Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69001) pjen válasza pjen (#68999) üzenetére


pjen
félisten

BD_t ne vegyél, most vettem mert meghalt a. Bosch bán az aku, kár volt. Legalábbis Bosch hoz képest.

(#69002) sketchifun válasza pjen (#69001) üzenetére


sketchifun
senior tag

Kacat mindd. Az Einhell is, a Zöld Bosch is, a BnD is. Alsó árszegmensből kell választani ipari használatra szánt gépet.

A barkácsgépeim(nem kevés) otthon hevernek, 3 bazinagy ládában. Abban van flex, fúró, véső, körfűrész, akkus gépek.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#69003) Lipton válasza macilaci78 (#68989) üzenetére


Lipton
őstag

Csavart a szog benne, nem olyan egyszeru azt serules nelkul szetkapni.
Van sok raklapgyarto ceg, menjen oda, vegye meg darabokban - olcsobb is lesz lehet.
Ahogy irtad nem asztalos minoseg. Biztos nem allnek neki szivni vele...

[ Szerkesztve ]

(#69004) Lipton


Lipton
őstag

At kell festenem egy falat. Cca 5m hosszu, nem nagy felulet. Most nagyon vilagos bezs hera van rajta.
Milyen festeket ajanlanatok? Nyilvan a szin nem fog egyezni de az nem gond.

(#69005) macilaci78 válasza Lipton (#69003) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Van, aki nem áll neki asztalos minőséget csinálni, van, aki nem áll neki szálkát kiszedni a seggéből. Nem vagyunk egyformák. :U
Igen, anyagárban az én megoldásom nagyságrenddel nagyobb, szívásban meg a kész raklappal van több. A szöget kiszedni is nehéz, de a csiszológéppel kerülgetni is kényelmetlen, nem is mindenhova férsz oda szerszámmal, stb.

Egy szabvány EUR raklap 80×120 cm, lehet matekolni, hogy jön ki ebből egy használható szélességű szabvány méretű matrac alapja.

Nekem is nagyon tetszenek a raklapbútorok, de ami szép és jól is van megcsinálva, az árban is felveszi a versenyt a többivel.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69006) Lipton válasza macilaci78 (#69005) üzenetére


Lipton
őstag

Uj eur raklap 2500Ft, hasznalt/barna van olcsobban is, allapot kerdese - mint tudjuk a raklap seft a mai napig nagyon komoly penz...
A minoseites miatt kerul ennyibe meg gombaolos/hokezelt/stb.
Amennyiben ilyenben gondolkodnek en tuti megvennem fauzemben a "raklap alapelem meretu fakat" gyalulva es abbol megcsinalnam a butort.
Az erzes miatt igeny szerint rajzolhato ra EUR felirat:)

(#69007) macilaci78 válasza Lipton (#69006) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az EUR felirat rá van sütve. És én is ezt mondtam, csak nevén neveztem a raklap alapelemű fákat. :D

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69008) Lipton válasza macilaci78 (#69007) üzenetére


Lipton
őstag

Az elmúlt 20 évben láttam pár raklapot, tudom, hogy sütve van de otthon nem hiszem, hogy valaki sütni fogja :)

(#69009) pjen válasza YAS-dude (#68997) üzenetére


pjen
félisten

És akkor még a 6 Kw os hőtárolós kályhákról nem is irtam.Mindez AL vezetékkel,lomha olvadó betéttel,Fi relé nélkül.Volt időszak mikor papír csőbe szereltünk mert a műanyag cocom listás volt.Most könnyű szörnyülködni.

[ Szerkesztve ]

(#69010) Chaser


Chaser
titán

gipszkarton téma reloaded ( :
ha nem akarom terhelni az alsó és felső födémet - valószínűleg pont azért mert nem igazán terhelhetőek -, viszont adott két oldalról erős 45cm-es fal, egymástól 5m távolságra, födémre merőlegesen mindkét falra felrakni ilyet, tehát padlótól mennyezetig, aztán ebbe rögzíteni födémmel párhuzamosan ilyeneket, vagy ilyeneket vastagabb anyagból, ezeket a mögötte levő falhoz erősíteni ami elé az előtétfalat akarom, ez járható lenne?
gyakorlatilag pont fordítva, mint ahogy standard eljárás során csinálják, ma láttam azt a vastagabb profilt v ahhoz hasonlót, elég masszívnak tűnt

szerk:
tehát a vastag lila falhoz rögzítve az erős profilok, azokba pedig a vékony lila fallal párhuzamosan a vékonyabb karton tartók, 1 réteg 12,5-es kartont így elbír már jó, akkor mögé megy gyapot, 12-13cm kell elüntetni hő és hangszigetelőnek 3m magasságban, standard kartonnal egy rétegben az 75kg kb, de jobb szeretném két rétegben + gyapot /még jobban szeretném rigips blueval, de az 2,5x nehezebb a standard kartonnál -

