Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#38001) talpas válasza DonThomasino (#37998) üzenetére


talpas
aktív tag

Alatta?

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#38002) korcsillio


korcsillio
őstag

Üdv.
Henco bekötőpipa helyett létezik valami olcsóbb hasonló megoldás?

(#38003) harry válasza DonThomasino (#37998) üzenetére


harry
veterán

Mit szeretnél megnézni rajta, vagy milyen álmennyezetre gondolsz? Ez az irodai moduláris négyzetes lapok + tartó profil (meg hasonló méretű lámpa, elszívó stb), vagy akár gipszkarton profilok, felfüggesztés, szerkezet és spot lámpák?
Képek, videók nyilván vannak neten, pontosan mit keresel? Szerintem nincs olyan sok "stílus", hogy nagyon lehessen válogatni, csinálsz egy vázat, aztán betakarod valami lappal, nem teljesen értem a kérdést.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#38004) suits


suits
tag

Üdv!

A kazánban(vegyestüzélsű) a "síp" vagy "sípok" hol van?mit értenek alatta?Szerelő mondta a telefonban de fogalmam sincs hogy mire gondolhatott

(#38005) Winner_hun válasza suits (#38004) üzenetére


Winner_hun
félisten

Miért nem kérdeztél rá a szerelőnél?:F

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38006) suits válasza Winner_hun (#38005) üzenetére


suits
tag

Nincs jelentősége csak kiváncsi lettem mert a neten se találtam csak egy találatot ere

(#38007) Ton-ton válasza DonThomasino (#37998) üzenetére


Ton-ton
tag

Bevásárlóközpontban. (pl. Westend, Mammut, stb) Ott rengeteg kis üzletet találsz, s mivel felül futnak a gépészeti cuccok így 99%-ban van valamilyen álmennyezet...

http://qtp.hu

(#38008) kennystyle


kennystyle
tag

X. kerületbe tudnátok ajánlani egy megbízható gázost ?
Vízmelegítőm bénázik sokadszor, netről találomra már nem szeretnék kihívni senkit mert az eddigi tapasztalatok szerint a nagy részük vagy órákat késik vagy el sem jön a megbeszélt időpontra.
köszi

(#38009) fi:zi'k válasza kennystyle (#38008) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ha nem sürgős, akkor tudok.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38010) pjen válasza kennystyle (#38008) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Német Zoltán :06/70/9416004.Igaz hogy a 17 ben van.Hozzám évek óta jár.Tényleg megbízható. :)

(#38011) kennystyle válasza fi:zi'k (#38009) üzenetére


kennystyle
tag

Szia, nem sürgős köszönöm.

pjen: Neked is köszönöm

(#38012) Met


Met
Topikgazda

A gk lapokba vágott lyukaknak a peremét a spot lámpáknál meg szokták erősíteni?
Arra gondolok hogy van azokon az a rugós cucc és a ki be rakásnál nem törik le a perem? Nyilván jó esetben a keretet csak egyszer kell berakni...

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38013) Ton-ton válasza Met (#38012) üzenetére


Ton-ton
tag

Nem szokták megerősíteni (nem is nagyon lehet).
Ha nem bízol magadban, akkor kösd össze a rugót, így dugd fel a lyukon, majd egy ollóval vágd át az összekötést... (Bár szükségtelen, bízz inkább kicsit magadban)

http://qtp.hu

(#38014) Met válasza Ton-ton (#38013) üzenetére


Met
Topikgazda

Mosdó feletti világító konzolra kell tehát könnyű a ki be rakás csak gondoltam azért rákérdezek mert ilyet még nem szereltem és ha esetleg van valami párszáz forintos műanyag cucc akkor beleteszem:B

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38015) Mate


Mate
nagyúr

Általuk gyártott ablakokkal van valakinek tapasztalata?

