Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2001) Met


Met
Topikgazda

Nincs valakinek Mora 2459-es tűzhelye?
Kellene a használati utasítása de nincs meg.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2002) Geller72 válasza Met (#2001) üzenetére


Geller72
veterán

Akkor az Kombi, mert ugye 1xxx a gáz, 3xxx az elektromos..ööö.. :DDD és akkor 2xxx a kombi..szal a hivatalos MORA magyarországi képviselet az:

MORA HUNGARIA
1116,Budapest,Kondorosi út 3.

Telefon:
36/1/382-0252, 36/1/382-0253
36/1/382-0254,

E-mail: mora@morahungaria.hu

De sztem szart sem ér. (a képviselet, nem a tűzhely, bár...)Ha nem sikerül szólj, kb egy hét és beszerzem az importőrtől.
Üdv:
Geller

(#2003) Met válasza Geller72 (#2002) üzenetére


Met
Topikgazda

Köszi.
Igen kombi cucc, írkálok nekik hátha...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2004) Drizzt


Drizzt
nagyúr

Na volt ma kint a gázos, mert úgyis le akartam szereltetni a konyhában a fali melegítőt, miután a kéménybéleleésnél letereltették a kéményről, meg a csapomat is javította, így megnézettük a konvektort is. Nem szivárog sehol, viszont az őrlángot bekapcsolva hagyta, szóval most megint megszenvedtem mire rájöttem hogy kell elzárni. Remélem jól csináltam.

I am having fun staying poor.

(#2005) jeges válasza emitter (#2000) üzenetére


jeges
senior tag

hja, erről a módszerről én is hallottam, de ebből is van kétféle minimum.

közbe' beszéltem a szakival, aki azt mondta, szinte bizonyos benne, hogy nem lyukas a rendszer, mer' ha a kijelző szerinti 1,5 barnál csöpög, akkor az tuti minimum 2,5 bar, azaz rossz a nyomás megállapítása. mondjuk ez nekem még nem magyarázza meg, mitől esik a nyomás a szint alá, mer' az a pont, ahol csepegni kezd a szelep, nem "csökken", azaz valahová távozik a víz, ha jól sejtem.
mindegy, jövő héten kigyön, azt meglátjuk.

(#2007) j.bravo válasza Met (#1990) üzenetére


j.bravo
addikt

Ha már szóba jöttek kéményseprőék...

Egy százéves belvárosi bérház ház földszintjén lakom, és a kéményseprők mindig ráírják, hogy nincs bélelve a kémény, és hogy szelel, de kondenzvíz, satöbbi miatt ki kéne bélelni.

Nem tudjátok, hogy ez a ház hatásköre-e, vagy az egyes lakóké? (Kié a kémény? Csak mert ugye az én gázbojleremből jövő égéstermék áthalad az emelet lakások falában levő kéményszakaszokon is...)

Whatever.

(#2008) csemberlen válasza j.bravo (#2007) üzenetére


csemberlen
őstag

A kémény a lakóé!

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2009) Met válasza huygens (#2006) üzenetére


Met
Topikgazda

Én Őket ajánlanám.
A fa borítású ajtók között a B-40-es a miénk :)
Ingyen kimennek felmérni és szerintem jó minőség. Ha lesz következő lakás megint ők fogják az ajtót csinálni az tuti :K

j.bravo: megkérdeztem kéménybélelőket (Kéménylegények :) ), hogy mi a szokás ilyenkor azt mondták, hogy megbeszélés tárgyát képezi, hogy ki fizet, van ahol a ház állja a költségeket de van, hogy a lakó, gondolom attól is függ, hogy mennyi pénze van a háznak.
Van, hogy a felmérést a lakó a bélelést a ház. Szóval a közös képviselővel kell beszélni.

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2010) j.bravo válasza Met (#2009) üzenetére


j.bravo
addikt

csemberlen, Met: köszi mindkettőtöknek!

Csak azon kattog az agyam, hogy vajh' ki van-e bélelve a felettem lakóknál (kötve hiszem), illetve hogy van-e értelme csak azon a szakaszon megcsináltatni aol az én lakásom falában van (efelől is meg lennék lepve). A többiekét pedig nyilván nem szeretném én fizetni.