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69011) r.levente75 válasza Lipton (#69004) üzenetére


r.levente75
addikt

A héra goldot mondanám, de mivel az csak 15 literes kiszerelésben van és ha csak ezt a falat szeretnéd átfesteni, akkor nem gazdaságos, de ha kell máshová is akkor jó.
Ha nem akkor Intaller, az kapható kisebb kiszerelésben is.
Mindkettő jól szinezhető, természetesen egy bizonyos színmélységig, de itt egy halvány színről van szó.
Keverésnél ügyelni kell, ha te csinálod, hogy próbafestés, szárítás és utána színbeazonosítás.
Száradást követően egy színárnyalat felett, tehát minnél sötétebb egy szín, annál sötétebb lesz a végeredmény!

(#69012) Chaser válasza Chaser (#69010) üzenetére


Chaser
titán

cd profilból nem találtam 5m-est, de cw-ből van és elvileg a célnak megfelel

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69013) Intel fan11 válasza macilaci78 (#68947) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor te Yuta aljút ajánlasz inkább a filc alátétes helyett?

[link]

Ez yuta aljú volt!

Mennyire számít az anyag vastagság?

Végülis amit én szeretnék, hogy minőségi szőnyeg legyen és puha finom legyen, ahogy lépünk rajta. Hisz hálószobába lesz, ahol esetleg gyerekkel játszunk! Ebből adódóan tömött is legyen a szőnyeg ha játszunk a földön.

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#69014) Morris válasza Intel fan11 (#69013) üzenetére


Morris
veterán

Nekem pont ilyen szőnyegem van. Vagyis ugyanez. Szürke a nappaliban, beige a hálóban.

[ Szerkesztve ]

(#69015) Lauda


Lauda
félisten

A külső falra rögzített nikecell hangot is gátol, vagy inkább csak hőszigetel? Tudom használni a google-t, gyakorlati tapasztalat érdekelne. ;)

(#69016) csemberlen válasza Lauda (#69015) üzenetére


csemberlen
őstag

Hungarocell nem hangszigetelő sajnos.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#69017) Morris válasza csemberlen (#69016) üzenetére


Morris
veterán

Sőt, inkább felerősíti kicsit a hangokat.

(#69018) bazsimano


bazsimano
őstag

sziasztok!
zuhanykabinbol mik az ajanlott márkák?
varioglass? sapho? huppe? radaway?

elore is koszonom!

(#69019) Lipton válasza bazsimano (#69018) üzenetére


Lipton
őstag

Varioglass van nekünk sok éve, szép és jó minőségű.
Akkor a hüppe sokkal drágább volt és nem éreztem, hogy jobb lenne (annyival).

(#69020) bazsimano válasza Lipton (#69019) üzenetére


bazsimano
őstag

koszi! csak kicsit elrettentett amit az egyik sezrelo mondott, hogy ha gaz van a fallal ahova tesszuk...akkor nem nagyon lehet betenni...ezert kezdtem el nezegetni azokat a kabinokat, amiknek van profiljuk...azt mondta az illeto, hogy ott picit nagyobb a mozgaster.

(#69021) AndrewBlase válasza bazsimano (#69020) üzenetére


AndrewBlase
senior tag

"csak kicsit elrettentett amit az egyik sezrelo mondott, hogy ha gaz van a fallal ahova tesszuk...akkor nem nagyon lehet betenni..."

Ügyes, előre hárít, hogy ha mégse sikerülne beépítenie! ;]

Miért mindig én???

(#69022) bazsimano válasza AndrewBlase (#69021) üzenetére


bazsimano
őstag

hat nem tudom, hogy mennyire háritás vagy képben levés...en csak azt szeretnem, hogy rendesen meg legyen csinálva :D

(#69023) Chaser válasza AndrewBlase (#69021) üzenetére


Chaser
titán

azért nem olyan egyszerű az, nálam is berobbant az egyik oldala a kabinnak berakáskor, mert a burkoló nem kicsit elceszte a derékszögeket amik burkolás előtt voltak... a vizes mester rakta be aki be és építi ezeket, láttam rajta nem kamuzik, pár tucattal már beépített ebből a fajtából gond nélkül máshol

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69024) Lipton válasza bazsimano (#69020) üzenetére


Lipton
őstag

Kijonnek, felmerik... ilyen egyszeru.
Semmilyen magyarazkodast nem szabad elfogadni amennyiben lattak a helyszint.

