Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#105002) Met válasza tibbike01 (#104998) üzenetére


Met
Topikgazda

Jelöld ki a földre ezt a méretet, állj bele, tárd ki a karjaid behajlított könyökkel és fordulj meg benne.
Nézd meg mennyire lógsz ki.
Ha a hosszú falon lesz a zuhany akkor (szerintem) ösztönösen afelé fordulva fogtok zuhanyozni.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#105003) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata azzal hogy mennyire nehéz kiszedni a mennyezetben elhelyezett MM-Alu kábelt?

Aki már szedett ki ilyen kábelt, hogy érdemes neki fogni?
- Próbáljam meg leszakítani egyben?
- Vagy esetleg kézi vésővel próbáljam meg finoman körben leverni a vakolatot és úgy próbálkozzak?

Mik a tapasztalataitok?

(#105004) biker válasza tothjozsi96 (#105003) üzenetére


biker
nagyúr

"Próbáljam meg leszakítani egyben?" igen

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#105005) pjen válasza tothjozsi96 (#105003) üzenetére


pjen
félisten

Miért akarod kiszedni,nem elfér ott?

(#105006) tothjozsi96 válasza biker (#105004) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Köszi, megpróbálom!

Esetleg azt nem tudod hogy ezeket annak idején hogy csinálták? Van benne szeg vagy gipszelték csak őket?

(#105005) pjen
Hát, az igazság az hogy hálózva lesz a mennyezet, az egész házban már ki lettek cserélve a vezetékek, csak a mennyezeti lámpáké nem. Amíg nincs kifestve egy helység újra addig természetesen nem akartam kiszedni őket, de így hogy ki lesz festve így úgy gondolom hogyha nem nagy munka akkor kicserélném szintén MM-fal kábelre csak rézre.

(#105007) pjen válasza tothjozsi96 (#105006) üzenetére


pjen
félisten

Attól még ott maradhat,kívésed az MMCu nak a helyet,az alunak meg elvágod a végét.Inkább mint,hogy nagy darabokban lepotyogjon a plafon.

(#105008) csemberlen válasza tothjozsi96 (#105003) üzenetére


csemberlen
őstag

Szakadni fog nagyon a vakolat.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#105009) tothjozsi96 válasza csemberlen (#105008) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Igen?

Mit ajánlasz, hogy szoktátok csinálni?
Vagy okosabb döntés bent hagyni az Alu-t?
Mert azt nagyon nem szeretném.

(#105010) pjen válasza tothjozsi96 (#105009) üzenetére


pjen
félisten

Mért nem?Elfér ott,tedd mellé a rezet.

(#105011) csemberlen válasza tothjozsi96 (#105009) üzenetére


csemberlen
őstag

Miből van a fődém? hornyvágás az új vezetéknek

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#105012) tothjozsi96 válasza csemberlen (#105011) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Betongerenda+béléstest. Abba gondolom nem a legjobb horonyt marni.

Azért megpróbálom a régit kivarázsolni, hogyha elkezd potyogni a vakolat akkor elengedem a dolgot, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#105013) tibbike01 válasza Reggie0 (#105000) üzenetére


tibbike01
őstag

Köszi az ötleteket és javaslatokat! Tudtommal Lengyel gyártmány. Láttam élőben és meggyőzött.

(#105014) csemberlen válasza tothjozsi96 (#105012) üzenetére


csemberlen
őstag

A betongerenda, és béléstest találkozásánál szokták bevinni, ott még egy 11-es cső is elmegy. Új szerelésnél az első, és a köépső kefni megvésével akár gégecső is belemehet.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#105015) csubuka válasza tothjozsi96 (#105012) üzenetére


csubuka
addikt

Ilyen födémnek úgysem árt az álmennyezet, mert mindig repedezgetni fog a gerenda-béléstest találkozásnál :D A szüleimnél is ilyen van. Ott meg simán elfér a légrésben a védőcső :DDD

(#105016) pjen válasza csubuka (#105015) üzenetére


pjen
félisten

A tálcás szokott repedezni, a kefnis nem.Nekem kefnis van és a tetején is lakom. Nincs megrepedezve.

(#105017) tothjozsi96 válasza csemberlen (#105014) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Bocsánat, teljesen hülyeséget írtam. Betontálca van!

Még annyit nem értek, hogy elméletileg a mennyezeten nagyon vékony a vakolat, 1 centi max, szerintem. Minden esetben leszakítja nagy darabokban? Ez a baj hogy nem tették védőcsőbe, mennyivel egyszerűbb volna minden.

