Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#77401) mezis válasza mouzrr (#77400) üzenetére


mezis
nagyúr

Ezzel a fali kábellel, csatlakozó aljzattal ne is kísérletezz. Ez nem UTP kábel. Telefonhoz, hangszóróhoz jó lehet, de nem az ETHERNET kapcsolathoz.

Vagy ki tudsz húzni UTP kábelt vagy marad a WiFi.

mezis

(#77402) philoxenia válasza macilaci78 (#77375) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Hány kilós sínek?

;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77403) mouzrr válasza mezis (#77401) üzenetére


mouzrr
őstag

Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

(#77404) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

van pár tároló katrondoboz, amin elengedett a szegecs vagy nem is tudom mi.

mivel lehetne ezt meghekkelni?
nem csereérett még

köszi

[/ L]

[ Szerkesztve ]

(#77405) tboy93


tboy93
nagyúr

Vettem egy ilyen furdoszoba szekrenyt. Ezt mindenkeppen fel kell furni a falra?

(#77406) varsam


varsam
őstag

Szerintetek 19 köbméter sitt (bontott falak és aljzatból kiszedett salak) elszállítására jó ár 168.000Ft, felpakolással, szállítással mindennel együtt, úgy hogy én hozzá sem nyúltam?
Ennyi jött ki a lakásból...

(#77407) gerisz23 válasza Met (#77396) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez sima 4-eres telefonkábel,legalábbis anbak néz ki.Kikell húznia min cat5-ös kábelt mindenhova,lehetőleg fali csatlakozó nélkül.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#77408) bazsimano válasza tboy93 (#77405) üzenetére


bazsimano
őstag

nyaraloban nekunk hasonlo van es igen.

(#77409) ctrlaltdel13 válasza varsam (#77406) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Attól függ?
Hol vagy helyileg,ez nettó vagy bruttó ár.
Cegléden 7000/m3 + áfa, plussz amiért bepakolják.
Szerintem vállalható árat kaptál.

(#77410) Met válasza seadrone (#77404) üzenetére


Met
Topikgazda

Sima menetes csavar, alátét, anya.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77411) föccer válasza varsam (#77406) üzenetére


föccer
nagyúr

Budapesten, ha ténylegesen lerakóba rakják, akkor nem sok. Vidéken kicsit erős, de nem túlzó, pláne rakodással. Szerintem vállalható.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77412) föccer válasza seadrone (#77404) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem csereérett, csak szét van szakadva. :D

Végig PVA-val vagy az olvasztós ragasztóval és a szegecsek helyén gyorskötözővel.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77413) seadrone válasza föccer (#77412) üzenetére


seadrone
őstag

nincse' annak semmi baja

(#77414) varsam válasza ctrlaltdel13 (#77409) üzenetére


varsam
őstag

Ez Kőszeg, nettó ár és géppel rakták.

[ Szerkesztve ]

(#77415) ctrlaltdel13 válasza varsam (#77414) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Látom múlt időt használsz,ne agonizálj rajta
nem b..... át. A későbbi egészség ennél sokkal többet ér.

(#77416) varsam válasza ctrlaltdel13 (#77415) üzenetére


varsam
őstag

Igen, múlt idő, most hívott a kivitelező hogy ennyi. Csak megbeszéltük, hogy előre mondja hogy mennyibe fog kerülni erre utólag tudom meg...
Azért kérdem, hogy korrekt normál ár, vagy átbaszott-e. Én sem gondolom túlzónak, ha magam szervezem sem lett volna olcsóbb szerintem, de kell vele beszélnem!

(#77417) martillo


martillo
tag

föccer, ha lehetne kernek egy kis segitseget.
30cm-es alap, arra megy egy sor, nehol 2 sor 15-os zsaluko. Kb terulet hatarolo funkcioja lesz az egesznek, nem kerul ra semmi.

Ehhez, ha rendelnek, akkor milyen tipusu betont lenne erdemes?
Foldnedves johet szoba, mert pumpashoz nagyon messzire kellene benyulni, az biztos nem erne meg. 9m3 kellene korulbelul.