(rá fogok kérdezni, kinél van megcsináltatva és kinél nincs, csak ehhez az kéne, hogy olyankor érjek haza, amikor még nem bunkóság becsengetni a szomszédhoz... és persze ők meg legyenek otthon)

Mi pénzbe kerül egy ilyen móka egyébként?
És mennyire gond ha nincs megcsinálva?

Whatever.

(#2011) Met válasza j.bravo (#2010) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha jól rémlik 4-5k/méter + ez meg az, szóval minnél közelebb vagy a tetőhöz annál olcsóbb :DDD .
Szerintem minden lakásnak külön "csöve" van, legalább is az lenne a logikus, mert ha a fölsőnél eldugul akkor alatta mindenki megfullad?:)
Azért kell megcsinálni mert
1, belehúzzák az a műgyanta csövet ami hőre megkeményedik, így nem tud beomlani a kémény és így eldugulni
2, ezeket a kéményeket amikor kitalálták nem gázzal fűtöttek és a gáznál lecsapódik valami pára vagy mi, a kémény falára és jajjajjaj :)

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2012) nyunyu válasza j.bravo (#2007) üzenetére


nyunyu
félisten

Egy százéves belvárosi bérház ház földszintjén lakom, és a kéményseprők mindig ráírják, hogy nincs bélelve a kémény, és hogy szelel, de kondenzvíz, satöbbi miatt ki kéne bélelni.
Nem tudjátok, hogy ez a ház hatásköre-e, vagy az egyes lakóké?

Szvsz kerdezd meg a hazmestert/kozos kepviselot/dobd fel kozgyulesen a temat. (bar utobbit valoszinuleg buktad, mivel torveny szerint legkesobb majus 31-ig meg kell(ett) tartani.)

Nalunk asszem csak a szennyviz halozat lakason beluli szakasza nem kozos, annak csereje/javitasa a lako dolga, minden mas a haze. (hideg/melegviz nyomocsovek, futes)

KKnal arra is kerdezz ra, hogy milyen onkormanyzati palyazatok vannak tarsashazaknak, mifelenk pl. volt valami olyan akcio, hogy a lakok altal felujitasi alapba felretett minden 1Ft melle az onkormanyzat ad meg egyet.

Az igy osszegyult lovebol aztan rendbe lett teve az omladozo homlokzat, meg a 20 eve nem hasznalt kemeny, aminek a felujitasat tavaly a kemenyseprok eloirtak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2013) j.bravo válasza nyunyu (#2012) üzenetére


j.bravo
addikt

Tegnap lett volna, de állítólag elmaradt (nem tudtam volna ott lenni).
De rá fogok kérdezni.

Whatever.

(#2014) nyunyu válasza j.bravo (#2013) üzenetére


nyunyu
félisten

Legkozelebb probalj meg elmenni, elvegre teged is erinto piszkos anyagiakrol van szo.

Nalunk a KK mindig arra jatszott, hogy ugysem megy el senki, csak az ot tamogato 3-4 nyugdijas, aztan az eredeti utan 1 oraval megtartotta az ismetelt kozgyulest (szabalytalanul...), amikor is eleg a jelenlevok egyszeru tobbsege a kepviselo elozo eves elszamolasanak/kovetkezo eves terveinek elfogadasahoz, nem kell a tulajdoni hanyad minimum 50%-a.
Aztan valahogy mindig ilyenkor emelodott az amugy is irrealis kozos koltseg...

Iden erre kifejezetten gyurtunk, es a tulajdonosok 90%-a kepviseltette magat, aztan kozosen elzavartuk a KK-t a picsaba. :))
(Ha mar magatol nem volt hajlando 5 eve kiirni a KK valasztast, ami torveny alapjan evente kotelezo... :( )

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2015) Met válasza nyunyu (#2014) üzenetére


Met
Topikgazda

1 óra? Nálunk, gyűlés 17.00 ha határozatképtelen az ismételt gyűlés 17.30 :D

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2016) Drizzt válasza Cyrin (#1962) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Felhívtam a szerelőt, hogy bekapcsolva maradt, hogy kell elzárni. Mondta, hogy be kell nyomni a fehéret, s akkor az beviszi a másikat is. Azért izgis, hogy a másik szobában heteken keresztül kinti állásban volt, meg talán ebben a szobában is. Hangja nem volt semmi, ha feltekertem se, szerintem gáz nem jött ki úgy se. És a benti állásban ad szikrát, a kintiben nem. Asszem begyújtani meg úgy lehet, hogy benyomod a pirosat tövig, s közben lehet szikrát adni.
Kezdem kiismerni magam. Jó lesz még ez a hsz a fűtés kezdetére emlékeztetőnek magamnak. :D:D:D

I am having fun staying poor.

