Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) Integra


Integra
titán

én ezt nem értem...
megrendeltem 2 hete egy bazi nagy zehnder törülköző radiátort a fürdőszöbábába. felhiv másnak a csóka, hogy csak február végén lesz meg. mondom semmi gond, értesitsenek előtte, hogy tudjak készülni mikor jönnek és hogy pénzt tudjak kivenni.
erre 10 perccel ezelőtt csörög a mobilom, egy postás csóka hiv, hogy ott áll a lakásom előtt és van nála egy szép nagy radiátor és x összegbe kerül...
én meg irodában, telekonferenciában ülök..
ezek az emberek nem gondolkodnak? nincsen agyuk?!
lassan már tényleg csak nevetni tudok ezen... :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9002) Met válasza Integra (#9001) üzenetére


Met
Topikgazda

Ez ilyen, szokj hozzá ;)

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9003) Hasaggymeg válasza Integra (#9001) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Akárhogyan is nézem,ez azért egy sikertörténet. :K Megkaphattad volna,mondjuk úgy június elején is. :Y

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9004) manoarc


manoarc
senior tag

Köszi mindenkinek a hozzászólásokat ,azért háborút nem akartam kirobbantani :D
Tavasszal fürdőszoba felújítás lesz,majd akkor jövök megint,hogy ne legyen nyugi ;]
Csempézés,kád és kézmosó csere fog játszani.

{。^◕‿◕^。}

(#9005) Integra válasza Hasaggymeg (#9003) üzenetére


Integra
titán

tulajdonképpen igen.. :)
szóval 12-t megbeszéltük, ott állok, elmúlik negyed 1 is.. felhivom, mondom itt vagyok. mondja, hogy jó, akkor megfordul.. megjön, ránéztem a sofőrre, nem volt több kérdésem, hogy miért hagy ennyire ki az agya..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9006) philoxenia válasza csemberlen (#9000) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából attól is függ ez, hogy mire és mennyiszer használ az ember valamit.....
Mondjuk radiátornál, ha zárt a rendszer, a kezelt víz gondolom olcsóbb, mint a drága/olcsó közti különbség.... Meg persze az is számít, mennyi időre tervezel...

Mondjuk az sokszor furcsa, mikor építkezéseknél az alapozáson akarnak spórolni, holott a betonon lehet a legkevesebbet, de rápakolod az egész házat....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#9007) Hasaggymeg válasza philoxenia (#9006) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Jellemző,hogy a nem látható dolgoknál próbálnak spórolni,mikor azokat lehet a legkevésbé korrigálni,javítani stb.A szerkezet és az alapszerelés+nyílászárók amin nem szabad az ideiglenességre menni.Szerintem...

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9008) Hasaggymeg válasza manoarc (#9004) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

"azért háborút nem akartam kirobbantani "...a manóarcú Szép Heléna :D
Integra vs. Philoxenia
"...hogy miért hagy ennyire ki az agya.....Igazából attól is függ ez, hogy mire és mennyiszer használ az ember valamit..." :U

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9009) Integra


Integra
titán

csemperagasztó leverés is kész:)
már csak a horonyvésés maradt hátra, konnektorok, kapcsolók és kábelezés számára. még a végén lakás lesz ebből a kupacból:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9010) Hasaggymeg válasza Integra (#9009) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Ha nem vigyázol,igen! ;)

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9011) Integra válasza Hasaggymeg (#9010) üzenetére


Integra
titán

kereszt kérdés:
mi számít jó szalagparkettának?
itt is olyan árkülönbségek vannak, hogy ihajj...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9012) adm válasza Integra (#9011) üzenetére


adm
őstag

ami több rétegű valódi kemény fa parketta és nem nyomtatott hulladék. én most tőlük terveztem be a parkettát.