Erdemes ilyenben gondolkodnom es ha igen, akkor mi lenne a nekem kello beton tipus?

Koszonom elore is!
:R

(#77418) tboy93 válasza bazsimano (#77408) üzenetére


tboy93
nagyúr

:R

(#77419) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ilyen golyós csapban lehet/érdemes ,
csak belsőt cserélni ha csöpög ?
[link]
:R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#77420) philoxenia válasza varsam (#77414) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Pécsi ár
Győri

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#77421) föccer válasza martillo (#77417) üzenetére


föccer
nagyúr

Csak a zsalukőbe való betonról van szó, vagy a teljes alaplemezről is? Egyszerre annyi betont rendelj, ami 1-1,5 óra alatt be is tudsz dolgozni.

Olyat ne csinálj, hogy rendelsz földnedves betont, és "felvizezed" "KK-ra" és úgy dolgozod be, mert szar lesz. Sehogy sem fér be a mixerautó, hogy becsúszdázza? Mekkora távolságot kellene átgémelni? Helyileg hol kellene megoldani a feladatot?

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77422) föccer válasza philoxenia (#77420) üzenetére


föccer
nagyúr

Elsőt nézem.

~30k +81k hulladéklerakási járulék, +ÁFA 30k, ott tartunk, hogy 141k. ~25k-ért felrakják a 9m3 sittet. Szerintem teljesen jó.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77423) martillo válasza föccer (#77421) üzenetére


martillo
tag

Az alapba is gondoltuk, igen, nem csak a zsalukobe.
Hat kb 40m, mivel hatso udvar, oldalt csak gyalogos hely van, szal a haz folott kellene. Kistarcsa/Nagytarcsa hataraban lenne esedekes, de lehet olcsobb betonkeverot berelni, lenne 4 fo a melora. :F

(#77424) DoItYourself válasza martillo (#77423) üzenetére


DoItYourself
addikt

9m3-t kikeverni? :)

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#77425) mezis válasza DonThomasino (#77419) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha ép a golyója, nincs bemaródás, karc,..., akkor igen.

mezis

(#77426) Orlin válasza Orlin (#77299) üzenetére


Orlin
addikt

Erre valaki?

Esetleg hegesszük is a zsanérokat,vagy elég a csavar?

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77427) föccer válasza DoItYourself (#77424) üzenetére


föccer
nagyúr

Egy rutinos csapat meg tudja csinálni egy nap, de rohadt melós az biztos. Én 2, max 3 m3-re szoktam mondani, hogy érdemesebb nekiállni kézzel, de ha nincs jobb megoldás... Pénzügyi szempontból nagyjából kicsit olcsóbb ebben a mennyiségben rendelni a készbetont.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#77428) Met válasza Orlin (#77426) üzenetére


Met
Topikgazda

Itt a videóba simán felteszik mondjuk.
Na igen, ott a fal mellett biztos sokat fogják nyitogatni :DDD
Én azért odahegeszteném.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#77429) eszmilan válasza varsam (#77406) üzenetére


eszmilan
tag

Nagyon jó ár.

(#77430) Orlin válasza Met (#77428) üzenetére


Orlin
addikt

Ezen gondolkodtam én is.
Az Indexes fórumon mondjuk azt írták,hogy a megadott önmetsző csavarok nagyot fognak (ha elég vastag (2mm) az oszlopom.Az oszlop mondjuk van annyi.
Csak ,ha hegesztetem arra megint külön ember kell mert a betonx-es csapat nem hegeszt ők max beteszik a kapukat...
Akivel beszéltem és hegesztene meg be is tenné a kaput olyan 40 000-et mondott rá. :D :O

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77431) Nerazim


Nerazim
őstag

Sziasztok!
Van egy kondenzációs kombi gázkazá+raidátoros rendszer. A gyerkőc szobája van a lánc végén és ott sajna nem nagyon szokott meleg lenni, ez alatt azt értem, hogy amíg a többi szobában 22-23 fokig felmegy itt csak 21-22 között mozog vhol. Olvastam h a visszatérőn kell folytani ilyen eetben. Na most a gyerkőcé koppra kinyitva a másik két radiátoron zártam a visszatérő szelepen imbusz kulccsal, de még így is ua az helyzet. Mit lehet még ezzel csinálni?

