Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#84001) Emu


Emu
őstag

Kollégák!
Egy kültéri lámpát szeretnék felrakni a bejárati ajtónk fölé, (jelenleg csak egy foglalat lóg, amibe be van csavarva egy izzó) azonban a házon körbe 15cm hőszigetelés van. Létezik valami megoldás, hogy ne kelljen a szigetelésen keresztül 22cm-es tipli+csavar kombóval rögzítenem?
Köszönöm!

(#84002) philoxenia válasza Emu (#84001) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ledes lámpák könnyűek, szerintem ragasztás is megfogja.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#84003) Met válasza Emu (#84001) üzenetére


Met
Topikgazda

Azt a dryvit tipli is megfogja

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#84004) szakalistvan válasza Met (#84003) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Nekem egy ilyen tipli tart egy 3 kilós csillárt a plafonon.

(#84005) Emu


Emu
őstag

Köszönöm a gyors válaszokat!
A lámpatest kb. 0,5-1kg súlyú, tehát nem nagy súlyról beszélünk. Nem tudtam, hogy hungarocellbe is létezik olyan tipli, mint pl. gipszkartonba. Hazafel szerzek be :R

(#84006) pjen válasza Joke21 (#84000) üzenetére


pjen
félisten

Mcs-,két lehet kapni, máshol nem, akkor a Fehérvári u. VSZM. nél.

(#84007) macilaci78 válasza Emu (#84005) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A lámpa 0,5-1 kg, tömegű, rá a gólyafészek még vagy 3, a két kifejlett gólyával, hát nem tudom... ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84008) runner 125


runner 125
nagyúr

Hi,

Barabás térkővel kapcsolatban van valakinek tapasztalata?

Mennyire minőségi, ajánlott, bevállaható, megvehető?

A Somló Trió Holdfény típust néztem ki, vagy a másik alternatíva a Leier Taverna füstantracit, viszont utóbbi több mint 20%-kal drágább, ami 210 m2-nél jókora különbség.

Köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84009) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok, új frontot nyitottam a felújításban, és kérdéseim lennének ismét. A radiátoraim (alul és felül is) az alábbi típusú radiátorszeleppel vannak rákötve a fűrési rendszerre:

A problémám, hogy van egy teljes felújítás, és kissé zavar a tekerő, régi, nyomott, esetenként festékes. Szeretném csak a műanyag tekerőt lecserélni, mert a szelepek működése és a fém részek kifogástalan állapotban vannak. Tudja valaki, hogy lehet-e csak tekerőt kapni? A szelep csere eltérő méret, új kócolás, és darabonként 2e jmf költség miatt nem preferált. Benedek és Tsa boltban kérdeztem, ott biztosan nem lehetett külön kapni ilyesmit.

Másik kérdésem, hogy egyáltalán szakszerű a beszerelése a radiátornak úgy, hogy alul-felül ilyen szelep van? Vagy rendben van, csak nem így szokták manapság?

Köszönöm, ha tudtok segíteni :R

(#84010) ALI_G válasza runner 125 (#84008) üzenetére


ALI_G
veterán

En is neztem a barabast, eladokat kerdeztem, szerintuk vallalhato kategoria. Fontos a vastagsag ha terhelni szeretned. Amúgy en fruhwaldot vettem vegul, gyartotol olcsobb volt szallitassal mint bauhaus es tarsaibol.
A keritesem leier es egy fos maga az anyag. Kicsapodott rajta a só. A szomszednal szinten. Forgalmazonal reklamaltam, kaptam 30% engedmenyt utólag (az amugy is akcios termek arabol). Ennyibol jo egy nagyobb ceg.

(#84011) r4pt0r


r4pt0r
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy egy SZANITER FUGÁZÓ TÖMÍTŐ (szóval nem a kimondott ragasztós fajta) mennyire jó egy kis ragasztásra? Van egy mosdószekrényem és ezzel hozzá tudnám e ragasztani a mosdót a tetejéhez? A leírásban szilikon van, de nincs ott pontosan hogy milyen.

