Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29001) FatalEror válasza biker (#28996) üzenetére


FatalEror
addikt

Én tényleg azt hittem,hogy van!Azért is voltam kíváncsi,hogy vajon milyen brutál sütő lehet az ami 6kw-t eszik!

HardCore is my LifeStyle

(#29002) DeFranco válasza Nordik (#29000) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szerintem nyertes csapaton ne változtass, mert azzal mindig nagyobb a szívás, ha azt is piszkálod, ami egyébként rendben van.

Ha jól tart a tapéta, akkor fess rá, az viszonylag olcsón és gyorsan megvan, a lényeg, hogy jó, és jól fedő festéket használj.

Sokkal egyszerűbb, mint nekiállni vakarózni, ragasztózni, illesztgetni.

(#29003) Met válasza Nordik (#29000) üzenetére


Met
Topikgazda

#28983

Csiszolni csak akkor kell ha egyenletlen a felület.
Árban x forint/nm, attól függ mekkora a szoba és milyen tapétát akarsz, ha még nem csináltál ilyet akkor nem árt ha konzultász olyannal aki már csinált és esetleg ott is tud lenni az első pár csíknál :)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#29004) genndy válasza DeFranco (#28975) üzenetére


genndy
addikt

Elég régi (13 évesnél több, mert már az előző lakók is úgy örökölték), de jó állapotban lévő kőris szalagparketta volt (tehát rendes fa, nem laminált). Csak már elég egyensárga volt, meg ahol szőnyeget raktak rá ott az nagyon meglátszott, azért akartam csiszoltatni. Illetve csiszolva még nem volt, azért is lehetett (kb. 2x lehetne még).
Nem volt nagy cucc, mester bérelt szalagcsiszolót, azzal szépen átmentek rajta, szegélyléceket előtte persze fölszedték. Volt avarfújó (vagy mi, én annak néztem :D ) meg porszívó, úgyhogy dzsuva se lett. Aztán lelakkozták 3x, viszonylag jó minőségű lakkal, ecsettel, semmi flanc. A száradásra kellett jó sokat várni mindig minden rétegnél.
Adok kontaktot is szívesen, de azt tudni kell hogy aki nálam dolgozott, az nem kimondottan parkettás volt, hanem festő+mázoló+burkoló, csak akkor már ha ott volt akkor elvállalta ezt is, mert nem bonyolult meg csinált ilyet. Tehát én meg vagyok elégedve az eredménnyel (a festéssel+burkolással pedig abszolút, mert elsősorban ők azok), de hogy ha igazán szépre akarod, akkor egy igazi parkettás szerintem szebbre megcsinálja, főleg ha esetleg a parkettához is hozzá kell nyúlni (mert mondjuk mozog vagy toldani kell vagy nemtom). Nálam azért maradt egy-két buborék, pár szőrszál, néhol picit megfolyt, semmi vészes, de ha nagyon szigorú szemmel nézem akkor azért lehetett volna szebb. A festés+burkolásban nincs ilyen, az hibátlan.
Cserébe viszont nem volt drága. 5000 Ft/m2 volt a csiszolás+lakk (és ebben a lakk anyagár is benne van), meg a gépbérlés volt 10.000 egy összegben (egy napra kellett csak). Szóval ha így is érdekel, akkor megy az elérhetőség, de ha überfasza munkát akarsz akkor inkább valódi parkettást ajánlanék (olyan kontaktom viszont nincs).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29005) Reaper04


Reaper04
aktív tag

Sziasztok!
Sarokban (fal-plafon) lévő repedést szeretnék eltüntetni ideiglenesen.
Külső teherhordó falról lenne szó. A födémünk borított gerendás, viszont nincs körbe koszorú sehol.

A sarokban (már a vásárláskor láttuk) van végig hosszában egy repedés. Olyan 2-3 mm széles.
Kalapáccsal meg koppogattam, majd kicsit erősebben, nem nagyon akart leesni a repedt vakolat.
Kapartam ütöttem, végül megadta magát és egy kis helyen leszedtem a vakolatot. Előttem volt a stukatur födém alsó nádas rétege, meg a felette lévő deszkázat.

Azt vettem észre, hogy nem minden deszka fekszik fel a falra hanem előtte fél 1 centivel megáll. Így lesz egy lyuk ott közöttük.
Lehetséges, hogy ez miatt (+esetleges fal mozgás) alakultak ki a repedések?