(#38016) baryll


baryll
tag

Üdv. Mindenkinek!
Azt szeretném megtudni, hogy valaki készített-e már polikarbonát - vagy ehhez hasonló áttetsző - lapokból belső térelválasztó falat. Érdemes-e ilyenben gondolkodni. Az üvegtéglás megoldást jóval drágábbnak gondolom, ezért érdekelne, hogy ez a polikarbonátos dolog járható út lenne-e?
Esetleg valaki tudna-e olyan szaküzletet, ahol egy ilyen térelválasztó megépítéséhez árulnak szerelvényeket, vagy esetleg olyan szakembert, aki ilyenekkel foglalkozik Csongrád vonzáskörzetében.
Köszönettel!

(#38017) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Hali!

Adott egy 5 négyzetméter alapterületű konyha, amit nemsokára fel szeretnénk újítani. Kb. mennyi időbe telne, illetve mekkora költséggel járna a hidegburkolás (járólapozás + körbe csempe kb. 170-180 cm magasságig), ha minden kellék adott?

<< Heimdal >>

(#38018) Met válasza Retekegér (#38017) üzenetére


Met
Topikgazda

Ha szaki csinálja akkor 1 nap a fal, 1 nap a járólap lerakás, ha házilag csinálod akkor lehet hogy tovább fog tartani:)
Munka vagy anyag árra vagy kíváncsi?

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38019) Retekegér válasza Met (#38018) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Szakira bíznám, mert bár meg tudnám csinálni, az idő az lényeges faktor. Csak a munkadíj érdekelne, mert a burkoló- és ragasztóanyagokat én beszerzem.
Mondjuk itt annyival könnyebb, hogy nincs a szaniterekkel és csövekkel annyi szívás, mint egy fürdőszoba esetében, így lehet én is gyorsan végeznék. :D

<< Heimdal >>

(#38020) föccer válasza Met (#38018) üzenetére


föccer
nagyúr

Inkább legalább 4 nap, mert 1: bontani, felületet előkezelni, 2-3: fal és padló burkolása, 4: fugázás.

50-60k körülre fog köjönni a munka ktg, anyagköltség meg az igényektől függ. Ha nem vesznek drága lapot, akkor 5-6k/m2 (alapterület+burkolt fal).

Ha macerás a kialakítás, akkor ennél több lehet a több hulladék és sok munka miatt.

üdv föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38021) csemberlen válasza Retekegér (#38019) üzenetére


csemberlen
őstag

Számolj 3000Ft/nm munkadíjjal.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#38022) Met válasza föccer (#38020) üzenetére


Met
Topikgazda

Csak a lerakásról volt szó:)
De a fugázást elfelejtettem valóban, de az csak plusz egy nap mert a falra felrakja, másnap fugázza és lerakja a járólapot és következő nap azt fugázza. Persze akkor ha különböző a szín.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#38023) Retekegér válasza föccer (#38020) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A terep előkészített, tehát a régi csempét én ledózerolom és az előkezelést is elvégzem. Nem lenne sok hulladék, mert csak a radiátorcsöveknél macerás a kialakítás.

(#38021) csemberlen: köszi! :R

[ Szerkesztve ]

<< Heimdal >>

(#38024) Ton-ton válasza baryll (#38016) üzenetére


Ton-ton
tag

Ismerősnél volt, nem vált be. Kezdetben jó ötletnek tartotta, egy bontott (hőszigetelt üvegű) fix ablakba tett polikarbonátot. Persze csak betette az üveg helyére...
Később szilóval körbenyomta, mert zörgött amikor az ajtót becsukta (a légnyomás változástól, nem a fel rezgett). De utána is elégedetlen volt vele, így végül egy házilag összerakott termot tett bele (a két üveg közt drót és gyöngy kombinációja van), azóta elégedett vele.

Egyébként nem biztos hogy sokkal olcsóbb mint az üvegtégla...

http://qtp.hu

(#38025) Pikkolo^^ válasza Mate (#38015) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Lengyel, messzire kerüld el.

