Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177851) Cs1csó válasza Gymbeam (#177850) üzenetére


Cs1csó
félisten

Igen ahogy a leírásban is írják bár ott a szuperszett "bővítése" esetére írják. Persze ilyen intenzív edzésnél érdemes komolyabban venni a bemelegítést és a nyújtást is.
(biciklivel megyek a terembe úgyhogy a bemelegítés ezen része már megvan a felsőtestre kell még egy kis átmozgatás és ugye kisebb súlyos kezdés)

Szeretem ha pörgős az edzés.

(#177852) plevips


plevips
tag
LOGOUT blog

Csináltattam én is egy labort, az eddigi legjobb laborom lett, sárgával kiemeltem ami főleg érdekelt.

[kép]

karbamid értékem is befért a határba, kreatinin szint áprilisban 106 volt, de akkor szedtem kreatint.
eGFR 82 volt most 90 fölött, koleszterin szintek továbbra is jók, kíváncsi voltam mert napi szinten eszek tojást.
Nézettem egy totál tesztoszteron szintet is, ez 25,4 lett, mondjuk szedek aswhagandát meg tribulust is.

[ Szerkesztve ]

(#177853) perempe


perempe
addikt

hol találom meg a bolgár guggolás pontos leírását? már csináltam párat, de tartok tőle, hogy nem csinálom jól. félek tőle, hogy többet ártok vele. később milyen súllyal csináljam? két kézi súlyzóval lenne ideális? (homokkal töltött mosószeres flakonokat is rendszeresíthetek e célra. azok megfelelőek?) mint írtam, 66-67kg lehetek. egyébként segített, már egy séta is jóval egyszerűbb. köszönet érte persil fórumtársnak!

nézegettem súlyzókat: 11k a legolcsóbb egykezes 10kg-os, ami állítható súlyú, 2 kéne. :(

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177854) marked one94 válasza perempe (#177853) üzenetére


marked one94
őstag

Yt-n találsz róla ezerféle videót.

You'll Never Walk Alone

(#177855) persil válasza perempe (#177853) üzenetére


persil
nagyúr

Ha jelenleg tenyleg csak zsakod, meg flakonod van, akkor cipelj. "Farmer walk", nezd meg youtube-on.
Nyilvan jobb lenne az is egy picit tobb sullyal, nem ilyen 10-20 kilokkal, de az alapokat osszeszedni gyakorlatilag minden mozgasforma segithet. 🤷

Csak keresgelj neten es inkabb csinalj mindent szabalyosan, de kisebb sullyal.

Ha meg bevaltnak erzed a guggolasokat, akkor nyomhatsz kitorest is, az is nagyon jo gyakorlat es oda sem kell feltetlenul plusz suly. Amig nincs meg egy alap kondi, addig eleg a sajat testsulyod is.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177856) perempe válasza persil (#177855) üzenetére


perempe
addikt

megpróbálom ezeket. :R

fura, de úgy érzem, hogy az ágyból is egyszerűbb kikelnem.

súlyzókra lenne pénzem, ahogy drágább mobilra is, de nem akarok ilyenekre költeni. egy hobbim van, a Zeneakadémiára/Müpába járkálás, de az nekem nem olyan költséges.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177857) Rivaul válasza perempe (#177856) üzenetére


Rivaul
addikt

A súlyzókba csak egyszer kell befektetni, utána egy életen át meglesznek. Nem olyan mint egy mobil. Decathlonos szettek, rudak, tárcsák a legjobb ár/érték arányúak. A két kezes szett pl 25e 2x10kg kofferben. Kilónként egy ezres. Ma már kenyeret nem kapsz ennyiért lassan...

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#177858) troller válasza Rivaul (#177857) üzenetére


troller
senior tag

Én pl. 16 évesen, 1986-ban vettem 2×15-ös variálható egykezes súlyzókészletet, amit pár évvel később egy házi barkács fekpaddal meg 120 kiloig pakolható kétkezes rúddal bővítettem. Mai napig rendszeres használatban vannak.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#177859) Rivaul válasza troller (#177858) üzenetére