Hogy orvosolható ez a probléma?
A tények: Kb 2-3 év múlva komplett tető és födém bontás, minden 60 cm-rel lejjebb majd új födém és tetőtér építés. Addig legyen szép, tartson ki.

Arra gondoltam leszedem ami leszedhető (könnyen) vakolatot, majd kicsit nedvesítem (vagy mélyalapozom) aztán üvegszövet hálóval vakolom (ráhagyással), majd miután megszáradt, még egyszer átsimítom.

Szerintetek ez az elképzelés/megoldás helytálló a kritériumokkal szemben?

Vagy mit lehetne csinálni, hogy szép legyen a plafonnál a sarok?

Segítségetek előre is köszönöm!

Üdv: Dávid

u.i.: A fent említett lyukba nyomjak valami hézag kitöltőt? Gondolok purhabra vagy hasonlóra? Mit ajánlanátok ilyen célra? vagy inkább felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

(#29006) föccer válasza Reaper04 (#29005) üzenetére


föccer
nagyúr

Tök felesleges bontani. Ha nagyon zavar, akkor vegyél polisztirol díszlécet és ragaszd fel a sarokba.

üdv ,föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29007) genndy válasza Reaper04 (#29005) üzenetére


genndy
addikt

Legegyszerűbb, főleg ha csak ideiglenesen kell: holkerléc (fal-plafon találkozásához hungarocell díszléc).

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29008) FatalEror válasza Reaper04 (#29005) üzenetére


FatalEror
addikt

Ez egy parasztház?És a gerendák azok fából készültek?

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#29009) Reaper04 válasza FatalEror (#29008) üzenetére


Reaper04
aktív tag

föccer, genndy: Köszi a tippet! Erre nem is gondoltam :D Valóban praktikus és egyszerű.

FatalEror: Mitől parasztház a parasztház? :) Amúgy szerintem egyszerű sima ház, igen.
A gerendák természetesen fából vannak. Van valami töltés is a fák között, meg felül a padlás felől vastagabb deszkázat, ellenléccel, felette pedig padlástégla, közép valamilyen tömítő por szórva.

Annyit tudok még, hogy az utca fronti és a hátsó udvari falat az építész szerint ki is lehet bontani, nem fog akkor sem összedőlni a ház, mert a bal oldali szomszéd felőli "hátsó" tűzfal és a másik oldalról a falak tartják az egész tető szerkezetet. Bár nem próbálnám ki :)

még valami:
Az építési engedélyem elvileg már karácsonyra elkészült, de gyakorlatilag majd csak februárban lesz belőle valami.
Addig is neki állhatnék pl. ablakcserének? (persze a tervben foglaltak alapján). Eről azt kell tudni hogy 190 cm-ről csökkenteném 120 ra az ablak magasságát, a szélesség maradna. Tehát áthidaló, befalazás felül és ablak be a helyére.
Vagy várjam meg az engedélyt és csak azután álljak neki? (Ki ellenőrzi, hogy elkezdtem-e már vagy sem? :) )

(#29010) FatalEror válasza Reaper04 (#29009) üzenetére


FatalEror
addikt

Vályogból épült.
Mert akkor ez a repedés származhat abból,hogy a fa csavarodik,és feszületet kelt a falban.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#29011) Morris


Morris
veterán

Urak, 18mm-es szabványos bútorlapból készülő konyhabútort hányas facsavarral érdemes csavarozni?

(#29012) x_o_n válasza Nordik (#28968) üzenetére


x_o_n
veterán

le kell áztatni a tapétát,2-3x nm-enként nagy részt le lehet huzni szinte a falról,ha mindenhol kész akkor a maradékot is le kell áztatnio,majd átkaparni.
a csupasz beton fal eléggé kriminális kinézetü igy mindenképpen glettelni kell.
első rétegben 3-6 os rigips utána rimano+ 1-2 rétegben,becsiszolni és lehet festeni

(#29013) Dluinet válasza Morris (#29011) üzenetére


Dluinet
nagyúr

30-as esetleg 32-es, amit én használnék.
De majd a szakértők megmondják.

ui: a fejet mindenképp süllyeszteném, ezért 1mm-rel bejeb is kerülhet a csavar

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29014) föccer válasza x_o_n (#29012) üzenetére


föccer
nagyúr

csupasz beton fal eléggé kriminális kinézetü

Azért ennek szeretnék ellent mondani, bár abban igazat adok, hogy általában nem szépek. De meg lehet csinálni (jó pénzért) kifejezetten tetszetősre.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29015) Morris válasza Dluinet (#29013) üzenetére


Morris
veterán

Én most két félét vettem. (4.0x50, 4,5x50) Nem tudom eldönteni melyik legyen. De ha nem jó, akkor veszek olyat amilyet javasoltok.

