Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#177951) basta123 válasza Gymbeam (#177949) üzenetére


basta123
csendes újonc

Pedig úgy érzem mindent megtettem, hogy átmenjen, de lehet, hogy NapoZimot kellett volna írnom valamelyik esszenciális izomépítő alapanyag helyett.

(#177952) Qtya123 válasza Rivaul (#177950) üzenetére


Qtya123
őstag

Lényegében minden válaszra össze-vissza irkál.
Én még mindig nem tudom eldönteni, hogy troll, vagy csak ennyire nem megy át neki semmi sem.

(#177953) Macka válasza Angel2014 (#177938) üzenetére


Macka
veterán

Nem mindenkinek ez az életcélja.

(#177954) -Skylake- válasza Angel2014 (#177938) üzenetére


-Skylake-
addikt

szamtalan ember _mindennapu eletenek_ (amirol szo van ugye) szerves resze az uszalypakolas.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#177955) Angel2014 válasza -Skylake- (#177954) üzenetére


Angel2014
addikt

Értelek benneteket. Nekem a munkám volt a sport mellett.

De akkor vegyünk egy átlagos napi fizikai tevékenységet.

Kaszálás, fűnyírás, kötözés, metszés, ásás, gereblyézés széna és szalma behordás, állatok ellátása és sorolhatnám,

mivel nekünk zalában nagy terület van, ezt ne úgy gondoljátok el hogy kitoloma fűnyírót és végzek 1 óra alatt. Hanem van mikor egy hétig kell csinálni egész nap.

És igazán a mondanivalóm az hogy ki milyen erőt és állóképességet tudott összekovácsolni ezzel a sporttal.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177956) -Skylake- válasza Angel2014 (#177955) üzenetére


-Skylake-
addikt

atyauristen ember, te melyik valosagban elsz ? garantalom, hogy ennek a topiknak a 80-90% -anal a napi mozgas nagyjabol az eger tologatasa karbol, meg a bevasarlas. kaszalas bazmeg, aha, legalabb olyan gyakori mint az uszalypakolas. szerintem a fel topiknak elbol kertje sincs, mert az 5.emeletem nincs kert.
szena meg szalma behordas. en megcsinaltam mar annyi haz koruli munkat, villany/vizszerelest, festest, gipszkartonozast, csempezest meg a jo eg tudja mit, hogy abbol fel lehetett volna epiteni mar egy komplett szallodat, de szenat meg szerintem eletembe nem is lattam, max valami 5.es osztalykirandulason.
te tenyleg elhiszed, hogy az atlag mindennapok resze a szalmapakolas meg az asas ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#177957) Apollyon válasza -Skylake- (#177956) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Chill. Ott van az évszám a nickjében. Ebben a topikban azóta ez megy. Illetve ez a pakolás kicsit frissebb téma. És amúgy is, boldok karajcsont, szebb jövőt. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#177958) persil válasza Angel2014 (#177955) üzenetére


persil
nagyúr

Ezek kozul konkretan nulla darab az, ami az ember mindennapi eletenek a szerves resze. De meg a koltozes is olyan, hogy ha evente csinalja valaki, az mar rendhagyo es soknak szamit.

Masfelol meg nem tudom miert gondoljuk azt, hogy csak az az ember, meg csak az az eros es csak annak van allokepessege, aki allatokat etet hajnalban meg szalmat hord be....

A vilag faszsaga, ne is haragudj meg.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177959) persil válasza -Skylake- (#177956) üzenetére


persil
nagyúr

"en megcsinaltam mar annyi haz koruli munkat, villany/vizszerelest, festest, gipszkartonozast, csempezest meg a jo eg tudja mit, hogy abbol fel lehetett volna epiteni mar egy komplett szallodat, de szenat meg szerintem eletembe nem is lattam, max valami 5.es osztalykirandulason."

Errol van szo. :R
Nem ertem miert csak az szamit jo allokepessegu embernek, aki falun pakolja a tragyat.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177960) perempe válasza Qtya123 (#177952) üzenetére


perempe
addikt

Ha ennél van jobb, akkor írjátok meg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177961) Qtya123 válasza persil (#177959) üzenetére


Qtya123
őstag

Ez egy ilyen régről maradt beidegződés, hogy csak az a munka, ami szívás, korán kezdődik és fizikailag elkoptat. Természetesen akik ezen az állásponton vannak, azok egybehangzó és sokat hangoztatott mondata: "azt se tudja mi a munka" vagy a másik: "milyen munka ez".