(#84012) pirosvilamos válasza r4pt0r (#84011) üzenetére


pirosvilamos
tag

Szia!

[Ilyennel] simán felrakhatod.

--pirosvillamos-- Creality Ender 3, C64, Amiga 500+, meg egy vacak laptop netre...

(#84013) canniball


canniball
nagyúr

Tudom nem beárazós topik, de olyat nem találtam, így talán elfér itt és tudtok segíteni.
Ki lett cserélve a bejárati ajtó, ilyen Fenstherm 100x210-es méretben, felül kétrétegű katedrál üvegezéssel (alul teli), 10 éves korral, valamint van hozzá egy 40x210-es oldalvilágító ugyanolyan üveggel. Semmi bajuk, csak az egységesítés jegyében lettek kivéve. Van rá jelentkező, de fogalmam sincs: mennyit kérjek értük?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#84014) gerisz23 válasza canniball (#84013) üzenetére


gerisz23
őstag

Hasonlót rakattunk be újonnan,205000-ért felülvilágítóval.
30-40ért már odaadnám 10évesen.

[ Szerkesztve ]

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#84015) kelna91


kelna91
senior tag

Sziasztok! Elég poros a lakás, és szerintem a por nagy része kívülről jön be szellőztetéskor, ezzel szeretnék valamit kezdeni. Arra gondoltam, hogy kéne valami porszűrő az ablakra, de nem találtam semmilyen kész megoldást. Az amerikai tolós ablakokra lehet kapni, de ez az itthoni bukó-nyílókra nem jó. Hacsak nem csináltatok tolós ablakot, mert amúgy ablakcsere lesz nem sokára...

Van valami ötletetek, hogy milyen megoldást lehetne barkácsolni?

(#84016) DonThomasino válasza kelna91 (#84015) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jó a téma engem is érdekelne .
Régebben PC k nél hallottam ilyen spéci anyagról,
ami bent van házban szűr mégis átengedi a levegőt.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#84017) macilaci78 válasza kelna91 (#84015) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Légtisztító, légmosó. 20-50W-tal elvannak, 50 m2-es lakásba való még belépő szint. Igény szerint van HEPA filteres is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84018) dewil666 válasza kelna91 (#84015) üzenetére


dewil666
őstag

Esetleg azt nem lehetne megoldani ha már új ablakok lesznek, hogy alúl egy 20-30cm-es sávban lenne egy olyan kis bukó ablak amire a linken látható szűrő kerülne?
Ilyesmire gondolok:

(#84017) macilaci78
Tudnál linkelni ilyen légtisztítót amire gondoltál és van is értelme?
Már régebb ideje tervezek beszerezni ilyet.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#84019) macilaci78 válasza dewil666 (#84018) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Parancsolj! Van, ami párásít is, van, ami csak tisztít.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84020) dewil666 válasza macilaci78 (#84019) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm! :R
Olyan kell ami csak tisztít!
Akkor innen bármelyik vállalható es nem csak dísznek való?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#84021) macilaci78 válasza dewil666 (#84020) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A légmosó párásít is, a légtisztító nem. Ez csak tisztít, gyakorlatilag egy kb 30×40 centis HEPA filteren húzza keresztül egy venti a levegőt. A filter évente cserés.
A 2055D-vel és a H680-nal van még személyes tapasztalatom.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84022) dewil666 válasza macilaci78 (#84021) üzenetére


dewil666
őstag

Pont ezt nézegettem en is. Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#84023) kelna91 válasza macilaci78 (#84017) üzenetére


kelna91
senior tag

Van egy Xiaomi Air Purifier Prom. Por ellen semmit sem ér. Hogy más ellen (PM2.5) ér-e valamit, azt nem tudom, valószínűleg igen. Viszont az enyém folyamatosan olyan alacsony részecskeszámot mutat, hogy szerintem nálam nincs értelme járatni. Valószínűleg el fogom adni.