16core - 32thread - 64gb

(#9013) Integra válasza adm (#9012) üzenetére


Integra
titán

itt van 1, 2 és 3 rétegű az oldalon, gondolom a 3 rétegű a legdrágább.
mi ezeknek m2 ára bruttóban?
most valami gőzölt bükk vacak van, már hullámos az egész, de hát ez volt a legolcsóbb alap valami amikor a lakást építették, olyan is..
bronz burkoló lap lesz ahol kő van, 30x60-as, amellé a nappaliba és a hálóba keresek valami hasonlóan markáns vörösfenyő, mahagóni színt, a fehér falakhoz.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9014) adm válasza Integra (#9013) üzenetére


adm
őstag

a készparketták háromrétegűek mind. vagy nútoltak vagy bepattinthatóak.
amit láttál azok a sávok... azt jelentik, hogy 220×20 centis felület hány szalagra van osztva.
az egy sávos a lehető legnagyobb egybefüggő fa felület, ezért a legdrágább is. a három sávos pedig nagyjából a hagyományos parketta méretű darabokból áll.
az árak függenek a fa fajtól, a lakkozástól, a sávoktól és a rögzítéstől. ha jól rémlik nettó 6-12k/m2, de kérdezz rá az a biztos.

16core - 32thread - 64gb

(#9015) Integra válasza adm (#9014) üzenetére


Integra
titán

jaaaaaaaaaaa... ok :)
hirtelen kersztmetszetnek képzeltem :DDD
találtam egy forgalmazó céget a közelben, majd elcsattogok megnézni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9016) sith7


sith7
nagyúr

Sziasztok

Ezzel kapcsolatban valakinek esetleg tapasztalat ?

Tényleg szétjöhet ennyire a parketta ? Mert a biztosdítós nem hisze el ... de mi mástól lehetne ... tényleg nem kutyaütők rakták le ...

[link]

link javítva

[ Módosította: philoxenia ]

(#9017) sith7 válasza sith7 (#9016) üzenetére


sith7
nagyúr

köszönöm a javítást

(#9018) manoarc válasza sith7 (#9016) üzenetére


manoarc
senior tag

Szia!

A parketta szétjövés a szoba közepén nem igazán értem,hogy lehetne a beázástól.
A fal mellett még esetleg,ahol hézag van a panel elemek között és bejön a nedvesség.
Az egésszel az a baj,hogy a kifestéstől meg új tapétától nem tűnik el a hézag a falban és ezek után is penészedni meg ázni fog.
Tény,hogy a 33e ft kártérítés csak akkor elég ha Te csinálod meg a szakmunkát,szóval nagyon kevés.Kérj számlás,hivatalos árajánlatot írásos formában 2-3 iparostól és ezt juttasd el a biztosítónak.
A közös képviselővel pedig beszélnék mindenképpen,hogy mit lehet tenni mert az nem állapot,hogy folyton áztok.Így fenn áll a veszélye annak is,hogy a biztosító a nagy kockázatra hivatkozva felbontja a biztosítási szerződéseteket a sokadik kártérítési igénylés után.

[ Szerkesztve ]

{。^◕‿◕^。}

(#9019) sith7 válasza manoarc (#9018) üzenetére


sith7
nagyúr

Azzal nincs gond, ha tartósan 10 fok felett lesz a kinti hőmérséklet, akkor megcsinálják a kiesett szigetelést

Nem tudom, gondolom a szélső , ahogy mozog a kiszáradás, meg a vizesedés között, úgy mozgatja a többit ... :F

(#9020) Hasaggymeg válasza sith7 (#9016) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nem sok burkoló anyagot ismerek,mely a víztől összehúzódna,általában inkább megszívja magát nedvességgel és kitágulva felpúposodik.Ez nem feltétlenül a rossz fektetés eredménye,inkább hideg,nedves időben fektetés,vagy nem száraz burkolóanyag mely később teljesen kiszáradva szétcsúszik.
Az ilyesmiért ritkán fizetnek,egy "készséges" :U kárfelvevő keresése a legcélszerűbb.Ha jó a közös képviselő,ő talán kiharcolhat valamit.

