Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#19001) FatalEror válasza szabjan (#18998) üzenetére


FatalEror
addikt

Tényleg nem nagy cucc,egy kis utánajárással,és odafigyeléssel rengeteg dolgot lehet szépen megcsinálni.

Integra
Gyere főnök fogd má' hogy,ráz-e kategória?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#19002) Integra válasza FatalEror (#19001) üzenetére


Integra
titán

meg jó móka, rengeteget tanul az ember. mi is szívesen barkácsolunk, de a nagyon komoly melókat szakemberre bízzuk.

a kedvencem az volt, mikor a saját lakásom bombáztam szét, hogy volt egy kis megszakító dobozom. tudod, újépítésű, standard felszerelés, volt benne vagy 8 kismegszakító, semmire sem jó.. most van egy 2x18 sínes schneider doboz, benne pröpster b+c villámvédelemmel, gyenge áramű koax kábel szűrőkkel, fi relével, 2db 25A mágneskapcsolóval (teljes rendszereket áramtalanítani) és egy rahedli kismegszakítóval.. ja és van kb 90 dugaljam és kapcsolóm 50m2-re :D - már a dugaljak számát sem értették, hogy minek..
szóval, mikor hazahoztam az új megszakító dobozt, hogy ennek véssék méretre a falat, akkor megszólalt a csávó, hogy ezt ide minek? na ekkor mondtam, hogy tesó, most leteszed a szerszámokat és isten veled..
és ez csak a villamosság szerelő volt, kicsit meghaladta az értelmi és szakmai képességeit...
azóta az építészem sem dolgozik velük :))

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19003) FatalEror válasza Integra (#19002) üzenetére


FatalEror
addikt

Persze van egy határ!

HardCore is my LifeStyle

(#19004) neduddki válasza DeFranco (#18996) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

vanank szakik Ok nem tornek nyakakat, en em furok:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19005) Retro DJ válasza Integra (#19002) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Hány helység van azon az 50 m2-en?

Retro

(#19006) Integra válasza Retro DJ (#19005) üzenetére


Integra
titán

szeparált fürdő, szeparált wc, egy háló, nappali-konyha.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19007) Retro DJ válasza Integra (#19006) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Én 60-70 db-ot számoltam (elég bőven)... De mindenkinek úgy csinálja ahogy neki tetszik!

Retro

(#19008) Integra válasza Retro DJ (#19007) üzenetére


Integra
titán

elég komoly elektronikám van mindenhol, semmit sem bíztam a véletlenre, illetve rühellem az elosztókat :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19009) harry válasza Integra (#19008) üzenetére


harry
veterán

Abból még nem volt baj, ha több volt :) Egy elosztót mondjuk el tudok képzelni és ha nincs hátlapja a "TV saroknak", még talán szebb is, nem kell kihúzni a falig az összes kábelt, hanem helyben vannak bekötve. De ha olyan a bútorzat, hogy úgyis eltakarja a kábeleket, akkor mindegy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19010) Integra válasza harry (#19009) üzenetére


Integra
titán

semmi sem látszik, egy kábel sincs a földön, én terveztem mindent :)
egyedül a front bal és jobb hangkábele meg a sub jelkábele látszik, de azt nem lehetett másképpen megcsinálni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19011) FatalEror válasza Integra (#19002) üzenetére


FatalEror
addikt

Ismerős,csak nálunk még megy egy párszáz méter koax is,mert van 8db TV antenna. :DDD Garázsban jön még 380V is,a kádnak is külön FI reléje,és kismegszakítója van.Van még 3db megszakító,ezzel lehet teljesen áramtalanítani lakást,illetve ha túlterhelődik a rendszer akkor ez old le.

HardCore is my LifeStyle

(#19012) Retro DJ válasza Integra (#19010) üzenetére


Retro DJ
aktív tag

Na jó, de mindennek van anyagi oldala is... :( Tudnék én is elkölteni jó sok pénzt...

Retro

(#19013) harry válasza harry (#18935) üzenetére


harry
veterán

Találtam erről a lakásról még egy hirdetést, egész kulturáltnak néz ki: [link], előző-
(A hirdetés érdekessége, hogy itt fél millával olcsóbb, és, hogy a másik azt mondta, hogy nekik kizárólagos joguk van - lehet ez azóta lejárt, de legalább vannak képek). Kert vége sem ilyen susnyás, mint féltem tőle.