(#105015) csubuka
Nem mondom hogy hülyeség az álmennyezet, de nem, nem szeretnék. Másik szobában is hálózva lett a mennyezet, hibátlan, nincs repedés.

[ Szerkesztve ]

(#105018) csubuka válasza pjen (#105016) üzenetére


csubuka
addikt

Hmm, akkor szerencséd van, nálunk a kefnis is kicsit kirepedezett, mondjuk soha fel nem tűnt a tapéta alatt, meg nem nőttek ezek. De most lesz inkább álmennyezet, az a tuti, meg az új világításhoz kell amúgy is. Gondolom sok mindentől függ ez a repedezés kérdés. Nagyszüleim lakása (4 emeletes a 70-es évek végéről) szintén kefnis és lehetett látni repedéseket, mondjuk soha nem próbálták meg orvosolni ezt hálózással stb.

(#105017) tothjozsi96:
Azok meg ilyen vasalt dolgok a tálcák azt hiszem, nagyon vésni azt sem szabad, illetve lehet.
Akkor valami gond is lehet ezekkel az álmennyezetekkel? Mert mi nagyon rá vagyunk pörögve, ám még nem épül :D Szóval, ha van nagy ellenjavallat, akkor azt is szívesen meghallgatom, még van más opciónk, ha úgy van.

(#105019) tothjozsi96 válasza csubuka (#105018) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Én nem mondom hogy nem jó, biztos hogy sokkal egyenesebb lenne nálunk is a régi mennyezet de nekem ez a hálózásos mennyezet jobban tetszik.

Nem tudok rosszat mondani rá, de nekem valahogy jobban tetszik az hogyha nincs túlbonyolítva, be van hálózva, szépen ki van glettelve és nagyon szép a végeredmény.

(#105020) gerisz23 válasza tothjozsi96 (#105006) üzenetére


gerisz23
őstag

Lehet simán gipszelve van,ahogy írták szakadni fog a vakolat,pláne ha nagy plecsniket csináltak.Ha nem akarsz új nyomvonalat akkor óvatosan vésd ki a régi kábelt.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#105021) lemmy71 válasza tibbike01 (#104998) üzenetére


lemmy71
őstag

Keskeny lesz :D

(#105022) lemmy71 válasza runner 125 (#104996) üzenetére


lemmy71
őstag

Bocsi hogy megint közbe szólok, de ezt a (mozaik) műgyantás lábazati vakolatra érted :F
"Magara a munkára nincs. Tehát nem tudják garantálni h hézagmentes, 100%-osan egybefüggő felület lesz. Ezt aláíratjak az ügyféllel és kész. "

(#105023) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok, vettem végre egy mini "rackszekrényt" elpakolni bele kultúrált módon pár IT dolgot, ne csak lógjanak itt-ott a lakásban... Viszont ventillátor azért kéne rá, anélkül eléggé nulla a szellőzése.

Megmondom őszintén nem tudom milyen vastag az anyag, a leírásban annyi van, hogy acéllemez (steel sheet). Erre hogyan-mivel tudnék a legcélszerűbb módon egy ~10-12 cm átmérőjű lyukat fúrni, vágni...?

A kulcsszó, hogy ne legyen gányolás kinézete, mert azért a lakásban mégiscsak többé-kevésbé látható helyen lesz.

(#105024) #49155328 válasza runner 125 (#104996) üzenetére


#49155328
törölt tag

Akkor le kell tenni a kanalat és átképezni magát Objektum őri feladatok végzésére! ;)

(#105025) Paul64 válasza vzozo (#105023) üzenetére


Paul64
tag

Dekopír (szúró) fűrésszel. Lehet kapni olyan ventilátor rácsot ami kívülről eltakarja a vágást.

(#105026) cool13


cool13
őstag

Sziasztok! Egy ismerősöm kérdését tolmácsolnám felétek. Az alábbi nem szép, és nem is jó megoldásra keres, költséghatékony megoldást. A lényeg, nagy esőben beázik kissé. Nem nagyon szerencsére. Amivel most van tömítve, szerintem zsindelyragasztó. De lehet más is, nem tudom mi lehet. Az biztos, kemény mint a kő. A hosszanti oldalakon, el is van egymástól válva a polikarbonát és a tömítésre szánt anyag. Gondolom a nem megfelelő rugalmasság miatt. Nem is akarnám hosszúra nyújtani a dolgot. Első kőrben az a terv, hogy újra tömíteni. Ehhez keresne valami bitang tömítő anyagot. UV stb álló, és rugalmas legyen. Van ajánlásotok erre?