[ Szerkesztve ]

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9021) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Van esetleg olyasvalaki itt, aki tudna nekem Saunier Duval kazán + bojler beszerzésének árában segíteni? :) Van konkrét típusom.
Felmérném az árakat. :) (neten találhatóakat már végignyálaztam)
Megtenné az a vállakozószellemű, hogy rám dobna egy privit ha van ilyen?

Hálás lennék! :R

(#9022) sith7 válasza Hasaggymeg (#9020) üzenetére


sith7
nagyúr

Értem, köszönöm, azért én megpróbálok mindent megmozgatni :B

(#9023) runner 125


runner 125
nagyúr

Sörkollektor. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9024) Hasaggymeg válasza runner 125 (#9023) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Én csak ezt ismerem. :K

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9025) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Tudom, hogy van háztartási gép topic, jártam is ott a kérdéssel, de hátha itt ismeri valaki a márkát.

A kérdés itt van leírva bővebben, fényképekkel.

A lényeg: kaptam egy EWT márkájú fürdőszobai melegítőt, de nem ismerem a márkát, és kérdezném, van-e valakinek infója róla. Az elhelyezésben csemberlen kolléga már adott tanácsot, így az tárgytalan, ez úton is köszönöm neki.

[ Szerkesztve ]

(#9026) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Ide most teszek egy UP-ot, hogy visszataláljak és egyúttal mentem a lapot! :R

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#9027) sith7 válasza olbaidhun (#9026) üzenetére


sith7
nagyúr

én sem tudtam róla, ha előbb tudom, lehet pár dolog másként alakult volna ... :U ... most már mindegy :))

(#9028) Integra


Integra
titán

végre valahára eljutok odáig holnap hogy kiválasszam a szalagparkettát.
minőség rendben, az adott, de a szin... :DDD
sokan mondják, hogy kisebb lakásba nem jó a sötét, mert kicsinyit szubjektiv érzésre. az összes falam fehérre lesz festve, és a burkoló lap is egységesen 30x60-as tört fehér, márványszerű lesz a falakon. szóval minden fal alapvetően világos lesz amennyire csak lehet. a kövezés a padlón, barnás-bronz lesz, és ehhez kell a nappaliba és a hálószobába szalagparketta. én hajlamos vagyok azt hajtogatni magamban, hogy amerikai dió és hasonló barnás szalagparketta ugyanúgy jó lesz (pl wenge, bár ez még sötétebb mint az amerikai dió), mert noha markáns, karakteres, de mégis barátságos és a sok fehér fallal nem érzem, hogy összenyomná a teret.
ami ehhez még hozzá jön, hogy három ajtót is bekell tennem, ami úgy gondolom, hogy a szalagparketta mintázatával kéne egyezzen és nem csak a mintában, de szinvilágában is, hogy egységes, homológ képet alkosson. plusz a bejárati ajtóm belső fala is ebből a fából kéne, illetve pácból.
ami azt jelentené, hogy a fehér falakban szintén ugyan ilyen barnás szinre lenne pácolva a 3+1 ajtó, mint a szalagparketta.
kifejezetten menekülök ettől a standard világos (számomra) semmilyen gőzölt bükk és társaitól, most is ilyenek vannak és nem tudok mit kezdeni vele.
mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9029) adm válasza Integra (#9028) üzenetére


adm
őstag

ezt leginkább neked kell tudnod, elsősorban neked kell megfelelnie, otthonosnak lennie.
hiába kérsz tanácsot olyantól, aki világosbarna, lila vagy zebra mintás öltönyt hord szívesen, ha te feketét vagy sötétbarnát.

a sötét színeknek tényleg lehet hatása a térérzetre, de a végeredmény sok mindentől függ. elsősorban a fénytől (természetes és mesterséges), de függ a bútoroktól, a szövetektől és a használattól is. érdemes ezeket figyelembe véve végiggondolni.

az a gyártó maradt amit javasoltam?

mod:
az hogy a parketta és az egyéb asztalos szerkezetek egyezzenek az nem egyszerű mutatvány kész termékeknél. valószínűleg jobban jársz ha először az ajtót választod ki és ahhoz vadászol össze minden mást. csak mert minden más anyagot felület kezelés nélkül is meg lehet venni és az ajtóhoz igazítani.

