Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77501) r.levente75 válasza YAS-dude (#77500) üzenetére


r.levente75
addikt

Az is, a papír egy rakás... sőt van a hálós üvegszövetes na az a jó.

(#77502) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Sziasztok!
Lehet fura kérdés, de egy már régebben glettelt és festett falat, lehet-e a festék+glett levakarása nélkül valahogyan rátapétázni?

(#77503) pjen válasza Ice&Lime (#77502) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem,ha jó a fal,mért ne lehetne.A szülői ház festett falára is rá tapétáztak vagy 10 éve és semmi baja.

(#77504) Ice&Lime válasza pjen (#77503) üzenetére


Ice&Lime
veterán

És ha az a falfesték csak egyszerű diszperziós? Nem az a hagyományos minőségi vastag falfesték.

(#77505) pjen válasza Ice&Lime (#77504) üzenetére


pjen
félisten

Nem tudom,nem vagyok festő,de szerintem,ha nincs semmi baja és nedv szívó,akkor lehet rá ragasztani.Várjál kicsit ,biztos jön valaki aki festő,és jól kijavít ha hülyeség amit írtam.

(#77506) Ice&Lime válasza pjen (#77505) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Köszi!
Akkor várom, hogy írjon valaki szakmabeli erre a kérdésre!

(#77507) r.levente75 válasza Ice&Lime (#77506) üzenetére


r.levente75
addikt

Mészre és enyves festésre tilos tapétázni diszperziósra lehet. Feltétel ha nem hólyagos nem pattog és nincs rajta sok rtg.
Mondjuk egy tesco gazdaságos és egy polikutyára sem szabad tapétázni.
De azért ez függ a tapéta típusától is.

[ Szerkesztve ]

(#77508) Ice&Lime válasza r.levente75 (#77507) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Szia! Pedig valószínűleg valami olcsóbb fajta lehetett a diszperziós festék, de úgy tűnik jól rajta van a falon a réteg. Erre van valamilyen külön ajánlott tapéta réteg, vagy erre jobb egy vékony, vagy kicsit vastagabb tapéta fajta?

(#77509) fess


fess
őstag

sziasztok
Füvet vetés után hengerrel kell kicsit bedolgozni a földbe? Vetés előtt is kell hengerelni?

(#77510) Met válasza fess (#77509) üzenetére


Met
Topikgazda

Vetés után kell de nem csak kicsit, figyelj hogy sík legyen a felület.
Ha marad benne lejtés kimoshatja a magot a víz és lesz egy "völgyed" amiben lesz víz és fűmag és korpár dombjaid :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77511) r.levente75 válasza Ice&Lime (#77508) üzenetére


r.levente75
addikt

Egy vastagabb esetleg habosiított vagy üvegszálas tapétának stabil alap kell. Ha gyenge festék lehet fennt a falon abban általában kevesebb a kötőanyag is ezért hajlamosabb arra hogy az előbb említett papírfajták lehúzzák a falról a rajta lévő festékréteget sokszor még a glettel együtt is ha az még rosszabb minőség...
Ezekhez a tapétatípusokhoz erősebb ragasztó is kell tehát gyenge alapnál ez is egy probléma forrása. Ha ilyeben gondolkodsz akkor sajna festék le megfelelő előkészítés után lehet csak tapétázni. A fűrészporos is ide sorolandó mivel az még fesve is lesz legalábbis szokás.
Vékonyabb azaz könnyű papírnál esetleg működhet a dolog de így ez csak egy tanács hogy nem láttam a felületet...

(#77512) fojtviki válasza r.levente75 (#77511) üzenetére


fojtviki
senior tag

Sziasztok. Ma kaptam egy arajanlatot tetofedesre. Kicsit ledobbentett a dolog. Szoval amit csinalni kell az cserep le, folia fel, uj csereplec fel es uj cserepek fel. Mindezt 4500 Ft/nm aron plusz anyag. Videkrol van szo, kelet MO. Nem sok ez egy piciket szerintetek? Foleg igy, hogy maga a teto szerkezethez nem kell nyulni?

szerk: bocsanat, nem valasz akart lenni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#77513) Ice&Lime válasza r.levente75 (#77511) üzenetére


Ice&Lime
veterán

Akkor egy vékonyabbal lehet csinálunk egy próbát. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#77514) pjen válasza fojtviki (#77512) üzenetére


pjen
félisten

Ha Találsz olcsóbbat,akkor sok.Viszont ha nem találsz ,akkor ennyi az ára.

(#77515) föccer válasza fojtviki (#77512) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem. 5 embernek 1 heti munkája. Átlag családi házra mondjuk 125 nm felület, 560k. Az nettó 14-15k / nap / fő szakipari munkára.