Rivaul
addikt

Világ életemben terembe jártam. Aztán egyre több időt elvettek a gyerekek. +Sok munka, 3 éve a Covid. Amiatt 3 műszakos munkára csere az eddig sem kevés. Szóval minden a terem ellen esküdött össze. Úgy hogy én is összeraktam magamnak amit lehet. Csigás gép, fekpad, mindenfajta fogantyú, rudak és hozzá 100kg súly. Már akkor sem mennék terembe ha lenne rá lehetőségem. Ez mindig kéznél van. Amennyire meg izmos tudok/akarok lenni, arra bőven elég is.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#177860) troller válasza Rivaul (#177859) üzenetére


troller
senior tag

Sokáig én is termbe jártam többnyire. Aztán feleség, gyerek, 30 évesen meglett a saját ház, annak a pincéjében egy helyiség eleve "konditeremnek" kijelölve. Onnantól csak otthon edzek.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#177861) Nordik


Nordik
őstag

Carboxot hogyan érdemes adagolni feherjehez?

A csomagoláson 50g van, az oldalukon a velemenyeknel viszont 2:1 arányt írnak. 30g feherjehez 15g Carbox. :U

(#177862) Flex77


Flex77
csendes tag

Srácok, valaki már beleásta magát mit is jelent valójában az alacsony eGFR-EPI (70-80 között), magas kreatinkináz (CK) értékkel? Mennyire érdemes még tovább nyomozni?

Pixel 3a

(#177863) benfolds


benfolds
őstag

visszatérve a nyugger témákra, volt már itt valakinek ízületi gyulladása? combba, sípcsontba kisugárzó erős fájdalom lehet a következménye? ha mondjuk a derekad, csípőd van begyulladva, mert eláztál a 0 fokban és szétfagytál? 4 éve még csak megfázva sem voltam, erre ez. úgy fáj a lábam, először azt hittem, hogy görcs. 2x2 órát tudtam csak aludni miatta az elmúlt két napban. voltaren éppen hogy csak csillapította.

(#177864) Woodslave válasza Flex77 (#177862) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ck szint emelkedett ha magasabb az izom tömeg. Az egfr mert egy becsült érték a kreatinin szintből ami emel a fehérje, kreatin szedés meg az edzés is.

Nekem mindig az volt. Mármint ezek több az egfr meg emiatt kevesebb. 10+ éve. Most a legutóbbi labornál meg jó volt. Igaz kreatint nem szedek de edzés meg 170+ granm fehérje megvan minden nap.

Egyszer voltam vese ultrahangon azt mondták minden rendben.

Nem akarom azt mondani le kell xarni de szerintem ha edzel, rdanál magasabb a fehérje bevitel akkor nem para.

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#177865) Angel2014 válasza aelod (#177827) üzenetére


Angel2014
addikt

Lol nézz utána Fekete Laci vagy a fia étrendjének versenyszezonban. Átlagosan 12000

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177866) JoolsNOS válasza Angel2014 (#177865) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Kedvenc csirke receptje: Középen egy nagy csirke, körülötte sok kiscsirke :D

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#177867) persil válasza Angel2014 (#177865) üzenetére


persil
nagyúr

Mondjuk pont akkorak is, mint az a szegeny szoban forgo medve. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177868) perempe válasza perempe (#177856) üzenetére


perempe
addikt

Csinálgatom szorgalmasan a bolgárt, de egyre kisebb a kihívás, mindenképp kell súly majd a későbbiekben. Egy hét alatt eljutok arra a szintre? Reggel fél 7 körül voltam vásárolni, egész más így járkálni az utcán.
Saját súllyal mit csináljak még? Chair dip és fekvőtámasz megy most csak.

Futni nem szeretnék, bár túrázással talán lehetne valamennyire pótolni. Úszni esetleg nyáron lesz kedvem és lehetőségem, ha lesz elérhető ingyenes szabadstrand.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177869) aelod válasza Angel2014 (#177865) üzenetére


aelod
veterán

Fekete Laciról ha megnézed a Mészáros Tibi videóját elmondja, hogy egy nagy hazudozó volt. Így hiteltelen az egész ember.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177870) bigmasterg válasza perempe (#177868) üzenetére


bigmasterg
addikt

Csinálj húzódzkodás, ha eddig az nem ment.
Öltözz fel és menj ki egy kondiparkba, nézz street workout oktató videókat. Saját testsúllyal is bőven van hová fejlődni, csak kicsit nézz utána.
Fegyenc edzést már írtam korábban.

(#177871) Janaboy válasza perempe (#177868) üzenetére


Janaboy
veterán

Kitörés, sittes tricepsz.
Trxel szoktunk még fekvőtamasz, bicepsz, evezés.

