Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178751) Woodslave válasza aelod (#178750) üzenetére


Woodslave
nagyúr

szóval már a prohardvert is zsebre vágta a féreg és bogár protein lobbi? :O (ha bannolnak akkor tuti)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178752) Speeedfire válasza Woodslave (#178751) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Ott van a nevében PROharder, PROtein, ebből lesz egy nemzetközi brand. ;]

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#178754) bigmasterg válasza HussarF (#178753) üzenetére


bigmasterg
addikt

BRÜSSZEL :))

A cikket olvasva kiderült, hogy egy igaz magyar volt a topicban, őt is tiltották. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#178755) aelod válasza bigmasterg (#178754) üzenetére


aelod
veterán

Soros.

#178753HussarF

Utolsó bekezdés LoL.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178756) -Skylake- válasza aelod (#178755) üzenetére


-Skylake-
addikt

az inkabb gigalol. btw rovar evesrol sehol senki nem beszelt. rovarbol keszult feherjerol van szo gondolom. csak arra kevesbe lehet ilyen szittyamagyarul reagalni

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#178757) Cs1csó válasza -Skylake- (#178756) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ezt írtam korábban hogy pl. fasirt vagy huspogacsat ha jó ízű és tápláló akkor jöhet bármilyen feherjedorras is.

(#178758) persil válasza -Skylake- (#178756) üzenetére


persil
nagyúr

"rovarbol keszult feherjerol van szo gondolom. csak arra kevesbe lehet ilyen szittyamagyarul reagalni"

Ezt akartam en is leirni. De ennek megertesehez tobb kellene, mint 3 rosszul mukodo agysejt. 🤷
Ma olvastam azt is, hogy az E330 milyen szornyen pusztito, kulonosen rakkelto, meg egyebkent is szajrothadast okoz. Szoval ovatosan pl. a naranccsal. :U

A "nagykomolyfelmeres" meg amugy nyilvan ugy szolt, hogy zabalnal-e rovart, amire teljesen egyertelmu, hogy a nagy tobbseg sima nemmel valaszol. De a sertes sajat beleibe visszatunkolt husija az hibatlan, csak a bogar az undi. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178759) persil válasza Cs1csó (#178757) üzenetére


persil
nagyúr

Ha egy etel nem karos, jo izu, taplalo, jo illatu, jol nez ki, akkor tolem femreszelekbol is keszulhet. A fentieken kivul semmilyen mas szempontnak nem kell megfelelnie egy etelnek.

Az meg, hogy a feherjeturmixomba azt a 30 gramm feherjet mibol facsarjak bele, mar tenyleg baromira mindegy, ha az egyebkent megfelel a feherjere vonatkozo szempontoknak.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178760) Qtya123 válasza aelod (#178755) üzenetére


Qtya123
őstag

"...nem szorulunk rá a kukacevésre. Fontos, hogy gasztronómiai hagyományainkat megőrizzük, és ne hagyjuk, hogy megváltoztassák étkezési szokásainkat."

Az bammeg, gasztronómiai hagyományok... Reggelre valami undorító péksütemény, utána meg főételnek a zsírt zsírral és nulla zöldség, nulla rost. Meg a nem bírom meginni a vizet mentalitás.
Biztos nem ezért vagyunk az élmezőnyben az elhízásban, meg abban, hogy 50 felett a nők és férfiak között minden második egy széttaposott bokájú, imbolyogva szuszogó gombóc.

Jó, mondjuk pont az én számból annyira nem hiteles ez, mert rajtam is van zsírfelesleg és eszem például kolbászt is. Igaz, hogy kizárólag saját magunk által készítettet és az átlagosnál alacsonyabb zsírtartalommal, plusz kenyérből is csak a házilag vadkovásszal készítettet eszem, de akkor is.