Amit még tisztázni kell, hogy bádogosmunka, sitt szállítás, ereszburkolás benne van-e az árban. A leszedett cserepekre kell-e vigyázni, mert eladásra kerül-e vagy mehet-e egyből a konténerbe?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77516) pjen válasza föccer (#77515) üzenetére


pjen
félisten

Az azért öt embernek elég komótos.Mondjuk a lassú munkához idő kell.

(#77517) föccer válasza pjen (#77516) üzenetére


föccer
nagyúr

Ex-poci-has. Van-e bádogos munka, eresz építés, kell-e bontásnál vigyázni a cserepkre, kell-e elhordani a sittet. Ereszaljat megcsinálni, lazúrozni, rovarhálót berakni. Van sok kicsi apróság.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77518) fojtviki válasza föccer (#77515) üzenetére


fojtviki
senior tag

4-en vannak es 3 napot mondott ra. Abbol 1 aki acs, a tobbi seged. Szoval igy egy kicsit maskeppen jonnek ki a szamok azert:) De igazabol csak az erdekelt, hogy ez normalis ar e? De ugy latom akkor, hogy igen:)

Igen, csatorna dobozolas van, cserepre nem kell vigyazni, mert uj lesz:)

[ Szerkesztve ]

(#77519) bajnokpityu válasza föccer (#77515) üzenetére


bajnokpityu
félisten

125nm az tetősikon nem sok. az 80nm br, és kb 65-70nm netto alapterület lehet. 250nm tetősíkú
házra kapott ismerős 1.5M és 4.5M között 3 árajánlatot. 2017, vidék. ezt 7-9 munkanapra vállalták volna 4en.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#77520) fojtviki válasza bajnokpityu (#77519) üzenetére


fojtviki
senior tag

Ugy nez ki, hogy megis a parom otlete lesz a nyero. Jovo nyaron kivesz ket honap fizetetlen szabit, hazamegyunk es megcsinalja o. Van ugy is epulet asztalos a csaladban, meg baratok is akik bejelentkeztek segitsegre:) Lesz meg szamos munka ezen kivul is belurol. Szamolgatva, azert inkabb megeri igy. Nem is beszelve arrol, hogy igy legalabb nyaron otthon leszunk:)

(#77521) eszmilan válasza fojtviki (#77520) üzenetére


eszmilan
tag

És ha két hónapig csináljátok és közben esni fog az eső, az nem lesz para? Egy nyári záportól frankón szét tud ázni az egész ház, és annak a helyreállítása még több pénz lesz. A szarufák és a többi szerkezeti fa milyen állapotban van? Nincsenek elkorhadva, síkban vannak? Mert ha össze vissza állnak, vagy olyan korhadtak, hogy nem lehet beléjük szögelni a cserépléceket az sem túl jó móka.

Azt nem írtad mennyi a tetőfelület. Ha fóliát is akarsz, akkor ott ellenléc is kell meg új cseréplécek, a régit nem rakják vissza.

[ Szerkesztve ]

(#77522) fojtviki válasza eszmilan (#77521) üzenetére


fojtviki
senior tag

A 2 honapot nem tetojavitasra venne ki. Az egesz munkalatra akar kivenni 2 honapot. A szerkezet teljesen jo. Amikor parom apukaja epitette akkor mindenbol dupla vastagot tett be mint ami kellett. Meg a folia is egyben van. A baj az volt, hogy 4 eve kb volt egy hatalmas vihar ott es golflabda nagysagu jeg esett. Akkor sok cserep megrepedt most meg par helyen mar a csereplecek is eltortek. Ezert dontottunk a csere mellett. De ilyen olyan szakmunka, ez az ar szerintem kicsit tulzo:)

Szerk: a teto feluletre 115nm mondott a mesterember. Biztos, hogy nincs annyi wgyebkent.

[ Szerkesztve ]

(#77523) biker válasza fojtviki (#77520) üzenetére


biker
nagyúr

3 nap arre kevés, az 5 nap lesz, nektek kb 12 nap :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77524) philoxenia válasza biker (#77523) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A feleségemmel ketten egy (függőleges) fél sorral raktuk anno fél nap alatt arrébb a cserepeket, a bádogosmunka befejezése után az egyik oldalon. Olyan 60m2-en...
A cserepezésben a nehézség a felhordás, ami nem szakmunka. A lerakás bizonyos mértékig az, bár inkább pontosság kell hozzá. Elég, ha egy-két ember ért hozzá, csak legyenek sokan a segítők és csinálják lelkesen.