(#84024) kelna91 válasza dewil666 (#84018) üzenetére


kelna91
senior tag

Köszi, ez elég jó ötlet! :R Ha érdekelnek a légtisztítók, akkor nézd meg a topikját, vannak hasznos tapasztalatok. Pro tipp: por ellen nem érnek semmit. Por ellen a (robot)porszívó vagy - szerintem - a fenti ötletem hatásos.

(#84025) M43g válasza M43g (#84009) üzenetére


M43g
aktív tag

#84009 Erre valaki tudna valami okosságot mondani?
Víz-fűtés topikban is bedobtam, de itt lényegesen több forgalom van...

:R

(#84026) updog válasza kelna91 (#84023) üzenetére


updog
senior tag

PM2.5-re valahol láttam, hogy az új nemzetközi szabvány szerint pontosan 0 a megengedett egészségügyi határérték (kb. pont úgy mint ahogy a WHO levitte a vércukor, vérnyomás stb. határétékeket, hirtelen én is magasvérnyomás-beteg lettem :D).

Mindenesetre egy dologban nagyon jó a Xiaomi purifier: a szagokat (pl. cigi, kajaszag stb.) tényleg villámgyorsan megszünteti. És amikor a fürdőben befújom magam, 2-3 perc múlva elkezd vadul tekerni, tehát a részecskeérzékelője se dísznek van. Azt aláírom, hogy a szállópor talán csak egy minimálisat csökkent.

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#84027) Misi1980


Misi1980
senior tag

Sziasztok!Szerintetek rezgőcsiszolóval megtudok csiszolni 5×20cm-es pallót hogy ne legyen szálkás?Idénglenes beltéri lépcsőfokokat csinálnék.Nem kell hogy makulátlan legyen.Ilyen rezgőcsiszolót néztem ki.

(#84028) dewil666 válasza kelna91 (#84024) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm jó tudni hogy van topikja es hogy ez nem megoldás a porra :R

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#84029) macilaci78 válasza Misi1980 (#84027) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Igen.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84030) aleister


aleister
veterán

egy gyors kérdés, 15 centis homlokzati szigeteléshez hány centi vastag lábazati XPS lapot tennétek? 8 vagy 10?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84031) föccer válasza aleister (#84030) üzenetére


föccer
nagyúr

Nincs összefüggés a kettő között. A kérdés csak annyi, hogy a lábazatot hogy szeretnéd kialakítani.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84032) aleister válasza föccer (#84031) üzenetére


aleister
veterán

Úgy olvastam, hogy a hőhíd elkerülése végett tanácsos ugyanolyan hőszigetelésűnek lennie a két résznek. Nem tudom, hogy az XPS és az EPS lapok hőszigetelése milyen arányban áll egymással.

Nekem a klasszikus L-alakú kialakítás tetszik. Amikor a lábazat 3-4 ujjnyival a homlokzat síkjától beljebb helyezkedik el.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84033) Nerazim válasza aleister (#84032) üzenetére


Nerazim
őstag

Nálam ez úgy nézett ki, hogy 10cm grafitos a falra és 8cm a lábazatra. a A grafitos alá tudtam így tenni egy vízorros élvédőt, így a víz nem áll meg a hőszig. alján hanem lecseppen a vízorron.

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84034) aleister válasza Nerazim (#84033) üzenetére


aleister
veterán

Létezik grafitos a lábazatra is? Mert akkor szerintem is elég lenne nekem a 8 centis grafitos XPS.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84035) föccer válasza aleister (#84034) üzenetére


föccer
nagyúr

XPS-ből nincs grafitos. Az XPS-nek nagyságrendileg ugyan az a hőszigetelő képessége, mint az EPS-nek.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84036) aleister válasza föccer (#84035) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm a választ!