(#178761) Speeedfire válasza Qtya123 (#178760) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Jó is a kolbász, meg a kenyér is. De a hurka is kis rizs, meg belsőség.
De ha pl egy nap eszel 5x, egy héten 35 étkezés. Ha ebből csak 2-3 ilyen, akkor nagy gond nincs.
De ahogy írod a sok zsíros kaja, péksütik. Én nem is értem, hogy tudnak megélni egymás hegyén hátán.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#178762) JoolsNOS válasza Qtya123 (#178760) üzenetére


JoolsNOS
veterán

"Reggelre valami undorító péksütemény"
Bakker az a szörnyű, hogy előbb vagyok meg hús nélkül mint enélkül :O :DDD
Bár a régi szokás( két édes vagy sós minden reggel) helyett már kb a heti 2-3ra le tudtam szorítani.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#178763) Cs1csó válasza persil (#178759) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#178764) Qtya123 válasza JoolsNOS (#178762) üzenetére


Qtya123
őstag

Na igen, megszokás kérdése, hogy ki mennyire "vonzódik" ezekhez. Én gyerekkoromban sem rajongtam a péksüteményekért. Az édesekért meg pláne nem. Olyan érzésem volt (és ez a mai napig így van), hogy ami édes az nem rendes étkezésre való, hanem max desszertnek.
Nem tudok fő étkezésként tekinteni egy kakaós csigára, de ebédnél ugyanez.
Mikor az iskolában péntekenként volt egy tartalmasabb leves (mondjuk bableves hússal) és másodiknak valami édes lóf@sz, azt én mindig odaadtam másnak és ettem inkább több levest.

[ Szerkesztve ]

(#178765) Apollyon válasza Qtya123 (#178760) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nagy István szerint a magyar gazdák szorgalmának és kitartásának köszönhetően rengeteg kiváló minőségű alapanyaggal, friss, egészséges és jó minőségű élelmiszerrel rendelkezik hazánk, ezért nem szorulunk rá a kukacevésre.

Engem inkább ezért kapott el röhögőgörcs.
Karácsonyi időszakban jártunk magyarhonban, azért azok az alapanyagok nem éppen jó minőségűek meg frissek amiket én láttam.
Szinte alig lehet kapni "bio" cuccot, nagyrészt semmiből, de még 1-es kódú tojásról se álmodjak. A 30%-os zsírtartalmú darált hús egyáltalán még minek létezik? 5%-ost miért nem kapni?
Reggelig tudnám folytatni.
Rovarfehérjéből legalább valami tényleges tápanyaghoz jutna az ember, bár én nem enném meg. Kenyeret se kéne napi szinten enni, de legalább azt ne raknák tele szeméttel 2 fillér spórolás miatt... Jobb helyeken be se engednék ezeket a boltba.

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#178766) persil válasza Qtya123 (#178764) üzenetére


persil
nagyúr

En nagyon szerettem mindig is es most a peksutit, raadasul minel "műbb" annal jobban bejon.
Ugy oldottam meg, hogy szimplan hatart huzok a mennyisegben, de nekem pl. kell, hogy egyek ilyet is. Marmint maga a teny, hogy ettem egy peksutit. Aztan, ha a heten tobbet nem, akkor is tok oke vagyok, de teljesen megvonni nem tudnam. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178767) persil válasza Apollyon (#178765) üzenetére


persil
nagyúr

" A 30%-os zsírtartalmú darált hús egyáltalán még minek létezik?"

Nekem az tetszik, amikor a csomagolt felvagotton ott virit az ilyen meg olyan sonka megnevezes, aztan megforditva olvasod, hogy hustartalom 50-60%. :D Wtf. Akkor az nem sonka, hanem "egyeb, kis hussal". Amikor meg megkerdezi az arufeltolto trombita, hogy minek olvasgatom, az a hab a tortan. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178768) Woodslave válasza persil (#178766) üzenetére


Woodslave
nagyúr

én is szeretem, de kimondottan xarul érzem magam ha eszek. Minél "műbb" annál inkább. :D Pedig egy jó kis sparos kakaóscsiga :C Mondjuk azt se ettem hónapok óta.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178769) persil válasza Woodslave (#178768) üzenetére


persil
nagyúr

Nekem a cba-s karika alaku fank az, aminek nem tudok ellenallni es gyakran inkabb masik boltba megyek, mert ugy biztosan nem veszek olyat... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178770) Speeedfire válasza Apollyon (#178765) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Bio tojás szinte mindenütt van.
30 alatti darált húsok is vannak bőven, nem lehetetlen. Pl lidlben daralt marha 5% zsír, darált pulyka 7%. De van gmo mentes karaj, és csirkemell is.
Pl ezek osanban is vannak, sőt ott még npk marha is ami 2% zsírral van.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#178771) F34R válasza Rivaul (#178733) üzenetére


F34R
nagyúr

Ebbol levontam hogy mind szar :DDD. Sajnos nem mindig van valasztas.

