Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178051) aelod válasza Pfiucska (#178046) üzenetére


aelod
veterán

..és tényleg! Az sem a legélesebb kés a fiókban maradnunk annyiban.
Aki nem képzi magát és nem néz utána dolgoknak az ostoba.

insta reels link 😃

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178052) benfolds


benfolds
őstag

BUÉK! kinek hány edzésnapja lett 2022-ben? nekem a '21-es 100-hoz képest tavaly csak 76 lett. :((

(#178053) Vitee válasza benfolds (#178052) üzenetére


Vitee
aktív tag

Fos... 150+, de par honap off, tul sok a melo, fizikai faradtsag, kimaradt 2-3 honap egyben :(
Jovo evet remelem mar jobban sikerul managelni :K

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#178054) Dreadloord válasza benfolds (#178052) üzenetére


Dreadloord
senior tag

BUÉK :)

Edzőtermi edzés ~200 db + a kardiók (kb. heti 60-90 perc)

(#178055) Qtya123 válasza benfolds (#178052) üzenetére


Qtya123
őstag

Voltak nagyobb kihagyások, költözés, váll probléma, miegymás miatt. Úgy 100 alkalommal voltam kb.

Az a baj, hogy sokszor szakadt meg a rendszeresség. Szerintem egész évben ha 2 hónap volt olyan, hogy mind a 4 héten eljutottam edzeni.

Mondjuk az vigasztal, hogy erőben nem sokkal vagyok lemaradva attól az időszaktól, mikor végig heti rendszerességgel 3 alkalommal tudtam edzeni. (na persze lehet, hogy csak az van, hogy nem volt magas a léc, ahonnan vissza lehetett esni... :DDD)

(#178056) aelod válasza benfolds (#178052) üzenetére


aelod
veterán

Kb -150 ~ 140 inkább.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178057) benfolds válasza Vitee (#178053) üzenetére


benfolds
őstag

2-3 hónap kihagyással 150? nekem is kimaradt 2 hónap egyben, plusz 1-1 hetek többször. durva, mert azt hittem volna, hogy a 100 azért megvolt, de nagyon nem. mondjuk ha már dreadloord felhozta, nekem is volt még 5550 km bicikli.

(#178058) benfolds válasza aelod (#178056) üzenetére


benfolds
őstag

ti nem vezettek edzésnaplót??

(#178059) aelod válasza benfolds (#178058) üzenetére


aelod
veterán

Nem. Mindig ugyan azokat csinálom szóval tudom mérni a progressziót.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178060) g4mer válasza benfolds (#178057) üzenetére


g4mer
senior tag

Nekem 1 hét kihagyásom nem volt, és így 172 edzés jött ki ( 36 hét heti 3 - 16 hét heti 4 ).

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#178061) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!
Először is BUÉK mindenkinek. ;)

Olyan kérdésem lenne hogy ismeri innen valaki a Thor Gym-t? Láttam hogy indul “Beavatás”. Tetszik a felépítése, de vajon mennyire figyelnek az edzők az egyénekre? Google vélemény alapjában sok jót írnak róluk- én az újbudai terembe mennék.
Többször voltam már pl. B’Bros CF edzésen és kezdő kurzuson de valahogy sosem éreztem a figyelmet. Emiatt keresem a megfelelő helyet :U

Remélem jó topicba írtam :D

Köszi nektek!

(#178062) Woodslave válasza aelod (#178059) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Én már arra se emlékszem mikor mit edzettem nemhogy a súlyokra :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178063) benfolds válasza g4mer (#178060) üzenetére


benfolds
őstag

az nagyon komoly. én egyszer tudtam megcsinálni fél évig, hogy minden másnap edzettem, kihagyás nélkül.

(#178064) g4mer válasza benfolds (#178063) üzenetére


g4mer
senior tag

Függ azért élet egyéb körülményeitől is persze. Amikor nagyon kemény meló van, akkor heti 3, azt is úgy hogy 1 nap hétköznap és 2 hétvége.

Más: Kinek mi a véleménye arról, amikor valaki lehozza a kutyáját az edzőterembe? Főleg a nem nyugodt fajtát :D

Sic Parvis Magna

(#178065) Cs1csó válasza g4mer (#178064) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kutyát? Ilyet még nem is nagyon hallottam.
Egyszer talán egy vadász görényt hozták be, de nem edzeni jött (😁)csak megvárták a pult előtti asztalnal a gazdit.

Magam részéről nem örülnek hogy pl. Gugolasnal (amit már hanyagolok a derekam miatt) az seggembe harapna egy 🐕

Ez valami kutyabarát hely? Mert ha igen akkor annyira nem zavarna persze elvarnam hogy rajta legyen a szajkosar.