(#29016) x_o_n válasza föccer (#29014) üzenetére


x_o_n
veterán

konkrétan,panel ház betonfaláról van szó,ne mond hogy az olyan mint a képen.

(#29017) FatalEror válasza Morris (#29015) üzenetére


FatalEror
addikt

Szerintem azok pont jók!Az 5-s átmérőt nem vállalnám be,de a 4,5 szerintem pont jó!Van jó fúrószárad előfúrásra,és süllyesztésre?És ha nem akarod bontani,akkor érdemes ragasztani is,fánál amúgy is a legerősebb kötés.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#29018) Morris válasza FatalEror (#29017) üzenetére


Morris
veterán

ó..óó ragasztani?
Mondd a módszert! :K

(#29019) Dluinet válasza Morris (#29011) üzenetére


Dluinet
nagyúr

most a falra akarod felcsavarozni a szekrényt, vagy két darab 18mm vastagságú bútorlapot összecsavarozni?

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29020) Morris válasza Dluinet (#29019) üzenetére


Morris
veterán

A falra excentrikus bútorakasztóval megy majd fel.

Két bútorlap összecsavarozására irányult a question! :)

(#29021) föccer válasza FatalEror (#29017) üzenetére


föccer
nagyúr

Bútorlapot nem szívesen ragaszt az ember. Tapasztalatból mondom. Még a PVA is elengedi idővel.

Morris: Az előfúrás átmérője a használt facsavartól függ. A lényege annyi, hogy a két összecsavarozandó falapból a felsőben (küldő/elülső kinek hogy tetszik) nem vágjon menetet a csavar, hanem azt csak a csavar feje tartsa. A faforgács lemez nem fog szétrepedni a kisebb csavaroktól, csak akkor ha nagyon a szélére hajtod.

x_o_n: Hát, van benne valami. :)

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#29022) Morris válasza föccer (#29021) üzenetére


Morris
veterán

na, így gondoltam én is. :K
a 4,5-es csavarnak mekkora szárral fúrjam elő?

(#29023) Dluinet válasza Morris (#29020) üzenetére


Dluinet
nagyúr

két 18mm vastag bútorlap 36 mm vastag, az 50mm hosszú csavar egy picikét hosszúnak tűnik

tehát 30-32mm hosszú 3,5-4,5 mm vastagságú csavart használnék, 2mm fúróval előfúnék, majd süllyeszteném a fej helyét, és becsavarnám a csavart

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29024) code1005


code1005
senior tag

Sziasztok!

Meglévő gázos, hőtárolós vízmelegítőmet szeretném lecserélni egy turbós cirkóra. Eleinte azonban csak a meleg vizes része lenne használatban, tehát a fűtéskört le szeretném dugózni. Működhet ez?

Azért akarok most cirkó mert később a gázkazán helyére ez menne, akkor már fűtésben is ez működne, viszont kezdetben túl bonyolult lenne ezt így megoldani. Most megy a gázos melegítő helyére, ott csak egy kb. 100 mm-es lukat kell a falban csinálnom.

Van itt valaki aki Miskolci és gáz-fűtés szerelő?

plata o plomo

(#29025) Dluinet válasza code1005 (#29024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

szerintem ne csináld
a hőtárolós vízmelegítő hagyd meg

a fűtésre külön mehet a turbos kazán

a turbos kazánnal nagyon sok víz elmegy fölöslegesen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#29026) FatalEror válasza Morris (#29022) üzenetére


FatalEror
addikt

Mindig magmérettel fúrunk elő,az pedig maga a csavar vastagsága,tehát nálad az 4,5mm lenne,de meg lehet próbálni nyugodtan 4mm-l.Bár én is 2mm-l fúrnék elő,de akadnak bútorlapok amik rettenetesen kemények,és 2mm-s lyukba 4mm-s csavart belehajtani szenvedés volt.De meg kell próbálni.

föccer
Én anno Palma Fa vízálló fa ragasztót használtam az ajtók összeragasztásához,és kap gőzt is,+ üvegtábla is van benne,de idestova 13 éve nem enged semmit sem.