(#105027) gzbotii


gzbotii
veterán

Sziasztok,

Most fogtunk neki saját ház építésének - cserepeslemez vs cserép témában kérnék tanácsot. Eddig a cserepeslemez felé hajlottam, olcsóbb, hamarabb van vele a munka és talán egyszerűbb is. Viszont a kivitelező legutolsó találkozáson felhozott pár ellenérvet: legjobb minőségű lemez is 10+ évesen hajlamos a fakulásra, manzárdon eső esetén hangos, tűzvédelmi okok (nem egyszerű megbontani a tetőt).
Még idén ősszel sor kerülne a födésre.

Vélemények, tapasztalatok, tanácsok?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#105028) Morris válasza gzbotii (#105027) üzenetére


Morris
veterán

Cserépre szavazok

(#105029) runner 125 válasza cool13 (#105026) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pfuh bszki, ezt a kontárkodást.. aki ezt így megálmodta és kivitelezte. Atya ég.. :O

Mondjuk itt valami a tetősíkkal sem stimmelhet, így fotóról elég nagy "propeller" szerű csavarodás van benne..

Itt a probléma kapásból 3 okból is fakadhat:
- A légkamrás polikarbonát ilyen jellegű beépítésre alkalmatlan! Ugyanis a légkamrában elkerülhetetlenül lecsapódik a pára. Ezt tökéletesen illusztrálja a fényképed. Tiszta penész a pk. alsó fele és az oldalán is párásak a kamrák. Magyarán nem tud belőle távozni a nedvesség. Még jó, h valahol engednie kell, szivárogni fog belőle befelé...
A légkamrás pk. helyes kivitelezése előtetőknél pl. h a felső peremét párazáró szalaggal is U profillal zárják, míg az alsót, ami lejtésben - lecsapódott pára folyásirányában - van páraÁTeresztő szalaggal zárják és fúrnak rá apró lyukat az alsó felére, h ki tudjon belőle csöpögni alul..

- Más felől az a millió megküldött, átfúrt csavar is hibaforrás. A tömítések elöregszenek, ott is beázhat az egész.

- Nem beszélve arról taknyolásról, ami a pk. körül van...

Szóval, a kérdésedre válaszolva, ajánlok ragasztót, ez pedig a szélvédőragasztó. A fenti kívánalmaknak ellenáll, megfelel. De biztos vagyok benne, h a fenti okok miatt a beázást / szivárgást az sem oldja meg!

Ha végleges megoldást szeretne, be kell építtetni szakszerűen egy tetőablakot. Vagy bádogossal kell beszélni, h gyártson a nyílás - és mondjuk tömör polikarbonát köré tisztességes bádogot.

lemmy71

Igen. De én elengedem a dolgot. Nem fogok veletek erről vitatkozni. Ha szerintetek jó anyag, használjátok.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#105030) tothjozsi96 válasza gzbotii (#105027) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+1 a cserépre

(#105031) mezis válasza cool13 (#105026) üzenetére


mezis
nagyúr

Belülről olyan sziloplaszt, ami rugalmas marad ? (UV ott már nem lesz.)

mezis

(#105032) Atomgeszi válasza Fr3eWar (#104968) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Köszi, ők ugyanazok mint a Korker gondolom. Tőlük kértem már ajánlatot, elég meggyőzőek az oldaluk alapján.
Kértem tőlük mintát, hogy milyen, hogyan kell elképzelni a zártszelvényt, mennyire merev és könnyen nyomódik be stb.

(#105033) Atomgeszi válasza runner 125 (#104972) üzenetére


Atomgeszi
veterán

És (#104970) justmemory :R

A foltozgatás mit jelent, hogyan néz ki a gyakorlatban?

(#104974) FPSTunker

Néha már nehéz kifejezni, hogy hogyan mi érthető.

Igen, a 80 cm szélesség az kelleni fog. Mondhatjuk fétisnek. :D

(#105034) #49155328 válasza cool13 (#105026) üzenetére


#49155328
törölt tag

Vissza kell raknak a tető ablakot, vagy kicserélni újra.