Sajnos fürdőről / konyháról itt sincs kép. Csúsztatott zsalu annyira nem nyerő. 27k közös költség szintén nem :F Bár azt írja, abban csak villany nincs -> van korlátlan víz, bár nem szokásom pancsolni meg pazarolni, így ez nekem mindegy. Megnézem, így részleteiben mennyire jön ki most nekünk.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19014) Integra válasza Retro DJ (#19012) üzenetére


Integra
titán

természetesen, a minimumnál ez többe került.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19015) DeFranco válasza harry (#19013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Egész igényesen meg van csinálva. Mi lett ezzel? Abbahagyták a felújítást? Szétmentek?

A csúsztatott zsaluval mi a gond egyébként? A rezsi nem kevés.

(#19016) DeFranco válasza harry (#19013) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Ja, azzal számolj, hogy eszerint a hirdetés szerint a 4/4. emeleten van, ami 1) magas 2) nyáron a lapostető alatt orrba-szájba fogod nyomatni a klímát. Ami a nappaliban van, tehát este ugyanúgy meg fogsz gyulladni.

Semmi, hülyeségek vannak a hirdetésben :)

[ Szerkesztve ]

(#19017) harry válasza DeFranco (#19015) üzenetére


harry
veterán

Csúszt.zs.: hát hogy beton a főfalak, ami meglehetősen rossz (0) hőszigetelést jelent. Már, ha nincs szigetelve, de a másik hirdetés mintha azt írta volna, hogy van.

Közben néztem több másikat is. Sok van, amit nehezen és sok meló árán azért működőképesnek látok, és kevés, ami ránézésre már nagyjából rendben van. Ez utóbbira talán ez illik, így hirtelen: [link] De nem szeretnék minden linket bedobni, legfeljebb azokat, amiket elmennénk megnézni. Ezt talán. Majd holnap kitalálom.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19018) alázógyík válasza harry (#19017) üzenetére


alázógyík
őstag

Ennek szinte nincs is konyhája?!? :Y :))

(#19019) neduddki válasza harry (#19017) üzenetére


neduddki
nagyúr

H!

par ismerosm nagyon oda van ezert a rona-kerepesi-nagylajcsi-fogarasi reszert

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19020) harry válasza alázógyík (#19018) üzenetére


harry
veterán

Attól azért messze van, ahol most vagyunk, ott hivatalosan egy főzőfülke van, van talán 3-4m^2 :D Mondjuk megoldottuk, hogy ott csak a sütő/mosogató van, és sikerült máshova tenni egy nagy munkaasztalt és tárolót.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19021) DeFranco válasza neduddki (#19019) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Vannak nagyon jó, kertes házas részei, népszámlált ott egy ismerősöm. Meg van olyan része is, ahol 100 éves gangos bérházak állnak. Ott meg lakott egy ismerősöm, szerette.

(#19022) Atos23


Atos23
senior tag

Valamelyikőtök otthon van házi vízmű témában? :)

Van egy Elpumps 1300 / 25 típusú házi vízművem. Öreg már, 4-5 éves, néha adódnak vele gondok, de most inkább a működési elvét szeretném megérteni.

A centrálszivattyútól indulva, a tartályon található nyomásmérős, nyomáskapcsolós T elosztóig minden tiszta és világos. De mi van a tartályban?

Ha jól értelmezem a koránt sem pontos és részletes netes forrásokat, akkor:
- A vastartályban van egy gumiballon.
- A gumiballon belsejébe csatlakozik a nyomásmérős T elosztó. Így a gumiballonban a lehető legnagyobb arányban víz van.
- A gumiballonon kívül, de a vastartályon belül csupán nagynyomású levegő van, a gumiballon összepréselése érdekében. Ezáltal lehetséges a víznyomás fenntartása a ballonból a T elosztón keresztül a rendszerben.