(#38026) Nkboy válasza Pikkolo^^ (#38025) üzenetére


Nkboy
senior tag

Azért kerülje el, mert lengyel? Ne általánosítsunk. Léteznek olyan lengyel profilok, amik jobbak és drágábbak, mint a nagy-nagy német profilok.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#38027) Pikkolo^^ válasza Nkboy (#38026) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Az 5 ablakomból 3 magyar 2 lengyel. A legöregebb magyar is jobb, mint a legújabb lengyel. Ezek a termékek olcsók és legkontárabb ablakosok forgalmazzák. Általánosságban elmondható, hogy kerülni kell a lengyel termékeket.

(#38028) Nkboy válasza Pikkolo^^ (#38027) üzenetére


Nkboy
senior tag

Rossz helyről vásároltál.

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#38029) Pikkolo^^ válasza Nkboy (#38028) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tapasztalat.

(#38030) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

Butorasztalost keresek gyerek komplett butor keszitesehez. Tudtok valakit ajanlani? (Erd-11./22. Kerulet)

Koszi

(#38031) runner 125 válasza Lipton (#38030) üzenetére


runner 125
nagyúr

Asztalos topik? Egyébként Winner-t is keresheted.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#38032) Winner_hun válasza Lipton (#38030) üzenetére


Winner_hun
félisten

Mennyire sürgős? Ha tavasszal ráér (inkább április fele) akkor ne kímélj:)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38033) baryll válasza Ton-ton (#38024) üzenetére


baryll
tag

Köszi a választ!
Nekem egy 2220 mm széles és 2400 mm magas fényáteresztő térelválasztó falra lenne szükségem, amibe ráadásul még egy ajtó is kerülne közép tájon. Sok szép kültéri műanyag ajtós megoldást is láttam, ami kinézetében nekem is megfelelne, és azok jóval masszívabbaknak is tűnnek, de azokat már csak profi szakemberekkel tudnám megcsináltatni. Kaptam jónéhány linket a GYK oldalon, még átböngészem azokat is, azután majd meglátom. Van egy szuper harmonika ajtós zuhanykabinom is, ami ide is jó lenne, csak ebben a speciális méretben ugye nem lehet kapni olyat, sajnos. :W
Mégegyszer köszi az infót! :R
Üdv.

(#38034) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Aldiban most kapható 3M kétoldalas ragasztó 1200 Ft-ért, amit máshol 3800-ért találtam meg.
A gyengébb, visszabonthatóból vettem most, engem meggyőzött. :K

Ezt a bitkészletet próbálta már vki? Milyen minőségű?
Nekem igazából csavarbehajtóba kellenének a bitfejek.

(#38032) Winner_hun
Megy pü.

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38035) _BM_ válasza föccer (#38020) üzenetére


_BM_
senior tag

"Inkább legalább 4 nap, mert 1: bontani, felületet előkezelni, 2-3: fal és padló burkolása, 4: fugázás."

Plusz kiegyenlítés, tapadóhíd. Nálam egy hétig tartott 20 négyzetméter alapterületen a burkolás. A hét persze nem folyamatos munkával telt, de a holtidőben nem nagyon keresett semmit a szaki. Nagyon nehéz megállapítani a fair díjszabást. Ja, meg a levésés, falcsiszolás.

[ Szerkesztve ]

(#38036) philoxenia válasza fi:zi'k (#38034) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Behajtóba jobbak szvsz a rendes szerszámbolti bitfejek, nem is drágábbak, ha olyat veszel csak ami kell...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#38037) föccer válasza _BM_ (#38035) üzenetére


föccer
nagyúr

Persze, ha nagyon gány a meló, akkor szívás van vele. Napi ~15k-t lehet számolni a napidíjra, és akkor igen baráti áron dolgozott a szaki.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38038) Retekegér válasza föccer (#38037) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Melyik az elterjedtebb, az óra/napidíj, vagy a négyzetméterre szabott ár? Kell majd nézzek egy megbízható embert, ha nem jön össze, akkor megcsinálom én.