Be my computer.. Baby I'm a user!!

(#77432) mezis válasza Orlin (#77430) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen vastag acélba mennek a csavarok ?
Az alsót semmiképp nem hegeszteném, legfeljebb a felsőt, azt is csak akkor, ha kezd lazulni, felülről nem tudnék leengedni a zártszelvénybe (a kapu oszlopa zártszelvényű ?) anyát,...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#77433) mezis válasza Nerazim (#77431) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Visszatérőt teljesen ki, és a melegebb szobáknál addig tekergetni lefelé (fojtani), amíg a végén is beáll a kívánt hőmérséklet.
48 órán belül csak egyetlen állítás, várni kell, amíg a falak, födémek, stb tárgyak leadják a fölösleget, illetve átmelegszenek.

Aztán amikor már beállt mindenhol a kívánt hőmérséklet, akkor lehet a visszatérő fojtással kísérletezni, (ami szerintem csupán a fűtési rendszer hatásfokát javíthatja csupán, de azt meg inkább az előremenő hőmérsékletével célszerűbb szabályozni).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#77434) Orlin válasza mezis (#77432) üzenetére


Orlin
addikt

Az oszlop amennyire meg tudtam mérni van 2 mm.
Ő az.

És a kapuk.

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77435) Orlin válasza mezis (#77432) üzenetére


Orlin
addikt

Nem tudtam már módosítani...
Miért nem hegesztenéd?Nem értek hozzá,csak gondoltam,ha hegesztik akkor biztosan nem jön ki idővel.
Köszönöm!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77436) 7Sony7 válasza Orlin (#77426) üzenetére


7Sony7
addikt

Szia. Én alapvetően hegesztés párti vagyok, viszont ezt a festett vasat, ha hegeszted, az nagyon csúnyán le fog égni róla. Ezt aztán felcsiszolni, lekezelni megint, stb... Nem biztos, hogy neki állnék.

Ha van kivitelező cég, aki felteszi, én felrakatnám velük, és még, míg ott vannak, megterhelném a kapuszárnyat mondjuk 30-40 kg-al, (megkérdezném, mennyivel szabad szerintük) és nyitás-csukás próba. Ha nem szakad le, akkor jó.

Esetleg átmenő csavar, és az anyát hozzápöccinteni a csavarvéghez.?

[ Szerkesztve ]

-

(#77437) Orlin válasza 7Sony7 (#77436) üzenetére


Orlin
addikt

Szia!

Itt a pontos videó ,hasonló a kapu.Itt 6,3*30-as önfúró csavarokkal teszik fel.
Átmenő csavar jó ötlet lehet akkor azért duplán fogna,gondolom.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77438) 7Sony7 válasza Orlin (#77437) üzenetére


7Sony7
addikt

Ja, én úgy értettem, hogy a kapu gyártója teszi fel a kaput. Én magamnak szerintem minimum 8mm átmérőjű, legalább 8.8 as keménységű átmenőcsavarokkal (természetesen alátétek, rugós alátét) tenném fel. Az anyát meg lehet, hogy megpöccinteném picit a csavarvéghez.

De azért várj, hátha jön valaki, aki jobban ért ehhez, és kisegít.

-

(#77439) mezis válasza Orlin (#77435) üzenetére


mezis
nagyúr

Az oszlop teteje most még nyitott ?
(Ha a falvastagság tényleg 2 mm, akkor vagy belülről anya vagy 4-es acéllemez, vagy hegesztés.
Én inkább 4mm körülinek saccolom az oszlop falvastagságát.)

Alól csak nyomó és nyíró erők lesznek, annak meg jobban ellen tud állni és ha mégis mozdulna, akkor is kezdetben csak kis mértékben. Felől viszont húzó erő is lesz, ami akár egyből kitépheti a 2mm-es menetet, pláne amikor már a korrózió is beindul. Legrosszabb esetben csavarodással, deformációval lefekhet a kapu szárny. Úgy kb 30 - 50 év múlva.