Ez esetben nem igazán értem, miért jön a fémtartály szelepén kifelé víz, ha azt benyomom? Olyan mint egy bicikli kerék szelep. Kilyukadt volna a ballon, és ereszti a vizet a vastartályba? Kezdettől fogva volt a tartályszelepén mindíg vízkifolyás, ha benyomtuk azt. Néha fel kell pumpálni a tartályt autópumpával. Ez normális?
Rozsdásodik erősen a fémtartály a T elosztó környékén, ezt a tartályt illik X évente cserélni alatta?

Akinek van ilyenje, régebbi, meddig tartott egy gumiballon (membrán)?

http://www.barkacsonline.hu/termek.php?termek_ID=607

Elvileg ilyen alkatrészek vannak benne.

(#19023) neduddki válasza DeFranco (#19021) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a kertes resaz a nevezetes Horthy fel viztezi hazak, de nem tom mennyo maradt meg belole

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19024) szabjan válasza Atos23 (#19022) üzenetére


szabjan
tag

Ezt valószínüleg eltaláltad, átlukadt a ballon.

Van egy rendkívűl nagy problémája ezeknek a szerkezeteknek, mégpedig pont az, hogy mire feltelik a víz a szelepig addig szépen rohad belül az egész. Évente 2-3 szor érdemes leengedni teljesen a levegőt és megnyomni vízoldalról a rendszert. Ellenőrizni a ballont. De a legjobb inkább szétválasztani a rendszert és egy nagyobb álló tárolót használni. Vagy akár a régi hidrofor rendszert kiépíteni. Van már rá újabban példa megint. Ott nincs ballon. Időnként le kell engedni a vizet, majd újrapréselni a levegőt a tartályban felül.
Nézz utána van e ballon még hozzá valahol. Ha nincs és cserélni kell a tartályt mindenképp olyat vegyél ahol azonnal csereballont is tudnak adni hozzá. Ez a hiba sajnos 5-10 évente bármelyik típusnál előfordulhat,

mod:
most nézem, ott vannak az oldalon csereként mindenféle alkatrészek....

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#19025) Atos23 válasza szabjan (#19024) üzenetére


Atos23
senior tag

Oksa.

Hát inkább veszek újat. Na nem azért mert sok pénzem van. :)

Az a baj, hogy ez a régi vízmű már nagyon sok helyen rozsdás, erősen. Lehet fél év múlva más krepál be rajta. Egyébként ha tudnék most azonnal tartályhoz jutni, ünnepek előtt szombaton, vidéken, akkor gondolkodás nélkül megvenném azt, a gyorsaság miatt. Most van idő a zárt üzletek miatt józan ésszel gondolkodnom :) Ebben volt kétszer nyomkapcs csere, egyszer flexicső, egyszer kondenzátor, egyszer szárazonfutó. Olyan 60.000 Ft-ban van eddig, és most itt a gumitartály. És a gumitartály ha jól látom, peremes, a perem mentén pedig az a hat-nyolc csavaros tárcsa is szét van már rohadva, a vastartály szájával együtt. Szóval kapásból komplett tartálycsere :)

Igen, sokat agyalok azon mit csináljak. Vegyek egy zsír újat, talán ismét Elpumpsot 35-42K-ért, 1-2 év garival, vagy vegyek eldobható AL-KO-t 1 év garival 20K-ért, esetleg csináljam meg 10K-ért a régit, de akkor a körítés marad a régi technika. Úgyis bekakil valami bennük, lehet a legolcsóbb új AL-KO a legjobb alternatíva, azt nem sajnálnám kidobni, foltozgatás helyett. Ma néztem a boltban, és még a hegesztései is siralmasak. De gondolom 4-5méter szívómélységre, és 5méter emelőmagasságra az is képes lesz a maga 600 Wattjával az eddigi 1300 W helyett :F

Egyébként úgy gondolom, hogy eleve gyári hibás volt az Elpumps vízmű. Valami kis vízpermet mindig jött ki a szelepen, amikor utána pumpáltunk, már pár hónaposan is. Csak akkoriban nem ismertem a működési elvét. Azt gondoltam, hogy a tartályban félmagasságig van víz, és a felső felében tetejében lévő levegőt préseli össze a beáramló víz, de fizikailag nincsenek elválasztva.