(#69025) bazsimano válasza Lipton (#69024) üzenetére


bazsimano
őstag

ja persze! o is azt mondta...persze mondta, hogy lehet meretre is szabni de ugy az +20%.

ezert gondoltom, hogy a sima uvegajtos varioglassos megoldas hagyjam a fenebe es vegyek egy kabint...mert ugye nekunk a kovetkezo volt az elkezleses :D

vagy valami hasonlo :)

(#69026) mezis válasza Lauda (#69015) üzenetére


mezis
nagyúr

Hangszigeteléshez tömeg kell vagy a hangot össze-vissza terelni (tojástartók,...).

mezis

(#69027) Lauda válasza csemberlen (#69016) üzenetére


Lauda
félisten

csemberlen, Morris, mezis

Köszönöm! ;) Igaziból amiatt érdeklődtem, mert a ház egyik fala már eléggé megviselt és jövő tavasszal/nyáron/ősszel amikor sikerül, szeretném rendbetenni. Így akkor dobnék rá nikecellt is, ha szigetelné a hangot, akkor minél vastagabbat. Viszont ha erre nem alkalmas, akkor nem lesz nikecell, vagy max 10cm, majd még elválik.

(#69028) ahenobarbus válasza Chaser (#68991) üzenetére


ahenobarbus
tag

udv,

Igen, de akkor 2x kell a beton száradási idejét kivárni, ha kerül aljzatbeton rá szigetelés és arra még egy réteg beton.
A betont ha lehetne csak egyszer öntenék.
A kézi keverés vs. rendelt beton még vacillálok.

uff, ocs.

(#69029) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

kapunyitó proxyt hol tudok másoltatni, ahol csak odaviszem, és rákódolják egy másikra, ami rajta van?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#69030) bazsimano válasza seadrone (#69029) üzenetére


bazsimano
őstag

nem tudom merre vagy...de pont ma a piacon :) (lehel piac) bemondtak, hogy masolnak ilyet...ha budapesti vagy es kozel van...akkor lehet meger egy hivast :D

de ilyet is talaltam!

[ Szerkesztve ]

(#69031) Lauda válasza seadrone (#69029) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt neked kell megtanítani neki. Tehát veszel egy ilyen egységet és van egy egyszerű procedúra, amivel be lehet tanítani az új egységet. A kapu kezelésijében bent kell lennie. Legalábbis anno én így csináltam. Persze gondolom attól is függ milyen kapunyitóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#69032) Intel fan11 válasza Morris (#69014) üzenetére


Intel fan11
őstag

És mi a véleményed róla? Amiket írtam igényeket mennyire felel meg nekem? Hol vetted?

Battletag: hojszi#2983

(#69033) ALI_G válasza bazsimano (#69018) üzenetére


ALI_G
veterán

2 varioglass van nekünk is. A vizesnek is tetszett a minősége, meg a súlya is :D

[ Szerkesztve ]

(#69034) Morris válasza Intel fan11 (#69032) üzenetére


Morris
veterán

Diego-ban vettem. Én szeretem.

(#69035) martillo válasza dh66e (#68933) üzenetére


martillo
tag

Tegnap volt kint reggel a biztositos.
Utana egy szobat felszedtem, kb 30%-a tunik serules mentesnek a laminaltbol. Az felhasznalhato ujra???

Amugy zomben penesz jelent meg a lapokon es kb 10% volt ami deformalodott a viz miatt.
Az aljzatbeton eleg nedves volt, de sokat javult egy nap alatt is a paramentesito es szelloztetes hatasara.

(#69036) bazsimano válasza ALI_G (#69033) üzenetére


bazsimano
őstag

:) nalatok kabin van? vagy csak zuhanyajto?
rendben illeszkedik a falhoz? nem folyik?

ki epitette be nektek?
koszi!
b.

(#69037) Met válasza martillo (#69035) üzenetére


Met
Topikgazda

Én nem használnám fel, színben el fog ütni az újtól. Lehet a "csapolása" is más milyen lesz.
Az aljzatbetont várjátok meg hogy rendesen kiszáradjon, a felső réteg hamar száraznak tűnik.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69038) macilaci78 válasza Intel fan11 (#69013) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez minőségi, puha, finom. :K

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69039) macilaci78 válasza martillo (#69035) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ha össze tudod illeszteni, akkor felhasználható, de én inkább kidobnám.
A betonszáradás egy érdekes kérdés, műszerrel lehet mérni a mértékét.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69040) macilaci78 válasza seadrone (#69029) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A Zárkirály is valami 1000-1200 Ft-os darabáron másolja, a közös képviselő egy ezresért adja darabját.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69041) Met válasza macilaci78 (#69039) üzenetére


Met
Topikgazda

Lidl/Aldi-ban volt ilyen nedvességmérő, az csak fához jó vagy mindenhez? Nem emlékszem. :U

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69042) Intel fan11 válasza macilaci78 (#69038) üzenetére


Intel fan11
őstag

Jó, de ez 18ezer ft az egységára! Én max 5-6 ezret adnék négyzetméterenként!