Az eredeti kérdést nézve azért az árért már zsindelyt rakatnék föl... Azt viszont tényleg csak szakember rakhatja. Igazából az az ár azért ilyen magas, mert az ácsmunka keresett. Ha tetőszerkezetet készít ugyanennyi idő alatt, kb. ennyit keresne, így ilyen árajánlatot ad nyilván, mert egy másik munkát mond vissza/nem vállal el emiatt....

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77525) ctrlaltdel13 válasza fojtviki (#77512) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem sok infót osztottál meg a tetőről.
Kialakítása? - Nyereg- sátor- Félnyereg.
Eresz? Látszós- Dobozolt.
Ha jól vettem ki akkor, fólia csere is lesz.
Tetőtér beépített?.
Ereszkialakításnál nem mindegy milyen, mindkét fajtát másképp kell csinálni.
Kaptál pontos leírást mit vállalnak annyiért.
Te osztottad le m2 - re az árat,vagy odamentek és mondtak alapból egy m2 árat?
Én soha nen m2- ezek, két egyforma tető nincs, mindig kiszámolom mennyi idő megy rá,mennyi emberrel és úgy adok árat.
Ha adsz pontosabb infót a tetőről, szivesen leírom hogy kell szakszerűen kivitelezni.
És én mennyiért vállalnám.

(#77526) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77524) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Zsindelyt azért ne ajánlgassunk már.
Senki nem a pénztárcája ellensége.

(#77527) biker válasza philoxenia (#77524) üzenetére


biker
nagyúr

én kértem 4 ajánlatot, 130nm tető (ehhez vettem 150nm fóliát) 3 oldl, mert sorház vége, 6 éves ház, de egy szart raktak fel, nem fóliát. cserepet hálóba rakták, nem jó
Mindet le kell venni, cserépléc le, fólia le, fólia fel, cserépléc vissza, cserepek eltölva fel, mert úgy szabályos, ehhez van kb 150 tartalék cserép, ha vágni kellene.

Ajánlatok csak munka (pár szál lév és 5-10kg szeg kell) 350-550e Ft munkaidő mindenhol egy hét
Kell egy konténer is, egy hétre, meg sitt kihordás.

egy nm az kb 14 cserép, ebből ered, hogy ha percenként 40 cserepet le tud szedni, akkor qrva gyors lesz, de ekkor is 3nm/perc ami kb villámgéza lenne
maradjunk 2nm/perc és mozogni is kell, ez minimum egy 4 fős társaságnak fél nap, ha sorba is kell tenni, mert ez megy vissza, egy nap

Fel ennek a duplája, az 3 nap összesen, és akkor hol a lécezés meg a fólia.

Eltologatni kisebb gond, aki haverban van a darazsakkal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#77528) ctrlaltdel13 válasza biker (#77527) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyen fóliát vettél? Rakatsz?
Milyen cserép ami 14 db/m2?
Ellenlécről szót sem említettél,sem eresz beszellőzésről. Se síkba cseréplécezésről,se fedési kép kirajzolásáról.
Ilyen munkafázisok elmaradnak? :F

(#77529) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77526) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szerinted mennyi az új cserép ára? [link] Zsindely: [link] Jégeső esetén meg zongorázni lehet a különbséget.... ;)

biker: Csak arról van szó, hogy ha van tizenkét ember, akkor egy szedi, egy rakja, öt öt meg csak segít. Ebben a szakmunka max a rakás. Lécből, fóliából, ha jól vettem ki, csak pótlás kell.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77530) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77529) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Foggalmam sincs csak 18 éve vagyok ács és tetőfedő. Minden valamirevaló cserépgyártó céggel partnerkapcsolatba,úgyhogy fogalmam sincs.

A zsindely szakszerű rétegrendjével, és annak árával gondolom képpbe vagy.
Ha már a cserép árahoz viszonyítassz.

[ Szerkesztve ]

(#77531) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77529) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Remélem csak a bolondok napja alkalmából raktad ide azt a 2 linket.
Ipari hulladékoknak nem ebben a topikba a helye, szvsz.

(#77532) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

A jégről meg annyit, 65 óta hányszor volt akkora?
Vannak cserepek amiből egy se tört el akkora jégtől se,pedig a velux biztonsági üvegeit is át ütötte.

(#77533) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77528) üzenetére


pjen
félisten

Fedési kép kirajzolása?Az mi?