(#178066) perempe válasza g4mer (#178064) üzenetére


perempe
addikt

Mi történt?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#178067) persil válasza g4mer (#178064) üzenetére


persil
nagyúr

Szerintem nem oda valo es kesz. Szalad, maszik, ugat, jatszik, nyaladzik.

Veszelyes azokra is, akik edzenek es magara az allatra is.
Aki nem birja ki azt az 1-2 orat a kutyaja nelkul, az inkabb ne menjen terembe. :U

Nagyon szeretem az allatokat, de nem oda valok.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178068) m3tr0 válasza koxkids (#178061) üzenetére


m3tr0
senior tag

Szia,

én a Thorba járok(Újbudára) 1 éve kereken.

Tavaly januárban kezdtem a Beavatást.
Akkor még Szentes Balázs indította,most már Balázs inkább az egyéni edzések felé fordult de többi edző is nagyon jól képzett és figyelmes.
Idén is folytatom - a decembert kihagytam,mert elfáradtam -,pont ma megyek először Balázshoz egyénire. :C

Én heti kétszer járok ha sikerül néha háromszor is.
Szerintem elég jó, bár én csalódott vagyok kicsit de csak magam miatt,mert én többet vártam magamtól egy év alatt. :DDD
Mondjuk nekem a melóhelyen is "örök elégedetlen" a középső nevem.

Szóval, ne habozz iratkozz be és kezdd el. Aztán majd úgyis látod,hogy mennyire tetszik meg. :R

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#178069) koxkids válasza m3tr0 (#178068) üzenetére


koxkids
őstag

Köszi! :)
Tegnap végül regisztráltam, holnap indul a Beavatás.
Kiváncsi leszek, de mindenhonnan jókat olvastam, és ebben te is megerősítettél. :R

(#178070) g4mer válasza Cs1csó (#178065) üzenetére


g4mer
senior tag

néha lehozza a gazdája, össze vissza rohangászik. Láttam már olyat, hogy ott hasazott egy csaj és ráugrott a kutya :D :D Meg megnyalta vki vizes üvegét, ilyenek.

Sic Parvis Magna

(#178071) persil válasza g4mer (#178070) üzenetére


persil
nagyúr

Errol beszelek... Nagyon gaz. Eleve ugy KELLENE az embernek terembejarnia, hogy tiszteletben tartja a tobbieket(persze idetartozik a torolkozo hasznalata, a sulyok elpakolasa, stb.).

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178072) g4mer válasza persil (#178071) üzenetére


g4mer
senior tag

ez nem svájc ;] de egyetértek.

Sic Parvis Magna

(#178073) OPiiPO válasza benfolds (#178052) üzenetére


OPiiPO
addikt

kb. 150, nem jó de nem is tragikus

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#178074) Cs1csó válasza g4mer (#178070) üzenetére


Cs1csó
félisten

:Y Na ezt nem! A szmszedhoz szoktam úgy atmeni hogy a bordercollie (hiperaktív) igyekszem távoltartani magamtól. Ha szóvá teszik hogy "jó kutya" stb. akkor mondom hogy csak azt szeretném elkerülni, hogy:
- összenyálazza, szőrözze, karmolja, sározza a ruhám és/vagy a bőröm. Ennyit erről.

(#178076) persil válasza Cs1csó (#178074) üzenetére


persil
nagyúr

" összenyálazza, szőrözze, karmolja, sározza a ruhám és/vagy a bőröm. Ennyit erről."

Errol van szo. :R
A terem egy tarsas hely, x masikkal osszezarva egyszeruen koteles az ember tisztelni a tobbieket. Van, aki allergias, van aki fel tole, van aki szimplan utalja, meg ugy altalaban is veszelyes. Gondolom a gazdi sem orulne, ha valami raesne az allatkara.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178077) persil válasza Gymbeam (#178075) üzenetére


persil
nagyúr

Krokit csak uszoversenyre, amolyan motivacio gyanant. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178078) Cs1csó válasza persil (#178076) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hopp! Erre nem is gondoltam hogy ha egy csivavára ráesik egy 25KG-os tárcsa az nem biztos hogy jót tesz a kutyusnak. ;]

(#178079) aelod válasza g4mer (#178070) üzenetére


aelod
veterán

Felelőtlenség. Ha nem tud rá vigyázni amíg edz akkor ne vigye. Én sem viszem a sajátom mert tudom milyen.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178080) g4mer válasza Gymbeam (#178075) üzenetére


g4mer
senior tag

Persze hogy van, csak ott komolyan veszi általában a szabályokat a többség. Amúgy az egyik edzőé :D

Sic Parvis Magna

(#178082) szabi325


szabi325
tag

Sziasztok!
Most egy nagyobb fogyásban vagyok benne, már lement 10kg még egy 10 es a cél.
Van értelme valamilyen kollagén termék fogyasztásának hogy feszesebb legyen a bőröm ahonnan lement a zsír? :)
Ilyesmire gondolok , vagy esetleg van valami más ami ajánlott és van értelme?