Battletag: hojszi#2983

(#69043) szaszyka válasza Intel fan11 (#69042) üzenetére


szaszyka
senior tag

Ahogy én értelmeztem , 18000Ft egy 400cm széles , 1m-es darab.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69044) YAS-dude válasza pjen (#69009) üzenetére


YAS-dude
őstag

Értrm én, hogy kenderkötéllel, gyapjú zakóban is másztak hegyet az emberek ;)
Azért a lakástüzek igen nagy százaléka elektromos eredetű...

(#69045) Intel fan11 válasza szaszyka (#69043) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nekem ebből nem jön le, hogy a tekercsből 1 méter kerül 18ezer ftba kerül! Van olyan aminél írja hogy van 4-5 méteres tekercs és fogyasztói árnak 19500 ft van írva! Viszont ott van egység ár m2!

[link]

Sztem ezekenek ennyi a m2 ára!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#69046) batai15


batai15
félisten

Sziasztok ! Van itt fűtés szakember? Lenne pár kérdésem.

(#69047) kasza blanka


kasza blanka
aktív tag

Üdv!

Panelban le akarom cserélni az előszobában, vezetékcsatornában futó régi aluvezetékeket. Egyelőre csak ezeket, mert a kötődobozokból a szobai konnektorokhoz (lámpák is konnektorokról mennek a szobákban) a vezetékek már a falban futnak, és nem mindenhol csőben (csak ahol albafal van).
Nyilván csak átmeneti lenne ez az állapot, legkésőbb jövőre a fali vezetékeket is lecserélnénk rézre, de addig a réz és alu vezetőket kéne összekötni: ez a pasztás, WAGO-s megoldás mennyire megbízható, és pontosan hogy működik? (vagy mi a legjobb, legtartósabb megoldás réz és alu vezetékek összekötésére?)

Milyen vezetéket használjak? 3x2.5-es MBCU-ra gondoltam: vagy az 1.6-os is elég? Külön vezetéket húznék minden szobához, mert most úgy van, hogy a kábelcsatornában megy körbe az előszobában egy fekete, egy kék és egy zöldsárga vezeték, és a dobozoknál ezekről van a szobák felé leállás jó kis csavaros megoldással.(plusz koax és UTP is a vezetékcsatornában). Ezt akarom lecserélni gégecső+mbcu-ra a kötődobozokig.

Másik: elosztó dobozt és kismegszakítókat is cserélnék majd, mert a jelenlegiek minimum 20 évesek.
Ugye mivel gáz nincs az épületben, így 3 fázis van (gondolom a sűtő miatt). Villanyóránál van 3 16A-s megszakító, a lakásban pedig van 5db: ebből 2x16A és 1x10A az első fázison, egy 10A-s a másodikon, és egy piros 16A-s régi bakonyművekes a hamadikon.
Az első fázison lévő 2 16A-s megszakítón van az egész lakás, Az ezen a fázison lévő 10A-s, és másik két fázison lévő 10A, illetve piros 16A-s megy a konyhába. Az első fázison lévő 10A-sen van hűtő, mikro, konnektorok és 2 főzőlap a 4ből, a két másik fázison lévő piros 16-A és 10A-sen van a sűtő és még 2 főzőlap.

Ez így jó? Hogy tulajdonképpen az egész lakás és 2 főzőlap is az első fázison van, és a második és harmadik fázison csak a sütő és a másik 2 főzőlap??? Ez így szabályos, vagy érdemesebb lenne jobban elosztani a terhelést a 3 fázis között? Gondolom a 16A-s B karakterisztikájú megszakítő jó a mostaniak helyett, de a sűtőhöz, mikróhoz és a kerámia főzőlapokhoz is B-set vegyek, vagy oda C-s kell?

Előre is köszi.

(#69048) pjen válasza YAS-dude (#69044) üzenetére


pjen
félisten

Mért milyen eredetű legyen?A több százezer aluval szerelt panel lakás mégsem ég fákjaként.Pedig másfeles alun van a szobában a klíma,számító gép,tv,világítás vasaló stb.Melóztam egy időben boltban,lakótelepen ahol a leg kelendőbb árú a VDol 6A olvadó betét volt.egy hétvégi nagymosás 5 darabot is megevett.Mit csünált a szegény lakó,a közös képviselővel 16A kismegszakítót rakatótt az olvadó helyére,azóta üs gond nélkül használja.

(#69049) Morris válasza Intel fan11 (#69045) üzenetére


Morris
veterán

Én 2.990-ért vettem nm-ét.
Ne reagáld túl ezt a kérdést is. Vegyél olyat, ami tetszik.
Amit mi vettünk nagyon jó. Nagyon kellemes tapintású. 10mm vastagságú és sűrű rövid szálas.

(#69050) Intel fan11 válasza Morris (#69049) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ami most 4600 ft azt vetted 3000ftert? Amit belinkeltem?

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.