Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#178951) Janaboy válasza aelod (#178950) üzenetére


Janaboy
veterán

Milyen mikros süti?

Janaboy

(#178952) stingy2


stingy2
senior tag

Sziasztok, látom sokat foglalkoztok fehérjékkel. Az lenne a kérdésem, hogy van -e ennél
olcsóbb színtiszta savó izolátum. (íz hótmindegy) Kösz

INTJ

(#178953) bigmasterg válasza stingy2 (#178952) üzenetére


bigmasterg
addikt

google a barátod:

Shop builderen akcióban scitec verzió olcsóbb valamivel [link]

Ez az izolátum meg akció nélkül is 12ezer /kg [link] de én inkább megvenném az ízesített scitec-et, vagy ha az nem lenne, akkor picivel drágábban a biotechet.

szerk:
De ez is olcsóbb: [link]

[link] Ez pedig 11 ezer ft, és még 10% lejön a "LOVE10" kuponnal.

[ Szerkesztve ]

(#178954) bigmasterg válasza bigmasterg (#178953) üzenetére


bigmasterg
addikt

Fehérjéknél maradva, gymbeam-en van akció.
True Whey 7690ft 1kg-os kiszerelésben, és 7156Ft-ra jön ki /kg ha 2,5-eset vesz az ember.
Just whey 10ezer 1kg-os, de jár hozzá egy pulóver (ilyenből rendeltem kettőt most, 2 pulcsival), 2kg-os kiszereléseben pedig 8490ft /kg és szintén jár egy felső.

(#178955) aelod válasza bigmasterg (#178954) üzenetére


aelod
veterán

Ennél szarabb fehérjét ritkán ittam. ;]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178956) bigmasterg válasza aelod (#178955) üzenetére


bigmasterg
addikt

Egyszer vettem true whey-ből (talán izolátumot) és azt nem bírta a gyomrom és íze is rossz volt.
Viszont később volt Just Whey-m többször és az kifejezetten jó volt. Direkt azt rendeltem most.

[ Szerkesztve ]

(#178958) aelod válasza Arnold63 (#178957) üzenetére


aelod
veterán

Ha jól láttam az egyik izolátum és koncentrátum a másik izolátum és hidrolizátum.
Nagy difi nincs így megmaradt a zsebedben 7e forint. :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178960) Aszpik


Aszpik
tag

Én nutriversum whey prot és iso prot vettem múltkor innen [link] most 30 eFt felett -30 %, így nagyon baráti ár jött ki (5600 Ft/kg és 6225 Ft/kg). Igaz már nincs nagy választék.
Persze akinek jó ez a márka. Én próbáltam már drágább termékeket is, de azokat nem bírta a gyomrom és ráfogtam hogy tejérzékeny vagyok, így növényi fehérjéket kezdtem fogyasztani. A nutriversumtól meg semmi bajom és az íze is jó pláne a növényi fehérjék után :D

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#178961) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Izomgorcstol szenvedek evek ota, mit lenne ra erdemes szedni? Illetve milyen zsiradekban hasznosulna a legjobban?

(#178962) stingy2 válasza Aszpik (#178960) üzenetére


stingy2
senior tag

Köszi a linket, ez lesz a nyerő. 4 kg Iso Pro kedvezménnyel 24 892 Ft. Íze meg olyan amilyen, aki Masterpro 80-on nőtt fel, annak minden csak jobb lehet.

#178961BUZZLGHTYR
Magnézium?

[ Szerkesztve ]

INTJ

(#178963) aelod válasza BUZZLGHTYR (#178961) üzenetére


aelod
veterán

Sóbevitel? Nyújtás. Mobilizáció.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178964) Morris válasza BUZZLGHTYR (#178961) üzenetére


Morris
veterán

Magnerot-ot is tolhatsz

(#178965) Mans20


Mans20
addikt

Sziasztok!