(#2017) Drizzt válasza j.bravo (#2010) üzenetére


Drizzt
nagyúr

Nekem összesen 117 volt szakvéleménnyel, meg minden egyébbel, asszem 7-8 méter volt a kémény, még ez volt sok ajánlat közül a legolcsóbb. Nálunk annyiban volt más a helyzet, hogy kaptunk határozatot, hogyha 90 napon belül nem csináljuk meg, akkor elzárják a gázt. Így sajna muszáj volt rendesen a zsebbe nyúlni. De mondjuk inkább, mint hogy egyik nap már ne keljek fel...

Métere 9e volt, ahogy látom.

Furánflex-kszel van amúgy bélelve.

[ Szerkesztve ]

I am having fun staying poor.

(#2018) nyunyu válasza Met (#2015) üzenetére


nyunyu
félisten

1 óra? Nálunk, gyűlés 17.00 ha határozatképtelen az ismételt gyűlés 17.30 :D

Mintha lenne ra szabaly, hogy a megismertelt kozgyulesnek legalabb egy hettel az eredeti utan kell lennie, legalabbis valamelyik jogasz szomszed ezt magyarazta, hogy ez szabalytalan.

Ehhez kepest az aktualis torvenyben ez all:
"37. § (1) Ha a közgyűlés nem határozatképes, vagy az elnöklő személy a közgyűlést a határozatképtelenné válása miatt berekesz­tette, megismételt közgyűlést kell tartani.
(2) A megismételt közgyűlést a határozatképtelen közgyűlést követő 15 napon belüli időpontban az eredetivel azonos - a hatá­rozatképtelenné vált közgyűlés esetén a közgyűlés berekesztését követően fennmaradó - napirenddel kell összehívni. A megismételt közgyűlés az eredeti közgyűlés meghívójában az eredeti közgyűlés határozatképességétől függő feltétellel is kitűzhető.
(3) A megismételt közgyűlés a jelenlevők tulajdoni hányadára tekintet nélkül határozatképes; ezt a körülményt a megismételt közgyűlés meghívójában fel kell tüntetni azzal, hogy ahol e törvény a tulajdonostársak tulajdoni hányada alapján számított meghatá­rozott arányát követeli meg a határozat elfogadásához, ennek hiá­nyában a kérdésben határozat nem hozható."

Aha, vastagbetu a kiskapu :W

Ha az eredeti meghivoban nem irsz megismetelt kozgyulest, akkor eletbe lep az a passzus, miszerint kozgyulest legalabb 1 hettel elore ki kell hirdetni+osszes tulajdonost irasban meghivni.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2019) j.bravo válasza Drizzt (#2017) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálam csak a fürdőszobában van olyan készülék, ami kéménybe fúj - átfolyós vízmelegítő. A szobákban parapetes konvektor van.
Elgondolkodom azon is, nem lenne-e érdemesebb inkább lecserélni a vízmelegítőt más megoldásra... persze előbb majd feltérképezem mindkét eshetőséget.

A közgyűlést nálunk is az eredeti meghívóban hívták össze újra, fél órával későbbre... ez a bevett gyakorlat :(

Whatever.

(#2020) Met válasza j.bravo (#2019) üzenetére


Met
Topikgazda

Ahogy nézem a gáz árának előre jelzését lehet érdemesebb egy villanybojler és akkor a kéménnyel se kell tökölni...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2021) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

tudtok jó fütés szerelőt? az leőző lelécelt és itthagyott fűtésnélkül.
Jövöhéten bentkéne lennie a falba a csöveknek, csinálnám a lakásomat...
Padláson lesz elvezetve a cső és a dalba fog lemenni a radiátorokhoz, illetve 2 helyre 16os csövel melegvizet kell vinni.:D naggyábol ez a projekt egy 120m2es emeletnélküli házban. Az előző srác meg nemtudom holvan, nem veszi fel, akkor meg dögöljön meg.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2022) Hasaggymeg válasza TexT-BoY (#2021) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Hol a ház?