(#105035) Atomgeszi válasza runner 125 (#104990) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Olyankor hogyan lehetne XPS-ezni, ha a régi 30 cm magas betonkerítés alapnak a tetején van egy 5 cm kiállás, ami régen ilyen esőtálca volt vagy minek nevezték 50 éve(már biztos itt áll ez az alap).
Először azt le akartam vágni. De, ha a a régi kerítés alapra teszek 7 cm XPS-t, meg arra menne akkor a 25 széles zsalukő, és arra mondjuk 2 cm XPS körbe, akkor az úgy járható?
A régi kerítés alapot kívül belül kéne xps-ezni? 15 méter szakaszon (mert a ház kb dombon áll) a kerítés alap ház felőli oldalán csak föld van. Azt ássam ki és tegyek oda XPS-t belülről, vagy elég kívülről az utcafront felől a 7 cm?

(#105036) csubuka válasza gzbotii (#105027) üzenetére


csubuka
addikt

Attól függ, valamit valamiért. Van ami nem fakul pl. gerard kőporos, anyagában festett lemez, azon az eső sem túl hangos. De nagyon óvatosan lehet csak kimenni rá. A tetőt nem egyszerű megbontani valóban, ez viszont komoly viharállóságban jelentkezik. Nézd meg Új Zélandon milyen szelekre van ajánlva. Azok szétszednék a hazai házakat amik ott vannak. Persze itthon a szerkezetek nem arra vannak méretezve, de nagyon bírja a strapát legalább a héjazat akkor :D

Ugyanakkor nem igazán gyorsabb rakni mint a cserepet, meg van a maga nyűgje, vágni nem jó, saját kiegészítői drágák, vigyázni kell a galvánkorrózióra. A Gerard árban még tán drágább is amúgy mint a cserép átlagban.

Ellenben nem reped szét mint a szutyok hazai cserepek egy része (természetesen ehhez úgy kell kifogni a gyártmányt, de megesik sajnos) pl mint az egyik szomszédnál egy tél után. 50 év gari van rá.

Valami kompromisszum mindenhol van. Meg aztán amelyik jobban tetszik, a Gerardnak nagyon dizájnos kivitelei is vannak.

Ha lenne "győztes", akkor nem lenne ennyi termék a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#105037) cool13


cool13
őstag

Köszönöm mindenkinek. Ez így készült tudtommal. Ez volt a terv. :) Nem volt tetőablak stb. A polikarbonát felhasználásával én nagyjából képben vagyok. Azt is látom és tudom amiről runner 125 ír. A tető sík, csak a fotó csal. A kontár melóról is hasonló a véleményem. Segíteni próbálok ez ügyben a tulajnak. Én is a szélvédő ragasztóra gondoltam. :) Azt mondtam neki, hogy első körben ragasztás, ha mégsem, akkor vissza kell az egészet bontani. De az azért gáz, mert a zsindely sérülhet stb. Az egész tetőt meg nem szeretné ez miatt vissza bontani. Ha csak, nincs más megoldás.

[ Szerkesztve ]

(#105038) 4ron


4ron
senior tag

Ma eszembe jutott valami. Pár éve faterommal csináltuk a húgom szobáját és gipszkarton fallal választottuk le a szobát. A falba került üveggyapot, de nem raktunk párazáró fóliát alá. Ez mennyire veszélyes így? Nem tudom miért felejtettük el.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#105039) csubuka válasza tothjozsi96 (#105019) üzenetére


csubuka
addikt

Értem, persze, köszi a választ!

Nálunk is az egyenesítés fontos.

(#105040) tibbike01


tibbike01
őstag

Villanykapcsoló, konnektor tekintetében merre induljak el? Van ajánlott márka/típus?

(#105041) tothjozsi96 válasza csubuka (#105039) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A gipszkarton nekem azért nem tetszik mert rengeteg helyen látom hogy szépen megvan csinálva, de mégis látni az összeillesztéseket. Nekem az se szimpatikus hogy a gipszkarton fölé teszel szigetelést, mármint persze, ez egy jó dolog, de sokkal jobbnak gondolom a födémszigetelést. De az is igaz hogy nagyon szép álmennyezetek vannak, nagyon mutatós is egy jól megtervezett álmennyezet, spot lámpákkal, led szalaggal.

Nálam 3 rétegben glettelte a mennyezetet az a festő aki csinálta, tényleg, nagyon szép lett. Előtte millió egy helyen el volt repedve, szóval ég és föld és tényleg, nagyon egyenesnek látom.

Szerintem a Caparol hálója nagyon jó, lehet kapni festékboltban is ilyen sima fehér hálót, hát, azt nagyon nem tudom ajánlani.