Amit javasolsz, nem pontosan értem. Ha leengedem a levegőt, az okés, hiszen nem árt néha azt a párás levegőt lecserélni. De ha olyankor bekapcsolom, nem tágul szét veszélyesen a gumitartály?
Ez azért érdekel, mert szeretném kihúzni az új élettartamát.

Hát ez van :) Azért ha tudtok új tartályt Eger környékén, szóljatok.

Köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

(#19026) Ton-ton válasza Atos23 (#19022) üzenetére


Ton-ton
tag

Nálunk is hasonló működik.
Csak akkor szoktunk hozzányúlni ha gond van vele, egyébként teszi a dolgát a pince sarkában.
Igen, egy gumi ballon van benne, és körülötte levegő. Ez a gumi 8-10-15 év alatt szokott tönkremenni (Első 14 év után ment tönkre, a második még csak 3 éves). Általában kezdetben csak kis mértékben ereszt át, arról lehet észerevenni, hogy sűrűn kapcsolgatja a szivattyút.
Igen, ilyenkor a szelepet benyomva víz jön belőle.
Ilyenkor legtöbbször még halasztható a javítás. Egyszerűen felpumpáljuk...
Tehát konnektorból kihúz. A szelepen kiengedjük a lehető legtöbb vizet (mivel le van csavarozva, így nem döntögetjük). Csap kinyit, hogy a víz nyomása, majd elzár. Ezután 1 bar nyomásra felpumpáljuk a tartályt. Kicsit ismét meg lehet nyomni a szelepet, ha víz jön belőle akkor értelem szerűen addig ismételjük a pumpálás/kiengedés-t amíg csak levegő jön (ekkor is még félig vízzel van tele a tartály). Ezzel kész is. A ballonon lévő lyuk méretétől függően 1-2 évvel is elodázható a csere. Tipikusan első felpumpáláskor körülbelül 8-12 hónapig még jó, majd a következőknél már általában feleződik ez az idő.
Alkatrészek itt Bp környékén 3500-ért van ballon, és nyomáskapcsoló is. (több féle csatlakozás és méret van belőlük)
Vásárláskor leginkább arra figyelj, hogy rozsdamentes legyen a tartály, és a fej része (amibe a T csatlakozik) is. És elég nagy teljesítényű legyen a motor. (Ezzel nem vagyok tisztában, mivel amikkel eddig talákoztam mind 1000W körüliek voltak)

http://qtp.hu

(#19027) Atos23 válasza Ton-ton (#19026) üzenetére


Atos23
senior tag

Köszi az infót!

Igazából ennél kellett már pumpálgatni egy ideje, 3-4 havonta, és valóban sűrűbben kapcsolgatott. Ez nem is zavart, inkább az volt a gond, hogy 1 hete kb a "bicajkerék"szelepnél elkezdett csöpögni a víz, rendesen maga alá pisált. De működött akkor is.

Akkor lehet még nincs 100 %-osan átszakadva, csupán a bicajszelep adta meg magát?

Viszont ma tettem egy kísérletet. Levettem a flexicsövet, vizet kicsepegtettem, ledugóztam a flexicső helyét, és felpumpáltam levegővel 2 Bar-ra. Reggel óta tartja a 2-t szivárgás nélkül, pedig ez levegő, elvileg könnyebben szökik. Viszont tuti ki van szakadva kellő mértékben a ballon, mert amikor pumpáltam levegővel, de még nem dugóztam le a víz bemenőjét, jött is kifelé ott a levegő egy az egyben, annyi idő sem volt, hogy a nyomásmérő megmozduljon.

Holnap összerakom új flexicsővel, és megpróbálom újra belőni, hátha elmegy még az ünnepek végéig. Akkor nem kellene hipergyorsan, meggondolatlanul valami kompromisszumos kakit venni, volna idő megnézni a kínálatot.

Sajnos a balloncsere kizárt, csak tartállyal cserélhetem, mert a tartály szája szét van rohadva. Ha szétszedem, azt még egyszer szivárgásmentesen tuti nem rakom össze.

Egyébként jól látom, hogy a ma kapható, 40-50K körüli gépeken sincsen szárazonfutás-gátló? Ezen alapból adták még a 2007-es 30K-s árában.