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#29027) Winner_hun válasza föccer (#29021) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jajj már hogy mennyire nem értitek hogy mit szeretne:)

Korpusznak bőven elég a 4,5x50-es csavar de ha van vastagabb az nem árt, jó a 4,5-ös is. A ragasztás pedig tiplihez, lamellóhoz kell. Szerintem konyhánál ez teljesen felesleges. Ha konyhabútort csinál akkor lapból élbe csavaroz, 4 db-ot beletesz minden találkozáshoz (alul ahol ~56 cm-es a mélység) és annyi. De valószínűleg 3 db is elég.
A felső résznél meg oldal ami látszik ott van értelme tiplizni/lamellózni mert az látszik.

Bútorlapot is lehet ragasztani, protopur pn kiváló rá, lapjaira is ragaszthatod aztán szedd szét. Ha gondolod összeragasztok neked egy darabot és majd szólj ha szétszedted:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29028) Winner_hun válasza FatalEror (#29026) üzenetére


Winner_hun
félisten

Attól függ mibe fúrsz. Magméret NEM a csavar vastagsága, az a menet nélküli rész. A magméret az esetében nem 4,5 hanem 2 mm. 4,5-ös fúróval kéne előfúrni az első lapot de ha 5-össel fúrja meg az se baj, majd azt megsüllyeszteni a csavar fejének megfelelően.
A 2. darab anyagnál élbe megy a csavar. Mivel bútorlapról van szó annak a belső része eléggé laza szerkezetű, nem kötelező előfúrni, de ha mégis akkor max. 2-es fúróval.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29029) FatalEror válasza Winner_hun (#29028) üzenetére


FatalEror
addikt

Én általában fenyővel dolgozik (bútorlapot rühellem),ott sohasem fúrók elő,mert azt mondom,hogy nekem elég erős gépem van hozzá (6*100-s csavart is be "süllyeszti",azt hiszem inkább betépi előfúrás nélkül egy fenyő gerendába),de bútorlapnál sokkal nehezebben megy,és a "műanyagot" is szívás csak a csavarral átlyukasztani,tehát minimum egy szöggel/árral érdemes ezt megtenni.És az ócska fúrószárakat is hamarabb megeszi a bútorlap,szóval abból sem árt egy jó fajta,mert a "fekete" HSS szárakkal hamar végez.

HardCore is my LifeStyle

(#29030) Winner_hun válasza FatalEror (#29029) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem csak a gép erejétől függ hogy besüllyeszti vagy sem. A bútorlapba is bemegy süllyestés nélkül ha elég erős az anyag amibe meg tud kapaszkodni a csavar. A bútorlap belsejében elforog a csavar mikor a fej eléri a bútorlap felületét mert túl kemény és nem tud belesüllyedni.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29031) FatalEror válasza Winner_hun (#29030) üzenetére


FatalEror
addikt

Azt értem,de én arra gondolok,hogy sokkal nagy erő kell ahhoz,hogy becsavarjam,ezt azon érzem,hogy több erő kell,hogy ellentartsak a gépnek.De azt is aláírom,hogy szar az anyag amivel dolgoztam,de nem is mai gyártás volt. :N

HardCore is my LifeStyle

(#29032) code1005 válasza Dluinet (#29025) üzenetére


code1005
senior tag

De nem működik ez a Sz*r! Régen társasházban laktam ahol cirkó volt, tehát a mindig jött a melegvíz. Kényelmes dolog az átfolyós melegítő és ezért szeretnék most itt (családiház) is ilyet.

plata o plomo

(#29033) Lipton válasza Winner_hun (#29030) üzenetére


Lipton
őstag

SPAX onmetszo torx feju csavarokat szoktam hasznalni altalaban az itthoni barkacsolashoz. Normalisabb makita akkus siman beletekeri a tomor bukk lapba (2,0-4,0x3,0-6,0). Fenyobe a 150mm-es onmetszot siman telekerte be szo nelkul (pergolga).

(#29034) Winner_hun válasza Lipton (#29033) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem az a lényeg hogy mi mit hajt be hanem hogy kell-e süllyesztés a csavarnak. Bútorlapnál kell ha a csavar bútorlap közepébe megy mertt ott nem kapaszkodik meg eléggé, nem tudja behúzni a fejét csak forog egyhelyben.
4 és 4,5x50-es csavarhoz biztosan kell süllyesztés.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29035) Lipton válasza Winner_hun (#29034) üzenetére


Lipton
őstag

Mindjart kimegyek a garazsba es kiprobalom :) Fenyot irtam es tomor bukk lapot, butorlappal nincs tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

(#29036) Winner_hun válasza Lipton (#29035) üzenetére


Winner_hun
félisten

Fenyő az puha fa (luc, borovi), könnyedén behúzza még egy rövidebb csavar is a fejét, de a bükknél már süllyesztés kell ha rövid a csavar. Hosszabb csavarnál nem árt süllyesztés, bár lehet ott már behúzza.
Bútorlap összeszerelésnél valószínűleg sima reisser csavar lesz használatos, nem önmetsző.