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2023) TexT-BoY válasza Hasaggymeg (#2022) üzenetére


TexT-BoY
addikt

Pestmegye, M0 halásztelki lejárótol 4utácra.
Kell burkoló is, az is befarsolt, nem azért mert nem fizetünk hanem mert egy k&cs&g.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#2024) Hasaggymeg válasza TexT-BoY (#2023) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Messze van Dunakeszitül! :O

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2025) RegősBence


RegősBence
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van nekünk egy teraszunk betonból. Annyi a gondom vele, hogy amikor csinálták jött az eső és le kellett takarni fóliával. Viszont a fólia itt-ott lyukas volt és a beton felületén, fehéres folt keletkezett ott, ahol a víz becsorgott.

Van bármilyen megoldás arra, hogy ezt a foltosodást eltüntessem?

Regős Bendegúz a becsületes nevem

(#2026) nyunyu válasza RegősBence (#2025) üzenetére


nyunyu
félisten

Lefested az egesz teraszt egyszinure?

Regebben volt a Kemikalnak valami vodros kiszerelesu festeke direkt betonhoz, amivel sokan a palatetoket is ganyoltak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2027) RegősBence válasza nyunyu (#2026) üzenetére


RegősBence
csendes tag

Gondoltam rá, csak nem tudom, mennyire kopásálló ez a megoldás. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatod?

Regős Bendegúz a becsületes nevem

(#2028) Mawyx


Mawyx
senior tag

Tudja vki lehet-e csempét festeni valamivel? Leverni és másikat rakni drága, de ez meg nem tetszik, sőt, undorító :(

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2029) Chili7 válasza Mawyx (#2028) üzenetére


Chili7
őstag

Ugyan nem olcsóbb, de leverni nem kell! Rá lehet ragasztani másikat! Nem tudom, hogy festve milyen "szép" lenne...

(#2030) Mawyx válasza Chili7 (#2029) üzenetére


Mawyx
senior tag

Sajnos nem lehet, párom nem engedi, most nem költünk rá (tán 4m2 pedig összesen, de nem vitázok már), hiába mondtam, hogy megveszem én és felrakom én vagy együtt, de nem. Gondoltam akkor lekenem. A mostaninál csak szebb lehet. Ideiglenes kéró, egy szükséglakás (otthon a kutyaház nagyobb :((( ), de élhetőre kéne pofozni... Az érdekelne hol kapni rávaló festéket. Ha totál elrontom, akkor még mindig ott van a csempézés lehetősége vészesetre, de balhét nem ér meg.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#2031) nyunyu válasza RegősBence (#2027) üzenetére


nyunyu
félisten

Anyam garazsa huszoneve le lett kenve valami betonfestekkel, de meg mindig zold a beton, nem kopott le teljesen.

Kozben nezem, Trilak is gyart betonfesteket.
Azt irjak ra, hogy kopasallo.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2032) RegősBence válasza nyunyu (#2031) üzenetére


RegősBence
csendes tag

No, ez egész biztató. Ennek utána fogok járni. Köszönöm a segítséget.

Regős Bendegúz a becsületes nevem

(#2033) Met válasza Mawyx (#2030) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem nagyon lehet kapni olyan festéket ami fent is marad.
PVC-t ragasztotok rá az nem jó?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2034) RegősBence


RegősBence
csendes tag

No, még egy kérdésem lenne.

Az ereszcsatorna leejtését, hogyan érik el? Mert amiket láttam eresztartókat, azoknak a szára egyforma hosszú volt. Kérdeztem, hogy ez nem úgy szokott hajtva lenni, hogy egymás után a különböző hosszúságú szárból adódik a leejtés. A válasz az volt, nem. Kérdem én, akkor hogy?