(#178083) bigmasterg válasza persil (#178076) üzenetére


bigmasterg
addikt

A kisgyerek sem jobb.
Találkoztam már rohangáló, neveletlen gyerekkel, akit haver majdnem fejbe vert padon tárogatás közben mert alá szaladt.

#178082szabi325:
Első körben inkább a krémekre mennék rá, ha a bőröddel szeretnél foglalkozni. Esetleg utána gondolkoznék el azon hogy van-e értleme szájon át hasonlót bevinni, vagy nem.

szerk.:
Magyarázat: A szájon át bevitt kollagént megemészted, lebontod mint egy fehérjét. Aztán hogy abból mennyi jut az ízületekbe, szövetekbe stb az jó kérdés. Valamennyi biztosan, de nem ettől várnám a megváltást.

[ Szerkesztve ]

(#178084) Ka999 válasza g4mer (#178080) üzenetére


Ka999
tag

Csak nem a Savoyába jársz? :))

(#178085) g4mer válasza Ka999 (#178084) üzenetére


g4mer
senior tag

:K

bár állítólag a scitec goldban gyakoribb az állatkert :D

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#178086) persil válasza bigmasterg (#178083) üzenetére


persil
nagyúr

Persze, a gyereket bevinni ugyanolyan felelotlenseg/bunkosag.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178087) Cs1csó válasza szabi325 (#178082) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ami segíthet:
- lassan fogyni (a bőröd fogyás közben is megpróbál alakulni)
- továbbra is súlyzós edzés az csak jó lehet főleg p. a hasazás nekem a hasprés vált be - derékkímélő
- jah, és életmódváltás tehát hogy ne legyen pár hónap múlva jojó effektus

[ Szerkesztve ]

(#178088) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Gondolom megosztom a céljaim és hogy eddig mi ment végbe.
184 cm vagyok és az utobbi 2 évbe kicsit elhagytam magam, 95 kg-ra mentem föl. Így már nem éreztem jól magam a börömben, így elhatároztam változtatni kell.
A étrenden és az étvágyon már tavaly változtattam, ennek meg is lett az eredménye sikerült lemenni 86 kg-ra. így már sokkal jobban vagyok, de ez még most se ideális, van egy okos mérlegem és az azt írja jelenleg 25% a testzsír a testemen.
Nyára minden kép le akarok menni 20% alá testzsírba és kis izom építés se árt.

Azt olvastam testmozgás előtt egy kis L-Karnitin segít a zsír égetésbe.
Ilyenkor mikor csak zsírt akarok égetni akkor figyelni kell a fehérje mennyiségére? És akkor minimalizálható a izomveszteség.
:R

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#178089) goodboy007 válasza carl18 (#178088) üzenetére


goodboy007
senior tag

Ha ilyen magasság és testsúly mellé 25% a testzsírod, az azt jelenti, hogy ideje izomerőt növelni, akár egyszerű és/vagy saját testsúlyos gyakorlatokkal.

A megfelelő táplálkozás mellé ha beiktatsz egy kis edzést, akkor könnyebben meg tudod tartani vagy növelni tudod a jelenlegi izomszinted. Aerob -kb. az a pulzustartomány, ahol még összefüggően tudsz beszélni és nem kapkodva veszed a levegőt, valahol 130-145 között- kardióval (pl. tempós séta/lassú kocogás/biciklizés) tudod javítani a zsírbontás arányát. Az L-karnitin tud segíteni ebben, de nem csodaszer.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#178090) Vitee válasza carl18 (#178088) üzenetére


Vitee
aktív tag

Az okosmerleg egy ertelmetlen fos.
Napi sulyingadozasnal ami lehet akar 2-3 kilo is, naponta valtozik az izomtomegem 1-2 kilot... :U
Az csak arra jo, hogy mutatja hany kilo vagy es ennyi.

[ Szerkesztve ]

"Life before death, strength before weakness, journey before destination."