Inzulinrezisztencia mellett van olyan tömegnövelő amit lehet használni? pl kisebb adagokban. Nagyon nem találtam olyat, amiben inkább lassan felszívódó szénhidrát van. Jó lenne végre hízni valahogy.

(#178966) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Táplálkozás, fehérje, edzés intenzitással kapcsolatban lenne kérdésem.

42éves vagyok október végén áltam neki 7év kihagyás után újra sportolni janig aktívan kardióztam decembertől egyre inkább csak gyúrok.
Januártól aktívan gyúrok ami alatt azt értem, hogy kétnaponta teljes test kondiban =100perc. fekvenyomás, squat, deadlift, bicepsz, tricepsz, hát, láb váll.... Pihenőapokon otthon hasazok vagy kardió (lépcsőzés).
Még nagyon lent vagyok pár napja néztem pl fekvenyomásban a maxom az 6*75kg. Persze lehet úgy is nézni, hogy december elején a 20kgs rúdtól izomlázam lett. :) Lépcsőzés is már úgy érzem jól megy pihenő nélkül tolok egy óra folyamatos lépcsőzést egy 9emeletesben. Itt egy edzés pulzus grafja. [link]

Táplálkozás vonalon mostanra a korábbi 0hoz képest sok zöldséget be sikerült hozni, az szerintem rendben van. Vitamint szedek. Egy hónapja már +fehérjét is eszek és az a gondom, hogy sehogy se tudom összerakni a napi 1.5+gramm fehérje/testsúlykig. 85kg vagyok = 130gramm fehérjét kéne napont bevinnem. Ehez képest ilyen egy nap amikor sok fehérjét ettem:
fehérje:
2023.02.13
0:30 100gramm cottage cheese 12
9:00 1 tojás, 20gramm sajt, kis szelet kenyér 6
11:00 1db kiwi 0
12:00 444 gramm chilis bab, kis tészta 25
12:15 2db narancs
12:20 1 túró rudi: zsír: 51gramm 8.7gram, cukor 18gramm, fehérje: 5gramm 5
16:50 kevés zab, dió, mogyoró 1
19-21 edzés
21:30 25gramm fehérje turmix (biotech iso whey zero black) 25
22:30 135gramm tészta, 114gramm cottage cheese, kis rukkola, 1db tojás, pesto 15
összesen: 89gramm

Nem tudok ennél érdemben többet enni nem tudom ennél több fehérjét hogy tudnék bevinni. Ez is úgy megy le, hogy kenyér, tészta, rizs, cukor szénhidrát kb nincs az étkezésembe. Plusz evvel az étkezéssel már heti fél kgt hízok. Mit rontok el? Tényleg 1.5+gramm/testsúly kg lenne az ideális ilyen aktív edzéshez? Hogy a fenébe lehet ezt bevinni?

A két naponta teljes test kb 48h pihenőt ad izomzatnak. Viszont teljesen soha nem tudom kipihenni magam. Mindig van kis izomláz, érzem kicsit fáradt combom, vállam. Ez így ok? Regeneráció vonalon elrontok valamit? Ha így van lehet jobb lenne átállnék egy osztott edzésre? pl egy hétfő: felsőtest, kedd alsótest, szerda pihenő(abs, kardio), csütörtök: felsőtest, péntek: alsótest, szombat pihenő(abs, kardió), vasárnap semmi lehet jobb lenne?

Kalória számlálásra van valami ideális mód? Ami appot megnéztem nekem nem volt jól használható, netről, feliratról nézem le mi mennyi és írom be excelbe. Kicsit macerás...

Remélem érthető amit leírtam.

@ztoldy: Kösz berendeltem

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#178967) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Magneziumbol a scitec verziot szedem evek ota, napi kettot, de valamikor 5-6 darab is lemegy egy nap, de olyan mintha nemhasznalna!! Sobol mennyit kell bevinni? Viszonylag sosan etkezem, de ha ugyvan bekapok 1-2 kiskanallal, ha az segitene!
Nyujtani tobbet fogok. Akkor nem a tsiradekban hasznosul a vitamin?