Esetleg ha új gépet veszek 40K körül, maradjak az Elpumpsnál? Elég átlátható és robosztus a szerelése.

Köszi a választ, a lehető legtöbb infó volt benne!

[ Szerkesztve ]

(#19028) Ton-ton válasza Atos23 (#19027) üzenetére


Ton-ton
tag

Ez a fajta szelep érzékeny a szennyeződésre. Tehát ha egy porszem kerül a szeleptányér alá, akkor már nem zár rendesen. Ilyenkor elég egy kicsit megnyomni (kiengedni egy kis levegőt) és általában működik tovább. Valójában még nem is láttam olyat ami tönkrement volna (autón és kerékpáron sem, pedig ugyanaz van bennük).
Elmondásod alapján ez is jó.

Amíg a mutató nem mozdul meg, addig a ballonban lévő levegőt is nyomhatja ki, hisz azt összepréseled, s van benne 8-10 liter levegőd...

Gyakorlatilag az Alko-n kívül bármelyik megfelel. Eddig bármivel találkoztam a cég kínálatából, az elég silány minőségű volt. Illetve inkább azt mondanám, hogy rövid a tervezett élettartama (tehát eleve úgy tervezik hogy 1-2 év alatt elromoljon). Ehhez képest erősen túlárazott, de legalább az alkatrészt is arany áron adják.
A többivel (amikkel találkoztam) nem volt különösebb probléma. Még a legolcsóbb TIP is tette a dolgát...

Gyakorlatilag egy kaptafára kászülnek, tehát szinte ugyanaz mindegyik. Persze úgy vannak kialakítva, hogy lehetőleg ne tudd az alkatrészeket felhasználni.

Szabadon futás gátlóhoz nem tudok hozzászólni. A szivattyú részben lehet, de azt még hiba miatt nem kellett szerelnem (ahogyan motort sem).

http://qtp.hu

(#19029) Atos23 válasza Ton-ton (#19028) üzenetére


Atos23
senior tag

Sajna tuti kellő mértékű lyuk van a ballonon, most kísérleteztem meg. :) Miután lezártam a vízbemenetet, és felpumpáltam 2 Bar-ra a levegőoldalt (kb. 600 erős nyomás bicajpumpával, nagyjából 80 perces művelet, a tök@m kivan vele), majd kinyitottam a vízoldali lezárást, rögtön kisuhant a levegő. Ezután a bicajszelepet megnyomva ott egy szisszenés sem hallatszott. Tehát egy-két másodperc alatt mindkét oldalról eltűnt a levegő, sajna rendesen egybe lehet nyílva :(

Van egy gyanúm, hogy ez eddig is ki volt szakadva rendesen, csak éppen a következő történt: A tartály aljába nem került túl sok víz a ballon kiszakadása után, a légnyomás visszatartotta, uszkve mondjuk 6-8 liter lehetett benne. A maradék 15 liter pedig a levegő. Mivel a levegő idő közben már nem volt túl nagy nagy nyomású, a beáramló víz a vastartályban nyomta össze a levegőt, és ez hasonlóan viselkedik mint egy gumiballon. Ahogy idő közben egyre kevesebb levegő volt a tartályban, szépen elérte a vízszint a bicajszelepet, és onnantól az elpisilte magát. Ezt alátámasztja, hogy a tartályból kb 12 liter erősen rozsdás vizet engedtem le tegnap (Ekkora a vödröm :D ).

Na mindegy, technikai érdekességnek jó volt a próbálkozás, természetesen újat veszek, biztonságosat, hiszen ez a legfontosabb áram közelében. Na meg a pincét sem úsztatnám, mert a tufa pillanatok alatt beszippantja a vizet Csupán próbálom kihúzni január 2.-ig. Hiszen az Elpumps 1300 / 25 bronzkerekesen neten rendelve 12.000 Ft-al olcsóbb, mint az OBI-ban a műanyagkerekes. :Y Asszem maradok ennél, ismerem, lesz az újhoz a tartályon kívül minden pótalkatrészem.