[ Szerkesztve ]

16core - 32thread - 64gb

(#9030) sanzik válasza Integra (#9028) üzenetére


sanzik
senior tag

jól néz ki ez az összeállítás meg divatos is, csak a sötét padló sokkal kényesebb mint a világos...
minden szar meglátszik rajta,de ha van bejárónő vagy szeretsz sűrűn takarítani akkor annyira nem gond :)

(#9031) Met válasza Integra (#9028) üzenetére


Met
Topikgazda

Szerintem ha túl sötétnek találod a padlót akkor 1-2 világosabb szőnyeggel lehet tompítani a "hatásán" fordítva (világos padlón sötét szőnyeg) annyira nem hatásos

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#9032) Integra válasza adm (#9029) üzenetére


Integra
titán

holnap reggel megyek a belső épitészemmel a boltba, amit linkeltem, ők ezt a bakony parkettát is árulják. ezekből néztem a wenge-t és az amerikai diót. majd élőben azért jóval könnyebb lesz választani. holnap le akarom ezt a részét zárni, hogy az ajtós cég is jövő hét elején megkapja az épitésztől a rendelést az ajtókra.
számomra alapvetően tetszik a kontraszt, 3 alapszinem van: fehér, vörös és fekete. a fehér adott, a vörös az is lesz, a nappali fabútor vörösfenyő pácolt lesz vagy mahagóni, nemtom még, a sötét meg a padló és az ajtók. a konyhabútorom fehér lesz megint, max a gránit munkalapok és a mosogató lesz megint fekete.
nappali kanapét nemtom, ott valami világosabb barnás, kéne de azon van még időm bőven agyalni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9033) Integra válasza adm (#9029) üzenetére


Integra
titán

no, végülis nem a bakony parketta lesz, hanem kaehrs supreme elegance (eiche) tapis marron. tölgyből, ragasztva. egyszerűen beleszerettem élőben, gyönyörű. elképesztően elegáns, de otthonos, meleg, jó érzés megérinteni, ránézni és jó kompromisszum a nagyon világos és nagyon sötét között, mivel elég "színes" sok árnyalatú lesz.
és ezzel el is dőlt, hogy a bejárati ajtó hátulja és a fürdő, wc és háló ajtó is tölgyből lesz és ugyan ilyen színben. ezt majd az ajtós cég fogja megcsinálni, nekik kell a színt megtalálni.
ehhez a hozzá tartozó kaehrs fehér kicsi fa szegélyléc.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9034) Rive


Rive
veterán

Hali!

Gond akadt :(

Van egy ágdarálónk, ami egyszercsak nem akart elindulni. Zúgni nagyon zúg, de csak csökkentett sebességgel üzemel. Egyfázisú, kondis, szénkefe nélküli, rövidrezárt forgórészű motor.

Mi lehet a gond?

- menetzárlat. Viszont csak-csak elindul, és ameddig be merem kapcsolni, addig nem is forr föl.
- segédkondi. Nem tudom, ez milyen tüneteket okoz.
- kicsit nehezen forog, pedig már csak a motor van: csapágy? Node annyira, hogy e tudjon rendesen elindulni?

Ha menetzárlat, akkor tudtok valami motortekercselős maestrót?