Aztán a valóság meg kb az, hogy végigszívta ilyennel az életet és rohadjon meg a másik, amiért neki kényelmesebb munka/életmód jutott.

[ Szerkesztve ]

(#177962) persil válasza Qtya123 (#177961) üzenetére


persil
nagyúr

Nagyjabol ennyi, igen.

Nagyon kinos.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177963) g4mer válasza Angel2014 (#177955) üzenetére


g4mer
senior tag

Abban egyetértek, hogy aki fizikai munka mellett csinálja az edzést annak emelem kalapom. Bár az általad leírtakat végző embereknek szerintem az utolsó gondjuk, hogy kondizzanak :D

Felesleges összehasonlítani, mert általában a hazai fitnesz társadalom a jómódúbb réteg, akik életükben nem fogtak még ásót a kezükben, max hobbi kertészkedés gyanánt.

Sic Parvis Magna

(#177964) persil válasza g4mer (#177963) üzenetére


persil
nagyúr

"Felesleges összehasonlítani, mert általában a hazai fitnesz társadalom a jómódúbb réteg, akik életükben nem fogtak még ásót a kezükben, max hobbi kertészkedés gyanánt."

Es? Sokan kozuluk erosebbek, fittebbek, mint itt mi sokan valaha is leszunk. Baromira nem ezen mulik, mindenki tudja, akinek van legalabb 2 mukodo agysejtje.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177965) Qtya123


Qtya123
őstag

Na, itt az év végén megnyilvánulok én is... :) Béllel, zsírral, szőrrel, mindennel. :DDD

Mint látható, enni eszek. Sokat. Egyetlen egyszer egy számomra mérsékelten kajálós napomon megnéztem a makrókat és a kalóriát kíváncsiságból. A ch és fehérje nagyjából rendben voltak, a zsír több volt. Na meg 3200 kalória jött ki, pedig visszafogott nap lett mérve. Az átlagos napjaimon gyanítom közelebb vagyok a 4000-hez, mint a 3000-hez.

Soha nem nézek makrókat (azt az egy alkalmat kivéve), nem csinálok aerob edzést. Magát az edzést is azért csinálom, mert már megszoktam és kötelességből, mert ez az egy testmozgásom van, más semmi. Ahogy fentebb fogalmaztak: "napi mozgas nagyjabol az eger tologatasa"

Mostanában leggyakrabban heti kétszer edzek, ilyenkor egy napra 3 izomcsoport, izomcsoportonként 2 fajta gyakorlat. Nem épp a fejlődés záloga... :)
Ha heti 3 összejön, akkor az adott napon 2 izomcsoport és izomcsoportonként 3 fajta gyakorlat.
Plusz minden edzés végén has, hogy a zsír alatt meglegyenek a kockák. :DDD Meg is szoktak lepődni az alkalmasságin, hogy belesként milyen könnyen maxolom a felülést.

Ez a kényelmes lötyögés ennyit tud: [kép]

Cél az nincs jövőre, max annyi, hogy többször összehozzam a heti 3-at. Arra azért kíváncsi lennék, hogyha le lenne valamennyire tisztítva a zsír, akkor vállalható lenne-e a forma, vagy lepkefing. De ezt valószínűleg sosem tudom meg, hacsak nem kap el a fogyni akarok gépszíj, amire azért olyan húdenagy esély nincs.

[ Szerkesztve ]

(#177966) OPiiPO válasza Qtya123 (#177965) üzenetére


OPiiPO
addikt

Szerintem nincs ezzel a kinezettel semmi gond :K Heti 3 edzés meg pontosan hárommal több mint a legtöbb kollégámnál ✔️

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#177967) Dreadloord válasza Qtya123 (#177965) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Egyáltalán nem bántásból írom, egyszer én is voltam pocakos (103 kg 189 centisen), nem ennyire, de már zavart. Leszálkásítottam 13 kg-ot, már ettől annyira ég és föld a különbség, hogy soha többet nem fogok elhízni. És nem az edzésben, hanem a hétköznapi életben érzem a különbséget, ami 4 óra vs 164 óra...

Egészségügyileg is férfiaknál 16% testzsír felett elkezd elmenni rossz irányba sok minden, de ez sajnos a legtöbb embert nem érdekli.