Regős Bendegúz a becsületes nevem

(#2035) Ariadne válasza jeges (#1994) üzenetére


Ariadne
őstag

A megoldás a levegős feltöltés, kijön a jóember egy kis kompresszorral, leszedi az elejét, és hátul van egy nagy gumiharangszerű képződmény, azt "felpumpálja". Kell ez a nyomás ahhoz, hogy tudja rendesen mozgatni a vizet, különben most kicsepeg alul folyamatosan, ha működik. Nekünk is egy Saunier Duval van, csak eggyel kisebb azt hiszem, de pont most volt ez a gond vele. Évente meg kell csináltatni ugyanezt kb., mert elmegy belőle a levegő, ez törvényszerű, azt mondták.

mod: Ha már itt vagyok, egy kérdés. Most vettünk használt és lepusztult :D lakást, teljes felújítás lesz. A konyhával kapcsolatban úgy tűnik, hogy a mostani helyéről el kellene majd vezetni a vizet/lefolyót, tehát a mosogatótálcát kb. 2 méterrel arrább kell tenni, plusz lenne előtte egy mosogatógép. Tovább már nem megy a víz onnan. Tudja valaki, ez mennyire megoldható, fel kell hozzá törni az egész konyhát esetleg?

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2036) nyunyu válasza RegősBence (#2034) üzenetére


nyunyu
félisten

Csatornatarto vasak szara egyforma hosszu, a nyakuk van eltero mertekben meghajlitva.

Legalabbis ami fater kereskedeseben volt 10-esevel csomagolva, azok 0-tol 9-ig voltak szamozva, 0 volt a legkevesbe hajlitott, 9 a legjobban.
Ha novekvo sorrendben raktad fel oket, akkor 9 fele lejtett a csatorna.

Ha meg megsem volt jo, akkor a badogos hajlitott rajtuk felrakaskor.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2037) RegősBence válasza nyunyu (#2036) üzenetére


RegősBence
csendes tag

Én is így gondoltam, csak rosszul fogalmaztam. Úgy látszik vissza kell mennem a kereskedésbe, hogy egy férfi eladót is megkérdezzek, mert most csak egy hölgyet sikerült, és ő állította, hogy az összes tartó egyforma.

Regős Bendegúz a becsületes nevem

(#2038) nyunyu válasza RegősBence (#2037) üzenetére


nyunyu
félisten

Ize, milimeterre ugyanott vannak meghajlitva, csak eltero szogben.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#2039) jeges válasza Ariadne (#2035) üzenetére


jeges
senior tag

nem biztos, hogy értem, mit mondsz, de nekem azt mondta a szaki, hogy szerinte elkoszolódott valami szelep a cuccban, ill. rossz infoja van a kazánnak a valós nyomásról a koszolódás miatt, ezért csöpög a szelep 1,5 bar mért nyomásnál, miközben ő aga állította be min 2,5 bar nyomásra.
örülnék, ha évente kéne tölteni. jelenleg 3 hét alatt leesik 0.6-ra a nyomás. volt rá példa, hogy kikapcsolt a kazán a nyomás elégtelensége miatt.

víz ügyben: ekkora távolságra már inkább falban vitetném a csövet meg a lefolyót, főleg, ha úgyis szét lesz verve a lakás.

(#2040) Ariadne válasza jeges (#2039) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát mindenesetre amit leírtál, az szó szerint megegyezik azzal, ami nekünk volt gond, és egyetlen ilyen "felfújással" rendbejött. (Egyre sűrűbb feltöltés, a végén már kétnaponta, időnként ki is kapcsol, ha nincs elég neki, fűtéskor víz csepeg ki alul.) Tisztításilag meg évente úgyis kell tisztíttatni, legalábbis illik. ;)

Hmm, szóval falban. Remélem megoldható lesz egyáltalán a dolog, persze csempézés meg konyhabútor készítés miatt teljesen le lesz szedve minden burkolat, akkor már ez a legkevesebb. Inkább attól tartok, hogy esetleg nem lehet elvinni olyan messzire a vizet/lefolyót túl kicsi lejtés vagy valami hasonló miatt. Apropó, megbízható "vizest" tud valaki esetleg? A cirkósítóval meg a konyhabútorossal is együtt kell működnie, ahogy nézem, szóval lassan találnunk kellene embert. :)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#2041) Met válasza Ariadne (#2040) üzenetére


