík válasza szeva000 (#18046) üzenetére


alázógyík
őstag

Na jó, lehet, hogy normális, szerelhetőt teszek vissza. :D

(#18049) FatalEror válasza Integra (#18047) üzenetére


FatalEror
addikt

Mi lesz?Bővítés,vagy a falak eltolása,esetleg átrendezés?

HardCore is my LifeStyle

(#18050) Integra válasza FatalEror (#18049) üzenetére


Integra
titán

nem, nem lesz semmi, csak volt egy beépített gardrób, annak a falát vettük ki, hogy nagyobb legyen a háló, így a két szoba egybe van nyitva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.