Én a helyedben beállnék 2500 kalória környékére, lefogynék legalább 15 kilót egy fél év alatt, és annyival jobban fogod magad érezni, hogy soha többet eszedbe nem fog jutni behízni. Ha pedig mégsem, akkor 4000 kalórián pikk pakk vissza tudod szedni a zsírt, és legalább nem fog motoszkálni a kisördög benend, hogy mi lenne ha.

(#177970) benfolds válasza Qtya123 (#177961) üzenetére


benfolds
őstag

hát fasz tudja. szerintem ha 900 ft/óráért kellene uszályt pakolnom napi 8 órát, kurva élet, hogy lenéznék minden gyökért, aki munkaidőben a prohardverre írogatja az okosságait. :U

(#177971) Qtya123 válasza Dreadloord (#177967) üzenetére


Qtya123
őstag

Az egészség szempontjából valóban nem lenne hátrány. Igaz, hogy nincs magas vérnyomásom és a laboreredményeim is jók (mindig 1 csillag van, a bilirubin, de az gyerekkorom óta magasabb a határértéknél).
De azt hozzá lehet tenni, hogy MÉG. 36 éves vagyok, később nyilván elviheti ezeket rossz irányba a túlsúly.

Amúgy az az érdekes, hogy 96 és 108 kg-os súllyal is kb hasonló az állóképességem. Mikor 96 voltam, akkor sem éreztem, hogy jobb lett volna.

Gymbeam: de hát én is vágósúlyban vagyok... :DDD :U
Amúgy igen, a 100 kg is klasszikus duma. És valahogy sosem a kigyúrt 100+ kg-os emberek mondják, hanem akik attól érzik magukat erősnek, hogy nagy a súlyuk. Aztán már attól szuszog, ha beül az autó ülésébe, és ebben semmi túlzás nincs.

benfolds: De miért?

[ Szerkesztve ]

(#177973) benfolds válasza Qtya123 (#177971) üzenetére


benfolds
őstag

próbáld ki, aztán megtudod. én sem pakoltam még uszályt, de el tudom képzelni, hogy milyen lehet. mit mondjon az, aki uszályt pakol? na igen, az a hr-s, na, az nagyon megdolgozik azért a havi 1 millióért, nekem meg itt milyen jó dolgom van? szerintem teljes joggal gondolja azt, hogy az ő munkája nehezebb, mint a hr-esé. ne bohóckodjunk már. a programozót, aki egész nap kockul, lehet, hogy elismeri és tiszteli, mert "az eszével keresi a pénzét", de hadd gondolja már azt, hogy a hr-es, az bizony nem dolgozik. :DDD (csak mondtam két példát, hogy szerintem hogy láthatja a világot egy dokkmunkás)

(#177974) Cs1csó válasza benfolds (#177973) üzenetére


Cs1csó
félisten

Ma már kevesen végeznek igazán kemény fizikai munkát, a fizikai munkák is inkább "könnyű fizikai"-nak mondanám. Nem is baj ez azért vannak a gépek. Ezt az "uszáj pakolást" sem értem amikor van már targonca, darus emelő stb. az emberi munka pedig nem is olcsó és lassu is ezekhez képest.

(#177975) Angel2014 válasza -Skylake- (#177956) üzenetére


Angel2014
addikt

Miért ne hinném el ? Mindenki városban él? Vagy aki városban él nem megy le a saját telkére?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177976) Qtya123 válasza benfolds (#177973) üzenetére


Qtya123
őstag

Szerintem meg senkinek nincs joga leszólni a másik munkáját. Akkor sem, ha az adott ember épp nehezebb fizikai munkát végez. Az miért jogosítja fel arra, hogy ő legyen a megmondóember és azt szajkózza, hogy aki nem ilyen munkát végez az buzi puhapöcs?

Ugyanígy fordítva. Ha valaki szellemi munkát végez, nincs joga lenézni a fizikai munkást. Persze ez összetett dolog, mert találkozol egy bunkó HR-es csajjal, vagy egy tuskó raktárossal és onnantól kezdve megy az általánosítás, hogy mindegyik az.

Gymbeam : tudom. :K

[ Szerkesztve ]

(#177977) persil válasza Qtya123 (#177976) üzenetére


persil
nagyúr

Teljes mertekben egyetertek. Az allokepesseg, fizikum, ero nem a munkan mulik, en is ezt irtam korabban is. Mind ismerunk olyan hr-est, aki egeret tologat, megis ki van baszva es elkepesztoen eros, meg olyan dokkmunkast is, aki csak szimplan dagadt es azt hiszi ettol lesz eros es forditva is! Ismerek olyan sracot, aki eleteben nem sportolt semmit, csak teglakat pakolaszik epitkezesen, az egesz ember jo, ha van 70 kg, de barkit kettetepne a legvastagabb pontjan... :D

Szoval igen, a mindennapi elet/munka ugyan hozzajarulHAT, de nem ezen mulik es senkit nem jogositja fel a sorsa/munkaja, hogy e miatt lenezzen mast(legyen az alommelo, vagy a vilag szopasa).