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#29037) FatalEror válasza Winner_hun (#29036) üzenetére


FatalEror
addikt

Igen az már én is megszívtam,hogy behajtottam keményfába a csavart,és nem húzta be a csavart teljesen,csak egy helyben forgott.

HardCore is my LifeStyle

(#29038) stangli


stangli
senior tag

Sziasztok,

Gázkazán vásárláson gondolkodom, és így első nekifutásra egy pár kérdés merült fel bennem.
1, Mi a különbség a turbós és kondenzációs kazán közt?
2, Egy 50nm-es lakás/vízmelegítésére mekkora teljesítményű kazánt ajánlanátok?
3, Amennyiben tudtok információval szolgálni, melyik fűtési rendszert ajánlanátok, azaz melyik a gazdaságosabb? A fali radiátoros, a padlófűtéses, vagy a falba épített fűtés?
4, Mely kazán márkák számítanak jónak/megbízhatónak? (pl Top5 ha tudtok ilyet ajánlani)

Thx :R

(#29039) neduddki válasza stangli (#29038) üzenetére


neduddki
nagyúr

I!

1 hoszivatyu /mod: g v. h tarifa/
2 belso retegvizes kongyi cirko /mod: pl, viessmann vitodens 111-W 19kW visszafojjtva 6kW-ra/ esetleg Ariston-Baxi 2-3kW-ra visszaszbajiohato cuccai, de oda kell indirekt viz

falfutes-padlofutes /gyorsitasnak hozzaraksz fajinkult/ Hszivatjuvatjuval hut is /padlo nem/
az ar ellenben brutalis....

udv

neduddki

mod: me erzem ugy nem fox annyti aldozni ra....

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29040) szabjan válasza stangli (#29038) üzenetére


szabjan
tag

Ha a turbós alatt a sima gázkazánt érted, akkor eközött és a kondenzációs között /ami ugyanúgy turbós/
a a lényegi különbség, hogy a kondenzációs kazán vissza tudja nyerni a füstgáz kondenzációjából az energiát, ami a kéményesnél kényszerűen távozik. Ezekkel a sima 90 -egykét % os hatásfokához képest számolva 110 körüli hatásfokot is el lehet érni. Lényeges viszont a vízhőmérséklet ezeknél, mert minél tovább emeljük visszatérő oldalon, annál kisebb hatásfok növekedést érhetünk el.
Ebben az én tudásom is utánanézést igényelne :-) de Neduddki regényeket tud szerintem mesélni... :-)
Ezeket leginkább az alacsony hőmérsékletű fűtéseknél lehet jól alkalmazni. Pl. a padló és a falfűtés.
De egy jól szigetelt házban túlméretezett radiátorokkal akár radiátorosra is alkalmas lehet.

Míg a normál kazános cirkónál el kell érni a kazán optimális hőmérsékletét. Ált. 60-70 fokos előremenő.
Természetesen ez is alkalmas alacsony hőfokú fűtésre, de itt magas hőmérsékletű kört kell kiépíteni a kazán oldalán.
Fűtésrendszerekben ha jó a szigetelés a beton alatt, / 8-10 centi akár.../ akkor egyértelműen a padlófűtés a leggazdaságosabb. Nagyobb belmagasságnál kifejezetten előnyös, mert nem a plafonnál lesz meleg.
Ez kombinálva falfűtéssel a frankó.
Radiátoros ugye utólag a legegyszerűbben kivitelezhető, Ez az ami bárhova megfelel, kivéve ha 3.5 - 4 méter belmagasságod van. Ilyenkor már nem ajánlott.