Akkor ezek fényében, ha -hőszigetelés szempontjából- az ideálisra törekszem, akkor ugyanolyan vastagságban kellene felraknom a kettőt, ha az esztétikára akkor meg marad a 8-10 cm, ha jól veszem ki az eddig olvasottakból. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84037) föccer válasza aleister (#84036) üzenetére


föccer
nagyúr

2 cm különbség nem lesz számottevő, ettől nem kell félni. Nem ezért fog penészedni a fal. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#84038) aleister válasza föccer (#84037) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84039) Misi1980 válasza macilaci78 (#84029) üzenetére


Misi1980
senior tag

Köszi!Meg is vettem a csiszológépet.Remélem hogy tényleg jó lesz.

(#84040) Morris válasza aleister (#84038) üzenetére


Morris
veterán

Igazából egy kicsit vastagabb kellene a lábazatra. Már ha az beton.
Nekem szintén beton lábazat van. Azon 8cm xps. A fal B30, ezen pedig 12cm sima fehér. Nincs penész.

(#84041) aleister válasza Morris (#84040) üzenetére


aleister
veterán

Nekem is B30-as fal van. Jelenleg egybe van vakolva a homlokzat a lábazattal, így nemigen tudom, hogy van-e különbség a kettő között. Gyanítom, hogy nincs.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#84042) kelna91 válasza updog (#84026) üzenetére


kelna91
senior tag

Igazad van, itt azt írják, hogy "the ESCAPE study involving 312,944 people in nine European countries revealed that there was no safe level of particulates".

(#84043) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok mondani tapasztalatot a Hydrocork burkolattal kapcsolatban?

"So say we all"

(#84044) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Ezt csak úgy... A társasházunk lépcsőházában van, egy közeli lakásajtó sarkán megy be a delej. Természetesen a lakás villanyóráját ez nem érinti. :C

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#84045) Morris


Morris
veterán

Ha a fázis és a föld között megvan a 230V potenciál különbség, de a fázis és a nulla között nincs, akkor nulla szakadásom van?

(#84046) Ispy


Ispy
veterán

Help me! Beszorult a lenyítható padlásfeljáró, hogyan tudnám ezt kinyitni? :D A nyitóbottal nem tudom, a vége müanyag és elhajlik.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#84047) Nerazim válasza Ispy (#84046) üzenetére


Nerazim
őstag

Ha négyzet alakú ami belemegy esetleg egy nagyobb csavarhúzóval átlóban?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#84048) mezis válasza Morris (#84045) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

mezis

(#84049) runner 125 válasza ALI_G (#84010) üzenetére


runner 125
nagyúr

A vastagság akkor is számít, ha betonba van közvetlenül belerakva a kő? A kőművesem azt monta, h ők már évek óta úgy rakják, nem kavicságyba. Nyilván van egy húsos szerelőbeton és annak kötése után megy rá egy pár cm vastag keményebb "estrich" réteg, noh ebbe rakják bele a követ.
Így tulajdonképpen minden egyes db kő fixen van rögzítve.

Hm, pedig én is olyan kerítést tervezek jövőre. Amennyire tudtam utánakérdeztem, mindenki azt mondja h iszonyú kényes munka azt jól rakni. Ugyanis minden egyes kőnél ki kell szilózni körbe, és csak úgy szabad ráültetni / hozzilleszteni a következő követ, ugyanis ahogy a zsalu részébe beönti az ember a betont, ha nincs kinyomva, a cementlé kiszivárog és azt okozza amit leírtál.
Illetve folyamat fóliázni kell a kész sorokat, pontosan azért h ne csöppenjen rá a beton, mert sajnos az is nyomot hagy rajta.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#84050) morfondőr


morfondőr
őstag

Üdv!
Egy kis közvélemény kutatást szeretnék, mert eddig csak ellentmondó véleményeket kaptam!
Hálószobába és gyerekszobába érdemes-e padlófűtést tenni? Teljesen új lesz a fűtésrendszer, a padló fel van törve, 15 cm-es eps 100 megy rá és új aljzatbeton. Pro és kontra érvek, valamint tapasztalatok érdekelnének
Előre is köszönöm a hozzászólásokat!

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.