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177978) -Skylake- válasza Angel2014 (#177975) üzenetére


-Skylake-
addikt

"Vagy aki városban él nem megy le a saját telkére?"

dehogynem persze, csak kiszerveztem a szalmabehordast mert annyi sajat telkem van, hogy helikopterrel kell koztuk kozlekednem kulonben nem tudom mindet csekkolni.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#177979) Angel2014 válasza -Skylake- (#177978) üzenetére


Angel2014
addikt

Innen nézve a jobb és a baloldal a mienk.

Ha csak ezt a területet megnézed 3000 nm

És akkor még hol van az erdő a szántó a hegy és a szőlő?

A ház kürüli rész 4000nm

El tudod képzelni mennyi munka van itt??

Én itt töltöttem a gyerekkoromat és minden szünidőt.

[ Szerkesztve ]

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177980) Angel2014 válasza Angel2014 (#177979) üzenetére


Angel2014
addikt

Ki hogy nő fel gyerekkorában azt viszi végig az élete végéig.

Így ez a munka később a testépítésben is segít fejlődni.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177981) -Skylake- válasza Angel2014 (#177979) üzenetére


-Skylake-
addikt

ugye megállapodhatunk abban, hogy a tied az egyedi eset es korantsem (de korantsem) altalanos, hogy valaki a városban él, de vidéken van 7 EZER nm2 telek. ugye megállapodunk ebben ? onnantól meg maximum arról tudsz nyilatkozni, hogy TE , nem pedig arról, hogy vegyük az átlagot. mert ennek kegyetlenül semmi köze az átlaghoz.

veszem mondjuk 50 random ismerősömet, úgy, hogy leginkább középosztálybeli vagy picit feljebb emberek közt nőttem fel. ezek 25-30 körüli emberek. ezeknek nagyjából azt mondom a fele az, aki saját lakásban (lakásban) lakik, amit a szüleitől kapott, tehát az össz földterület egy 60nm emeleti panel lakás. A másik fele simán csak lakást bérel, tehát az össz földterület amilye van 0 azaz 0 nm és van mondjuk 1 ismerősöm, aki visszament a szülővárosába/falujába ( mondjuk pl Mezőkövesd ) és fiatalon lett családapa , kertesben laknak, füvetvág 200nm-en , meg mondjuk téliesíti a 4 cserepes növényt ami kint van.

Konkrétan EGYETLEN korombeli ismerősöm sincs egyébként, akinek vidéken földterülete van.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#177982) Macka válasza Angel2014 (#177980) üzenetére


Macka
veterán

Ergo aki gyerekkorában sokat kapál, az felnőttként uszályt fog pakolni

(#177983) persil válasza -Skylake- (#177981) üzenetére


persil
nagyúr

Ez nem fog atmenni ugy erzem, hiaba van 101%-ban igazad. :U

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177984) Angel2014 válasza Macka (#177982) üzenetére


Angel2014
addikt

Ha ilyen neveltetést kaptál akkor igen.

Édesapám súlyos beteg volt. Egyrészt támogattam anyagilag, másrészt önmagammal is versenyeztem.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#177985) TomDeNemm válasza -Skylake- (#177981) üzenetére


TomDeNemm
csendes tag

a fórumot nem csak Pestiek olvassák, én vidéken élek, és volt földünk is ahol kapáltam gyerekkoromban, most pedig saját lakásom van (föld lett eladva). ergo láttam szántóföldet közelről és panelt is. sok ismerősöm pedig sulis nyárimunkán kiment kapálni, mert azt szervezte az iskola. felnőttként felköltözött Pestre. szóval elég sok mára már Pesti ember látott földeket fiatalon

(#177986) persil válasza TomDeNemm (#177985) üzenetére


persil
nagyúr

Ezt ertjuk, de tovabbra is a problema az egesszel, hogy kurvara nem hetkoznapi dolog uszalyt pakolni es baromira nem az emberek atlagos mindennapjainak resze.

A tanyan elok kozul sem pakol mindenki minden aldott nap uszalyt.