Melegvíznél ha átfolyós gázon gondolkodsz, tehát tároló nélkül, akkor ajánlott a 24 kW Ennek környékén kapsz normális sebeséggel, normális mennyiségű melegvizet.
Ha kevés a hőigény, akkor ahogy Neduddki is írta, olyan gép a célszerű amivel le lehet 10 kW alá is menni, de nincs nagy veszteség nem kell aggódni, csak jól kell kivitelezni és beállítani a rendszert. Hidd el sok múlik rajta... ;)

Kazánmárkát inkább nem merek írni. De keress meg privátban ha gondolod

[ Szerkesztve ]

a vizesember

(#29041) stangli válasza neduddki (#29039) üzenetére


stangli
senior tag

hőszivattyút belvárosi épület 2ik emeletére? :U

(#29042) stangli válasza szabjan (#29040) üzenetére


stangli
senior tag

Nem tudom mit kell érteni turbós alatt, én 3 fajtát találtam kéményes kazánt, turbósat, meg kondenzációsat.

Látom megerősítettél a kondenzációsba. A lakás belmagassága kb 3 méter.

(#29043) code1005 válasza stangli (#29042) üzenetére


code1005
senior tag

Nem értek hozzá, de a turbós a zárt égésterű kazán, nincs kémény, csak egy cső a falban kifelé, innen kapja a levegőt és távozik az égéstermék. Szerintem. :)

plata o plomo

(#29044) neduddki válasza stangli (#29041) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

miert legkondi nincs szerelve Nalatok a hazban? hoszivatjunak hivjak a levego-viz/levgset is:- )))
feluletfutes melle atmenti iodre erdemes massal si szmaolni /alcsonyhoimersegletu futest feltetelzve ez fajinkul/

udv

neduddki

p.s. szabjan: ne mered leirni a immergast mi?:- )))

ja ah szabjan ha radiatonal akarsz alacsony homerseglete ,egvalositani akkor Calidor v. mas jolefe aluraditor, fordobe meg alegnagybb bordafl am,i befer ugyis kicsi lesz

atfojjos vizmelegito hagy a francba sokat eszik ingadozik stb. visszakeresel megvan a arison 3kW-s likje, baxi-nak 2kW-s is van, de ezeknem kopmbik kell melle a indikrekt mint irtam viessmann-b an erdoke es en vagyunk az illetekesek

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29045) genndy válasza code1005 (#29043) üzenetére


genndy
addikt

Most már nem lehet oldalfalon kivezetni, úgyhogy kell kémény. Legalábbis tető fölé egy cső.

Csak akkor szólj, ha úgy érzed, hogy amit mondani szeretnél jobb, mint a csend.

(#29046) neduddki válasza genndy (#29045) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

es turbosnal acel /alu-t majd bontatni karjak a tuzoltok, de majd kiderul mi a politikai akrat/ kondinal muanauyg

udv

neduddki

mod: csak hogy meglegyen: BAXI ~2kW: Baxi Luna Duo-tec 1.12

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29047) neduddki válasza neduddki (#29046) üzenetére


neduddki
nagyúr

Hi

Csak high szabjan he mondhassa: immergas 2kW: Victrix 12kW

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#29048) szabjan válasza neduddki (#29047) üzenetére


szabjan
tag

Na jól van... :DD
Nem húzom én annyira ám. Csak sokáig egy - két félére voltam beállva, nem saját hibám miatt, és kiismertem azért ám őket. Az Immerből és sanyidüválból rengeteget felszórtunk és meg voltam elégedve velük. Ha közel 50 cirkóból 4-5 év alatt mindössze egy kéményszonda érzékelő és egy biztonsági szelep hiba van azért az nem rossz szerintem /Thema Classic - régi! / De ezt már leírtam valahol régen. De speciel anyámnál 11 éve megy a BAXI is mindössze egy tömszelence hibával. Nagyon jó kis gépek voltak régebben azok is. Főleg amikor még az Óceán tipusait vitte tovább. / Luna 20 FI /
Csak nekem az a véleményem az utóbbi évek tapasztalataiból /válság is, meg miegymás..../ hogy csupán név és ár alapján bemondani a tutkót cirkóügyben?.... Hát nem tudom. Én inkább már nem merem. Nagyon elkanászodott a legtöbb gyártó. Gyakorlatilag minden gép gagyisodik folyamatosan. A legocsmányabb gagyisodást én a WOLF kazánok terén vélem fölfedezni. Pedig az egy fogalom volt valamikor , de javítsatok ki ha tévedek...

a vizesember

(#29049) code1005 válasza genndy (#29045) üzenetére


code1005
senior tag

És ez engedélyköteles?

plata o plomo

(#29050) Pikkolo^^ válasza genndy (#29045) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Eddig is kellett engedély.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.