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9035) Ariadne válasza Integra (#9032) üzenetére


Ariadne
őstag

Kanapéilag világosabb barnásban egy tipp: andante "designwerk" kanapéi közül némelyik nagyon szép (szerintem). Nekem ilyen van Andante Ancona, csak egy sima "2,5 üléses" darab egészen világos bézs puha novalife szövettel, egyszerűen tökéletes... Két hét alatt legyártották és bepasszírozták a lakásba, szóval teljesen elégedett vagyok vele.

Ja élő tesztre, ha messzebb van a márkabolt, a Batyin a csarnok emeletén lévő utazási iroda is tökéletes, négy darab ül ott belőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9036) pohár


pohár
félisten

aloha mindenkinek :D

forgószéket keresnék, súlybírása legyen olyan max 140kg-ig - mintha lenne ilyen, úgy rémlik, és a kartámláján is legyen valami szivacs mert a könyököm ki fog készülni :(
ja és bőr legyen természetesen :D

tud valaki valami jót ajánlani? max 25 körül kéne :K

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9037) Ariadne válasza pohár (#9036) üzenetére


Ariadne
őstag

Náluk klikk nagyon sokféle van, saját maguk gyártják, érdemes körülnézni, 30.000 felett magánszemélynek is házhoz szállítják. :)

mod: Bocs, most nézem, csak Bpen szállítják házhoz... Akkor ez nem buli neked így...
mod2: házhozszállítási feltételek

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9038) Integra válasza Ariadne (#9035) üzenetére


Integra
titán

elmegyek megnézni ide is a bútorokat, a 13-ik kerületi az útba esik. ha ott nincsen ami kéne, akkor majd bepattanok autóba és máshova is elmegyek, ahol élőben van.
ezt néztem ki alapvetően, ez még úgy ahogy beférne és erről pont szemben is ülök a vászonnal, ez nagyon fontos szempont.
nem fehér bőrben gondolkodom, mert próbáld meg tisztán tartani.. :)
valami microfiber anyagot mondtak, ami a plüsshöz hasonlít inkább, de annál sokkal jobban és könnyebben tisztítható, akár nedves porszívóval is átlehet szívni évente egyszer és nagyon finom tapintásra is. a szín szerintem is inkább valami világos, bézs színű.
a másik amin agyalok a parkettához a bútor színe. az is tölgy lesz, de, hogy ugyanolyan színű legyen, mint a parketta, vagy mehet vöröses pácban, ami áthajlik a sötétebb vörösbe..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9039) pohár válasza Ariadne (#9037) üzenetére


pohár
félisten

na szuper, köszi :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9040) Ariadne válasza Integra (#9038) üzenetére


Ariadne
őstag

Nekem sem bőr van, hanem ez a másik anyag, novalife a neve. Tényleg lejön róla minden kosz az eddigi tapasztalatok alapján, a bemutatóteremben tényleg ráfirkált a nő tollal és vizes szivaccsal le lehetett szedni róla... Meggyőzött. :) Mivel a nyári feeling miatt nem akartam bőrt egyébként sem, ez az anyag meg sokkal puhább és kellemesebb tapintású (sőt olcsóbb is, bár ez nem volt elsődleges szempont), szóval elégedett vagyok.

No, amit linkeltél, az is hasonló design, mint az én kanapém, szépek ezek a "kocka" bútorok. :K Ja és ami fontos szempont, bár általában ebben a kategóriában magától értetődő, hogy térbe lehessen állítani a kanapét, tehát a hátulja is ugyanolyan szép bevonatú, mint a többi része - egy újabb felújítás-átalakítás után ki tudja, mikor lesz szükség rá. :P

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9041) csemberlen válasza Rive (#9034) üzenetére


csemberlen
őstag

Kondi gyanús az. ha különben könnyen pörög. Ha biuztonsággal meg tudnád pörgetni, és ugy adni neki a betápot akkor meg kéne próbálni.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#9042) Integra válasza Ariadne (#9040) üzenetére