(#178968) Woodslave válasza Dare2Live (#178966) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Egyél mondjuk húst :U

Én 4* eszek egy nap. Heti kétszer főzök 1 kg cscomb filé fél kg csmell. Egy adag fehérje meg egy tojás. Összes fehérje 180gr

Edzés meg nyilván nem mindegy mennyire hajtod szét magad. Ha minden szett bukás közeli akkor valszeg visszább kell venni az intenzitásból

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178969) benfolds


benfolds
őstag

na hogy ne csak a táppal való buziskodás menjen. julie bell, 1995
zavarba tudna hozni a kérdés, hogy kúrnám-e vagy sem. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#178970) Dare2Live válasza Woodslave (#178968) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

444gramm chilis bab nem elég hús?

@benfolds: Vagy ő téged :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#178971) Woodslave válasza Dare2Live (#178970) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Tekintve hogy 89 gramm fehérjét számoltál.... vagy akkor nem jól szamolsz. Ez mennyi hús meg bab?

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178972) benfolds válasza Dare2Live (#178970) üzenetére


benfolds
őstag

ja :DDD

(#178973) Cs1csó válasza benfolds (#178969) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nekem ez már túl "maszkulin" ergo "férfias" hogy nemigen mozgatná meg az "altestem" persze lehet tudnék annyit inni. :DDD

(#178974) ztoldy válasza Dare2Live (#178966) üzenetére


ztoldy
senior tag

Kaloriabázis app vagy Yazio is tud vonalkód alapján terméket felismerni, utána már csak a mennyiséget kell beütnöd és meg is vannak a makrók összesítve és a bevitt kalória is.
A fehérjemennyiséget az izomtömegre nézve kell számolni, nem a teljes testsúlyra, ezt nem sokszor mondják el, amikor elhangzik, hogy mennyi kéne enni. Ha valaki 200kg, de abból 130kg felesleg, akkor igen sok fehérjét kellene megenni például feleslegesen. Teljesen jó lesz az a 89 gramm is.

Egyél több húst. Ha nem megy, akkor igyál még egy turmixot, ha a fehérjebevitel a cél. Önmagában a turmix nem fog eltelíteni, így a kaja helyett iszok egy turmixot nem jó megoldás, mert fél óra múlva éhes leszel, bár ha van nagy önfegyelem, akkor megoldható ez is. Én legalább útifűmaghéjat tennék bele, ami legalább telít, ahogy megdagad a gyomorban.

Ha kalóriadeficitben vagy és nem fogysz, akkor valahol hiba van a képletben. Lehet mégsem mindent jegyzel fel? Bár a heti fél kg hízás az simán lehet vízraktározás, éppen nem volt wc-n.

[ Szerkesztve ]

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#178975) Woodslave válasza ztoldy (#178974) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ha kalória deficitben vagy és nem fogysz akkor nem vagy kalória deficitben :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178976) ztoldy válasza Woodslave (#178975) üzenetére


ztoldy
senior tag

Persze, csak ne naponta nézze, hogy éppen mennyi az annyi, de lehet még a heti is sűrűnek mondható, de tudom ez a sztenderd.

https://www.refundo.hu/?ref=175161

(#178977) Cs1csó válasza Woodslave (#178975) üzenetére


Cs1csó
félisten

:C

(#178978) benfolds válasza Cs1csó (#178973) üzenetére


benfolds
őstag

amúgy én is sokkal inkább az atléta csajokra szavazok. :DDD

(#178979) Cs1csó válasza benfolds (#178978) üzenetére


Cs1csó
félisten

:K

(#178980) perempe válasza benfolds (#178978) üzenetére


perempe
addikt

a focis videókat nem nézik ennyien.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#178981) aelod válasza Dare2Live (#178966) üzenetére


aelod
veterán

Ahogy wood is írta egyél húst.
2 naponta teljes test edzés elég nagy volumen és az idegrendszernek is odab@sz. Ha mindenképp maradnál a teljes test edzésnél heti 3x untig elég.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178982) troller válasza perempe (#178980) üzenetére


troller
senior tag

És nem véletlenül :K

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#178983) Woodslave válasza Dare2Live (#178966) üzenetére


Woodslave
nagyúr

meg lehet kicsit optimálisabban is el lehetne osztani a kaját. Nem mondom hogy nem teljesen mindegy, de elég érthetetlen számomra ahogy az időpontok vannak.