Aki csinálta a szobámat, ő Baumit DuoContact-ba ágyazta be, viszont így utólag kettő helyen sajnos elrepedt, de hajszálrepedés szóval nem vészes. Hogyha felnézek a mennyezetre nem is látom, csak ha közelről nézem. 2 év után ez a kettő repedés lett, és szerintem ez is azért mert gyenge volt a háló (az a fehér) és szerintem az átfedések se jók. Ezt azért mondom mert az egyik repedés nem is a gerenda vonalában van, szóval..

Egy biztos, hálóból is azért van gyenge minőségű, laikusként is éreztem hogy mi a különbség a festékboltban kapható legolcsóbb háló között és a Caparol hálója között.
Illetve azért a DuoContact-ról is elmondható az hogy semennyire sem rugalmas anyag, nagyon kemény, kisebb mozgást szerintem egyáltalán nem tűr hanem egyből reped, de ez csak az én meglátásom és lehet hogy nem így van.

Nálam ennyire szét lett verve a mennyezet, a falakat is elég jól lekaparta. :D
[kép] [kép] [kép]

(#105042) Atomgeszi válasza tothjozsi96 (#105041) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"A gipszkarton nekem azért nem tetszik mert rengeteg helyen látom hogy szépen megvan csinálva, de mégis látni az összeillesztéseket. "

Akkor az nincs szépen megcsinálva..

(#105043) Lauda válasza tothjozsi96 (#105041) üzenetére


Lauda
félisten

A gipszkarton falazat/mennyezet stb. ha normálisan van megcsinálva, akkor nem látsz semmilyen illesztést. ;)

(#105044) Atomgeszi válasza runner 125 (#104987) üzenetére


Atomgeszi
veterán

"Ha belátás miatt szeretnél a közökbe valamit, akkor esetleg az opál, tömör polikarbonát is alternatíva lehet. Szerintem ízléses anyag és jól mutat fával, aluval is. (Plexit azért nem írtam, mert az nem UV álló, pk. igen.)"

[link] Ilyenre gondoltál? Mondjuk nálunk majdnem 3 méter szélességben lesz egy mező, ez meg toldva, nem tudom, hogy nézne ki. :F

Mivel lehetne ezt egyenesen elvágni?

Meg ezt megvilágítom oldalról LED-del akkor bevilágít?

Olyasmit keresek most én is kerítésmező közé, amit mondjuk este lehetne halványan világítani, mint valami fénycsík úgy nézzen ki.

[ Szerkesztve ]

(#105045) Retekegér válasza gzbotii (#105027) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

+1 a cserépre. Nálunk héjazatcsere volt, többen is ajánlották a cserpeslemezt, de hamar elvetettük, helyette kerámiacserép lett. Én legfeljebb melléképületre tennék.

<< Heimdal >>

(#105046) tothjozsi96 válasza Atomgeszi (#105042) üzenetére


tothjozsi96
addikt

+ (#105043) Lauda

Surlófénynél láttam az illesztéseket, természetesen fénynél nem.
Homlokzati szigetelést is hogyha szemből nézed lehet hogy szép, de hogyha oldalról akkor már jobban látszik hogy hogy is van megcsinálva, szerintem.

(#105047) koxx válasza tibbike01 (#105040) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Legrand vagy Schneider.

(#105048) gzbotii válasza gzbotii (#105027) üzenetére


gzbotii
veterán

Köszönöm mindenkinek az észrevételeket, akkor valószínű, cserép lesz nálunk is.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#105049) csemberlen válasza tibbike01 (#105040) üzenetére


csemberlen
őstag

Árban felfelé. Niloé, Sedna, valena life, valena, és a csillagos ég.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#105050) cs.david94 válasza tibbike01 (#105040) üzenetére


cs.david94
tag

Ár/értékben verhetetlen a Schneider Asfora, Sedna is jó, de az már egyel nagyobb kategória árban. Legrand Niloét hagyd, meg úgy általánosságban legrandot nem ajánlok senkinek, minőséggel vannak gondok.
Mindezt úgy mondom hogy villanyszerelő vagyok, Valenát raktunk most egy társasházba, hát dobozszám horjuk vissza a boltba, törve érkezik, hiányzik a fél szerelvény, meg van görbülve. 1000-es darabszámról beszélünk!!
Amúgy még vannak a tipikus "német" szerelvények, Jung, Gira, Berker, Kopp, Siemens, ABB, ezeket nehezebb beszerezni itthon. Én merném azt mondani hogy amik a saját házamban vannak szerelvények nem hogy a településünkön, de szerintem a megyében sincs sok helyen.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.