(#77534) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77533) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Keress rá. Minden cserép alkalmazástechnikai dokumentációjába fellelhető.
Magyarul:
3 cserépnek veszed az átlag fedési távolságát. Kiraksz egymás mellé 3 mat, széthúzod,megméred. Összetolod megméred. Ennek veszed az átlagát.
A tetőt kiderékszögeled.( 3,4,5).
Majd kiméred az alsó és felső soron az átlagolt értéket,ezeket csapózsinórral összecsapod,és kész.
Így minden 3. cserép egy egyenes vonalhoz húzható ezzel kiküszöbölve a gyártási méretpontatlanságot,és egy szép fedési képet kapsz.

(#77535) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77531) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Linkelj már cserepet ami nem ipari hulladék. Zsindelyre gondolsz? Nálunk a belga zsindely tizenöt éve köszöni, jól van amúgy, nemcsak a Tegola a zsindely... Bár az se annyira drága szerintem... Pláne ezt figyelembe véve.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77536) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77534) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Zsindelynél látod nem kell ezzel szüttyögni.... ;]
Mondjuk a derékszögelést nem értem miért kell... A tető remélhetőleg derékszögű, nem? Amúgy hogyan hozol minden harmadik cserepet vonalba vízszintesen, ha nem a léccel? Mi van a kötésbe rakandó cseréppel stb.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77537) pjen válasza ctrlaltdel13 (#77534) üzenetére


pjen
félisten

Hát ilyet egy gyakorlott ács nem csinál.A családban már pár háznál segédkeztem,családi háznál,a tető fedésnél.A nagyon selejt,méreten kívüli cserepet félre rakják.Sajnűs a cserép minősége valóban kritikán alúli.Legalábbis a kilencvenes években gyártott Bsabai,mázas,szilorozott.A telepen szinte minden ház azzal lett fedve,mára szinte mindet le kellett cserélni

[ Szerkesztve ]

(#77538) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77536) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem gyengén foggalmad sincs erről a szakmáról azt levágtam.

Zyindelynél ugyan ez megvan csak duplán, ugyanis ott a vízszintes sorokat is meg kell csapni legalább 3 soronként,mivel ott nincs ami vezesse,mint cserépnél a léc.

Hát ha nem érted miért kell a derékszögelés az baj.
Mondjuk:
- szegés függőleges lesz( újnál) ,cserépre ha ránézel nem görbe dőlt héjazatot látsz, lebirom mérni előre az összes vágást és lennt előre megcsinálni, stb.

Kötésnél vagy duplán csapsz eltolt sor számára is, vagy 20-30 ezer m2 rutinnal a kezedbe szemre odarakod,(majdnem minden cserépnél amit kötésbe kell rakni van feles jelölés,viszonyítási pont)

(#77539) ctrlaltdel13 válasza pjen (#77537) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Milyet nem csinál?

(#77540) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77535) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Én zömébe Creaton és Bramac cserepet ajánlok,Tondach-ról csak lebeszélni szoktam.
Normális zsindelyt 3-4 ezer alatt nem találsz.
Mondjuk ti akik a netről (google amit elsőre bead)és obi, bau és társaiból válogattok, lehet hogy az a munőség.

(#77541) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77538) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Neked a helyesírásról, azt vágom.... ;)

Amúgy teccik tudni ki vagyok én? A megrendelő! Csak nem az a könnyen megvezethető fajta. Ésszerűen minden mesteremberrel meg tudtam tárgyalni eddig a dolgokat, viszont a parasztvakítás sose jött be.
Vágni nem nagyon jó a cserepet, max ferde éleknél, de pont a kontyolás és a vápák miatt lett nálunk zsindely...
Nyeregtetőnél van fél cserép, a méretet meg fél cserép pontossággal bele lehet illeszteni az építési tervbe akár... Lent mérni és vágni a cserepet elég nagy önbizalomra vall, mondjuk megnézném egy vápánál, hogy mutat utána fölrakva... :K

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77542) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77540) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Bramacért nem vagyok éppen oda. Ellenben már voltam pár éves, mire egyáltalán megjelent Magyarországon, ahol például azon a házon, ahol gyerekkoromban laktam 1912 óta voltak meg a cserepek, amik leszedés után még az új házra is vissza lettek rakva... Szolnokon a régi pályaudvaron lévő nagy raktár, anno az 1800-as években épült, a cserepek jók voltak rajta érdekes módon, még a kétezres évek elején is...
A Bramac akkor még fel se volt találva... (most ugye a tartósságról beszélünk)
Amúgy láttam már pár cserepet közelről, sőt vágtam is, akkor amikor még flexhez se nagyon lehetett hozzájutni...
Zsindelynél se éppen az Obiról beszéltem, most ítéljem meg a szinted én is a helyesírásod után? Legalább nézd már meg mit húz alá a böngésződ...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77543) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77541) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Teccik tudni ki vagyok én???
Az aki a szaros tetőted megtudja csinálni szakszerűen és szépen. Ebbe nem tudom mi volt a parasztvakítás. Lehet ugyanannyiért egy szép és szakszerű,és egy összecsapott tetőd is. Amiket leírtam egy forintba se kerül, pusztán igényesség a munkádra.
Semmi gond mindig vannak ilyen emberek.
Eddig se pazaroltam az időm lóval sakkozásra,ezután se fogom.
Szakmai hozzászólásaidból( ehhez a témához), és az egyémből, mindenki eldönti milyen konzekvenciát von le.
Téged már megvezettek.