(#178772) aelod válasza Qtya123 (#178760) üzenetére


aelod
veterán

Biztos nem ezért vagyunk az élmezőnyben az elhízásban, meg abban, hogy 50 felett a nők és férfiak között minden második egy széttaposott bokájú, imbolyogva szuszogó gombóc.

:DD

#178765Apollyon
A 30%-os zsírtartalmú darált hús egyáltalán még minek létezik? 5%-ost miért nem kapni?

Azért mert az 5%-ból szar a fasírt :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178773) pohár válasza Speeedfire (#178746) üzenetére


pohár
félisten

nagyon szépen köszi a segítséget :R

lehet hülye kérdés, de whatever: egy ilyen edző milyen összegbe fáj?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#178774) Speeedfire válasza pohár (#178773) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

3e/órától a csillagos ég. Változik teremtől, meg településtől is. Ha csak párszor mész el, hogy az alapok meglegyenek szerintem már az is jó.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#178775) marked one94 válasza pohár (#178773) üzenetére


marked one94
őstag

Ha pesti vagy az erőtérgym-re nézzél rá ott most a havi korlátlan bérlethez+edzői segítséget is kapsz ahol az alapgyakszikat megtanítják és ott náluk ügyes edzők vannak.

You'll Never Walk Alone

(#178776) pohár válasza marked one94 (#178775) üzenetére


pohár
félisten

uh, ez rettentően kiesik, 11. kerben lakok :(

Speeedfire...köszi az infót :R

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#178777) Qtya123 válasza Apollyon (#178765) üzenetére


Qtya123
őstag

Pennyben is úgy van a darálthús felhozatal, hogy 30%-os egy csomó, 20%-os is van bőven, de a 7%-ost meg úgy kell vadászni. Mondjuk általában azért szokott lenni belőle annyi, amennyi nekünk kell.

De gondolom úgy vannak vele, hogy a 30%-os a legolcsóbb, úgyis azt viszik a legtöbben, így abból rendel a bolt a legtöbbet.

persil: "Amikor meg megkerdezi az arufeltolto trombita, hogy minek olvasgatom, az a hab a tortan."
Ilyen van? :Y Ingyen pofont akart a némber, vagy csak szimplán bolond volt? Na ilyet se hallottam még, de biztos nagyot néztem volna.
(Ja amúgy voltam az általad ajánlott masszőr/manuálterapeutánál. Szerintem jó lesz. Bár most amúgy is egész rendben van a vállam.)

[ Szerkesztve ]

(#178778) bbmt


bbmt
senior tag

'Nagy István szerint a magyar gazdák szorgalmának és kitartásának köszönhetően rengeteg kiváló minőségű alapanyaggal, friss, egészséges és jó minőségű élelmiszerrel rendelkezik hazánk, ezért nem szorulunk rá a kukacevésre.'

Tudod Pisti én meg azt szeretném ha felnőttnek néznétek és kezelnétek, és majd én eldöntöm, hogy eszek-e rovar fehérjét vagy nem. Nem kell a nevemben is nyilatkozni...

A kanál a gyengék villája

(#178779) persil válasza bbmt (#178778) üzenetére


persil
nagyúr

Nagyjabol ennyi, igy van.

Ra van irva. Aki meg igy is atveresnek erzi, az velhetoen nem a legelesebb kes, ilyenkor csak arra kell vigyazni, hogy le ne essen az illeto a lapos foldunk szelerol. 🤷

A friss, egeszseges, jo minosegu hazai elelmiszert pedig koszonik szepen, orommel vasaroljak kulfoldon. Itthonra meg marad minden mas.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178780) aelod


aelod
veterán

Volt kérdés a kazein, mivel az lassú felszívódású. Hát elvileg csak nem mindegy a gyártó és gyartási folyamat, hogy milyen formában található a kazein...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178781) Angel2014


Angel2014
addikt

Mondom én, hogy csepelen minden megtörténhet! ;]

Amúgy megyek az ügyészségre a csili ügy miatt! :K

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#178782) Nova96 válasza aelod (#178780) üzenetére


Nova96
őstag

:R
Mondjuk vicces az a második fajta már mennyire ritka .
A Cross-linked-ből nem is találtam :))

(#178783) BPeti2


BPeti2
csendes tag


Sziasztok, szeretném figyelmetekbe ajánlani Fitness History sorozatunk második részét, melyben folytatjuk a testépítés történelmének feltárását. Az első részben eljutottunk az Ókortól a 20. századfordulójáig, a modern testépítés hajnaláig. A következőkben a testépítés tengerentúli aranykorába tekintünk bele.