(#19030) Lipton válasza Integra (#19014) üzenetére


Lipton
őstag

Emlekeim szerint olyan 280 "vegpont" van a hazban. A villanyszerelo nezett nagyot amikor a tervet a kezebe adtam. Eloszto nem sok van :) LAN (cat6s) 2x305m lett befuzve, rendes rack a garazsban, dolgozo reszen padlodoboz mint az irodakban hogy csak a halozati reszt emlitsem :)

(#19031) Integra válasza Lipton (#19030) üzenetére


Integra
titán

igen, így kell ezt csinálni :K
na de tudod hány embernek adatik meg, hogy ilyen házat/lakást építsen magának? sajnos nem sokan :( hiányzik, a tudás, a kreativitás, a hosszú távú gondolkodás, a praktikum.. és leginkább a pénz hozzá. ennek megfelelően kevés is az a szakember, aki valóban képes kilépni a saját kis műszaki mikrovilágából és nagyobban gondolkodni, elfogadni azt amit a megrendelő mond/akar és aszerint cselekszik.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19032) szabjan válasza Integra (#19031) üzenetére


szabjan
tag

Két dolog van. az egyik a mérlegelés, a másik az amikor a pénztárcát is megnézed... :D
Nem mindíg a szerelőkkel van ám a gond, hidd el. sokszor a tulajokra is nehéz rábeszélni a célszerűt.
Nekem speciel nincs gondom, ha valami bonyolultabbat kell létrehozni. Én még érzek kihívást benne. De sokakban ez ki sem alakult. MÉg a szerelvényboltban is körberöhögtek amikor elmondtam, hogy mire kell egy SD villany kazán - tároló összekötő szett. Nem tudták elképzelni, hogy én abból egy régi fég cirkóhoz és egy tárolóhoz készítek váltórendszert használati melegvízre... Érted? Még énnekem kellt magyarázkodni majdnem.. Totál semmi kreativitás. Na meg az elektro termofejek esete.:
Amiből őseidnél is van jó pár az osztókon. A motoros SD váltószelep helyett előtte abból csináltam ilyen melegvíz gyártást. Azt mondják azt is csak én rendelem tőlük. Ezen is le vagyok döbbenve. Mások hogy oldják meg...?!. Szóval sokszor még a kreatív és nem szájhúzós szerelők is problémákba tudnak ütközni. De el nem tudom képzelni, hogy lebeszélnék bárkit ha azt mondja neki 3 WC kell a fürdőjébe..../ valós példám - nem röhögni.... :D /

a vizesember

(#19033) Integra válasza szabjan (#19032) üzenetére


Integra
titán

igen, teljesen világos. én azt szeretem ha a szaki igenis mer érvelni és javasolni, aki fogékony rá, úgyis figyelni fog rá, abból sok jó sülhet ki közösen :)
akkor apu, anyu és gyerek is külön budira ült. tökjó :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19034) csemberlen válasza szabjan (#19032) üzenetére


csemberlen
őstag

szia, látom te gépész vagy.
Most csináltunk egy nagyobb házban inteligens fűtésvezérlést. Ha esetleg valahol lesz ilyen igény akkor szólj, és esetleg tudunk együttmüködni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#19035) alázógyík válasza szabjan (#19032) üzenetére


alázógyík
őstag

"Még énnekem kellt magyarázkodni majdnem.. Totál semmi kreativitás. "

Az ilyen embertől hülyét kapok. :W
De miért van abban a szakmában, ha nem szereti? A pénz? Kizárt hogy annyira sokat kapjon.. Akkor meg? :F

[ Szerkesztve ]

(#19036) Integra válasza szabjan (#19032) üzenetére


Integra
titán

jah, amúgy annyira jól működik a fal és a mennyezet fűtés, hogy észre sem veszed, hogy a padlófűtés meg egyáltalán nem megy... :DDD minden esetre ezt majd jövőre orvosolni kell, mert ez akkor sem jó így.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19037) neduddki válasza csemberlen (#19034) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

akkor miert nem meselsz az OT-rolnekem,meg a theben-ekrul foleg a 856-rul?