Bocs ha nem mindig sikerül helyesen írnom,nincs bekapcsolva a telón semmilyen kijavító funkció.
Nyugodtan itélj ez után a szakmához f.... sincs,így az alapján biztos nem tudsz.

[ Szerkesztve ]

(#77544) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77543) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Van egy varázsszó, referencia... ;) Ezt szoktam használni. Árban meg a korrekt a varázsszó. Nem az olcsó, de nem is a márkab....lás.... Nem veszek meg valamit másfélszeres-kétszeres áron... Nem találok négyezres zsindelyt, pedig kerestem... Még háromezreset se. MLM konstrukcióban lehet, hogy van...
Olyat persze lehet ígérni, hogy a mi zsindelyünk ötven évet bír... Hol leszünk már ötven év múlva....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77545) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77544) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Nem neked fogom úgy látom feltölteni a referenciáimat. Pedig Szolnok környékén van egy pár.
Nem baj ha analóg akarsz maradni a digitális világba,de azért nem kell leírni mindent ami új és számodra ismeretlen.

Járni kellene construmára és hasonló helyekre, ott találnál.
Tudom iparipark közelebb( Praki,Obi,Bau)

[ Szerkesztve ]

(#77546) philoxenia válasza ctrlaltdel13 (#77545) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szeretném elkérni Szolnok környékén a "Bau" címét. Eddig biztos azért nem találtam, mert analóg akarsz maradni a digitális világba... Olyan nincs ám, hogy ha akarom vemhes, ha akarom nem...
Most az a jó ami régi, vagy az a jó, ami új? :F Most épp nincs szükségem ácsra, de ha kell van olyan akit ismerek. ;) Asztalos kéne inkább, mert aki van, jól dolgozik, nagyjából korrekt áron, csak a szekrény, amit tavalyelőtt karácsonyra ígért, még mindig darabban van és se a telefont nem veszi föl, se vissza nem hív... :O
Melyik zsindely akkor az ami szerinted jó és hol lehet megnézni?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77547) ctrlaltdel13 válasza philoxenia (#77546) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Csináld meg magad,úgyis mindenkinél mindenhez jobban értesz.
Az én véleményem számodra mit sem ér,akkor ne várd hogy neked ajánlgassak.
Ilyen embernek én se venném fel,lehet ő is kiismert :F .

(#77548) ctrlaltdel13


ctrlaltdel13
őstag

Személyeskedést félretéve,ahonnan kiindultunk az az,hogy a zsindely vagy cserép a drágább.

Írd már le a rétegrendet árakkal,mindkettőnél.
Hasonlítsunk,ne lukat beszélj.

(#77549) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!

Ha kiszedjük a régi kerítés beton alapját ott a földben keletkezett lyukat mivel szokták feltölteni?Hozassak földet?
Mert mint írtam régebben elemes betonkerítés lesz azt pedig csak ráteszik simán a földre...

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77550) fojtviki válasza ctrlaltdel13 (#77525) üzenetére


fojtviki
senior tag

Szia. Hat, hogy nyereg, vagy satorteto azt nem tudom, vagyis, hogy mit jelentenek:) Tehat az ingatlan olyan, hogy 7 darab haz van egybeepitve. Tehat a tetonek 2 oldala van es a vege, ami ilyen ferde :DDD A tetoter beepitett igen. Ott volt az acs, es akkor csorogtek a paromra, akkor mondta, hogy 4500/nm. A csatorna dobozolt /rejtett/ Most sajnos nem talalok jobb kepet, ha kell meg akkor aprilis 4.-en tudok meg kuldeni. Egyebkent ez nagyon regi kep mar. A kivitelezessel nincs gond, a parom nagybattya meg el es virul, o volt az egyik aki csinalta anno.

A teraszajto 4.20m hosszu, ahhoz lehet kb viszonyitani:)

szerk: itt kb latszik meddig megy le a teto a vegen a haznak:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.