Janaboy

(#177872) OPiiPO válasza aelod (#177869) üzenetére


OPiiPO
addikt

A doppingolós Mészáros Tibor, akinek anyagi jellegű követelései voltak Fekete Laci felé és onnantól sározza ahol tudja? Így hiteltelen az egész ember (Mészáros).

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#177873) HussarF válasza OPiiPO (#177872) üzenetére

Szted az hiteles ember, aki egy ilyen sportban úton-útfélen hangoztatja, hogy ő sosem doppingolt, benne őserő van? Meg állandóan PR meg marketing tevékenységeket végez (pl. a legerősebbként hivatkozik magára, minden alap nélkül), ahelyett, hogy értelmesen beszélne és eredményeket mutatna fel?

(#177874) persil válasza Janaboy (#177871) üzenetére


persil
nagyúr

"sittes tricepsz"

Azmiaz? :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177875) persil válasza HussarF (#177873) üzenetére


persil
nagyúr

Mondjuk az ertelmes beszedhez ugye nehany osztaly elvegzese sem artott volna... :D

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177876) aelod válasza OPiiPO (#177872) üzenetére


aelod
veterán

Nézd a Laciról úton útfélen kiderült már, hogy egy szar ember. Ismerősi körben is meséltek ezt azt róla, Tibcsi beszámolója nem volt újdonság számomra. Mészáros szerinted azért hiteltelen mert pénzügyi követelései vannak/ voltak A Fekete Lacival szemben? :DD Szerinted miért?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177877) Janaboy válasza persil (#177874) üzenetére


Janaboy
veterán

[link]

Janaboy

(#177878) persil válasza Janaboy (#177877) üzenetére


persil
nagyúr

Jah, duh, logikus. :)

Koszi!

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177879) perempe válasza bigmasterg (#177870) üzenetére


perempe
addikt

Kb. 10 perc a kondipart, így akkor már min.
fél óráról indul az idő, amit rá kell szánjak.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177880) perempe válasza Janaboy (#177871) üzenetére


perempe
addikt

Kéne egy fix pont, és mehet a trx itthon.
Ez a sittes miben különbözik a chair dip-től, nyújtott a láb?

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177881) Janaboy válasza perempe (#177880) üzenetére


Janaboy
veterán

Úgy tűnik igen, nem ismerem ezt a chair dipet.
Gondolom nyújtott lábbal nehezebb.

Janaboy

(#177882) Janaboy válasza perempe (#177879) üzenetére


Janaboy
veterán

És?

Janaboy

(#177883) Pocee válasza perempe (#177868) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem kell,kezdjél el Leg Matrixozni,és jó darabig nem kell súly.
10 dinamikus guggolás (ne lefelé vidd a segged hanem hátrafelé és úgy menj le,ezt gyorsan)
5-5 kitörés előre,egyesével váltasz
5-5 kitörés úgy hogy nem visszalépsz hanem felugrásból váltod a lábat.
10 guggolásból felugrás amilyen magasra megy.

Ez egy kör, csinálj először amennyi megy,nekem edzetlenül 4-5 kör megy és szétesnek a lábaim.ezzel lábra jó darabig elleszel, csak a körszámot kell növelned.

[link] kb így csak ezek felcserélnek két gyakorlatot de a lényegen nem változtat.
A statikus tartást mi nem csináljuk,de rosszat nem csinálsz vele ha belerakod

[ Szerkesztve ]

Mr.Brightside

(#177884) persil válasza Pocee (#177883) üzenetére


persil
nagyúr

Edzetlen testtel a leg matrixba kb. bele lehet halni. :D

En amugy tobb ismetlessel ismerem. :U
24 guggi
12+12 kitores
24 guggibol felugras
24 kitoresbol felugras

Szoval egy kor 96 ismetles.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177885) perempe válasza Janaboy (#177882) üzenetére


perempe
addikt

Fölöslegesen viszi az időt.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177886) perempe válasza persil (#177884) üzenetére


perempe
addikt

40 felett tartok a felugrástól...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177887) Janaboy válasza perempe (#177885) üzenetére


Janaboy
veterán

:DDD bár nem egyértelmű mi a célod, de remélem tudod, hogy ez egy hosszú folyamat sok tanulással.

Azért reméltem a bemelegitest és a nyújtást sem tartod felesleges időtöltésnek..