<< Heimdal >>

(#38039) _BM_ válasza föccer (#38037) üzenetére


_BM_
senior tag

Az a probléma a megrendelőkkel, hogy meghallják az x ezer ft-os egységárat négyzetméterre, és abból kalkulálnak. Ha a falhúzás négyzetmétere 2 rugó, akkor az legyen érvényes az egy nm-es kémény újrarakására is. Hogy aztán állványozni kell, három ember kell hozzá, két napot vesz igénybe, az már legyen a kőműves baja. Legyen két ezer forint a végösszeg.

[ Szerkesztve ]

(#38040) föccer válasza Retekegér (#38038) üzenetére


föccer
nagyúr

Hát egy jó szaki azt nézi, hogy meglegyen a napi "kvóta" és úgy vállalja a munkát. Hogy aztán nekem /m2 mondja meg, vagy /órába, az meg mindegy. A legegyenesebb, ha vállalási árat mond. Mondjuk, hogy a konyhát megcsinálja 75k+anyagba, amibe bele tartozik ez és ez és ez. Én tuti így csinálnám, ha nekem kellene szakit fogadnom.

üdv, föccer

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#38041) Lipton válasza Winner_hun (#38032) üzenetére


Lipton
őstag

Február közepére bőven elég lesz :)

(#38042) Retekegér válasza föccer (#38040) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Majd kérek pár ajánlatot leinformálható szakiktól. Az anyagot, alapozást intézem, a felület tök sima, így nincs plusz macera.

<< Heimdal >>

(#38043) Lipton válasza runner 125 (#38031) üzenetére


Lipton
őstag

Köszi! Az asztalos topik így elsőre nem annyira bíztató...

(#38044) fi:zi'k válasza Lipton (#38043) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

Ott inkább szakmai eszmecsere zajlik. :K

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#38046) Ton-ton válasza Retekegér (#38038) üzenetére


Ton-ton
tag

Van mindenre példa. A legtisztább a fix összegű vállalás. A négyzetméter árral trükközhetnek, órabérnél pedig a cigaretta szünetet is te fizeted (s esetleg még a prostira szánt időt is :-) )

http://qtp.hu

(#38047) Winner_hun válasza fi:zi'k (#38044) üzenetére


Winner_hun
félisten

Jelenleg gépépítésen agyalnak (hirtelen sok lett az eddig csak olvasó újonc).
Messze nem mindig szakmai dolgokról van szó.

Jó hát szerkeszteni nem így kell egy hozzászólást hogy visszalépünk a böngészőben...:D

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38048) talpas válasza Mate (#38015) üzenetére


talpas
aktív tag

Nincs vele gond, 4db.ot építtettem be. A "szellőzős zárfunkció", meg ne essen rá senkire, miatt is tetszett és akartam valami hőgátlósat, hát onnan rendelte a vállalkozó, onnan volt olcsóbb a kért paraméterekkel. Kijelenthetem tökéletesek a zárak is 2009-óta. Gumi szigetelésen, a külső, belső műanyag felületen nincs változás. Volt másik papíron Rehau brillant design Euro akármi felirat is.

[ Szerkesztve ]

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#38049) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Ha szeretnék spotokat akkor villanyásznak a vezetékelés előtt
kellett volna szólni?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#38050) Ton-ton válasza DonThomasino (#38049) üzenetére


Ton-ton
tag

Igen, szerencsés lett volna.
Valójában nem ismerjük a körülményeket, így előfordulhat hogy nem jelent problémát ez a módosítás. Ha csillárhoz van kiállás és teli álmennyezet kerül fel, akkor arra rá lehet kötni, ám ha csak egy sávot szeretnél akkor már a kötődoboztól kellene vinni (szerencsés esetben megtalálod a csövet, s így nem kell vésni, csak vezetéket cserélni).

http://qtp.hu

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.