(#178784) JoolsNOS válasza bbmt (#178778) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Engem tanított az egyetemen, ott még nem tök normális volt. Amióta a politika pöcegödrébe esett azóta teljesen megváltozott...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#178785) benfolds válasza persil (#178766) üzenetére


benfolds
őstag

nálam csak a teljes megvonás működik. ha nekiállok szaloncukrozni, nem tudok 1-2-t megenni, 20 alatt nem állok meg. ha nincs itthon semmi, akkor meg eszembe sem jut, nem kívánom, amíg nem látom.

(#178786) benfolds válasza aelod (#178772) üzenetére


benfolds
őstag

Biztos nem ezért vagyunk az élmezőnyben az elhízásban, meg abban, hogy 50 felett a nők és férfiak között minden második egy széttaposott bokájú, imbolyogva szuszogó gombóc.

amúgy ezzel tényleg kéne már kezdeni valamit, nagyon tré egészégi állapotban van az átlag magyar. :( a cigit kitiltották a szórakozóhelyekről, ok. plusz tesiórák, ok. a piát kéne még kurvára megadóztatni, meg felvilágosítókampányok is jók lennének. hirtelen nincs több ötletem.

(#178787) bigmasterg válasza benfolds (#178786) üzenetére


bigmasterg
addikt

A tesi órák színvonala viszont sajnos kritikán aluli.
Esküszöm jobban járnának a gyerekek egy gyógytornával, hogy legalább az egész napos padban ülés okozta károkat kikorrigálják.
De az nem testnevelés hogy: menjetek focizni, majd egyszer random Cooper teszt és kislabda dobás, mindenféle rákészülés nélkül.
Ráadásul a gyerekeket nem önmagukhoz képest osztályozzák, hogy fejlődtek-e.

(#178788) aelod válasza benfolds (#178786) üzenetére


aelod
veterán

A legutolsó javaslat szerintem falra hányt borsó. A lakosság zöme funkcionális analfabéta. Ez nem holmi felsőbbrendűség mondatja velem hanem tények.
Szidjuk az egészségügyet de közben mindenki mindent meg is tesz annak érdekében, hogy beteg legyen.
A dohánytermékek árai felzárkóznak az eu áraihoz de attól még szerintem ugyan úgy meg fogják venni az emberek, meg a piát is. Az egészben az a "legszebb", hogy mindeközben a diasepam készítmények hiánycikkek a patikában.
Sírva vigad a magyar....

bigmasterg

Ezt honnan veszed? Fater tesitanár volt most már nyugdíjas. Komoly tanterv volt ott a mindennapos testneveléssel.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178789) F34R válasza benfolds (#178786) üzenetére


F34R
nagyúr

Nekem van egy iserosom aki konkretan azt mondta, tokmindegy mennyi lesz a cigi ara akkor is megveszi. Inkabb kevesebbet eszik. :U

(#178790) Cs1csó válasza bigmasterg (#178787) üzenetére


Cs1csó
félisten

De az nem testnevelés hogy: menjetek focizni, majd egyszer random Cooper teszt és kislabda dobás, mindenféle rákészülés nélkül.

Ezt anno én sem értettem. Tesiórán volt némi torna, átmozgatás, pár kör futás, majd foci stb.

Aztán random jött egy "fussunk 12 percig" dolog (ha jól tudom ez a Cooper teszt) igazán nem tuodm mi volt az értelme talán jegyet kaptunk rá de ennek nem ez az értelme.

HA minden reggel pl. az egész iskola futott volna (folyamatos távolság növeléssel) X km-ert majd jött volna egy Cooper teszt és ott aki nem jól teljesít azt mondjuk valami "bónusz" mozgásra utasítani vagy a fene tudja mit de így ilyen formában nem láttam értelmét én sem.