(#178091) Skillet válasza g4mer (#178080) üzenetére


Skillet
addikt

A savoyába jársz? Én is. Az edző kutyáját vágom én is. Őszintén szólva, engem zavar.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178092) carl18 válasza goodboy007 (#178089) üzenetére


carl18
addikt

Igen, kezdetnek tornázok hogy felkészítsem a testem az edzéshez.
Napi 10.000-15000 lépés meg van ha olyan napom van, a célom egy jó sportos fit fizikum felépítése. Nekem még sose volt kocka hasam, így azért célom ezt elérni még ha sok idő és energiába is fog telni.

Ma mondjuk meg volt a 15.000 lépés tempos sétában, meg úgy mozogtam is.

#178090Vitee
Igen tudom ez a okos mérleg nem teljesen pontos de azért ki indulási alapnak jó. Ezért olyan extrémet nem tévedhet, gondolom van pár százalék hiba lehetőség.
De nekem még is jó hogy tudom mérni a testem tulajdonságait.

Na ha sikerül lemenni 80 kg-ra majd akkor írok! :D
Akkor nyomom keményen majd rendelek L-Karnitint.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#178093) Skillet válasza Vitee (#178090) üzenetére


Skillet
addikt

Nekünk Huawei Scale 3 van. Sosem változik kilókat naponta az izomtömeg! Tizedeket is alig. 31.4kg nálam. De...
Amúgy azt már akartam is tőletek kérdezni, hogy milyen testzsírral vagytok jelenleg? Nekem most 20% környékén mozog, de az tény, hogy fogalmam sincs mennyire lehet elhinni a mérlegnek ezt az adatot. Meg úgy bármilyen adatot :D Testzsírt pontosan megtudni gondolom nem is lenne túl egyszerű. Nézni kell magadat a tükörben, aztán ennyi. Gondolom :DD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178094) Skillet válasza carl18 (#178092) üzenetére


Skillet
addikt

Szerintem a 186 centidhez a 85kg környéke már teljesen jó lenne, csak mondjuk egy 5%-kal alacsonyabb testzsírral.
Szóval zsír le, izom fel!? :DDD

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178095) Cs1csó válasza Skillet (#178093) üzenetére


Cs1csó
félisten

Inkább a tükörnek kell hinni. Életmódváltás: folyamatosan nem léped túl kalóriabevitellel a kalória fogyasztast és szép lassan (edzés mellett) is fogsz fogyni.

(#178096) g4mer válasza Skillet (#178091) üzenetére


g4mer
senior tag

Engem nem zavar annyira, de szerintem se való egy terembe kutya, pláne az a fajta.
Főleg amikor még nagyon kicsi volt, és úgy hozta le, egyszer szálltam volna le egy gépről és elrohant előttem, kb majdnem ráléptem.

Láttam már ott 1x egy ilyen fehér pitbullt, az csak ült a sarokban és nézelődött. Na arra azt mondom oké, bár még talán azt se kéne igazából.

Ami nagyon zavar abban a teremben, hogy nincs egy fix takarító, 1-2 heteket vannak, aztán valamilyen oknál fogva soha nem jönnek már. Néha olyan dzsuva van. De a budaörsi terem sokkal rosszabb e tekintetben.

Sic Parvis Magna

(#178097) Skillet válasza Cs1csó (#178095) üzenetére


Skillet
addikt

Én nem akarok fogyni :N 73kg vagyok 183 centihez, elvi 20% testzsír mellett. Hízás a cél.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#178098) Dazsar válasza g4mer (#178096) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Nem a kutyával szokott a gond lenni, hanem a gazdával. Belehet hozni nyugodtan, de nyilván ne a "terembe" legyen. Vidéken láttam már ilyet, egésznap ott volt a kutyus, recepció környékén, de maga a terembe nem.
Viszont, amikor a sportos anyuka behozza a gyereket , na az kibassza a biztit, főleg amikor minden géphez oda megy kicsit, akkor pofa nélkül megkérdi h ő is jöhet?! Vagy mikor terem közepén lebassza a baba plédet h játsz amíg apu meg anyu fekvenyom

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#178099) Cs1csó válasza Skillet (#178097) üzenetére


Cs1csó
félisten

Okés de nem zsírt akarsz felszedni. Ezen segíthet a napi 3-nal több feherjedus étkezés.

(#178100) carl18 válasza Skillet (#178093) üzenetére


carl18
addikt

Nekem is Scale 3 mérleg van direkt a P30 Pro mellé vettem.
Én azért ha jó idő van kerékpározok is, azt olvastam mindig előny az alacsonyabb testzsír.
Kezdetnek ha lemegyek 20% alá már az is bőven jó lesz. :R

Mióta leadtam azt a 8 kg még a kerékpár is határozottan jobban gurul alattam. Hát majd posztolok ha sikerül új sikereket elérni.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.