Janaboy

(#177888) Dottorei


Dottorei
tag

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárást indított a gymbeam.hu fitnesz-webáruházat üzemeltető szlovák vállalkozással és annak magyarországi leányvállalatával szemben – derül ki a hivatal közleményéből.
A GVH azért indítja az eljárást, mert gyanúja szerint a GymBeam s.r.o. és a Gymbeam Hungary Kft. több szempontból is tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytat a hazai fogyasztókkal szemben.
A cégek valószínűleg megalapozatlan egészségre vonatkozó állításokkal és gyógyhatás-ígéretekkel, megtévesztő árfeltüntetéssel, valamint a forgalmazáshoz szükséges bejelentési kötelezettség teljesítése nélkül árusítják egyes termékeiket.
A GVH gyanúja szerint az alábbi szabályokat sértette meg a webáruház hirdetési gyakorlata:
Vélhetően megtévesztő, az uniós szabályok értelmében nem engedélyezett egészségre vonatkozó állításokat, illetve bizonyos termékek esetében tiltott gyógyhatás-állításokat alkalmaz.Jogsértőek lehetnek a termékek árának feltüntetésével kapcsolatos gyakorlata, például az akciós árak benyomását keltő összehasonlító árak alkalmazása.A webáruház vélhetően elhallgatta a fogyasztók elől, hogy biztosítja-e – és ha igen, miként – hogy az oldalon közzétett fogyasztói értékelések olyanoktól származnak, akik ténylegesen használták vagy megvásárolták a terméket.A cégek egyes étrend-kiegészítőiket a GVH gyanúja szerint nem jelentették be a forgalmazás megkezdését megelőzően a gyógyszerészeti hatóságnál, így azokat valószínűleg jogszerűtlenül forgalmazzák.

(#177889) persil válasza perempe (#177886) üzenetére


persil
nagyúr

Nezd, 40 ev nem kor, masfelol meg nem a szekrenyre kell felparkour-ozni, csak 20-30 centit felugrani, hogy dolgozzanak azok az izmok. A gyakorlat lenyege a robbanekonysag.

De a kondidat te erzed igazabol egyedul. Ha annyira ugy erzed magad, hogy felsz egy felugrastol, akkor inkabb javasolnek eloszor napi nehany kilometer setat/konnyu kocogast. De ezt neked kell latnod/erezned.

Azt viszont mindenki a legnagyobb joindulattal irja itt, hogy ez nem gyors folyamat, nem ket het alatt lesz apatestbol tengerpartra valo valaki. Amig 20-30 fekvotamaszokrol beszelunk, addig az alapok megagyazasa a cel. Bujd a netet, kezdd el az alapgyakorlatokat, torekedve a szabalyossagra, setalj/fuss/bringazz/ussz, kezdj el normalisan(!!!) taplalkozni, utana johet majd szep lassan eredmeny is.

Viszont, amig az a helyzet, hogy "10p a kondiparkig felesleges idokieses", addig sajnos a legfontosabb eleme hianyzik az egesznek, megpedig az aldozatkeszseg.
Ido, energia, akaratero, ezeket kenytelen leszel belefektetni, maskulonben semmilyen eredmenyre nem szamothatsz. Hidd el, hogy sokunk orulne, ha 10percre lenne a kondipark, vagy a terem.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177890) Cs1csó válasza perempe (#177879) üzenetére


Cs1csó
félisten

Biciklivel? Mert akkor az a 10 perc bicikli bemelegitesnek is jó. Hazafelé pedig levezetesnek. ( Nekem is ennyi kb. a terem és szeretem amúgy is mindenhová biciklivel járok a Google idovonal szerint van hogy havi 200km-t is tekertek. )

(#177891) bigmasterg válasza perempe (#177885) üzenetére


bigmasterg
addikt

Ha nem akarsz időt és energiát beletenni, akkor eredményt sem várhatsz el.
Ugyanígy a gyakorlatoknak is utána nézhetnél magadtól. Ha érdekel a dolog akkor nem teher.

Plusz a 10 perc séta(?) is mozgás.
Nekem csak a melegités jóval több mint fél óra.

(#177892) g4mer


g4mer
senior tag

Senki nem vágja le, hogy csak trollkodik a csávó? :D A zongorán tolóckodás résznél már eléggé bs az egész történet.