Integra
titán

:)
nálam csak egyik része lenne szabadon látható, mert a másik oldala a falra lenne állítva.
van egy elég fura betüremkedés a külső falamban, ami benyúlik a nappali részbe és ez erősen korlátozza a lehetőségeket sajnos.. ez van, ehhez kell igazodnom.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9043) Rive válasza csemberlen (#9041) üzenetére


Rive
veterán

Fura ez a masina :((( A forgórész (bármely pozícióban) cirka öt-hat foknyit nagyon könnyen forog, de azon túl nehezebben. Valami más elfordulós izé is van az állórészen belül, ami nehezebben forog, amibe a forgórész beleakad és magával forgatja. Mi lehet az :F

Most azt játssza, hogy ha ~ negyed óra várakozás után indítom, akkor felpörög normálisan: ha leállítom és ujraindítom, akkor viszont búg és csak lassan forog.

Nem tudom úgy megforgatni, hogy bekapcsoláskor még forogjon, de mindegy is, hiszen hibás állapotban is forog (csak jóval lassabban).

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#9044) adm válasza Integra (#9033) üzenetére


adm
őstag

kellemes, igazi érett tölgy szín még a bordósság innenső oldalán. kellemes meló lesz megtalálni a hozzá passzoló színt. van pár (tucat) összetevő, ami kihat a végeredményre. :D
árban hogy alakul? (jöhet privátban is.)

16core - 32thread - 64gb

(#9045) adm válasza Ariadne (#9037) üzenetére


adm
őstag

arra viszonylag kicsi az esély hogy ők gyártják, a kínai gyártásnál csak a vietnami az olcsóbb... max megrendelik az alkatrészeket egy katalógusból és összeszerelik. az irodaszékek 80-100k alatt 90%ban ugyanazok az egész országban.

ezzel az árréssel már országosan is kiszállíthatnák... ugyan azzal a lábcsillagal, lábbal és ülőfelülettel-kartámlával: 39k helyett akciósan 29k, míg jysk 25k.

16core - 32thread - 64gb

(#9046) Ariadne válasza adm (#9045) üzenetére


Ariadne
őstag

Mindegy, ha összeszerelik csak, akkor összeszerelik. Nekem jobb volt így, mint a jysk, mivel elhozták házhoz, sőt fel is hozták az emeletre. Tudom, ritka madár az, akinek nincs kocsija, de nekem nincs. :)

[ Szerkesztve ]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#9047) pohár válasza adm (#9045) üzenetére


pohár
félisten

ez zsíííír

na ugrasztom anyámékat holnap :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9048) Hasaggymeg válasza pohár (#9047) üzenetére


Hasaggymeg
veterán

Nyáron csak hosszú nadrágban ülj bele,vagy szerelj rá vízelvezetést! :DDD

"Végy egy kerékpárt,nem fogod megbánni...feltéve ha életben maradsz."Samuel Langhorne Clemens link: https://cdn.rios.hu/dl/upc/2024-02/02/91209_d2j2gi0v6zwls7lx_1000006503.jpg

(#9049) pohár válasza Hasaggymeg (#9048) üzenetére


pohár
félisten

ennyire beleragadok majd? akkor asszem maradok a sima bűűűrnél :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#9050) adm válasza pohár (#9049) üzenetére


adm
őstag

maradsz a bőrnél? 20-25k-ért?:D
a valódi bőrcipők indulnak ennyiről, de ahhoz ~ két A3as lapnyi bőr kell. egy székhez meg ~1 m2. szerinted lehet ennyiért bőr széket kapni?:D ~100k alatt esélytelen.

a textilbőr a műbőr szép neve és a modernebb változata. több rétegből áll, nagy felületű a mintája és még a bőr illatát is tudják utánozni. kis felületen lazán eladható igazinak. mindig a varrást, hajlítást meg vágást kell nézni.

textilbőrből is vannak gyengébbek és vannak egész tűrhetőek. 2-3 éve egy ~50k-s modellt vettem akciósan, ezzel nyáron sincs probléma.

16core - 32thread - 64gb

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.