Tudjatok mi az emberek atlagos mindennapjainak resze...? A fogmosas, meg a bevasarlas, a reggeli, vagy az alvas. Ezek altalanos hetkoznapi dolgok. Az uszalypakolas(lol...) nem az.

Ezt azert nem lenne olyan nehez megerteni.

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177989) F34R


F34R
nagyúr

Neee, sracok megoltok. :DDD En is videki vagyok lattam mar egyet s mast, ket kezi munkatol sem riadok meg, de hogy uszalyt pakolni nem fogok az is biztos. ;] Nekem pont eleg volt a cementeszsak is unasig. 1 Ha-t azt amugy is traktor vagja, mar ha be akarod balaztatni, ha meg csak parlagon gazos terulet fukaszaval lehet irtani. Nincs traki akkor van alternalo fukasza amit magad elott kell tolni. Sztem toxic az a gondolkodas, ha csak azt gondolod olyan fizikai munkatol vagy valaki amitol masok lefossak a bokajukat. Nekem sok ilyen volt a kornyezetemben.. Nem kell veluk foglalkozni, csinaljon mindenki azt amit szeretne. De visszaterve a topik inditatasahoz, ennek mi koze a fizikumhoz? Szomszedban van egy oreg akit eppen pelenkaznak, regen vagontpakolt sok even keresztul, egeszsegtelenul elt, egy jolakott Kozepiskolas kettetorte volna. Nah megyek is nem beszelek tobb blodseget. :P
[link]

(#177990) perempe


perempe
addikt

most csináltam bolgár guggolásból 2*3x10-et, majd 2*20-at, de nem tudom, mennyit lett volna célszerű még csinálni. olyan gyakorlatokat is csinálnék, ami gyaloglóknak ajánlott.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177991) perempe válasza Gymbeam (#177987) üzenetére


perempe
addikt

Van telek, amit meg kéne csinálni, meg fognak büntetni, viszem Angel2014 kollégát.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#177992) Dottorei


Dottorei
tag

vettem ilyet, próbaképp forró vízbe dobtam belőle, nem csomósodik ergo nincs benne fehérje.

(#177993) aelod válasza Dottorei (#177992) üzenetére


aelod
veterán

Az érdekes teszt:DD:DD

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#177994) persil válasza Dottorei (#177992) üzenetére


persil
nagyúr

Wow... Csak siman wow.

Ingyen atveszem szivesen, ugysincs benne feherje. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#177995) Nordik


Nordik
őstag

Nemrég kezdtem el eldzeni.

A bal csuklom ugyan nem fáj de néha erősen belenyilal, a jobb szokott fájni edzés utáni napokba de csak ha erőltetem. Mondjuk ez kb 20 évvel ezelőtt törve volt. :U

Legyek türelmes és majd erősödnek az ízületek, izmok kicsit? Próbáltam csukloszoritot azzal valamivel jobb.

(#177996) Dreadloord válasza Dottorei (#177992) üzenetére


Dreadloord
senior tag

Kipróbáltam, beledobtam a tojást forró vízbe, és nem csomósodott, aztán a csirkemellett és az sem! Szóval már ezekben sincs fehérje :(

Viszont a búzadara brutál mód csomósodott forró tejben, szóval azt kell tolni, azt biztos tele van akkor fehérjével Xd

Olyan kíváncsi lennék, hogy ezeket a hülyeségeket hol találják emberek? :))

(#177997) Cs1csó válasza Nordik (#177995) üzenetére


Cs1csó
félisten

Kezdésnek mindenképpen pihentesd ez alap addig ameddig nem szűnik meg teljesen.

A gyakorlatok kivitelezésében segít valaki? Mert ott is lehet probléma, pl. nekem sem százas már a könyököm és a csuklómat is kímélni szeretem ezért pl. francia rúddal bicepszezem egyenes rúddal nem is.

(#177998) bigmasterg válasza Nordik (#177995) üzenetére


bigmasterg
addikt

Rendszeres labázd (masszírozd) át az alkarod + nyújtsd a csuklódat.
Nem mondom hogy 100% hogy megoldja, de van rá esély. Ártani pedig nem árt.

(#177999) Dottorei válasza Dreadloord (#177996) üzenetére


Dottorei
tag

(#178000) Qtya123 válasza persil (#177994) üzenetére


Qtya123
őstag

Hát... Beerősített a topik így az év végére. :DDD
Csak úgy pörögnek jobbnál jobb témák. ;]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.