A kedvencem péntek volt - talán két év is ilyen volt, hogy az utolsó óra tesi volt - és akkor déltől volt egyig de mi ott maradtunk focizni 3-4 néha 5-ig. Azok voltak a szép idők.

(#178791) benfolds válasza bigmasterg (#178787) üzenetére


benfolds
őstag

nem tudom, h milyenek a tesiórák, ez már tanterv kérdése, de még inkább a tanár felelőssége szerintem.

(#178792) benfolds válasza aelod (#178788) üzenetére


benfolds
őstag

"Szidjuk az egészségügyet de közben mindenki mindent meg is tesz annak érdekében, hogy beteg legyen."

persze. a kérdés az, h miért tesszük ezt. szerintem ez egyrészt benne van a kultúránkban, tehát kvázi továbbörökített mintákról, szokásokról van szó, másrészt az egész társadalom beteg. úgy értem, az, hogy xy iszik, az nem csak az ő hibája, mert az egyén nem igazán értelmezhető önmagában, hanem csak az emberi viszonyrendszerén belül. a probléma nem az egyes emberben van, hanem az emberi kapcsolataiban. magyarán egymást betegítjük meg. én ezt látom a környezetemben. amúgy szerintem azért volt némi fejlődés az elmúlt 10 évben, kevesebb a nihil, az emberek jobban értékelik az életüket. ez a megosztottság viszont iszonyatosan mérgező.

(#178793) Macka válasza bigmasterg (#178787) üzenetére


Macka
veterán

Nem csak a tesióráké. :W Ahová a gyerek jár iskolába, szinte az összes tanár b@szik az egészre, de tiltakozni, sztrájkolni tudnak.
Én úgy látom, hogy a jelenlegi munkájukért az aktuális bérük pont megfelelő.
Mondom mindezt úgy, hogy anyám tanár.

[ Szerkesztve ]

(#178794) aelod válasza Macka (#178793) üzenetére


aelod
veterán

+1

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178795) Woodslave válasza Macka (#178793) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ezzel nagyjából egyetértek, bár a feleségem is tanár, mondjuk ő az aki nyomja mint az állat de rengeteg belexarós van az biztos és ezt a pénz se oldja meg, mert magamról tudom, hiába most másfélszer annyit keresek mint amikor kezdtem ugyanezt a munkát ugyanúgy nincs kedvem dolgozni :C

Ettől függetlenül nevetséges hogy most kapott a feleségem "fizetésemelést" hogy a minimálbér meglegyen. Igaz ha már politika akkor ennek a rendszernek pont jó ha minél több analfabéta jön ki az iskolából :C

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178796) Qtya123 válasza Macka (#178793) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez azért pont olyan általánosítás, mintha azt mondanám, hogy a rendőr meg ott hokizik a traffi mögött, meg minden feljelentésnél azon van, hogyan rázza le az embert, vagy utána hogyan szüntesse meg az ügyet, csak dolgozni ne kelljen. Van ilyen bőven, de nem mindenki. A tanár ugyanez szerintem. Van jó is, rossz is.

De mi volt előbb? A tyúk vagy a tojás? Azért ennyi a pénzük, mert kontraszelektáltak/sz@rnak bele, vagy azért sz@rnak bele/kontraszelektáltak, mert ennyi a pénz?

Szerinted fognak normális fiatal tanárok érkezni, ha ennyi a pénz? Max 1-2, aki nagyon lelkes és mellette eltartja a férje, vagy a szülei.

Én amúgy azt mondom, hogy nem sírni kell, hanem lelépni, ha rossz a pénz. De ez megoldás? Ha lelépne holnap az 50%, akkor meg azért utalnád őket, mert a gyereked vagy otthon maradna a nyakadon, vagy megőrzésre menne csak be.

A feleségem is inkább lelépett (13 év után nettó 207e volt a fizetése). Meg is mondta a testületnek, hogy ő ebben a bohóckodós kockás inges tüntetéses dologban nem vesz részt, több értelme van, ha lelép. Azóta ő majdnem kétszer ennyit keres, az iskolában meg ismét sz@r lett az angol oktatás. Elfogultság nélkül mondhatom, hogy jó angol tanár volt, mert mielőtt oda került a gyerekek nem szerették az idegen nyelvet. A munkája alatt megszerették, a szülők mindig mondták neki, hogy a gyerekük milyen örömmel beszél az angol órákról, plusz előtte alig ment versenyre az iskola, alatta meg sorra dobogós helyek. Most megint kuka minden, de ez legyen az iskola és a szülők gondja.