Ha alól marad a csavaros megoldás, flex nélkül is "szerelhetőbb" marad a kapu szárnyad.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#77440) sketchifun


sketchifun
senior tag

Kedves fórumközösség.

Tanácsra, ötletre, tapasztalatra lenne szükség.

A feladat, hogy két végpont közt USB kapcsolat jöjjön létre. Persze lehető leg USB 3.1 Gen. 2, legalábbis a megrendelő azt szeretne.

Csinált már bárki hasonlót? Az áthidalandó távolság 5m lenne kb.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77441) Orlin válasza mezis (#77439) üzenetére


Orlin
addikt

Még nyitott.
Holnap írok nekik egy mailt azért,hogy ez így mennyire biztonságos és tartós,ha a "hivatalos" módon szeretjük fel.És esetleg ők nem csinálnak meg a beszerelést.Csak az a baj Szolnokon van a cég én meg Fejér megyében.
Amúgy erre vajon lehet garancia!Ha mondjuk rá egy évre kiszakad az egész?
Köszönöm a segítséget mindenkinek!

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

(#77442) szaszyka válasza sketchifun (#77440) üzenetére


szaszyka
senior tag

[Ebayen] van Keystone márkájú USB 3.1 wall connector néven olyan adapter, ami berakható elvileg fali UTP dugaljba, de hogy milyen kábel kellene falba, na az jó kérdés...

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77443) sketchifun válasza szaszyka (#77442) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az UTP 8 eres csak, ez elvileg 10.

Az igazán nagy probléma az, hogy a szerelvények közt nem találok szerelhető USB aljzatot. Schneider, Legrand...

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77444) szaszyka válasza sketchifun (#77443) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem! Ezt az USB-s [valamit] elvileg bele tudod pattintani az UTP-s [aljzatba], ha abban is ilyen keystone-os “belső” van. A Schrack-nak is van ilyen adaptere, vagy mi ez, amit aztán belepattintod az aljzatba. Ha nincs más, maximum rendelsz eBay-ről, vagy amazonról ilyen cserélhető betétes aljzatot.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#77445) mezis válasza Orlin (#77441) üzenetére


mezis
nagyúr

1 - 2 évet kibír, pláne ha nem sűrűn nyitogatod, zárt állapotban meg kap egy enyhe alátámasztást (esetleg nyitott állapotban is).

Én ledugnék a felső csavarokig egy csőbe passzoló, U alakú vasat, aminek a csavar felőli falvastagsága legalább 4mm. (Horganyzott vagy alapozott, festett legyen, nem egy rozsdás vasdarab.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#77446) Chaser válasza sketchifun (#77443) üzenetére


Chaser
titán

nem is fogsz, mert nincs
én azt gugliznám ki először, h 5m megoldható-e egyáltalán jelcsillapítás miatt, usb2-nél biztos nem, újabbakat nem tudom, de van egy gyanúm h nem véletlen rövid kanócokat adtak usb3-as rackekhez, ha készen nem lehet venni ilyen kábelt ekkora méretben akkor nagy eséllyel nem megoldható

szerk: 5m hosszabbító kábelt találtam beépített jelerősítővel 3.0-ból, ha olyat húzol be neki kanóc kivezetős szerelvénybe az nem jó?
ezekről tudni kell adott eszköznél v működnek v nem

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77447) Chaser válasza sketchifun (#77443) üzenetére


Chaser
titán

ha nem működik az ebayes valami vak dugós szerelvénybe is bele tudod faragni, biztos jó móka ( : de megoldható éppen

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77448) sketchifun


sketchifun
senior tag

A kész kábel sajnos nem jó, mivel a végén lévő csatlakozó túl nagy.

A linkelt megoldás ugyan csak ezért nem jó, nem tudok egy csatlakozót áthúzni.

Ha 2.0-t tudnék csinálni, az is megtenné.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#77449) csemberlen válasza sketchifun (#77448) üzenetére


csemberlen
őstag

Létezik lan/usb konverter.
pl:[link]

[ Szerkesztve ]

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#77450) Pttypang válasza Orlin (#77441) üzenetére


Pttypang
veterán

Milyen garancia jarna erre?

Everybody lies.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.