Met
Topikgazda

Nem gond a lejtés, mert általában ahogy bemegy a falba a lefolyó onnantól lefelé megy, szóval ott kell egy picit lejjebb tenni és megvan a lejtés, de a vizes megoldja ;)
Arra figyelj, hogy a mosogatógéphez van külön szifon ami meggátolja a hab mosogatóba áramlását amikor leenged a gép, találkoztam már ilyen szerelővel aki kihagyta :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2042) j.bravo válasza Met (#1877) üzenetére


j.bravo
addikt

Valóban a vízkő volt a gond, nemrég szészedtem végre a csapot, kivettem a betétet, vízkőtlenítettem, visszaraktam, és már nem dadog a cső illetve a bojler :R

A kéménynek mondjuk még nem tudtam utánajárni.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#2043) Met válasza j.bravo (#2042) üzenetére


Met
Topikgazda

wazeg, most nézem, hogy helyesírási hiba van a végén jobban kicsitod pedig mielőtt elküldöm átolvasom és miután elküldtem akkor is :((

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2044) TuTa86


TuTa86
tag

sziasztok
Az volna a kérdésem, hogy kb. 50nm-ert mennyiért tapétáznának ki nekem?Illetve tudnátok-e ajánlani valakit aki szépen melózik és rá is ér?
köszönettel :R

Jótündér, a kívánság az kívánság! Hajolj csak szépen előre!

(#2045) jeges válasza Ariadne (#2040) üzenetére


jeges
senior tag

no vót itten a szerelő ember. két hibát talált elmondása szerint: egyrészt, amit, gondolom, Te is mondtál, a kiegyenlító tartályban nem volt túlnyomás, amit fel kellett tölteni. másrészt amit ő mondott, hogy a készülék valami koszolódás miatt nem jól érzékelte a nyomást.
remélhetőleg most már jó lesz.maj' figyelek...

(#2046) Hasaggymeg válasza Met (#2041) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Lakáson belül a minimális lejtés 2%.A mosogatgépnek pedig nem muszáj külön csatornakiállás,ha jó a mosogató szifonja+a csatornakiállása 50-es csővel van csinálva,az bőven elég.Amúgy a mosogatógépben fékezett habzásu szert használnak,onnan hab nem igazán jöhet vissza a mosogatóba,hacsak nincs a szifon eldugulva,vagy nem elég a csatornaátmérő.

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2047) Hasaggymeg válasza Ariadne (#2035) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Az ,hogy évente fújni kell a tágulási tartályba,az hülyeség!(talán 3-5 évente elmegy)Ha elmegy a levegő belőle,egy új tartály felszerelése a megoldás.Amúgy milyen mennyiségben megy el a levegő,vagy kiszámolta a fószer,hogy pont 365 napig elég?!Ez olyan mint az autó abroncs,ha lyukas ki kell cserélni,mert nem tudhatod mikor hagy cserben,és annak milyen következménye lesz. :K

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#2048) csemberlen válasza Hasaggymeg (#2047) üzenetére


csemberlen
őstag

10. éves a junkersünk, még nem kellett pumpálni :DD

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#2049) Met


Met
Topikgazda

Vettünk Ikeába ezt azt, házhoz szállítással. Most utoljára :((
Azt találta mondani a szállítást felvevő csávó, hogy foglaljak helyet az utcán a kocsinak, hogy le tudjon parkolni. Soha nem volt gond ebből. Mintha más cég lenne. Megkérdezte még azt is, hogy van e lift, mondtam nincs de majdnem megkérdeztem, hogy ettől drágább lesz?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#2050) Ariadne válasza jeges (#2045) üzenetére


Ariadne
őstag

Király, akkor jó lesz most már remélem. :) Nekünk az volt a tanulság, hogy évente csak rá kell szánni annyit, hogy megnézzék, "felfújják" meg kititsztítsák. Viszont azt is monda a mi szakink, hogy valószínűleg az előzők, akik a Saunier Duval "hivatalos" szerelői voltak és garancia miatt hívtuk őket, azok valszeg nem töltöttek bele, csak a port fújogatták le róla... A saját lakásunkba most tervezünk fűtést, szerintem nem ez a márka lesz a cirkó. :U

Hasaggymeg: Most emlékeztem vissza, hogy akkor ha az előzők tényleg csak porolgattak, akkor két év alatt ment el belőle. Egy ilyen gumiharangszerű képződmény volt hátul, egyszerű kis falicirkó a jószág. De most már annyira nem zörget, mert albérlet, inkább majd a sajátunk. :D

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.