Persze nem tudom a napi beosztásod. De arra lehet következtetni, hogy hajnali egykor fekszel le. Igaz a lényeg a 7-8 óra gondolom munka miatt de nem a legjobb ilyen későn feküdni meg enni se.

Azt írod kenyér, tészta alig, de a 4 étkezésnek nevezhető étkezésből 3-ban van kenyér vagy tészta. Mondjuk ez se számít ha deficitben lennél csak mondom.

A 444 gramm chillis babot még mindig nem tudom hova tenni, nagyon konzerv "szaga" van a dolognak a kis tészta hozzá meg elég feleslegesnek tűnik pláne ha diéta a cél. Meg a "kis" szintén nem túl pontos mértékegység. Ugyanez a "kevés" zab dió mogyoró.

Az se a legjobb hogy gyakorlatilag nagyon kis időközönként eszel valamit. Még úgy se hogy csak egy kiwi.

Na mindegy csak pár gondolat. :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178984) aelod válasza Woodslave (#178983) üzenetére


aelod
veterán

Én speciel 3x eszem egy nap. Edzés napon van még egy fehérje shake és kész.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178985) Woodslave válasza aelod (#178984) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja 3-4-5 teljesen jó a legújabb okosok szerint. Mármint izomprotein szintézis "maximalizálás" miatt. Nekem a 4 jött be most. Monjduk nem tagadom mindig is "csábít" a böjtölés. Legalábbis abban a formában hogy nem reggelizek de most olyan jó a reggeli zabom hogy alig várom hogy megehessem.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178986) persil válasza benfolds (#178978) üzenetére


persil
nagyúr

Na de ezek szexi lanyok, a fenti kepen meg egy csunya ferfi van. :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#178987) aelod válasza Woodslave (#178985) üzenetére


aelod
veterán

Puffadtam nagyon ha kisebb szünetekkel ettem meg a napit. Így most jó mert van éhség érzet az étkezések között.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178988) Woodslave válasza aelod (#178987) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ja de nyilván az se mindegy mennyit kell enni. Én most 2200 kcal tervezetten vagyok. Így is éhes vagyok. De ha 3000-et kellene megennem akkor nem tudom mi lenne. Lehet ez a 4 kaja + még valami menne.

7 , 10.45-11, 14.30, 17.30-18.00 jelenleg így próbálom osztani. Azért 5-600kcal után 3 óra múlva éhes vagyok. Nyilván ezen is lehetne javítani ha mondjuk mindig ennék egy nagy tál friss salátát de sajnos nem mindenem ez, akarok tartani némi büdzsét...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178989) aelod válasza Woodslave (#178988) üzenetére


aelod
veterán

8 - 12 - 20.30 nekem és olyan 3000 -3200 Kcal most.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178990) Woodslave válasza aelod (#178989) üzenetére


Woodslave
nagyúr

az a 8,5 óra nem hanzik jól :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178991) aelod válasza Woodslave (#178990) üzenetére


aelod
veterán

het 3 edzés napon az nem vészes mert van fehérje shake utána a többin ha úgy tetszik 'böjt' van, ez úgyis menőn hangzik ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178992) Aszpik válasza Woodslave (#178988) üzenetére


Aszpik
tag

Én is most próbálom belőni mi lenne nekem a jó illetve hogy mennyit kéne enni. A cél az óvatos tömegnövelés. 3.000 kalóriával kezdtem 4 hétig, de nem változott a súlyom, most felmentem 3.200-ra, hirtelen +0,6 - 0,7 kg "jelent meg a mérlegen" ami inkább csak víz (szerintem) vagy az előző 4 hétben csak szívatott a szervezetem. :))