Sic Parvis Magna

(#177893) perempe válasza persil (#177889) üzenetére


perempe
addikt

Fura lesz hallani, de egyik napról másikra érzem a hatását.
Eddig ezeket a gyakorlatokat kihagytam, csak fekvőtámaszokat csináltam, ha csináltam valamit. Jóval több csirkét kell pusztítanom, annyi biztos. Az biztos, hogy túrázás is jóval időigényesebb valószínűleg.

Szerdán beugrottam a Westend-be, mert akartam Q10-et venni, de csak 60mg volt nekik, Scitec lehetett. az eladó ki volt gyúrva rendesen, nekem nincsenek ilyen céljaim, esetleg a 60-at és későbbi éveimet akarom megélni egészségben.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177894) perempe válasza g4mer (#177892) üzenetére


perempe
addikt

A kerek zongoraszékre rakom a bolgárnál a lábam, van szék előttem is, hogy egy gixer esetén bele ne haljak. Egy fotót lőttem, azon látszik.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177895) Rivaul válasza g4mer (#177892) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha nem is trollkodik, de nem érdemes vele foglalkozni. Az elején sajnáltam mert azt hittem se pénze, se semmilye. Aztán kiderült hogy pénz van, csak ingyen vagy olcsóbban lenne jó. Se kaja, se eszköz, se idő ráfordítás. Legyek jobb kondiban csak ne kelljen tennem érte. Még annyit sem, hogy rá keressek a témakörökre amikkel irányt már mutattak... Read only vagyok leginkább. De amikor kérdeztem, a válaszok után olvastam és leszűrtem a lényeget. Itt viszont kb 0, vagy még annyi sem az akarat.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#177896) perempe válasza Rivaul (#177895) üzenetére


perempe
addikt

Segíthetnél, hogy chair dip-ből mennyit csináljak, az egyből segítene. Hiába csinálom, rendszeresen kéne, adott sorozatszámmal.

Megcsináltam tegnap 2x30-at, de alig érzem a terhelést.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177897) Rivaul válasza perempe (#177896) üzenetére


Rivaul
addikt

Ha megcsinálsz 2x30-at a jelenlegi fizikumoddal, akkor nem tudod megmozdítani a karod. Valószínűleg még a "májadból" is dolgozol, annyi mindennel segítesz be. A gyakorlatok kivitelezése és intenzitása, messze fontosabb mint az hogy minél többet csinálj. Nézz videókat és próbáld pontosan utánozni. A lényeg hogy minden mást kizárva, a lehető leginkább csak az adott izom dolgozzon. Ez mindenre igaz.

Eladó egy zöld kaméleon….Nem,sárga! Inkább piros! Most barna….Ez k**va jó!…… NEM ELADÓ!!!

(#177898) perempe válasza Rivaul (#177897) üzenetére


perempe
addikt

kipróbáltam nyújtott lábbal: megcsináltam 20-at, így valóban nehezebb valamivel, de azért jóval egyszerűbb a fekvőtámasznál nekem. így fogom csinálni ezek után. az ujjaim oldalra nézzenek?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177899) g4mer válasza Rivaul (#177895) üzenetére


g4mer
senior tag

Egyik nap csirkefarhát, másik nap meg veszi a q10et :D

perempe: ha mégse trollkodás amit csinálsz, akkor meg próbálj meg egy kiegyensúlyozott, pénztárcádnak megfelelő étrendet követni, vegyél két 10 kg-s súlyzókészletet, azt cső. Elvagy azzal szerintem egy jó ideig. Egy a jelenleginél jobb formához, ami neked reálisan elérhető lehetne, szerintem ezek elegendőek kezdésként. Ahogy mindenki leírta itt ez nem fog egyik napról a másikra megtörténni, pláne nem 40 évesen 0 sportmúlttal.

Sic Parvis Magna

(#177900) perempe válasza g4mer (#177899) üzenetére


perempe
addikt

Én érzem a változást, bármilyen hihetetlennek hangzik. Ha a semmiből nekiállok, akkor nem is olyan fura. Nem cél az igazán nagy izomtömeg, viszont szívesen lennék min. 4-5 kilóval nehezebb hosszabb távon, most 67kg-ot mutatott a mérleg.

Másba szeretnék több időt és energiát befektetni, amiből később pénzem is lehet, de ez egy másik történet. Erre szánok heti pár órát, de nem naponta vagy kétnaponta 4+ órát.

* Brahms: 4. szimfónia *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.