Az meg ugye vörös posztó, hogy jaaaj szünetek, meg délután 2-3kor végeznek. Ez munkahelyi sajátosság. Ennyi erővel a váltószolgálatos rendőrnek meg van egy csomó szabad hétköznapja, amikor nyugodtan intézheti az ügyeit. A 24-esben dolgozóknak meg maga a Kánaán a havi 6-8 nappal. De legyünk őszinték, az irodai munkában is rengeteg olyan hely van, ahol a produktív munkavégzés napi 2-3, maximum 4 óra. A többi duma, net, kaja, kávé. Szóval ez a része meg kicsinyes hőzöngés.

Akárhogy nézzük, az nem normális, hogy egy tanár egy benzinkutas fizetése szintjén, vagy alatta van. A fél ország meg örül ennek. Mondjuk nekem olyan szempontból mindegy, hogy nem az én gondom, ha az ergya oktatás miatt majd menetelhetnek a lurkók felnőttként a gyárba biztonsági övét összerakni. Vezetőink célja úgyis ez, még csak nem is titkolják.

[ Szerkesztve ]

(#178797) Macka válasza Qtya123 (#178796) üzenetére


Macka
veterán

Persze, általánositás, és szerencsére nem is mindenki ilyen.
Direkt ezért írtam azt az iskolát, ahová a gyerek jár, és direkt úgy fogalmaztam, hogy "szinte".

A másik példának felhozott rendőri oldalt is elég jól ismerem, mivel rendőr vagyok.
Itt is van, aki szarik az egészbe, és van aki nem. Én szerencsére az utóbbi körbe tartozom, bár pénzbeli elismerés nem jár érte, de nekem számít, ha a kapitány benéz hozzám az irodába, és megköszöni a munkám.

Mindkettő szakma inkább hivatás, és kell is hozzá a kellő elhivatottság szerintem. Anyagilag megbecsülve egyik sincs.

(#178798) Qtya123 válasza Macka (#178797) üzenetére


Qtya123
őstag

"Mindkettő szakma inkább hivatás, és kell is hozzá a kellő elhivatottság szerintem. Anyagilag megbecsülve egyik sincs."

Az biztos. Amúgy ez a rész kezd elfogyni mindkét pályáról, a hivatás. Kevesen választják ezért. Maximálisan érthető is, hivatástudatért nem adnak semmit a boltban. Viszont még mindenhol a régi vezetők vannak, akik értetlenül pingvineznek azon, hogy az újonnan érkező fiataloknál miért nincs meg a hivatástudat és a mindent elsöprő tűz. Hát azért nem, mert nekik ez egy munkahely. Ezt egyelőre még sok vezető nem tudja hová tenni.

[ Szerkesztve ]

(#178799) Speeedfire válasza Macka (#178793) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Szüleim tanárok, elég jól ismerem mi megy a háttérben. Sok tanárnak másod állás kell. Így én sem lennék motivált. Csórik 40 éves munkaviszonnyal ketten kevesebbet keresnek, mint én.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#178800) Qtya123 válasza Speeedfire (#178799) üzenetére


Qtya123
őstag

"Csórik 40 éves munkaviszonnyal ketten kevesebbet keresnek, mint én."

Én "hobbi" szinten kamionozok. Ez azt jelenti, hogy havonta 3-4 alkalommal megyek. 4 alkalomra megkapom a feleségem tanári fizetésének közel a felét. És ez egy átlagosnak mondható napidíj, mivel nem nemzetközizek, hanem annyi a nap, hogy mondjuk elmegyek reggel Szegedre, visszahozom a cumót és vagy irány haza, vagy ha hamar visszaértem, akkor mondjuk elmegyek még valami áruért az M0 környékén.
Nemzetköziben a teljes havi tanári fizetése kb 6 nap alatt lenne meg.
(jó persze főállásban már nagyon más világ lenne a kamionozás, olyan téren teljesen felesleges összehasonlítani a tanárokkal)

Igazából lassan semmivel nem lehet őket összehasonlítani. Vidéki dohányboltban dolgozó 20 éves bolti eladóval talán.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.