Én 6x szoktam enni (6:30 -19 között) ami lehet meg sok :DD (reggili, tízórai, ebéd, 2x uzsi, vacsora). Az a bajom, hogy hiába "tömöm" meg magam reggelire vagy ebédre pl: 1.000 kalóriával annyit érek el, hogy nem 2,5 óra múlva vagyok éhes hanem 3 óra múlva :D tehát nyerek kb. fél órát, így inkább tízóraizok illetve 2x uzsonnázok.
A kellemetlen pedig az, hogy ezzel a kaja mennyiséggel is vannak napszakok amikor éhes vagyok. Még simán meg tudnék enni +500-1000 Kalóriát. Anno meg mikor fogyózni akkor 2200 kcal-is jobban elvoltam mint most a 3000-el. Már ez a + 200 kcal is sokat dob közérzetemen :D

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#178993) Janaboy válasza aelod (#178987) üzenetére


Janaboy
veterán

Miért jó az ha van éhség érzet az étkezések között?

Janaboy

(#178994) Woodslave válasza Aszpik (#178992) üzenetére


Woodslave
nagyúr

nekem nagy "álmom" hogy így egy tökéletesen belőtt tömegelést csináljak, de úgyis elbaxnám :D

Én meg ha mondjuk kicsit többet eszek egyből felugrik 1-2 kg (víz vissza nyilván).

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#178995) Speeedfire válasza Aszpik (#178992) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Egyél mellé több zöldséget, vagy zsírt hogy lassítsd a felszívódást.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#178996) aelod válasza Janaboy (#178993) üzenetére


aelod
veterán

Mert könnyebben meg tudod enni a kívánt mennyiséget és nincs az, hogy nem vagy éhes és enni kell.
Sokan az edzést mondják nehéznek a testépítésben holott mindig az étkezés az ami nehéz. Tömegelés alatt tele vagy diétánál meg állandóan éhes vagy.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#178997) Aszpik válasza Speeedfire (#178995) üzenetére


Aszpik
tag

Igen most azt csinálom, hogy próbálom a bevitt zsírt növelni lehetőleg étkezésenként arányosan. Csak annyira "beidegződött" anno, hogy lehetőleg a zsírt kerüljem (azzal lehetett a legtöbb kalóriát megspórolni a saját kis elképzelésem szerint), hogy volt olyan nap amikor végén szembesültem vele, hogy hoppá ma csak 30 g zsírt vittem be ami ugye finoman szólva is kevés. :D

#178994Woodslave
Én még soha nem csináltam ilyet, hogy szándékosan (méricskélve) "hízásra játsszak", szóval próbálkozok ;]

"Most is ugyan olyan jó az éden, Ugyanolyan sz@r, mint régen" ;)

(#178998) Janaboy válasza aelod (#178996) üzenetére


Janaboy
veterán

Jah értem, engem ez a része többnyire nem fenyeget, éhség nélkül is tudok enni :DDD

Janaboy

(#178999) Speeedfire válasza Aszpik (#178997) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Alacsonyan is kell tartani a zsírt, ezzel nincs gond. De ha nehezedre esik kibírni 2 kaja között, akkor miért ne? Nem profi versenyző vagy. Itt meg nem ezen fog múlni.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#179000) Orlin


Orlin
addikt

Sziasztok!
A decathlonos Edzőpad 500-as, összehajtható
és a GORILLA SPORTS ÖSSZECSUKHATÓ EDZŐPAD FEKETE
közül melyik lenne jobb döntés?Valakinek van otthon a decathlonos?Inkább az felé hajlok ,bár picit drágább.
Köszi. :)

LENOVO IDEAPAD 5 Pro 16 - Ryzen 5 6600HS, 16, 1000 GB, 16GB, Radeon 660M Graphics, Win11

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.