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19038) szabjan válasza Integra (#19036) üzenetére


szabjan
tag

Na igen. Pláne, hogy pont fordítva kéne legyen az arány... :D
Ott vagy be sem volt kötve soha a zónavezérlő rendesen, vagy tényleg hibás lett. Én az előbbi mellett szavazok.
Mindenesetre egy jó kreatív villanyos szakira majd kérdezz rá...akár itt is? :D

a vizesember

(#19039) Hasaggymeg válasza szabjan (#19032) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Egyrészt elterjedt,hogy ha valaki nem érti mit beszélsz nem tud egyebet tenni mint lehurrogja,másrészt viszont biztos,hogy egyszerűségre kell törekedni mert a túlbonyolított rendszer szervizigénye is nagy.Ott kell vezérelni ahol szükség is van rá,a túlvezéreltség sem jobb semmivel mint a fapados megoldások,csak drágább.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19040) csemberlen válasza Hasaggymeg (#19039) üzenetére


csemberlen
őstag

amit most csináltunk abban van helyiségenkénti hő/páramérés, és felüleletfűtés vezérlés.
kazánházban 16 hőmérő, netről is vezérelhető.
Nem egy egyszerű/olcsó rendszer.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#19041) Hasaggymeg válasza csemberlen (#19040) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Mindig jó ha az ember elmondhatja magáról,hogy "ilyent is csináltam".Így év végére itt is beszereltünk egy a szívattyúk csúcsát jelentő példányt az egyik hőközpontba.Mindig élmény valami a szakma csúcsát jelentő technológiával dolgozni.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19042) Integra válasza szabjan (#19038) üzenetére


Integra
titán

én ehhez nem értek, én csak azt szeretném, hogy működjön rendesen, kerül amibe kerül, megkell csinálni. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#19043) csemberlen válasza Integra (#19042) üzenetére


csemberlen
őstag

Sajnos ilyen megrendelő 100 ból 2 van.
98-nak meg jó a firelé nélküli 8 modulos tábla szobánként 2-3 dugalj, amtenna meg falon kivül.
98 ból 5-10 rábeszélhető , hogy többet kéne ráálddozni kicsit.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#19044) neduddki válasza csemberlen (#19040) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

epedve varok hogy meselj reszelteebben rola, de hat hijjaba:- (

udv

neduddki

mod: Hasaggymeg: nedda mit nem tanatam:- )

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19045) Hasaggymeg válasza neduddki (#19044) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akár hasznos is lehetne,de valami elírást sejtek...xénia 16bar,110C míg a Calidor 6bar,60C ?! :Y Talán fordítva...A Calidor S3 és S4 üzemi nyomása 16bar és 110C.Minden radiátor fóliájában ott az ismertető füzetecskén.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#19046) neduddki válasza Hasaggymeg (#19045) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

ja Calodornal nesztem is a szamokat, hogy nem stimelne, monguk kizarolag a telejsitmeny erdekel ebbol a tablabol, mas kerdes, hogy ezek utan az is bugos lehet

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#19047) _BM_


_BM_
senior tag

[WC csésze furat átjelölés]
Beszarás. Mennyit szenvedtem már a csempére rajzolással. Főleg a piszkos mintás járólapon nem látom soha, hogy hol a jel. 0:50-nél kezdődik. Milyen egyszerű, de soha nem jöttem volna rá magamtól.
Közületek ismerte valaki ezt a módszert? :C De őszintén!! :Y

[ Szerkesztve ]

(#19048) Armahun válasza _BM_ (#19047) üzenetére


Armahun
addikt

Minek azt lefúrni? Szilóba bele kell ültetni és kész.
Ha olyan erő éri ami a ragasztást eltépi az a csavart is kiszakítaná a porcelánból.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#19049) _BM_ válasza Armahun (#19048) üzenetére


_BM_
senior tag

Elég a sziló, komolyan? Én azért lefúrtam az enyémet, de nem húztam túl a csavarokat, nehogy megrepedjen a csésze. Csak úgy érzéssel.

(#19050) Armahun válasza _BM_ (#19049) üzenetére


Armahun
addikt

Az enyémeket csak abba raktam és meg sem mozdulnak már évek óta.
Ha esetleg van szintkülönbség a lapozásban azt is áthidalja.
Ártani nem árt a csavar, de ha nem muszáj nem fúrom meg a lapot.

Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy. Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.